post

Opublikowane 08.11.2021 18:02 przez

Jakub Białek

Jeśli śledzicie nasze wewnątrzredakcyjne zakłady czy zobowiązania, doskonale wiecie, że duża część z nas mocno trzyma w tym sezonie kciuki za Stal Mielec. Ale to nie dlatego, że mieleckiemu klubowi przybyło kilkudziesięciu sympatyków przebywających regularnie przy Domaniewskiej. Jest kilka innych, bardziej logicznych powodów. Zanim zaczniemy je omawiać, napiszmy to jasno i wyraźnie – Stal zasługuje na duże pochwały.

I nie tylko dlatego, że wygrała przy Łazienkowskiej. Ten mecz był jedynie konsekwencją zwyżkującej formy Stali, która wygląda w tym sezonie jak odmieniona drużyna. I już teraz możemy powiedzieć, że zespół Adama Majewskiego odkleił od siebie łatkę „murowanego faworyta do spadku”, z jaką przecież rozpoczynał bieżące rozgrywki.

Dlaczego Stal nie dała się lubić?

Gdy patrzymy na to, co wyczynia w tym sezonie Górnik Łęczna, nie potrafimy się wyzłośliwiać. Dlaczego? Ano dlatego, że ten klub budzi pozytywne skojarzenia i jest zarządzany w sposób rozsądny. Jest biednie, ale jest też uczciwie i zdrowo. Gdy obserwowaliśmy zmagania Stali w zeszłym sezonie, jakoś tak nie mieliśmy oporów, by odpinać wrotki. A to dlatego, że Stal nie wyglądała jak klub oparty na zdrowych fundamentach.

A gdy wnosiła do tego niewielki koloryt na boisku… Przemknęło nam wówczas przez myśl, iż to trochę niesprawiedliwe, że spada tylko jeden klub.

Stal weszła do Ekstraklasy jako typowy klub budowany na kredyt. Na Podkarpaciu uparli się, że trzeba awansować, więc systematycznie płacono więcej, niż można było sobie pozwolić. A kiedy kolejny sezon kończył się fiaskiem, pompowano środki nadal, bo przecież tyle już zainwestowano wcześniej. W efekcie awans udało się w końcu wywalczyć, po kilku latach finansowej jazdy po bandzie, ale zaraz po nim problemy zaczęły się piętrzyć. Prezes Jacek Klimek po objęciu posady mówił o ponad pięćdziesięciu zawodnikach na kontraktach. Zaczęły narastać zobowiązania. Niektóre absurdalne ruchy jak na przykład automatyczne przedłużenie kontraktu zwolnionego już trenera pokazywały, że hasło „organizacyjnie Stal Mielec” wraca do łask. Innymi słowy – że Stalą, jeszcze na poziomie pierwszej ligi, nie rządziły szczególnie kompetentne osoby.

Podobne sygnały obserwowaliśmy jeszcze przed awansem. Z Arturem Skowronkiem pożegnano się, bo ten zaczął budzić zainteresowanie innych klubów i – zdaniem włodarzy – nie mógł przez to skupić się na pracy. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, tak właśnie było. Z Dariuszem Marcem nie dogadano się po awansie. Później wybrano trenera-optymistę, który preferuje grę o wysokiej kulturze, a później dziwiono się, że nie potrafi walnąć pięścią w stół i grać prostego futbolu. Leszek Ojrzyński stracił pracę, bo w Mielcu oczekiwano trenera, który da szczęście. I choć z Gąsiorem koniec końców udało się uratować ligę, to każda z tych historii pozostawia po sobie spory niesmak.

Historie podobnego kalibru sprawiały, że po awansie Stal została szybko dogoniona przez przeszłość. I zamiast celebrować sukces, w który tyle zainwestowano, trzeba było zastanawiać się, jak możliwie niskim nakładem kosztów uratować Ekstraklasę i pospłacać zobowiązania. Na boisku wyglądało to słabo. Stal nie była powiewem świeżości, a do tego zatrudniła wiele zgranych piłkarskich kart.

Czy można było jarać się więc Stalą Mielec, będąc postronnym widzem? Można było, ale to zakrawało o masochizm.

Stal Mielec – dlaczego jest tak dobrze?

To wszystko sprawia, że tym bardziej należy docenić miejsce, w którym znalazła się obecna Stal. Przez kilka tygodni niektórzy kibice Legii forsowali teorię, że tabela trochę zakłamuje rzeczywistość, bo mistrz Polski ma jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze. Jeśli dodalibyśmy warszawskiemu zespołowi sześć punktów (a w obecnej formie wątpliwe wydaje się, że uda się ugrać choćby jeden), przed meczem ze Stalą i tak miałby mniej oczek niż jego rywal. A po wczorajszym meczu przewaga mielczan wzrosła do pięciu oczek (przy ciągłym założeniu, że Legia wygrywa oba mecze).

To wszystko sprawia, że Stali nie należy już postrzegać jako drużyny, która będzie bić się o utrzymanie, choć sezon jest oczywiście długi i nie można wykluczyć też takiego scenariusza. Na dziś to drużyna środka tabeli, niemająca wielkich celów, będąca na tej samej półce, co Cracovia, Zagłębie czy Wisła Płock. Co jest źródłem tej przemiany?

a) dobre i mądre transfery. Przez większość okna transferowego Stal wyczekiwała. Zaczynała Ekstraklasę z ledwie symbolicznymi transferami, z których najpoważniejszym – nie licząc młodzieżowców, w tym na przykład Sitka – wydawało się wyciągnięcie Marcina Budzińskiego. Z całym szacunkiem, ale jeśli zamierzasz budować klub na podupadającym piłkarzu rezerw Cracovii, ta misja może ci się nie udać.

Wydawało nam się, że taki stan rzeczy bierze się z biedy i naiwnej wiary w to, że jakoś to ruszy. Jacek Klimek opowiadał nam w Weszłopolskich, że to świadoma strategia transferowa. Stal chciała wyczekać na ostatnie dni okienka, bo wtedy znacznie łatwiej złapać okazję. Piłkarze boją się, że zostaną na lodzie, więc raz – chętniej spojrzą na klub z Mielca, dla którego gra może oznaczać potencjalny spadek, dwa – zejdą z oczekiwań finansowych. W tej polityce było dużo ryzyka, bo przecież Stal mogła zostać na lodzie, ewentualnie – nowi piłkarze mogli potrzebować czasu na wkomponowanie.

Tymczasem wszystko zagrało bardzo dobrze. Okno, które wydawało się być przespane, prawdopodobnie okaże się najlepszym od czasu awansu do Ekstraklasy. Fabian Piasecki? Majstersztyk i jeden z najlepszych transferów w całej lidze. Gość z miejsca daje jakość i rozwiązuje największy problem Stali w zeszłym sezonie – brak skutecznego napastnika. Gdyby podpisano jakiegoś snajpera w lipcu, być może nie byłoby funduszy na to, by skorzystać z okazji na wypożyczenie piłkarza Śląska, który nie był zadowolony ze swojej pozycji w zespole. Wrzesiński, Kort czy Hinokio jeszcze nie brylują, ale poszerzają trenerowi pole manewru i oferują doświadczenie.

b) trener skrojony na miarę. Dla Adama Majewskiego to kluczowy moment w karierze trenerskiej. Zdaje sobie sprawę, że jeśli sprawdzi się w Stali, może zostać na karuzeli na dłużej. Jego zatrudnienie było zaskakujące. W Stomilu Olsztyn miał grać ładnie i skutecznie, a wyszło tak, że Stomil był najnudniejszą drużyną w lidze i nie miał wyników. Oceniając przez pryzmat tej pracy – na pewno nie zasłużył na awans do Ekstraklasy.

Stal zobaczyła w tym trenerze coś więcej i – nie ukrywajmy – był po prostu tani. Dariusz Skrzypczak okazał się porażką rekrutacyjną Stali, o czym już wspominaliśmy. Oczekiwała trenera o innym profilu, a z jakichś powodów postawiła na Skrzypczaka. Ojrzyńskiemu z kolei nie było po drodze z włodarzami klubu. W gabinetach bywało gorąco. Włodzimierz Gąsior to klubowa legenda, dał osławione szczęście, ale czy ktokolwiek wierzył, że na dłuższą metę to poukłada? No nie. W stosunku do Adama Majewskiego nie było dużych oczekiwań, ale póki co dobrze pracuje na swoje nazwisko.

c) lepszy klimat wokół klubu. Jacek Klimek sprawia wrażenie człowieka, który sprząta bałagan po poprzednikach, jednocześnie dbając o to, by Stal prezentowała godny poziom sportowy. Jest transparentny i otwarcie mówi o problemach. Kilka tygodni temu zaapelował do władz miasta, by te pożyczyły Stali środki na bieżącą działalność, bo inaczej klub może zbankrutować.

Odzewu z ratusza nie ma, a więc kibice Stali… sami zaczęli zbierać środki. Na internetową zbiórkę wpłacono już ponad 150 tysięcy złotych. To oczywiście tylko kropla w morzu potrzeb. Ale sam fakt takiej oddolnej inicjatywy pokazuje, że w Mielcu poprawia się postrzeganie klubu. Innymi słowy – że wśród kibiców powraca wiara, iż Stal jest wiarygodna.

WŁODZIMIERZ GĄSIOR – „DZIADEK” WAM JESZCZE POKAŻE!

Na co stać Stal?

To wszystko sprawia, że Stal znalazła się na krzywej wznoszącej. Przeczytaliśmy w naszych komentarzach, że obecny sezon wyrównuje Stali brak szczęścia z zeszłego, a w Warcie przeciwnie – zabiera wszelkie momenty, w których pomagał fart. Coś w tym jest, bo Stal miewała w poprzednich rozgrywkach mecze, w których zawodziła ją skuteczność. Dyżurnym przykładem jest tu domowe starcie z Lechią, w którym mielczanie oddali 30 strzałów, z czego 10 celnych, a mimo to nie znaleźli drogi do siatki i przegrali.

W tym sezonie Stal zagrała już kilka bardzo dobrych spotkań. To w Warszawie jest świetną puentą. Mądra defensywa, przetrwanie wielu ciosów i trzy zabójcze akcje, które totalnie zaskoczyły Legię. Efektowne pokonanie Zagłębia Lubin, w którym drużyna podniosła się po kolejnym samobóju Getingera i choć miała już wynik 4:2, do ostatnich chwil parła po kolejne bramki. Nawet spotkanie z Cracovią wyglądało dobrze i choć zdarzały się babole w tyłach, to ofensywa mielczan była bardzo groźna.

Stal jest na siódmym miejscu. Traci tylko punkt do Śląska, będącego w zupełnie innym momencie rozwoju. Jest nad Piastem czy Jagiellonią. Taki stan rzeczy pewnie nie potrwa w nieskończoność. Przewidujemy, że Stal zacznie zmierzać bliżej dolnych rejonów tabeli.

I nawet, jeśli tak się stanie, już teraz należy pochwalić klub z Mielca, dla którego każde miejsce powyżej szesnastego miało być sukcesem. Kto by pomyślał, że Stal będzie radzić sobie tak dobrze? I to grając ładną piłkę? Porywając tłumy? Próbując zerwać przy tym z łatką patologicznego klubu?

Po prostu – gratulujemy. Jesteście na dobrej drodze.

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. FotoPyK

Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

LIGA MINUS – LIVE OD 21:00

28.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Przedziwna niedziela w Kuusamo. I bardzo nieudana dla Polaków

Zaczęło się od pecha Ryoyu Kobayashiego, wczorajszego triumfatora, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, co wykluczyło go z niedzielnej rywalizacji. Potem mieliśmy wpadkę Halvora Egnera Graneruda, który nie przeszedł kwalifikacji. W końcu obejrzeliśmy loteryjny, rwany konkurs. O ile jeszcze pierwszą serię dało się przeżyć (choć złe warunki nie oszczędziły kilku skoczków, w tym Kamila […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bułgaria, Czechy, Dania, Ukraina. Nieoczywiste kraje, które doczekały się Złotej Piłki

Jacy zawodnicy z miejsca kojarzą nam się z hasłem „Złota Piłka”? Leo Messi, Cristiano Ronaldo – wiadomo. Brazylijski Ronaldo, Zinedine Zidane czy Roberto Baggio pewnie też. Ale ten plebiscyt to nie tylko zwycięstwa gości, którzy reprezentują typowo piłkarskie nacje. Nacje, które zawsze były i są w światowej czołówce, które sięgały po mistrzostwo świata. Jeśli Robert […]
28.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

LIGA MINUS – LIVE OD 21:00

28.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Przedziwna niedziela w Kuusamo. I bardzo nieudana dla Polaków

Zaczęło się od pecha Ryoyu Kobayashiego, wczorajszego triumfatora, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, co wykluczyło go z niedzielnej rywalizacji. Potem mieliśmy wpadkę Halvora Egnera Graneruda, który nie przeszedł kwalifikacji. W końcu obejrzeliśmy loteryjny, rwany konkurs. O ile jeszcze pierwszą serię dało się przeżyć (choć złe warunki nie oszczędziły kilku skoczków, w tym Kamila […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bułgaria, Czechy, Dania, Ukraina. Nieoczywiste kraje, które doczekały się Złotej Piłki

Jacy zawodnicy z miejsca kojarzą nam się z hasłem „Złota Piłka”? Leo Messi, Cristiano Ronaldo – wiadomo. Brazylijski Ronaldo, Zinedine Zidane czy Roberto Baggio pewnie też. Ale ten plebiscyt to nie tylko zwycięstwa gości, którzy reprezentują typowo piłkarskie nacje. Nacje, które zawsze były i są w światowej czołówce, które sięgały po mistrzostwo świata. Jeśli Robert […]
28.11.2021
Weszło Extra
25.11.2021

„Osiem kontaktów z piłką i dwa gole. Jakość, a nie ilość”

„Praca procentuje”. To wyrażenie padło podczas tego wywiadu kilka razy. Adam Buksa zdobył szesnaście bramek w MLS, wszystkie z pola karnego. Nikt w kończącym się sezonie nie strzelił więcej goli z gry. Polak codziennie ćwiczy wykończenie na treningach indywidualnych, a gry tyłem do bramki uczy się przy pomocy sprzętu z NFL. Diametralnie zmienił swoją charakterystykę. Już nie […]
25.11.2021
Weszło
22.11.2021

Piłkarski dziki zachód w Nowogardzie [reportaż]

Pomorzanin Nowogard. Klub z zachodniopomorskiej okręgówki, który otrzymuje corocznie około 230 tysięcy dotacji z miasta. Na tym poziomie powinien mieć wszystko. Tymczasem dopiero co pobił niechlubny rekord Polski, bo jeszcze nikt w historii nie przegrał tak dotkliwie (aż 0:53 z Wybrzeżem Rewalskim Rewal!). W tym samym meczu Jacek Magdziński ustanowił rekord świata, strzelając 22 bramki. […]
22.11.2021
Weszło
16.11.2021

Przepis o wychowanku zamiast przepisu o młodzieżowcu? Plusy i minusy

– Przepis o młodzieżowcu ma rację bytu. Jestem jak najbardziej za tym. Z tym, że mam jedno zastrzeżenie. Chciałbym i wierzę, że to będzie możliwe, żeby ci młodzieżowcy byli wychowankami danego klubu. Uważam, że wtedy wszyscy ludzie, którzy pracują w klubie – zarządy, dyrektorzy sportowi, trenerzy – będą w stu procentach zwracać uwagę, jak się […]
16.11.2021
Weszło
16.11.2021

Sousa chyba pomylił mecz. Myślał, że z Węgrami gramy sparing

Wysłuchaliśmy konferencję prasową Paulo Sousy i mieliśmy ochotę zrobić mniej więcej to, co portugalski trener na zdjęciu. Wygląda na to, że albo nasz selekcjoner pomylił mecze (i myślał, że gra sparing, co świadczyłoby o jego gapiostwie), albo świadomie potraktował mecz o punkty jak sparing (co świadczyłoby o tym, że stracił kontakt z bazą). I sami nie […]
16.11.2021
Weszło
15.11.2021

„Każdy napastnik w III lidze chce pokazać, że kiwnie Łukasza Piszczka”

LKS Goczałkowice był przez jakiś czas głównie ciekawostką i niezwykle sympatyczną historią z zasłużonym reprezentantem Polski w roli głównej. Od kiedy Łukasz Piszczek reprezentuje barwy swojego klubu, zaczyna robić się naprawdę poważnie. LKS jest liderem trzeciej ligi (grupa III) i zmierza do awansu na poziom centralny. W drużynie jest też kilku innych zawodników z uznaną marką, między innymi […]
15.11.2021
Live
12.11.2021

LIVE: Matty Cash melduje się na boisku!

Siemanko! Czy spodziewamy się dziś innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwo reprezentacji Polski? Nie. Liczą się dla nas wątki poboczne – udany debiut Matty’ego Casha, fajny styl i ogólna poprawa humorów przed meczem z Węgrami, który musimy wygrać, żeby przyklepać sobie rozstawienie w barażach. Wieczór zaczyna się wybornie, bo nasza młodzieżówka prowadzi z Niemcami. I oby dorosła […]
12.11.2021
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Smoczek
Smoczek
20 dni temu

Panie łedaktorze nie widzę żadnej wzmianki o koledze w stoku borata 🙂 miało być poniżej a ni ma… a my pamiętamy zakład i nie Paczul nie pierniczy o masochistach chcących oglądać jego muskularne nagie ‚łudki’ deal to deal !!!!

Smoczek
Smoczek
20 dni temu
Reply to  Smoczek

* w stroju borata

Andrzej
Andrzej
20 dni temu
Reply to  Smoczek

Co racja, to racja!
Zakład honorowy, chyba, że kolega honoru nie ma….
Niestety nie każdy kto kreuje się ekspertem, takim jest.
Stał się utrzyma, a ktoś się ośmieszy …

EliseChapman
EliseChapman
20 dni temu
Reply to  Smoczek

Teraz zarabiam dodatkowe 19 000 $ lub więcej każdego miesiąca poza domem, wykonując bardzo prostą i łatwą pracę online z domu. Otrzymałem dokładnie 20845 dolarów w zeszłym miesiącu z tej pracy domowej. Dołącz teraz do tej pracy i zacznij zarabiać dodatkową gotówkę online, postępując zgodnie z instrukcjami na podanej stronie…. http://www.webcash1.com

tolo
tolo
20 dni temu

zbieranie pieniędzy na wypłaty dla zawodników to jest śmieszne. Zrzuca się przecięty Kowalski z swoich 2,5 tys dla gościa który zarabia 30.000 miesięcznie za kopanie piłki. Śmieszne i żałosne. Tym bardziej że wcześniej jakieś głąby rozpiżdziły setki tysięcy jakk nie miliony złotych z naszych podatków. A jak ten klimek taki mąndry to niech sam zejdzie ze swojej wypłaty i da przykład. ciekawe ile biedak kasuje miesięcznie 20.000 czy więcej. Ot patologia

Marcin
Marcin
20 dni temu
Reply to  tolo

Przeciętnego Kowalskiego nikt do darowizny nie zmusza, a jednak z jakichś prawie 160 koła skapnęło. Czemu tak jest? Zastanów się.

Rafał Zając
Rafał Zając
16 dni temu
Reply to  tolo

Tobie Panie przed pisaniem „mąndrych” komentarzy przyda się podstawowy słownik języka POLSKIEGO

Ultras Stal
Ultras Stal
20 dni temu

Ciekawy artykuł, dużo w tym prawdy. A czy z czasem będziemy schodzić w dolne rejony tabeli? Czas pokaże. Na początek celem jest jak najszybsze osiągnięcie 35-38 punktów co raczej powinno dać utrzymanie. Takie 5 miejsce jest spokojnie do zaatakowania. Myślę że Raków, Lech czy Pogoń są nie do ruszenia, natomiast Lechia i Śląsk są niestabilne, jeszcze zagrają dużą sinusoidę. Natomiast Cracovia czy Płock nadal będą się kręcić w rejonach spadku. A mistrzem Polski raczej będzie Raków no chyba że Papszun oszaleje i zamieni Raków na Legię w przerwie zimowej.

qdlaty
qdlaty
19 dni temu
Reply to  Ultras Stal

5.miejsce dla Mielca?
Get real…

FKS
FKS
20 dni temu

Przestali robić mega babole, a jak już zdarzy się jakiś mniejszy to nie kończy się strata bramki, z przodu jest kim postraszyć, zreszta poziom eklapy jest jaki jest więc to nic trudnego jak widać po Piaseckim, zjazd w dół hmmm jak będą punkty z lechią i slaskiem to moze być ciekawie, jak żre to trzeba to wykorzystać w tej słabej lidze

KochanekPaczula
KochanekPaczula (@kochanekpaczula)
20 dni temu

Ależ te nagie pośladki motywujące. <3

Marek
Marek
20 dni temu

Redaktor paczul zakupił już strój???

Paweł
Paweł
20 dni temu

Panie Paczul, czy była już pierwsza przymiarka u krawca do stroju Borata? 😀

Adam
Adam
20 dni temu

Sezon się dopiero zaczyna. A Stal piszecie ,ze może zbankrutować. To ja czegoś nie rozumiem. Stal wygrywa z Legia ,a zaraz moze cos stracić :D, Generalnie i tak czołowa 8 bedzie inaczej wygladać. Na razie są niespodzianki ,ale poczekamy jeszcze :). Stal długo tak nie wytrzyma chyba.

Tytanowy Janusz
Tytanowy Janusz
20 dni temu

To może od razu ustalmy: w którym mieście odbędzie się przechadzka w stroju Borata?

Alladyn
Alladyn
20 dni temu

Niestety ale Paczul zdezerteruje jak najman i szpilka razem wzięci

Alan
Alan
20 dni temu

Brawo Stal Mielec! Mimo kłopotów finansowych w klubie, chłopaki ciężko pracują i z pokorą osiągają cele o których jeszcze niedawno, nikt nawet nie miał śmiałości wspominać. A zrzutka? Tak robimy ją i wokół niej tylko jednoczymy – kibiców, polityków, artystów… mieszkańców regionu. Naszym celem jest nieść dobro – dla klubu, dla miasta. A stadion i atmosferę wokół wydarzeń związanych z możliwością gry w Ekstraklasie traktujemy jako dobro społeczne miasta Mielca. Nikt nie chce, aby ponownie na ul. Solskiego 1 zgasły światła na kolejne 24 lata. Jeśli możesz, proszę pomóż nam – zaglądnij na http://www.zrzutka.pl/dlastali lub zrób zakupy na http://www.facebook.com/groups/dlastali Pozdrawiam.

Pedro
Pedro
20 dni temu

Redaktorze Białku. Miasto podpisało już umowę z klubem na promocję do końca roku za 0.9mln i w rachubę wchodzi jeszcze pożyczka 1.1mln. Także odzew z „ratusza” jest.

Janek
Janek
20 dni temu

Białek ale z tym ze na Podkarpaciu uparli sie na ekstraklase zes poplynal co runde odchodzili najlepsi zawodnicy typu Zubrowski czy Cholewiak. Dziwnym trafem awansowali dopiero po reformie ze jedna druzyna spada (wlasnie dlatego weszli liczac ze udda sie utrzymac) i ledwo ale udalo sie ten sezon miala byc w miare stabilizacja (z kasy z transmisji za poprzedni sezon) i tak tez sie dzieje i kazda osoba z Mielca Ci to powie wiec az dziwne ze az tak poplynoles z tym parciem na ekstraklase ….

Regis
Regis
20 dni temu

A tak z innej beczki. Skoro finansowo promuje się kluby wystawiające większą grupę juniorów, to może by tak doceniać finansowo kluby promujące polskich zawodników?;)

qdlaty
qdlaty
19 dni temu
Reply to  Regis

W eklapie chyba juz nie ma pro junior…?

Lokick
Lokick
20 dni temu

Brawo Stal Mielec !!!

Waldek
Waldek
20 dni temu

Piłkarze mają płacone na bieżąco nie ma jakiś tam zaległość, problemem są inne długi. Miejscem w lidze możemy je zlikwidować.

Czerkas
Czerkas
19 dni temu

mialem pewne obawy ale jednak po tym artykule stawiam na Lechię w najbliższym meczu

kororowy
kororowy
19 dni temu
Reply to  Czerkas

Dokładnie, Bialek niby nie lubi Paczula (patrz film dokumentalny „No ludzie pozwani”) ale jak trzeba przeciwnika Lechii obrzucić klątwą to pierwszy. Ha TFU.

MboMpenza
MboMpenza (@mbompenza)
19 dni temu

Ciekawe, czy Panowie ze Stali mają w szatni tekturowego Paczula i wzorem filmu „Pierwsza liga”, za każdy punkcik, odklejają część w oczekiwaniu na wielki, boratowy finał.

https://www.youtube.com/watch?v=kBwZymjomvU

thomas66
thomas66
19 dni temu

I­­ a­­m m­­a­­k­­i­­n­­g $­­200­­ t­­o ­­$­­300­­p­­e­­r ­­h­­o­­u­­r­­ f­­o­­r­­ d­­o­­i­­n­­g­­ ­­o­­n­­l­­i­­n­­e­­ w­­o­­r­­k ­­f­­r­­o­­m ­­h­­o­­m­­e­­. I ­­k­­e­­p­­t h­­e­­a­­r­­i­­n­­g o­­t­­h­­e­­r p­­e­­o­­p­­l­­e t­­e­­l­­l m­­e h­­o­­w m­­u­­c­­h m­­o­­n­­e­­y t­­h­­­­e­­y c­­a­­n m­­a­­k­­e o­­n­­l­­i­­n­­e s­­o I d­­e­­c­­i­­d­­e­­d t­­o l­­o­­o­­k i­­n­­t­­o i­­t. W­­e­­l­­l, it w­­a­­s a­­l­­l t­­r­­u­­e a­­n­­d h­­a­­s t­­o­­t­­a­­l­­l­­y c­­h­­a­­n­­g­­e­­d m­­y l­­i­­f­­e.if you interested…Go to this link, fill out a basic online form and hit submit at,Home Profit System And Follow The instructions as Home Profit System And Set Up your AcCount..GOOD LUCK★★

↓↓↓↓COPY THIS WEBSITE↓↓↓↓

HERE☛ http://www.webwork8.com

Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Drugi mecz, druga porażka. Pierwsze koty za płoty kadry Milicica

Zmienił się trener kadry polskich koszykarzy, zmieniły się realia. Jeszcze parę miesięcy temu po dwóch porażkach z rzędu, z Izraelem oraz osłabionymi Niemcami, mielibyśmy wyjątkowo nietęgie miny. Obecnie jednak musimy być bardziej wyrozumiali. I zdawać sobie sprawę, że odmłodzona kadra nie będzie faworytem w większości rozgrywanych spotkań. Choć dzisiaj, w meczu z niemiecką kadrą, do […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Mamrot: „Dziwiła mnie bojaźliwość mojego zespołu”

Legia Warszawa wygrała u siebie 1:0 z Jagiellonia Białystok i przełamała fatalną passę porażek. Rozgoryczenia przebiegiem spotkania nie ukrywał szkoleniowiec gości, Ireneusz Mamrot, któremu nie podobała się bojaźliwość jego podopiecznych. – Możemy mieć do siebie ogromne pretensje za pierwszą połowę. Chcieliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, grać wyżej i intensywnie. Dziwiła mnie bojaźliwość mojego zespołu […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Fatalny błąd bramkarza Sevilli [WIDEO]

Real Madryt bardzo słabo zaczął spotkanie z Sevillą i po 12. minutach przegrywał 0:1. „Królewskim” udało się jednak wyrównać, ponieważ pomocną dłoń wyciągnął ku nim golkiper drużyny przyjezdnej, Bono. Spójrzcie sami: Fatalny błąd Bono! 😱😱😱 Takich pomyłek nie wybacza Karim Benzema, który trafia na 1:1! ⚽ #lazabawa 🇪🇸 pic.twitter.com/MICcavDb3J — ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) November […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Piotr Zieliński z kolejnym golem w Serie A [WIDEO]

Kolejny mecz ligowy, kolejny gol Piotra Zielińskiego. Ostatnio polski pomocnik trafił w starciu z Interem, tym razem ukąsił przeciwko Lazio. No jest w gazie Piotrek, nie da się tego nie zauważyć. Spójrzcie sami: PIOTR ZIELIŃSKI ZNOWU Z BRAMKĄ! ⚽ Dzięki jego trafieniu SSC Napoli prowadzi w starciu z S.S. Lazio! 👏 Zobaczcie gola reprezentanta Polski! […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

LIGA MINUS – LIVE OD 21:00

28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Napoli uhonorowało Diego Maradonę pomnikiem

Diego Maradona to bez wątpienia najważniejsza postać w historii Napoli, najbardziej uwielbiana legenda klubu i jedna z ikon całego Neapolu. Nie może zatem dziwić, że władze klubu uczciły kultowego Argentyńczyka pomnikiem. Wygląda on tak: DIEGO 🔟 💙 #ForzaNapoliSempre pic.twitter.com/Zfd49XHfvc — Official SSC Napoli (@sscnapoli) November 28, 2021 Pomnik Maradony na Stadio Diego Maradona. Wszystko się […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Plaga kontuzji w Legii Warszawa

Legia Warszawa wygrała 1:0 z Jagiellonią Białystok, ale radosną atmosferę przy Łazienkowskiej – poza kiepską postawą w drugiej połowie spotkania – zakłóca plaga kontuzji, która dotknęła drużynę. Przed trenerem Markiem Gołębiewskim mnóstwo znaków zapytania. Podsumujmy: w 10. minucie meczu urazu nabawił się Artur Jędrzejczyk – prawdopodobnie uszkodził obojczyk na drugą połowę nie wyszedł Mattias Johansson […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Boruc uważa, że Legii należał się rzut karny

Artur Boruc był gościem programu Liga+Extra po zwycięskim (1:0) starciu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok. Golkiper mistrzów Polski był naturalnie usatysfakcjonowany wynikiem, ale miał też pretensje do sędziego. Borucowi chodziło o sytuację z drugiej połowy spotkania, gdy w polu karnym białostockiego zespołu doszło do bardzo groźnie wyglądającego zderzenia pomiędzy Błażejem Augustynem a Lindsayem Rose’em. Według […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Złota Piłka jednak dla Messiego?

Jak donosi Piotr Koźmiński ze „Sportowych Faktów”, tegoroczna Złota Piłka przypadnie Leo Messiemu, a Robert Lewandowski będzie się musiał zadowolić drugim miejscem w plebiscycie. Koźmiński powołuje się na kuluarowe rozmowy z dziennikarzami, którzy przybyli na galę organizowaną przez France Football. Według przedstawicieli hiszpańskich i argentyńskich mediów Messi po raz siódmy zostanie nagrodzony Złotą Piłką, co […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Przedziwna niedziela w Kuusamo. I bardzo nieudana dla Polaków

Zaczęło się od pecha Ryoyu Kobayashiego, wczorajszego triumfatora, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, co wykluczyło go z niedzielnej rywalizacji. Potem mieliśmy wpadkę Halvora Egnera Graneruda, który nie przeszedł kwalifikacji. W końcu obejrzeliśmy loteryjny, rwany konkurs. O ile jeszcze pierwszą serię dało się przeżyć (choć złe warunki nie oszczędziły kilku skoczków, w tym Kamila […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Jacek Góralski zdobył Puchar Kazachstanu

Kajrat Ałmaty po serii rzutów karnych pokonał Szachtior Karaganda w finale Pucharu Kazachstanu. W ekipie zwycięzców wystąpił Jacek Góralski, który wykorzystał zresztą jedną z jedenastek w konkursie. 29-letni reprezentant Polski jesienią powrócił do gry po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją. Dość szybko wskoczył do wyjściowej jedenastki swojego klubu. W lidze od października rozegrał trzy spotkania, […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Spalony czy nie? Kontrowersyjny gol Legii

Legia Warszawa w samej końcówce pierwszej połowy wyszła na – zasłużone zresztą – prowadzenie w starciu z Jagiellonią Białystok. Wokół trafienia „Wojskowych” krążą jednak kontrowersje związane z domniemanym ofsajdem Mahira Emrelego. No właśnie, był spalony czy nie było? Grafika zaserwowane przez realizatorów spotkania wyjaśnia w sumie niewiele. VAR bardzo długo analizował całą sytuację i ostatecznie […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Skorża: „Szacunek, Warta wysoko zawiesiła poprzeczkę”

Lech Poznań zwyciężył 2:0 z Wartą w derbach, ale triumf nie przyszedł „Kolejorzowi” łatwo. Zwłaszcza pierwsza połowa meczu była niezwykle wyrównana. Trener Maciej Skorża podczas konferencji prasowej docenił postawę przeciwnika. – Za nami kolejny mecz, w którym przez większość czasu było trzeba szukać rozwiązań w ataku pozycyjnym – analizował Skorża. – Warta zagrała szóstką w […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bułgaria, Czechy, Dania, Ukraina. Nieoczywiste kraje, które doczekały się Złotej Piłki

Jacy zawodnicy z miejsca kojarzą nam się z hasłem „Złota Piłka”? Leo Messi, Cristiano Ronaldo – wiadomo. Brazylijski Ronaldo, Zinedine Zidane czy Roberto Baggio pewnie też. Ale ten plebiscyt to nie tylko zwycięstwa gości, którzy reprezentują typowo piłkarskie nacje. Nacje, które zawsze były i są w światowej czołówce, które sięgały po mistrzostwo świata. Jeśli Robert […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Przepiękny gol w Serie A! Milan pokonany u siebie [WIDEO]

AC Milan przegrał u siebie z Sassuolo 1:3, choć w 21. minucie gry wyszedł na prowadzenie. Ale już kilka chwil później fenomenalną ripostę wyprowadził pomocnik gości – Gianluca Scamacca. Wspaniały strzał w wykonaniu 22-latka! Spójrzcie sami: GIANLUCA SCAMACCA! 🔥 CO ZA BOMBA! 💣 Fenomenalne uderzenie z dystansu! ⚽️🚀 #włoskarobota🇮🇹 pic.twitter.com/dyrjOjpeZn — ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) […]
28.11.2021