post Jakub Białek

Opublikowane 14.08.2020 07:32 przez

Jakub Białek

– Mogłem podpisać kontrakt za granicą. Nie ma co ukrywać, nie jestem najmłodszym zawodnikiem, więc to nie były już topowe drużyny. Kluby, które grają w solidnych ligach europejskich, ale nie walczą o mistrza. Raczej druga połowa tabeli. Najbliżej było mi do Holandii. Gdy jeszcze nie podpisałem kontraktu, ale był już temat, dostawałem mnóstwo wiadomości od kibiców Śląska w mediach społecznościowych. Fajnie się to czytało, fajnie się wspominało. Czasem się pomyślało – no, może rzeczywiście byłoby dobrze jeszcze wrócić do Wrocławia, dać tym ludziom coś od siebie – mówi Waldemar Sobota, który wrócił do Śląska Wrocław. W jakiej lidze mógł grać? Jak pandemia wpłynęła na jego karierę? Dlaczego został przesunięty do środka pola? Czemu nie warto mówić o polityce? Zapraszamy na wywiad z Waldemarem Sobotą. 

Wracasz do kraju jako piłkarz spełniony? 

Spełniony to duże słowo. Gdy zaczynałem karierę i byłem jeszcze w mniejszych drużynach, miałem konkretne cele – zagrać w pierwszej lidze, Ekstraklasie, wyjechać za granicę, utrzymać się tam przez parę lat, zagrać w reprezentacji. I to mi się udało. Byłem za granicą siedem lat. Jeśli spojrzymy, ile zagrałem spotkań – to był dobry okres. Zdarzały mi się bardzo dobre mecze, gdyby ich nie było, nie rozegrałbym ich tak dużo. Wypełniłem cele, które postawiłem sobie na początku kariery. Teraz zdecydowałem się na powrót do Ekstraklasy. Doszła nowa motywacja, chciałbym tutaj jak najlepiej się prezentować. 

W wieku 18 lat trafiłeś do czwartoligowego KS Krasiejów, po dwóch latach dołączyłeś do trzecioligowego MKS-u Kluczbork. Ciężko było zakładać, że sporo osiągniesz i zastanawiam się, kiedy zacząłeś obierać tak realne cele.

Pamiętam jak dziś – to było w Kluczborku. Zapisywałem je na kartce. Miałem bodajże 20 lat. Mimo że grałem w niższych ligach, wszyscy wróżyli mi, że będę piął się po kolejnych szczeblach. Tak też było, większość z celów się spełniła. 

Oceniając twoją karierę trzeba wziąć pod uwagę to, że późno się przebiłeś. W Ekstraklasie zadebiutowałeś dopiero w wieku 23 lat. Patrząc z tej perspektywy – wycisnąłeś naprawdę sporo. 

Urodziłem się w miejscu, w którym nie było drużyn występujących w Ekstraklasie. Dopiero później pojawiły się zespoły w I lidze. Opolszczyzna nie była więc terenem, z którego łatwo było się wybić. Tym bardziej cieszę się, że te wszystkie cele odhaczyłem. Wszystko po kolei się spełniało, jest to jakiś powód do dumy. Jeśli będę kończył karierę… Na pewno będę miał przekonanie, że można było zrobić coś lepiej, ale nie powiem też, że jestem niezadowolony. Jak powiedziałem – mam być z czego dumny.

Gdyby nie koronawirus, dalej byłbyś piłkarzem St. Pauli? 

Wydaje mi się, że tak.

Tydzień przed wybuchem pandemii miałem przedstawioną propozycję z St. Pauli. Wtedy jeszcze nic nie wskazywało na to, że będą zmiany w sztabie szkoleniowym i tak dalej. Wydaje mi się, że gdyby nie pandemia, jeszcze w kwietniu podpisałbym nową umowę. Jak to się mówi w piłce – nigdy nie wiesz, co będzie za miesiąc. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Nie ma sensu za daleko planować, bo w futbolu plany mogą się szybko zmieniać. Teraz jestem we Wrocławiu i cieszę się na to nowe wyzwanie. 

Pierwotnym celem było zostanie na zachodzie? 

Szczerze mówiąc – byłem praktycznie przekonany, że nie będę jeszcze wracał do Polski. Sytuacja się pozmieniała. Miałem fajną rozmowę z władzami Śląska, które przekazały mi ambitne plany. Całokształt, który mi tu przedstawiono, najbardziej odpowiadał mi ze wszystkich ofert. 

To bardziej twój wybór czy jakieś oferty się wysypały? 

Mój wybór. Gdybym chciał, mógłbym podpisać kontrakt za granicą. Nie ma co ukrywać, nie jestem najmłodszym zawodnikiem, więc to nie były już topowe drużyny. Kluby, które grają w solidnych ligach europejskich, ale nie walczą o mistrza. Raczej druga połowa tabeli. Mimo wszystko cieszyłem się zainteresowaniem. Najbliżej było mi do Holandii. Pod koniec brałem pod uwagę tylko dwie opcje – zespół z Holandii i właśnie Śląsk. Powiedziałem sobie: albo tu, albo tu. 

Dariusz Sztylka mówił nam, że dość długo namawiał cię na powrót.

Już w pierwszej rozmowie z władzami Śląska przekazałem, że nie będę robił sobie żadnej presji. Tym bardziej, że liga niemiecka skończyła jako pierwsza w Europie – najwcześniej wznowiliśmy rozgrywki, najwcześniej też skończyliśmy. Powiedziałem, że muszę po prostu wszystko przemyśleć. Wiadomo – wiązało się to z przeprowadzką i tak dalej. Musiałem dograć wiele spraw. Liga polska wciąż grała, więc trochę czasu na decyzję było. Powiedziałem, że chciałbym się określić jak odpocznę i przemyślę wszystkie sprawy. Miałem miesiąc do namysłu i wtedy się zdecydowałem. 

Kiedy rozmawialiśmy w 2017 roku, powiedziałeś, że ani przez moment nie rozważałeś powrotu do Ekstraklasy. A czy przed obecnym oknem miałeś choć jedną chwilę, gdy o tym myślałeś?

Za każdym razem, kiedy kończył mi się kontrakt, w polskich mediach przejawiało się, że pewnie będę wracał do Polski. Ale w każdym z tych momentów byłem przekonany, że to jeszcze nie teraz. Miałem naprawdę stabilną pozycję w zespole. Mówiąc szczerze – powrót po raz pierwszy brałem pod uwagę dopiero teraz. Wcześniej miałem mocną pozycję, byłem pewny na sto procent, że zostanę. 

Co czujesz, gdy widzisz, jak zostałeś w Śląsku przywitany? Kluby raczej nie wykupują stron w gazecie pierwszemu lepszemu zawodnikowi. Ma się wrażenie, że wraca ktoś naprawdę ważny. 

Wydaje mi się, że to zasługa poprzednich lat. Byłem tutaj trzy lata. Osiągaliśmy jako drużyna bardzo duże sukcesy. Zostaną one zapamiętane na zawsze w całym Wrocławiu. Można powiedzieć, że byłem jednym z nielicznych z tamtej drużyny, który ewentualnie mógł jeszcze wrócić. Wydaje mi się, że to dlatego odbiło się to takim echem. Na pewno to bardzo miłe powitanie. Gdy jeszcze nie podpisałem kontraktu, ale był już temat, dostawałem mnóstwo wiadomości w mediach społecznościowych. Fajnie się to czytało, fajnie się wspominało. Czasem się pomyślało – no, może rzeczywiście byłoby dobrze jeszcze wrócić do Wrocławia, dać tym ludziom coś od siebie. 

Kto wpadł na pomysł, by przesunąć cię do środka pola? 

Trener Luhukay, ostatni, który trenował mnie St. Pauli. Zaczął mnie wystawiać w centrum i tam czułem się w ostatnim okresie najlepiej. Czy to na pozycji numer dziesięć, czy osiem, czy nawet sporadycznie na numerze sześć. 

Gdy wyjeżdżałeś, kojarzyłeś się głównie z rajdami z boku boiska. Dla kogoś, kto zatrzymał się na twojej grze w Śląsku Wrocław – szokująca zmiana. 

No tak, ale przez ostatnie 1,5 roku wiele się zmieniło. Trener widział więcej moich walorów w środku pola. Umiałem zagrać ostatnie, decydujące podanie, dużo podłączałem się do rozegrania. Schodziłem po piłkę, kierowałem naszymi atakami. Jak była taka potrzeba, pełniłem rolę kapitana, a ze środka najwięcej można podpowiadać. Dobrze mi się grało w środku. Na skrzydle grałem wiele lat, więc nie zamykam się na żadną pozycję. Jeśli będzie takie zapotrzebowanie – mogę wspomóc.

W rozmowie z Foot Truckiem powiedziałeś, że masz teraz o wiele więcej zalet, których wcześniej nie miałeś. W czym najbardziej rozwinąłeś się przez te lata za granicą? 

To są właśnie te aspekty, które wymieniłem. No i – siłą rzeczy – jestem bardziej doświadczonym zawodnikiem. Trener zauważył te zalety, że dobrze operuję piłką i często pokazuję się do gry. Ataki często przechodziły przeze mnie. I w tym najbardziej się rozwinąłem. Biegać potrafię dużo, wiadomo – nieważne, jak długą piłkę mi puścili, zawsze do niej dobiegłem. Byłem kojarzony głównie z wybieganiem na prostopadłe piłki. Teraz siłą rzeczy jest tego trochę mniej.

Jak wasi kibice zareagowali po przegranych derbach z HSV 0:4? 

To był specyficzny mecz. Większość była niezadowolona, ale od niektórych pojawiły się… Może nie brawa, ale nawet po takim meczu motywowali nas, byśmy w następnej kolejce zagrali lepiej. Ten pierwszy mecz derbowy wyszedł nam źle. Ale o tym w Hamburgu już nikt nie pamięta, bo w poprzednim sezonie wygraliśmy oba mecze derbowe 2:0. Kibice już nam to kompletnie wybaczyli. Teraz oni chodzą dumni po mieście. Były to na pewno piękne przeżycia. 

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak duży to mecz. W skali europejskich derbów, mimo że to tylko 2. Bundesliga – jedne z najbardziej grzejących, to na pewno. 

To po prostu czuć. Hamburg jest olbrzymim miastem, podchodzi pod dwa miliony mieszkańców. Czuć praktycznie przez cały tydzień, że to szczególny mecz. Dla niektórych kibiców – najważniejszy w sezonie. Później jak się przegląda się po meczu różne filmiki z przemarszu kibiców, przechodzą ciary. Duża mobilizacja. Każda z drużyn chce wygrać, bo wiemy, że kibice tego nigdy nie zapomną. Poprzedni sezon był szczególny, jeśli chodzi o derby. Pierwszy raz w historii zdarzyło się, że jedna drużyna wygrała i u siebie, i na wyjeździe. Coś niesamowitego. Dla mnie wisienką na torcie był mecz na HSV, gdzie graliśmy bardzo dobre zawody. Po meczu razem z kibicami spotkaliśmy się na rynku i świętowaliśmy.

Trochę lokalnego piwa Astra się przelało?

Pewnie tak. W tym dniu było wszystko dozwolone. Kibice wybaczyliby nam wtedy wszystko. 

Zdarzyło ci się kiedyś być wygwizdanym przez swoich kibiców? 

Zdarzało się to dosyć sporadycznie. 

A jednak. Pytam, bo kibice St. Pauli deklarują, że nigdy nie gwiżdżą na swoich piłkarzy.

Może nie tyle były to gwizdy, ale widać było u niektórych z dolnego rzędu, że coś krzyknęli. Nie było na pewno tak, jak w innych klubach. Mieliśmy w ostatnich latach lepsze okresy, ale tych gorszych, gdy byliśmy w dolnych rejonach tabeli, było trochę więcej. Jak w każdej drużynie – czasem nie żarło. Wtedy na pewno kibice – raczej mała garstka – wyrażali swoje niezadowolenie z tego, jak gramy. Zazwyczaj jednak nawet jak przegraliśmy mecz, były słowa otuchy, motywacja, żebyśmy w następnym meczu dali z siebie wszystko i wygrali. 

Jak się czułeś, gdy zakładałeś tęczową opaskę kapitana, która jest niejako pewnym manifestem? Miała dla ciebie jakieś szczególne znaczenie czy w ogóle nie przywiązywałeś do tego wagi?

Powiedziałem sobie, że po powrocie do Polski nie będę się w ogóle wypowiadał na tematy polityczne. Często moje wypowiedzi nie były odczytywane tak, jakbym sobie tego życzył. I na tym moją wypowiedź na ten temat zakończę. 

Niejako grając w St. Pauli musiałeś się w jakiś sposób zaszufladkować, albo po prostu nie mówić głośno o pewnych rzeczach. 

Nie mówię, że odrzucam jedną czy drugą opcję, po prostu nie chciałbym się na te tematy wypowiadać. Szczególnie w Polsce byłem uczony, że nie łączymy polityki ze sportem. Wydaje mi się, że to niepotrzebne. A przede wszystkim – nie będę wypowiadał się o swoich przekonaniach politycznych.

Najłatwiejszy sposób, by sobie narobić wrogów. 

No tak, dokładnie. Każdy ma prawo do swojego myślenia. 

To o piłce – dziwiło cię to, że selekcjonerzy tak chętnie powołują piłkarzy z Ekstraklasy, podczas gdy ty grając przez lata w 2. Bundeslidze, lepszej lidze, znalazłeś się głęboko w szafie? 

Powiedzmy sobie szczerze – wiedziałem, że krótsza droga do reprezentacji jest z Ekstraklasy niż 2. Bundesligi. 

To paradoks.

Tak. I paradoksem jest także to, że 2. Bundesliga jest w Polsce tak niedocenianą ligą. Ale na ten temat wypowiadałem się już nie raz. Z drugiej strony – wiedziałem, że w przez ostatnie dziesięć lat bardzo mało zawodników z 2. Bundesligi dostało powołanie. Miałem świadomość, że szanse – nawet jak byłem w dobrej formie – są znikome. 

To prawda, że – jak powiedział prezes Waśniewski – postawiłeś sobie za cel powrót do reprezentacji?

Nie, takich celów sobie nie stawiałem. Wiadomo – cele należy stawiać, bo wtedy łatwiej do nich dążyć i je osiągać. Dla mnie przede wszystkim liczy się to, by jak najlepiej przygotować się do sezonu z drużyną Śląska. Zwłaszcza w tych innych, szczególnych czasach. Mamy raptem dwa tygodnie, w których muszę poznać drużynę, taktykę, poszczególnych zawodników. Byłoby trochę nie na miejscu, gdybym myślał teraz o reprezentacji. Zbyt wiele ważnych spraw, na których muszę skupić się tu i teraz. Wróciłem po to, by grać dobrą piłkę, a nie odcinać kupony. Do wszystkiego dochodziłem sumienną pracą na boisku, więc na tym się skupiam.

Na koniec muszę cię zmartwić – wracasz do Ekstraklasy jako legenda MKS-u Kluczbork, ale Kluczbork przez te lata dorobił się już innego ambasadora! 

Zgadza się! Pamiętam, jak ostatnio byłem w Ekstraklasie, Jarek Przybył dopiero wchodził do ligi. Za wielu spotkań mi nie sędziował. Znam go osobiście, parę razy widzieliśmy się w Kluczborku w czasach, gdy jeszcze tam grałem. Na pewno będzie to fajne spotkanie na boisku, ale na końcu obaj wykonujemy swoją robotę. To ogólnie będą miłe spotkania – z niejednym trenerem czy zawodnikiem powspominamy sobie lata, w których się razem grało. Ale na końcu chodzi o to, żeby wygrywać mecze. Po to przychodzę.

Rozmawiał JAKUB BIAŁEK

Fot. newspix.pl / FotoPyK

Opublikowane 14.08.2020 07:32 przez

Jakub Białek

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 4
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hill
Hill

Tak w ogóle to sobota jest spod Ozimka, więc jeśli miałby byc ambasadorem jakiegoś miasteczka, to prędzej właśnie Ozimka.

Carex
Carex

Roman Zieliński ostatni płomień zgasł.

Thiago
Thiago

Pamiętam z początków Jego gry w Śląsku, gdy opowiadał jak Ludzie z Jego Rodzinnej miejscowości zbierają się w miejscowym barze, bo jeszcze mało kto miał dekoder w domu, i wspólnie przezywają Jego występy. Niby historia jakich wiele, ale fajnie pokazuje ile futbol znaczy dla ludzi i jakie emocje wywołuje. Oby to był udany powrót!

iouoi
iouoi

I love it very ice post here this is most amazing way for visit https://myspades.org and got the latest free online spades games so thanks for share me

Anglia
29.09.2020

Tottenham wytrzymał ciśnienie

Wybaczcie, że tak ordynarnie, już w tytule, no ale musieliśmy jakoś nawiązać do tej sytuacji. Nieczęsto na tym poziomie zdarza się, by stoper po prostu zbiegł sobie do szatni. Nie wiemy do końca po co, ale się domyślamy. Było tak: Eric Dier zszedł z boiska prosto do tunelu. Za nim pofrunął z desperackim okrzykiem Jose […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Arka Gdynia nie przebiła tyskiego muru, a sama przeciekała

W minionej kolejce za sprawą Arki Gdynia pierwsze punkty w tym sezonie I ligi straciła Termalica, a dziś dla odmiany za sprawą GKS-u Tychy to Arka przypomniała sobie, jak to jest schodzić z boiska pokonanym. Goście wreszcie rozegrali mecz, po którym trudno się do czegoś mocniej przyczepić. Gdyby tyszan prowadził Adam Nawałka, na pomeczowej konferencji […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Klasyka kina sztuk walki. Widzew w dziesiątkę wyszarpał remis

Czterdzieści jeden fauli, siedem żółtych kartek, czerwo w piętnastej minucie. Jeśli lubicie piękny futbol, joga bonito w stylu Ronaldinho, to raczej nie zabijajcie się o VHS z nagraniem meczu Widzew – Zagłębie Sosnowiec. Ale jeśli w waszym idealnym meczu znajdziecie miejsce na akcenty rodem z gry „Franko”, w dodatku podlane dużą dozą cwaniactwa, to już […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Co w środę na antenie naszego radia? Między innymi trener Jana Błachowicza!

Środę na antenie WeszłoFM zaczniemy bardzo intensywnie. Już około 7:30 odwiedzi nas Robert Złotkowski, trener Jana Błachowicza, z którym porozmawiamy o ostatniej walce naszego mistrza, kulisach wizyty w Stanach oraz o planach na kolejne tygodnie. W „Dwójce bez Sternika” nie zabraknie też omówienia wtorkowych meczów eliminacyjnych Ligi Mistrzów oraz zapowiedzi tego, co czeka nas w […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Raków Częstochowa i nierówne starcie z VAR-em

Meczów w tej kolejce było mniej. Legia nie grała. Zatem siłą rzeczy kontrowersji mamy do omówienia mniej, bo ostatnio co mamy do czynienia z jakimś błędem sędziowskim, to ma on miejsce w meczach z udziałem mistrzów Polski. Ale w piątej kolejce tytuł zespołu najbardziej pokrzywdzonej drużyny trafia do rąk Rakowa Częstochowa.  I tak po prawdzie […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Odkrycia? Panie, na razie wieje nudą

Za nami kolejna przeciętna seria gier, gdy mówimy o występach młodzieżowców. Niby można to zrzucać na karb tego, że cztery drużyny nie miały okazji zaprezentować swoich umiejętności, a wśród nich znalazł się Lech Poznań, który młodymi piłkarzami stoi, ale patrząc na całość tego sezonu, problem chyba jest trochę głębszy. Czekamy na odkrycia i choć oczywiście […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Kozacy i badziewiacy. W końcu sporo jakości ze strony beniaminków. Większości…

Śmialiśmy się trochę, odrobinę przez łzy, że na pierwsze zwycięstwo któregoś z beniaminków przyjdzie nam poczekać do szóstej kolejki, gdy Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra ze Stalą Mielec. A i w tym meczu remisem śmierdzi przecież na kilometr. Wywinęły nam jednak psikusa drużyna Warty Poznań i ekipa prowadzona przez Dariusza Skrzypczaka. Szczególnie w drugim przypadku wygrana z […]
29.09.2020
Bukmacherka
29.09.2020

Zakłady długoterminowe – czym są i gdzie grać?

Zakłady długoterminowe to takie, na których rozliczenie musimy dłużej poczekać. Jest to związane rodzajem postawionego zakładu, gdyż tutaj typujemy np. zdobywcę mistrzostwa kraju lub zwycięzcę Ligi Mistrzów jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. Do rozstrzygnięcia zakładu długoterminowego potrzebny jest czas, gdyż możemy zgadywać, że ktoś zajmie miejsce w określonym przedziale tabeli na koniec sezonu lub typować króla […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Pora na zmiany? Bereszyński zakopał się w Sampdorii

Tak było całkiem niedawno: Bereszyński chwalony w Serie A. Łączony z większymi niż Sampdoria firmami calcio, w kadrze mający być następcą Łukasza Piszczka. Tak jest teraz: Polak zmienił się w ligowy dżemik, w reprezentacji jest rzucany między pozycjami, bo z prawej wyleczył go Tomasz Kędziora, którego swego czasu wyprzedzał o długość. MOMENTY BYŁY Bereszyński przechodził […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Raków tradycyjnie poza schematem: otwarta rekrutacja

Przyzwyczailiśmy się już, że w Rakowie Częstochowa i władze klubu, i jego sztab działają dość nieszablonowo. Właściwie od paru ładnych lat, gdy Raków był jeszcze daleko poza radarami poważnego futbolu, Michał Świerczewski i jego ludzie przełamują pewne schematy głęboko zakorzenione w polskiej piłce. Tak było z gigantycznym zaufaniem dla Marka Papszuna jeszcze w czasach, gdy […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

TOTALbet na French Open – zgarnij 1250 PLN!

Tysiak do zgarnięcia za darmo? Brzmi świetnie! W TOTALbet możemy nieźle zarobić na tym, że typujemy mecze French Open. Wszystkim fanom tenisa ziemnego trzeba przedstawić ranking, dzięki któremu najlepsi typerzy otrzymają atrakcyjne nagrody. Na czym polega promocja, w której do podziału dostajemy 5000 PLN? Zasady są proste. Obstawiamy zakłady i zdobywamy punkty, dzięki którym idziemy […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Chelsea odpali Tottenham z EFL Cup?

EFL Cup to trzeciorzędne rozgrywki? Nie, gdy na boisku spotykają się piłkarze Tottenhamu oraz Chelsea. Wtorkowe derby Londynu elektryzują kibiców, bo mimo wzmocnień w ofensywie, „The Blues” pozostają dziurawi w tyłach. A to tylko woda na młyn dla podopiecznych Jose Mourinho, którzy błyszczą skutecznością. Spróbujemy to wykorzystać, typując dzisiejszy mecz w eWinner! Tottenham – Chelsea […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Czy wszyscy w Podbeskidziu wytrzymują ciśnienie?

Sytuacja Podbeskidzia jest tak daleka od komfortowej, jak Rzeszów od Gdyni. To prawda. Defensywa w większości meczów grała fatalnie. To prawda. Pozostali beniaminkowie doczekali już swoich pierwszych zwycięstw. To też prawda. Czy jednak są już powody do nerwowych ruchów w Bielsku? Nie, a odnosimy wrażenie, że na klubowych szczytach nie wszyscy zdają się wytrzymywać ciśnienie. […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Błąd systemu? A może naturalna kolej rzeczy?

Za nami 15% sezonu 2020/21. Piast Gliwice, wcale nie tak dawny mistrz Polski, który w ubiegłym sezonie wywalczył brązowy medal, nadal czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo. Dopiero w starciu z beniaminkiem, Stalą Mielec, udało się zdobyć pierwszą (i od razu drugą) bramkę. Jedyny punkcik Piast ugrał z kolei w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie swoje mecze rozgrywa […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Wtorek z I ligą. Widzew Łódź pogrąży Zagłębie Sosnowiec?

Cztery porażki w sezonie, jedno zwycięstwo. Bilans Zagłębia Sosnowiec jest zdecydowanie słabszy, niż zakładano, mimo że w Zagłębiu Dąbrowskim nikt nie planował walki o awans. Jeśli ekipa Krzysztofa Dębka chce się podnieść, musi ograć w Łodzi tamtejszy Widzew, co nie będzie łatwym zadaniem. Bo Widzew kryzys ma już za sobą i zaczyna się powoli rozpędzać. […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Chcieli przekupić prezesa Stanowskiego!!! | KTS 7:0 RZĄDZA ZAŁUBICE

Wysoka wygrana w meczu, piwko na trybunach, poczęstunek po zwycięstwie. Czego chcieć więcej? KTS się bawi w lidze, a wy możecie tę zabawę obejrzeć od kulis. Zapraszamy! 
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Karabach Agdam, czyli azerski młot na Ormian. Jak futbol stał się częścią wojny

2014 rok. Karabach Agdam po raz pierwszy dostaje się do fazy grupowej europejskich pucharów. Do tego momentu Azerbejdżan nie tylko nigdy nie uczestniczył w mistrzostwach świata. Ten kraj przez blisko 20 lat rywalizacji na światowej arenie, wygrał zaledwie trzy spotkania w ramach eliminacji do mundialu. Futbolowy Trzeci Świat? Bez dwóch zdań. A jednak to, co […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Zbozień: – Przepisy sanitarne to fikcja i pokazówka

– Przepisy sanitarne? Dla mnie fikcja. Pokazówka. Nie jesteśmy w stanie tak idealnie o to zadbać. Dla mnie sytuacja z Błaszczykowskim była absurdalna, śmieszna. Robi sobie zdjęcie z kibicem i nie może wracać z drużyną. A przecież w tygodniu spotyka się albo samemu, albo poprzez rodzinę, setki ludzi, w kolejkach czy gdziekolwiek. Nie jesteśmy w […]
29.09.2020