Oficjalnie: Anglik nie zagrzał miejsca w Ekstraklasie. Wraca na Wyspy

Wojciech Piela

25 czerwca 2026, 22:36 • 2 min czytania 0

Reklama
Oficjalnie: Anglik nie zagrzał miejsca w Ekstraklasie. Wraca na Wyspy

Przygoda Sama Greenwooda z Pogonią Szczecin dobiegła końca po zaledwie jednym sezonie. Angielski napastnik opuszcza PKO BP Ekstraklasę i będzie kontynuował karierę w Bristol City.

Reklama

Gdy zawodnik trafiał do Szczecina, w klubie liczono, że jego doświadczenie zdobyte na boiskach Premier League oraz Championship przełoży się na znaczące wzmocnienie zespołu. W mediach pojawiały się nawet informacje sugerujące, że jego pozyskanie kosztowało „Portowców” rekordowe dwa miliony euro.

Oficjalnie: Anglik wraca na Wyspy. Nie zagrzał miejsca w Ekstraklasie

Jak się jednak okazało, transfer Greenwooda do Pogoni odbył się bez opłaty transferowej. Klub zobowiązał się natomiast do przekazania Leeds United części środków z ewentualnej przyszłej sprzedaży zawodnika. Według ustaleń była to klauzula gwarantująca angielskiemu klubowi 20 procent kwoty kolejnego transferu.

Teraz zapis ten zostanie uruchomiony. 24-letni piłkarz wraca bowiem do Anglii i zasili szeregi Bristol City. Z nowym pracodawcą podpisał umowę obowiązującą do końca czerwca 2029 roku.

Reklama

Nieoficjalne informacje wskazują, że Bristol City zapłaci za zawodnika około dwóch milionów funtów kwoty podstawowej, co odpowiada mniej więcej 2,32 miliona euro. Dodatkowe bonusy mogą sprawić, że całkowita wartość transakcji wzrośnie nawet do 2,5 miliona euro, jak informował Piotr Koźmiński z goal.pl.

Po odliczeniu należności dla Leeds United w kasie Pogoni powinno pozostać około 1,86 miliona euro, co oznacza, że szczeciński klub może uznać tę operację za korzystną finansowo.

Greenwood kończy swój pobyt w Szczecinie z bilansem 22 występów we wszystkich rozgrywkach. W tym czasie zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty.

Reklama

fot. Newspix

0 komentarzy
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Wojciech Piela
5
Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju