Obsada sędziowska 2. kolejki Ekstraklasy. Marciniak rozjemcą derbów Dolnego Śląska

27 lipca 2023, 15:40 • 2 min czytania 4 komentarze

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 2. kolejki Ekstraklasy, które zostaną rozegrane w dniach 28-30 lipca.

W najbliższy weekend odbędzie się tylko 7 spotkań naszej ligi, gdyż mecze Cracovia – Legia Warszawa i Korona Kielce – Raków Częstochowa zostały przełożone na wniosek gości na inny termin. Ma to związek z występami obu drużyn w europejskich pucharach.

Dlatego najciekawiej zapowiadającym się meczem 2. kolejki są derby Dolnego Śląska. Śląsk Wrocław przed własną publicznością zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Arbitrem głównym tego spotkania będzie Szymon Marciniak.

Pełna obsada sędziowska 2. kolejki Ekstraklasy:

Ruch Chorzów – ŁKS Łódź, piątek godz. 20:30, sędzia: Damian Sylwestrzak.

Warta Poznań – Górnik Zabrze, sobota godz. 15:00, sędzia: Krzysztof Jakubik.
Jagiellonia Białystok – Puszcza Niepołomice, sobota godz. 17:30, sędzia: Patryk Gryckiewicz.
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin, godz. 20:00, sobota sędzia: Szymon Marciniak.

Stal Mielec – Piast Gliwice, niedziela godz. 15:00, sędzia: Tomasz Kwiatkowski.
Lech Poznań – Radomiak Radom, niedziela godz. 17:30, sędzia: Daniel Stefański.
Pogoń Szczecin – Widzew Łódź, niedziela godz. 20:00, sędzia: Tomasz Musiał.