Rasistowska Legia jest za Armenią, więc pozwoliła na pobicie Emreliego. Tak było! Naprawdę!

Opublikowane 12.01.2022 15:37 przez

Jakub Białek

Pobicie Mahira Emreliego to sprawa, której nie należy bagatelizować. Zwłaszcza w świetle faktów, jakich dostarcza nam prawnik azerskiego piłkarza. Wydawało się, że to kwestia, którą powinni rozstrzygnąć policjanci, kierownictwo Legii i prawnicy zawodnika? Nic bardziej mylnego. To o wiele grubsza historia. Polityczna. Nie możemy wykluczyć, że mówimy o akcie potężnej rasowej niechęci i międzynarodowym skandalu.

Fakty ujawniane przez mecenasa Anila Dincera w wywiadzie dla „report.az” są szokujące i powinny obić się echem w kancelarii ministra spraw zagranicznych. Zacznijmy od tego, że na szali leży życie Mahira Emreliego. Nie stan psychiczny, nie zdrowie, nie przyszłość piłkarska. Życie.

Dincer: – Wyjaśniliśmy klubowi, dlaczego zawodnik nie chciał wracać do Polski. Byłoby to ryzykowne dla jego życia. 

Gdy już Azerowi udało się w dramatycznych okolicznościach uciec z Polski i uzyskać azerski azyl, pojawiły się sugestie kibiców, jakoby jego późniejsze działania miały na celu cyniczne wykorzystanie sytuacji i czmychnięcie do nowego klubu z workiem pieniędzy. Prawnik rozwiewa wątpliwości. Nie chodzi o to. Podobne kłamstwa rozpowszechniają zawistni przeciwnicy Emreliego, których jak widać nie brakuje.

Dincer: – Myśleli, że szukamy innego klubu, dlatego zawodnik nie chce trenować w Legii. W prasie krążą różne wiadomości. (…) Kto rozpowszechnia takie wieści, szkodzi Mahirowi. 

Szokująco robi się jednak dopiero dalej. Gdy dziennikarz sugeruje, jakoby sam klub był zainteresowany pobiciem Emreliego, Dincer odpowiada:

Nie mamy na to konkretnych dowodów, ale bieg wydarzeń daje podstawy, by tak sądzić. Policja mówi, że jej tam nie było, klub twierdzi, że tam była. Obie strony obwiniają się nawzajem. Zadałem w FIFA pytanie: jeśli była tam policja, to jak kibice weszli do autobusu? W Polsce kibice mogą więcej od stróżów prawa? Niestety też myślę, że ta akcja była zorganizowana przez klub. Czemu? Historia Legii jest mroczna. Wyjeżdżają do Holandii i atakują kibiców Ajaksu. Kibice ranią angielską policję w meczu z Leicester. Wchodzą na teren klubu, atakują kibiców i zawodników. To nie pierwszy raz. Taki system został ustanowiony między klubem a kibicami. Ktoś musi dać dobrą lekcję kierownictwu Legii. 

Jest na tyle mocno, że musimy zadać to pytanie – Legio Warszawa, czy to ty świadomie pozwoliłaś na pobicie Mahira Emreliego rękoma swoich kiboli? Czy naprawdę było ci to na rękę? I dlaczego? To miał być pomysł na zdyscyplinowanie zawodników? Co na to sztab szkoleniowy? A może wpisujesz się w narastającą niechęć Europejczyków do innych narodowości i należysz do ormiańskiego spisku?

Uwaga, teraz jest najmocniej.

Dziennikarz: – Mahir Emreli jest obecnie najlepszym zawodnikiem Legii z 11 golami. Jak myślisz, dlaczego kibice wybrali najlepszych z zespołu?

Dincer: – Ani my, ani kierownictwo klubu, nie znamy odpowiedzi na to pytanie. (…) Moim zdaniem powodem jest niedawny wzrost rasizmu w Polsce. Obaj zaatakowani są legionistami. Może to jest jakaś niechęć lub ukryty powód.

Dziennikarz: – Czy może to być ormiańska prowokacja?

Dincer: – Może. Ale nie jestem pewien na sto procent. Pewną rolę może również odegrać narastający rasizm przeciwko obcokrajowcom w Europie. Może stało się to dlatego, że jest muzułmaninem. Na pewno jest powód.

Czujemy pewien niedosyt. Prawnik Emreliego ma naprawdę dużo do powiedzenia i aż chciałoby zadać się mu szereg innych pytań. Może napaść na Emreligo ma związek z napiętą sytuacją na granicy, którą szturmowali przybysze z wschodu? Gdzie leży Azerbejdżan, czy nie na wschodzie? No właśnie. Ktoś mógł połączyć te dwa fakty. Dowodów nie ma, ale czy można to wykluczyć? Przecież prawnik sugeruje, że w Europie „narasta rasizm przeciwko obcokrajowcom”. Moment tego ataku nie musi być przypadkowy.

W rozmowie pada również stwierdzenie o tym, że Emreli miałby chodzić po Warszawie z ochroniarzem, ale i to nie gwarantuje mu bezpieczeństwa. To pokazuję skalę zagrożenia, w jakim znajduje się Azer. Jak dobrze, że piłkarz może przebywać właśnie w bezpiecznym Azerbejdżanie i nie musi ryzykować chodzenia po Dubaju. Czy można wykluczyć, że i tam nie sięgają macki ludzi, którzy zagrażają jego życiu?

Za nami lekka szyderka, a teraz na poważnie.

Ustalmy jedno. Dawanie piłkarzom po twarzy to absolutna patologia. Jesteśmy zdania, że „kibice Legii” zachowali się haniebnie i powinni zostać za to srogo ukarani.

Musimy jednak dobrze interpretować fakty.

Czy napaść na piłkarzy miała jakiekolwiek inne tło poza tym kibicowskim? Poza chorym upustem frustracji? Poza absurdalnie pojmowaną chęcią ukarania zawodników za złe wyniki? No nie. Jaki rasizm? Jakie ormiańskie spiski? Jaka niechęć do muzułmanów? Raz jeszcze – w żaden sposób tego nie relatywizujemy, bo to skandal, do którego nie powinno dojść. Ale nie róbmy z tego afery na tle rasowym czy politycznym, bo najłatwiej w tej chwili uderzyć w chwytliwe tony o rasistach czy polskiej dziczy.

Wywiad prawnika to kolejny strzał obozu Emreliego w trudnych przepychankach z Legią Warszawa. Piłkarz przeszedł do otwartej walki w momencie, gdy wysłał pismo, w którym odmówił stawienia się na przygotowaniach i poinformował o zamiarze jednostronnego rozwiązania kontraktu. To już oczywiste, że Emreli jest dla Legii spalony i nigdy w niej nie zagra, nawet, jeśli pójdzie do sądu i nic tam nie wskóra.

Gra toczy się teraz tylko o jedno. O pieniądze. Obóz Emreliego chce uwolnić się od Legii na promocyjnych warunkach, klubowi z kolei nie uśmiecha się puszczanie tak łatwo piłkarza, który dostał 500 tysięcy euro za podpis. Skoro tyle w niego zainwestowano, to dlaczego miałby odejść teraz z workiem pieniędzy? Jeśli chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo, to dlaczego ten sam portal, który rozmawia z prawnikiem Emreliego, donosi o tym, że piłkarz domaga się wypłacenia pensji za 3,5 roku z góry przy jednoczesnym żądaniu zerwania umowy? No to o co będzie walczył Emreli w sądzie? O swoje bezpieczeństwo? Czy może jednak o swój portfel? Jak próba puszczenia Legii z torbami ma się do komfortu psychicznego zawodnika? I tylko to jest na dziś osią konfliktu, a nie żadne ormiańskie spiski. Po co dorabiać chore ideologie do rzeczywistości, która jest taka prosta?

Sam Emreli – poprzez takie właśnie działania jego ludzi – znacząco obniża swoją wiarygodność. Mógł być piłkarzem, któremu należy tylko współczuć po chorej napaści. Dziś powoli zbliża się do Muhameda Keity (były piłkarz Lecha, pamiętacie?), który opowiadał w norweskich mediach o polskim rasizmie, którego przejawem miało być to, że w galeriach handlowych zawsze towarzyszy mu dwóch strażników na Segweyach. Absurd? Absurd. Ale czy większy niż ormiańskie prowokacje czy narastający w Europie rasizm?

Rozumiemy, że Emreli mógł mocno przeżyć całe zajście i nie chce już grać w Polsce. Ma do tego prawo. Tylko czy w świetle wywiadu prawnika, który dokłada do pieca takie treści, i informacjach o absurdalnych żądaniach finansowych, nie powinniśmy przestać traktować tej wersji poważnie?

Słowami prawnika Azera odpowiemy:

Nie mamy na to konkretnych dowodów, ale bieg wydarzeń daje podstawy, by tak sądzić.

WIĘCEJ O LEGII:

Fot. FotoPyK

Suche Info
25.05.2022

Kamil Drygas przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin

Pomocnik zostaje w Pogoni, a umowę przedłużył do końca sezonu 2023/24. Jest jednym z najbardziej zasłużonych zawodników z obecnej kadry zespołu.  – Wielokrotnie powtarzałem, że w szatni potrzebujemy miksu zawodników doświadczonych i młodych. Kamil, ze swoimi cechami i umiejętnościami, świetnie wpisuje się w tę pierwszą grupę. Dodatkowo jest zawodnikiem emocjonalnie związanym z Pogonią i Szczecinem, […]
25.05.2022
Weszło
25.05.2022

W Częstochowie znaleźli miejsce na nowy stadion dla Rakowa?

Nikt oficjalnie nie chce na razie rozmawiać na ten temat, ale wygląda na to, że pod Jasną Górą w końcu zaczyna się coś dziać w temacie budowy nowoczesnego i dużego obiektu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. Dowiedzieliśmy się, że władze Częstochowy i Raków myślą m.in. o terenach byłej przędzalni czesankowej Elanex. To ponad 14 hektarów. Trwają […]
25.05.2022
Liga Konferencji
25.05.2022

Kto przejdzie do historii?

Już dziś poznamy pierwszego zwycięzcę Ligi Konferencji Europy. Pomimo tego, że rozgrywki te są trzeciorzędne w europejskiej hierarchii, to w wielkim finale zobaczymy uznane marki o bogatej historii. Na skromnym stadionie w Tiranie naprzeciw siebie staną bowiem AS Roma i Feyenoord Rotterdam. Który z tych klubów przejdzie do historii? Kibice? A na co to komu […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Raków Częstochowa chce sprowadzić greckiego obrońcę

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl, Raków Częstochowa rozmawia z AEK Ateny w celu sprowadzenia do klubu Stratosa Svarnasa.  Zdaniem dziennikarza polski klub porozumiał się już z agentem piłkarza i przekonał go do transferu, ale piłkarz ma ważny kontrakt z klubem do lata 2025 roku. Możliwe jednak, że AEK zgodzi się na sprzedaż zawodnika, […]
25.05.2022
Liga Mistrzów
25.05.2022

Antonio Pintus. Trener, który dodaje skrzydeł piłkarzom Realu Madryt

– Metodo Pintus! – krzyczy rozradowany Luka Modrić w szatni Realu Madryt. Królewscy właśnie zafundowali kibicom kolejny mikrozawał, odwracając losy spotkania rzutem na taśmę. To wręcz wizytówka sezonu w wykonaniu ekipy Carlo Ancelottiego. Nie ma w tym przypadku, tak jak i nieprzypadkowo Chorwat śpiewając ściska drobnego gościa w klubowym dresie. Antonio Pintus, włoski trener przygotowania fizycznego, to sekretna broń […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Sport Bild: Gnabry chce odejść z Bayernu Monachium

Nie jest to najlepszy czas dla kierownictwa Bayernu Monachium. Nie dość, że trwa już saga transferowa związana z Robertem Lewandowskim, który chce odejść z ekipy mistrza Niemiec, to podobny ruch rozważa także Serge Gnabry. Taką informację podał „Sport Bild”. Niemiecki skrzydłowy stał się jednym z priorytetów transferowych Realu Madryt, po tym jak Królewskim nie udało […]
25.05.2022
Weszło
25.05.2022

W Częstochowie znaleźli miejsce na nowy stadion dla Rakowa?

Nikt oficjalnie nie chce na razie rozmawiać na ten temat, ale wygląda na to, że pod Jasną Górą w końcu zaczyna się coś dziać w temacie budowy nowoczesnego i dużego obiektu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. Dowiedzieliśmy się, że władze Częstochowy i Raków myślą m.in. o terenach byłej przędzalni czesankowej Elanex. To ponad 14 hektarów. Trwają […]
25.05.2022
Liga Konferencji
25.05.2022

Kto przejdzie do historii?

Już dziś poznamy pierwszego zwycięzcę Ligi Konferencji Europy. Pomimo tego, że rozgrywki te są trzeciorzędne w europejskiej hierarchii, to w wielkim finale zobaczymy uznane marki o bogatej historii. Na skromnym stadionie w Tiranie naprzeciw siebie staną bowiem AS Roma i Feyenoord Rotterdam. Który z tych klubów przejdzie do historii? Kibice? A na co to komu […]
25.05.2022
Liga Mistrzów
25.05.2022

Antonio Pintus. Trener, który dodaje skrzydeł piłkarzom Realu Madryt

– Metodo Pintus! – krzyczy rozradowany Luka Modrić w szatni Realu Madryt. Królewscy właśnie zafundowali kibicom kolejny mikrozawał, odwracając losy spotkania rzutem na taśmę. To wręcz wizytówka sezonu w wykonaniu ekipy Carlo Ancelottiego. Nie ma w tym przypadku, tak jak i nieprzypadkowo Chorwat śpiewając ściska drobnego gościa w klubowym dresie. Antonio Pintus, włoski trener przygotowania fizycznego, to sekretna broń […]
25.05.2022
Uncategorized
25.05.2022

Anglik, który odbudował się za granicą. Tammy Abraham wraca na salony

Już dzisiaj włoski zespół zmierzy się z ekipą z Holandii, by powalczyć o triumf w Lidze Konferencji. Kto będzie jednak jedną z największych gwiazd na boisku? Anglik! Ucieczka z własnej strefy komfortu miała dla Tammy’ego Abrahama same pozytywne konsekwencje. Strzela gola za golem, celuje w wyjazd na mundial z reprezentacją Synów Albionu, a już dziś […]
25.05.2022
Liga Konferencji
25.05.2022

Liga Konferencji – puchar pasztetowej czy może jednak coś więcej?

Przed nami finałowe starcie Ligi Konferencji Europy. Zanim jednak myślami uciekniemy już na dobre do Tirany, by analizować szanse AS Romy i Feyenoordu Rotterdam na końcowy triumf, warto się przez moment zastanowić ogólnie nad tymi nowo powstałymi rozgrywkami. Czy powołanie do życia trzeciego europejskiego pucharu, znacznie mniej prestiżowego od dwóch pozostałych, okazało się krokiem w […]
25.05.2022
Weszło
25.05.2022

TOP 15 młodzieżowców Ekstraklasy w sezonie 2021/2022

Koniec sezonu w Ekstraklasie to oczywiście czas podsumowań. Tym razem zapraszamy was do zapoznania się z rankingiem młodzieżowców, w którym uwzględniliśmy – naszym zdaniem – najlepszych piłkarzy U-21. O ile wybór czołówki nie był specjalnie trudny, o tyle ciekawie robi się tuż za podium. To nie był wybitny rok dla najmłodszych piłkarzy w lidze, o […]
25.05.2022
Liczba komentarzy: 75
Subscribe
Powiadom o
guest
75 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tralalala
Tralalala(@tralalala)
4 miesięcy temu

Eeee, Weszlaki, zjebaliście do pustej bramki. Prawnik wystawił wam patelnię, żeby znów dojebać się do Mioduskiego o rasizm w klubie, rządy kiboli, itp., a wy takie nudziarstwa piszecie.

Stanislav Levinsky
Stanislav Levinsky
4 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Bo to Białek, jak nie w weszło to kolejka innych redakcji się po niego ustawi. Zaraz poprawi i doprawi Michniewiczem ktoś komu Stano ratuje życie – klasyczne „gdybym nie został piłkarzem to skręcałbym długopisy” – typu Paczul

Expert
Expert
4 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Dlaczego ktokolwiek miałby trzymać stronę Armenii (chyba że dziwni kibice Legii) skoro za każdym razem gdy nasza kadra jechała na mecz do Erewania praktycznie zawsze tam była boiskowa bitka między zawodnikami. Zawsze był to „gorący teren”.

Karolina
Karolina
4 miesięcy temu
Reply to  Expert

Człowieku, co Ty pierdolisz? Co ma do tego Armenia? Przeczytałam artykuł do końca i nie wierzę. Kto tu szuka teorii spiskowych na siłę i tworzy podłoże do nienawiści? Zwykły wandalizm kiboli, przestańcie szerzyć głupoty. Prawda jest taka, że mamy w kraju nienormalną sektę, a nie kibiców Legii. Otrząśnijcie się.

Katie Lawson
Katie Lawson
4 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

I looked at the paycheck of $4103 , I be certain that my friend like actually taking home money in their spare time at their laptop. . there friend had bean doing this 4 weeks less than and bought a great Bugatti Veyron…… 
Open this web……  http://Www.Works16.com

Olala
Olala(@olala)
4 miesięcy temu

Przegięcie prawne, ale po prostu tak się robi, by potem spuścić z żądań a i tak wyjść na swoje. A Legii zwyczajnie się należy za to co zaszło po łbie. Trzeba było mieć silnego w autobusie, pamiętacie casus Rzeźniczaka?

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
4 miesięcy temu
Reply to  Olala

Rzezniczak to był ten co wpierdolił pięciu, a rzucił się na dziesięciu?

JanuszFutbolu
JanuszFutbolu
4 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Nie, to młody Kosecki…

Mariano Italiano
Mariano Italiano
4 miesięcy temu

Wyciąganie rasizmu przy każdej okazji jest chore (i zwyczajnie, po ludzku, żenujące). Nie nazwałbym jednak żądań Emreliego za absurdalne – kontrakt zerwany z winy klubu zobowiązuje do uregulowania wszelkich zobowiązań kontraktowych wobec zawodnika. Może jakby Miodki i spółka nie przymykali oka na patoli na trybunach, do takich scen by nie dochodziło. A przecież to wcale nie jest odosobniony przypadek – „sympatycy” Śląska też dopiero co rozdziewali swoich piłkarzy. Jak jeden czy drugi kopacz rozwiąże umowę i zostawi klub w skarpetkach, może jednak zaczną się znajdywać nagrania z monitoringu ze spotkań, a z czasem bydło będzie zostawiane tam, gdzie jego miejsce – za ogrodzeniem.

waldemar
waldemar
4 miesięcy temu

Niestety napastnicy dali powód. Teraz się okaże, że jest muzułmańskim wyznawcą ideologii LGBT i ma sprawę wygraną.

Volksdeutch
Volksdeutch
4 miesięcy temu
Reply to  waldemar

Może nawet wystąpi w futbolu kobiecym, jeśli poczuje się mało męsko

ruchne druhne
ruchne druhne
4 miesięcy temu
Reply to  Volksdeutch

Po tej akcji powinien sie tak poczuć

jarko997
jarko997
4 miesięcy temu

o tym czy jest wina klubu to rozstrzygnie sąd a nie samowolnie emreli. w sportingu był wjazd chuliganów i co? i nic, sądy stwierdziły że kontrakty obowiązują. nie wiem czy dobrze pamiętam ale jeden z kopaczy musiał zapłacić sporą sumę odszkodowania, coś chyba 16 mln euro.

Bahahahaha
Bahahahaha
4 miesięcy temu

Ssij jaja

Kielbi
Kielbi(@kielbi)
4 miesięcy temu

Eeee taki sarkazm można by dowalić gdyby znano odpowiedzi na zadane pytania. A jak narazie są jakieś idiotyczne historie klubu na ten temat. To i prawnik eskaluje na poziom myślenia zarządzająych tą sprawą w klubie.

Proste trzy pytania:

  1. Jak kibice mogli zatrzymać autobus eskortowany przez policję?
  2. Kto otworzył drzwi autobusu?
  3. Dlaczego zaatakowano jedynie dwóch obcokrajowców na końcu autobusu?

Czy Pan redaktor zechce odpoweidzieć w logiczny sposób?

Volksdeutch
Volksdeutch
4 miesięcy temu
Reply to  Kielbi

Gdyby Mioduski miał jaja to by zdyskwalifikował Emrelego na dwa lata za niestawianie się na treningach

Adam
Adam
4 miesięcy temu
Reply to  Volksdeutch

Taa i miałby pewne rozwiązanie kontraktu czyli to czego chce emreli.
A miodek chce go gdzieś jeszcze opchnąć odzyskać chociaż część hajsu

Magda
Magda
4 miesięcy temu
Reply to  Volksdeutch

Jakby mial jaja to by „zdyskwalifikował” kibiców, ktorzy pobili piłkarzy Zreszta kibice też jaj nie mają – zamiast umówić sie
na solo to atakują zmęczonych piłkarzy po meczu. I jeszcze kliku na jednego.

Hehe
Hehe
4 miesięcy temu
Reply to  Magda

W tym czasie dynastie ogladalas mieszając zupę to skąd wiesz jak było

Bahahahaha
Bahahahaha
4 miesięcy temu
Reply to  Magda

Ssij czarne jaja

krzysio
krzysio
4 miesięcy temu

Dobra Weszlaki. Macie zadanie. Kiedy ostatnio Legia grała w poniedziałek.Kiedy będzie?. Kochacie Legię, co widać i słychać w waszych audycjach. Czas start.

Phoenix(L)k
Phoenix(L)k
4 miesięcy temu
Reply to  krzysio

Legia – Cracovia… Termin znajdziesz sam

Nemo2
Nemo2
4 miesięcy temu

Czekałem kiedy w artykulu gizdy Białka pojawi wątek Lecha…

krzysio
krzysio
4 miesięcy temu

Czy Weszło kiedykolwiek zastanowiło się dlaczego Legia nie gra meczów w piątek i w poniedziałek?. No nie. Weszło ładuje tylko w Mioduskiego. A terminarz , uprzywilejowany Legii ma w dupie. Najważnieszy jest wróg Stanowskiego.

pieknylolo
pieknylolo
4 miesięcy temu
Reply to  krzysio

W czwartki grala w Lidze Europy.

bolt
bolt
4 miesięcy temu
Reply to  krzysio

Krzysiu tak się składa, że pierwszą kolejkę w lutym grają w piątek z Zagłębiem – wystarczyło poświęcić parę sekund na sprawdzenie terminarza zamiast od razu sapać się jak Michniewicz po wejściu na 1 piętro

DuckUEFA
DuckUEFA
4 miesięcy temu
Reply to  krzysio

W tym sezonie nie grała w te dni bo grała w pucharach. Natomiast w zeszłych latach grywała w piątki. W poniedziałki faktycznie chyba się nie zdarzyło ale nie ma w tym nic dziwnego. Canal Plus ustawia godziny transmisji pod oglądalność. A tą wyobraź sobie Legia w skali tej ligi ma całkiem niezła

Rodrigez
Rodrigez
4 miesięcy temu

Ten pożal się Boże wywiad z tym pseudo prawnikiem to kompromitacja zawodu prawniczego.W Legii pewnie tarzają się że śmiechu czytając te bzdury. Azer też raczej do zbyt lotnych nie należy , powierzając swoje sprawy takiemu amatorowi. Emreli nawet się nie zaczął jako piłkarz , a już się skończył. Została mu już tylko piłka amatorska na kozich pastwiskach.

Adam
Adam
4 miesięcy temu
Reply to  Rodrigez

Zastał mu prawdopodobnie w wygrany proces z legią i lepszy kontrakt w Turcji czy rosji

Magda
Magda
4 miesięcy temu
Reply to  Rodrigez

A jak tam idzie ukaranie kibiców,.którzy go pobili? Kiedy.mozna sie spodziewać zakazów stadionowych? My tez.sie tarzamy ze śmiechu, choc to wcale nie jest sytuacja fo śmiechu. Będzie jakieś oficjalne info ze strony klubu w sprawie postępów w ukaraniu kibiców, którzy pobili piłkarzy?

Ziggy
Ziggy
4 miesięcy temu
Reply to  Magda

A w jaki sposob chcesz namierzyc tych kibicow? W autokarze raczej nie ma monitoringu a zakladam ze przed wejsciem do niego tez raczej nikt dokumentow nie sprawdzal. Poza tym skoro to byli ormianie …

Magda
Magda
4 miesięcy temu
Reply to  Ziggy

Normalnie, tak jak to się odbywa w innych klubach. Naprawdę, tutaj duzo nie potrzeba, tylko chęci. No ale rozumiem, że tych nie ma.
Dlatego, w innym komentarzu postulowalam, aby te tradycyjne pobicia pilkarzy orzez kibicow zostaly wpisane w kontrakty. Nie bedzie takich oroblemów jak z Emrelim.

Ziggy
Ziggy
4 miesięcy temu
Reply to  Magda

A jak to sie odbywa w innych klubach bo pojecia nie mam. Wiadomo ze jak na obiektach klubowych wyedy po monitoringu mozna dojsc ale tu jak? No fakt jest przeciez caly autokar swiadkow wiec teraz tylko wystarczy ze te osoby przejrza zdjecia lilkudziesieciu tysiecy kibicow i na pewno znajda. No chyba ze akurat oni nie mieli karty kobica to nie wiem

FilipO
FilipO
4 miesięcy temu
Reply to  Ziggy

Przecież w autokarze jest przynajmniej jedna kamera na wysokości drzwi wejściowych. To jie czasu gdy jeździło się Ikarusami

Magda
Magda
4 miesięcy temu
Reply to  Ziggy

Ormianie? myslałam, że kibice legii to azjaci.

Piotrus
Piotrus
4 miesięcy temu

Dajcie tych z łysymi głowami, co naszego mulata kopnął!

Jakub
Jakub
4 miesięcy temu

Spisek rasistowski, ale do spółki z Ormianam. Aha…

Jakiś Taki
Jakiś Taki
4 miesięcy temu

Ormiańska diaspora w natarciu
Makłowicz z Sonią Bohosiewicz tylko czekają okazji aby za…. Mehirka

przewalek0122
przewalek0122
4 miesięcy temu

Dejcie se na spokuj z podsmiechujkami… bo tvpiss I tak nie dogonicie… prawnik pokazuje swoj arsenal, normalna technika przed podjeciem krokow procesowych… kiedy stronie, ktora reprezentuje… bardziej zalezy na ugodzie niz na procesie… Legia powinna uscisnac wyciagnieta w jej kierunku reke I negocjowac… moze skonczy sie na wyplacie 75 proc zarobkow wynikajacych z kontraktu I tegoz kontraktu… rozwiazanie… Azer zrobil to, Co chcial w Legii zrobic… wypromowal sie… moze dostac lepszy kontrakt w lepszym klubie… a ze woli sie Bic o zaistnienie w Europie… a nie o pozostanie w ekstraklasie… trudno sie chlopu dziwic… ;P

Magda
Magda
4 miesięcy temu

Oczywiscie klub wojskowy Legia robi wszystko, aby kibice, którzy pobili zawodników zostali ukarani. Tak jak zawsze to robiła w przeszłości, bo bicie zawodników Legii przez swoich kibiców to taka świecka tradycja w tym klubie. Efekty, w postaci wyroków skazujących wraz z dożywotnimi zakazami stadionowymi już niebawem. Trochę pandemia spowalnia działania klubu ale jak pokazuje przeszłość, zawsze winni zostawali ukarani. Mozna się rozejść.

Magda
Magda
4 miesięcy temu

Skoro tyle w niego zainwestowano, to dlaczego miałby odejść teraz z workiem pieniędzy?
A, pobicie piłkarza (skąd Wy wiecie, ze to tylko frustracja wynikająca z wyników? Jesli macie informacje z pierwszej ręki to powinniście to zgłosic policji. Jesli nie, to nie ma pewności. Są dywagacje) to nie jest wystarczający powód, aby odszedł z workiem pieniędzy?

JaToTylkoJa
JaToTylkoJa
4 miesięcy temu
Reply to  Magda

do garów-już!!!!

Magda
Magda
4 miesięcy temu
Reply to  JaToTylkoJa

Uważaj chłopcze, bo skończysz jak piłkarze legii. Nie ma jesieni ale liście mogą spaść. Nikt nie zna dnia ani godziny. Amen.

Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
4 miesięcy temu
Reply to  Magda

Do garów kurwo.

Magda
Magda
4 miesięcy temu

Ty też? Oj grzbiecie sobie chłopcy u azjatyckich kibców stolecznego klubu.

Magda
Magda
4 miesięcy temu

Na koniec pytanie do redakcji: czy to prawda, że Fuksiarz wycofał zakłady na to, że Legia ukarze kibiców, którzy pobili zawodników?

Darek Solnica
Darek Solnica
4 miesięcy temu

Więcej takich akcji to na pewno ludzie w Europie zaczną być turbo mili dla muślimow

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
4 miesięcy temu
Reply to  Darek Solnica

A po co mają być ” turbo mili”? Wystarczy, że będą traktować ich tak, jak na to zasługują.

Nowy ład świata
Nowy ład świata
4 miesięcy temu

A oni w ramach rewanżu będą podrzynać gardła , gwałcić i podkładać bomby. Wypierdalaj lewacki zjebie.

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
4 miesięcy temu

Gdzie w tej wypowiedzi widzisz lewactwo? Gdzie widzisz nawoływanie do dobrego (czy złego) traktowania muzułmanów? Trochę mi cię szkoda, bo nikt nie powiedział ci brutalnej prawdy. Ale skoro zacząłeś… Trzeba być głupszym niż psie gówno, żeby nie zrozumieć tak prostego zdania. Nie dziękuj.

.
.
4 miesięcy temu

Niby głupio, niby śmiesznie ale tylko ktoś niespełna rozumu może stwierdzić, że patologia z żylety (nie mówię o zwykłych ludziach którzy przychodzą po prostu oglądać mecze) to nie są rasiści. Sytuacja z pobiciem piłkarzy też miała miejsce nie pierwszy i najpewniej nie ostatni raz a jedyną reakcją klubu było stwierdzenie, że „No sorry no głupio wyszło” więc to nie jest tak, że oni sobie w tym wywiadzie to wszystko całkowicie zmyślili.

Magda
Magda
4 miesięcy temu

W sumie to się trochę dziwię klubowi. Jako, że nie potrafi (nie chce) poradzić sobie z niestosownymi zachowaniami kibiców własnego klubo to.dlaczego do diabła nie doda w kontraktach dla piłlarzy stosownego punktu?
No wiecie, punkt 27 w kontrakcie, który mówi, ze pilkarz jest zobowiązany do pokornego przyjmowania regularnych i systematycznych upomnień ze strony kibicow, które objawiają się atakiem fizycznym. Klub nie bierze 9dpowierxialności i nie jest strona w takim przypadku.
I tyle. Nie byłoby sprawy.

Tomaszek
Tomaszek
4 miesięcy temu
Reply to  Magda

Weź się ogarnij kobieto.To nie stadion ze jest monitoring i karty kibica wiec jak chcesz ich znalesc? Podjechało kilku chłopa w kominiarkach i i zaraz zniknęli. Z Ormianami nie ma żartów…

Wiraszka
Wiraszka
4 miesięcy temu
Reply to  Magda

Madzia czyżby po akcji w autokarze twój sponsor ulotnił się do Azerbejdżanu bez pożegnania? Źródełko wyschło? A może zaciążyłaś nad zegrzem i nie wiesz czy przypadkiem nie z praktykującym emrelim?
Bo serio nie łapie jak można napisać >10 wściekłych komentarzy o jakimś skórokopie, który dostał po japie…

plan
plan(@plan)
4 miesięcy temu

Legia sama dała Emrelemu paliwo przez niezgłaszanie bandytów – dla sądu teraz nawet dla najbardziej niepoważnych argumentów będą przesłanki, że mogą być prawdziwe.

bart
bart
4 miesięcy temu

Szkoda ze ten wyjatkowo dociekliwy facet nie pociagnal watku o Luquinhasie, bo wypadaloby zglebic przyczyny dlaczego akurat on tez dostal po mordzie. Rasizm wobec latino, nienawisc wobec kurduplow ? A moze hejt skierowany w katolikow ? Cholera wam cokolwiek przychodzi do glowy ?

Magda
Magda
4 miesięcy temu
Reply to  bart

No ale dlaczego dostał Luquinhais? Jest jakis oficjalny komunikat kibiców w tej sprawie? A moze klub ma cos do powiedzenia?

FilipO
FilipO
4 miesięcy temu

Problem w tym, że on i jego prawnik/prawnicy mają rację i pełne prawo tak mówić i wyciągać pieniądze za cały kontrakt. Ponieważ ze względu na brak zapewnienia warunków do bezpiecznego wykonywania zawodu z winy klubu.

STOP segregacji medycznej.
STOP segregacji medycznej.
4 miesięcy temu

No pan prawnik popisał się identycznie jak oni tzn.”dziennikarze”Weszło ale to chodzi legiuńcis i nawet wbrew swoim poglądom musimy legiuńcis pomóc

Pan Darek z Ł3
Pan Darek z Ł3
4 miesięcy temu

Pan Darek chciał pokazać, że w państwach, które nie umieją grać w piłkę można znaleźć wartościowych zawodników i teraz ma nauczkę oraz odpowiedź dlaczego nie ma żadnego azerskiego piłkarza grającego w topowej, a nawet przeciętnej europejskiej lidze.
Swoją drogą skoro jakieś cztery lata temu wielki prawnik Mioduski chciał pozwać weszło i do dzisiaj nic się w tej sprawie nie wydarzyło a pismaki robią dalej to co robili, to nie wiem czy wygrana Legii w ewentualnej sprawie z Emrelim jest taka pewna.

Magda
Magda
4 miesięcy temu

Jakie argumenty ma Legia, że niby jej wygrana to co najmniej oczywistość?
To, że nie szuka kibiców, ktorzy pobili pilkarza to żaden argument. Wręcz przeciwnie.

Phoenix(L)k
Phoenix(L)k
4 miesięcy temu

aż z ciekawości sprawdziłem na transfermarkt profil klubu „Azerbejdżan”… najdrożej wycenianym piłkarzem jest … Emreli… zaś w pierwszej piątce jest jeszcze Kryvotsiuk (czy jak się go pisze) z Wisły Płock… nieźle…

FałszywyProfil
FałszywyProfil
4 miesięcy temu

wy nie wiecie na co stać tych Ormian. Oni są jak Żydzi. w Polsce w każdym klubie i każdej partii mają swojego przedstawiciela

N.
N.(@n)
4 miesięcy temu

Tak ptzeżywał zajscie w autokarze, że dwa dni później ” błąkał” siè po knajpach na Chmielnej.

Marek
Marek
4 miesięcy temu

Te gadanie o rasiźmie i niechęci do muzułmanów to jest przesłanie do UEFA – oni to kupią.

Przyjaciel Ormian
Przyjaciel Ormian
4 miesięcy temu

O kwestiach socjologicznych mimo wszystko bardziej bredzi dziennikarz („ormiańska prowokacja”), niż agent („europejski/polski rasizm”- też przesada, ale jednak mniejsza). Legionistów napadli raczej zwykli idioci.

Niemniej jednak, jakoś od początku czułem, że zawodnik z Azerbejdżanu to z dużym prawdopodobieństwem ktoś równie problematyczny jak Rosjanin mający ZSRRowskie sentymenty lub wygadujący głupoty w kwestii Ukrainy. Podejście do takich graczy powinno być następujące:

  • zatrudniać tylko jeśli gość jest naprawdę wspaniałym piłkarzem, po rozważeniu wszystkich innych, bezpieczniejszych politycznie rozwiązań,
  • klauzula PRowa w umowie o niewypowiadaniu się na tematy polityczne co najmniej mile widziana,
  • z drugiej strony, oczywiście mocno chronić gościa przed bandytami udającymi kibiców.

Nie podejrzewam Ormian, by idioci, którzy Emrelego napadli, byli z ich grona. Natomiast jest ich w Polsce tylu, i na tyle się asymilują oraz zaprzyjaźniają z Polakami, że ich obawy polityczne traktowałbym jak swoje.

Szczecinianin
Szczecinianin
4 miesięcy temu

Zadajecie pytanie: „Skoro tyle w niego zainwestowano, to dlaczego miałby odejść teraz z workiem pieniędzy?”
A ja wam powiem, a no dlatego, że Legia od lat pozwala na patologię i teraz powinna ponieść tego konsekwencje. To, że prawnik struga jest jasne, a inna sprawa, że ma z czego strugać:
a) największa teka w UEFA
b) sytuacje z poprzednich lat, które zostały schowane pod dywan

Emreli dostał po mordzie w pracy i w takiej sytuacji może rozwiązać umowę z winy pracodawcy co się wiążę z wypłaceniem całego kontraktu. Prawnik się tylko upewnia, że to na pewno będzie miało miejsce. Nie wincie Emreliego i prawnika, a klub i stado debili, które reprezentuje żyletę.

Darek
Darek
4 miesięcy temu

Kibice Legii strzelili hattricka swojemu ukochanemu klubowi. Czyli klub za 3 lata będzie musiał zapłacić zawodnikowi. PATOLOGIA!!!!

Bezbek
Bezbek
4 miesięcy temu

Ja wiem, że już sobie przekaz dnia i linię beki ustaliliście, ale z tych trzech zdań jasno wynika, że to nie prawnik/agent bredzi o Ormianach, on tylko rozważa taki scenariusz, taka jego rola. Wiem, że pan redaktor tytanem intelektu i szermierzem logiki nie jest, ale nie ogarnąć dialogu z trzech zdań?!

AsafaPowell
AsafaPowell(@asafapowell)
4 miesięcy temu

Ja się naprawdę ciesze, że Legia dostanie za swoje. Niech FIFA/UEFA się tym zajmie i ukara Klub, który wpuszcza kibiców do klubowego Autokaru. Taka Patologia nie ma prawa miejsca. Tak poza tym, właśnie że dostali Luquinhas i Emrelli, a nie jakiś Polak, Serb czy Czech (a umówmy się, wszyscy w Legii grali naprawdę źle), to pokazuje, że jednak pan Mecenas ma trochę racji.

Jacek
Jacek
4 miesięcy temu

Zorientował się iż Klub jest Żle zarządzany a przy tym nie wolny od ataków na piłkarzy gdyż wcześniej się zdarzały,złe zachowanie na stadionach w Anglii czy w Zagrzebiu i teraz nie dziwmy się iż chce odejśc a argumenty ma mocne atak na Swoją osobe

Arwk
Arwk
4 miesięcy temu

Odpierdolci sie wszyscy od Ormian.
Nie wiem co tam sie stało, ale żaden ormianin nie maczał w tym palce.
Ale skąd ja to znam że wszystko co sie dzieje A0wi zawsze winien jest Ormianin, żałosne

Suche Info
25.05.2022

Kamil Drygas przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin

Pomocnik zostaje w Pogoni, a umowę przedłużył do końca sezonu 2023/24. Jest jednym z najbardziej zasłużonych zawodników z obecnej kadry zespołu.  – Wielokrotnie powtarzałem, że w szatni potrzebujemy miksu zawodników doświadczonych i młodych. Kamil, ze swoimi cechami i umiejętnościami, świetnie wpisuje się w tę pierwszą grupę. Dodatkowo jest zawodnikiem emocjonalnie związanym z Pogonią i Szczecinem, […]
25.05.2022
Weszło
25.05.2022

W Częstochowie znaleźli miejsce na nowy stadion dla Rakowa?

Nikt oficjalnie nie chce na razie rozmawiać na ten temat, ale wygląda na to, że pod Jasną Górą w końcu zaczyna się coś dziać w temacie budowy nowoczesnego i dużego obiektu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. Dowiedzieliśmy się, że władze Częstochowy i Raków myślą m.in. o terenach byłej przędzalni czesankowej Elanex. To ponad 14 hektarów. Trwają […]
25.05.2022
Liga Konferencji
25.05.2022

Kto przejdzie do historii?

Już dziś poznamy pierwszego zwycięzcę Ligi Konferencji Europy. Pomimo tego, że rozgrywki te są trzeciorzędne w europejskiej hierarchii, to w wielkim finale zobaczymy uznane marki o bogatej historii. Na skromnym stadionie w Tiranie naprzeciw siebie staną bowiem AS Roma i Feyenoord Rotterdam. Który z tych klubów przejdzie do historii? Kibice? A na co to komu […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Raków Częstochowa chce sprowadzić greckiego obrońcę

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl, Raków Częstochowa rozmawia z AEK Ateny w celu sprowadzenia do klubu Stratosa Svarnasa.  Zdaniem dziennikarza polski klub porozumiał się już z agentem piłkarza i przekonał go do transferu, ale piłkarz ma ważny kontrakt z klubem do lata 2025 roku. Możliwe jednak, że AEK zgodzi się na sprzedaż zawodnika, […]
25.05.2022
Liga Mistrzów
25.05.2022

Antonio Pintus. Trener, który dodaje skrzydeł piłkarzom Realu Madryt

– Metodo Pintus! – krzyczy rozradowany Luka Modrić w szatni Realu Madryt. Królewscy właśnie zafundowali kibicom kolejny mikrozawał, odwracając losy spotkania rzutem na taśmę. To wręcz wizytówka sezonu w wykonaniu ekipy Carlo Ancelottiego. Nie ma w tym przypadku, tak jak i nieprzypadkowo Chorwat śpiewając ściska drobnego gościa w klubowym dresie. Antonio Pintus, włoski trener przygotowania fizycznego, to sekretna broń […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Sport Bild: Gnabry chce odejść z Bayernu Monachium

Nie jest to najlepszy czas dla kierownictwa Bayernu Monachium. Nie dość, że trwa już saga transferowa związana z Robertem Lewandowskim, który chce odejść z ekipy mistrza Niemiec, to podobny ruch rozważa także Serge Gnabry. Taką informację podał „Sport Bild”. Niemiecki skrzydłowy stał się jednym z priorytetów transferowych Realu Madryt, po tym jak Królewskim nie udało […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Oficjalnie: Piotr Tworek nie jest już trenerem Śląska

Mimo że Piotrowi Tworkowi udało się utrzymać Śląsk Wrocław w Ekstraklasie, nie uratowało to go przed pożegnaniem się ze swoimi obowiązkami.  Za Śląskiem bardzo nieudany sezon, w którym klub był bliski spadku do I ligi. Aby tego uniknąć, w marcu zdecydowano się na zmianę szkoleniowca. Po zwolnieniu Jacka Magiery w klubie pojawił się Piotr Tworek. Śląsk […]
25.05.2022
Uncategorized
25.05.2022

Anglik, który odbudował się za granicą. Tammy Abraham wraca na salony

Już dzisiaj włoski zespół zmierzy się z ekipą z Holandii, by powalczyć o triumf w Lidze Konferencji. Kto będzie jednak jedną z największych gwiazd na boisku? Anglik! Ucieczka z własnej strefy komfortu miała dla Tammy’ego Abrahama same pozytywne konsekwencje. Strzela gola za golem, celuje w wyjazd na mundial z reprezentacją Synów Albionu, a już dziś […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Jurgen Klopp menedżerem sezonu w Premier League

Poznajemy laureatów wszystkich nagród indywidualnych za miniony sezon, a wśród nich są też oczywiście menedżerowie. W Premier League takim wyróżnieniem może pochwalić się trener Liverpoolu, Jurgen Klopp.  Niemiecki menedżer ze swoim zespołem zdobył jedynie wicemistrzostwo, choć o triumf walczył do samego końca, a losy mistrzostwa rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie ostatniej kolejki. Liverpool pod jego […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Legia planuje pożegnać Boruca meczem z Celtikiem

W sobotę mogliśmy oglądać ostatnią kolejkę sezonu Ekstraklasy, która mogła być też ostatnim oficjalnym meczem, w którym w barwach Legii zagrał Artur Boruc. Bramkarz nie wystąpił jednak w starciu z Cracovią, ale Wojskowi planują zorganizować specjalny mecz pożegnalny Boruca, w którym rywalem Legii byłby Celtic Glasgow.  42-letni bramkarz nie występuje w składzie warszawskiego klubu od […]
25.05.2022
Inne sporty
25.05.2022

W pogoni za Vive. Czy w przyszłym sezonie Wisła znów napędzi mistrzom strachu?

Wiśle Płock nie udało się po 11 latach zdetronizować Vive. Niesamowite spotkanie w Orlen Arenie (20:20, 5:3 w karnych dla przyjezdnych) pokazało jednak, że Nafciarze mają dobry plan na postawienie się w PGNiG Superlidze zamożniejszym rywalom. Skoro nie mogą sobie pozwolić na takiej klasy indywidualności, jak kielczanie, muszą skupić się na budowaniu drużyny, która niejako […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Włoskie media: Ibrahimović przedłuży kontrakt z Milanem

Szwedzki napastnik w październiku skończy 41 lat, a mimo to wciąż gra na najwyższym poziomie i nie planuje kończyć kariery. Włoski dziennikarz Nicolo Schira z La Gazzetta dello Sport informuje, że Ibrahimović planuje przez kolejny rok grać w Milanie.  Drużyna z Mediolanu jest świeżo upieczonym mistrzem Włoch. Ibrahimović przyczynił się do tego sukcesu, strzelając w […]
25.05.2022
Liga Konferencji
25.05.2022

Liga Konferencji – puchar pasztetowej czy może jednak coś więcej?

Przed nami finałowe starcie Ligi Konferencji Europy. Zanim jednak myślami uciekniemy już na dobre do Tirany, by analizować szanse AS Romy i Feyenoordu Rotterdam na końcowy triumf, warto się przez moment zastanowić ogólnie nad tymi nowo powstałymi rozgrywkami. Czy powołanie do życia trzeciego europejskiego pucharu, znacznie mniej prestiżowego od dwóch pozostałych, okazało się krokiem w […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Arkadiusz Malarz dołączy do sztabu Kosty Runjaicia?

Jak informuje portal „Legia.net” Arkadiusz Malarz dołączy do sztabu szkoleniowego Legii Warszawa i będzie w nim odpowiadał za pracę z bramkarzami. Nie będzie oczywiście pierwszym szkoleniowcem bramkarzy, a jedynie asystentem Krzysztofa Dowhania. Do tej pory jego asystentem był inny były piłkarz Legii – Jan Mucha. Serwis „Legia.net” informuje, że nie dostanie on propozycji przedłużenia kończącego […]
25.05.2022
Weszło
25.05.2022

TOP 15 młodzieżowców Ekstraklasy w sezonie 2021/2022

Koniec sezonu w Ekstraklasie to oczywiście czas podsumowań. Tym razem zapraszamy was do zapoznania się z rankingiem młodzieżowców, w którym uwzględniliśmy – naszym zdaniem – najlepszych piłkarzy U-21. O ile wybór czołówki nie był specjalnie trudny, o tyle ciekawie robi się tuż za podium. To nie był wybitny rok dla najmłodszych piłkarzy w lidze, o […]
25.05.2022
Suche Info
24.05.2022

Marcel Lotka trafi do Borussii Dortmund

Kwestia odejścia Polaka z Herthy Berlin istniała już od marca – wówczas została podana oficjalna informacja o planowym dołączeniu Lotki do rezerw BVB po sezonie. W kolejnych tygodniach sprawa się jednak nieco zagmatwała… Lotka z rezerw do pierwszego zespołu Herthy awansował wraz z początkiem tego roku. Pierwotnie nie był on głównym wyborem ówczesnego trenera, ale […]
24.05.2022
Suche Info
24.05.2022

Media: Piotr Zieliński to największe rozczarowanie Napoli

Sezon 2020/2021 był dla Piotra Zielińskiego bardzo udany. Kolejny natomiast – już nieszczególnie. Po niezłej jesieni, Polak nie prezentował się w wiosennych spotkaniach już tak dobrze, co nie umknęło uwadze włoskich ekspertów. „To miał być ważny rok dla Piotra. Liczyliśmy, że potwierdzi swój wielki poziom, ale tak się nie stało. To największe rozczarowanie tego sezonu.” […]
24.05.2022
Inne sporty
24.05.2022

Klątwa pierwszej rundy przezwyciężona! Hurkacz wygrał w French Open

Cztery lata musiał czekać Hubert Hurkacz, żeby awansować do drugiej rundy Roland Garros. Ale cytując klasyka: lepiej późno, niż wcale. Polski tenisista raz jeszcze pokazał w tym sezonie, że gra na kortach ceglanych nie stanowi dla niego problemu. Pokonał dzisiaj Włocha Giulio Zeppieriego w trzech setach, przełamując serię nieudanych wielkoszlemowych występów w Paryżu. Pierwsza runda, […]
24.05.2022