Niekonsekwencja i banialuki Franciszka Smudy

redakcja

Autor:redakcja

23 lipca 2010, 11:35 • 2 min czytania

Reklama
Niekonsekwencja i banialuki Franciszka Smudy

Za grosz nie ma konsekwencji w tym, co mówi Franciszek Smuda. Dziś w „Przeglądzie Sportowym” (zakładamy przez moment, że nie mamy do czynienia z powtórką sprawy Mihajlovicia) wypowiada się między innymi na temat Artura Boruca. „Teraz jeszcze nie, ale chcę go mieć na zgrupowaniu we wrześniu, kiedy będziemy grać z Ukrainą i Australią. Przejściem do Fiorentiny bardzo przybliżył się do reprezentacji. Jeżeli będzie tam podstawowym bramkarzem, oczywiście go docenię”.
I dalej, o Kuszczaku i Fabiański: „Oni doskonale znają moją filozofię. Nie chodzi o zasadę dla samej zasady. Bramkarz po prostu musi na okrągło grać, by utrzymywać optymalną formę. Na tym punkcie jestem bardzo wyczulony. Ze sportowego punktu widzenia na pewno lepiej grać w trochę słabszym klubie niż grzać ławę w Manchesterze czy Arsenalu. W każdej chwili możę przyjść moment, że odwołam się do tej zasady”.

Reklama

Czyli – zasada istnieje, bramkarze ją doskonale znają, tylko owa zasada nie jest stosowana (to ta słynna konsekwencja selekcjonera). I nikt nie zna dnia, ani godziny, kiedy wejdzie w życie. Ale „Franz” straszy, że może być to w każdym momencie. Prawdopodobnie chodzi o to, że zasada będzie stosowana, gdy Kuszczak lub Fabiański zaczną bronić w klubach, a przestanie być stosowana, gdy obaj stracą miejsce w składach.

Boruca nie powołał, tylko powoła go niemal rok po tym, jak został selekcjonerem. Zrobi to, bo Artur przeszedł do Fiorentiny. Ale co z tego, że przeszedł? Przecież i tak ze wszystkich grających regularnie bramkarzy, występował w zdecydowanie najsilniejszym klubie. A biorąc pod uwagę, że liga włoska startuje dopiero 28 sierpnia, przed wrześniowym zgrupowaniem i meczem z Ukrainą zdąży w najlepszym wypadku rozegrać JEDEN mecz. Smuda powoła więc Boruca w momencie, gdy – co jest sytuacją wyjątkową dla tego zawodnika – akurat nie będzie grał.

Pomieszanie z poplątaniem.

JAK DفUGO TRZEBA CIĘ NAMAWIAĆ,
BYŚ WZIĄف TE DARMOWE 50 DOLARÓW?!
PO PROSTU KLIKNIJ

*** NIE MA Ł»ADNYCH HACZYKÓW! ***
WYPEفNIASZ QUIZ, ODBIERASZ PIENIÄ„DZE NA GRĘ, NICZEGO NIE WPفACASZ
PONAD TRZY MILIONY ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Damian Maniecki
0
333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Weszło

Reklama