Podolski chce zostać w Górniku. „Wiele jest sprzyjających okoliczności”

Opublikowane 14.01.2022 13:28 przez

Jan Mazurek

Lukas Podolski planuje pozostanie w Górniku Zabrze na dłużej niż rok, a Górnikowi Zabrze zależy na przedłużeniu kontraktu z Lukasem Podolskim. – Wiele jest sprzyjających okoliczności, żeby to się wydarzyło, mamy jeszcze trochę czynników do dogrania, ale wszystkim stronom zależy, żeby współpraca trwała jeszcze dłużej – mówi w rozmowie z nami prezes śląskiego klubu Tomasz Młynarczyk. Co wpłynie na finalizację rozmów? W jakiej innej roli widziałby się sam Poldi? Czy istnieje efekt Lukasa Podolskiego?

7 stycznia. Tego dnia przy ulicy Roosevelta w Zabrzu zdarzyły się dwie istotne rzeczy. Na boiskach treningowych piłkarze Górnika rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej, a w gabinetach doszło do spotkania Tomasza Młynarczyka z Lukasem Podolskim w sprawie przyszłości byłego reprezentanta Niemiec, którego kontrakt z ekstraklasowym klubem wygasa wraz z końcem czerwca 2022 roku. Młynarczyk z Podolskim niczego wiążącego jeszcze nie ustalili, ale byli zgodni w jednej kwestii – obie strony są zainteresowane dalszą współpracą w obecnej formie.

Czy Podolski zostanie w Górniku Zabrze?

– Mamy jeszcze wiele czynników do dogrania, ale wszystkie strony chcą, żeby współpraca trwała dłużej niż rok. Górnik chce, żeby Lukas Podolski przedłużył z nami kontrakt. Zawodnik też wyraża wolę prolongowania umowy. Poldi komfortowo czuje się w Zabrzu, generalnie w Polsce. Mieszka z rodziną. Jego syn trenuje i świetnie odnajduje się w akademii Górnika, gdzie poznał wielu fajnych kolegów. Wiele jest sprzyjających okoliczności, żeby to się wydarzyło. Dla nas to świetna sprawa, że ludzie, którzy kiedyś tu się wychowywali, ale musieli wyjechać, teraz wracają i potrafią się odnaleźć – komentuje Młynarczyk.

Sam Lukas Podolski był bardziej oszczędny w słowach.

– Kocham piłkę, treningi i mecze, chcę jeszcze pograć. W tym momencie, dzisiaj, powiem tak: nie chcę kończyć kariery latem. Czy zostanę zatem w Górniku? Zobaczymy. Zawsze mówiłem, że chcę tu coś zbudować – mówił w Wirtualnej Polsce. 

Wstępne porozumienie jednak jest. Podolski chce zostać w Górniku Zabrze. A to już coś. Inna sprawa, że Poldi nie byłby sobą, gdyby nie snuł rozbudowanych przyszłościowych planów, dalece wykraczających poza samą murawę. Od lat to wzięty biznesmen. Prowadzi i dogląda jedenaście kebabów, dwie lodziarnie, browar i halę piłkarską. Juroruje w niemieckiej wersji telewizyjnego talent-show „Das Supertalent”, znanego w Polsce pod nazwą „Mam Talent”. Całą jesień ciągnęły się za nim głosy, że aktywności na innych polach odciągają go od futbolu.

– Nie zajmujemy się logistyką, to nie jest problem Górnika Zabrze. Wszystko po stronie Lukasa. Z naszego punktu widzenia ważne jest to, że Poldi pojawia się na każdym treningu, że nie zwalnia się ze względu na inne zajęcia. Jeśli prywatne życie piłkarza nie ma żadnego wpływu na jakość wykonywanych przez niego obowiązków w klubie i postawę boiskową, nie interweniujemy, nie mamy powodów do niepokoju – kontruje prezes Górnika.

Regularnie zapowiada, że chętnie szerzej zaangażowałby się też w funkcjonowanie Górnika Zabrze. W jakiej innej roli mógłby odnaleźć się przy Roosevelta, jeśli zakończyłby karierę piłkarską? Nie jest to jeszcze sprecyzowane.

– Są jakieś pomysły, ale one dopiero raczkują, to początkowa faza rozmów. Po pierwsze, Podolski musi zostać i zakończyć karierę w Górniku Zabrze. Na tym się koncentrujemy, ale oczywiście: jest taka misja, trzeba ją realizować poprzez zamykanie kolejnych postanowionych celów. Ogólna koncepcja jest, ale jeszcze nad nią pracujemy, jeszcze ją rozbudowujemy – przekonuje Tomasz Młynarczyk.

Ostatni piłkarz z ulicy. Sceny z życia Lukasa Podolskiego

Czy istnieje efekt Lukasa Podolskiego?

Letni przyjście Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze reklamowano jako najgłośniejszy transfer w historii Ekstraklasy. Ówczesny prezes Dariusz Czernik i ówczesny dyrektor Artur Płatek opowiadali wszystkim o „efekcie Poldiego”. Na jego prezentację przyszło dziesięć tysięcy widzów. Zwielokrotniły się obroty klubowego sklepu. Wyprzedawały się nie tylko koszulki, ale wszelkie gadżety – kubki, poduszki, plakaty. Pojawiły się zapytania od potencjalnych nowych sponsorów. Wykupiono loże. Wzrosła liczba sprzedanych biletów i karnetów. Pół piłkarskiego świata napisało, że Podolski został piłkarzem Górnika.

Od tego czasu minęło pół roku. Czy „efekt Poldiego” jeszcze istnieje?

– Codziennie przychodzi do nas sterta kartek z całego świata z prośbami o autograf Lukasa Podolskiego. Z Europy, z Azji, z Ameryki Południowej. Dosłownie ze wszystkich zakątków świata. Jest tego cała masa. Wszystko to do niego trafia. Wzrasta popularność Górnika Zabrze. Nie chcę przesadzać i wypowiadać się o tym z przesadną emfazą, ale dla wizerunku samego klubu jest to istotne i znaczące. Wystarczy spojrzeć też, jak witany jest Lukas Podolski na innych ekstraklasowych stadionach, z jakim szacunkiem się do niego podchodzi. Tym bardziej, że efekt jego przyjścia widoczny jest również w samym Zabrzu. To mnóstwo mniejszych lub większych elementów składowych – kwestia reakcji kibiców, kontaktów ze sponsorami, nawiązywania relacji wynikających z popularności i medialności Poldiego. 

Pamiętam, jak Amerykanie otwierali fabrykę Webera w zabrzańskiej strefie ekonomicznej. Naszym przedstawicielem podczas tego oficjalnego wydarzenia był właśnie Lukas Podolski. Niemiecki dyrektor handlowy Webera na całą Europę wypatrzył go z daleka i całe otwarcie przeprowadzone zostało tak, jakby właśnie trwała impreza dedykowana Poldiemu. Ten dyrektor pytał: „Lukas, co ty tu robisz?”. Podolski odpowiadał: „Gram tutaj!”. Zabawne zdarzenia, ale oddające klimat i atmosferę, które Lukas wprowadził do Górnika – nie pozostawia wątpliwości Tomasz Młynarczyk.

Ile znaczy Podolski na murawie?

Lukas Podolski w Górniku Zabrze to możliwość budowania klubowego wizerunku na szerokim uśmiechu niemieckiego mistrza świata z 2014 roku, wspaniałe paliwo dla działu marketingu, ale też, i od tego nie da się uciec, spory projekt sportowy. Sam Poldi, w letniej rozmowie z Przeglądem Sportowym, śmiał się z ludzi, którzy oczekiwali od niego wielkich popisów i dziesiątek bramek, bo miał świadomość, że najlepsze lata kariery już daleko za nim, ale niezmiennie ciążyła na nim duża presja. Przecież nie wypadało, żeby facet z takim CV nie poradził sobie w Ekstraklasie.

Efekt? Poldi zaliczył bardzo solidne pierwsze pół roku na polskich boiskach. Trzy gole, jedna asysta, trzy kluczowe podania. Przepiękna bomba z Górnikiem Łęczna. Kozacki listopad. I dużo… koloru. 36-letni piłkarz poprztykał się na Twitterze z kibicami Legii, narzekał na VAR, podważał eksperckie kompetencje Krzysztofa Marciniaka na antenie Canal Plus. Dostaliśmy więc człowieka z krwi i kości. Niezwykle doświadczonego niegdyś świetnego piłkarza z wciąż wybitną lewą nogą, ale też wcale niezblazowanego gwiazdora ze swoją opinią i swoim zdaniem o otaczającym go światku.

– Mieliśmy nadzieję, że tak będzie. To wielki piłkarz, mistrz świata, 130-krotny reprezentant Niemiec. Jego klasa sportowa jest niezaprzeczalna, kwestią było, kiedy eksploduje i przystosuje się do ekstraklasowych warunków. W międzyczasie przychodził koronawirusa, przydarzył mu się też uraz mięśniowy, potrzebował trochę czasu, ale końcówkę sezonu miał bardzo udaną. Taki mamy klimat, że trudno było wątpić w to, że w odpowiednim czasie Lukas Podolski stanie się gwiazdą naszej ligi – podsumowuje prezes Górnika Zabrze, Tomasz Młynarczyk.

Czytaj więcej:

Fot. Newspix

Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Weszło
18.01.2022

Lot Mew i sprawa oddalających się marzeń o mistrzostwie Chelsea

Premier League to tak bezlitosne rozgrywki, że nie masz prawa marzyć o mistrzostwie Anglii, jeśli w trzynastu ostatnich kolejkach tracisz dwadzieścia punktów, a podczas grudniowo-styczniowej kumulacji mroźnych zimowych bojów notujesz aż pięć remisów w siedmiu starciach. A Chelsea właśnie pozwoliła sobie na grzech tego kalibru. W konsekwencji Thomas Tuchel i spółka już wiedzą, że dogonienie […]
18.01.2022
Weszło
18.01.2022

Czy polskie skrzydła mogą hulać? Nie za bardzo…

Polska piłka w XXI wieku nie stoi skrzydłowymi. Kiedyś przysiedliśmy nad tym zagadnieniem i doszliśmy do wniosku, że głoszenie wielkości biało-czerwonych boków pomocy to zasadniczo jedna z tych bezmyślnie powtarzanych bzdur, które należałoby wyrzucić na śmietnik, bo przez ostatnie dwie dekady doczekaliśmy się może trzech, góra czterech zawodników z tej pozycji o niezłej klasie europejskiej. […]
18.01.2022
Bundesliga
15.01.2022

Koziołku, nie zatrzymasz Roberta Lewandowskiego i reszty

Robert Lewandowski zdobył swojego 300. gola w Bundeslidze. I co? Mamy teraz klaskać, śpiewać, tańczyć z radości? Pełna klasa, imponujące osiągnięcie, ale przecież od dobrych kilku miesięcy oczywistym było, że prędzej czy później Polak przekroczy tę barierę. On przebija wszystkie możliwe rekordy, limity, sufity. Teraz zostało mu jeszcze 65 trafień do legendarnego Gerda Müllera. Przy […]
15.01.2022
Weszło Extra
15.01.2022

Jak Janusz Waluś został bohaterem stadionów?

Janusz Waluś ostatnie 29 lat spędził w zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze w południowoafrykańskiej Pretorii, do którego trafił za zamordowanie Chrisa Haniego. Dobiega siedemdziesiątki. Większość czasu spędza w celi. Czyta książki. Słucha radia. Trenuje karate. Waży coraz mniej. Niknie w oczach. Liczy, że w lutym zostanie warunkowo zwolniony, opuści więzienie i wróci do Polski, gdzie […]
15.01.2022
Weszło
14.01.2022

Podolski chce zostać w Górniku. „Wiele jest sprzyjających okoliczności”

Lukas Podolski planuje pozostanie w Górniku Zabrze na dłużej niż rok, a Górnikowi Zabrze zależy na przedłużeniu kontraktu z Lukasem Podolskim. – Wiele jest sprzyjających okoliczności, żeby to się wydarzyło, mamy jeszcze trochę czynników do dogrania, ale wszystkim stronom zależy, żeby współpraca trwała jeszcze dłużej – mówi w rozmowie z nami prezes śląskiego klubu Tomasz Młynarczyk. […]
14.01.2022
Weszło Extra
14.01.2022

Basałaj: – Mam prawo być mądralą

Czy był cenzorem i propagandzistą? Dlaczego nikt nie obraża się już na przyśpiewkę „Jebać PZPN”? Jak to możliwe, że Jerzy Brzęczek przegrał na byciu sobą i dlaczego były selekcjoner nie słuchał żadnych rad? Czy nie przeczuwał wizerunkowej katastrofy przy emisji „Niekochanych”? Co sprawiało, że Adam Nawałka nie chciał udzielać wywiadów? Dlaczego reprezentanci słuchali odpraw Paulo […]
14.01.2022
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
5 dni temu

Nabrałem do niego sporo szacunku, dzięki podpisaniu kontraktu z Górnikiem (i dojściu do sensownej formy). Jeśli przedłuży kontrakt, tylko i wyłącznie zyska w moich oczach.

Lukop
Lukop(@lukop)
5 dni temu
Reply to  Andrzej

W moich oczach akurat nieco stracił, głównie wywiadami. Potworna arogancja, opryskliwość, uczulenie na najmniejszą nawet krytykę. W tym artykule ładnie to ubrano w „człowieka z krwi i kości z własną opinią”, w moim słowniku definicje są inne. Na boisku też parę razy pokazał chamskie zagrania, do których nie potrafił się przyznać po meczach.

Mając to wszystko na uwadze, też chciałbym żeby został w lidze. Jednakże z pewnością wolę go oglądać na boisku, niż przy mikrofonie i bardziej go cenię jako piłkarza niż człowieka.

ędrju
ędrju
5 dni temu
Reply to  Lukop

Pisząc swój komentarz powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że Podolski nie posiada bogactwa językowego jaki my posiadamy, licz się z tym, że on całą piłkarską karierę spędził w Niemczech rozmawiając bynajmniej nie w języku polskim. Co do jego chamskich zagrań jak je określiłeś, zapewniam cię, że na niemieckich boiskach potraktowane to byłoby jako zwykłe faule najwyżej ukarane żółtymi kartkami i nie byłoby tematu co do kartek czerwonych czy „pomarańczowych”. Tak się gra w lidze niemieckiej, a nasze ekipy złożone z panienek jeżdżą grac w pucharach i dziwią się, ze sędziowie nie gwiżdżą im fauli, a czasem dostają upomnienia za symulowanie. Żaden piłkarz faulowany przez Podolskiego nie musiał zejść z boiska i nie był opatrywany przez lekarza. Bo wejście stopą w piszczel rywala zazwyczaj ma różną siłę rażenia. Można złamać nogę, ale tez można delikatnie dotknąć go amortyzując nogę. Może dlatego niemiecka piłka jest na tym poziomie co jest, a polska o kilka poziomów niżej.

Lukop
Lukop
5 dni temu
Reply to  ędrju

Jakie trzeba mieć za elementarne braki w wiedzy piłkarskiej, żeby napisać, że polska liga nie jest fizyczną. Wielu rzeczy jej brakuje, ale akurat nie kopania po nogach. Ty w ogóle oglądasz ekstraklasę, czy odezwałeś się urażony, bo nad łóżkiem wisi plakat Poldiego?

Myślisz, że co piłkarze robią w trakcie meczów, jak nie są dobrzy technicznie, ale też nie ma fizyczności, bo panienki? Stoją po 10 metrów od siebie i kopią nawzajem po autach przez 90 minut? Przyszedł Podolski do ligi i – często wyraźnie spóźniony – brutalnie wchodził innym z narażeniem ich zdrowia, wyprostowaną nogą na poziomie kolana, a ty sprzedajesz teksty o udawaniu rywali. Tak, zdecydowanie liga niemiecka wybiła się na piłkarzach grających ze złamanymi nogami. Wystarczy wpisać w Google „Podolski faul”, co sądzi piłkarska Polska na temat tych „czystych fauli” Niemca.

ędrju
ędrju
5 dni temu
Reply to  Lukop

Jakoś nie zauważyłem, zeby w niemieckiej lidze było tyle symulowań fauli bo o to tu chodzi. Tam się nie przewracają przy każdym „kontakcie” i nie wyciągają rąk w błagalnym geście.Akurat nic nie pisałem co do fizyczności polskiej piłki, ale jeśli już dotknąłeś ten temat, to powiem tyle. Polska piłka wydaje się być fizyczną właśnie z racji tych symulek, ale tak naprawdę nią nie jest. Mam wpisać w google „Podolski faul” i dowiedzieć się co sądzi o tym piłkarska Polska? A co mnie to obchodzi co sądzą na temat fauli Podolskiego takie dzbany jak ty? Wiem co sądzicie. Uważacie, że to pilkarski terrorysta i należy go dożywotnio zawiesić.Na szczęście są jeszcze sędziowie, którzy chyba coraz częściej nie reagują tak histerycznie na tego typu faule i potrafią ocenić je należycie. Bo są faule i faule, które się od siebie różnią. Piłkarska Polska oceniła Podolskiego po meczu bodajże z Pogonią, kiedy przeszkodził piłkarzowi ze Szczecina we wznowieniu gry za co dostał żółtą kartkę która go eliminowała z meczu z Rakowem. Piłkarska Polska nie pomyślała że zawodnik zrobił to celowo, żeby pauzować w kolejnym meczu z Rakowem, bo i tak nie dałby rady grać w pelnym wymiarze, ale żeby móc zagrać tydzień później. Piłkarska Polska tak się zna na piłce, że wyzwała go od idiotów, kretynów itp ..

Romek
Romek
4 dni temu
Reply to  ędrju

Nie wszyscy ,ja go cenię co robi dla młodszych kolegów z Górnika ale i tych co przeciw jemu grają . Nigdy nie zauważyłem by po błędzie kolegi od którego oczy bolą go zjechał ,wręcz przeciwnie podbiegł doradził nie to co gwiazdy o sławie rodzimych boisk jak na przykład Furman .

Vukowpierdol
Vukowpierdol
4 dni temu
Reply to  Lukop

Bo nie jest ligą fizyczną ty jebana amebo. Fizyczna to jest liga angielska, francuska albo belgijska. Idą tam nasi chłoptasie i zazwyczaj się odbijają od murzynów na glebę w odległości 5m. Ekstraklasa jest co najwyżej drewniana, ale to nie to samo. Prawdziwej fizyczności, czyli siły i wytrzymałości, wręcz brakuje.

Marcin
Marcin
4 dni temu
Reply to  Lukop

https://youtube.com/watch?v=xJ2cE-crmLE&feature=share
Oglądnij a zobaczysz o czym przedmówca mówi

Romek
Romek
4 dni temu
Reply to  Lukop

Tak spóźniony i kilka wejść na takie wyglądało ale nie było w nich odwetu w ramach złośliwości lub ośmieszenia technicznego .Popatrz na to z perspektywy całego meczu i jego zachowania do rywali dla których bez wątpienia jest kimś kogo podglądają a on nie traktuje ich jako ktoś lepszy którym bez wątpienia sportowo jest .

Lukop
Lukop(@lukop)
5 dni temu
Reply to  Lukop

Spodziewałem się jakiegoś minusa, ale nie aż tylu upośledzonych fanbojów Lukasa. 😀

Romek
Romek
4 dni temu
Reply to  Lukop

Raczej mówi to co czuje i najważniejsze bez okazywania wyższości nad innymi .Co najważniejsze fajnie się patrzy na jego grę i szacunek dla młodszych kolegów jak i rywali . Był taki znamienny obrazek Poldi dość ostro fauluje i przeprasza rywala wtem podbiega mega gwiazda Furman i udziela mu reprymendy . Ktoś kto nic nie znaczy w piłce światowej i nie raz na boisku faulował z premedytacja poucza kogoś kto mimo klasy potrafi sam siebie ocenić .

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
4 dni temu
Reply to  Andrzej

Sensowna forma: 15 spotkań, 3 gole, 1 asysta XD

LIONEL PEPSI
LIONEL PEPSI
5 dni temu
Reply to  LIONEL PEPSI

pierwsze żniwa ocipionek.

ędrju
ędrju
5 dni temu
Reply to  LIONEL PEPSI

Dokładnie tak.

darek mioduchowski
darek mioduchowski
5 dni temu

Powinien przejść do legii tu by się wypromował i sprzedalibyśmy go jeszcze do Bundesligi

Criticball
Criticball(@criticball)
5 dni temu

To sarkazm? No, bo nie wierzę, że to napisałeś z przekonaniem. Gdyby jednak się okazało, że to nie sarkazm…

130-krotny reprezentant Niemiec, który zakończył karierę reprezentacyjną, nie meczem z San Marino, jeno z Anglią, której na koniec walnął bramę „stadiony świata”, przesądzającą o zwycięstwie? Chłopak z Gliwic, który zawsze podkreślał więzy z Polską, który godo bez problemu Ślunskom godkom, ale godo po polsku lepiej, niż Smuda?

Swój chłop, z karierą, której większość naszych gwiazd i gwiazdeczek ekstra(za przeproszeniem) klasowych nigdy nawet nie powącha?

I oto ma on się PROMOWAĆ w LEGII?

On może czasami przegnie w mediach, może czasami kogoś kopnie (zdecydowanie nie pochwalam, a nawet potępiam), ale to jest chyba Gość, którego u nas nigdy nie było i już chyba nie będzie, bo żadem Mistrz Świata, 130-krotny reprezentant kraju tak bardzo liczącego się w światowym futbolu już do nas nie zwita. Na koniec kariery, to se każdy wybiera Amerykę, Emiraty, albo Chiny. On wybrał Zabrze. Jakie to sentymentalne i trudne do pojęcia….

darek mioduchowski
darek mioduchowski
5 dni temu
Reply to  Criticball

Ochłoń.To był sarkazm 🙂

Criticball
Criticball(@criticball)
5 dni temu

Ochłonąłem :). Tekst był dla tych, którzy ewentualnie mogliby wziąć to na poważnie. Są tacy…

Lewis Guy
Lewis Guy
4 dni temu
Reply to  Criticball

Poziom IQ u ludzi grubo spada skoro ktoś turbo ekstremalnie ewidentnego sarkazmu nie łapie

ędrju
ędrju
5 dni temu

Dla mnie jego bramki są mniej ważne niż jego precyzyjne dogrania, kiedy potrafi celnie przerzucić piłkę na druga stronę boiska do partnera, albo zagrania z pierwszej piłki w polu karnym rywali. To jest to na co patrzy się z największą przyjemnością. Nie ma jeszcze takiego zrozumienia w drużynie bo Podolski to inna liga i inny pułap mim o wieku, ale już w kilku ostatnich meczach było widać, że drużyna zaczęła działać jak maszyna. Pozostali piłkarze Górnika powinni czerpać od niego garściami. Oczywiście nie walczy o odbiór piłki jak inni z racji wieku, ale to co robi do przodu jest wartością dodaną.

Romek
Romek
4 dni temu
Reply to  ędrju

Ma inny pozytyw młodzi którzy maja jeszcze długą drogę by zaistnieć w naszej lidze mają od kogo uczyć się kultury gry czy to podglądając trening czy patrząc na boisko

Lewis Guy
Lewis Guy
4 dni temu

Trudno było wątpić że stanie się gwiazdą? Zagrał 3 niezle mecze i sporo gównianych. To jest niby gwiazda?

Kisiu
Kisiu
4 dni temu
Reply to  Lewis Guy

Łukasz!!! Nie czytaj tego pierdolenia

Hanys
Hanys
4 dni temu

Poldi nie przejmuj się zarozumiały mi gorolani ..to wsioki zazdrosne …a nom na Śląsku gorole mogą nadmuchać…..Tak trzymej Poldi ..i gorolom odpowiadaj jak i Ciebie pytają……

Lecę na piwo
Lecę na piwo
4 dni temu

Kiedy oglądam poczynania Poldiego w Gorniku to mam wrażenie, że on czasiej szybciej gra niż koledzy z drużyny myślą

Lecę na piwo
Lecę na piwo
4 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Górniku i czasem.,literówka

Suche Info
19.01.2022

Ogromne wymagania Szewczenki. Chce 3 mln euro rocznie

„Przegląd Sportowy” poinformował dziś, że brak decyzji w sprawie Adama Nawałki ma związek z ewentualnymi rozmowami z Andrijem Szewczenką, który ostatnio wyleciał z Genoi. Sport.pl ustalił jednak, że ściągnięcie Ukraińca będzie misją niemożliwą. Dlaczego? Ano dlatego, że Szewczenko ma bardzo wygórowane wymagania. Może je stawiać, bo z Genoą związał się kontraktem do 2024 roku, na […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Genoa próbuje się ratować wypożyczeniem Amiriego

Genoa zajmuje 19. miejsce w Serie A i jest na dobrej drodze do degradacji. Włosi próbują się uratować wzmocnieniami w zimowym oknie transferowym. A za takie może uchodzić Nadiem Amiri, piłkarz Bayeru Leverkusen. „Kicker” informuje, że włoski klub dogadał się już z piłkarzem odnośnie do warunków indywidualnych. Kwestią sporną pozostaje jeszcze ustalenie wszystkiego z Bayerem. Ostatnio Rudi […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Alves walczy o powrót Messiego. „Dziwnie tu bez niego”

Dani Alves wrócił do Barcelony niemalże z niebytu, by pomóc jej w powrocie na szczyt. Brazylijczyk sugeruje władzom swojego klubu, by ci zatroszczyli się o powrót Leo Messiego. – Messi jest najlepszym piłkarzem w historii futbolu. Dziwnie jest być tutaj i go nie widzieć, nie mieć go w składzie – mówi Alves dla „Radio Catalunya”. […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Zieliński dokonał selekcji trenerów. „Zostało mi trzech kandydatów”

Jacek Zieliński powiedział w TVP Sport, że dokonał już wstępnej selekcji na stołek trenera Legii. Dyrektor sportowy ma trzech kandydatów. – Zrobiłem już sobie zestawienie wad i zalet trenerów mogących pasować do Legii. Na koniec zostało mi trzech kandydatów, którzy mogą udźwignąć te wymagania. Ale kto zostanie trenerem w kolejnym sezonie? Nie ma jeszcze decyzji […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Komunikat PZPN w sprawie wyboru selekcjonera

Oficjalne komunikaty nowego PZPN-u? Lubimy. Głównie za treść, jaka wylewa się z każdego ich zdania. Dziś odbyło się spotkanie zarządu PZPN, na którym debatowano między innymi o wyborze nowego selekcjonera. Spodziewaliśmy się białego dymu, ale ten nie nastąpił. W związku z pytaniami o przyszłość kadry, centrala postanowiła wydać komunikat: Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że podczas […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Luquinhas kapitanem Legii do końca sezonu

Robert Błoński z „Przeglądu Sportowego” poinformował, że kapitanem Legii do końca sezonu będzie Luquinhas. Piłkarz nosił opaskę już podczas dzisiejszego sparingu z Krasnodarem. To sprawa, którą należy rozpatrywać na kilka sposobów. Dotychczas kapitanem stołecznego zespołu był Artur Jędrzejczyk – piłkarz z jednym z największych stażów w Legii, do tego jedna z najbardziej doświadczonych postaci w […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji U-19

Mówiło się o tym od dłuższego czasu, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji U-19. A właściwie Brosz najpierw obejmie zespół U-18, by przeprowadzić selekcję i potem zespół U-19 poprowadzić w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Te zaczną się jesienią 2022 roku. Brosz na stanowisku selekcjonera tej grupy młodzieżowej zmienił Mariusza Rumaka, któremu […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Legia wygrywa z Krasnodarem

Legia wygrała swój mecz sparingowy. Rywalem był FK Krasnodar. Krasnodar to obecnie piąty zespół ligi rosyjskiej. W składzie Rosjan na mecz z Legią nie zabrakło choćby Grzegorza Krychowiaka, który jest tam kapitanem. Mimo to zespół Vukovicia sobie poradził. Zaczęło się nieszczególnie, bo w 12. minucie na prowadzenie Rosjan wyprowadził Wanderson, ale w drugiej połowie Legia […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Ben Arfa nowym piłkarzem Lille

Hatem Ben Arfa podpisał kontrakt z OSC Lille, poinformował francuski klub. Ben Arfa pozostawał bez pracodawcy od czerwca ubiegłego roku. Wtedy skończyła się jego umowa z Bordeaux i przez kolejne pół roku Francuz nie miał nowego klubu. Teraz to się zmienia. Lille potrzebuje wzmocnień, bo po sensacyjnym mistrzostwie jest dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli. […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Prawnik Emreliego już nie jest przekonany, że atak na autokar to ormiańska prowokacja!

Prawnik Mahira Emreliego – Anil Dincer – jeszcze niedawno kozaczył w mediach i opowiadał różne durne historie, na przykład takie, że Legia inspirowała atak na autokar, ponadto chodziło o rasizm. Były to skrajne bzdury, aż można było się zdziwić, że ktoś taki jest prawnikiem. Niemniej Dincer z tych głupot powoli się wycofuje. Przypomnijmy jednak najpierw, […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Xavi: – Albo Dembele przedłuża kontrakt, albo żegnamy się w styczniu

Telenowela z Ousmanem Dembele wciąż trwa, bo nadal nie wiemy, czy piłkarz przedłuży kontrakt, czy nie przedłuży, czy czego on w ogóle chce (poza pieniędzmi). Dlatego Xavi dziś ostro i stanowczo wypowiedział się na ten temat, gdyż wspomniana telenowela ma coraz bliżej do cyrku. Trener Blaugrany stwierdził: – Z Ousmane jesteśmy w złożonej i trudnej […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Nawałka ogłoszony dopiero pod koniec tygodnia?

Wszyscy czekamy na biały dym nad PZPN-em i potwierdzenie objęcia sterów w reprezentacji przez Adama Nawałkę. Miało to się stać dziś, ale najwyraźniej tak nie będzie. Portal Meczyki.pl ustalił u Piotra Szefera z PZPN-u, że cała sprawa zostanie sfinalizowana pod koniec tego tygodnia. Środa nie postawi kropki nad „i”, mimo zaplanowanego zebrania zarządu związku. To […]
19.01.2022