Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Opublikowane 20.01.2022 13:19 przez

redakcja

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a nawet działał na jego korzyść wizerunkowo, tak teraz szef Polskiego Związku Piłki Nożnej zaczyna po prostu przeginać.

A do meczu z Rosją już niewiele ponad dwa miesiące.

W kontrze do Bońka

Oczywiście ktoś może powiedzieć: „dwa miesiące? To fura czasu, przecież selekcjoner i tak nie miałby w tej chwili nic konkretnego do roboty. Nie ma pośpiechu”. Ale to dość niebezpieczna retoryka, którą poprzez swoje bumelanctwo zainstalował w polskiej przestrzeni publicznej Paulo Sousa. Wyjaśnimy sobie zatem na wstępie – praca trenera reprezentacji Polski nie sprowadza się tylko do przeprowadzenia paru treningów na zgrupowaniu i rozpisania markerem na tablicy, jaka będzie wyjściowa jedenastka na najbliższe spotkanie. Od szkoleniowca ekipy biało-czerwonych wymagać należy codziennego zaangażowania w kształtowanie drużyny. Mówimy o wielogodzinnych analizach, tysiącach kilometrów spędzonych w podróży i niekończących się rozmowach z trenerami czy piłkarzami.

Oczywiście nie chcemy tutaj budować narracji, że jeśli Kulesza nowego selekcjonera oficjalnie wytypuje nie 20, a 25 stycznia, to szanse reprezentacji na wygranie barażowych starć z Rosją oraz Szwecją/Czechami drastycznie spadną. Bez przesady. Ale okres niepewności i bezkrólewia na pewno kadrze nie pomaga.

Inna sprawa, że Kulesza przeprowadzając casting na nowego selekcjonera w taki, a nie inny sposób ewidentnie dystansuje się od metod swojego poprzednika. Przypomnijmy sobie bowiem, w jaki sposób Zbigniew Boniek zimą ubiegłego roku wybierał wspomnianego Sousę. Kandydatura Portugalczyka w przekazie medialnym praktycznie nie istniała, do debaty wrzucili ją rzutem na taśmę włoscy dziennikarze. – Wydaje mi się, że na krótki okres jedynym rozwiązaniem byłby trener Nawałka, ale nie chodziło mi o odgrzewanie pewnych rzeczy. Tę myśl zostawiłem – tłumaczył Boniek. – Mamy kilku dobrych, ciekawych trenerów, ale w tej chwili zatrudnienie kogokolwiek z nich to byłby hejt i przeszkadzanie w pracy. (…) Miałem bardzo dużo ofert, ale to są oferty sztuczne. Komu się nie powiodło, to ruszyła do mnie armia pośredników, ale zrobili podstawowy błąd. Zapomnieli, że ja miałem czas, aby to wszystko przeanalizować i – razem z moimi najbliższymi ludźmi – wyselekcjonowałem już trenera. Byłem zaskoczony jego wiedzą o reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek, Zbigniew Boniek, Adam Nawałka

– Wybór padł na Paulo Sousę. Jest to trener, który do pewnego stopnia piął się w swojej karierze trenerskiej. Ostatnie półtora roku było okresem zahamowania, ale może wynikało to stąd, że poszedł do Chin. (…) Nigdy go wcześniej nie znałem i go nie spotkałem indywidualnie, ale zawsze mi się podobał jego charakter – jego twardość, jego otwartość, jego stosunki z zawodnikami. Muszę powiedzieć, że wykonałem kilka telefonów do ludzi, którzy z nim pracowali i wszyscy mi mówili jedno. „Zibi, top. Zibi, jeżeli chodzi o trenera – top. Top stosunki, treningi, dyscyplina, wiedza, przygotowanie” – dodał Boniek. Czas pokazał, że informacje zebrane przez byłego prezesa nie były zbyt precyzyjne, bo Sousa wywinął PZPN-owi podobny numer, jak wcześniej w paru klubach. Tak czy owak, wydźwięk wypowiedzi Bońka był jasny. Podzwoniłem, popytałem i wybrałem. Inne oferty mnie nie interesowały, pozostałych kandydatów nie brałem pod uwagę.

Kulesza działa inaczej.

Pozwolił dojść do głosu zawodnikom. Oficjalnie podyskutował z poszukującym roboty Fabio Cannavaro. Oczywiście wokół jego posunięć również krąży mnóstwo tajemnic i wątpliwości, lecz mimo wszystko działania obecnego prezesa PZPN-u są bardziej transparentne, niż było to w przypadku Bońka. Co spotyka się z pozytywnym odbiorem, nawet jeśli koniec końców efekt będzie dokładnie taki sam. To znaczy prezes jednoosobowo podejmie decyzję i tyle w temacie.

Nawałka stawia warunki?

Z drugiej jednak strony, pośród całej lawiny medialnych spekulacji nazwisko Adama Nawałki właściwie od początku zostało wysunięte na pierwszy plan. Choćby i za sprawą samych piłkarzy. Do powrotu eks-selekcjonera mniej lub bardziej wprost przychylali się doświadczeni reprezentanci kraju, których opinię Kulesza rzekomo bierze pod uwagę przy wyborze nowego sternika ekipy biało-czerwonych. Najmocniejszy komunikat wysłał Kamil Glik w Kanale Sportowym. – Trener Nawałka jest człowiekiem z dużą klasą. Do dzisiaj dba o zawodników. Nawet po meczach reprezentacji za trenera Brzęczka i Sousy pisał do nas SMS-y. Więź z tymi zawodnikami, których wcześniej prowadził, jest nadal bardzo duża. Na pewno przez szatnię byłby przyjęty nie tylko dobrze, ale jeszcze lepiej.

Umówmy się, że trudno zawodnikowi reprezentacji Polski w jeszcze dobitniej wyrazić chęć, by Adam Nawałka powrócił na ławkę trenerską. Bardziej dyplomatyczny był Robert Lewandowski. – To musi być osoba, która zna reprezentację. Chyba Polak byłby osobą, która szybciej by do nas dotarła.

A jednak Kulesza wciąż zwleka. Dlaczego?

Zasadniczo warianty są dwa. Pierwszy – prezes chce Nawałkę po prostu potrzymać w szachu i zmiękczyć. Stąd medialne wrzutki o tym, jakoby marzyła mu się współpraca z takimi szkoleniowcami jak Marcel Koller czy nawet Andrij Szewczenko. I szczerze mówiąc, byłoby to zupełnie zrozumiałe zachowanie prezesa PZPN-u. Okej, kadra po odejściu Sousy znalazła się w trudnym położeniu. Baraże za rogiem, zaraz potem Liga Narodów (niezbyt prestiżowa, ale stanowiąca źródło dochodu dla federacji). Do mundialu, o ile się nań zakwalifikujemy, również pozostało stosunkowo niewiele czasu. 2022 jest rokiem wielkich wzywań dla reprezentacji Polski i pole manewru Kulesza ma po prostu w takich okolicznościach niewielkie. Ale to jeszcze nie oznacza, że Nawałka może negocjować z pozycji siły.

Mówimy ostatecznie o trenerze, który od 2019 roku pozostaje bez pracy. O trenerze, który skompromitował się w Lechu Poznań. O trenerze, do którego przyczepiła się łatka dziwaka. Wreszcie o trenerze, który z reprezentacją żegnał się po blamażu na mundialu w Rosji.

Adam Nawałka

Nawałka przed barażami jawi się zatem jako relatywnie bezpieczna kandydatura, ale wyłącznie do roli szkoleniowca-strażaka, który dzięki zebranym przed laty doświadczeniom i dobrym relacjom z liderami kadry spróbuje szybko poukładać sytuację wewnątrz zespołu, maksymalizując nasze szanse na sukces w meczach z Rosją oraz Szwecją/Czechami. Nie uda się? Cóż. Kulesza powie, że nic więcej nie mógł zrobić po tym, jak Sousa wbił mu nóż w plecy, natomiast Nawałka powróci do trenerskiego niebytu. Jego zasług sprzed lat niepowodzenie w barażach i tak przecież nie wymaże, więc trener nie ma w zasadzie nic do stracenia, a wszystko do zyskania. Dwa udane mecze mogą mu zapewnić ekspresowy powrót na szczyt. Patrząc z tej perspektywy, Nawałka potrzebuje dziś kadry nawet bardziej, niż kadra potrzebuje Nawałki. – Reprezentacji Polski nigdy bym nie odmówił – już w grudniu deklarował trener.

Jednak pamiętajmy, że 64-latek znany jest ze stawiania pracodawcom wygórowanych wymagań.

Ma grono zaufanych współpracowników, których niewątpliwie zechciałby ponownie zainstalować w reprezentacji Polski mimo wątpliwości krążących wokół ich kompetencji. Pojawiły się też pogłoski, jakoby nie godził się na rolę ratownika i pragnął podpisać z PZPN-em dłuższą umowę. Trudno uwierzyć, by Kulesza przystał na takie warunki. Wyobraźmy sobie bowiem, że kadra pod wodzą Nawałki przegrywa baraże. Czy ktokolwiek życzyłby sobie, aby właśnie z tym trenerem na ławce biało-czerwoni rozpoczęli potem projekt „Euro 2024”? Pytanie retoryczne. Zostałby Kulesza z Nawałką jak Himilsbach z angielskim. Reprezentacja traciłaby czas albo federacja pieniądze na odszkodowanie. Nawet gwarantowany kontrakt do końca 2022 roku, na co prezes rzekomo przystał, jawi się jako spore ustępstwo.

Ostatecznie w czerwcu (cztery mecze) i wrześniu (dwa mecze) 2022 roku zostanie rozegrana w całości faza grupowa Ligi Narodów. A to przecież doskonały poligon doświadczalny dla trenera, który miałby za zadanie zakwalifikować reprezentację Polski na kolejne mistrzostwa Europy.

Dość gierek

Przejdźmy jednak do wariantu drugiego, który jawi się jako mniej prawdopodobny, ale i niewykluczony. Istnieje bowiem możliwość, że Cezary Kulesza od początku traktował Nawałkę jako opcję numer dwa. Trenera, który z racji na własne, nie najweselsze położenie na pewno kadrę weźmie. Niezależnie od tego, jak skomplikowana czego go misja. Dlatego w miarę szybko się z nim dogadał (mówiono nawet, że Nawałka w praktyce już zaczął działać jako selekcjoner), a potem… wstrzymał temat. Trochę jak szkoleniowiec, który wysyła piłkarza na intensywną rozgrzewkę, lecz zwleka z wpuszczeniem go na murawę. To by oznaczało, że Kulesza ma jakiegoś asa w rękawie. Piszący o tym wariancie „Przegląd Sportowy” sugerował wspomnianych już Kollera i Szewczenkę. Problem w tym, że ten pierwszy z powodów zdrowotnych może nie być gotowy do działania od zaraz, a ten drugi oczekiwał rekordowo wysokiego wynagrodzenia.

Oficjalny komunikat, który ukazał się na stronie związku, tradycyjnie nie wyjaśnia niczego. „Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że podczas posiedzenia zarządu 19 stycznia 2022 roku prezes Cezary Kulesza przedstawił aktualną sytuację związaną z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes poinformował członków zarządu, że trwają negocjacje z kandydatami na trenera. Przez wzgląd na ich pomyślny przebieg oraz spokój niezbędny dla najlepszej decyzji, PZPN nie będzie udzielał więcej informacji w tym temacie do czasu jej podjęcia”.

W cokolwiek prezes Kulesza gra – wypadałoby wreszcie zakończyć zabawę i coś postanowić.

Negocjacje negocjacjami, zakulisowe sztuczki zakulisowymi sztuczkami, ale czas po prostu ucieka, chaos informacyjny nie pomaga, a sprawa stała się piekielnie nużąca. Na początkowym etapie swojej kadencji prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej tworzył wokół siebie aurę człowieka konkretu. Spokojnego szefa. Jasno komunikującego decyzje, unikającego medialnego zgiełku. W ostatnich dniach ten wizerunek Kuleszy zaczął się jednak nieco zacierać.

CZYTAJ WIĘCEJ O REPREZENTACJI POLSKI:

fot. FotoPyk

Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Liczba komentarzy: 66
Subscribe
Powiadom o
guest
66 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ZŁOTY WURST
ZŁOTY WURST
3 miesięcy temu

Przepraszam bardzo, ale to wy, redahtórzy zeszło.com zaczęliście i non stop kręcicie tę telenowelę 🙂

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
3 miesięcy temu

haha sami ten serial rozpoczeliscie, sami go ciagniecie i najlepsze na koniec – sami probujecie wmowic, ze jestescie juz tym zmeczeni i wypelani, winnym jest Kulesza itd. bohatersko walczycie z problemem, ktory sami stworzyliscie! zuchy! (Wiecie tez, ze te wasze stekania beda komentowane i krytykowane, ale to niewazne, wazne, ze kliki bedoo!!) mistrzowie rozgrywki, ja szanuje 🙂

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
3 miesięcy temu

Wielki Bór codziennie wrzuca na kolejne media społecznościowe i współpracujące strony radosne teksty o tym jakim cudownym trenerem będzie Kochany Adaś, Pol mało z emocji resztek włosów sobie nie wyrwie, a wy niby chcecie końca telenoweli? Dobre, nie znałem.

Gustavo Lima
Gustavo Lima
3 miesięcy temu

Skromny Tajson z Dębicy, w przypadku wyboru Nawałki, powninen dostać mecz z Rosją do komentowania, oczywiście w tandemie z Cigaretten.

Marek
Marek
3 miesięcy temu

Akurat Pol nie jest taki skłonny do szybkiego wyboru, czy samego nawałki

janek kos
janek kos
3 miesięcy temu

Beka z nawalki ze chce wymusic kontrakt do konca roku nawet po ewentualnym wpierdolu z rosją

A mejweni sie podniecaja ze zna zapach skarpet lewego czy szczesnego

Pałlo Kutińjo
Pałlo Kutińjo(@prej)
3 miesięcy temu
Reply to  janek kos

„Ewentualnym”.

Ja nie mogę się już doczekać moich krwawiących oczu po tym spotkaniu.

Trebor
Trebor
3 miesięcy temu

Ponoć okłady z kartofli nic nie dają 😉

Roman
Roman
3 miesięcy temu
Reply to  janek kos

Woli dostawać 200 tyś do konca roku po blamażu jak go wypierdola, niż 200 tyś dwa razy.

janek kos
janek kos
3 miesięcy temu
Reply to  janek kos

Znowu sie podszywasz , gnojku. Nie stac sie na cos innego , niz falszywy „janek kos” ?

Bogdan
Bogdan
3 miesięcy temu

Nawalka jako trener to do Start Nidzica, Start czeka 1k miesiecznie

Stanislav Levinsky
Stanislav Levinsky
3 miesięcy temu

Weszło rozliczcie tego Kuleszę, nie może być tak że ignoruje 711

https://weszlo.com/2021/12/29/paulo-sousa-cezary-kulesza
Kulesza szybko rozliczył Sousę. Teraz będziemy rozliczać Kuleszę

Shark
Shark
3 miesięcy temu

Świat wstrzymał oddech,nowojorska giełda wariuje,podobnie londynska…kto będzie trenerem…adasko,czesio,a może zdzisio spod monopolowego…ile mozna żyć w tej nieznosnej niepewności…

Shark
Shark
3 miesięcy temu

Antek entliczek nie wytrzymał i przybil gwoździa przed kominkiem,michalek lycha wytrabil 0,7 danielsa,a borek z koltoniem popadli w depresję przedwyborcza

Wojtek Hadaj-Kowalczyk
Wojtek Hadaj-Kowalczyk
3 miesięcy temu

Już nie tylko newsy zgapiacie z meczyki.pl ale nawet teksty, bo taki sam zrobił niedawno Szczygielski na meczykach. Beka.

pkvern
pkvern(@pkvern)
3 miesięcy temu

Śmieszne, że chcemy wybrać selekcjonera tylko na dwa mecze, zamiast rozpocząć długofalowy projekt. Ale cóż, myślenie na kilka lat do przodu to nigdy nie była nasza mocna strona. Nie wiem co w te dwa dni treningów może zmienić jakikolwiek trener, nawet z najwyższej półki.

LUKI
LUKI
3 miesięcy temu

Pismak weszlacki nawet się nie podpisał, wstyd mu za te wypociny!
Sami kręcicie aferę z zatrudnianiem selekcjonera, ogłaszacie Adama rozWAŁKĘ zanim ktokolwiek z PZPN powiedział coś konkretnego a teraz się mało nie obsracie gaci bo się nie możecie doczeka.
Dziennikarzyny sportowe w naszym kraju to dno i 5m mułu!

ZŁOTY WURST
ZŁOTY WURST
3 miesięcy temu
Reply to  LUKI

„Dziennikarzyny sportowe” to dla nich komplement, więc ich tak nie nazywaj. Nie wypada, nie zasługują nawet na to 🙂

lelo
lelo
3 miesięcy temu
Reply to  LUKI

Najweselej będzie jak Kulesza wywali na stół trenera o którym nic nie było słychać i będzie kotem.
Weszlaki spalą się ze wstydu. Nerwa mają bo już ogłosili Nawałkę bo tak. Będzie to kolejny dowód że reserch i ogólny dostęp do informacji mają żaden. Gdyż nie wielu poważnych ludzi chce z dzieciakami o czymkolwiek gadać. No dobra, może Włodarczyk z meczyków. A kumple już odcięci od klubów i repry.

baran
baran
3 miesięcy temu

Znakomity tekst. Już nie mogę żyć w tej niepewności. Wszyscy w tramwajach rozmawiają o jednym- czy już, może dzisiaj lub jutro? Słów brakuje

Trebor
Trebor
3 miesięcy temu
Reply to  baran

A u mnie ostatnią linię zlikwidowali za Wójcika

adolf
adolf
3 miesięcy temu

Wizerunkowo wzięcie Nawałki przez Kulesze by było potraktowane jako trzymanie się wyborów bońkowych, dlatego Czarek szuka swojej opcji. Już widze, te nadymanie się Rudego jak wezmie Nawałkę. Druga strona to, że jakiś mega konfident siedzi w tym PZPN i sprzedaje wszystkie informacje do dziennikarzy. Kulesza pewnie dlatego ciągle szuka opcji, a nie kolesiostwa typu Nawałka i niektórzy dziennikarze.

ojciecMateusz
ojciecMateusz(@ojciecmateusz)
3 miesięcy temu

Lepiej poczekać parę dni dłużej, wszystko sprawdzić i wybrać dobrze niż takiego Sousę co tylko nawija makaron na uszy.

Criticball
Criticball(@criticball)
3 miesięcy temu

Nawałka, jeśli już musi być trenerem reprezentacji, to mógłby sobie odpuścić z wygórowanymi żądaniami. Jak ktoś nie ma roboty, bo nikt mu nie proponuje, a chce pracować, to powinien wykazać odrobinę pokory.

Jeśli życie go pokory nie nauczyło, to ja go nie chcę (wiem, że mam gówno do gadania;)…

Trebor
Trebor
3 miesięcy temu
Reply to  Criticball

Dokładnie, za to co zrobił to powinien nawet oddać pieniądze

Ziutek
Ziutek
3 miesięcy temu

Ten Kulesza to też niezły przypał…

Pałlo Kutińjo
Pałlo Kutińjo(@prej)
3 miesięcy temu

Kulesza użył niewłaściwej czcionki na umowie, Adaś się zdenerwował, bo Neptun stoi w cieniu Saturna, a wszyscy wiedzą, że taka kombinacja przynosi pecha i nieurodzaj.

Poza tym papier był zbyt biały, i Kulesza nie pozwolił Zającowi zmierzyć swojego biurka i sprawdzić ilości długopisów.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
3 miesięcy temu

Koloru gaci też mógł nie chcieć pokazać, a chyba wiadomo że to podstawa sukcesu.

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
3 miesięcy temu

Ech, glupi ten Kulesza, mogl wykonac 711 telefonów i już dawno mielibysmy selekcjonera pełną gębą, znaczy z pełną gębą.

Naimad
Naimad
3 miesięcy temu

Kulesza zajebiście słowny. Do 19 stycznia poda nazwisko trenera haha
Chyba boi się przedstawić tego Nawałkę i jeszcze chwilę poczeka komu mu Hajto podeśle.

Ams
Ams
3 miesięcy temu
Reply to  Naimad

Słowny, bo mówił, że to nie jest sztywna data.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
3 miesięcy temu
Reply to  Ams

Poza tym nie powiedział dokładnie KOMU poda. Może komuś już wczoraj podał.

MARKO
MARKO
3 miesięcy temu

Nawałka wybór redaktorów sportowych to nie jest najlepszy wybór chłop zbałaznił się w Rosji i w Lechu tez go pożegnali go bez specjalnych łez a teraz Pol Bór i spółka wszystko zapomnieli i codziennie krzyczą dawać Nawałkę bo jest super tyle ze przez 4 lata na bezrobociu . A może jednak lepiej zatrudnić kogoś innego z nowym spojrzeniem i nowymi pomysłami. Co do baraży to i tak będzie ciężko i tu jest bardziej niż trener potrzebna charyzma i zaangażowanie piłkarzy bez względu na to kto zostanie selekcjonerem

nonpossumus
nonpossumus
3 miesięcy temu
Reply to  MARKO

Akurat Pol wcale za Nawałką tak nie jest co wielokrotnie mówił…

DanielSvenson
DanielSvenson
3 miesięcy temu

Faken, najlepszy mozliwy wybor.

SylwekWawa
SylwekWawa(@sylwekwawa)
3 miesięcy temu

W poniedziałek w Mocy futbolu już Borek ogłosił, że Nawałka zostanie nominowany. Kompletuje sztab, chce dołączyć Piszczka i Dudka. Ogólnie była zgoda, że to najlepszy wybór. Nieśmiałe głosy krytyki były od razu tłumione. Przypominano sukces z ME 2016. To ja się pytam jaki to był sukces? Ćwierćfinał ME. Tylko trzeba pamiętać okoliczności. Dość szczęśliwe zwycięstwo na karne ze Szwajcarią i porażka, też na karne, z Portugalią. Gdyby Nawałka nie trząsł portkami, można było ograć Portugalię, a nie liczyć na karne. Wtedy finał ME stałby dla nas otworem. Poziom tych ME nie był wysoki. Wszyscy najlepsi gracze byli przemęczeni po sezonie. Przypominało to ME w Portugalii, gdy mistrzami zostali Grecy. Mogliśmy pójść w ich ślady, ale zabrakło odwagi, determinacji, a zwyciężył polski minimalizm. Dlatego dla mnie Euro 2016 raczej nie było sukcesem.

ZŁOTY WURST
ZŁOTY WURST
3 miesięcy temu
Reply to  SylwekWawa

Ze Szwajcarią był remis, a nie zwycięstwo. Tak samo z Portugalią. Karne decydowały kto przechodzi dalej, ale statystycznie są to dwa remisy, a nie zwycięstwo i porażka jak błędnie napisałeś.

Trebor
Trebor
3 miesięcy temu
Reply to  ZŁOTY WURST

Ale Ty mondrala jesteś

SylwekWawa
SylwekWawa(@sylwekwawa)
3 miesięcy temu
Reply to  ZŁOTY WURST

Złoty, tam się nie grało statystycznie tylko o awans. Ze Szwajcarią był awans, a z Portugalią zawiódł Błaszczykowski. Ten mecz powinniśmy wygrać w normalnym czasie.

rwetes
rwetes
3 miesięcy temu
Reply to  ZŁOTY WURST

Napisał zwycięstwo na karne, więc dobrze napisał. Ktoś te karne wygrał i wyeliminował przeciwnika, czyli wygrał z nim rywalizację. Karnymi. Nie napisał, że wygrał mecz.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
3 miesięcy temu
Reply to  SylwekWawa

Zgadza się, fakty są takie, że na turnieju Nawałek wygrał dwa razy po 1:0 z żenującymi Północnymi Irlandczykami oraz Ukrainą, która była akurat w fatalnej formie i rozbita zespołowo, a do tego zaliczył 3 remisy (z tego dwa w meczach, w których prowadził i nie umiał tego prowadzenia utrzymać – to taki Nawałkowy standard) i za to został okrzyknięty cudotwórcą.

Człenio
Człenio
3 miesięcy temu
Reply to  SylwekWawa

Najlepszy wynik polskiej kadry w ciągu 40 lat yo nie sukces?

SylwekWawa
SylwekWawa(@sylwekwawa)
3 miesięcy temu
Reply to  Człenio

Nie, to nie był sukces. To była propaganda sukcesu. To była niewykorzystana szansa, żeby przejść do historii. Tak jak do historii przeszła drużyna Górskiego i potem Piechniczka.

nonpossumus
nonpossumus
3 miesięcy temu
Reply to  SylwekWawa

Nie wiem czy pamiętasz ale Grecja w ME w Portugalii dotarła do finału grając własnie tak zachowawczo i defensywnie, a nie otwarcie i z polotem jak sugerujesz, że byłoby lepiej. Także post factum każdy mądry 😉

Roman
Roman
3 miesięcy temu

Jak dla mnie ta telenowela może trwać nawet miesiąc, byle nie skończyła się wyborem Nawałki. Te teksty i przecieki o sztabie Nawałki są nawet zabawne w pewnym sensie. Widać jak nieudolnie dziennikarze próbują ocieplać wizerunek miernego Adama. Widać za 2.4mln zł można chcieć się ośmieszyć i skompromitowac Polske jeszcze bardziej. Chyba mu mało. Będzie mecz o wszystko i mecz o honor, oba przegrane i baj baj. Zabraknie tylko meczu otwarcia.

Trebor
Trebor
3 miesięcy temu

Wybór Nawałki , to tak naprawdę żaden wybór. Pokazuje on jedynie miernotę obecnego prezesa PZPN. Jego nieprzygotowanie do pełnienia tej funkcji, i mam wrażenie również braku pomysłu na kadrę. Kulesza jest bierny w decyzjach nie wykazuje inicjatywy. Moim zdaniem sytuacja z SUSĄ powinna była być dograna w Grudniu. Wtedy kiedy spotkali się osobiście. Kulesza powinien był zaproponować, albo bezwarunkowe przedłużenie kontraktu do końca 2022, albo rozwiązać kontrakt. Poprzez zaniechania pozbawił się kolejnych kandydatów na selekcjonera jak chociażby Piotr Nowak. I dobrnęliśmy do dzisiejszego dnia, gdzie Kulesza robi to co kiedyś zrobił Lato wybierając Smudę. Mianował(bo trudno tu mówić o wyborze) selekcjonera którego wybrała opinia publiczna. Podjął najbezpieczniejszą decyzję jaką tylko mógł. To pokazuje jego słabość już na samym początku, pełnienia tej funkcji.

mechanikabg
mechanikabg
3 miesięcy temu
Reply to  Trebor

Kulesza nie może podejmować ważnych decyzji przed świętami lub w trakcie świąt.

Wtedy chleje z baronami.

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
3 miesięcy temu

Takie pytanie do Rokiego: co zrobisz jak to nie będzie Nawałka? Jak to wtedy wyjaśnisz?
Bo że Mati się wykręci z ustawienia całego sztabu reprezentacji to jestem tego tak pewien jak tego, że można sobie spacerować po Warszawie, wpaść na Cannavaro i przy łyski sor on przedstawi nam 50-stronicową analizę upadku polskiej piłki.

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
3 miesięcy temu

A ja z Rosją grałbym bez trenera.

Trebor
Trebor
3 miesięcy temu

Jesteśmy na najlepszej drodze do tego 😉

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski(@tomek-jankowski)
3 miesięcy temu

Z trenerem czy bez wynik jest do przewidzenia.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
3 miesięcy temu

Ja bym dla beki zorganizował audiotele, w którym kibice wybraliby sobie skład. A podczas meczu zespół prowadziliby do spółki Borek z Dziekanowskim, wspomagani telefonicznie przez Spoconego Janka. Wynik byłby podobny, ale za to jaki fejm.

pisior
pisior
3 miesięcy temu

ale jaki chaos informacyjny? Przecież 90% informacji to dziennikarze wymyślający codziennie nowe historie (oczywiście od „pewnych” źródeł). wolelibyście by Kulesza kazał wam się zamknąć?

sam proces wyboru trwa za długo, jasne, pewnie trochę przez Bońka, który wybrał wbrew wszystkiemu i jeszcze zaczął ściemniać o jakichś super kontaktach z którymi rozmawiał, więc Kulesza sprawdza każdego po 5 razy czy na pewno nie wykręci takiego samego numeru.

Roman
Roman
3 miesięcy temu

Myślę, że Kulesza poważnie brał pod uwagę Nawałkę na baraże, ewentualnie przedłużenie umowy do końca mistrzostw w przypadku awansu. Jednak słodki Adam wykalkulował sobie, że ze swoimi umiejętnościami ma 10% szans na awans(oceniał się i tak lepiej niż powinien), wiec za 2 wypłaty to mu sie więcej nie opłaca kompromitować. Mam nadzieję, że Kulesza go poprosi o zamknięcie drzwi od zewnątrz.

Ash Williams
Ash Williams
3 miesięcy temu

Przecież to nie Kulesza podkręca atmosferę tylko pismaki – codziennie tona „sprawdzonych informacji” pojawia się na portalach, a jak się okazuje, że to informacje z dupy, to zaczyna się lament.

Pszemke
Pszemke
3 miesięcy temu

Po pierwsze to decyzja Kuleszy, a nie napalonych mediów. Jak wybierze faworyta „Kościoła Nawałki” i potem to nie pyknie to kto za to będzie odpowiadał? Oczywiście, że Kulesza, bo media się wywiną niczym wąż od odpowiedzialności. Więc niech się spokojnie zastanawia, bo podjęcie decyzji kilka dni później nic nie zmieni. A gadanie, że reprezentanci są zagubieni przez tą sytuację jest bezsensu. Oni teraz koncentrują się na swoich klubach. Przede wszystkim media tym żyją i tworzą miliony artykułów. Zresztą nie ściemniajcie, że Wam to nie odpowiada. W końcu kliki się zgadzają 😉

Naczelny hejter
Naczelny hejter
3 miesięcy temu

podobno w trakcie rozmow w siedzibie PZPN, okazalo sie ze szafka Kuleszy ma 20 cm szerokosci za duzo, a ponadto Nawalka przez okno zobaczyl cofajacy autobus. Teraz siedzi w domu, nerwowo obgryzajac paznokcie i nie wie co ma zrobic.

Andrzej
Andrzej
3 miesięcy temu

piłkarz to ktoś kto zarabia krocie nic nie wnosząc inne dyscypliny sportu zdobywające mistrzostwa świata europy są biedakami. debata kto będzie selekcjonerem to kiepski kabaret z „p” błaznującymi myślenie albo ; czekają na prezent od tych ” z „a potem nic się nie stało . pzpn to wirus na który nie szczepionki.

olecki
olecki
3 miesięcy temu

Ej ty bydle! czemu chcesz kończyć telenowelę ? Śpieszy ci się?
W sezonie ogórkowym to wspaniały serial z emocjami i zwrotami akcji. Codziennie z zaciekawieniem obserwuję prawdę futbolu cioną po oczach – oraz serwisy informacyjne .

Tymoteusz Ruchacz
Tymoteusz Ruchacz
3 miesięcy temu

Buhaha! „Dziennikarze” narzekają na telenowelę, którą sami kręcą.

MartaBizneswoman
MartaBizneswoman
3 miesięcy temu
Adam
Adam
3 miesięcy temu

A co się dzieje z Heniem Kasperczakiem?

rwetes
rwetes
3 miesięcy temu

Chaos informacyjny to tworzy Borek, Smokowski, Pol, Wołosik, Włodarczykm, cała ekipa Weszło, Przeglądu, Cafe Futbol, Boniek, Wichniarek, Tomaszewski, Listkiewicz i masa byłych piłkarzy itd. Żeby was wszystkich wyjąć to pozostałaby cisza w eterze, bo Kulesza nic nie mówi, nie udziela wywiadów, a komunikaty wypuszcza bez żadnych szczegółów.

Więc jak mówicie o chaosie to spójrzcie w te swoje zjebane środowisko.

napalony na kurwiszona z Lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z Lazienkowskiej
3 miesięcy temu

Zadanie powierzone prezesowi PZPN zdecydowanie go przeroslo Zadawanie sie z Nawalka ktory jest znany ze swoich zajobow sensu nie ma W odwodzie jest fachowiec Czeslaw Michniewicz ktory powinien poprowadzic kadre

edzio
edzio
3 miesięcy temu

mało śmieszny już żart

Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

„Sezon smutny jak życie w Wałbrzychu. Niech Mioduski się wstydzi”

Kibice Legii chcą „uczcić” nieudany sezon w wykonaniu Legii. Mianowicie opuścić trybuny na 17 minut. Czyli tak, by jedna minuta odpowiadała jednej porażce Wojskowych w sezonie. Na profilu Nieznanych Sprawców na Facebooku możemy przeczytać: Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii Warszawa. Przed nami ostatni meczu sezonu. Sezonu smutnego jak życie w Wałbrzychu. Najgorszego sezonu w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Kobylański w TSV 1860 Monachium

Martin Kobylański ma nowy klub. To TSV 1860 Monachium. Przez ostatnie trzy sezony Kobylański występował w Eintrachcie Brunszwik. Awansował nawet do 2. Bundesligi, by po sezonie zlecieć i dalej grać na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Teraz Brunszwik znów awansował (z drugiego miejsca), ale już nie wziął Kobylańskiego na pokład. TSV jako czwarty zespół trzeciej […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Magath utrzyma Herthę czy spełni ostatnią posługę dla HSV?

Felix Magath niespodziewanie po pięciu latach powrócił w marcu do pracy trenerskiej. Podjął się trudnego zadania utrzymania Herthy Berlin w Bundeslidze. Starą Damę objął, gdy ta znajdowała się w strefie spadkowej. Wyprowadził ją z niej, ale w ostatnich minutach 34. kolejki sezonu wylądował w barażach za sprawą zwycięstwa VfB Stuttgart nad 1. FC Koeln (2:1). […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Pogromca gwiazd. Kim jest Kamil Pestka?

Niemroźne przedpołudnie na boisku treningowym Pasów przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Kamil Pestka siedzi na zdezelowanym krzesełku przy samej murawie w szarej bluzie i dżinsowych spodniach z dziurami na kolanach. – Whisky z Michałem Probierzem czy whisky z Czesławem Michniewiczem? – pytamy przewrotnie. – Whisky z jednym i drugim! – odpowiada zgrabnie.  Minęły dwa lata […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Nie zawsze wynik jest celem nadrzędnym”. Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku w Świdnicy

Po kilku latach przerwy finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” wróciły do Świdnicy. Na obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w środę rywalizacja o prym na Dolnym Śląsku rozpoczęła się od kategorii U12. Podczas ceremonii otwarcia zobaczyliśmy przykry obrazek. Podsumowanie tego, jak wiele zabrała nam pandemia. Po tym jak prowadzący zapytał […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Verratti twierdzi, że Benzema faulował Donnarummę

Marco Verratti w rozmowie “Le Parisien” wspomina dwumecz z Realem w Lidze Mistrzów i wskazuje powody, dla których PSG odpadło z Ligi Mistrzów. Zdaniem piłkarza Benzema faulował Donnarummę: – Dla mnie to był faul. W starciu z Troyes widzieliśmy, że sędzia anulował gola za podobny faul Kyliana na obrońcy, który nawet nie upadł. Jednak każdy […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Origi trafi do Milanu

Divock Origi zostanie nowym piłkarzem Milanu. Piłkarz po ośmiu latach opuszcza Liverpool na stałe. Fabrizio Romano napisał na Twitterze: – Divock Origi nie ma wątpliwości co do swojego kolejnego celu: czeka tylko na ukończenie badań medycznych i podpisanie kontraktu jako nowy zawodnik Milanu w nadchodzących tygodniach. Origi trafił do Liverpoolu z Lille w 2014 roku. […]
19.05.2022
Prasówka
19.05.2022

PRASA. Frankowski: Kuba był dobrej myśli. Przypuszczaliśmy, że będą słabsi od Wisły

Czwartkowa prasa nie rozpieszcza, ale znajdziemy w niej parę rozmów, które przykuwają uwagę. Wciąż sporo o reprezentacji, zwłaszcza o Gabrielu Słoninie. Przegląd Sportowy Tomasz Frankowski o problemach „Białej Gwiazdy”. Napastnik analizuje spadek Wisły. Wisłę tworzył zlepek piłkarzy z zagranicy, umówmy się, w większości kiepskich. Ale zdarza się, że taki zlepek tworzy solidny zespół. Uważam, że akurat […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Van Bronckhorst: – Czujemy olbrzymi ból

Giovanni van Bronckhorst nie ukrywał żalu po przegranej z Eintrachtem w finale Ligi Europy. Holenderski trener Rangersów mówił: – Karne to loteria, a my dzisiaj nie byliśmy po jej dobrej stronie. Nie mogę narzekać na moich piłkarzy, dali z siebie wszystko. Jeśli grasz w finale i wygrasz, będziesz go pamiętać do końca życia. Jeśli jednak […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Glasner: – Brakuje mi słów, a to nie zdarza się zbyt często

Oliver Glasner, trener Eintrachtu, nie ukrywał jak bardzo jest szczęśliwy po wczorajszym zwycięstwie w finale Ligi Europy (po karnych z Rangersami). Glasner mówił: – Wróciliśmy dziś z dalekiej podróży. To, co ci goście robią w tym sezonie… Nie potrafię znaleźć słów, a to nie zdarza mi się zbyt często. Spotkanie było cholernie intensywne, wszyscy dali […]
19.05.2022