Legii uciekają kolejne miliony. Również w sklepie

redakcja

Autor:redakcja

19 stycznia 2022, 10:46 • 1 min czytania

Reklama
Legii uciekają kolejne miliony. Również w sklepie

W dzisiejszym futbolu kontakt z kibicem poprzez sklepy stacjonarne czy internetowe jest niezwykle ważny. Fani mogą sprawić sobie prezent choćby w postaci koszulki, która identyfikuje ich z klubem, a klub na tym naturalnie zarabia. Niestety Legia zdaje się tej istoty nie doceniać. Albo nie potrafi tego zrobić.

Reklama

Dowód? Raport finansowy. Warszawski klub w kolejnych latach zarabiał w ten sposób:

  • W sezonie 13/14 – osiem milionów złotych
  • 14/15 – dziewięć milionów złotych
  • 15/16 – dwanaście milionów złotych
  • 16/17 – czternaście milionów złotych
  • 17/18 – dwanaście milionów złotych
  • 18/19 – dziewięć milionów złotych
  • 19/20 – osiem milionów złotych
  • 20/21 – siedem milionów złotych

Legia cofnęła się więc w rozwoju o osiem lat, ba, jest jeszcze gorzej niż wtedy. Wiadomo, że ludzie chętniej chodzą do sklepu klubowego, gdy są wyniki (w najlepszym sezonie Legia grała w Lidze Mistrzów), ale właśnie – nie jest to żadne odkrywanie Ameryki. Wszystko jest ze sobą połączone.

Legia bez wyników traci. Tak dużo, że ostatnio znacznie odjechał jej Lech Poznań.

WIĘCEJ O LEGII:

Fot. FotoPyk

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank