Łukasz Fabiański o letnich propozycjach. „Było zapytanie z Legii”

Wojciech Górski

18 lutego 2026, 22:08 • 2 min czytania 0

Reklama
Łukasz Fabiański o letnich propozycjach. „Było zapytanie z Legii”

Łukasz Fabiański w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim z WP Sportowe Fakty wrócił do tematu letnich negocjacji z różnymi zespołami. Okazuje się, że zainteresowana powrotem golkipera była nawet Legia Warszawa.

Reklama

Po zakończeniu poprzedniego sezonu West Ham United niespodziewanie pożegnał Łukasza Fabiańskiego. A później, we wrześniu, jeszcze bardziej niespodziewanie znów podpisał kontrakt z polskim bramkarzem.

Łukasz Fabiański o propozycjach z Evertonu i Legii

Przed ponad dwa miesiące 40-letni golkiper był bez klubu, lecz nie zamierzał kończyć kariery. W rozmowie z WP Sportowe Fakty Fabiański opowiedział o zainteresowaniu ze strony kilku zespołów.

– Miałem kilka propozycji, z Evertonu na drugiego bramkarza, było zapytanie z Legii, prowadziłem różne rozmowy. Uznaliśmy jednak z rodziną, że nie chcemy zmieniać miejsca zamieszkania. Pamiętam rozmowę w trakcie poprzedniego sezonu z rodziną i osobami z West Hamu. Założyłem wtedy, że rozegram jeszcze jeden sezon i raczej będę się żegnał. Poprzednie lato nieco zmieniło moje myślenie – stwierdził Fabiański.

Pytany o to, czy rozmawiał na temat przedłużenia umowy z WHU bramkarz odpowiedział:

Reklama

– Teraz mamy inne priorytety. Styczeń był dla nas bardzo intensywny, jeżeli chodzi o ruchy transferowe. Trzeba czekać do samego końca sezonu, wtedy będziemy mądrzejsi o to, w jakim miejscu będziemy.

– Zobaczymy, w jakiej formie, jak będzie wyglądała sytuacja klubu. Na chwilę obecną musimy skupić się na wywalczeniu bezpiecznej pozycji w tabeli.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. screen X

0 komentarzy
Wojciech Górski

Uwielbia futbol. Pod każdą postacią. Lekkość George'a Besta, cytaty Billa Shankly'ego, modele expected Goals. Emocje z Champions League, pasja "Z Podwórka na Stadion". I rzuty karne - być może w szczególności. Statystyki, cyferki, analizy, zwroty akcji, ciekawostki, ludzkie historie. Z wielką frajdą komentuje mecze Bundesligi. Za polską kadrą zjeździł kawał świata - od gorącej Dohy, przez dzikie Naddniestrze, aż po ulewne Torshavn. Korespondent na MŚ 2022 i Euro 2024. Głodny piłki. Zawsze i wszędzie.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
13
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Piłka nożna

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
13
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”