Vladislavs Gutkovskis z golem w reprezentacji. Łotwa awansowała w Lidze Narodów

25 września 2022, 17:09 • 1 min czytania 3 komentarze

Vladislavs Gutkovskis strzelił kolejnego gola dla reprezentacji Łotwy. Napastnik Rakowa Częstochowa trafił do siatki w meczu Andorą, który zakończył się remisem 1:1. Mimo to Łotysze wywalczyli awans do wyższej dywizji Ligi Narodów.

Gutkovskis wpisał się na listę strzelców w 50. minucie meczu. Napastnik w zasadzie dostawił nogę, kończąc strzałem z bliskiej odległości akcję będącą następstwem wysokiego pressingu Łotyszy. Jego kolega z zespołu nacisnął na obrońcę w polu karnym podczas wznowienia gry, dzięki czemu odzyskał piłkę i wyłożył ją piłkarzowi Rakowa Częstochowa. Andora wyrównała w 88. minucie gry, jednak Łotwa zdołała wyprzedzić Mołdawię (obydwa zespoły zgromadziły po 13 punktów) i awansować do dywizji C Ligi Narodów. Gutkovskis przebywał na boisku przez 90 minut, podobnie jak Kristers Tobers z Lechii Gdańsk.

Dla 27-letniego zawodnika był to już 11 gol w narodowych barwach. Gutkovskisa od awansu do najlepszej 10 strzelców w historii reprezentacji Łotwy dzieli tylko jedno trafienie. Bramka wbita Andorze pozwoliła mu natomiast wyrównać wynik Carlo Costly’ego, który z 11 golami strzelonymi w kadrze był najskuteczniejszym zagranicznym napastnikiem powoływanym do drużyny narodowej z Ekstraklasy.

Jak zagraniczni napastnicy z Ekstraklasy strzelają w narodowych barwach?

Andora – Łotwa 1:1 (0:0)