VfB Stuttgart zostaje w Bundeslidze po pokonaniu HSV

05 czerwca 2023, 23:11 • 2 min czytania 9 komentarzy

Dzięki pokonaniu HSV 3:1 (6:1 w dwumeczu), VfB Stuttgart zostaje w Bundeslidze na kolejny rok. Ekipa Sebastiana Hoenessa wygrała baraże, ratując się na finiszu przed spadkiem.

Pomimo szybkiej reakcji drużyny z Hamburga, która zdobyła bramkę już w szóstej minucie starcia rewanżowego, drużyna ze Stuttgartu utrzymała, a ostatecznie nawet podwyższyła przewagę z pierwszego starcia. VfB rozpoczęło strzelanie dopiero w drugiej połowie meczu, jednak dwa trafienia Enzo Millota (48. oraz 64. minuta) oraz bramka Silasa w doliczonym czasie gry wystarczyły, aby przypieczętować utrzymanie w Bundeslidze.

Pechowcy z HSV muszą natomiast jeszcze poczekać na awans, co jest olbrzymim rozczarowaniem. Pod koniec sezonu zasadniczego, drużyna z Hamburga przez moment świętowała bowiem awans na najwyższy poziom rozgrywkowy. Jak się później okazało – za wcześnie. Dwie bramki zespołu FC Heidenheim zepchnęły drużynę Tima Waltera na trzecie miejsce w lidze (gwarantujące jedynie udział w barażach).

[avatar size=”original” align=”center” link=”