Szósty mecz bez zwycięstwa i porażka w Krakowie sprawiają, że Radomiak Radom poważnie rozważa zmianę trenera. Posada Mariusza Lewandowskiego wisi na włosku, wkrótce odbędą się rozmowy w sprawie jego przyszłości.

Mariusz Lewandowski może stracić pracę. Radomiak rozważa zmianę trenera

Jak udało nam się ustalić, w najbliższych dniach w Radomiu dojdzie do spotkania trenera Mariusza Lewandowskiego z zarządem klubu. Działacze Radomiaka rozważają zmianę na stanowisku w obliczu coraz bardziej realnego zagrożenia spadku z ligi. Zieloni nie wygrali sześciu kolejnych spotkań i o ile w przypadku remisu z Rakowem Częstochowa ciężko było się o brak wygranej czepiać, tak pozostałe wyniki:

  • 0:1 z Zagłębiem Lubin
  • 1:2 z Koroną Kielce
  • 0:2 z Legią Warszawa
  • 1:1 z Wisłą Płock

Oraz najnowsze 0:3 z Cracovią, chluby nie przynosi. Radomiak wiosną wygrał tylko dwa spotkania, jego przewaga nad strefą spadkową stopniała z siedmiu do trzech punktów. Co więcej, gra też nie wskazuje na to, że dorobek ten powinien być większy. Z tymi zarzutami będzie musiał zmierzyć się szkoleniowiec drużyny podczas spotkania z zarządem klubu.

canal

Radomiak Radom. Posada Mariusza Lewandowskiego zagrożona

Siedem. Tyle meczów bez strzelonego gola zaliczyli od początku drugiej rundy rozgrywek zawodnicy Radomiaka. W pozostałych czterech meczach radomianie zdobyli sześć bramek, jednak to wciąż bilans przeciętny, żeby nie powiedzieć — kiepski. Zwłaszcza że w większości przypadków chodziło nie o brak skuteczności, a o nikłą liczbę kreowanych szans. Dlatego fakt, że w kilku meczach Zieloni skutecznie się bronili, nie przyniósł wielkich korzyści w tabeli. I właśnie z tego powodu szkoleniowiec może stracić posadę.

Kontrakt Mariusza Lewandowskiego wygasa wraz z końcem sezonu. Klub ma opcję przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy, jednak w obecnej sytuacji nie trzeba chyba dodawać, że szanse na to są znikome. Niemniej jednak Radomiak wykazywał się do tej pory dużą cierpliwością i plan „A” zakładał, że nawet jeśli kontrakt Lewandowskiego nie zostanie przedłużony, ten będzie mógł go wypełnić i zostanie w klubie do zakończenia rozgrywek. Wiosenna forma nakazała jednak działaczom myśleć o planie „B”.

Ten może zostać wdrożony w życie bardzo szybko, bo choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, to zaufanie do tego, że trener Lewandowski dźwignie zespół, nie jest zbyt duże. Problemem jest jednak to, że w najbliższych tygodniach Radomiak będzie mocno osłabiony, więc nowy szkoleniowiec miałby wyjątkowo trudne zadanie. Dłuższe urazy bądź poważne kontuzje wykluczają z gry Mateusza Cichockiego, Raphaela Rossiego i Chico Ramosa. Od dawna poza kadrą z tych samych powodów znajdują się Leandro Rossi oraz Filipe Nascimento. Pauzę z powodu żółtych kartek będzie musiał odbyć Pedro Justiniano, z kolei drobniejsze urazy stawiają pod znakiem zapytania występy Leonardo Rochy i Gabriela Kobylaka z Lechem Poznań.

Wrzucenie nowego szkoleniowca do tak zdziesiątkowanej drużyny byłoby dużym wyzwaniem dla samego zainteresowanego.

WIĘCEJ O RADOMIAKU RADOM:

SZYMON JANCZYK

fot. FotoPyK

Najnowsze

Suche Info

Trener Pogoni: – Wstydzimy się tego wyniku. To niedopuszczalne

redakcja
3
Suche Info

Runjaić: – To nie powinna być czerwona kartka

redakcja
17
Weszło

Sokół Kleczew jak u Boccaccia – zdolny do poświęceń [REPORTAŻ]

Arek Dobruchowski
6
Weszło

Wzlot i upadek. 10 najważniejszych momentów Krychowiaka w reprezentacji Polski

redakcja
11
Weszło

GieKSa ambitna, ale wypunktowana. Pewny awans Górnika Zabrze

redakcja
11
Suche Info

Robert Lewandowski nominowany do nagrody zawodnika miesiąca LaLiga

redakcja
11

Ekstraklasa

Ekstraklasa

Na co komu Liga Mistrzów? Pogoń i Legia zapewniły większe emocje

Przemysław Michalak
82
Ekstraklasa

Szefowie europejskich klubów spotkają się w Warszawie. Zaprosił ich Dariusz Mioduski

Szymon Janczyk
Ekstraklasa

Rakoczy: Probierz dobrze poukładał kadrę U-21. Chciał, żebyśmy ryzykowali

Szymon Janczyk
Ekstraklasa

Dwa kartkowe błędy sędziów – dwóch piłkarzy powinno wylecieć z boiska | Niewydrukowana Tabela

Maciej Wąsowski
Ekstraklasa

Trela: Szóstka w totka. Dlaczego tak trudno o kompletnych defensywnych pomocników

Michał Trela
Weszło

Czy Magiera odbuduje też Nahuela Leivę? [Kozacy i Badziewiacy]

Paweł Paczul