To będzie jedna z największych triathlonowych imprez w Polsce w 2022 roku. 18 i 19 czerwca w Trójmieście odbędzie się LOTTO Challenge Gdańsk. Zawodnicy wystartują na trzech dystansach: sprinterskim, olimpijskim i 1/2 Ironmana. Zapisy na te zawody nadal trwają, możecie się na nie zarejestrować tu

Czas na kolejną edycję LOTTO Challenge Gdańsk!

W 2021 roku ten event okazał się sporym sukcesem. LOTTO Challenge Gdańsk otrzymał nagrodę Race of the Year  przyznawaną w ramach Challenge Family Awards. Gdański triathlon uzyskał najwyższe wyróżnienie spośród 33 imprez odbywających się na czterech kontynentach w 27 krajach! W tym roku poprzeczka jest więc ustawiona bardzo wysoko.

– Bardzo się cieszę, że Totalizator Sportowy, największy w kraju mecenas sportu i kultury, ponownie nam zaufał. Dziękuję właścicielowi marki LOTTO za kontynuację naszej współpracy i gorąco zapraszam na tegoroczną edycję imprezy! – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło.

Podczas gdańskiego wydarzenia zaplanowano rywalizację na trzech dystansach. W sobotę 18 czerwca zawodnicy będą rywalizować na sprincie (750 m pływania – 20 km roweru – 5 km biegu) i olimpijce (1500 m – 40 km – 10 km). Z kolei w niedzielę odbędą się zawody na dystansie średnim (1900 m –  90 km – 21 km). Dodatkowo na tych dystansach możliwa jest rywalizacja sztafet, czyli trzyosobowych zespołów, w których każdy zawodnik pokonuje tylko jedną dyscyplinę sportu – pływanie, rower lub bieganie.

W Trójmieście zobaczymy między innymi Miłosza Sowińskiego. To mistrz Polski z 2020 roku na dystansie Ironman, który ustanowił wówczas w Malborku rekord kraju (8:04:58). Na co dzień mieszka w Sopocie, można więc przypuszczać, że do LOTTO Challenge Gdańsk przystąpi wyjątkowo zmobilizowany, aby pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością.

– LOTTO Challenge Gdańsk to wydarzenie, które wspieramy od początku. Cieszy nas, że z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród miłośników triathlonu. Towarzyszy mu niepowtarzalna atmosfera, a sama rywalizacja jest na najwyższym poziomie. Trzymamy kciuki za najlepsze wyniki i wspaniałe sportowe emocje! – mówi Aida Bella, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Totalizatora Sportowego.    

Najnowsze

Suche Info

Świetny mecz Adama Buksy! Dublet na tureckich boiskach [WIDEO]

redakcja
Piłka nożna

Upadek Ajaksu

Jan Mazurek
3
Suche Info

Guardiola namawia piłkarzy do strajku. „Są jedynymi, którzy mogą to zrobić”

redakcja
Weszło

LIVE: ŁKS nie zaistniał w starciu z Cracovią

Paweł Paczul
5
Suche Info

Świetna akcja Aston Villi i asysta Matty’ego Casha [WIDEO]

redakcja
3
Suche Info

Kontuzja Bartosza Bereszyńskiego nie jest poważna

redakcja
3

Inne sporty

Boks

Canelo kontra Charlo, czyli pojedynek niekwestionowanych mistrzów

Szymon Szczepanik
Inne sporty

Czy to faktycznie się dzieje? Walka Usyk vs Fury dogadana

redakcja
6
Inne sporty

Polki na igrzyskach, czyli nie tylko panowie mają klątwę do odczarowania

Kacper Marciniak
Siatkówka

Po awans bez Kurka. Siatkarze rozpoczną grę o igrzyska olimpijskie

Szymon Szczepanik
MMA

Freak fighty i prawdziwy sport – światy, które da się połączyć?

Szymon Szczepanik
24
Inne sporty

Wielka impreza znowu wróci do Polski. A w 2036 roku…. zorganizujemy igrzyska?

redakcja
6