Praszelik: „Nie latam w chmurach. 50% samokrytyki, 50% pewności siebie”

Opublikowane 15.01.2022 12:16 przez

Kamil Warzocha

W 2021 roku to był niewątpliwie jeden z najlepszych zawodników Śląska Wrocław. Również członek ścisłej czołówki młodzieżowców w Ekstraklasie, o którym można powiedzieć, że prędzej czy później wyjedzie za granicę. Bynajmniej nie na szparagi, jak sugerują niektórzy kibice, a których opinię Mateusz Praszelik puentuje śmiechem. Właśnie o tym, czyli ludziach i ich przywarach, negatywnych łatkach i nagonce na piłkarzy przeczytacie w tej rozmowie. Ale porozmawialiśmy również o rozwoju w Śląsku, wrocławskiej defensywie, faulu Israela Puerto, łączeniu samokrytyki z pewnością siebie, zarządzaniu ego, byciu bucem, imprezach, marzeniach, Piotrku Zielińskim jako wzorze czy klasyfikacji miast Wrocław-Brugia-Praga. Zapraszamy do lektury.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

Jaki to był rok dla ciebie?

To był rok, w którym przeważały dobre chwile. Tak to postrzegam. Nawet z gorszych momentów staram się wyciągać pozytywy albo tak je analizować, żeby się nie powtarzały. Na pewno bardzo się rozwinąłem jako zawodnik, bo przez cały rok regularnie grałem w klubie Ekstraklasy. Ale też jako człowiek mogłem się fajnie zbudować. Przebywanie w seniorskiej szatni, w której znaczy się już trochę więcej, to nieoceniona możliwość rozwoju. Świetnie dla mnie jest również to, że u młodszych chłopaków od siebie widzę rzeczy, którymi cechowałem się jeszcze w barwach Legii. Oni chcą się pokazać, starają się, żyją swoją szansą. To dodaje mi ciekawą perspektywę.

Udało ci się osiągnąć założone cele na 2021 rok czy mogło być lepiej?

Trudno mi mówić o celach, jestem realistą. Tym najważniejszym i podstawowym jest granie w każdym meczu jak najlepiej się da. Celuję w robienie krok po kroku, spokojnym chodem. Nie mówię sobie „w tym sezonie chcę mieć 10 bramek i 10 asyst”. Wiadomo, że to byłoby super, ale wolę myśleć z tygodnia na tydzień.

Wszystko ma wychodzić naturalnie, bez niezdrowej presji.

Dokładnie tak. Presji sobie nie narzucam, bo uważam, że to niezdrowe dla piłkarza. Skoro nie strzeliłem bramki w poprzednim meczu, nie mogę wbijać sobie do głowy, że muszę się zrewanżować w następnym. Chłodna głowa, praca na treningach, rozwój. Drużyna ma mieć ze mnie pożytek, a ja mam być zadowolony. To jest najważniejsze.

Rok temu powiedziałeś, że jesteś w top5 na swojej pozycji w Ekstraklasie. Podtrzymujesz?

Akurat wtedy zrobiłem sobie małą analizę i uważam, że po dobrej rundzie mogłem mieścić się w topowej piątce. Słowa z wywiadu były przemyślane. Dzisiaj natomiast to wygląda trochę inaczej, bo widzę, że na pozycji „dziesiątki” gra więcej dobrych zawodników. Teraz do Lecha przyszedł choćby Amaral, który stał się numerem 1. On czy Ivi Lopez dają nie tylko jakość, ale również świetnie liczby. Nie chciałbym się teraz klasyfikować między nimi, bo nie o to chodzi. Powiem ci tylko, że obecnie nie dałbym siebie do top 5, choć na pewno jestem wyróżniającym się zawodnikiem na tej pozycji.

Ale już wśród młodzieżowców jesteś w ścisłej topce i to bez żadnej bajerki. Z drugiej strony w Śląsku tak urosłeś, że trzeba cię traktować jak pełnoprawnego zawodnika.

Każdy mi mówił tuż po transferze do Śląska, że przychodzę za Przemka Płachetę. Ale ja już od samego początku apelowałem, że nie przychodzę tutaj jako młodzieżowiec. Nie chciałem być tak postrzegany. To oczywiście przywilej, jednak zależy mi na bronieniu się jakością, nie peselem. Na tę nazwę nigdy nie zwracałem uwagi, rywalizuję ze wszystkimi.

Wiesz, że za chwilę koszulka z „dyszką” będzie wolna?

Wiem, wiem. Czy wolna, to się dopiero okaże, ale nr 8 mi służy i nie chciałbym go zmieniać.

Co do zmian – po przyjściu trenera Magiery coś zmieniło się w twoim funkcjonowaniu na boisku?

Wiesz, nie jestem od oceniania trenerów i skupiam się na graniu w piłkę. Dlatego trudno mi coś powiedzieć, choć oczywiście trener Magiera ma inną filozofię od trenera Lavicki. Przeszliśmy na grę trójką obrońców, co jest dużą zmianą. Poza tym obu szkoleniowcom dużo zawdzięczam, bo dzięki nim mogłem i mogę grać.

To potrafi być irytujące, kiedy twoi koledzy na tyłach notorycznie popełniają błędy?

Kiedyś powiedziałem, że gra obronna zaczyna się od napastników. Czy gra Erik, czy ktoś inny – to my jako pierwsi zaczynamy pressing. Jeśli odbieramy piłkę wysoko, obrona nie musi bronić. Przynajmniej u nas tak jest, nie wiem, jak w innych drużynach, że cały zespół bierze udział w defensywie i ofensywie. Gdy ktoś popełnia błędy indywidualne, cóż, zdarza się. Tak samo mam ja, kiedy źle przyjmę piłkę. Oczywiście z tą różnicą, że obrońca musi być bardziej uważny, tylko że błędów indywidualnych nie usuniemy nigdy. Ważne, żeby je popełniać w najbardziej odpowiednich momentach.

Pracujemy nad tym na treningach, chcemy minimalizować ryzyko. To też wiąże się z tym, że uczymy się systemu taktycznego trenera Magiery. Nic nie przychodzi od razu, dlatego jestem pewien, że będziemy grać lepiej. Widzę tu potencjał. Wszystkie słowa krytyki spadają na chłopaków z defensywy, lecz ja ich będę bronił, bo wiem, jak to wygląda.

Skupiasz się na analizie swoich meczów? Z każdym kolejnym półroczem widać po tobie, że podejmujesz lepsze decyzje w podobnych sytuacjach na boisku.

Muszę ci przyznać, że nie lubię siebie oglądać. Za bardzo się denerwuję, ale dużo rozmawiam o mojej grze z tatą i trenerami. Tata zawsze podpowie mi coś wartościowego, zna się na piłce i mogę mu ufać. Z trenerem Łuczywkiem i Kozubem mamy natomiast wiele analiz. Oni zwracają mi uwagę na najmniejsze detale. Czuję, że ta nauka nie idzie w las. Z biegiem czasu wiem, kiedy i jak lepiej ułożyć ciało, kiedy przyjąć piłkę lub nie, kiedy powinno pojawić się kierunkowe przyjęcie i tak dalej. Chcę o tym rozmawiać i mam świadomość, jak konkretne wskazówki wprowadzić potem w życie. Bo mówić piękne rzeczy to ja mogę zawsze, ale nie o to chodzi. Przekonanie i wykonanie – to podstawa.

Bywają piłkarze, którzy jednym uchem wpuszczają, a drugim wypuszczają pewne rzeczy. W takim razie ty się do nich nie zaliczasz.

Bardzo lubię rozmawiać. Szukam tematów, które mogą mnie rozwinąć. Słucham ludzi, którzy gdzieś byli, coś zobaczyli i osiągnęli. Jeśli ktoś ma coś wartościowego do przekazania, zamieniam się w słuch.

To fajne, dopóki ktoś nie zacznie ci opowiadać o kolorowych podbojach ze świata, które niekoniecznie mają związek z piłką.

Dopóki to nie wkracza w rejony głupoty, chcę czerpać od lepszych od siebie nie tylko pod kątem doświadczeń sportowych, ale również tych niezwiązanych z boiskiem.

Zacytuję ci jedną głupotkę w takim razie. Komentarz o tobie pod wywiadem sprzed roku na Weszło: „Za granicę to on wyjedzie, ale chyba na szparagi. Wyróżnia się na dzisiaj jednym: wymuszaniem fikcyjnych fauli, taki mały oszust.”. 

Każdy ma swoje zdanie. Jeśli ktoś tak o mnie uważa, cóż, mnie to nie rusza. Choć muszę powiedzieć, że wymuszenie faulu w odpowiednich okolicznościach uważam akurat za umiejętność. Myślisz o korzyści dla drużyny, to się liczy.

Ładnie wymusiłeś faul na Israelu Puerto.

Co nie? Nieźle się udało.

Przestałeś obserwować go na Instagramie?

Nie, nie. Nie jestem osobą, która komuś źle życzy. Israel napisał do mnie po meczu, przeprosił. Ja to rozumiem, to piłka nożna. W tamtym momencie odcięło mu prąd, natomiast wiem, a przynajmniej tak mi się wydaje, że nie chciał tego zrobić w złej wierze. Szkoda, że taka sytuacja przydarzyła się mi, ale widocznie tak musiało być.

Twój tweet po tym starciu chyba nie był autoryzowany przez mamę.

Nie był! Byłem zdenerwowany, napisałem go od razu po meczu. Nie zawarłem w nim jednak nic złego, wrzuciłem tylko małą szpileczkę w kierunku sędziów.

Racja, łagodnie ich potraktowałeś.

Jakbym się nie hamował, mogłoby być gorzej. Ale wtedy dostałbym burę.

Generalnie nie raz odnosiłeś się do roli rodziców w twoim życiu. Dobrze mieć taką świadomość, że dzięki nim masz w sobie konkretne wartości jako człowiek. Na pewno wbili ci tego trochę do głowy.

To bardzo ważne. Piłkarzem jesteś do pewnego wieku, a człowiekiem jesteś cały czas. Ludzie zawsze będą cię pamiętać z tego, jaki byłeś poza boiskiem w trakcie kariery. Jeśli zgrywasz buca i nie jesteś dobry dla innych, to prędzej czy później będzie to miało swoje konsekwencje. Dlatego staram się nikomu nie robić pod górkę i nie schodzić na złą, kontrowersyjną ścieżkę. Po co mi to? Zawiść jest totalnie zbędna. Nawet po tym faulu Israela nie mam do niego żalu. Zagotowałem się, to normalne, ale jestem osobą, która nie ma problemu, żeby komuś wybaczyć. Rozmowa ze zrozumieniem, pomoc drugiemu człowiekowi, empatia – bez tego moim zdaniem się nie obejdzie.

Bolałoby cię to, gdybyś dostał łatkę buca? Wiesz, jak jest. Nie chcę mówić o kimś brzydko, ale dzisiaj wąsko myślącym ludziom bardzo łatwo pomylić ponadprzeciętną pewność siebie z arogancją czy sodówką. Dla nich nie ma nic po środku. Jesteś albo skromny, albo nie.

Mam to szczęście, że kompletnie się tym nie przejmuję. Zdanie osób nieistotnych w moim życiu mnie po prostu nie obchodzi. Liczą się bliscy, trenerzy i ludzie, którzy spędzają ze mną czas i wiedzą, z kim mają do czynienia. Kiedy coś jest nie tak, mówią o tym wprost. Bardzo cenię sobie szczerość. Znajomość ma sens, jeśli czegoś nie ukrywasz z powodu jakiejś obawy, że druga osoba się obrazi. Fajnie jest porozmawiać o czymś, czego sam nie zauważysz, a ktoś zwróci ci na to uwagę.

Sam wyznaję zasadę, że nawet jak prawda ma zaboleć, to musi być, koniec kropka.

To zasada, która może nam tylko pomóc. Na dłuższą metę nie będziesz miał nic pozytywnego z sytuacji, kiedy ktoś kłamie w żywe oczy. Szczerość jest najważniejsza, to fundament. Nie lubię ludzi, którzy nawijają makaron na uszy.

Nie wydaje ci się, że świat piłki wciąż jest jeszcze za bardzo zakłamany?

Trudno powiedzieć, a też trochę czasy się zmieniają. Mam wrażenie, że piłkarze coraz chętniej wychodzą do mediów i z tego względu ich życie staje się bliższe kibicowi. Uważam to za fajną rzecz. Coraz trudniej już kogoś oszukać, jest większa transparentność. Z drugiej strony wiąże się z tym pewne niebezpieczeństwo, bo łatwo dzisiaj przykleić komuś łatkę. Odkręcać to później – niełatwa sprawa. W dobie mediów społecznościowych zrobisz jeden błąd, wychylisz się w zły sposób, i potem ludzie będą ten jeden moment wywlekać przy każdej możliwej okazji, żeby komuś dopiec czy kogoś zdyskredytować. Trzeba być ostrożnym, dlatego też nie dziwię się, że są zawodnicy, którzy bardzo cenią sobie prywatność i na media nawet nie spoglądają.

Różnie mogłoby być, gdyby jakiś kibic przyłapałby cię np. na jedzeniu kebaba po północy na mieście. Z tego typu rzeczy kibice lubią kręcić afery, co moim zdaniem jest totalnie bezsensowne.

To śmieszne. Kto nie zjadł kebaba, niech pierwszy rzuci kamieniem. My i tak stosujemy się do konkretnych diet, odżywiamy się zdecydowanie zdrowiej niż większość ludzi. Ba, uważam, że sporej części nawet nie chciałoby się trzymać określonych restrykcji nieustannie przez wiele lat. Oni nie przeżyliby tak jak my, tego rygoru, który zakłada codziennie dbanie o siebie bez żadnego „ale”. Dlatego moim zdaniem zjedzenie czegoś niezdrowego w jeden dzień w tygodniu, chwilowe i kontrolowane oderwanie się tej codzienności, nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie. Wszystko jest dla ludzi, nie można przesadzać w drugą stronę. Oczywiście to nie może nastąpić w dzień meczu czy dzień przed, to akurat głupie, bo organizm nie zdąży tego strawić.

Czyli nie jesteś totalnym maniakiem profesjonalizmu, który na słowa „zabawa, impreza, niezdrowe jedzenie” odwraca wzrok i przechodzi do innego pokoju. Słowem: jeśli jest na to odpowiedni czas i miejsce, dlaczego nie, tak?

Przede wszystkim jestem świadomy tego, że profesjonalnie gram w piłkę. Wiem, do czego mnie to zobowiązuje. Nie mogę sobie pójść do maca, siedzieć tam i jeść przy wszystkich. Ktoś zrobi mi zdjęcie, gdzieś to wyjdzie i zaraz będzie łatka. Mimo to uważam, że mam prawo wykorzystywać swój czas wolny z głową. Jeśli czuję potrzebę zrobienia czegoś, to to robię. Czy to wpływa źle na moją formę sportową? Nie. Analizuję takie rzeczy. Nie jestem maniakiem diet, nie odmawiam sobie wszystkiego, co może mi zaszkodzić, ale z perspektywy piłkarza dbam o siebie jak należy. To się nie wyklucza. Poza tym pamiętajmy, że większość rzeczy szkodzi dopiero w większych ilościach.

Młody człowiek, imprezy…

Ale mnie o to zagadujesz! Żeby dobrze to ubrać w słowa… jeśli mamy przerwę między rundami i są do tego odpowiednie okoliczności, nie widzę problemu, żeby zawodnik mógł wyjść na miasto i spędzić czas ze znajomymi. To naturalne. Każdy człowiek potrzebuje trochę się rozerwać w określony dla siebie sposób niezależnie od pełnionego zawodu. W dobrych momentach – dlaczego nie?

Ktoś mógłby powiedzieć, że piłkarze czy ogółem sportowcy powinni być pod tym względem swego rodzaju autorytetami, ale przecież jedno drugiego nie wyklucza.

Z tego, co wiem, w wielu miejscach za granicą zawodnicy robią to, co chcą. Nie muszą się tak przejmować, bo są rozliczani z działań na boisku. Oczywiście dopóki nie przekracza to jakichś ogólnie przyjętych wartości moralnych, pewnie rozumiesz, co mam na myśli. Tam skali tego „problemu” tak się nie mnoży. W Polsce jest inaczej, tutaj mamy nagonkę. Skoro coś źle zrobisz, źle zjesz – na pewno z tego powodu zagrałeś gorszy mecz! No nie, to tak nie działa. Owszem, pewne rzeczy można połączyć, ale nie można z kolei mierzyć wszystkiego jedną miarą. Chciałbym, żeby kibice bardziej skupiali się na tym, co prezentujemy na boisku, a nie czasami wyciągali wnioski zupełnie oderwane od rzeczywistości.

Przy swojej pewności siebie jesteś bardzo samokrytyczny? Jak cię słucham, to ten drugi aspekt też masz chyba na wysokim poziomie.

To prawda, jestem bardzo samokrytyczny. Analizuję wiele rzeczy w głowie, jest tego nawet więcej niż rozmów. Nie muszę oglądać swoich meczów, żeby mieć świadomość, że coś zrobiłem źle. Sytuacje z treningów też mnie denerwują, bo mówię do siebie potem „tu mogłem zrobić lepiej to i to”. To trochę moja codzienność.

„Zawsze może być lepiej” –  bardzo lubię to stwierdzenie.

Ono jest w moim życiu nieodzowne.

A zgodziłbyś się, że sztuka zarządzania ego i panowanie nad zdrowym rozsądkiem to nie jest łatwa sprawa? Jesteś młodym piłkarzem, pokazałeś swój talent, mówi się o tobie w kontekście wyjazdu za granicę, wokół pojawia się na pewno wiele ciepłych słów, masz konkretne zarobki, no i sam status piłkarza Ekstraklasy może robić swoje.

Wydaje mi się, że nie miałem okazji, żeby polatać w chmurach i stracić kontakt z bazą. Jestem pewny swoich umiejętności, ale nie do przesady. Samokrytyka zawsze mnie hamuje. To takie 50 na 50: jestem jednocześnie krytyczny i pewny siebie. To drugie jednak przede wszystkim ma objawiać się na boisku, bo w pięćdziesięciu wywiadach mogę powiedzieć, że taki jestem, ale co z tego, skoro w meczu będę bał się minąć przeciwnika. Pewność siebie trzeba też pielęgnować, żeby za bardzo nie wrosła tam, gdzie nie powinna.

Ta pewność siebie może zaprowadzić cię w ciekawe miejsce. Ładniejsza Praga czy Brugia?

Jeszcze tego nie analizowałem. Teraz najważniejszy jest Wrocław.

Słuchaj, Wrocław to świetne miasto.

Zgadzam się w 100%, bardzo je polubiłem. Nie są to rzeczy pierwszorzędnego znaczenia, ale jako piłkarze też zwracamy na to uwagę. Okres covidowy był trudny i za bardzo nie mogłem wychodzić z domu, ale z czasem zacząłem poznawać miasto i znam już jego fajne oblicze.

Odcinasz się od piłki w wolnym czasie?

Lubię oglądać mecze, nie zamykam się na nie, ale na pewno nie żyję futbolem 24h na dobę. Wolę czasami zapomnieć o meczach i treningach, bo widzę, że to mi pomaga. Pamiętajmy, że to też nasza praca. Jak jestem ciągle skupiony na robocie albo na rzeczach z nią bardziej lub mniej związanych, głowa w pełni nie odpoczywa. Tak więc lubię wrzucić na luz.

A studia, jakaś nauka?

Zmieńmy temat!

Powiedziałeś wcześniej, że trochę piłki oglądasz. Masz jakiś wzór?

Pierwszym piłkarzem, o jakim teraz pomyślałem, jest Kevin De Bruyne, który w mojej opinii jest najlepszą „dziesiątką” na świecie. Ale bardziej jednak Piotrek Zieliński, od którego bardzo wiele można się nauczyć. Przyjęcie kierunkowe, balans ciałem, ciąg na bramkę, wizja, technika – klasa światowa.

To mój ulubiony polski piłkarz, dlatego nie lubię, kiedy tak się na niego najeżdża.

W twojej redakcji pewna osoba mogłaby mieć z tym problem.

Niestety muszę bronić zdania mniejszości. Ale ważne, że takiego piłkarza w ogóle mamy.

Po nim przede wszystkim widać, że cieszy go gra w piłkę. Też mi na tym zależy, tata mi to zawsze powtarzał. „Miej z tego radość, ciesz się, że możesz spełniać się w takiej pasji.” Takie nastawienie pomaga przełamywać bariery, a kiedyś się nad tym w ogóle nie zastanawiałem.

W takim razie kiedy lewą nogą będziesz wiązał krawaty?

Lewą nogą strzeliłem bramkę z Rakowem! I to całkiem ładną. Ale wiem, że ta noga jest do poprawy. Z trenerem Kozubem rozmawiałem już przed końcem rundy jesiennej, że chciałbym na obozie w Turcji popracować nad strzałami, prowadzaniem piłki i podaniami właśnie lewą.

Zawsze możesz zadzwonić do Sebastiana Mili, który na pewno chętnie skoczyłby do Wrocławia, żeby sprzedać ci kilka patentów.

Jak pojawi się w Turcji, to serdecznie zapraszam.

Jakie masz marzenia?

Chciałbym, żeby moja rodzina była zdrowa. I żebym mógł cieszyć się tym, co mam.

Do tej pory jesteś spełniony?

Spełniony nie, ale na pewno szczęśliwy. Niczego mi nie brakuje.

Jeśli nic złego się nie wydarzy, myślisz, że 2022 rok może być twoim ostatnim w Ekstraklasie?

Chciałbym, żeby to był mój ostatni rok w Ekstraklasie. Ale co się tak naprawdę wydarzy – to w głównej mierze zależy ode mnie. Mogę nawet powiedzieć, że wszystko w moich rękach.

Trener Jawny powiedział mi swego czasu, że masz prawo marzyć o wejściu na Mount Everest, nawet jeśli taki plan już w samym założeniu ma małe szanse powodzenia. Bo nawet jak skończysz w połowie drogi, to i tak osiągniesz więcej niż ludzie, którzy nie sięgali tak wysoko. Prawdziwe, filozoficzne.

Bardzo ładne słowa, z którymi mogę tylko się zgodzić. Wiesz, nie będę ukrywał, że chciałbym wyjechać za granicę w tym roku. Będę robił wszystko, żeby tak się stało. Tylko żeby kibice nie pomyśleli, że w Śląsku czuję się źle. Nie, skąd. Jestem tutaj szczęśliwy, lecz żeby się rozwijać, trzeba stawiać sobie możliwie najwyższe cele.

rozmawiał KAMIL WARZOCHA

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. Newspix

Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Skoki
19.01.2022

Ziobro: Praca Horngachera to był sabotaż, a nasi włodarze klepali go po plecach!

Kiedy w 2013 roku wygrywał konkurs Pucharu Świata w Engelbergu, wydawało się, że polskim skokom objawił się nowy talent, który przez lata będzie podporą reprezentacji. Dziś może tylko trzymać kciuki za swoich kolegów, przygotowujących się do startu na igrzyskach. A przecież spośród polskich skoczków, których zobaczymy na igrzyskach, młodszy od niego jest tylko Paweł Wąsek. […]
19.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Ekstraklasa
18.01.2022

Aschraf El Mahdioui odejdzie z Wisły? „Wpłynęła konkretna oferta”

Wisła Kraków przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek. Nie uczestniczy w nim lider zespołu, Aschraf El Mahdioui. Holenderski pomocnik przechodził COVID-19, ale jak się okazuje w tle jest także historia transferowa z jego udziałem. Potwierdził to trener Adrian Gula. – Aschraf skończył kwarantannę, ale trzeba powiedzieć wprost, że istnieje możliwość, iż zostanie sprzedany. To zawodnik z […]
18.01.2022
Ekstraklasa
17.01.2022

Deian Sorescu i Raków – znów są problemy. „Nadal rozmawiamy”

A więc stało się – Deian Sorescu wkrótce ma zostać piłkarzem Rakowa Częstochowa. Po długich negocjacjach i wymianie ofert polski klub przedstawił Rumunom ostateczną propozycję rozliczenia transferu. Z tego co słyszymy władze Dinama Bukareszt są z niej zadowolone. – Szczerze wierzę, że warunki zostaną zaakceptowane i Deian zostanie piłkarzem Rakowa – mówi nam Cristian Cernodolea, który pilotuje […]
17.01.2022
Ekstraklasa
16.01.2022

Zagłębie sprząta w obronie. Koniec z komedią?

Jeśli ktoś w ostatnim czasie miał ochotę na dobrą komedię, niekoniecznie musiał szukać klasyków z Jimem Carreyem czy innym gwiazdorem światowego kina. Wystarczyło włączyć mecz Zagłębia Lubin, które choć jest klubem piłkarskim, postanowiło zebrać w swoim składzie kilku komediantów. I bawić, zamiast wygrywać. Środkowi obrońcy z Lubina – no, to był potencjał na konkurencję dla […]
16.01.2022
Ekstraklasa
16.01.2022

Raków szuka stopera. W Częstochowie zagra dwóch Rumunów?

Raków Częstochowa kontynuuje poszukiwania wzmocnień w zimowym okienku transferowym. Walczący o mistrzostwo Polski zespół wciąż rozmawia o sprowadzeniu Deiana Sorescu, ale jak się okazuje może do niego dołączyć kolejny piłkarz z Rumunii. Z naszych ustaleń wynika, że częstochowianie mocno zabiegają o środkowego obrońcę Bogdana Racovitana.  Pozyskanie stopera to jeden z zimowych priorytetów Rakowa Częstochowa. „Medaliki” […]
16.01.2022
Ekstraklasa
15.01.2022

Jak Pogoń Szczecin na ostatnim miejscu zimowała. O sezonie przełomu

Dziś Maciej Skorża jest jednym z najlepszych, a może i najlepszym spośród trenerów pracujących w Ekstraklasie. Pogoń Szczecin uchodzi z kolei za jeden z najzdrowszych klubów ligi – miarowo rozwijający się pod względem sportowym, ale i organizacyjnym. Czasy, w których Skorża pracował w Pogoni, wydają się zamierzchłą przeszłością, a przecież… minęło ledwie pięć lat. Pięć […]
15.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Ekstraklasa
18.01.2022

Aschraf El Mahdioui odejdzie z Wisły? „Wpłynęła konkretna oferta”

Wisła Kraków przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek. Nie uczestniczy w nim lider zespołu, Aschraf El Mahdioui. Holenderski pomocnik przechodził COVID-19, ale jak się okazuje w tle jest także historia transferowa z jego udziałem. Potwierdził to trener Adrian Gula. – Aschraf skończył kwarantannę, ale trzeba powiedzieć wprost, że istnieje możliwość, iż zostanie sprzedany. To zawodnik z […]
18.01.2022
Weszło
18.01.2022

Czy Courtois to po flamandzku „skała”? Jeśli nie, powinni to zmienić

W ostatnich sezonach hiszpańskiej Primera Division mówiło się przede wszystkim o rywalizacji wielkiej trójki. W drugiej kolejności o piłkarzach zdobywających hurtowo gole, ale o korespondencyjnym pojedynku bramkarzy było dość cicho. Pozycja bramkarza nie grzeje tak kibiców, ale to od nich w dużej mierze zależy wynik spotkania. Ileż to było już spotkań, w których dzięki postawie […]
18.01.2022
Premier League
18.01.2022

Przeciętne wyniki, kiepski styl. Magia Rangnicka na razie nie działa

Ralf Rangnick zdążył poprowadzić Manchester United w ośmiu spotkaniach, a wokół jego pracy na Old Trafford już pojawiają się pierwsze znaki zapytania. Wprawdzie „Czerwone Diabły” pod wodzą Niemca przegrały jak dotąd tylko raz, ale zupełnie nie zachwycają stylem gry – dość powiedzieć, że tylko w dwóch meczach udało im się zdobyć więcej niż jednego gola. […]
18.01.2022
Weszło
18.01.2022

Nie tylko PZPN szuka trenera. Kogo weźmie Everton?

Nowego menedżera szuka klub, który jako jeden z zaledwie sześciu nigdy nie spadł z Premier League, a jego poprzednimi szkoleniowcami byli Carlo Ancelotti i Rafael Benitez. Taka wizytówka może jednak powodować uznanie niewspółmierne do panującej w nim sytuacji. Chodzi przecież o Everton, który ostatnie trofeum wygrał w sezonie 1995/96. Nikt nie może jednak odebrać klubowi […]
18.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Skoki
19.01.2022

Ziobro: Praca Horngachera to był sabotaż, a nasi włodarze klepali go po plecach!

Kiedy w 2013 roku wygrywał konkurs Pucharu Świata w Engelbergu, wydawało się, że polskim skokom objawił się nowy talent, który przez lata będzie podporą reprezentacji. Dziś może tylko trzymać kciuki za swoich kolegów, przygotowujących się do startu na igrzyskach. A przecież spośród polskich skoczków, których zobaczymy na igrzyskach, młodszy od niego jest tylko Paweł Wąsek. […]
19.01.2022
Premier League
15.01.2022

Złoty dotyk Kevina De Bruyne. City umacnia się na pozycji lidera

Kolejny odcinek sagi pod tytułem „Tuchel vs Guardiola” zakończył się happy endem dla trenera Manchesteru City. I to wyjątkowym, bo trudno o bardziej dobitne klepnięcie dominacji na Wyspach w 2022 roku. To był mecz o sześć punktów, który reszcie stawki, a przede wszystkim Chelsea miał dać nadzieję, że maszynę Guardioli można jeszcze dogonić. Wygląda na […]
15.01.2022
Ekstraklasa
15.01.2022

Praszelik: „Nie latam w chmurach. 50% samokrytyki, 50% pewności siebie”

W 2021 roku to był niewątpliwie jeden z najlepszych zawodników Śląska Wrocław. Również członek ścisłej czołówki młodzieżowców w Ekstraklasie, o którym można powiedzieć, że prędzej czy później wyjedzie za granicę. Bynajmniej nie na szparagi, jak sugerują niektórzy kibice, a których opinię Mateusz Praszelik puentuje śmiechem. Właśnie o tym, czyli ludziach i ich przywarach, negatywnych łatkach […]
15.01.2022
Weszło
14.01.2022

Cały misterny plan… Ech, o największej klapie transferowej Śląska od lat

Od dłuższego czasu przyzwyczailiśmy się raczej do chwalenia Dariusza Sztylki i pionu sportowego Śląska, ale tym razem musi być inaczej. Do ogródka ludzi odpowiedzialnych za transfery we Wrocławiu właśnie wpada bowiem spory kamyczek, a niewykluczone, że w tym roku będzie trzeba odnotować jeszcze jedno fiasko większego kalibru, jeśli jeden piłkarz, na którego powrót kibice czekali, […]
14.01.2022
Weszło
12.01.2022

Manneh: Gambia debiutuje w PNA, ale na pewno pokaże pazur

– Dla rdzennych mieszkańców Afryki, którzy potem stają się piłkarzami, występ na Pucharze Narodów Afryki to na pewno wyjątkowe doświadczenie. Jeśli grasz na tym turnieju, wiesz, że jesteś dobry i wskoczyłeś na wystarczająco wysoki pułap. Dla nas, Gambii, ten moment jest o tyle bardziej szczególny, że na PNA dostaliśmy się po raz pierwszy w historii […]
12.01.2022
Weszło
11.01.2022

„Kapitan Neapol” wyrusza za ocean. To koniec pięknej ery

Marvel ma swojego Kapitana Amerykę, DC Batmana, a Napoli Lorenzo Insigne. Piłkarza-ikonę, swego rodzaju strażnika oddanego miastu. Włoch czuwał na warcie u podnóża Wezuwiusza od kilkunastu lat, pełnił wzorową służbę i niewątpliwie zasłużył na własny pomnik. Dla wielu kibiców „Azzurrich” to postać absolutnie nieodzowna, ale wszystko, co dobre, prędzej czy później się kończy i tak […]
11.01.2022
Weszło
09.01.2022

Puchar Narodów Afryki w cieniu terroryzmu i zamachów bombowych

Gdyby światem rządził przede wszystkim zdrowy rozsądek, nie pieniądze, nie byłoby mowy o rozegraniu Pucharu Narodów Afryki na początku 2022 roku. Pal licho, że turniej ma miejsce w środku sezonu najlepszych lig na świecie. To kwestia, przynajmniej w tym ujęciu, całkowicie drugorzędna. Chodzi tutaj o konkretne zagrożenie, widmo śmierci, które unosi się nad Kamerunem, państwem […]
09.01.2022
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
as1
as1
4 dni temu

Dobry Boże, Warzocha powinien robić wywiady ludźmi pokroju Ghandiego czy Mandeli. Wyższy poziom lewitacji przy rozmowie z przeciętnym piłkarzem (póki co), przeciętnego zespołu (póki co).

Thiago
Thiago(@thiago)
3 dni temu
Reply to  Kamil Warzocha

mnie tez ten wywiad sie nie podobał i jestem nim rozczarowany. Krecenie się ciągle wokól jednego tylko ubrane w inne słowa i zgrywanie elokwentnych, ale stucznosc w tym jest bardzo wyczuwalna.

Stat
Stat
4 dni temu
Reply to  as1

Przeciętnym piłkarzem? 😀 o ile w zeszłym sezonie prezentował się przeciętnie (choć trzeba było brać poprawkę na wiek), to w obecnym jest wiodącym zawodnikiem w drużynie. Komu oprócz Exposito realnie ustępuje? Dobra gra, przyzwoite liczby – obiektywnie bardzo udana ostatnia runda i obiecująco za cały 2021

martin
martin
4 dni temu
Reply to  Stat

hej stat. napisz proszę email do [email protected]

pozdrawiam

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
4 dni temu
Reply to  as1

Przeciętnym w jakiej skali? Bo na pewno nie w skali Ekstraklasy.

Gmoch
Gmoch
4 dni temu

Mnie tam się podoba. Chłopak podchodzi do spraw rozsądnie.
Nie każdy jest robotem:)

Marcin
Marcin
4 dni temu

Poznałem Mateusza osobiście,jest to naprawdę fajny,sympatyczny chłopak i przede wszystkim dobry człowiek, tak apropo jednego z pytań o wychowanie.Mateusz powodzenia, trzymam kciuki za Twój dalszy rozwój.

Suche Info
19.01.2022

Zieliński dokonał selekcji trenerów. „Zostało mi trzech kandydatów”

Jacek Zieliński powiedział w TVP Sport, że dokonał już wstępnej selekcji na stołek trenera Legii. Dyrektor sportowy ma trzech kandydatów. – Zrobiłem już sobie zestawienie wad i zalet trenerów mogących pasować do Legii. Na koniec zostało mi trzech kandydatów, którzy mogą udźwignąć te wymagania. Ale kto zostanie trenerem w kolejnym sezonie? Nie ma jeszcze decyzji […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Komunikat PZPN w sprawie wyboru selekcjonera

Oficjalne komunikaty nowego PZPN-u? Lubimy. Głównie za treść, jaka wylewa się z każdego ich zdania. Dziś odbyło się spotkanie zarządu PZPN, na którym debatowano między innymi o wyborze nowego selekcjonera. Spodziewaliśmy się białego dymu, ale ten nie nastąpił. W związku z pytaniami o przyszłość kadry, centrala postanowiła wydać komunikat: Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że podczas […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Luquinhas kapitanem Legii do końca sezonu

Robert Błoński z „Przeglądu Sportowego” poinformował, że kapitanem Legii do końca sezonu będzie Luquinhas. Piłkarz nosił opaskę już podczas dzisiejszego sparingu z Krasnodarem. To sprawa, którą należy rozpatrywać na kilka sposobów. Dotychczas kapitanem stołecznego zespołu był Artur Jędrzejczyk – piłkarz z jednym z największych stażów w Legii, do tego jedna z najbardziej doświadczonych postaci w […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji U-19

Mówiło się o tym od dłuższego czasu, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji U-19. A właściwie Brosz najpierw obejmie zespół U-18, by przeprowadzić selekcję i potem zespół U-19 poprowadzić w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Te zaczną się jesienią 2022 roku. Brosz na stanowisku selekcjonera tej grupy młodzieżowej zmienił Mariusza Rumaka, któremu […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Legia wygrywa z Krasnodarem

Legia wygrała swój mecz sparingowy. Rywalem był FK Krasnodar. Krasnodar to obecnie piąty zespół ligi rosyjskiej. W składzie Rosjan na mecz z Legią nie zabrakło choćby Grzegorza Krychowiaka, który jest tam kapitanem. Mimo to zespół Vukovicia sobie poradził. Zaczęło się nieszczególnie, bo w 12. minucie na prowadzenie Rosjan wyprowadził Wanderson, ale w drugiej połowie Legia […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Ben Arfa nowym piłkarzem Lille

Hatem Ben Arfa podpisał kontrakt z OSC Lille, poinformował francuski klub. Ben Arfa pozostawał bez pracodawcy od czerwca ubiegłego roku. Wtedy skończyła się jego umowa z Bordeaux i przez kolejne pół roku Francuz nie miał nowego klubu. Teraz to się zmienia. Lille potrzebuje wzmocnień, bo po sensacyjnym mistrzostwie jest dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli. […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Prawnik Emreliego już nie jest przekonany, że atak na autokar to ormiańska prowokacja!

Prawnik Mahira Emreliego – Anil Dincer – jeszcze niedawno kozaczył w mediach i opowiadał różne durne historie, na przykład takie, że Legia inspirowała atak na autokar, ponadto chodziło o rasizm. Były to skrajne bzdury, aż można było się zdziwić, że ktoś taki jest prawnikiem. Niemniej Dincer z tych głupot powoli się wycofuje. Przypomnijmy jednak najpierw, […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Xavi: – Albo Dembele przedłuża kontrakt, albo żegnamy się w styczniu

Telenowela z Ousmanem Dembele wciąż trwa, bo nadal nie wiemy, czy piłkarz przedłuży kontrakt, czy nie przedłuży, czy czego on w ogóle chce (poza pieniędzmi). Dlatego Xavi dziś ostro i stanowczo wypowiedział się na ten temat, gdyż wspomniana telenowela ma coraz bliżej do cyrku. Trener Blaugrany stwierdził: – Z Ousmane jesteśmy w złożonej i trudnej […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Nawałka ogłoszony dopiero pod koniec tygodnia?

Wszyscy czekamy na biały dym nad PZPN-em i potwierdzenie objęcia sterów w reprezentacji przez Adama Nawałkę. Miało to się stać dziś, ale najwyraźniej tak nie będzie. Portal Meczyki.pl ustalił u Piotra Szefera z PZPN-u, że cała sprawa zostanie sfinalizowana pod koniec tego tygodnia. Środa nie postawi kropki nad „i”, mimo zaplanowanego zebrania zarządu związku. To […]
19.01.2022
Skoki
19.01.2022

Ziobro: Praca Horngachera to był sabotaż, a nasi włodarze klepali go po plecach!

Kiedy w 2013 roku wygrywał konkurs Pucharu Świata w Engelbergu, wydawało się, że polskim skokom objawił się nowy talent, który przez lata będzie podporą reprezentacji. Dziś może tylko trzymać kciuki za swoich kolegów, przygotowujących się do startu na igrzyskach. A przecież spośród polskich skoczków, których zobaczymy na igrzyskach, młodszy od niego jest tylko Paweł Wąsek. […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

OFICJALNIE: Sorescu w Rakowie. Rekordowy transfer

Zakończyła się saga transferowa z rumuńskim skrzydłowym Deianem Sorescu. Raków i Dinamo Bukareszt osiągnęły porozumienie. Umowa transferowa między klubami została podpisana. 24-latek został najdroższym piłkarzem w historii częstochowskiego zespołu. Znamy szczegóły porozumienia. O negocjacjach w sprawie tego transferu można napisać książkę. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Działo się to głównie za sprawą rumuńskiej strony. […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Kosowo nie dla Brzęczka

W ostatnim czasie sporo mówiło się o tym, że Jerzy Brzęczek może dostać ciekawą robotę, mianowicie – funkcję selekcjonera w reprezentacji Kosowa. To zespół z ambicjami i ciekawymi graczami, żadne drugie San Marino czy Gibraltar. Niestety, najwyraźniej nic z tego nie będzie. Portal „Piłkarskie Bałkany” informuje, że Brzęczka wyprzedził inny kandydat. Mianowicie znany Felix Magath, […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Ralf Rangnick chce się pozbyć trzech piłkarzy Manchesteru United

Jak informują brytyjskie media, Ralf Rangnick podczas specjalnego spotkania z zarządem Manchesteru United ogłosił, że trzech zawodników „Czerwonych Diabłów” nie nadaje się do gry na tak wysokim poziomie i muszą zostać jak najszybciej zastąpieni. O kogo chodzi? Co ciekawe, wcale nie o graczy mało znaczących. Rangnick wśród piłkarzy do odstrzału wymienił bowiem Harry’ego Maguire’a (kapitana […]
19.01.2022