Oficjalnie: Kamil Wilczek zakończył piłkarską karierę

Bartosz Lodko

08 sierpnia 2024, 13:48 • 2 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Kamil Wilczek zakończył piłkarską karierę

Ze słów Kamila Wilczka z rozmowy z Mateuszem Skwierawskim z „WP SportoweFakty” wynika, że doświadczony napastnik zdecydował się zakończyć swoją piłkarską karierę.

Reklama

Wilczkowi wraz z końcem czerwca bieżącego roku wygasł kontrakt z Piastem. 36-latek był związany z gliwickim klubem od stycznia 2022 roku. Ostatni występ zaliczył w 33. kolejce Ekstraklasy w meczu z Jagiellonią Białystok.

– Zaprosiłem znajomych, najbliższych. Powiedziałem: słuchajcie, na dziewięćdziesiąt procent to mój ostatni mecz w karierze. Dałem sobie jeszcze dwa miesiące na zmianę decyzji. Było kilka zapytań, też spoza Europy. Ale nie po to wróciłem do Gliwic, żeby daleko wyjeżdżać – tłumaczy były reprezentant Polski.

– Cały czas trenuję, cztery lub pięć razy w tygodniu i to się nie zmieni, bo lubię się ruszać. Piłka dała mi bardzo dużo, ale już chyba dobiłem do ściany. Nie chcę na siłę ciągnąć kariery, żeby tylko ją kontynuować. Dla zabawy na pewno poruszam się jeszcze z kolegami. Wiele zobaczyłem, coś się udało zdobyć. Cieszę się, że odchodzę na emeryturę w zdrowiu. Mogę pojeździć na rowerze, pograć w piłkę z dziećmi – dodał.

Kamil Wilczek rozegrał w Ekstraklasie równo 200 spotkań. Z powodzeniem występował również w lidze duńskiej. Na swoim koncie ma trzy występy w seniorskiej reprezentacji Polski. Były król strzelców Ekstraklasy w swojej karierze świętował m.in. zdobycie mistrzostwa i Pucharu Danii.

Reklama

WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Bartosz Lodko

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
3
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
12
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie