post

Opublikowane 02.09.2021 01:10 przez

Kamil Warzocha

1 września na Kanale Sportowym w ramach programu „Hejt Park” pojawił się Zbigniew Boniek, były prezes PZPN-u. W obecności Krzysztofa Stanowskiego odpowiedział na wiele pytań widzów i nie tylko. Było naprawdę ciekawie, momentami padały mocne słowa. Wątków – multum. Od Jerzego Brzęczka, przez ocenę działań w PZPN-ie, po aferki na Twitterze i zgolenie wąsa. Wypisaliśmy wiele fragmentów, ale to trzeba po prostu odsłuchać. Zapraszamy.

Zbigniew Boniek w Hejt Parku

O reprezentacji Polski: Albania to nie są ogóry. Tam grają zawodnicy z 1. i 2. ligi włoskiej, a my mamy swoje problemy. Wypadli ważni piłkarze, a przecież musimy wygrać. Ale to już nie mój problem. Chcę też powiedzieć, że do żadnego sukcesu kadry nigdy się nie przypisywałem. Po Euro 2016 nie jeździłem po Polsce i nie gloryfikowałem pracy PZPN-u. Ponosiłem natomiast odpowiedzialność za to, za co odpowiada prezes związku, czyli za tysiąc innych rzeczy niż reprezentacja. Ja nie wychodzę na boisko. Jako zawodnik byłem odpowiedzialny za wynik, jako trener też, jako prezes też. W takim razie jako kibic też jestem?

***

O Twitterze: Nie toleruję chamstwa. Niektórzy myślą, że Twitter jest bardzo ważnym narzędziem w życiu. Gwarantuję, że gdziekolwiek nie wyjdziesz na ulice w Polsce, to jest mały procent.

***

O betonie w PZPN-ie: Miałem dobry zespół. Z czasem mogłem usunąć się w cień, oddać wodze Maćkowi Sawickiemu. Ludzie mówią o betonie w PZPN-ie, ale jeśli to ma być beton, to życzę takiego każdemu prezesowi. Bo to byli i nadal są w dużej mierze młodzi, ambitni ludzie.

***

Boniek o przyznawaniu się do błędów i Brzęczku:

Dlaczego nie potrafi się pan przyznawać do błędów?

Potrafię się do nich przyznawać, robię to bardzo chętnie, ale najpierw proszę mi je wskazać. Nie ma człowieka, który ich nie popełnia. Każdy stara się w momencie podejmowania decyzji obrać najlepszą strategię dla siebie i innych. To zawsze starałem się robić.

Okej, to trzy błędy ze swojej kadencji?

Uważam, że druga kadencja na pewno była lepsza niż pierwsza. Mówiono, że jest gorsza.

Zatrudnienie Jerzego Brzęczka było błędem, katastrofą.

Nie, zatrudnienie Brzęczka nie było katastrofą. Miałem dobrą opinię o nim, byłem przekonany, że da radę. Patrząc na wyniki, on wykonał dobrą robotę.

Ale Robert Lewandowski niekoniecznie miał dobrą opinię o Brzęczku.

Nie chcę do tego wracać, bo to nic nie da. W każdym razie widzę teraz, jak Robert wspiera nowego selekcjonera. Co do Brzęczka – trener Brzęczek zna swój fach bardzo dobrze, ale w reprezentacji trzeba zwracać uwagę na wiele innych aspektów. One zadecydowały, że pożegnałem się z Jurkiem. W tamtym momencie, po Adamie Nawałce, nie chciałem trenera zagranicznego. Nie widziałem tego. Ale to jak w życiu małżeńskim. Godzisz się na wspólne życie, wydaje się, że znasz drugą osobę i czegoś konkretnego się po niej spodziewasz. Potem się okazuje, że ktoś nie robi czegoś, tak jak tego oczekiwałeś, mimo że tę osobę dobrze znałeś. Tak było z Brzęczkiem. Widziałem już, że każdy kolejny miesiąc działałby na niekorzyść reprezentacji, dlatego podjąłem taką decyzję.

***

Czytał Pan książkę Jerzego Brzęczka?

Nie czytałem. Przyszła do mnie pani Domagalik. Powiedziałem, że fajnie, że chce napisać książkę, tylko niech lepiej zrobi to po zakończeniu Euro, kiedy Jerzy Brzęczek zamknie pewien etap w życiu.

***

Są tacy działacze w zarządzie PZPN, którzy lubią sobie gulnąć w czasie meczu?

Jak my ciągle wygrywamy w Polsce… Szkoda by było nie!

***

Boniek o porażce 1:10 z Niemcami:

Dlaczego nasza kadra młodzieżowa przegrała z reprezentacją Niemiec 1:10?

Bo popełniliśmy błąd. Nawet nie wiedziałem, że taki mecz się odbywa. Graliśmy w jakiejś dziwne formule 4×30 minut i to zawodnikami, którzy w większości nie byli objęci centralnym szkoleniem, bo ci najlepsi mieli przerwę lub byli z klubami na obozach. Ze zmianami zwrotnymi, na zasadach jeszcze luźniejszych niż mecz towarzyski.  To był martwy okres, kiedy nikt nie grał, kluby nie trenowały, dzieci rozjechały się na wakacje. Mam nadzieję, że ktoś za to beknął, bo ja o tym meczu dowiedziałem się dopiero z mediów. Okej, to był wstyd, ale nie lubię tego, że ten fakt wykorzystuje się do jakiejś niepotrzebnej polemiki. Prawda jest taka, że nasze starcia z Niemcami wyglądają lepiej. Spojrzałem sobie ostatnio na mecze grup U-12 do U-15. Na ostatnie 16 meczów sześć spotkań z nimi wygraliśmy, dziewięć przegraliśmy, dwa zremisowaliśmy. Nie ma tragedii. Dlaczego jak pewnego dnia w grupie młodzieżowej prowadziliśmy 4:0 po 20 minutach z Niemcami, to nikt o tym nie pisał?

***

O Nawałce: Mówiłem: Adam [Nawałka], zostań, dasz sobie radę, jesteś twardy człowiek. Będziesz musiał tylko zrezygnować tylko z kilku starszych piłkarzy, stoję za tobą murem. Adam odpowiedział na to, że się tego boi. Bardzo chciałem, żeby został.

***

Boniek o Błaszczykowskim:

Wyraźnie pan dążył do tego, żeby Błaszczykowski już w kadrze nie grał.

To jest pic na wodę i fotomontaż, nie, nie, nie. Ja do niego nic nie mam. Mówiłem Jurkowi: słuchaj, masz jeden problem. Musisz ustawić sobie stosunki z Kubą, bo znam polskie środowisko, jak będzie reagować. Jako do człowieka nic do niego nie mam, ale piłkarsko wiadomo, że to już nie jest ten sam Kuba, co choćby pięć lat temu.

Kuba się oburzył, że wyliczał mu pan, ile procentów dawnego Kuby w nim zostało.

Nie wydaje mi się, żebym go obraził. Powiedziałem prawdę. Szanuję go za to, co zrobił. Jeśli mnie nie lubi – to jego sprawa, okej.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

***

O wpływie na Ekstraklasę: Tylko ludzie niekompetentni twierdzą, że PZPN ma wpływ np. na to, czy Legia jest silna, czy dobrze lub źle zarządza swoim potencjałem. My wpływamy na inne rzeczy. Jak choćby na to, żeby wpłynąć na mentalność działaczy poprzez wprowadzenie statusu młodzieżowca. Czy w europejskich pucharach jest ten status? Nie, a widzimy jak jest.

***

O wyborze następcy Nawałki: Dzwoniło do mnie sto tysięcy telefonów, jeśli chodzi o objęcie reprezentacji Polski po Jerzym Brzęczku. Dzwonili też koledzy z Włoch, było tego sporo. Ale przy takich decyzjach słucham kilku ludzi, do których mam zaufanie. Zbieram feedback i dopiero wtedy stwierdzam, czy warto do trenera zadzwonić. Nie prowadziłem kilku rozmów na raz.

***

O prezesie Animuckim: Nie wypaliłem w prezesa Animuckiego, nie naparzałem się z nim na Twitterze. To swoją drogą bardzo ważna sprawa. On i rada nadzorcza po prostu popełnili błąd strategiczny. On sam zgłasza się na członka zarządu PZPN-u, a wcześniej nie został wybrany przez kluby Ekstraklasy na ich reprezentanta. Jako pracownik mojej firmy powinien w ogóle spytać o zgodę.

***

O Borucu: Ciebie najbardziej rajcuje to, jak coś się dzieje. Ja natomiast podchodzę do życia zupełnie inaczej, swoją popularność zdobywałem inaczej. Co mnie obchodzą jakieś lajki, które dostał pod swoim tweetem Artur Boruc. Pierwsze słyszę, że on coś do mnie ma.

***

O Ekstraklasie: Prawa telewizyjne polskiej ekstraklasy to 220 mln złotych, czyli jakieś 45 mln euro. Czyli tyle, ile dostaje jeden klub we Włoszech, a najsłabszy klub w Anglii dostaje prawie dwa razy tyle. W takim miejscu jesteśmy. Dopóki nasze polskie kluby nie będą grały rok w rok w europejskich pucharach, to będziemy zaglądać ciągle do tego samego wiadra, mielili to samo. Niestety nie mam to na wpływu, choć chciałbym mieć.

***

O prezesie Filipiaku: Pan Filipak mówi różne rzeczy w zależności od godziny, o której do niego dzwonisz. Nie było żadnych negocjacji co do kary punktowej i finansowej dla Cracovii. Rozmawialiśmy pół minuty. Była taka sytuacja, że poleciałem z nim samolotem na mecz do Mołdawii. Potem w lidze Cracovia nie dostała rzutu karnego. Pan Filipiak miał do mnie żal, że skoro z Bońkiem leciał samolotem, to powinien mu przysłać sędziego, który da rzut karny. Jak ja mam coś takiego traktować poważnie?

***

O zdjęciu wnuczka na Twitterze: Byłem zdziwiony tym, jak zdjęcie mojego wnuczka zostało odebrane. Czy coś się stało? Jakaś tragedia? Ja robię to, co robi Zbigniew Boniek, a nie inni ludzie. Przepraszam bardzo, ale ludzie zachowują się czasami jak pierdolnięci. Walka, pedofilia i tak dalej. Niedługo dojdzie do tego, że nie będzie można świąt Bożego Narodzenia organizować, bo jakiemuś jednemu procentowi społeczeństwa o innej wierze to będzie przeszkadzać. Jaki jest problem z tym zdjęciem (na golasa) mojego wnuczka? Nie rozumiem. Nie zachowujmy się jak szaleni.

***

O szkoleniu trenerów: Cały system szkolenia trenerów mamy dobrze zorganizowany. Nie można szkolić więcej niż 24 trenerów z UEFA Pro rocznie, takie są zasady dla całej Europy. Ci, którzy najwięcej krzyczą, nie chcą się dokształcać na zajęciach wyrównawczych. Polskich trenerów szkolimy przez polskich wykładowców, ale też zapraszamy ludzi z zagranicy. Ale my lubimy płakać. Jak Polak czegoś nie wie, to udaje nauczyciela. Tak to wygląda w tym temacie. Kurs to tylko bodziec, pamiętajmy. Dopiero szatnia jest weryfikacją. Dzisiaj mamy siedem stopni kursów UEFA, jest wiele możliwości dla ambitnych, finansujemy to, ale najbardziej krzyczą ci, co są leniwi. To jest nasz największy problem.

***

O innym potencjalnym selekcjonerze: Chciałem trenera De Biasiego przed wyborem Jerzego Brzęczka, rozmawiałem z nim. Ale wtedy zdecydowałem się na polskiego trenera. Gigi był blisko.

***

O dryblerach w Polsce: Też czasami się zastanawiam, dlaczego nie mamy zawodników, którzy potrafią minąć kilku zawodników w meczu o stawkę. Dostaję białej gorączki, kiedy to widzę. Mamy utalentowanych chłopaków, ale problemem jest bardzo często mentalność. Bardzo szybko kreujemy gwiazdy, kiedy nie są na to gotowe. Mowa o młodych chłopakach. Jest też opcja, że po prostu nie mamy predyspozycji, nie ma takiego talentu w naszym narodzie. Chciałbym dożyć czasów, w których na każdej stronie boiska w reprezentacji Polski będziemy mieli piłkarzy, którzy potrafią minąć dryblingiem swoich rywali. Ogółem to nie jest łatwy temat.

O zmianie pokoleniowej: Dzisiaj myślimy, że jak wyrwiemy dziecko trzy razy w tygodniu na godzinę od komputera, to nauczymy grać je w piłkę. Nie jest tak, że odjechała nam reszta krajów. Problemem są pieniądze. Dlaczego kiedyś mieliśmy fantastycznych bokserów, a dzisiaj nie? Dzieci bez ingerencji same też uczyły się wiele, teraz mamy inne czasy, trzeba nowych metod. Dzisiaj nie ma nauki rywalizacji od najmłodszych lat choćby na podwórku, gdzie następowała pierwsza weryfikacja. Kiedy przychodziliśmy w jedenastu na boisko, wybierali składy najlepsi. Graliśmy 5 na 5, temu ostatniemu mówiło się, że jest za słaby i musi być sędzią. To była naturalna kolej rzeczy, selekcja, to pomagało nabrać charakteru. A teraz? Byłaby afera, że ktoś taki jest odtrącony od grupy, konsekwencje psychologiczne, nie można robić w ten sposób i tak dalej.

Fot. Newspix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
13.10.2021

HEJT PARK: Rusza sprzedaż akcji KTS Weszło!

Historyczna chwila! Dziś o 18:15 rozpocznie się sprzedaż akcji KTS-u Weszło (TUTAJ). Wcześniej, bo o 18, Krzysztof Stanowski zaprosi na związany z tym wydarzeniem Hejt Park. Lecimy! 
13.10.2021
Kanał Sportowy
08.10.2021

Michalczewski: Szpilka niczego sobą nie prezentuje

Dariusz Michalczewski był gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech Gadają”. W trakcie rozmowy opowiedział między innymi o tym, dlaczego nie reaguje na zaczepki Artura Szpilki, jak to było z reprezentowaniem przez niego Niemiec czy o tym, dlaczego nigdy nie zapowiadał, że kogoś znokautuje. Spisaliśmy dla was najciekawsze fragmenty jego wypowiedzi. Całość znajdziecie na Kanale Sportowym.  […]
08.10.2021
Kanał Sportowy
23.09.2021

NIECH GADAJĄ. Jerzy Brzęczek w Kanale Sportowym o 22:00

Czy trzeba dodatkowej zachęty, by dziś wieczorem odpalić Kanał Sportowy? O 22:00 gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech gadają” będzie były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek. Będzie możliwość zatelefonowania do studia. Nie przegapcie. 
23.09.2021
Weszło
13.09.2021

Weszłopolscy od 22:15: Białek, Roki, Paczul, Mazurek, Janczyk, Szczygielski

Kolejni Weszłopolscy, dziś o późniejszej porze, po ostatnim gwizdku meczu Radomiaka i Pogoni. W studiu Białek, Roki, Paczul, Mazurek, Janczyk, Szczygielski. Zapraszamy.
13.09.2021
Weszło
02.09.2021

Boniek: Czasami ludzie zachowują się jak pi**dolnięci

1 września na Kanale Sportowym w ramach programu „Hejt Park” pojawił się Zbigniew Boniek, były prezes PZPN-u. W obecności Krzysztofa Stanowskiego odpowiedział na wiele pytań widzów i nie tylko. Było naprawdę ciekawie, momentami padały mocne słowa. Wątków – multum. Od Jerzego Brzęczka, przez ocenę działań w PZPN-ie, po aferki na Twitterze i zgolenie wąsa. Wypisaliśmy […]
02.09.2021
Kanał Sportowy
01.09.2021

Hejt Park – Boniek i Stanowski. Start o 21:00!

Hejt Park – Przejdźmy Na Ty: Zbigniew Boniek i Krzysztof Stanowski odpowiadają na pytania od widzów Kanału Sportowego i słuchaczy WeszłoFM! Zapraszamy od 21:00!  
01.09.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
14.10.2021

Takiego Piotra Zielińskiego chcemy w kadrze oglądać

Nie ma w reprezentacji Polski innego piłkarza, który wywoływałby tak skrajne emocje jak Piotr Zieliński. Jedni go wielbią, drudzy krytykują nawet dla zasady. Czasami zawiesza mu się poprzeczkę za nisko, a niekiedy wręcz przeciwnie – stawia odrealnione oczekiwania. Niewielka jest grupa nawet wśród nas, dziennikarzy i ekspertów, która potrafi ocenić jego pułap jak należy. Dlatego […]
14.10.2021
Weszło
14.10.2021

Katarski horyzont, czyli z kim Polska może zagrać w barażach?

Zostały jeszcze dwie kolejki do zakończenia eliminacji do mundialu w Katarze. My powoli możemy szykować się do starć w barażach, bo drugie miejsce w grupie mamy już prawie w kieszeni. Tym bardziej że ekipa Paulo Sousy ma na rozkładzie Węgry i Andorę, czyli – umówmy się – rywali, z których powinniśmy wycisnąć przynajmniej cztery punkty. […]
14.10.2021
Weszło
12.10.2021

W razie porażki nie wysyłajmy Paulo Sousy na szafot

Odnoszę wrażenie, że nawet gdyby Paulo Sousa jako pierwszy człowiek na świecie poleciał rakietą na księżyc, to i tak podniosłyby się głosy narzekania, że wystartował z Lizbony, a nie Warszawy. Lubimy podważać czyjąś robotę dla zasady, podążyć w tej kwestii za tłumem. Lubimy łączyć fakty w sposób, który na pierwszy rzut oka ma sens, lecz […]
12.10.2021
Liczba komentarzy: 74
Subscribe
Powiadom o
guest
74 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RRRR
RRRR
1 miesiąc temu

Najlepsze było pytanie o PSG i ich sranie na finansowe fairplay, dlaczego Uefa nic z tym nie robi (skoro jest pan wiceprezim Uefy, to może odpowie). A Zibi, w trakcie zadawania pytania, zakłada okulary, zaczyna grzebać w telefonie i po sekundzie na wyjebce „nie wiem” XD

Zakola na dupie
Zakola na dupie
1 miesiąc temu
Reply to  RRRR

Przelewy przychodzą? Przychodzą. Reszta nieistotna.

Kibol jabol
Kibol jabol
1 miesiąc temu
Reply to  RRRR

I to była jedyna w 100% szczera odpowiedź w tym Hejt Parku 😉

Esnaider
Esnaider
1 miesiąc temu
Reply to  RRRR

„Ludzie czasami bywają pierdolnięci (…)”. Zgadzam się, ty tak masz. Szczególnie to pokazałeś jak zatrudniłeś zagranicznego trenera w styczniu, a ten nikogo nie znał oprócz naszych „gwiazdeczek”. Sousa mając w sumie 5 meczów (w tym 3 ważne o punkty) musiał się wszystkich nauczyć i osiągnąć dobry wynik na Euro. Wszystko okazało się klapą, a już dziś możemy odpaść z walki o MŚ. Gdyby nie to ogólnie kadencję Bońka możnaby było ocenić dobrze.

MooD
MooD
1 miesiąc temu

Krzysio na tych Ytubach wszystkich wyjaśnia, a przy Bońku jak zwykle malutki siedział. Zero dogryzania, trudnych pytań i dopytywania czy punktowania jego głupich wypowiedzi. Masakra. Ogólnie przez 3h standardowe lanie wody przez Bońka.

bratRudego
bratRudego
1 miesiąc temu
Reply to  MooD

Dzieki. Nie bede tracil czasu na odtwarzanie tego….

Leszek
Leszek
1 miesiąc temu
Reply to  MooD

zgadzam sie z tobą. jak powiedział to była taśma profesjonalna, a my czekalismy na HATE PARK

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
1 miesiąc temu
Reply to  MooD

I CZEGO TY NIE ROZUMIESZ??????
Boniek ZJADA INTELEKTUALNIE nie takich leszczy jak Krzysio.

S/m
S/m
1 miesiąc temu
Reply to  KONDZIUbenice

A zwłaszcza sam siebie.

Gucwiǹski
Gucwiǹski
1 miesiąc temu

To by mialo sens, gdyby byl tam Roki i Kowal, a tak to Boniek jak to Boniek świeta krowa.

yfflb
yfflb
1 miesiąc temu
Reply to  Gucwiǹski

ta kowal to akurat największy chojrak jak boniek przed nim siedzi xDDDD

Ssij czule aż po kule
Ssij czule aż po kule
1 miesiąc temu
Reply to  Gucwiǹski

Roki też by niewiele zrobil. On tylko raz pokazał charakter. Szkoda ze Krzysio sue wtedy za nim nie wstawi. Siedział jak wczoraj.

Zakola na dupie
Zakola na dupie
1 miesiąc temu
Reply to  Gucwiǹski

Kowal jest mocny, gdy rudego nie ma w okolicy. Już zapomniałeś jak raz rudy przyszedł do Stanu Futbolu, a wyszczekany Kowal siedział jak trusia?

Kibol jabol
Kibol jabol
1 miesiąc temu
Reply to  Gucwiǹski

O, kolega chyba nowy w interesie 🙂 Wierzy, że Kowal to taki twardziel co umie w konfrontacje z ludźmi którym ciśnie haha

BooM
BooM
1 miesiąc temu
Reply to  Gucwiǹski

Kowal to jest ze wszystkimi mocny jak monolog prowadzi i tych których wyśmiewa w programie nie ma.

Ambermozart
Ambermozart
1 miesiąc temu
Reply to  Gucwiǹski

Kowal jeszcze w życiu nikogo na żywo nie skrytykował xp to typowy „kozak w necie,’pizda w świecie”

Ramzes
Ramzes
1 miesiąc temu
Reply to  Gucwiǹski

Pamiętam Kowala jeszcze w Cafe Futbol, jak Smuda był selekcjonerem. Ogólnie wiadomo jechanie po Smudzie, a tymczasem w programie nasz Ronaldo z Bródna odezwał się może raz. Taki to z niego odważny bohater.

marcin
marcin
1 miesiąc temu

Boniek z Sawickim kupili dziennikarzy obsadzajac nimi komisje ds mediów i marketingu. Zatrudnił Basałaja ktoremu jego wychowankowie nie podskocza bo sie boja, jak ktos cos zle powiedziałe o Bonku albo jego prawej rece mial od razu telefon. Zenujaco prowadzony twitter aferek bylo wiecej wszystko wyciszone a to ze bannery z gruoy hajs produkowal powiazana z nim firma wszyscy wiedza i wiedzieli a gadzety produkował kumpel Sawickiego niejeden prezes za to by polecial a prezeso przetrwał i rozdał miliony.

Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
1 miesiąc temu

Ale to na końcu o tych dzieciakach to prawdę powiedział. Chuj z tego będzie (znaczy z Polskiej piłki) w najbliższym czasie.

Ostatni pasażer nostromo: 712 telefon
Ostatni pasażer nostromo: 712 telefon
1 miesiąc temu

No, prawdę powiedział, że piłki nożnej nie da się nauczyć. Zszokowani baronowie La Masii właśnie zamykają ośrodek.

WieslawWojnar
WieslawWojnar
1 miesiąc temu

„Dzisiaj myślimy, że jak wyrwiemy dziecko trzy razy w tygodniu na godzinę od komputera, to nauczymy grać je w piłkę.”

Ambermozart
Ambermozart
1 miesiąc temu

Ta La Masia taka zajebista, że Barcelona musiała De Jonga kupić bo nie mieli lepszych xp

BooM
BooM
1 miesiąc temu

Ale to, że się czasy zmieniły i dzieciaki wolą siedzieć przed komputerami i telefonami to tylko w Polsce? Przecież w całej Europie tak jest, a jakoś tam dają radę.

Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
1 miesiąc temu
Reply to  BooM

 BooM: W Europie jest kupa biednych dzieciaków dla których piłka jest jedyną rozrywką i jedyną szansą. U nas tego nie ma. Polskie dzieciaki są otoczone opieką i ochroną. Z jednej strony to dobrze ale przez to straszne cipy z nich rosną.

Bob
Bob
1 miesiąc temu

Teraz to pieprzysz głupoty powiem Ci na przykładzie „biednej” Holandii rodzice się ruszają z dziećmi i sami coś trenują pokazując przykład to raz a dwa jest masę boisk osiedlowych w promieniu 2km dosłownie zawsze znajdziesz co najmniej 1 boisko male metalowe ale jest trawka itd są parki a w Polsce królestwie chamskich deweloperów!?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
1 miesiąc temu

„Ale to już nie mój problem”
No proszę. A dopiero mówił coś w stylu, że mimo iż kończy kadencję to dobro polskiej piłki nadal leży mu na sercu. Faktycznie, ludzie zachowują się jak pierdolnięci…

łukasz
łukasz
1 miesiąc temu

język elyty , cóż kolega esbeka co sie dziwić

Gggghh
Gggghh
1 miesiąc temu

Czyli jak on sam.

Zakola na dupie
Zakola na dupie
1 miesiąc temu

Ale przecież prezes PZPN za nic nie odpowiada…Nie mam zamiaru tego słuchać, ale w tych fragmentach ładnie się zaorał. Edek czy Sławek? Nie wytrzymał ciśnienia i polubił się w zeznaniach. xDDD

Beata
Beata
1 miesiąc temu

Dokładnie, dlatego dziwi dalsze promowanie tego makaronowego celebrytki. Niech już zamknie się w pakamerce UEFA i tam się napina i nadyma. Naprawdę ten facet to był gość gdy był piłkarzem, potem zjechał totalnie do poziomu Pudełka….niestety ale to kolejny którego na starość dopada rozumek misia który to miodek łapkami ze słoiczka wyjada.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
1 miesiąc temu
Reply to  Beata

Masz racje maly misiu.

Ambermozart
Ambermozart
1 miesiąc temu

Odpowiada za sukcesy

KuKleKlan
KuKleKlan
1 miesiąc temu

Na TT lajki go rajcują, ale Borubara go bolą i dlatego nie interesują? Cóż za śliski typek. Propagandzista i nic więcej.

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu

Pytanie/stwierdzenie: „Zatrudnienie Brzeczka bylo bledem, katastrofa”. To jak nazwac zatrudnienie Sousy ?
A z Brzeczkiem to byla jednak piekna katastrofa: awans z pierwszego miejsca na Euro , utrzymanie sie w LN … Moze by ten Sousa troche chociaz pobrzeczal …

Chamidło mejd italyyyy
Chamidło mejd italyyyy
1 miesiąc temu

Cham nie toleruje chamstwa? A to dobre xDD

Ostatni pasażer nostromo: 712 telefon
Ostatni pasażer nostromo: 712 telefon
1 miesiąc temu

To była męska wersja Domagalik. Na nic nie odpowiedział, tyle wykręcał kota ogonem że Schroedingera obudził, a jak był jeden jedyny telefon z lekkimi zarzutami to zrobił się bardziej czerwony niż Mariusz Lewandowski.

petersen
petersen
1 miesiąc temu

Pudzianowski, ten od afer przejętych kamienic i gruntów ornych na których prowadzi działalność gospodarczą

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu

Pytanie/stwierdzenie: „Zatrudnienie Brzeczka bylo bledem, katastrofa”. To jak nazwac zatrudnienie Sousy ?
Boniek: ” Kazdy kolejny miesiac z Brzeczkiem jako selekcjonerem dzialalby na niekorzysc reprezentacji” . No to, oczywiscie, kazdy kolejny miesiac z Sousa dziala na korzysc reprezentacji, co widac po wynikach.
A z Brzeczkiem to byla jednak piekna katastrofa: awans z pierwszego miejsca na Euro , utrzymanie sie w LN … Moze by ten Sousa troche chociaz pobrzeczal …

Zakola na dupie
Zakola na dupie
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

Nie słyszałeś? Sousa to nie problem rudego Włocha. xDDD Czego nie rozumiesz?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

Nie zesraj się. Zobaczymy jak będzie wyglądała kadra po 2,5 roku prowadzenia ją przez Sousę i wtedy porównamy z wujem, ok?
A nie, nie porównamy, bo do tej pory tacy debile jak Ty dawno Portugalczyka zwolnią albo zniechęcą. Ale to nic, przyjdzie Czesio albo inny Probierz, będziecie wtedy zachwyceni jak wrócą mecze z Hiszpanią czy Anglią z jednym strzałem z połowy boiska.

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu

2,5 roku ? Czyli Sousa zdazy spieprzyc nastepne Euro ?

1908
1908
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

brzeczek z sousą ani nie zagrałby w piłkę bo był za cienki w uszach jako piłkarz ani u trenera sousy nawet na stażystę by się nie załapał. to tyle w kwestii porównań karier obu piłkarzy/ trenerów. można napierdalać na sousę jak ktoś lubi ale stawianie go obok brzęczka, to kuriozum.

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu
Reply to  1908

Faktycznie: jak mozna stawiac Brzeczka obok Sousy , ktory na osiem meczow wygral jeden – z Andora.

lol
lol
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

Przypominanie że utrzymanie się w Dywizji A udało się tylko dzięki zmianie przepisów żeby Niemcy nie spadły to już chyba robota do końca życia będzie.

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu
Reply to  lol

Brzeczek wygral dwa razy z Bosnia i to Bosniacy spadli . To dzieki wygraniu z Bosnia i Hercegowina Brzeczek sie utrzymal. Nie jestes na biezaco.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

Co nie zmienia faktu, że gdyby nie zmienili zasad po PIERWSZYM sezonie LN, to Brzęczek by z tą Bośnią nawet nie zagrał, bo by wcześniej spadł.

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu

Za pierwszym razem to Urugwaj byl mistrzem swiata.

floro flores
floro flores (@floro-flores)
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

za czwartym też

WieslawWojnar
WieslawWojnar
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

Jerzy Brzęczek powinien by Ci wdzięczny, bo bronisz go jak niepodległości. Ani on taki chujowy, jak mówią jego antagoniści, ani taki dobry, jak mówisz Ty. To przeciętny polski trener, co niezbyt dobrze świadczy o PMS.

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu
Reply to  WieslawWojnar

Nigdy nie mowilem , ze Brzeczek jest swietny , nie bylem zreszta zwolennikiem jego niegdysiejszego zatrudnienia jako selekcjonera , ale skoro juz zostal tym selekcjonerem i mial niezle wyniki , to nalezalo byc konsekwentnym i pozwolic mu dokonczyc zadanie, do wykonania ktorego zostal powolany.. Oczywiscie uwazalem i dalej uwazam , ze decyzja o zmianie selekcjonera , na pol roku przed Euro i w dobie pandemii , byla nierozsadna, glupawa , a nawet oczywiscie debilna.
Reprezentacje na Euro powinien prowadzic Brzeczek i po Euro powinien zostac rozliczony ze swej pracy..
Nie ukrywam tez , ze Sousa jako selekcjoner mnie nie przekonuje – widac, ze nie ma drygu do selekcjonerstwa, zreszta nawet jako trener klubowy nie byl z niego, jak dotychczas, jakis wielki orzel. Podchodze z dystansem do tzw. jednorocznych trenerow, a Sousa to taki wlasnie trener – w kazdym z jego dotychczasowych klubow byl ” rok-nie wyrok”, tylko w Fiorentinie byly dwa lata, ale za to wylecial z niej z wielkim hukiem.
A poza tym Brzeczek, jako selekcjoner, pokazywal, ze ma tzw. trenerskie szczescie , cos , ktorego nie moge sie dopatrzyc , niestety, u Sousy.

trochę_się_znam
trochę_się_znam
1 miesiąc temu

 Kamil Warzocha : ciekawych wątków było mnóstwo a Ty jako tytuł musiałeś dać akurat ten z przekleństwem? Postaw się teraz na miejscu Pana Bońka, zgadzasz się na występ w HP, mówisz tam dużo ciekawych rzeczy, a i tak na weszlo idzie jeden durny tytuł, który już na wstępie przedstawia Pana Bońka w złym świetle….
Nie da rady wymyśleć lepszego tytułu? Jeśli nie to daj znać, postaramy się pomóc…
ps. tytuł clickbaitowy jak na o2…

Bocian
Bocian
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil Warzocha

Jeśli ktoś uznał, że z całego wywiadu najważniejszy jest ten cytat, to również nie musi spowiadać się z inteligencji

TommyBL
TommyBL (@tommybl)
1 miesiąc temu

dawno nie widziałem większego samozaorania

GNZ
GNZ
1 miesiąc temu

1) „Chcę też powiedzieć, że do żadnego sukcesu kadry nigdy się nie przypisywałem” – można polemizować 2) „O wpływie na Ekstraklasę: Tylko ludzie niekompetentni twierdzą, że PZPN ma nią wpływ” – niezły dżołk, ale faktycznie – jestem niekompetentny xD a insfrastruktura? licencje? limity dot. zawodników? wymogi dot. stanu finansów? wymogi dot. trenerów? 3) „Cały system szkolenia trenerów mamy dobrze zorganizowany” i dalej „finansujemy to” – dżołk do kwadratu ;D

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Szkoda, że zadzwonili z pytaniami Borek, Smoku i Pol lub Roki … Tacy twardziele 🙂 A że Stano jest Kozak jak ma w Hejt parku ludzi, którzy nie potrafią mu odpowiedzieć …
Możemy jeździć po Bońku, ale żeby faktycznie za 4 lata nie musiał wracać.

baran
baran
1 miesiąc temu

słaby hejtpark – Stano przymulony, służalczy, a pytania od dzwoniących o jakieś bzdury typu liga włoska, nauczycielki ze szkoły i jakieś bezsensowne wspomnienia, że ktoś kogoś gdzieś widział

Jarek Mergner
Jarek Mergner (@jarek-mergner)
1 miesiąc temu
Reply to  baran

Dzięki, zaoszczędzę 3 godziny.

Karol Rolka
Karol Rolka
1 miesiąc temu

„Na ostatnie 16 meczów sześć spotkań z nimi wygraliśmy, dziewięć przegraliśmy, dwa zremisowaliśmy. Nie ma tragedii.”
No nie ma tragedi z meczami (co najwyżej lekki dramat). Ale z arytmetyką jest wielka. Liczenie w zakresie 0 – 20, to chyba pierwsza klasa podstawówki. Zresztą – po zdjęciu butów nawet na palcach można sprawdzić…

lol
lol
1 miesiąc temu
Reply to  Karol Rolka

Wszystko się zgadza, prosze sie rozejsc. Ten jeden remis niektórzy kwalifikowali jako moralne zwycięstwo i stąd to zamieszanie.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu

Nadal za mało. Wpisz w tym spamie 2k USD za minutę, to się może skuszę.

Ambermozart
Ambermozart
1 miesiąc temu

Boniek: „ja bardzo chętnie przyznaję się do błędów, poprostu ich nie popełniam. A jeśli popełniam to inni też więc się nie liczą”.

Ssij czule aż po kule
Ssij czule aż po kule
1 miesiąc temu
Reply to  Ambermozart

Miłość własną Bońka nie zna granic.. jprdl..

kocio
kocio
1 miesiąc temu

Reasmując Boniek nie potrafi się przyznać do jakichkolwiek błędów 🙂

boniek cwel
boniek cwel
1 miesiąc temu

Śmieć. Pozer. Nie cierpię tego człowieka, zatrzymał się w 1982 roku i ciągle żyje przeszłością.

PIO
PIO
1 miesiąc temu

Na ostatnie 16 meczów sześć spotkań z nimi wygraliśmy, dziewięć przegraliśmy, dwa zremisowaliśmy.

Ah, ta matematyka. 6+9+2=17, a nie 16…

STE(L)GNY
STE(L)GNY
1 miesiąc temu

Czasami wystarczy dać gościowi swobodnie się wypowiedzieć, żeby spadły wszystkie maski i zniknęły jakiekolwiek pozory. Ogólnie to wydaje mi się, że te wszystkie pytania były kompletnie niepotrzebne i jakby Bońkowi dać szansę na godzinny freestyle, to by się pogrążył jeszcze bardziej.
Bo tu nawet nie chodzi o to, że on autentycznie uważa się za nieomylnego, czy jego szeroko rozumianą bucowatość, tylko o brak jakiegokolwiek pomysłu/wizji/strategii związanej z przyszłością polskiej piłki.
I ja rozumiem, że jak był Prezesem PZPN to o pewnych rzecz nie mógł, czy tam nie powinien mówić, ale ten brak autorefleksji jest wprost porażający.

Przecież teksty w stylu „Potrafię się do nich przyznawać, robię to bardzo chętnie, ale najpierw proszę mi je wskazać.” po czym „Okej, to trzy błędy ze swojej kadencji?

„Uważam, że druga kadencja na pewno była lepsza niż pierwsza. Mówiono, że jest gorsza.” tylko uwypuklają tą pustkę.

Tak samo wątek z ekstraklasą – „My wpływamy na inne rzeczy.” przecież to jest prześmieszne. Jak przychodzi do konkretów to – za to nie odpowiadamy, to nie my, to okoliczności zewnętrzne, to oni, nie mamy na to wpływu, stało się na chuj drążyć.

Szkoda, że Boniek nie powiedział na co miał wpływ (oprócz sławetnych band reklamowych)

Bo kiedy pojawia się szansa, żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego (przy okazji wpierdolu od Niemców) to dowiadujemy się, że…były wakacje, grali w „dziwnej formule”, były „zmiany zwrotne” i w ogóle „był martwy okres, kiedy nikt nie grał” i na dodatek „kluby nie trenowały”,

No do kurwy nędzy to przecież Wam jako zarządowi płacą niemałe pieniądze, żeby takie pierdoły dopilnować. A w rezultacie słyszymy „Mam nadzieję, że ktoś za to beknął” i to mówi Prezes było nie było tworu funkcjonującego na zasadach i ładzie korporacyjnym. Który w najprostszym pytaniu o wynik jakiegoś realnie nic nie znaczącego meczu (więc śmiało mógł się wykpić jakąś prostą odpowiedzią) ogłasza wszem i wobec, że mają oni tam taki burdel, że nawet nie wie kto za to odpowiadał i czy ten ktoś „za to beknął”

Jedyne czego można realnie żałować to tego, że mając pokolenie naprawdę fajnych piłkarzy plus pompując sztucznie (bo większość tego co idzie w piłkę to pieniądze spółek skarbu państwa, rządu i last but not least samorządu) kolosalne (w każdym razie w porównaniu z okresem poprzednim) pieniądze efekt mamy w postaci, że aż zacytuję krynice mądrości Pana Prezesa Bońka „Albania to nie są ogóry. Tam grają zawodnicy z 1. i 2. ligi włoskiej, a my mamy swoje problemy”. Nie wspominając nic o tym jak wyglądają (albo raczej nie wyglądają) realia piłki na poziomie amatorskim (ale za to w sumie też nie odpowiada związek).

Ostatni pasażer nostromo: 712 telefon
Ostatni pasażer nostromo: 712 telefon
1 miesiąc temu
Reply to  STE(L)GNY

„Bo kiedy pojawia się szansa, żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego (przy okazji wpierdolu od Niemców) to dowiadujemy się, że…były wakacje, grali w „dziwnej formule”, były „zmiany zwrotne” i w ogóle „był martwy okres, kiedy nikt nie grał” i na dodatek „kluby nie trenowały””

Ale tylko w Polsce były wakacje, w Niemczech wakacji nie mają dlatego było 10:1 dla nich.

To jest leitmotiv większości argumentów Bońka. Rzuca, że u nas coś jest gorzej bo jesteśmy gorszymi ludźmi jako naród. Wczoraj powtarzał to z częstotliwością karabina: a to że u nas nie da się szkolić, a to że u nas „taka mentalność”, a to że „my ciągle negatywni”, aż w końcu doszedł do tego, że mamy DNA gorsze od reszty świata. Ale wygłasza to zawsze jakby jego nie dotyczyło – chyba już się Włochem czuje.

STE(L)GNY
STE(L)GNY
1 miesiąc temu

Niemcy to się pewnie do tego meczu 2 lata przygotowali 😉
Faktycznie przypadek Bońka jest specyficzny, z jednej strony megalomania i przerost ego, z drugiej jakaś niczym nie uzasadniona ojkofobia i kompleksy.
Motywem łączącym te dwie twarze Bońka, jest to, że plecie on co mu ślina na język przyniesie i efekty są jakie praktycznie każdy widzi (najlepszym świadectwem są komentarze – nad wyraz zgodne, pod tym artykułem)

S/m
S/m
1 miesiąc temu

Szczera prawda! Np. zmieniają selekcjonera na kilka treningów przezd turniejem. Co nie, panie Miedzianowłosy?

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
1 miesiąc temu

Słuchałem wczorajsze spotkanie Bońka i Stanowskiego.
A dziś czytam komentarze (liczba 64) i poza nielicznymi, trwa
rynsztokowy atak na Bońka. Zastanawiam się jaką zbrodnię
popełnił podczas dwóch kadencji prezesowania Zbigniew Boniek.
To że ma rude włosy i nie da sobie w kaszę dmuchać, nie czyni go
zbrodniarzem i przyczyną wszystkiego złego.
Młodzi i gniewni nie pamiętają rządów poprzednich prezesów ( nie było
mądrali na świecie) i nie wiedzą że ten wstrętny Boniek był najlepszym prezesem PZPN w dziejach. Kiedyś to było wesoło. Czy mówią wam coś nazwiska; gen. Ryba, płk Jabłoński, Dziurowicz, Górski (tak ten b. trener którego robiono w bambuko), węgorz Listkiewicz czy Lato. Było jeszcze z pięciu o których nie pamiętałem.
Jeszcze kiedyś młodzi gniewni (jak dorosną) z żalem będą wspominać tego rudego Bońka.
Nienawiść odbiera myślenie.

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu

„Najlepszy Prezes w dziejach” – no, no taki Kazimierz Wielki futbolu.
A Bonka pograzaja , np., MS w Rosji w 2018 ( fatalnie i nieszczesliwie wybrana baza w Soczi), brak awansu na MS w RPA w 2014 ( powinien zwolnic Fornalika i dac szanse z kadra Kasperczakowi), ostatnie Euro ( debilna zmiana selekcjonera , na pol roku przed turniejem i w dobie pandemii) . i jeszcze by sie pare rzeczy znalazlo ( np. , za Fornalika, mecz z jakimis dziwnymi Rumunami , ktory mial byc miedzypanstwowy, a nie byl.).

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

Oczywiscie MS 2014 w Brazylii.

Macias
Macias
1 miesiąc temu

Wiele racji ma Boniek. Szczególnie w temacie rywalizacji na podwórku. Tam szlifowało się charakter, słabi musieli czekać aż „elita” ich zaprosi do grania. Co do 2 kadencji oceniam na duży plus zmienił betonowy związek leśnych dziadków w dobrze prosperujacą firmę. Ode mnie brawo prezesie

Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Milik z golem w Ligue 1 (wideo)

Trochę zapomnieliśmy o Arkadiuszu Miliku. Snajper reprezentacji Polski bardzo długo rehabilitował się po urazie łąkotki, stracił cały początek sezonu Ligue 1 i ostatnie zgrupowania reprezentacji Polski, na których brylowali Adam Buksa i Karol Świderski. Teraz jednak Milik chce wrócić na usta piłkarskiej Europy.  Oto jego trafienie w wygranym przez Marsylię 4:1 meczu z Lorient. Milik […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Szczęsny obronił karnego (wideo)

Wojciech Szczęsny sygnalizuje wzrost formy. Obronił karnego w meczu z Romą. Tak to wyglądało. Strzał Jordana Veretouta nie był najlepszy, właściwie to taki z gatunku tych, które często padają łupem bramkarzy, ale Szczęsnego, niezależnie od wszystkiego, należy pochwalić za wyczekanie, za czujność, za skuteczną paradę. WOJCIECH SZCZĘSNY OBRONIŁ RZUT KARNY! 👏 Polak zatrzymał strzał Jordana […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021