Dwa gole Patryka Szysza w starciu z Galatasaray [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

06 kwietnia 2023, 09:17 • 2 min czytania 3 komentarze

W środowy wieczór Patryk Szysz zdobył dwie bramki dla Basaksehiru Stambuł w wygranym 3:2 spotkaniu z Galatasaray w ćwierćfinale Pucharu Turcji.

Patryk Szysz do Turcji trafił latem ubiegłego roku z Zagłębia Lubin. Do tej pory nie radził sobie najlepiej w nowym klubie. Przez większość sezonu raczej był rezerwowym w Basaksehirze, ale trzeba zaznaczyć, że w ostatnim czasie zdarza się mu częściej wychodzić w pierwszym składzie. Zagrał pełne 90 minut w sobotę z Ankaragucu w lidze, a wczoraj spędził na placu 82 minuty w Pucharze Turcji.

I co najważniejsze strzelił dwie bramki. W końcu się odblokował. Poprzedniego gola zdobył 21 stycznia z Kasimpasą. W starciu z Galatasaray po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się już w 12. minucie, oddając precyzyjny strzał lewą nogą w polu karnym.

Z kolei w 66. minucie ustalił wynik końcowy tego spotkania. Dobitka do pustej bramki.

Licząc wszystkie rozgrywki Szysz wystąpił do tej pory w 36 spotkaniach w barwach Basaksehiru (918 minut), gdzie strzelił 5 goli i zaliczył 4 asysty. Basaksehir w dwumeczu półfinałowym zmierzy się w maju z Ankaragucu.

Galatasaray – Basaksehir 2:3 (1:2)

K. Ayhan 20′, M. Icardi 51′ – P. Szysz 12′, 66′, D. Aleksić 30′

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.