post

Opublikowane 08.11.2021 18:02 przez

Jakub Białek

Jeśli śledzicie nasze wewnątrzredakcyjne zakłady czy zobowiązania, doskonale wiecie, że duża część z nas mocno trzyma w tym sezonie kciuki za Stal Mielec. Ale to nie dlatego, że mieleckiemu klubowi przybyło kilkudziesięciu sympatyków przebywających regularnie przy Domaniewskiej. Jest kilka innych, bardziej logicznych powodów. Zanim zaczniemy je omawiać, napiszmy to jasno i wyraźnie – Stal zasługuje na duże pochwały.

I nie tylko dlatego, że wygrała przy Łazienkowskiej. Ten mecz był jedynie konsekwencją zwyżkującej formy Stali, która wygląda w tym sezonie jak odmieniona drużyna. I już teraz możemy powiedzieć, że zespół Adama Majewskiego odkleił od siebie łatkę „murowanego faworyta do spadku”, z jaką przecież rozpoczynał bieżące rozgrywki.

Dlaczego Stal nie dała się lubić?

Gdy patrzymy na to, co wyczynia w tym sezonie Górnik Łęczna, nie potrafimy się wyzłośliwiać. Dlaczego? Ano dlatego, że ten klub budzi pozytywne skojarzenia i jest zarządzany w sposób rozsądny. Jest biednie, ale jest też uczciwie i zdrowo. Gdy obserwowaliśmy zmagania Stali w zeszłym sezonie, jakoś tak nie mieliśmy oporów, by odpinać wrotki. A to dlatego, że Stal nie wyglądała jak klub oparty na zdrowych fundamentach.

A gdy wnosiła do tego niewielki koloryt na boisku… Przemknęło nam wówczas przez myśl, iż to trochę niesprawiedliwe, że spada tylko jeden klub.

Stal weszła do Ekstraklasy jako typowy klub budowany na kredyt. Na Podkarpaciu uparli się, że trzeba awansować, więc systematycznie płacono więcej, niż można było sobie pozwolić. A kiedy kolejny sezon kończył się fiaskiem, pompowano środki nadal, bo przecież tyle już zainwestowano wcześniej. W efekcie awans udało się w końcu wywalczyć, po kilku latach finansowej jazdy po bandzie, ale zaraz po nim problemy zaczęły się piętrzyć. Prezes Jacek Klimek po objęciu posady mówił o ponad pięćdziesięciu zawodnikach na kontraktach. Zaczęły narastać zobowiązania. Niektóre absurdalne ruchy jak na przykład automatyczne przedłużenie kontraktu zwolnionego już trenera pokazywały, że hasło „organizacyjnie Stal Mielec” wraca do łask. Innymi słowy – że Stalą, jeszcze na poziomie pierwszej ligi, nie rządziły szczególnie kompetentne osoby.

Podobne sygnały obserwowaliśmy jeszcze przed awansem. Z Arturem Skowronkiem pożegnano się, bo ten zaczął budzić zainteresowanie innych klubów i – zdaniem włodarzy – nie mógł przez to skupić się na pracy. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, tak właśnie było. Z Dariuszem Marcem nie dogadano się po awansie. Później wybrano trenera-optymistę, który preferuje grę o wysokiej kulturze, a później dziwiono się, że nie potrafi walnąć pięścią w stół i grać prostego futbolu. Leszek Ojrzyński stracił pracę, bo w Mielcu oczekiwano trenera, który da szczęście. I choć z Gąsiorem koniec końców udało się uratować ligę, to każda z tych historii pozostawia po sobie spory niesmak.

Historie podobnego kalibru sprawiały, że po awansie Stal została szybko dogoniona przez przeszłość. I zamiast celebrować sukces, w który tyle zainwestowano, trzeba było zastanawiać się, jak możliwie niskim nakładem kosztów uratować Ekstraklasę i pospłacać zobowiązania. Na boisku wyglądało to słabo. Stal nie była powiewem świeżości, a do tego zatrudniła wiele zgranych piłkarskich kart.

Czy można było jarać się więc Stalą Mielec, będąc postronnym widzem? Można było, ale to zakrawało o masochizm.

Stal Mielec – dlaczego jest tak dobrze?

To wszystko sprawia, że tym bardziej należy docenić miejsce, w którym znalazła się obecna Stal. Przez kilka tygodni niektórzy kibice Legii forsowali teorię, że tabela trochę zakłamuje rzeczywistość, bo mistrz Polski ma jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze. Jeśli dodalibyśmy warszawskiemu zespołowi sześć punktów (a w obecnej formie wątpliwe wydaje się, że uda się ugrać choćby jeden), przed meczem ze Stalą i tak miałby mniej oczek niż jego rywal. A po wczorajszym meczu przewaga mielczan wzrosła do pięciu oczek (przy ciągłym założeniu, że Legia wygrywa oba mecze).

To wszystko sprawia, że Stali nie należy już postrzegać jako drużyny, która będzie bić się o utrzymanie, choć sezon jest oczywiście długi i nie można wykluczyć też takiego scenariusza. Na dziś to drużyna środka tabeli, niemająca wielkich celów, będąca na tej samej półce, co Cracovia, Zagłębie czy Wisła Płock. Co jest źródłem tej przemiany?

a) dobre i mądre transfery. Przez większość okna transferowego Stal wyczekiwała. Zaczynała Ekstraklasę z ledwie symbolicznymi transferami, z których najpoważniejszym – nie licząc młodzieżowców, w tym na przykład Sitka – wydawało się wyciągnięcie Marcina Budzińskiego. Z całym szacunkiem, ale jeśli zamierzasz budować klub na podupadającym piłkarzu rezerw Cracovii, ta misja może ci się nie udać.

Wydawało nam się, że taki stan rzeczy bierze się z biedy i naiwnej wiary w to, że jakoś to ruszy. Jacek Klimek opowiadał nam w Weszłopolskich, że to świadoma strategia transferowa. Stal chciała wyczekać na ostatnie dni okienka, bo wtedy znacznie łatwiej złapać okazję. Piłkarze boją się, że zostaną na lodzie, więc raz – chętniej spojrzą na klub z Mielca, dla którego gra może oznaczać potencjalny spadek, dwa – zejdą z oczekiwań finansowych. W tej polityce było dużo ryzyka, bo przecież Stal mogła zostać na lodzie, ewentualnie – nowi piłkarze mogli potrzebować czasu na wkomponowanie.

Tymczasem wszystko zagrało bardzo dobrze. Okno, które wydawało się być przespane, prawdopodobnie okaże się najlepszym od czasu awansu do Ekstraklasy. Fabian Piasecki? Majstersztyk i jeden z najlepszych transferów w całej lidze. Gość z miejsca daje jakość i rozwiązuje największy problem Stali w zeszłym sezonie – brak skutecznego napastnika. Gdyby podpisano jakiegoś snajpera w lipcu, być może nie byłoby funduszy na to, by skorzystać z okazji na wypożyczenie piłkarza Śląska, który nie był zadowolony ze swojej pozycji w zespole. Wrzesiński, Kort czy Hinokio jeszcze nie brylują, ale poszerzają trenerowi pole manewru i oferują doświadczenie.

b) trener skrojony na miarę. Dla Adama Majewskiego to kluczowy moment w karierze trenerskiej. Zdaje sobie sprawę, że jeśli sprawdzi się w Stali, może zostać na karuzeli na dłużej. Jego zatrudnienie było zaskakujące. W Stomilu Olsztyn miał grać ładnie i skutecznie, a wyszło tak, że Stomil był najnudniejszą drużyną w lidze i nie miał wyników. Oceniając przez pryzmat tej pracy – na pewno nie zasłużył na awans do Ekstraklasy.

Stal zobaczyła w tym trenerze coś więcej i – nie ukrywajmy – był po prostu tani. Dariusz Skrzypczak okazał się porażką rekrutacyjną Stali, o czym już wspominaliśmy. Oczekiwała trenera o innym profilu, a z jakichś powodów postawiła na Skrzypczaka. Ojrzyńskiemu z kolei nie było po drodze z włodarzami klubu. W gabinetach bywało gorąco. Włodzimierz Gąsior to klubowa legenda, dał osławione szczęście, ale czy ktokolwiek wierzył, że na dłuższą metę to poukłada? No nie. W stosunku do Adama Majewskiego nie było dużych oczekiwań, ale póki co dobrze pracuje na swoje nazwisko.

c) lepszy klimat wokół klubu. Jacek Klimek sprawia wrażenie człowieka, który sprząta bałagan po poprzednikach, jednocześnie dbając o to, by Stal prezentowała godny poziom sportowy. Jest transparentny i otwarcie mówi o problemach. Kilka tygodni temu zaapelował do władz miasta, by te pożyczyły Stali środki na bieżącą działalność, bo inaczej klub może zbankrutować.

Odzewu z ratusza nie ma, a więc kibice Stali… sami zaczęli zbierać środki. Na internetową zbiórkę wpłacono już ponad 150 tysięcy złotych. To oczywiście tylko kropla w morzu potrzeb. Ale sam fakt takiej oddolnej inicjatywy pokazuje, że w Mielcu poprawia się postrzeganie klubu. Innymi słowy – że wśród kibiców powraca wiara, iż Stal jest wiarygodna.

WŁODZIMIERZ GĄSIOR – „DZIADEK” WAM JESZCZE POKAŻE!

Na co stać Stal?

To wszystko sprawia, że Stal znalazła się na krzywej wznoszącej. Przeczytaliśmy w naszych komentarzach, że obecny sezon wyrównuje Stali brak szczęścia z zeszłego, a w Warcie przeciwnie – zabiera wszelkie momenty, w których pomagał fart. Coś w tym jest, bo Stal miewała w poprzednich rozgrywkach mecze, w których zawodziła ją skuteczność. Dyżurnym przykładem jest tu domowe starcie z Lechią, w którym mielczanie oddali 30 strzałów, z czego 10 celnych, a mimo to nie znaleźli drogi do siatki i przegrali.

W tym sezonie Stal zagrała już kilka bardzo dobrych spotkań. To w Warszawie jest świetną puentą. Mądra defensywa, przetrwanie wielu ciosów i trzy zabójcze akcje, które totalnie zaskoczyły Legię. Efektowne pokonanie Zagłębia Lubin, w którym drużyna podniosła się po kolejnym samobóju Getingera i choć miała już wynik 4:2, do ostatnich chwil parła po kolejne bramki. Nawet spotkanie z Cracovią wyglądało dobrze i choć zdarzały się babole w tyłach, to ofensywa mielczan była bardzo groźna.

Stal jest na siódmym miejscu. Traci tylko punkt do Śląska, będącego w zupełnie innym momencie rozwoju. Jest nad Piastem czy Jagiellonią. Taki stan rzeczy pewnie nie potrwa w nieskończoność. Przewidujemy, że Stal zacznie zmierzać bliżej dolnych rejonów tabeli.

I nawet, jeśli tak się stanie, już teraz należy pochwalić klub z Mielca, dla którego każde miejsce powyżej szesnastego miało być sukcesem. Kto by pomyślał, że Stal będzie radzić sobie tak dobrze? I to grając ładną piłkę? Porywając tłumy? Próbując zerwać przy tym z łatką patologicznego klubu?

Po prostu – gratulujemy. Jesteście na dobrej drodze.

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. FotoPyK

Weszło
01.12.2021

Lech z gładkim awansem. Garbarnia dostała lekcję futbolu

Drugi garnitur Lecha zrobił swoje. Każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dramatem, ale ani na chwilę nie mieliśmy wrażenia, że zespół trenera Skorży będzie miał problemy. Szybko zamknął mecz, rezerwowi dostali swoją szansę, zadanie zostało wykonane. Ciepłe słowa należą się również Garbarni Kraków, która mimo wyniku chciała grać wedle własnego pomysłu. Krótkie podania, rozgrywanie od […]
01.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
01.12.2021

Lech z gładkim awansem. Garbarnia dostała lekcję futbolu

Drugi garnitur Lecha zrobił swoje. Każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dramatem, ale ani na chwilę nie mieliśmy wrażenia, że zespół trenera Skorży będzie miał problemy. Szybko zamknął mecz, rezerwowi dostali swoją szansę, zadanie zostało wykonane. Ciepłe słowa należą się również Garbarni Kraków, która mimo wyniku chciała grać wedle własnego pomysłu. Krótkie podania, rozgrywanie od […]
01.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Weszło Extra
25.11.2021

„Osiem kontaktów z piłką i dwa gole. Jakość, a nie ilość”

„Praca procentuje”. To wyrażenie padło podczas tego wywiadu kilka razy. Adam Buksa zdobył szesnaście bramek w MLS, wszystkie z pola karnego. Nikt w kończącym się sezonie nie strzelił więcej goli z gry. Polak codziennie ćwiczy wykończenie na treningach indywidualnych, a gry tyłem do bramki uczy się przy pomocy sprzętu z NFL. Diametralnie zmienił swoją charakterystykę. Już nie […]
25.11.2021
Weszło
22.11.2021

Piłkarski dziki zachód w Nowogardzie [reportaż]

Pomorzanin Nowogard. Klub z zachodniopomorskiej okręgówki, który otrzymuje corocznie około 230 tysięcy dotacji z miasta. Na tym poziomie powinien mieć wszystko. Tymczasem dopiero co pobił niechlubny rekord Polski, bo jeszcze nikt w historii nie przegrał tak dotkliwie (aż 0:53 z Wybrzeżem Rewalskim Rewal!). W tym samym meczu Jacek Magdziński ustanowił rekord świata, strzelając 22 bramki. […]
22.11.2021
Weszło
16.11.2021

Przepis o wychowanku zamiast przepisu o młodzieżowcu? Plusy i minusy

– Przepis o młodzieżowcu ma rację bytu. Jestem jak najbardziej za tym. Z tym, że mam jedno zastrzeżenie. Chciałbym i wierzę, że to będzie możliwe, żeby ci młodzieżowcy byli wychowankami danego klubu. Uważam, że wtedy wszyscy ludzie, którzy pracują w klubie – zarządy, dyrektorzy sportowi, trenerzy – będą w stu procentach zwracać uwagę, jak się […]
16.11.2021
Weszło
16.11.2021

Sousa chyba pomylił mecz. Myślał, że z Węgrami gramy sparing

Wysłuchaliśmy konferencję prasową Paulo Sousy i mieliśmy ochotę zrobić mniej więcej to, co portugalski trener na zdjęciu. Wygląda na to, że albo nasz selekcjoner pomylił mecze (i myślał, że gra sparing, co świadczyłoby o jego gapiostwie), albo świadomie potraktował mecz o punkty jak sparing (co świadczyłoby o tym, że stracił kontakt z bazą). I sami nie […]
16.11.2021
Weszło
15.11.2021

„Każdy napastnik w III lidze chce pokazać, że kiwnie Łukasza Piszczka”

LKS Goczałkowice był przez jakiś czas głównie ciekawostką i niezwykle sympatyczną historią z zasłużonym reprezentantem Polski w roli głównej. Od kiedy Łukasz Piszczek reprezentuje barwy swojego klubu, zaczyna robić się naprawdę poważnie. LKS jest liderem trzeciej ligi (grupa III) i zmierza do awansu na poziom centralny. W drużynie jest też kilku innych zawodników z uznaną marką, między innymi […]
15.11.2021
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Smoczek
Smoczek
22 dni temu

Panie łedaktorze nie widzę żadnej wzmianki o koledze w stoku borata 🙂 miało być poniżej a ni ma… a my pamiętamy zakład i nie Paczul nie pierniczy o masochistach chcących oglądać jego muskularne nagie ‚łudki’ deal to deal !!!!

Smoczek
Smoczek
22 dni temu
Reply to  Smoczek

* w stroju borata

Andrzej
Andrzej
22 dni temu
Reply to  Smoczek

Co racja, to racja!
Zakład honorowy, chyba, że kolega honoru nie ma….
Niestety nie każdy kto kreuje się ekspertem, takim jest.
Stał się utrzyma, a ktoś się ośmieszy …

EliseChapman
EliseChapman
22 dni temu
Reply to  Smoczek

Teraz zarabiam dodatkowe 19 000 $ lub więcej każdego miesiąca poza domem, wykonując bardzo prostą i łatwą pracę online z domu. Otrzymałem dokładnie 20845 dolarów w zeszłym miesiącu z tej pracy domowej. Dołącz teraz do tej pracy i zacznij zarabiać dodatkową gotówkę online, postępując zgodnie z instrukcjami na podanej stronie…. http://www.webcash1.com

tolo
tolo
22 dni temu

zbieranie pieniędzy na wypłaty dla zawodników to jest śmieszne. Zrzuca się przecięty Kowalski z swoich 2,5 tys dla gościa który zarabia 30.000 miesięcznie za kopanie piłki. Śmieszne i żałosne. Tym bardziej że wcześniej jakieś głąby rozpiżdziły setki tysięcy jakk nie miliony złotych z naszych podatków. A jak ten klimek taki mąndry to niech sam zejdzie ze swojej wypłaty i da przykład. ciekawe ile biedak kasuje miesięcznie 20.000 czy więcej. Ot patologia

Marcin
Marcin
22 dni temu
Reply to  tolo

Przeciętnego Kowalskiego nikt do darowizny nie zmusza, a jednak z jakichś prawie 160 koła skapnęło. Czemu tak jest? Zastanów się.

Rafał Zając
Rafał Zając
19 dni temu
Reply to  tolo

Tobie Panie przed pisaniem „mąndrych” komentarzy przyda się podstawowy słownik języka POLSKIEGO

Ultras Stal
Ultras Stal
22 dni temu

Ciekawy artykuł, dużo w tym prawdy. A czy z czasem będziemy schodzić w dolne rejony tabeli? Czas pokaże. Na początek celem jest jak najszybsze osiągnięcie 35-38 punktów co raczej powinno dać utrzymanie. Takie 5 miejsce jest spokojnie do zaatakowania. Myślę że Raków, Lech czy Pogoń są nie do ruszenia, natomiast Lechia i Śląsk są niestabilne, jeszcze zagrają dużą sinusoidę. Natomiast Cracovia czy Płock nadal będą się kręcić w rejonach spadku. A mistrzem Polski raczej będzie Raków no chyba że Papszun oszaleje i zamieni Raków na Legię w przerwie zimowej.

qdlaty
qdlaty
21 dni temu
Reply to  Ultras Stal

5.miejsce dla Mielca?
Get real…

FKS
FKS
22 dni temu

Przestali robić mega babole, a jak już zdarzy się jakiś mniejszy to nie kończy się strata bramki, z przodu jest kim postraszyć, zreszta poziom eklapy jest jaki jest więc to nic trudnego jak widać po Piaseckim, zjazd w dół hmmm jak będą punkty z lechią i slaskiem to moze być ciekawie, jak żre to trzeba to wykorzystać w tej słabej lidze

KochanekPaczula
KochanekPaczula (@kochanekpaczula)
22 dni temu

Ależ te nagie pośladki motywujące. <3

Marek
Marek
22 dni temu

Redaktor paczul zakupił już strój???

Paweł
Paweł
22 dni temu

Panie Paczul, czy była już pierwsza przymiarka u krawca do stroju Borata? 😀

Adam
Adam
22 dni temu

Sezon się dopiero zaczyna. A Stal piszecie ,ze może zbankrutować. To ja czegoś nie rozumiem. Stal wygrywa z Legia ,a zaraz moze cos stracić :D, Generalnie i tak czołowa 8 bedzie inaczej wygladać. Na razie są niespodzianki ,ale poczekamy jeszcze :). Stal długo tak nie wytrzyma chyba.

Tytanowy Janusz
Tytanowy Janusz
22 dni temu

To może od razu ustalmy: w którym mieście odbędzie się przechadzka w stroju Borata?

Alladyn
Alladyn
22 dni temu

Niestety ale Paczul zdezerteruje jak najman i szpilka razem wzięci

Alan
Alan
22 dni temu

Brawo Stal Mielec! Mimo kłopotów finansowych w klubie, chłopaki ciężko pracują i z pokorą osiągają cele o których jeszcze niedawno, nikt nawet nie miał śmiałości wspominać. A zrzutka? Tak robimy ją i wokół niej tylko jednoczymy – kibiców, polityków, artystów… mieszkańców regionu. Naszym celem jest nieść dobro – dla klubu, dla miasta. A stadion i atmosferę wokół wydarzeń związanych z możliwością gry w Ekstraklasie traktujemy jako dobro społeczne miasta Mielca. Nikt nie chce, aby ponownie na ul. Solskiego 1 zgasły światła na kolejne 24 lata. Jeśli możesz, proszę pomóż nam – zaglądnij na http://www.zrzutka.pl/dlastali lub zrób zakupy na http://www.facebook.com/groups/dlastali Pozdrawiam.

Pedro
Pedro
22 dni temu

Redaktorze Białku. Miasto podpisało już umowę z klubem na promocję do końca roku za 0.9mln i w rachubę wchodzi jeszcze pożyczka 1.1mln. Także odzew z „ratusza” jest.

Janek
Janek
22 dni temu

Białek ale z tym ze na Podkarpaciu uparli sie na ekstraklase zes poplynal co runde odchodzili najlepsi zawodnicy typu Zubrowski czy Cholewiak. Dziwnym trafem awansowali dopiero po reformie ze jedna druzyna spada (wlasnie dlatego weszli liczac ze udda sie utrzymac) i ledwo ale udalo sie ten sezon miala byc w miare stabilizacja (z kasy z transmisji za poprzedni sezon) i tak tez sie dzieje i kazda osoba z Mielca Ci to powie wiec az dziwne ze az tak poplynoles z tym parciem na ekstraklase ….

Regis
Regis
22 dni temu

A tak z innej beczki. Skoro finansowo promuje się kluby wystawiające większą grupę juniorów, to może by tak doceniać finansowo kluby promujące polskich zawodników?;)

qdlaty
qdlaty
21 dni temu
Reply to  Regis

W eklapie chyba juz nie ma pro junior…?

Lokick
Lokick
22 dni temu

Brawo Stal Mielec !!!

Waldek
Waldek
22 dni temu

Piłkarze mają płacone na bieżąco nie ma jakiś tam zaległość, problemem są inne długi. Miejscem w lidze możemy je zlikwidować.

Czerkas
Czerkas
22 dni temu

mialem pewne obawy ale jednak po tym artykule stawiam na Lechię w najbliższym meczu

kororowy
kororowy
22 dni temu
Reply to  Czerkas

Dokładnie, Bialek niby nie lubi Paczula (patrz film dokumentalny „No ludzie pozwani”) ale jak trzeba przeciwnika Lechii obrzucić klątwą to pierwszy. Ha TFU.

MboMpenza
MboMpenza (@mbompenza)
22 dni temu

Ciekawe, czy Panowie ze Stali mają w szatni tekturowego Paczula i wzorem filmu „Pierwsza liga”, za każdy punkcik, odklejają część w oczekiwaniu na wielki, boratowy finał.

https://www.youtube.com/watch?v=kBwZymjomvU

thomas66
thomas66
22 dni temu

I­­ a­­m m­­a­­k­­i­­n­­g $­­200­­ t­­o ­­$­­300­­p­­e­­r ­­h­­o­­u­­r­­ f­­o­­r­­ d­­o­­i­­n­­g­­ ­­o­­n­­l­­i­­n­­e­­ w­­o­­r­­k ­­f­­r­­o­­m ­­h­­o­­m­­e­­. I ­­k­­e­­p­­t h­­e­­a­­r­­i­­n­­g o­­t­­h­­e­­r p­­e­­o­­p­­l­­e t­­e­­l­­l m­­e h­­o­­w m­­u­­c­­h m­­o­­n­­e­­y t­­h­­­­e­­y c­­a­­n m­­a­­k­­e o­­n­­l­­i­­n­­e s­­o I d­­e­­c­­i­­d­­e­­d t­­o l­­o­­o­­k i­­n­­t­­o i­­t. W­­e­­l­­l, it w­­a­­s a­­l­­l t­­r­­u­­e a­­n­­d h­­a­­s t­­o­­t­­a­­l­­l­­y c­­h­­a­­n­­g­­e­­d m­­y l­­i­­f­­e.if you interested…Go to this link, fill out a basic online form and hit submit at,Home Profit System And Follow The instructions as Home Profit System And Set Up your AcCount..GOOD LUCK★★

↓↓↓↓COPY THIS WEBSITE↓↓↓↓

HERE☛ http://www.webwork8.com

Weszło
01.12.2021

Lech z gładkim awansem. Garbarnia dostała lekcję futbolu

Drugi garnitur Lecha zrobił swoje. Każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dramatem, ale ani na chwilę nie mieliśmy wrażenia, że zespół trenera Skorży będzie miał problemy. Szybko zamknął mecz, rezerwowi dostali swoją szansę, zadanie zostało wykonane. Ciepłe słowa należą się również Garbarni Kraków, która mimo wyniku chciała grać wedle własnego pomysłu. Krótkie podania, rozgrywanie od […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Szef Białoruskiego Związku Piłki Nożnej deportowany z powodu koronawirusa

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w Czechach. Szef Białoruskiego Związku Piłki Nożnej, Uładimir Bazanau, dostał nakaz deportacji wraz z żoną z tego kraju. Powód? Oficjalnie koronawirus, a raczej złamanie przepisów sanitarnych. Za kulisami – to Bazanau to zaufany człowiek Łukaszenki. Tak poinformowały czeskie media. Pavla Urouskova, rzeczniczka prasowa policji województwa morawsko-śląskiego, oświadczyła dla Urdupoint (za WP.pl): […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Janusz Niedźwiedź: – Wiemy jaka jest nasza wartość. Chcemy awansować

Jutrzejszy mecz Widzewa z Wisłą Kraków zapowiada się jako szlagier Pucharu Polski. Oczywiście, to zderzenie pierwszoligowca z ekstraklasowiczem, ale wiadomo, że Widzew ma potężny potencjał kibicowski, a i piłkarsko ostatnio radzi sobie lepiej. Co przed tym meczem powiedział trener widzewiaków, Janusz Niedźwiedź? Niektórzy mogliby sądzić, że Widzewowi zależy przede wszystkim na lidze, gdzie walczy o […]
01.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Borussia – Bayern bez kibiców? BVB anuluje bilety

Koronawirus powoli zaczyna być coraz bardziej odczuwalny również w piłkarskich realiach. Daleko obecnej sytuacji do tego, co działo się wiosną zeszłego roku, ale swoje piętno odciska. W jaki sposób? Choćby na najbliższym hicie Bundesligi. Borussia Dortmund w sobotę podejmuje Bayern Monachium w niemieckim klasyku. Bilety, oczywiście, zostały dawno temu wyprzedane. Ale w związku z sytuacją […]
01.12.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Saganowski: – Ciśnienie w Legii jest ogromne

Legia Warszawa, delikatnie mówiąc, może mieć problemy, by wywalczyć sobie europejskie puchary poprzez ligę. Tym większe znaczenie ma ścieżka Pucharu Polski, w której dziś spotykają się z Motorem Lublin. Trenerem Motoru jest Marek Saganowski, piłkarz, który w Legii zapisał piękną kartę. Saganowski, oprócz standardowego „sentymenty są, ale gdy rozpocznie się mecz, trzeba odłożyć je na […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Tarasiewicz: – Nie będę ukrywał. Priorytetem jest liga

Dzisiejszy mecz Arki z Zagłębiem zapowiada się na całkiem wyrównany. Arce nie idzie w pierwszej lidze, Zagłębiu w Ekstraklasie. Mecz jednak w Gdyni, więc powiedzmy, że akcenty się rozkładają. A przynajmniej rozkładałyby się, gdyby nie zapowiadany rezerwowy skład Arki. Ryszard Tarasiewicz na konferencji przedmeczowej powiedział: – Nie będę ukrywał, że priorytetem jest dla nas liga, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Pique: – Piłka nożna może zaliczyć tendencję spadkową

Wywiady – podkreślamy: wywiady, nie rozmówki – z Pique zawsze są interesujące. I tym razem się o tym przekonaliśmy dzięki udziałowi Pique w programie „El Hormiguero”. Pique poruszył szereg tematów, od współpracy z Xavim, przez odejście Messiego, po swoje plany. Nas najbardziej zaciekawiła jego diagnoza dotycząca piłki nożnej jako takiej (transkrypcja za FCBarca.com): – To […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Kroos dałby Złotą Piłkę Benzemie

Opinie na temat Złotej Piłki koncentrują się przede wszystkim wokół tego, czy powinien wygrać Messi, czy Lewandowski. Toni Kroos sugeruje jeszcze inne rozwiązanie – dałby Złotą Piłkę Karimowi Benzemie. Benzema zajął 4. miejsce w głosowaniu Ballon d’Or, poza Lewandowskim i Messim tę dwójkę wyprzedził jeszcze Jorginho. Kroos powiedział: – Gram z nim i widzę, jak […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Lewandowski wygrał ranking ESPN

Robert Lewandowski nie postawi Złotej Piłki za 2021 rok na kominku. Został natomiast doceniony przez ESPN. Nie ta sama ranga nagrody, chociaż, w zasadzie, ESPN zasięgi ma znacznie większe niż obecnie France Football. „ESPN 100” to ranking, który wyróżnia zawodników na każdej z pozycji. ESPN wybrało bramkarzem roku Jana Oblaka, prawym obrońcą roku Achrafa Hakimiego, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Evra: – Robert, zostałeś okradziony

Nie milkną echa gali Złotej Piłki, na której Robert Lewandowski zajął drugie miejsce, a Ballon d’Or przypadła Messiemu. Nie brak też opinii bardzo zdecydowanych, czemu wyraz dał choćby Patrice Evra. Były reprezentant Francji nie przebiera w słowach: – Robert Lewandowski dostał nagrodę, którą stworzyli specjalnie dla niego. Dlaczego? Bo oni czuli się winni. Tam jest […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Radomiak – Piast jeszcze w tym roku

Na początku tygodnia koronawirus zdziesiątkował Piasta Gliwice. Zespół Waldemara Fornalika był zmuszony przełożyć mecz Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze oraz ligowe spotkanie z Radomiakiem Radom. Z tego co słyszymy, zaległości w Ekstraklasie zostaną odrobione jeszcze w tym roku. Radomianie i gliwiczanie zaliczą solidny, świąteczny maraton. W teorii jesienią mecze najwyższej ligi w Polsce nie miały […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Ivi Lopez najlepszym ekstraklasowym strzelcem w historii Rakowa

Ivi Lopez miał trudne wejście do ligi, ale w Rakowie bardzo w niego wierzono. Szybko zaczął potwierdzać swoją klasę i spłacać zaufanie, jakim obdarzył go Michał Świerczewski. Dziś Hiszpan to nie tylko lider zespołu, ale także zawodnik, który już zapisał się na kartach  historii Rakowa. Ivi Lopez w bieżącym sezonie w rozgrywkach ligowych strzelił już […]
01.12.2021