Nie milkną echa po porażce Anglików z Francją w ćwierćfinale mistrzostw świata. Gary Neville były reprezentant kraju, a obecnie ekspert telewizyjny Sky Sports w mocnych słowach wypowiedział się na temat wczorajszego sędziowania. – Ten sędzia to żart.

Gary Neville: – Ten sędzia to żart

Brazylijski arbiter Wilton Sampaio nie ma dziś dobrej prasy. Angielskie media od rana rozwodzą się nad nim i wyliczają jego błędy w tym spotkaniu. Gary Neville dołączył do tego grona i postanowił dorzucić swoje trzy grosze, ale zaznacza, że to nie tylko za sprawą sędziego Anglicy przegrali z Francją.

On będzie miał koszmary. Ten sędzia to żart. Nie mówię, że tylko przez niego przegraliśmy – ludzie powiedzą, że to wymówka – ale on jest po prostu słabym sędzią, nie nadaje się do spotkań tej rangi – podkreśla Neville.

Neville uważa, że pierwszy gol dla Francji powinien być anulowany, gdyż jego zdaniem Upamecano faulował Sakę:  – To prosta decyzja. On kopnął jego nogę – nie rozumiem, dlaczego to nie jest faul. Najpierw go skrobnął, a później kopnął. To powinien być rzut wolny. Upamecano, gdy nie był w stanie wygrać walki o piłkę, to dopuszczał się faulu na naszych zawodnikach. 

Później dodał: – Ten arbiter okropnie sędziował. Żeby było jasne, nie obwiniam go za porażkę Anglików. Po prostu uważam, że jest fatalny. […] Byłem w szoku, gdy w pierwszej połowie nie podyktował karnego, kiedy Upamecano faulował Kane’a. Nasze studio (Sky Sports) było umiejscowione w rogu pod polem karnym Francji. Byłem przekonany, że to jest jedenatska. Niezrozumiała decyzja sędziego. On naprawdę zaliczył złe zawody. Nawet nie widział karnego z boiska, kiedy Mount był faulowany przez Theo Hernandeza. Musiał podejść do monitora.

O fakcie, że Anglicy odpadli z mundialu: – To uczucie pojawia się co kilka lat, co cztery lata i czujesz się trochę jak na kacu, po prostu przybity. Myślę, że każdy tak czuł się dziś rano, gdy nasza drużyna odpadła z turnieju. Przed meczem myślałem, że Francja jest faworytem, myślałem, że są lepszą drużyną, ale w trakcie tego spotkania im dorównaliśmy poziomem. Sądzę, że w drugiej połowie byliśmy lepsi. Szkoda tej pierwszej niechlujnej połowy i niewykorzystanych sytuacji bramkowych. 

WIĘCEJ O MISTRZOSTWACH ŚWIATA:

fot. Newspix

Piękny gol Dybali i bezcenna reakcja Mourinho [WIDEO]

redakcja

Kolejna pięciosetówka. Hurkacz wygrał najdłuższy (!) mecz w karierze

Kacper Marciniak

Josue gratuluje Grosickiemu: – Jesteś najlepszy, głosowałem na ciebie

redakcja

Fatalny początek mistrzostw świata dla polskich koszykarzy oraz koszykarek 3×3

redakcja

Media: Dani Ramirez może wrócić do Polski

redakcja

Quebonafide wygrał proces z Mariuszem Jopem

redakcja

Piękny gol Dybali i bezcenna reakcja Mourinho [WIDEO]

redakcja

Josue gratuluje Grosickiemu: – Jesteś najlepszy, głosowałem na ciebie

redakcja
4

Fatalny początek mistrzostw świata dla polskich koszykarzy oraz koszykarek 3×3

redakcja
1

Media: Dani Ramirez może wrócić do Polski

redakcja
3

Quebonafide wygrał proces z Mariuszem Jopem

redakcja
15

Piłkarz Miedzi Legnica trafi do ligi belgijskiej?

Kamil Warzocha
3