Nagelsmann: – Ponieśliśmy zasłużoną porażkę

Autor:Arek Dobruchowski

20 marca 2023, 13:00 • 2 min czytania 8 komentarzy

Wczoraj niespodziewanej porażki w lidze doznał Bayern Monachium i stracił pozycję lidera na rzecz Borussii Dortmund. Bayer Leverkusen pokonał ich 2:1 przed własną publicznością. Julian Nagelsmann po meczu przyznał, że „Aptekarze” byli lepsi i w pełni zasłużyli na trzy punkty.

Rozegraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę – w zasadzie mieliśmy w ataku tylko jednego zawodnika, a nie całą grupę. Objęliśmy prowadzenie, na które nie zasłużyliśmy. Byliśmy bardzo wolni, mogliśmy zagrać lepiej. Ponieśliśmy zasłużoną porażkę.  Gratulacje dla Xabiego Alonso i Bayeru Leverkusen za zasłużone zwycięstwo. Byliśmy gorszym zespołem przez 80 minut, mieliśmy jedynie dobre 10 minut na koniec spotkania – wyznał Nagelsmann.

W podobnym tonie do trenera wypowiedział się po meczu Thomas Mueller. – Leverkusen spisało się bardzo dobrze. Są silnym zespołem pod względem gry, a w tym meczu byli również bardzo nieprzyjemni w walce z piłką. Nie wnieśliśmy na boisko wiele z tego, co czyniło nas silnymi w ostatnich meczach. Patrząc na cały mecz, porażka jest niestety zasłużona. To był bardzo ważny mecz. Wiedzieliśmy o tym przed meczem, ale nie pokazaliśmy tego w ciągu 90 minut. Musimy zadać sobie kilka pytań.

Teraz czas na przerwę reprezentacyjną, ale po niej czeka nas wielki hit w Bundeslidze. Bayern Monachium przed własną publicznością zmierzy się z BVB. Rywale z Dortmundu zajmują pierwsze miejsce w tabeli i mają punkt przewagi na Bawarczykami. Nagelsmann podkreśla, że muszą ten mecz wygrać, jeśli chcą obronić tytuł mistrza Niemiec.

– To oczywiście wielkie rozczarowanie dziś. Jeśli nie wygramy z Dortmundem po przerwie, to będzie nam bardzo ciężko. Dlatego musimy wygrać ten mecz!

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.