Najwięksi wygrani jesieni w Stali Mielec

Opublikowane 18.12.2021 09:43 przez

redakcja

Wróżono im spadek. Mieli kiepski skład. Komiczne lato transferowe. Trenera bez doświadczenia w Ekstraklasie, a i bez jakiejś niezwykłej karty w pierwszej lidze. Mieli problemy finansowe, nie mieli dyrektora sportowego czy skautingu. Tak, pod względem strukturalnym, Stal pewnie wciąż ustępuje ligowej konkurencji. Ale ostatecznie w piłce liczy się to, co na boisku. A na murawę wybiega odpowiednio poukładana przez trenera Adama Majewskiego drużyna, która ma nie tylko charakter, ale też pomysł na grę.

To jasne, że cała Stal Mielec jest wielkim wygranym tej jesieni w lidze, ale kto może liczyć na szczególne pochwały indywidualne?

MATEUSZ MAK

Z braćmi Mak trochę jak z Brożkami – wiecznie młodzi, wiecznie gdzieś na horyzoncie ligowym. A tymczasem Makom stuknęła w listopadzie trzydziestka. Umówmy się, jakkolwiek były w karierze Mateusza dobre wpisy do CV, tak były też takie, które sugerowały, że w okolicach trzydziestki może się zacząć zjazd. Jakaś pierwsza liga, ambitny klub – przecież takim była właśnie pierwszoligowa Stal, którą wzmacniał i w której barwach wyglądał dobrze.

Ale po awansie do ESA zdawało się, że wyższy poziom rozgrywkowy trochę Mateusza zweryfikował. Mak miał u nas średnią not za sezon 3,95, wiele bezbarwnych, wiele kiepskich meczów, na które po prostu przykro było patrzeć. Pewnie gdyby Stal miała jakiekolwiek sensowne fundusze, poszukałaby na pozycji Maka wzmocnień, a rozważyła również rozstanie z tym piłkarzem.

CZYTAJ TEKST: MAK MATEUSZ TO STALI PROMETEUSZ

Tak się jednak nie stało i Mak odpalił tak, jak chyba sam się tego nie spodziewał. Przecież ten piłkarz właśnie nie tyle kręci się wokół swoich najlepszych sezonów, co może wykręcić życiówkę. Swój najlepszy sezon w karierze. Na ten moment:

  • siedem bramek
  • trzy asysty
  • jedno kluczowe podanie

A przypomnijmy, że wśród polskich strzelców w ESA najlepszy jest Karol Angielski z ośmioma golami. Różnica taka, że Angielski to dziewiątka, a Mak wspiera jednak z drugiej linii. Wyjątkowa forma, co też najważniejsze – zbudowana na dużej regularności, której zawsze Makowi brakowało. Wszyscy wiedzieli, że potrafi błysnąć, ale zarazem pytali – dlaczego tak rzadko? To pytanie nie obowiązuje w tym sezonie.

GRZEGORZ TOMASIEWICZ

Pewny egzekutor rzutów karnych. Niezbędny element środka pola w Stali. Powalczy w defensywie, sam wywalczy faul w dobrym momencie, rozegra też akcję. Może Tomasiewicz to nie jest playmaker, który musi przystemplować wszystkie akcje. Ale w mającej problemy z kreatywnością ekipą z Mielca i tak daje w tym elemencie sporo.

Zgadzamy się z Tomasiewiczem, który w niedawnym wywiadzie mówił nam, że to najlepszy czas w jego karierze.

„Forma – w miarę równa. Statystyki – sześć goli, jedna asysta. Chyba tak – najlepszy moment w karierze. Bardzo mnie to cieszy, bo długo czekałem na tę Ekstraklasę. Wiesz, dla mnie to istotna historia, że jeśli jest się cierpliwym i wytrwałym, to koniec końców, niezależnie od wszystkich przeciwności losu, w końcu dojdzie się do celu. (…) Większość goli strzeliłem z rzutów karnych, więc ktoś może powiedzieć, że co to za sztuka, ale przecież jedenastka to jeszcze nie trafienie – trzeba stanąć, wziąć rozbieg i wpakować piłkę do bramki. Wydaje mi się, że moja aktywność w ofensywie jest w tym sezonie większa niż w poprzednich latach. Wcześniej zbyt często starałem się dogrywać do kolegów. Zawsze na trzydziestym, dwudziestym metrze w pierwszej kolejności szukałem podania, dopiero w drugiej – strzału. Zrozumiałem, że muszę być bardziej pazerny. T

rener Majewski powiedział mi, żebym częściej patrzył na siebie. Że jak jestem w dogodnej sytuacji do oddania strzału, to żebym z dużą pewnością siebie uderzał na bramkę rywala, zamiast na siłę szukać dogrania”.

CZYTAJ WYWIAD Z GRZEGORZEM TOMASIEWICZEM

Może chciałoby się, żeby jeszcze ciut więcej pokazywał z przodu, bo ma do tego inklinacje. Ale to i tak lider środkowej formacji, piłkarz niezwykle ważny też dla szatni, a na boisku nie schodzący poniżej naprawdę dobrego poziomu. Już w zeszłym sezonie grał nieźle, teraz okrzepł i pokazuje, że można od niego wymagać więcej, niż tylko tego, że da radę na poziomie Ekstraklasy. Liczymy na dalszy rozwój.

FABIAN PIASECKI

Piasecki potrafił zaskoczyć odważną wypowiedzią: grając w Śląsku mówił wprost, że nie czuje się gorszy od Exposito i chce grać. Oczywiście ma w tym umiar, choćby tej jesieni zgodził się, że Exposito w obecnej formie jest absolutnym topem ligowych napastników, a jeśli chodzi o samo uderzenie – to być może najlepsza noga w ESA. Ale na pewno Piasecki tej jesieni postawił na swoim.

„MAMA KRÓTKO MNIE TRZYMA” – CZYTAJ WYWIAD Z FABIANEM PIASECKIM

Przed sezonem przekonywał, że jest gotowy na to, by dostawać wiele minut. By, po prostu, dać mu odpowiedzialność za grę. W Śląsku nie miał szans na to, by wyjść z roli dżokera, choć na pewno nie byłby całkiem zakopany na ławce. Wybrał ryzykownie, bo Stal, do której wtedy się przenosił, wyglądała fatalnie.

A teraz?

Ma na koncie pięć bramek, trzy asysty. Pokazuje się ze strony wszechstronnej w ofensywie – koledzy po prostu mogą na niego liczyć. Może tych bramek mogłoby być ciut więcej, ale pamiętajmy, że Piasecki ma jeszcze dwa gole strzelone w pucharach. No i też że w ataku w lidze wiodą prym w dużej mierze obcokrajowcy – gdy zrobić ranking polskich napastników, Piasecki za całokształt jest w czołówce.

Ukończenie rundy nad Śląskiem Wrocław z pewnością sprawiłoby mu dużą satysfakcję.

MATEUSZ ŻYRO

Wyjątkowo zaskakująca historia. Mateusz Żyro raczej zapowiadał się na defensora, który gra w Stali, bo Stal nie stać na nikogo lepszego. W porywach – przeciętny. Bywało, że na boisku przedstawiał się jako synonim wozu z węglem.

W zeszłym sezonie ani jednej bramki, asysty, ale przede wszystkim gra na notę zaledwie 4,27 i utracona pozycja w składzie na wiosnę. Gdyby Żyro latem przepadł, czyli wrócił do pierwszej ligi – nikt by się specjalnie nie zdziwił. W zasadzie się odbił od najwyższego poziomu rozgrywek w sezonie 20/21, jego osiągnięciem były mecze, w których nie zawalał. Ten sezon też zaczął słabo. Ale w drugiej części jesiennego grania, coś się zmieniło. Żyro nie tylko zanotował swoje pierwsze liczby, z golem na Legii włącznie, ale pokazał się z bardziej wszechstronnej strony jeśli chodzi o ustawienie.

Wisienką na torcie wygrana z Legią, na Łazienkowskiej był jednym z najlepszych na boisku. W przekroju całej rundy pewnie lepszy był Flis, jednak Flis już wiosną zdradził, że może sobie poradzić. Żyro niekoniecznie.

RAFAŁ STRĄCZEK

Strączek to przypadek o tyle szczególny, że w zasadzie był wielkim wygranym już zeszłego sezonu. Wtedy, jako młodzieżowiec, wskoczył do klatki i był jednym z jasnych punktów. Ale tej jesieni nie tylko potwierdził, że daje radę w Ekstraklasie. Rozwinął się, był mocnym punktem w praktycznie każdym meczu Stali Mielec. Już jego powrót do bramki, gdy wszedł za Gliwę, dał pozytywnego kopa całej defensywie, a potem drużyna mogła na niego liczyć – łącznie aż 54 obronione strzały tej jesieni.

A już mecz z Termaliką, dwa obronione karne…

Cóż, jeśli chciał się pokazać zagranicznym skautom, zrobił to idealnie. Stal to fajna drużyna, pełna graczy na wznoszącej, ale jeśli ktoś z tego grona tu i teraz mógłby liczyć na ciekawy transfer, to w pierwszej kolejności na pewno Strączek.

ADAM MAJEWSKI

Adam Majewski obejmował drużynę, która do końca sezonu walczyła o utrzymanie i w tym była skazywana na spadek. Drużynę, która w zasadzie nijak się nie wzmocniła. Zatrudniony dopiero siódmego lipca, a więc na dwa tygodnie przed startem ligi – przy ogromie pracy, jaka przed nim stała, wyjątkowo późno.

Ale zażarło.

Choć nie miał doświadczenia trenerskiego w Ekstraklasie.

Choć, delikatnie mówiąc, z pracujących niedawno w pierwszej lidze trenerów, znalazłoby się ładnych kilka bardziej przekonujących do „awansu” kandydatur.

„BYĆ WIERNYM SOBIE” – CZYTAJ WYWIAD Z ADAMEM MAJEWSKIM

I dziś można dyskutować, czy to Stal jest drugim – po Radomiaku – największym pozytywnym zaskoczeniem ligi. Oczywiście Majewski nie grał wyłącznie tym składem, który posiadał na początku sezonu, ale – jak sam nas przekonywał – przy wzmocnieniach też maczał palce, więc tym bardziej zasługuje na gratulacje. Stal potrafiła stworzyć niezłe widowiska – 3:3 z Cracovią, 3:3 z Lechią, 4:2 z Zagłębiem – potrafiła ograć Radomiaka. Zwycięstwo na Legii, wiadomo jaki Legia ma kryzys, ale wciąż, dla Stali prestiżowe. Wymowne jest, że ta drużyna naprawdę się rozwijała.

A przecież i w tej ogólnej nie jest źle. Stal miała bić się do ostatniej kolejki o ligowy byt, a w zasadzie zapewniła go sobie jesienią. Chapeau bas.

JACEK KLIMEK

Trzeba oddać prezesowi Klimkowi, że w minionym roku podejmował nie tyle trudne, co niepopularne decyzje. Był też autorem – być może – cytatu roku, a więc „będziemy razem do końca, o ile będzie dobrze szło”. A przecież narracja o szukaniu trenera, który przyniesie szczęście… No cóż, tu szydera pisze się sama: była taka postać w uniwersum Kaczora Donalda, kuzyn Goguś, który zawsze miał farta. Trzeba podrzucić numer telefonu i robota w Stali zapewniona.

Klimek stąpał po niepewnym gruncie, z jednej strony dlatego, że Stal to po prostu niepewny grunt jak na Ekstraklasę. Są różne wpływy na klub, a ostatecznie to prezes firmuje swoim nazwiskiem decyzje.

Zwolnienie Leszka Ojrzyńskiego, który pokazał w Stali jesienią dobrą robotę, zwieńczoną wygraną na Legii? Zastąpienie go jeszcze Włodzimierzem Gąsiorem, od lat pracującym w niższych ligach, trenerem z ESA nie mającym od lat nic wspólnego? Zatrudnienie Adama Majewskiego, który nawet w pierwszoligowym Stomilu nie miał nie wiadomo jakich osiągnięć? Każda z tych decyzji mogła się skończyć z Klimkiem jako pośmiewiskiem. Ale każda, ostatecznie, obroniła się. Do tego Stali udało się też załatwić finansowanie w mieście, a przecież sytuacja była tak zła, że klub mógł nie dokończyć sezonu.

Trzeba tylko pamiętać, że mimo udanego roku, przyszły będzie jeszcze trudniejszy. Na prowizorce mimo wszystko daleko się nie zajedzie, trzeba budować stabilność, struktury, skauting i tym podobne.

Piast Gliwice – Stal Mielec. Typy, kursy bukmachera Fuksiarz.pl

LESZEK MILEWSKI: Piast w ostatnich tygodniach zupełnie nie przekonuje, ale i Stal swoje ostatnie zwycięstwa przepychała już kolanem. Mam wrażenie, że na finiszu pierwszej części sezonu tych ekip nie stać już na kolejne wielkie widowisko. Stawiam na dokładny wynik 0:0 po kursie 11,00. A co!

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. FotoPyK/NewsPix

Weszło
23.05.2022

Villarreal ogrywa Barcelonę i zagra w europejskich pucharach!

Dla piłkarzy FC Barcelony mecz ostatniej kolejki LaLiga nie miał większego znaczenia. Dla ich rywali – ogromne. Villarreal do samego końca musiał walczyć o grę w europejskich pucharach. Ostatecznie udało się. Półfinalista Ligi Mistrzów wykonał zadanie, pokonał Barcelonę, przerwał haniebną serię i zapewnił sobie miejsce w eliminacjach do Ligi Konferencji. Historia nie przemawiała za piłkarzami […]
23.05.2022
Inne sporty
22.05.2022

Królowie Europy! ZAKSA znowu wygrała Ligę Mistrzów!

Od początku nie było żadnych wątpliwości – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na finał Ligi Mistrzów jak po swoje. Grała fantastycznie, grała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. I nic nie zmieniała wysoka stawka dzisiejszego meczu. Jeśli nerwy miały się u kogoś odzywać – to u bezradnych siatkarzy Itas Trentino. Polska ekipa pokonała Włochów 3:0 […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Zahavi: – Bayern to historia dla Lewandowskiego

Pini Zahavi, agent Roberta Lewandowskiego, kontratakuje i wytacza ciężkie działa. Twierdzi, że jego klient opuści Bayern Monachium już w letnim oknie transferowym.  – Robert Lewandowski ma szansę przenieść się do klubu, o którym zawsze marzył. Dlaczego Bayern odmawia mu tej możliwości? Faktem jest, że Lewy chce odejść z Bayernu po ośmiu latach współpracy, podczas których […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Polskie kluby nie chcą zapłacić za Castanedę

Maleją szanse na pozostanie Franka Castanedy w Ekstraklasie. Frank Castaneda rozegrał rundę wiosenną w barwach Warty Poznań i zaprezentował się z bardzo obiecującej strony. Kolumbijczyk potwierdził swój potencjał. W skrócie: to dobry piłkarz na warunki polskiej ligi. Od samego początku jego poznańskiej przygody oczywiste było, że raczej nie zagrzeje miejsca w Warcie na dłużej. Piłkarz […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Fenomenalny występ Balotellego w lidze tureckiej (wideo)

Mario Balotelli narzekał niedawno, że „stracił kilka szans, by wejść na poziom Messiego i Ronaldo”. Włoch faktycznie miewał niegdyś wielkie mecze, ale faktycznie: wydaje się, że nie wykorzystał pełni swojego potencjału, wielokrotnie błądził i upadał, co nie znaczy, iż nawet teraz, po latach, nie stać go na wspaniałe występy.  Balotelli aktualnie jest piłkarzem tureckiej Adany Demirspor. […]
22.05.2022
Serie A
22.05.2022

Milan wraca na tron!

No i stało się! Milan po przeszło dekadzie niepowodzeń powraca na tron w Serie A. Kiepsko się w okresie tej ligowej niemocy wiodło Rossonerim, oj, kiepsko. Bywały takie okresy, gdy bezpieczeństwo finansowe i generalnie przyszłość całego klubu stały pod olbrzymim znakiem zapytania. Bywały takie momenty, gdy kibice ekipy z San Siro nie mogli patrzeć na […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Śląsk to nie tylko zgliszcza. Jest na kim budować lepszą przyszłość

Wbrew pozorom Wrocław nie jest polem bitwy, które doszczętnie przemieliła wojna o utrzymanie w Ekstraklasie i pokrętne decyzje „generałów” w klubowych kuluarach. Choć mogłoby się wydawać, że w tym miejscu należy zaorać wszystko i zasiać coś zupełnie nowego, aż tak dosadny ostracyzm raczej nie będzie potrzebny. Owszem, piłkarze bez większych ambicji powinni zostać czym prędzej […]
22.05.2022
Ekstraklasa
22.05.2022

Noc, na którą czekał cały Poznań

Już od ponad tygodnia wiemy, że Lech Poznań zdobył tytuł Mistrza Polski. Była ogromna radość w szatni, potem – spontaniczna i kontrowersyjna pod stadionem. Jednak oficjalna koronacja i uroczyste świętowanie miały miejsce dopiero poprzedniego wieczora, a może raczej – poprzedniej nocy. Choć nie wszystko wyszło po myśli organizatorów i kibiców, to bez wątpienia Poznań takiej […]
22.05.2022
Ekstraklasa
21.05.2022

Złego sezonu niezłe zakończenie – Legia pewnie pokonuje Cracovię

Mecz Legii z Cracovią, tak jak większość dzisiejszych ekstraklasowych spotkań, nie miał w teorii większego znaczenia w kontekście końcowego układu tabeli. Goście od dawna znajdowali się w dość komfortowej sytuacji, którą osiągnęli szybciej, niż gospodarze. Ci z kolei wieńczyli dzisiaj najbardziej nieudany sezon od wielu lat. Żegnali się także z Aleksandarem Vukoviciem, który poprowadził w […]
21.05.2022
Ekstraklasa
21.05.2022

Angielski próbował, ale dogonił tylko Ishaka

Radomiak Radom miał prosty cel na ostatni mecz sezonu: utrzymać szóste miejsce w tabeli i pomóc Karolowi Angielskiemu w zdobyciu korony króla strzelców. I chociaż przez długi czas wydawało się, że radomianie sprostają temu zadaniu, ekipa Mariusza Lewandowskiego w ostatniej chwili narobiła sobie smrodu. Piast Gliwice – Radomiak Radom. Karol Angielski walczył o koronę Szanse […]
21.05.2022
Weszło
21.05.2022

Wisła Kraków pożegnała się tak, jak grała przez cały sezon

Wisła Kraków na swoim ekstraklasowym pogrzebie zaprezentowała się tak, że jeśli ktoś miał jeszcze cień wątpliwości, czy zasłużyła na spadek, to teraz nie ma już żadnych. „Biała Gwiazda” z Wartą Poznań straciła punkty w typowy dla siebie sposób. Wisła Kraków – Warta Poznań 0:1. Smutne pożegnanie Gospodarze odważnie zaczęli, wyraźnie dominowali, stwarzali sobie sytuacje, nawet […]
21.05.2022
Ekstraklasa
21.05.2022

Porażka na pożegnanie z ligą. Imaz pogrążył Górnika Łęczna

Górnik Łęczna spada z Ekstraklasy spodziewanie, spada rzecz jasna zasłużenie, ale spada też z godnością, a nie w aurze wielkiej kompromitacji, na którą zanosiło się na początku ligowych zmagań. No i dzisiejsze spotkanie z Jagiellonią Białystok może w sumie stanowić podsumowanie całego sezonu w wykonaniu łęcznian – nie było tragedii, niewiele brakowało do zdobycia przynajmniej […]
21.05.2022
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
5 miesięcy temu

Debilu redaktorze!!!!
W Stali gra Mateusz a nie Michał Mak…

ble
ble
5 miesięcy temu

Dodałbym do wygranych jeszcze Sitka. Jeden z najlepiszych młodzieżowców poza tymi oczywistymi, będącymi gwiazdami ligi.

Gonzo
Gonzo
5 miesięcy temu

Mateusz a nie Michał. Ogólnie dobrym wyjściem jest często zejść ligę niżej i nabrać pewności a

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
5 miesięcy temu

Mysle ze jednak Waldek King kopnie w dupy swoich i Piast wygra a Stal wroci do grania zgodnego z oczekiwaniami

Analmuel Policjadebet
Analmuel Policjadebet
5 miesięcy temu

Paczul szykuj cipe na wdzianko Borata, strój idelanie oddający twój poziom dziennikarski tz śmieszek-śmieszący gimbaze i na tym koniec.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
5 miesięcy temu

Zawsze tak jest, że kibicuję jakimś nieoczywistym ekipom ze względu na styl gry. W tym sezonie są to Radomiak i Stal. Ogląda się dobrze!

Weszło
23.05.2022

Villarreal ogrywa Barcelonę i zagra w europejskich pucharach!

Dla piłkarzy FC Barcelony mecz ostatniej kolejki LaLiga nie miał większego znaczenia. Dla ich rywali – ogromne. Villarreal do samego końca musiał walczyć o grę w europejskich pucharach. Ostatecznie udało się. Półfinalista Ligi Mistrzów wykonał zadanie, pokonał Barcelonę, przerwał haniebną serię i zapewnił sobie miejsce w eliminacjach do Ligi Konferencji. Historia nie przemawiała za piłkarzami […]
23.05.2022
Inne sporty
22.05.2022

Królowie Europy! ZAKSA znowu wygrała Ligę Mistrzów!

Od początku nie było żadnych wątpliwości – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na finał Ligi Mistrzów jak po swoje. Grała fantastycznie, grała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. I nic nie zmieniała wysoka stawka dzisiejszego meczu. Jeśli nerwy miały się u kogoś odzywać – to u bezradnych siatkarzy Itas Trentino. Polska ekipa pokonała Włochów 3:0 […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Zahavi: – Bayern to historia dla Lewandowskiego

Pini Zahavi, agent Roberta Lewandowskiego, kontratakuje i wytacza ciężkie działa. Twierdzi, że jego klient opuści Bayern Monachium już w letnim oknie transferowym.  – Robert Lewandowski ma szansę przenieść się do klubu, o którym zawsze marzył. Dlaczego Bayern odmawia mu tej możliwości? Faktem jest, że Lewy chce odejść z Bayernu po ośmiu latach współpracy, podczas których […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Polskie kluby nie chcą zapłacić za Castanedę

Maleją szanse na pozostanie Franka Castanedy w Ekstraklasie. Frank Castaneda rozegrał rundę wiosenną w barwach Warty Poznań i zaprezentował się z bardzo obiecującej strony. Kolumbijczyk potwierdził swój potencjał. W skrócie: to dobry piłkarz na warunki polskiej ligi. Od samego początku jego poznańskiej przygody oczywiste było, że raczej nie zagrzeje miejsca w Warcie na dłużej. Piłkarz […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Fenomenalny występ Balotellego w lidze tureckiej (wideo)

Mario Balotelli narzekał niedawno, że „stracił kilka szans, by wejść na poziom Messiego i Ronaldo”. Włoch faktycznie miewał niegdyś wielkie mecze, ale faktycznie: wydaje się, że nie wykorzystał pełni swojego potencjału, wielokrotnie błądził i upadał, co nie znaczy, iż nawet teraz, po latach, nie stać go na wspaniałe występy.  Balotelli aktualnie jest piłkarzem tureckiej Adany Demirspor. […]
22.05.2022
Serie A
22.05.2022

Milan wraca na tron!

No i stało się! Milan po przeszło dekadzie niepowodzeń powraca na tron w Serie A. Kiepsko się w okresie tej ligowej niemocy wiodło Rossonerim, oj, kiepsko. Bywały takie okresy, gdy bezpieczeństwo finansowe i generalnie przyszłość całego klubu stały pod olbrzymim znakiem zapytania. Bywały takie momenty, gdy kibice ekipy z San Siro nie mogli patrzeć na […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Mbappe: – Będę kibicował Realowi w finale Ligi Mistrzów

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem letniego okna transferowego Kylian Mbappe dokonał jednego z najważniejszych wyborów na piłkarskim rynku – wybrał grę dla PSG ponad transfer do Realu.  Jak Francuz tłumaczy swoją decyzję? Oto pełne oświadczenie gwiazdora światowej piłki z jego konta na Twitterze (tłumaczenie za RealMadryt.pl): Od kiedy byłem małym chłopcem, zamiast marzyć o życiu, wolałem […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Szaleństwo w ostatniej kolejce Premier League! City z tytułem, Tottenham w Lidze Mistrzów

Co tam się działo! Mogliśmy oglądać euforię radości, ale też łzy rozpaczy. Wszystko zmieniało się z minuty na minuty i w pełni spełniło formę multiligi. Właśnie dla takich historii mecze ostatnich kolejek są rozgrywane o tym samym czasie. Łatwo się było w tym wszystkim pogubić, ale teraz mamy już wszystkie wyniki – wiadomo kto jest […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Grabara został mistrzem Danii

Kamil Grabara rozegrał świetny sezon i został mistrzem Danii w barwach Kopenhagi.  Polski golkiper w rundzie zasadniczej wystąpił w dwudziestu dwóch meczach i zachował aż dwanaście czystych kont. W grupie mistrzowskiej nie dał się pokonać rywalom w sześciu spotkaniach. FC Kopenhaga zdobyła czternaste mistrzostwo Danii. Dwudziestotrzyletni bramkarz, który we wszystkich tegorocznych rozgrywkach dwadzieścia trzy razy […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

ZAKSA vs Trentino: odsłona druga. Kto wygra Ligę Mistrzów w tym sezonie?

Po raz drugi z rzędu w finale Ligi Mistrzów siatkarzy zmierzą się ze sobą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Itas Trentino. Rok temu, w finale rozgrywanym bez kibiców we włoskiej Weronie, triumfowała polska ekipa. W tym roku trudno wskazać faworyta – obie ekipy wydają się być sobie równe. Powinno więc nas czekać znakomite spotkanie, pełne […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Klich utrzymuje się w Premier League

Leeds United pokonało Brentford 2:1 i utrzymało się w Premier League.  Mateusz Klich rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. W osiemdziesiątej piątej minucie zmienił Sama Greenwooda, a chwilę później – w doliczonym czasie gry – Jack Harrison strzelił gola na 2:1 i przypieczętował utrzymanie Leeds. W tym sezonie Premier Legaue reprezentant Polski rozegrał trzydzieści dwa […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Niedźwiedź: – Kibice Widzewa są niesamowici

Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy, a Janusz Niedźwiedź, szkoleniowiec drugiej siły tego sezonu I ligi, rozwodził się na temat wspaniałego dopingu, jaki jego drużynie zafundowali kibice łódzkiego zespołu.  – Wiele osób miało wpływ na to, jak to wszystko się potoczyło. Jak to w piłce, czasem trzeba było cierpieć. Były piękne chwile. Wymarzyłem sobie to, żeby […]
22.05.2022
Formuła 1
22.05.2022

F1. Najlepsze Grand Prix Hiszpanii od lat. Verstappen nowym liderem MŚ!

Powiedzmy sobie szczerze – nikt nie oczekiwał, że tegoroczne Grand Prix Hiszpanii będzie tak ciekawe. W Barcelonie regularnie bowiem wiało nudą, regularnie też w ostatnich latach – co akurat miało się zmienić – wygrywał Lewis Hamilton. I być może dziś byłoby podobnie, gdyby wszystko działało, jak trzeba. Ale że kilka bolidów nie wytrzymało, a kierowcy […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Kiedy odbędą się baraże o awans do Ekstraklasy?

Przez większość czasu trwania pierwszoligowej multiligi nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Na świeczniku były oczywiście mecze Widzewa Łódź i Arki Gdynia, które walczyły o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jak to się skończyło? Cóż, tylko przez chwilę łodzianie mieli nóż na gardle. Układ czołówki po ostatniej kolejce sezonu 2021/2022 pozostał taki sam jak przed weekendem. W […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Prezes Widzewa: – To dopiero początek naszej drogi do sukcesu

Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy, a Mateusz Dróżdż, prezes klubu, napisał emocjonalne przemówienie, w którym zasugerował, że wywalczenie promocji do elity to tylko początek drogi ku realizacji większych ambicji. Oto treść przemówienia prezesa Dróżdża: Widzew awansował do Ekstraklasy. Po długich ośmiu latach, dokładnie dwustu siedemdziesięciu czterech spotkaniach poza piłkarską elitą. Zajęcie drugiego miejsca w I […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Frydrych: – Kibice Wisły Kraków mają prawo czuć wściekłość i gniew

Wisła Kraków z hukiem zleciała z ligi. Zaczynają się tłumaczenia i rozliczenia.  Wczoraj Jakub Błaszczykowski mówił w emocjonalnym przemówieniu: „zdaję sobie sprawę z tego, że zajebałem”. Dzisiaj na łamach Interii wypowiedział się Michal Frydrych, stoper ekipy Białej Gwiazdy. – Jestem bardzo smutny i przygnębiony. Muszę powiedzieć, że to jest najgorszy sezon w mojej karierze. Każdy […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

W poniedziałek Legia zaprezentuje Runjaicia

Kosta Runjaić zostanie nowym trenerem Legii Warszawa. Konferencja prasowa połączona z prezentacją niemieckiego szkoleniowca w roli sternika stołecznego klubu odbędzie się w poniedziałek.  – Przedstawimy tylko pierwszego trenera, aby nie rozpraszać uwagi kibiców, choć sztab mamy już skompletowany niemalże w 100 procentach. Jest jeszcze jeden wakat, na którym mamy dwóch kandydatów – dyskutujemy, który będzie lepszy […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Po multilidze status quo. Widzew wraca do Ekstraklasy!

Przez większość czasu trwania pierwszoligowej multiligi nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Na świeczniku były oczywiście mecze Widzewa Łódź i Arki Gdynia, które walczyły o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jak to się skończyło? Cóż, tylko przez chwilę łodzianie mieli nóż na gardle. Reszta ekip, które o coś walczyły, zrobiła, co trzeba. Układ czołówki po ostatniej kolejce […]
22.05.2022