Legia jest 35 milionów złotych na minusie za sezon 20/21!

redakcja

Autor:redakcja

17 stycznia 2022, 21:20 • 1 min czytania

Reklama
Legia jest 35 milionów złotych na minusie za sezon 20/21!

Portal meczyki.pl dotarł do sprawozdania finansowego Legii za poprzedni sezon. Legia Warszawa osiągnęła stratę w wysokości 35 milionów złotych.

Reklama

Kwota dotyczy okresu od 1 lipca 2020 do 30 czerwca 2021 roku. 9 grudnia odbyło się w Legii walne zgromadzenie, na którym zatwierdzono sprawozdanie finansowe.

Według liczb podanych przez Tomasza Włodarczyka, strata Legii w tym okresie wynosiła równo 34,7 milionów złotych. Przychód wyniósł 96,5 milionów. W omawianym sezonie Legia nie zakwalifikowała się do europejskich pucharów (odpadła w IV rundzie) i doszła tylko do ćwierćfinału Pucharu Polski. Jednocześnie sprzedała Michała Karbownika za 5 milionów euro. Lech Poznań zaliczył w analogicznym okresie przychód 50 milionów złotych.

Finanse Legii w ostatnich latach wyglądają następująco:

  • sezon 20/21: strata 34,7 mln
  • sezon 19/20: zysk 7,5 mln
  • sezon 18/19: strata 29,78 mln
  • sezon 17/18: strata 44,15 mln

No nie jest to kura znosząca złote jaja.

Reklama

WIĘCEJ O LEGII:

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank