Przegląd ciągle udaje, że nic się nie stało

redakcja

Autor:redakcja

19 lipca 2010, 12:06 • 2 min czytania

Reklama
Przegląd ciągle udaje, że nic się nie stało

– Zawsze miałem szacunek do pracy mediów. Chociaż nie jestem typem zabawnego gościa, który łatwo nawiązuje przyjaźnie, staram się otwarcie rozmawiać z dziennikarzami. Dwa dni temu na polskich stronach internetowych przeczytałem jednak słowa, których nigdy nie wypowiedziałem. Wspólnie z klubem już je zdementowaliśmy. Mam nadzieję, że już nikt nie będzie niczego wymyślał. Chociaż nie jestem Włochem, to wyrażam się chyba dostatecznie jasno? – spytał dziennikarzy podczas konferencji prasowej trener Fiorentiny, Sinisa Mihajlović.
Dziwnym trafem ta wypowiedź akurat nie załapała się do najnowszego artykułu „Przeglądu Sportowego” na temat tego włoskiego klubu. Dzisiaj szukaliśmy, szukaliśmy i nic – żadnych przeprosin. Mleko się rozlało, Fiorentina oświadczyła, że wywiad z Mihajloviciem został sfabrykowany, czytelnicy już wiedzą, że ktoś ich zrobił w konia, a tymczasem kierownictwo gazety udaje, że nic się nie stało. Tak trudno napisać „przepraszamy”? „Przepraszamy, ale nieodpowiedzialny dziennikarz chciał błysnąć i już otrzymał karę dyscyplinarną”? „Przepraszamy, to hańbiący incydent, który nigdy więcej się nie powtórzy”?

Reklama

Będziemy o tym pisać i pisać, dopóki nam się nie znudzi. Nie po to płacimy za „Przegląd Sportowy”, żeby ktoś ostentacyjnie nas oszukiwał. Dopóki tych przeprosin nie będzie, mamy prawo pytać: a ten wywiad z Gargułą, który jest dzisiaj, to ssany z palucha? Wypowiedzi Cabrala wymyślone przy obiedzie? A Tshibamba? Naprawdę coś powiedział? Bo wiecie, po doświadczeniach z przeszłości…

Oczywiście, zmyślanie ma długą tradycję. Przypomina nam się historia o jednym dziennikarzu, pracującym wówczas dla piłkarskiego tygodnika. Jest rok 1994, mistrzostwa świata w USA. Dziennikarz chodzi nerwowo po pokoju.
– Co ci jest?
– Nie mam pomysłu na wywiad!
– Jak to?
– Nie wiem, z kim zrobić, nie wiem!
– Poczekaj, przejrzymy listę konferencji prasowych.
– Ehhh.

(pięć minut później)

– Mam! Wiem! Wymyśliłem!
– Co?
– Zrobię wywiad z Romario!

Reklama

Po czym zrobił. To znaczy usiadł i napisał.

DO 150 DOLARÓW BEZ DEPOZYTU!

*** NIE MA Ł»ADNYCH HACZYKÓW! ***
WYPEفNIASZ QUIZ, ODBIERASZ PIENIÄ„DZE NA GRĘ, NICZEGO NIE WPفACASZ
PONAD TRZY MILIONY ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Damian Maniecki
0
333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Weszło

Reklama