Piękny gol w Pucharze Narodów Afryki! Uderzenie jak z bajki [WIDEO]

Antoni Figlewicz

Autor:Antoni Figlewicz

19 stycznia 2024, 15:56 • 1 min czytania 2 komentarze

Republika Zielonego Przylądka prowadzi do przerwy z Mozambikiem w meczu grupy B Pucharu Narodów Afryki. Pięknego gola z rzutu wolnego strzelił Bebe, który przymierzył do bramki rywali z około 40 metrów. Tak, tak – z około 40 metrów.

Genialne trafienie. Niezwykłe. Chyba nie ma sensu oczekiwać, że zobaczymy w tym turnieju piękniejszego gola niż ten. w 32. minucie meczu z Mozambikiem Bebe wykonywał rzut wolny w ogromnej odległości od bramki, ale okazało się, że to wcale nie jest tak daleko, a na pewno nie dla reprezentanta Republiki Zielonego Przylądka. Najlepiej zobaczcie sami jak dziś Bebe przyfasolił, bo naprawdę nie było co zbierać.

Wcześniej reprezentacja Cape Verde wygrała 2:1 z Ghaną. Na ten moment przewodzi swojej grupie, ale Mozambik może dziś jeszcze trochę namieszać w zestawieniu. W ostatniej kolejce tej fazy rozgrywek na drużynę Republiki Zielonego Przylądka czeka jeszcze starcie z Egiptem.

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.