post

Opublikowane 16.11.2021 14:39 przez

Jan Piekutowski

Krzysztof Piątek po meczu z Węgrami na antenie Polsatu Sport: – Graliśmy dobrze w piłkę. W pierwszej połowie tak naprawdę Węgry stworzyły sobie jedną sytuację ze stałego fragmentu gry i przegrywaliśmy. Zaraz: co? Nowatorsko-intrygująca forma samokrytyki. Urzekła nas szczególnie fraza o tym, że graliśmy dobrze w piłkę w pierwszej odsłonie spotkania. Chyba nikt – poza samym Piątkiem – nie podpisałby się pod tą konstrukcją. 

Przyczyna jest prosta – my w piłkę graliśmy słabo, no może momentami w najlepszym razie przeciętnie. Stworzyliśmy sobie zdecydowanie zbyt mało sytuacji i w żaden sposób nie kontrolowaliśmy przebiegu meczu, a to też Piątek starał się insynuować. Trudno w ogóle wpaść na pomysł plecenia takich bzdur w sytuacji, w której po pierwszej połowie, i po ostatnim gwizdku, przegrywaliśmy. Co z tego, że Węgry stworzyły sobie tylko jedną sytuację (co też nie jest prawdą) – gdybyście grali tak dobrze, jak sugeruje to napastnik Herthy, raczej nie musielibyście schodzić do szatni z opuszczonymi głowami w aurze klęski i porażki.

No ale w porządku. Przyjmijmy, że narracja Piątka jest jakkolwiek zgodna z prawdą. Że z taktycznego punktu widzenia wcale nie graliśmy źle, że udało się skleić parę składnych akcji, żeby przypomnieć choćby szarżę Bednarka z 19. minuty, czy udany rajd Modera na skrzydle w pierwszym kwadransie. Nadal jednak zadziwiające jest to, że jedynym reprezentantem, który w tak otwarty sposób broni naszej postawy w meczu z Węgrami jest gość, który zagrał fatalnie. Nie będziemy się pastwić, skupmy się na realnej ocenie sytuacji – Krzysztof Piątek, obok Tymoteusza Puchacza, był wczoraj najsłabszy na boisku.

Zamiast goli albo przynajmniej groźnych strzałów, zaprezentował nam festiwal błędnych decyzji, spóźnień i niezrozumiałych zachowań. Ot, chociażby kiedy otoczony przez rywala próbował zagrywać piłkę piętą. Po pierwsze – nie miał kogo obsłużyć tym podaniem. Po drugie – koniec końców potknął się i jak długi wylądował na murawie.

Niestety, było to podsumowanie jego występu.

Polska – Węgry. Słaba decyzyjność Krzysztofa Piątka

Zaznaczmy jedną bardzo ważną rzecz. Gdy udział Piątka w akcji bramkowej ogranicza się jedynie do dołożenia nogi, dobicia piłki, sfinalizowania akcji, to wszystko da się jeszcze złożyć w spójną całość. Problem w tym, że gracz korzystający z bardzo ograniczonego warsztatu jest w gruncie rzeczy prosty do rozgryzienia. Nic dziwnego, że po znakomitych miesiącach w Genui i Milanie nie ma już śladu – obrońcy nauczyli się przeciwko Piątkowi grać, bo ten nie jest w stanie zaskoczyć ich niczym nowym.

Reprezentacja cierpi na tym w sposób oczywisty. Wczoraj zawodnik Herthy wyszedł w pierwszym składzie, grał naprawdę długo, zmienił go dopiero Arkadiusz Milik. A co Piątek zdziałał przez ponad godzinę gry? Jedną niezłą centrę w stronę Jana Bednarka. I nic więcej serio, a to zdecydowanie zbyt mało, aby móc uznać jego występ za niekompromitujący.

Wiele razy zawodził – choćby tutaj, gdzie nie wykorzystał dobrego podania Jakuba Modera. Piłkarz Brighton nie miał bowiem żadnych szans, by podać mu idealnie pod nogi, w końcu tuż obok niego tańczył węgierski obrońca. Zamiast tego zagrał na wolną strefę, gdzie Piątek wpadł zbyt późno – strzał oddawał na wyroku, z łatwością zablokował go rywal.

Nie powiodła się również Piątkowi inna akcja, gdzie naprawdę dobrze zachował się Karol Świderski i Matty Cash. Pierwszy powalczył o piłkę, założył błyskawiczny pressing, drugi zaś przejął futbolówkę i mądrze zagrał do dobrze ustawionego napastnika.

Piątek w poniższej sytuacji miał dwie dobre opcje – albo odegrać do kolegów, albo oddawać natychmiastowy strzał,  zanim Węgrzy zdążą zmniejszyć dystans, albo przyjmować kierunkowo, by zgubić defensorów. Nawet gdyby został zablokowany, pewnie mielibyśmy rzut rożny. Postanowił jednak inaczej. Przyjął piłkę, ale do siebie. Ta mu jednak nieco odskoczyła, więc trzeba było poprawiać, a gdy w końcu zebrał się do uderzenia, to nie trafił w futbolówkę i dobra sytuacja poszła w zapomnienie.

To tylko dwie sytuacje, w których Piątek musiał zachować się lepiej, a takich mniejszych pomyłek było przecież jeszcze więcej. Dość przypomnieć udane zagranie Mateusza Klicha za linię obrony, gdzie napastnik miał problemy z opanowaniem piłki i zabrał się z nią na tyle ślamazarnie, że Fiola nie miał trudności w oddaleniu jego strzeleckich zamiarów.

Polska – Węgry. Krzysztof Piątek nie istnieje w rozegraniu

Piątek jest jaki jest. W przeszłości miewał mecze, w których wystarczyły mu pojedyncze sytuacje, żeby zaraz móc prezentować swoją kultową cieszynkę z dłońmi ułożonymi w pistolety, ale odkąd sięgamy pamięcią nigdy nie dawał zbyt wiele w konstruowaniu akcji, w walce o piłkę. I tak jak swojego czasu było to akceptowalne, tak aktualnie Krzysztof Piątek w tym elemencie właściwie nie istnieje – jest nieprzydatny reprezentacji. Z Węgrami zanotował mniej kontaktów z futbolówką niż Karol Świderski, a jeszcze gorzej wygląda to, jeśli spojrzymy na udział Piątka w pressingu lub podaniach, które otwierały drogę do bramki rywala.

26-letni napastnik jest w tym aspekcie niestety dość ograniczony, myśli zbyt wolno, by zmienić naszą perspektywę. Bywa też niedokładny, niechlujny, co pokazuje poniższa sytuacja.

Fiola już jest na wykroku, nie da rady się podnieść na tyle szybko, by powstrzymać rozpędzonego Świderskiego, który zmierza w pole karne i staje oko w oko z Dibuszem. Tyle z marzeń, bo Piątek wyrzucił partnera z ataku do boku i zrobił to na tyle źle, że Świderskiego zdołał jeszcze dogonić węgierski obrońca. Trudno uznać, że graliśmy dobrze, skoro nawet w takiej sytuacji – jakby nie patrzeć, było dwóch na dwóch – nie potrafiliśmy nawet zagrozić węgierskiej bramce w bezpośredni sposób.

Ze wszystkich zawodników z pola, którzy wyszli na Węgrów w pierwszym składzie, tylko Matty Cash (38) i Jakub Moder (39) zaliczyli mniej kontaktów z piłką niż Krzysztof Piątek (42). Problem w tym, że pierwsi dwaj zeszli z murawy w przerwie, napastnik pozostawał na boisku aż do 65. minuty.

***

Zaraz na początku spotkania Jacek Laskowski cytował Mikołaja Gogola – Nasze życie to wieczny rozbrat marzenia z rzeczywistością. Chyba nie ma lepszej puenty dla demonów targających karierą Krzysztofa Piątka od wielu miesięcy. Mecz z Węgrami to tylko papierek lakmusowy. Madziarzy zniwelowali wszystkie jego atuty, okrutnie uwypuklając wszystkie jego wady. Węgrzy nie pozwalali dochodzić Piątkowi do sytuacji, gdzie wystarczy dołożyć nogę, więc obserwowaliśmy napastnika pozbawionego błysku, apatycznego, niedokładnego, słabego. Krótko: napastnika nieprzydatnego na reprezentacyjnym poziomie.

Czytaj także:

Fot.Newspix

Weszło
01.12.2021

Lech z gładkim awansem. Garbarnia dostała lekcję futbolu

Drugi garnitur Lecha zrobił swoje. Każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dramatem, ale ani na chwilę nie mieliśmy wrażenia, że zespół trenera Skorży będzie miał problemy. Szybko zamknął mecz, rezerwowi dostali swoją szansę, zadanie zostało wykonane. Ciepłe słowa należą się również Garbarni Kraków, która mimo wyniku chciała grać wedle własnego pomysłu. Krótkie podania, rozgrywanie od […]
01.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
01.12.2021

Lech z gładkim awansem. Garbarnia dostała lekcję futbolu

Drugi garnitur Lecha zrobił swoje. Każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dramatem, ale ani na chwilę nie mieliśmy wrażenia, że zespół trenera Skorży będzie miał problemy. Szybko zamknął mecz, rezerwowi dostali swoją szansę, zadanie zostało wykonane. Ciepłe słowa należą się również Garbarni Kraków, która mimo wyniku chciała grać wedle własnego pomysłu. Krótkie podania, rozgrywanie od […]
01.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Piłka nożna
28.11.2021

Zwolnienie Solskjaera to nie koniec rewolucji Manchesteru United. To dopiero początek

Zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po niespodziewanej klęsce z Watfordem, ucieszyło wielu kibiców Manchesteru United. Było wpuszczeniem świeżego powietrza, nacięciem, na które zdecydowaliby się średniowieczni lekarze, by upuścić trochę złej krwi. Zaraz jednak zaczęto dostrzegać wady takiego rozwiązania. Okazało się, że Manchester United – przynajmniej w pierwszych dniach – nie jest do końca przygotowany na […]
28.11.2021
Weszło
26.11.2021

Rosjanie rywalami Polaków w barażach. Jaka to reprezentacja?

Nastroje po losowaniu? Naprawdę nie było źle. Koszyki ułożyły się w taki sposób, że im dalej w alfabet, tym teoretycznie trudniej. Trafiliśmy do grupy B, gdzie obok nas zagrają Szwecja, Czechy, ale przede wszystkim Rosja, czyli nasz marcowy rywal. Od meczu z naszym sąsiadem będzie zależało to, czy w ogóle realnie powalczymy o awans na […]
26.11.2021
Piłka nożna
26.11.2021

Definicja nieprzewidywalności Ekstraklasy? Forma Piasta Gliwice

Najdłuższa seria meczów Piasta ze zwycięstwem? Jedno spotkanie. Najdłuższa seria meczów Piasta, w których zostali pokonani? Dwa spotkania. Piast Gliwice balansuje w tym sezonie Ekstraklasy między dolną połową tabeli a niespodziewanym zaplątaniem się w okolicach pierwszej piątki. Balansuje cały czas, bo czymś co najlepiej definiuje gliwiczan jest obecnie brak stabilności. Z jednej strony można się […]
26.11.2021
Liczba komentarzy: 44
Subscribe
Powiadom o
guest
44 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HueHueHue
HueHueHue
14 dni temu

To nie był jego dzień.

deh
deh
14 dni temu
Reply to  HueHueHue

Bo jego dzień to Piątek.

Esnaider
Esnaider
14 dni temu
Reply to  HueHueHue

Jedno jest pewne: Piątek był piłkarzem JEDNEGO sezonu we Włoszech. Teraz następuje ogromny zjazd. Ma ogromne problemy w klubie. Za niedługo wyląduje w Danii a potem znowu w Polsce. Kompletnie nie jest godny gry w kadrze. Mój ranking napastników w tym momencie: 1)Lewandowski, 2)Świderski, 3)Buksa, 4)Milik lub Świerczok, 6)Piątek. Więc jeśli pojedziemy na duży turniej pierwsza trójka jest nie do ruszenia, kwestia kto ewentualnie czwartym wyborem.

Waffen77
Waffen77
14 dni temu

W punkt. Tylko siwy bajerant tego nie widzi…

Miro Juro
Miro Juro
14 dni temu

Debil

Andrzej
Andrzej
14 dni temu

Pytanie powinno brzmieć czy ktoś się jeszcze nabierze na Krzysztofa Piątka

Imperator
Imperator
14 dni temu
Reply to  Andrzej

Teraz kierunek Turcja. Za dwa lata Legia/Lechia.

Grucha
Grucha
14 dni temu
Reply to  Imperator

Piątek wróci do Lubina aby się odbudować. Ewentualnie Miedź Legnica po ewentualnym awansue

Miro Juro
Miro Juro
14 dni temu

Czy tam naprawdę nie ma żadnego faceta? Wyjdź i powiedz: tak, zagraliśmy chujowo. Gramy w mocnych ligach, w niezłych zespołach i to kurwa wstyd co dziś pokazaliśmy. Zieliński pierdoli że było nieźle, Piątek że dobrze. Serio kurwa???

DARIUSZ
DARIUSZ
14 dni temu

Zawodnik na poziomie Legii Warszawa.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@i-sekretarz-kc-pzpn)
14 dni temu
Reply to  DARIUSZ

No tak. Świetny piłkarz w chwilowym kryzysie. Zupełnie jak Legia.

Fjardabyggd
Fjardabyggd
14 dni temu

Piątek jest tak surowy technicznie, że aż zęby bolą od patrzenia.

Dziwne, że Sousa przyszedł trenować polską kadrę (rzekomo) po to, żebyśmy lepiej wyglądali z piłką przy nodze, a koniec końców wystawia Piątka w ataku i upiera się na grę wahadłami, których nie mamy.

Trener reprezentacyjny ma obowiązek maksymalizować atuty swoich zawodników i ustawiać taktykę pod nich. To nie jest piłka klubowa, gdzie można ich czegokolwiek nauczyć. Tymczasem Sousa się uparł na jeden pomysł i piłuje go bez opamiętania, nie widząc, że to nie ma szans wypalić.

Gmoch
Gmoch
14 dni temu
Reply to  Fjardabyggd

Niestety tak to wygląda. Wymyślił taktykę i próbuje dostosować do niej zawodników.

Tymczasem, gdyby to było odwrotnie, gralibyśmy czwórką w obronie, i diamentem w pomocy. Bez typowych skrzydłowych i bocznych pomocników, bo obecnie nie ma ani jednego piłkarza, który na tych pozycjach prezentowałby poziom reprezentacyjny. Widać to chociażby po dokonaniach w Anglii – jeden nie mieści się w 11-tkce najgorzej drużyny z Championship, drugi w drużynie do bicia w PL.

Ba, nie ma wyróżniającego się ligowca. Kupa mułu. Zawodnicy bez dryblingu, dobrej techniki użytkowej i opanowania z ostatnim podaniu. Radziecka szkoła gry na aferę. Przy obecnej grze czy postawisz na Frankowskiego, Michalaka, Kuna, Michalaka, gra będzie wyglądała podobnie. Na skrzydłach bida, wahadłowych nie mamy wcale.

Powinniśmy grać czterema pomocnikami…w środku. Z tym, że jeden byłby defensywny, drugi ofensywny, dwaj inni mieliby za zadanie wymiennie z bocznymi obrońcami szukać wolnej przestrzeni na skrzydłach. Zieliński ma doświadczenie w takiej grze, Moder tak grywał w Brighton, Linetty z Sampdorii, Klich też poradziłby sobie. Krychowiaka nie liczę bo jest już za wolny i hamuje grę. Góralskiego też nie, bo do „mojej” taktyki byłby zbyt archaiczny. Za odpowiedzialna pozycja jak na gotujący się czajnik.

Ktoś tam jeszcze znalazłby się do gry. Mamy jeszcze niewykorzystywanego Szymańskiego, wykorzystywanego Szymańskiego. Myślę że poziomu gry nie zaniżyliby Jagiełło czy Żurkowski. Jest młody Kozłowski. Pewnie kogoś pominąłem

Adamamalysz
Adamamalysz
14 dni temu
Reply to  Gmoch

Boniek wymyślił taktykę, Nawalka nie udźwignął tego. Dał wolna rękę Brzeczkowi i doszedł do wniosku że trzeba znowu spróbować nowej taktyki. Znalazł Souse pod tą taktykę i wymagał jej wprowadzenia. Amen

Fjardabyggd
Fjardabyggd
14 dni temu
Reply to  Gmoch

Ja natomiast ustawiłbym kadrę w starym, dobrym 4-5-1 z Zielińskim i Szymańskim jako fałszywymi skrzydłowymi. Za nimi Moder-Klich-Linetty i mamy środek, który faktycznie może pograć piłką.

Na bokach obrony Bereszyński z Dawidowiczem z zadaniami ściśle defensywnymi i nie bawimy się z szarpaniem na skrzydłach, których nie mamy. Bo dobre zespoły od przeciętnych wyróżnia to, że potrafią atakować środkiem. Wrzutki z bocznych sektorów to po prostu rozwiązania prymitywne.

Byłoby to coś innego. Coś, czego ta reprezentacja jeszcze nie grała. Bo to, co prezentuje kadra Sousy, to jeden wielki chaos. To już za Nawałki było o wiele więcej gry w piłkę.

Janek
Janek
14 dni temu
Reply to  Fjardabyggd

Fantastyczny środek Klich moder Linetty, właśnie mieliśmy okazję popatrzec z Węgrami jak dobrze on funkcjonował 😉

Fjardabyggd
Fjardabyggd
13 dni temu
Reply to  Janek

Wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby zespół jako całość wyszedł w innym ustawieniu i z innym planem taktycznym. Ale nie – najlepiej wyciągać wnioski po 45 minutach jednego meczu.

momo
momo
14 dni temu
Reply to  Gmoch

Zgłoś aplikację na stanowisko selekcjonera a nie trujesz ludziom d**ę w internecie.

Gmoch
Gmoch
14 dni temu
Reply to  momo

Dziękuję za radę. Nie pomyślałem o tym. Zgłaszam.

slav
slav
14 dni temu

„Chłop” całkiem sie zagubił po przejściu do AC Milan, wmówili mu że jest supergwiadą we włoszech, wymyślił durną cieszynke i widział się już w Realu lub w Barcelonie:):) komedia gracz bez techniki dryblingu szybkości…. Nie jesteś Ibrą żeby głupio gadać… Wróci do polski za 2 lata.

Yyhy
Yyhy
14 dni temu

Z pokraką w bramce chuja ugramy, choćby nawet skały srały.

janek kos
janek kos
14 dni temu

Piatek, to zle, Piatek tamto zle … A co dobrego zrobil Milik ? Ten to nawet nie mial zbyt wielu okazji , aby zrobic jakies bledy , bo jego kontaktow z pilka bylo tyle , co kot naplakal Lewandowski wczoraj tez byl maio aktywny.
W ogole , to oprocz tej bramki Swiderskiego , to wczoraj byla ogolna chuynia., Wegrzy mieli wiecej sytuacji niz my.
Moze to dlatego, ze Sousa mial malo czasu , bo Boniek zbyt pozno zmienil Brzeczka ?
Tak nawiasem , to tak Milik , jak i Piatek sa niedlugo po wielomiesiecznych przerwach w treningach, spowodowanych kontuzjami i jest troche normalne , ze im cos tam brakuje do optymalnej dyspozycji
Aktualnie w ataku powinni grac Lewandowski i Swiderski – po co wymyslac cos innego i kombinowac – zwlaszcza w tak waznym meczu, jak ten wczorajszy, – jak kon pod gore ?

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
14 dni temu
Reply to  janek kos

Tak nawiasem mówiąc, to janek kos nie przyłożył się do pisania na klawiaturze.
Ale treść logiczna i trafna. Powodzenia.

El Presidente
El Presidente (@el-presidente)
14 dni temu

I pomyśleć, że co poniektórzy swego czasu widzieli w nim następcę Lewandowskiego..

Gmoch
Gmoch
14 dni temu
Reply to  El Presidente

Ja nigdy nie widziałem, ale widziałem w nim duży potencjał. Do nauki, mogło być lepiej. Tylko gdzieś zatrzymał się w rozwoju. Zwłaszcza, że jeszcze kilka lat temu był trochę takim kreującym napastnikiem (w polskiej lidze). Potem zrobiono z niego lisa pola karnego. Trzeba jednak przyznać, że miał te swoje 1,5 roku. Zrobił wtedy więcej niż niejeden polski piłkarz przez całą karierę 🙂

Kiki Musamp
Kiki Musamp
14 dni temu
Reply to  Gmoch

Taki Wolski, tylko w nieco większej skali.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
14 dni temu
Reply to  Kiki Musamp

Pudło. Wolski to inny typ piłkarza.

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
14 dni temu
Reply to  El Presidente

Doooookładnie. Pamiętam te wszystkie wyzwiska pod moim adresem jak pistolero miał pół sezonu w Milanie…. łohohoho, nowy Lewy, zostanie legendą ACM jak wcześniej nie wyjmie go Barcelona… spusty na lewo i prawo.
A ja, cicho z boku mrucząc, że cesarz nie tylko jest nagi, ale jeszcze paralitykowaty a ma po prostu dobry czas, dajmy mu pełen sezon w jednym klubie… i co? Wyszło na moje. Ktoś mnie przeprosi? Nie, po co, dzisiaj te same dzieciaki plują na Piątka i znowu jedynym bożkiem jest Robercik.

Polskie piekiełko żenady i beznadziei potrafi czasem tak zmęczyć :/

janek kos
janek kos
14 dni temu

Wczoraj rezerwy Wegier wygraly z rezerwami Polski – to znaczy, ze Wegrzy maja lepsze zaplecze.

Fjardabyggd
Fjardabyggd
14 dni temu
Reply to  janek kos

Węgrzy mają przede wszystkim lepszego trenera, który ma plan na swój zespół i wie jak go zrealizować. My mamy Sousę, który nie zna regulaminu eliminacji do MŚ.

To jak zachowywali się węgierscy zawodnicy po przechwycie, a to jak my przesuwaliśmy do przodu – to po prostu przepaść. Przypomniał mi się mecz z Grecją na Euro 2012.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
14 dni temu
Reply to  Fjardabyggd

Trafne i mądre słowa.
Dodałbym że Sousa nie potrafi ocenić możliwości i skalę talentu piłkarza.

77/82
77/82
14 dni temu
Reply to  Fjardabyggd

Ci sami Węgrzy przegrali dwukrotnie z Albanią i zaprzepaścili sobie szanse na baraże. Faktycznie jest z kogo brać przykład.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
14 dni temu
Reply to  Fjardabyggd

„Węgrzy mają przede wszystkim lepszego trenera, który ma plan na swój zespół i wie jak go zrealizować” – no, spoko plan miał chłop, najpierw nie wyjść z grupy na Euro, a następnie skończyć eliminacje na 4. miejscu w grupie, 4 punkty za Albanią i 6 za Polską. Geniusz, u nas by go zapewne ozłocili.
Z tego hejtu do Sousy już się wam we łbach przewraca i tracicie kontakt z bazą.

Fjardabyggd
Fjardabyggd
13 dni temu

Tylko jaki potencjał kadrowy mają Węgrzy, a jaki mamy my? Węgrzy mają słabszych piłkarzy, niż Albania. Nie pamiętasz Euro 2020? W ogólnym ujęciu w eliminacjach nie wypadli źle, byli blisko nas, zremisowali na Wembley z Anglikami. Im zabrakło umiejętności indywidualnych, nam zabrakło trenera i dobrej taktyki.

Miko
Miko
14 dni temu

I to jest artykuł, konkretne rozłożenie na części pierwsze nieudaczności zarówno Piątka jak i Puchacza w poprzednim wpisie.

Ross 308
Ross 308
14 dni temu

Drewniany kaleka

Sławomir
Sławomir
14 dni temu

Chciałbym kiedyś zobaczyć podobną analizę gry Krychowiaka, Glika lub Milika. Bo ich zawsze chwalicie nie pokazując argumentów.

Sławomir
Sławomir
14 dni temu
Reply to  Sławomir

Przepraszam że dodaję ale sekwencja zagrań Krychowiaka I Milika do muzyki z Benny Hilla to byłby hit.

fakty po faktach
fakty po faktach
14 dni temu

a jak rządząca partia wmawia wam, że jestesmy mocarstwem to wierzycie. kur*a trochę sprawiedliwości, uwierzcie Piątkowi.

bart
bart
14 dni temu

Nie dosc ze jest wyjatkowo ograniczony pilkarsko, to chyba takze zbyt lotny umyslowo nie jest. Ale jedno trzeba jemu i jego menadzerowi oddac – tak jak goscie ponaciagali zachodnie kluby na wielomilionowe transakcje to az ciezko uwierzyc. Krzysio to jaskrawy przyklad pulapki tzw. jednosezonowca, na ktora najpierw nacial sie Milan, a pozniej na dodatek jeszcze Hertha. I nawet fajnie oraz smiesznie, tylko szkoda ze wsrod nabranych najwniakow znajduje sie rowniez Sousa, bo to juz smieszne nie jest. Gdybym dostal mozliwosc wyjebania z kadry tylko jednego nieudacznika, to bez chwili zwatpienia odstrzelibym Krzyska z tej jego zjebanej cieszynki.

Pixi
Pixi
14 dni temu
Reply to  bart

Gdyby on chociaż miał trochę więcej szybkości w grze, to może zamaskowało by to jego niedoskonałości techniczne. Na tą chwilę, piłkarsko jest jak skrzyżowanie Sheridana z Jankowskim, czyli niby napastnik, ale nie wiadomo tak naprawdę do czego, ani to egzekutor, sprinter, czy asystent.

Michaił
Michaił
14 dni temu

Piłkarz – pomyłka. Jeden sezon we Włoszech w Genoi i na początku w Milanie. Obecnie nie powinien być w reprze, Świerczok go zjada na śniadanie, napastnicy z MLS w komplecie lepsi od niego (może poza Niezgodą)

Bob62
Bob62
14 dni temu

Smieszą mnie wypowiedzi Piątka. Od dawna bez formy a jeszcze dziób otwiera. Puszka też lepiej aby się nie odzywał.

Darek
Darek
13 dni temu

Zgadzam się w zupełności. Dopóki nie zacznie czegoś grać w klubie nie powinien być powoływany. Za zasługi to już nie do tej kadry. To samo Puchacz, Płacheta.

Weszło
01.12.2021

Lech z gładkim awansem. Garbarnia dostała lekcję futbolu

Drugi garnitur Lecha zrobił swoje. Każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dramatem, ale ani na chwilę nie mieliśmy wrażenia, że zespół trenera Skorży będzie miał problemy. Szybko zamknął mecz, rezerwowi dostali swoją szansę, zadanie zostało wykonane. Ciepłe słowa należą się również Garbarni Kraków, która mimo wyniku chciała grać wedle własnego pomysłu. Krótkie podania, rozgrywanie od […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Szef Białoruskiego Związku Piłki Nożnej deportowany z powodu koronawirusa

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w Czechach. Szef Białoruskiego Związku Piłki Nożnej, Uładimir Bazanau, dostał nakaz deportacji wraz z żoną z tego kraju. Powód? Oficjalnie koronawirus, a raczej złamanie przepisów sanitarnych. Za kulisami – to Bazanau to zaufany człowiek Łukaszenki. Tak poinformowały czeskie media. Pavla Urouskova, rzeczniczka prasowa policji województwa morawsko-śląskiego, oświadczyła dla Urdupoint (za WP.pl): […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Janusz Niedźwiedź: – Wiemy jaka jest nasza wartość. Chcemy awansować

Jutrzejszy mecz Widzewa z Wisłą Kraków zapowiada się jako szlagier Pucharu Polski. Oczywiście, to zderzenie pierwszoligowca z ekstraklasowiczem, ale wiadomo, że Widzew ma potężny potencjał kibicowski, a i piłkarsko ostatnio radzi sobie lepiej. Co przed tym meczem powiedział trener widzewiaków, Janusz Niedźwiedź? Niektórzy mogliby sądzić, że Widzewowi zależy przede wszystkim na lidze, gdzie walczy o […]
01.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Borussia – Bayern bez kibiców? BVB anuluje bilety

Koronawirus powoli zaczyna być coraz bardziej odczuwalny również w piłkarskich realiach. Daleko obecnej sytuacji do tego, co działo się wiosną zeszłego roku, ale swoje piętno odciska. W jaki sposób? Choćby na najbliższym hicie Bundesligi. Borussia Dortmund w sobotę podejmuje Bayern Monachium w niemieckim klasyku. Bilety, oczywiście, zostały dawno temu wyprzedane. Ale w związku z sytuacją […]
01.12.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Saganowski: – Ciśnienie w Legii jest ogromne

Legia Warszawa, delikatnie mówiąc, może mieć problemy, by wywalczyć sobie europejskie puchary poprzez ligę. Tym większe znaczenie ma ścieżka Pucharu Polski, w której dziś spotykają się z Motorem Lublin. Trenerem Motoru jest Marek Saganowski, piłkarz, który w Legii zapisał piękną kartę. Saganowski, oprócz standardowego „sentymenty są, ale gdy rozpocznie się mecz, trzeba odłożyć je na […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Tarasiewicz: – Nie będę ukrywał. Priorytetem jest liga

Dzisiejszy mecz Arki z Zagłębiem zapowiada się na całkiem wyrównany. Arce nie idzie w pierwszej lidze, Zagłębiu w Ekstraklasie. Mecz jednak w Gdyni, więc powiedzmy, że akcenty się rozkładają. A przynajmniej rozkładałyby się, gdyby nie zapowiadany rezerwowy skład Arki. Ryszard Tarasiewicz na konferencji przedmeczowej powiedział: – Nie będę ukrywał, że priorytetem jest dla nas liga, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Pique: – Piłka nożna może zaliczyć tendencję spadkową

Wywiady – podkreślamy: wywiady, nie rozmówki – z Pique zawsze są interesujące. I tym razem się o tym przekonaliśmy dzięki udziałowi Pique w programie „El Hormiguero”. Pique poruszył szereg tematów, od współpracy z Xavim, przez odejście Messiego, po swoje plany. Nas najbardziej zaciekawiła jego diagnoza dotycząca piłki nożnej jako takiej (transkrypcja za FCBarca.com): – To […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Kroos dałby Złotą Piłkę Benzemie

Opinie na temat Złotej Piłki koncentrują się przede wszystkim wokół tego, czy powinien wygrać Messi, czy Lewandowski. Toni Kroos sugeruje jeszcze inne rozwiązanie – dałby Złotą Piłkę Karimowi Benzemie. Benzema zajął 4. miejsce w głosowaniu Ballon d’Or, poza Lewandowskim i Messim tę dwójkę wyprzedził jeszcze Jorginho. Kroos powiedział: – Gram z nim i widzę, jak […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Lewandowski wygrał ranking ESPN

Robert Lewandowski nie postawi Złotej Piłki za 2021 rok na kominku. Został natomiast doceniony przez ESPN. Nie ta sama ranga nagrody, chociaż, w zasadzie, ESPN zasięgi ma znacznie większe niż obecnie France Football. „ESPN 100” to ranking, który wyróżnia zawodników na każdej z pozycji. ESPN wybrało bramkarzem roku Jana Oblaka, prawym obrońcą roku Achrafa Hakimiego, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Evra: – Robert, zostałeś okradziony

Nie milkną echa gali Złotej Piłki, na której Robert Lewandowski zajął drugie miejsce, a Ballon d’Or przypadła Messiemu. Nie brak też opinii bardzo zdecydowanych, czemu wyraz dał choćby Patrice Evra. Były reprezentant Francji nie przebiera w słowach: – Robert Lewandowski dostał nagrodę, którą stworzyli specjalnie dla niego. Dlaczego? Bo oni czuli się winni. Tam jest […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Radomiak – Piast jeszcze w tym roku

Na początku tygodnia koronawirus zdziesiątkował Piasta Gliwice. Zespół Waldemara Fornalika był zmuszony przełożyć mecz Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze oraz ligowe spotkanie z Radomiakiem Radom. Z tego co słyszymy, zaległości w Ekstraklasie zostaną odrobione jeszcze w tym roku. Radomianie i gliwiczanie zaliczą solidny, świąteczny maraton. W teorii jesienią mecze najwyższej ligi w Polsce nie miały […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Ivi Lopez najlepszym ekstraklasowym strzelcem w historii Rakowa

Ivi Lopez miał trudne wejście do ligi, ale w Rakowie bardzo w niego wierzono. Szybko zaczął potwierdzać swoją klasę i spłacać zaufanie, jakim obdarzył go Michał Świerczewski. Dziś Hiszpan to nie tylko lider zespołu, ale także zawodnik, który już zapisał się na kartach  historii Rakowa. Ivi Lopez w bieżącym sezonie w rozgrywkach ligowych strzelił już […]
01.12.2021