Dramat na mundialu. Samochód wjechał w tłum kibiców [WIDEO]

Wojciech Piela

25 czerwca 2026, 21:36 • 2 min czytania 1

Reklama
Dramat na mundialu. Samochód wjechał w tłum kibiców [WIDEO]

Do niebezpiecznych i szokujących wydarzeń doszło po zakończeniu spotkań mistrzostw świata, w których Czechy przegrały z Meksykiem 0:3, a Republika Południowej Afryki pokonała Koreę Południową 1:0. W jednym z meksykańskich miast radość kibiców przerodziła się w dramat.

Reklama

Mecze były oglądane nie tylko na stadionach, ale również w specjalnych strefach kibica. Jedna z nich została zorganizowana w Cabo San Lucas, gdzie spotkania śledziły tysiące fanów, którzy po końcowym gwizdku rozpoczęli świętowanie.

Samochód wjechał w tłum kibiców. Dramat na mundialu [WIDEO]

Jak informuje „Daily Record”, w trakcie nocnych celebracji doszło jednak do poważnego incydentu. Na jednej z ulic kierowca wjechał samochodem w zgromadzony tłum ludzi. Według relacji świadków pojazd nie zatrzymał się od razu i kontynuował jazdę przez kilkanaście sekund, zanim został unieruchomiony przez betonowe słupki ustawione wzdłuż drogi.

W wyniku zdarzenia rannych zostało kilkanaście osób. Na szczęście, jak przekazują służby, obrażenia nie zagrażają życiu żadnego z poszkodowanych. Sprawca został szybko zatrzymany przez policję.

Reklama

Obecnie trwają jego przesłuchania, jednak jego tożsamość nie została jeszcze ujawniona. Nie są również znane motywy działania mężczyzny. Według nieoficjalnych informacji wcześniej miał on wejść w konflikt z grupą kibiców.

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie – podobne zdarzenie miało miejsce kilka miesięcy temu w portugalskim Porto, gdzie w wyniku wjazdu samochodu w tłum rannych zostało siedem osób.

Reklama

fot. X/@GNocturnaMX

1 komentarz
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Mundial 2026

Reklama