post

Opublikowane 19.10.2021 13:53 przez

leszek.milewski

– Na ten moment nie ma czegoś takiego jak skauting w Stali Mielec. Klub nad tym pracuje. Chce podejść profesjonalnie do tematu, bo nikt nie będzie za darmo pracował. Ale w tej chwili głównie sam skupiam się na szukaniu zawodników i dostałem na to zgodę – trener Adam Majewski w Stali Mielec odpowiada nie tylko za trenowanie, ale również za transfery. Jaki był potencjał Stali Mielec z początku sezonu, a jaki jest teraz? Na kim się wzoruje? Dlaczego jego podstawą jest szczerość? Co jest najtrudniejsze w zawodzie trenera? Jakie są cechy wspólne Stomilu i Stali? Zapraszamy.

Gdzie pan widzi największe różnice między Stalą obecną, a Stalą z początku sezonu?

W tym, jak systematycznie punktujemy. Wiemy jakie mamy możliwości, doceniamy każdy punkt. Wiadomo, że potrzeba było nam czasu. Objąłem drużynę zaraz przed rozgrywkami, w ostatniej chwili uzupełnialiśmy skład. Cieszę się natomiast, że konsekwencja przynosi efekty.

Po Górniku Zabrze nazwał pan ofensywę Stali, tu cytat, „totalną katastrofą”. Dość bezpośrednie słowa.

Jestem szczery, mówię co myślę, a ten mecz nam nie wyszedł – każdy kto go obejrzał to widział. W szatni nie mamy nic do ukrycia. Tak samo po Cracovii – prowadzimy 3:1, remisujemy 3:3. Nie będziemy udawać, że wszystko było w porządku. Niemniej doceniamy ten punkt, bo każdy się przyda.

Szczerość to pana absolutna podstawa? Pytam również dlatego, że spotkałem się z opiniami, że środowisko piłkarskie nie należy do najbardziej szczerych.

Nie będę wypowiadał się za środowisko piłkarskie. Było jakie było, choćby w dawnych latach. Każdy sam musi ocenić, jak jest teraz. Na pewno też zostałem kiedyś oszukany, ale nie jestem człowiekiem pamiętliwym. Ja mogę mówić za siebie: dla mnie szczerość to fundament. Mam proste zasady w życiu, poza szczerością uczciwość, pracowitość. I nie dążenie po trupach do celu. Człowiek musi być człowiekiem. Być wiernym sobie, szanować innych.

A w środowisku często takie dążenie po trupach funkcjonuje?

Nie chcę wypowiadać się za osoby, które w ten sposób postępują.

Czy ludzie często są niegotowi na szczerość, choć zawsze deklarują jej chęć?

Tak, myślę, że generalnie nie są gotowi na szczerość. Czy czasem moja szczerość wzbudza zaskoczenie? Pewnie tak. Ale nie powiedziałbym, że negatywne. Jak w życiu – ktoś po słowach szczerości będzie ci wrogiem, ktoś przyjacielem.

Czy dla pana samego była zaskoczeniem oferta Stali przed sezonem? Nie był pan oczywistym wyborem na Ekstraklasę.

Było dla mnie zaskoczeniem, bo niełatwo się przebić. Jest wielu trenerów, którzy takiej szansy nigdy nie otrzymali. Mam nadzieję, że swoją wykorzystam, ale podchodzę do tego ze spokojem. Cieszą pozytywne opinie, że w grze Stali Mielec coś się zmieniło.

Wiadomo, że Ekstraklasa to wielka szansa, ale nie obawiał się pan choć trochę? Już wiosną o Stali mówiło się również przez pryzmat problemów finansowych.

Oczywiście, nie zawsze wszystko wygląda tak, jakbyśmy chcieli. Ale trzeba dostosować się do panujących możliwości, to też część warsztatu trenera. Ekstraklasa oczywiście była magnesem, sam chciałem się sprawdzić – człowiek po to się kształcił, żeby spróbować na tym poziomie.

Czymś pana zaskoczyła Ekstraklasa?

Niczym.

To jaka jest, skoro niczym pana nie zaskoczyła?

Zależy z której strony będziemy patrzeć. W porównaniu do czasów, gdy sam grałem – łatwiej się wybić. Lepsza otoczka. Zawodnicy nie muszą koniecznie wyjeżdżać z kraju, by zabezpieczyć się finansowo. Natomiast z mojej perspektywy, kiedyś w Ekstraklasie grało się zdecydowanie trudniej.

Dlaczego?

Lepsi piłkarze.

Pod jakim względem?

Piłkarskim, charakterologicznym. Mieli gorsze warunki, gorsze stadiony, gorszy sprzęt. Nadrabiali charakterem. Teraz piłkarze mają praktycznie wszystko podane na tacy i albo ktoś z tego skorzysta, albo nie. Jak w życiu: im trudniej dochodzi się do celu, tym bardziej jest się zahartowanym.

Ta gra dziś jest jednak znacznie szybsza, nie wiem czy dawne zespoły ESA dałyby radę.

Zdecydowanie piłka poszła w kierunku szybkości, trzeba się szybciej przemieszczać, natomiast nie ma co tego tak porównywać.

Skoro przy dawnych czasach, to jeszcze jedno pytanie: panu słyszałem wczoraj opinię, że był pan wielkim talentem, mógł zostać znacznie lepszym rozgrywającym.

Nie chciałbym oceniać samego siebie. Natomiast oceniany byłem często przez pryzmat warunków fizycznych, a w tamtych czasach gra była bardzo fizyczna – śmieję się, że być może zabrakło mi nie umiejętności, ale 5kg. Nie narzekam jednak, jestem zadowolony z tego, co osiągnąłem na boisku. Nie byłem, a grałem w Lechu Poznań i Legii Warszawa, około 300 spotkań w ESA, zdobyłem mistrzostwo Polski, występowałem w kadrach młodzieżowych i zaliczyłem debiut w pierwszej. Gwiazdą nie byłem, tylko człowiekiem od czarnej roboty.

Ma pan jakiś wzór trenerski?

Konkretnego nie mam, obserwuję wielu trenerów, od każdego można coś wyciągnąć. W pierwszej kolejności trzeba być jednak sobą. Patrząc na sposób i system gry najbliżej mi do Thomasa Tuchela.

Co pan sądzi o zagadnieniu trenerskiej charyzmy? To nie tylko gestykulacja i pokrzykiwanie przy linii.

Trudno ocenić zagadnienie charyzmy, na pewno nie jest to takie oczywiste. Ci, którzy przy linii bocznej gestykulują, krzyczą, są traktowani jako ludzie z charyzmą – a jak ktoś analitycznie obserwuje mecz, to mówi się o nim, że tej charyzmy nie ma. Jak trener jest spokojny, a nie ma wyników, to zaraz eksperci piszą receptę: winny charakter. Jakby stanął na ławce wyniki by się poprawiły? Myślę, że charyzmę wypracowuje się codzienną pracą i konkretną wizją gry.

Showmani jednak mają w piłce łatwiej. Piłka to, ostatecznie, rozrywka, a oni się lepiej w to wpisują.

Zdecydowanie tak. Ale to nie tak, że jak ktoś jest spokojny, nie potrafi powiedzieć w pewnych momentach mocniejszych słów.

Dużo było potrzebnych tych mocnych słów od początku sezonu w Stali?

Dużo nie, ale na pewno były takie sytuacje, kiedy trzeba było powiedzieć sobie szczerze jak to wygląda.

Taktycznie docelowo jak chce grać Stal?

Docelowo, uważam, że idziemy w dobrą stronę. Nie zamierzam się tłumaczyć, nie zamierzam robić sobie alibi z wymówek. Chcemy grać w piłkę. Budować akcje od bramkarza. Na pewno nie zamierzamy się tylko bronić. Po to się wychodzi na boisko, żeby wygrywać, tylko czasem dokonamy korekt z uwagi na nasze możliwości. Stawiamy sobie ambitne cele, realnie patrzymy też na siebie – wiemy, że wspomniany Górnik nam nie wyszedł. Ale tez z Cracovią, Jagiellonią czy Piastem ten wynik mógł być lepszy.

Gdzie pan widzi największe braki Stali?

Patrząc na naszą grę, niestety co tydzień można odnieść wrażenie, że gramy bardzo dobrze w pierwszej połowie, natomiast w drugiej wracają demony (rozmawiamy przed meczem z Zagłębiem, gdzie Stal strzeliła w drugiej połowie trzy gole i odwróciła wynik – przyp. LM). Pierwsza myśl w takich sytuacjach to złe przygotowanie fizyczne, ale ja się nie zgadzam. Wciąż myślę, że to jest związane z  mentalnością, z pewnością siebie. Jeśli ma się jakość, nie boi się odpowiedzialności. Jeśli tej pewności siebie nie ma, wtedy w drużynie robi się problem. Jeśli 2-3 zawodników, którzy powinni być liderami, nie bierze tej odpowiedzialności, to się przekłada na całą drużynę.

Jaki był potencjał Stali z początku sezonu, i tej z teraz?

Tej z początku – gdzieś w końcu tabeli. Tej obecnej – myślę, że na ten moment nasze miejsce w tabeli jest adekwatne, choć przy odrobinie szczęścia, odporności psychicznej, stać nas na więcej.

Gdyby mógł pan wciąż wzmocnić jakąś formację, która by to była?

Środek pola.

Ktoś na rozegranie?

Tak, w centralnym sektorze zawodnik na pozycję 6-8, taki, który miałby cechy lidera. Kogoś takiego ewidentnie nam brakuje. Ci, którzy grają obecnie, mają umiejętności, podnoszą je, natomiast niekoniecznie mają takie cechy charakteru. W Stali zdecydowanie potrzeba osób z cechami przywódczymi.

Widzi pan takie osoby w szatni, które nie do końca to jeszcze pokazują, ale takimi przywódcami w Stali mogliby być?

Trudno mi powiedzieć, jeśli ktoś ma określoną liczbę meczów w ESA i tego nie pokazuje, to jest mała szansa, że nagle się zmieni.

Jak duży ma pan wpływ na konstruowanie kadry Stali? Nie macie dyrektora sportowego czy działu skautingu.

Na ten moment nie ma czegoś takiego jak skauting w Stali Mielec. Klub nad tym pracuje. Chce podejść profesjonalnie do tematu, bo nikt nie będzie za darmo pracował. Ale w tej chwili głównie sam skupiam się na szukaniu zawodników i dostałem na to zgodę.

ADAM MAJEWSKI W STOMILU: CHCEMY GRAĆ OFENSYWIE

Czyli łączy pan obowiązki trenera z dyrektorem sportowym?

Zgadza się. Nie opowiadam za finanse, tylko oceniam wartość sportową.

Jak dokładnie pan obserwuje zawodników?

Tak dokładnie, by ograniczyć ryzyko na tyle, ile się da. Myślę, że większość poszukujących wie, ile czasu to zajmuje, dlatego kluby mają całe sztaby odpowiedzialne za transfery. Natomiast nie wszędzie tak jest.

Czy teraz kadra Stali jest już zamknięta?

Na 99.9% tak, bo nas nie stać.

Czy zimą to się może zmienić?

Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Zobaczymy. Każdy chciałby swoją drużynę systematycznie wzmacniać.

Co jest najtrudniejsze w pracy trenera?

Powiem tak: są pewne rzeczy, na które nie ma się wpływu. Trzeba umieć dostosować się do rzeczywistości panującej w klubie. Jeśli ktoś tego nie potrafi, mógł się nie decydować na współpracę.

Wielu mówi mi też, że problemem jest życie rodzinne – coś się traci będąc na dystans.

To trudna sprawa, ale jeśli ktoś był zawodowym piłkarzem, to już wcześniej toczył takie życie, rodzina miała czas się przyzwyczaić. Akurat w tym momencie mieszkam daleko od rodzinnego miasta, trzeba sobie z tym radzić. Trzeba walczyć z tęsknotą.

Jak z perspektywy ocenia pan swoją pracę w Stomilu?

Opinii tyle, ilu kibiców. Patrząc na realne możliwości w Stomilu, gdzie plany były bardzo ambitne, na końcu rzeczywistość okazała się zupełnie inna – ja jestem zadowolony. W pewnym momencie właściciel podjął strategiczną decyzję dogrania sezonu młodymi zawodnikami, nastawiając się tylko i wyłącznie na Pro Junior System, żeby ratować budżet. Zawsze może być lepiej, ale nie uważam, żebym miał się czegoś wstydzić. Taka jest moja filozofia – trzeba zajmować się tylko rzeczami, na które ma się wpływ. Pracować tak, by na koniec nie mieć do siebie pretensji. Szkoda, bo Stomil i Stal to kluby z tradycjami, gdzie jest klimat na piłkę nożną, ale na ten moment mają niestety jedną wspólną cechę: ograniczony budżet. nie zawsze udaje się zrobić coś z niczego.

Czytaj także:

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
25.11.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Być może jestem człowiekiem małej wyobraźni. To możliwe. Ale nie potrafię sobie wyobrazić współpracy Marka Papszuna z Dariuszem Mioduskim. Być może problemem nie jest wyobraźnia, ale niedostateczna znajomość obu tych osób. Być może jest tam spora, nieznana mi przestrzeń pod porozumienie Nie takie porozumienia świat widział. Ale bazując na tym, co wiadomo? Marek Papszun, który […]
25.11.2021
Weszło
21.11.2021

Deluxe Ski Jump jest jak rosół | Recenzje Tetryków #5

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 TETRYCY FORTE. MAŁYSZOMANIA, DELUXE SKI JUMP, TAJNER ŁAPIE SIĘ ZA GŁOWĘ 1:51 ADAM MAŁYSZ – PRZEPOLAK. NIE ISTNIEJE POLAK, KTÓRY NIE SZANUJE MAŁYSZA 3:20 WSPOMINAMY, JAK MAŁYSZ NA WIZJI POWIEDZIAŁ, ŻE PIŹDZI 4:08 MAŁYSZ KONTRA STOCH – POMIĘDZY SPORTEM A FENOMENEM SPOŁECZNYM 6:06 JAK ZREWOLUCJONIZOWAĆ […]
21.11.2021
Weszło
20.11.2021

Piasecki: – Mama krótko mnie trzyma

– Nie mamy jakichś wirtuozów w Stali. Gramy prawie samymi Polakami – trochę to wręcz niedzisiejsze, a jak widać, idzie i samymi Polakami grać, wygrywać – mówi nam Fabian Piasecki, napastnik Stali Mielec. Wypożyczony ze Śląska zawodnik opowiedział nam o różnicach między szatnią, w której obcokrajowcy się nie integrują, a taką, w której Jonathan de […]
20.11.2021
WeszłoTV
19.11.2021

Jeden mecz, dwa rozbite wizerunki | TETRYCY

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim.  0:00 ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI POLSKI JAKO ANEGDOTA 1:17 KUBA ODPOWIADA SWOJĄ ANEGDOTĄ, ŁĄCZĄCĄ SIĘ Z BARAŻAMI 3:30 NIE LEKCEWAŻYĆ ANDORY. GDY „W EUROPIE NIE MA JUŻ SŁABYCH DRUŻYN” WEJDZIE ZA MOCNO 5:52 PAULO SOUSA UZNAŁ, ŻE RÓWNIE DOBRZE Z WĘGRAMI MÓGŁBY WYGRAĆ PSEM 8:51 WIELKA KSIĘGA CYTATÓW POLSKIEJ […]
19.11.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Smoczek
Smoczek
1 miesiąc temu

BYŁA BĘDZIE JEST! STAL FKS!

Perfum
Perfum
1 miesiąc temu
Reply to  Smoczek

AUUUU

Ultras Stal
Ultras Stal
1 miesiąc temu

Oby tak dalej, liczy się ciężka praca, mentalne przygotowanie do meczu, koncentracja i pewność siebie w tym co się robi na boisku.

Stalowy
Stalowy
1 miesiąc temu

A kogo ty niby szkolisz z młodzieży? Chyba tego orzydupasa coś go ściągnął, bo na pewno żadnego z chłopaków z akademii. Ty nie masz pojęcia o szkoleniu młodzieży, zresztą nikogo nie potrafisz wyszkolić

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gołębiewski: – W drugiej połowie nasza dominacja nie podlegała dyskusji

Marek Gołębiewski, trener Legii, podobnie jak Szymon Włodarczyk (strzelec zwycięskiego gola), zabrał głos po meczu z Motorem Lublin w Pucharze Polski. Powiedział (cytaty za Legia.Net): – Spotkanie było trudne, bo wiadomo, że puchary zawsze rządzą się swoimi prawami. Motor postawił nam trudne warunki. Myślę, że w drugiej połowie, gdy na boisko weszli Emreli i Mladenović, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Drużyna Matty’ego Casha nie sprostała mistrzowi Anglii

Manchester City pokonał na wyjeździe Aston Ville 2:1 w meczu 14. kolejki Premier League. Tym samym Obywatele tracą tylko jedno oczko do prowadzącej w tabeli Chelsea. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentant Polski Matty Cash. Polak nie miał dzisiejszego wieczora łatwego zadania, bo jego zdolności defensywne raz za razem sprawdzał Raheem Sterling. W pierwszej […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Włodarczyk: – Czułem się gotowy, by pomóc drużynie

Szymon Włodarczyk zapewnił Legii zwycięstwo z Motorem, a po meczu udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Jak powiedział: – Strzelić swojego pierwszego gola – to było niesamowite przeżycie. Czułem się gotowy, aby pomóc drużynie. Cieszę się, że wygraliśmy na ciężkim terenie. Goniliśmy wynik i naprawdę trudno opisać to, co teraz dzieję się we mnie i w drużynie. […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Zieliński z asystami [VIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył już dwie asysty w meczu z Sassuolo. Napoli prowadzi obecnie 2:0. Polski pomocnik po odbiorze jednego z kolegów wpadł w pole karne i nie ładował na pałę, tylko jak to on, przytomnie podniósł głowę i odegrał do Ruiza. Ten ułożył sobie piłkę na lewej nodze i nie dał szans bramkarzowi. Zobaczcie: Kolejna […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Chelsea przerwany, atak serca na trybunach

Mecz Chelsea z Watfordem został w pewnym momencie przerwany. Powód dramatyczny – jeden z kibiców doznał ataku serca. Na początku nie było jasne, co się dzieje na trybunach, ale piłkarze szybko zwrócili na to uwagę. Cleverley pokazywał Azpilicuecie gest uciskania klatki piersiowej, z kolei Marcos Alonso wezwał sztab medyczny Chelsea, by wskazać miejsce, w którym […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gol Bednarka w Premier League! [VIDEO]

Jan Bednarek otworzył wynik spotkania z Leicester. Polak strzelił bramkę już w trzeciej minucie spotkania. To czwarty gol Bednarka na poziomie Premier League. Święci mierzą się dziś z Lisami, a polski obrońca po ładnym, kombinacyjnym rozegraniu (plus trochę szczęścia), skierował piłkę do siatki. Spójrzcie sami: Jan Bednarek GOAL Southampton 1-0 Leicester#SOULEI pic.twitter.com/5AXg9wUtsF — football highlights […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Skorupski z czystym kontem przeciwko Romie

Łukasz Skorupski zaliczył czyste konto przeciwko Romie. Co więcej – jego Bologna wygrała 1:0. To na pewno satysfakcjonujące dla polskiego golkipera, bo przecież był piłkarzem Romy, a nie dostawał tam zbyt wielu szans. Polak miał w tym spotkaniu nieco roboty, bo pięciokrotnie zatrzymał zawodników przeciwnika. To jego szóste czyste konto w 15 spotkaniach, więc naprawdę […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Debiut Kiwiora w Serie A

Jakub Kiwior nie dostał łatwego rywala na debiut w Serie A, bo jego Spezia z nim w składzie zmierzyła się z Interem. Przegrała 0:2. Polak miał pecha, bo nie popełnił jakiegoś skandalicznego błędu, tylko dość przypadkowo dotknął piłkę ręką, a że jednocześnie powiększył obrys ciała, to sędzia wskazał na wapno. Karnego wykorzystał Martinez i Inter […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Walczak w stajni Zahaviego

Pini Zahavi, światowej sławy agent piłkarski, podpisał kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem. Ale nie takim z pierwszych stron gazet, tylko z talentem, który ma tam się znaleźć w przyszłości. Chodzi o Tomasza Walczaka z Wisły Płock, a tę informację podał Mateusz Borek. Walczak ma 16 lat i zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie – ma na […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Papszun z rekordowym kontraktem w Legii?

250 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle – zdaniem Sport.pl – miałby zarabiać Marek Papszun w Legii. Nawet jeśli będą to mniejsze pieniądze, bo drugie źródło dziennikarzy mówi o 220 tysiącach za miesiąc, to i tak będą to stawki – jak na polskie warunki – kosmiczne. Dość powiedzieć, że Artur Jędrzejczyk może liczyć na 200 tysięcy, a […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Rangnick chce dużego transferu do United

Ralf Rangnick spróbuje przeprowadzić co najmniej jeden duży transfer do Manchesteru United. O szczegółach informuje Christian Falk. Listę otwiera, a jakże, Erling Haaland. Pomocny miałby być fakt, że Rangnick przed laty pomagał w transferze Norwega do Salzburga i ma bardzo dobre relacje z ojcem zawodnika oraz agentem. Dalej? Timo Werner. Tutaj wszędobylski Rangnick kupił piłkarza […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Davies wściekły na wyniki Złotej Piłki

Wybór zwycięzcy Złotej Piłki wciąż budzi wiele kontrowersji. Kolejni ludzie sportu go komentują i zazwyczaj diagnoza jest podobna: to żart, że nie wygrał Lewandowski. Dokładnie w te same tony uderzył Alphonso Davies. Najpierw mówił, że nie bardzo chce to komentować, ale nie wytrzymał: – Nie chcę o tym rozmawiać. Dla mnie to nie ma sensu. […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021