post

Opublikowane 15.11.2021 16:11 przez

Szymon Janczyk

Zmiany w tabeli wszech czasów? Nie jest to częsty widok. Zwłaszcza jeśli chodzi o pierwsze miejsce. Dlatego gdy Arka Gdynia wyprzedziła Zawiszę Bydgoszcz i została najlepszym zespołem w historii zaplecza Ekstraklasy, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się historycznemu zestawieniu. Czego możemy się z niego dowiedzieć? Zapraszamy.

Tabela wszech czasów rozgrywek 1. ligi ma proste zasady. Po pierwsze nie wprowadzono ujednolicenia punktów — czyli jeśli ktoś wygrywał za dwa punkty do sezonu 1994/1995, to nagle nie dostał bonusowych „oczek”. Wszystkie punkty, także te za wygrane różnicą minimum trzech bramek (plus jeden dla zwycięzcy, minus jeden dla przegranego) zsumowano i podliczono razem.

Drugą ważną rzeczą, którą trzeba uwzględnić, zanim przejdziemy do omawiania tabeli, jest to, że uwzględniono w niej kary ujemnych punktów. Dotyczyły one zwykle korupcji lub zaległości finansowych, ukarano nimi dziewięć klubów, w tym liderującą obecnie Arkę, która wspięłaby się na szczyt nieco szybciej. Nie były to jednak wielkie kary — tylko Piast Gliwice i Szczakowianka Jaworzno otrzymały po -10, pozostałe przypadki to maksymalnie -6, a średnio -4 punkty.

Wreszcie trzecia sprawa: w historii 1. ligi często rozgrywano baraże bezpośrednio między ligowcami. Nie jest to nowy pomysł, takie mecze działy się świeżo po wojnie czy też w latach 80. Ich wyniki także uwzględniono w tabeli, za to nie uwzględniano meczów między pierwszo- i drugoligowcami, czyli baraży o utrzymanie w lidze.

Wszystko jasne? To zaczynamy.

Arka Gdynia liderem tabeli wszech czasów 1. ligi

32 sezony — licząc z obecnym — spędzili piłkarze Arki Gdynia na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Nie jest to rekord: dłuższy staż mają Zawisza Bydgoszcz i Piast Gliwice, ale to Arka wyprzedza obydwa zespoły w tabeli wszech czasów. To o tyle ciekawe, że gdynianie wciąż częściej spadali z pierwszej ligi niż zaliczali awans półkę wyżej. Klub z Trójmiasta sześciokrotnie leciał do niższej klasy rozgrywkowej, za to promocję do Ekstraklasy wywalczył pięć razy. 16 razy Arka kończyła pierwszoligowy sezon w górnej połowie tabeli, w tym aż 13 razy na miejscach 1-6. Z kolei w dolnej części tabeli gdynianie znaleźli się dotychczas 15 razy.

Najlepszy czas dla pierwszoligowej Arki to zdecydowanie prawie cały XXI wiek. W tym czasie zespół z północy Polski tylko raz był zagrożony spadkiem — gdy grał w barażach o utrzymanie. Osiem z 11 sezonów na zapleczu licząc od 2001 roku, klub z Gdyni kończył w górnej części tabeli, trzykrotnie awansując do Ekstraklasy. Za to najgorszy czas dla Arki w 1. lidze to lata 1982-1995. Aż cztery spadki, tylko jedna obecność w czołówce na osiem sezonów, ponad 100 bramek różnicy w bilansie bramkowym (strzelone – 210, stracone – 325). Ciężko o pozytywy.

Średniej punktów — z racji tego, że raz punktowano za “dwa”, raz za “trzy” — nie ma sensu liczyć. Choć to, że lider klasyfikacji wszech czasów jest czwarty pod względem liczby zwycięstw, na pewno jest jakąś ciekawostką. Warto natomiast rzucić okiem na strzelone bramki. Tu Arka także jest czwarta. Najskuteczniejszy jest Zawisza, potem Piast i Lechia Gdańsk. Gdynianom brakuje jednak już tylko 11 trafień, żeby zrównać się z sąsiadami zza miedzy, więc wkrótce wskoczą na podium. Ich średnia strzelonych goli na mecz to 1,14 podczas gdy średnia straconych bramek to 1,02.

CO PRZYNIOSĄ ZMIANY W ARCE GDYNIA?

Zawisza Bydgoszcz – sześć awansów do Ekstraklasy

A co z tymi, których Arka wyprzedziła? Jak już wspomnieliśmy Piast i Zawisza mają nieco dłuższą historię gier na zapleczu Ekstraklasy. Zawisza zdecydowaną większość sezonów w 1. lidze spędził w okolicach szczytu tabeli. 20 z 34 sezonów kończył w górnej połowie tabeli, aż 14 razy trafił do czołowej szóstki rozgrywek. Sześciokrotnie wywalczył także promocję do Ekstraklasy, a cztery razy spadł z ligi. Co ciekawe dwa z czterech spadków to pozasportowe decyzje, Zawisza raz został nawet pozbawiony awansu do wyższej ligi przy zielonym (partyjnym) stoliku.

Bydgoski klub spędził w Ekstraklasie tylko 14 sezonów, ale na jej zapleczu był silny. Przewyższa Arkę pod względem średniej goli na mecz (1,31), ma także niższą średnią bramek straconych (1,01). Ciekawe jest jednak to, że Zawisza czekał aż do 2016 roku, żeby mieć w swoich szeregach pełnoprawnego króla strzelców pierwszoligowych rozgrywek. Wówczas tytuł zgarnął Szymon Lewicki (16 trafień). Wcześniej co prawda tego zaszczytu dostąpił Paweł Kryszałowicz, ale po pierwsze dzielił on tron z Józefem Kostkiem, po drugie strzelał już raczej dla Amiki, więc Zawisza jedynie delikatnie się pod to podpiął.

Szymon Lewicki w barwach Zawiszy Bydgoszcz

Szymon Lewicki w barwach Zawiszy Bydgoszcz

Wspominamy o tym dlatego, że na pierwszoligowym szlaku Zawisza spotkał także inne kluby z tego miasta: Brdę i Polonię. I to one mogły pochwalić się topowymi zawodnikami: Krzysztof Nowak z Brdy Bydgoszcz zdobył tytuł króla strzelców zanim Zawisza w ogóle wszedł do ligi, potem trzykrotnie najlepszym snajperem był Marian Norkowski z Polonii. Jeszcze ciekawsze jest to, że w tabeli wszech czasów trafimy na dwie bydgoskie Zawisze. Ta druga to efekt przejęcia tradycji i — przede wszystkim — miejsca w lidze Kujawiaka Włocławek. Obydwa zespoły liczone są osobno, bo to niezależne twory.

JAK ZAWISZA WSTAJE Z KOLAN?

Piast Gliwice – więcej spadków niż awansów

Jeśli zaś chodzi o Piast Gliwice, to klub, który do upadku komunizmu praktycznie nieprzerwanie grał na zapleczu Ekstraklasy. Po 1989 roku śląski klub zaliczył siedem sezonów w 1. lidze, wcześniej – 28. Żaden inny zespół nie występował na tym poziomie rozgrywek przez tak wiele sezonów. Z jednej strony: plus, szacunek. Z drugiej: oznaczało to, że gliwicka ekipa przez lata miała problem ze wzbiciem się ponad pierwszoligowy poziom. Tak właśnie było, bo pierwszy awans Piasta do Ekstraklasy to rok 2008.

W XXI wieku Piastowi w 1. lidze się wiodło, dwukrotnie awansował, ani razu nie spadł. Wcześniej? Bywało różnie.

 • 20 sezonów w górnej połowie tabeli
 • 15 sezonów w jej dolnej części
 • 14 razy w TOP 6
 • 3 spadki
 • 2 awanse

To łączny bilans „Piastunek” na zapleczu Ekstraklasy. Gliwiczanie to póki co jedyny zespół, który na tym poziomie rozegrał minimum 1000 spotkań. To też sprawia, że średnia goli na mecz Piasta jest niższa niż ta Zawiszy (1,22). Za to lata spędzone maksymalnie w środku stawki sprawiły, że gliwiczanie mają najgorszą średnią straconych bramek ze wszystkich ekip na podium – 1,1. Pozytywna część tej historii? Piast ma aż trzech różnych królów strzelców (Ewald Dera, Adam Statowski, Wojciech Kędziora).

Co mówi nam tabela wszech czasów pierwszej ligi?

Jakie jeszcze ciekawostki skrywa tabela wszech czasów? Nieco młodszych kibiców może zdziwić wysokie miejsce Stali Stalowa Wola, która zamyka czołową piątkę. Może zdziwić, bo choćby ostatnio, gdy sprawdzaliśmy, jak często dane drużyny spadały z 1. ligi w XXI wieku i jak szybko do niej wracały, zespół z Podkarpacia przewodził statystyce degradacji. Obecnie Stal jest trzecioligowcem (czwarty poziom rozgrywkowy). Połowę czołowej 10 historycznej klasyfikacji stanowią zresztą kluby, które grają niżej niż na drugim szczeblu rozgrywkowym. Oprócz Stali są to:

 • Zawisza Bydgoszcz
 • Polonia Bytom
 • Hutnik Kraków
 • Górnik Wałbrzych

Warto zwrócić uwagę w szczególności na wałbrzyski klub. Dlaczego? Bo Wałbrzych w tym zestawieniu reprezentuje także Zagłębie. I ok, wiele jest miast, które mają więcej niż jednego przedstawiciela w tabeli wszech czasów, do tego jeszcze przejdziemy. Sęk w tym, że Zagłębie też jest bardzo wysoko: kręci się w okolicach TOP 20. To o tyle ciekawe, że obydwa kluby dokonały fuzji w 1992 roku. W latach 1974 – 1990 Zagłębie było czołową drużyną zaplecza Ekstraklasy, tylko dwukrotnie opuściło czubek tabeli. Potem zaczął się zjazd, jednak obydwa kluby mają świetne statystyki (średnia bramek powyżej 1,22; w przypadku Zagłębia średnia straconych goli poniżej 1,00 – 0,89). Kiedyś to miasto miało dwóch solidnych pierwszoligowców. Aż dziw bierze, że dziś Wałbrzych nie ma zespołu choćby na ostatnim szczeblu centralnym.

GÓRNIK WAŁBRZYCH – MARTWY ODDECH WIELKIEGO FUTBOLU

Interesujące jest też to, jak wysoko w zestawieniu jest klub, który nie zagrał nigdy w Ekstraklasie, a więc Stilon Gorzów Wielkopolski. Stilon, grający także pod nazwą GKP, dwukrotnie znalazł się na podium rozgrywek, trzy razy z nich spadał. Zdołał nawet odrodzić się od zera i wrócić na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju, ale znów tuła się po niższych ligach. GKP zostawił jednak po sobie spory ślad: w topce zawodników z największą liczbą gier w 1. lidze w XXI wieku znajdziemy aż trzech byłych piłkarzy tego klubu (Radosław Janukiewicz, Emil Drozdowicz, Michał Ilków-Gołąb), a wkrótce może dołączyć do nich czwarty (Adam Banasiak, dziś 37 meczów straty do TOP 10).

Szatnia GKP Gorzów Wielkopolski

Szatnie GKP Gorzów Wielkopolski. Rok 2011, nie 1981. Klimacik

W tabeli wszech czasów uwzględniono łącznie 192 zespoły. Aż 136 z nich nigdy nie zagrało w Ekstraklasie. Najniżej notowani historycznie pierwszoligowcy, którzy zagościli w elicie, to kolejno: Dąb Katowice, Sokół Pniewy i Amica Wronki. W czołówce drużyn 1. ligi, które nie zagościły w najniższej lidze, poza Stilonem są także Avia Świdnik, Resovia oraz Chrobry Głogów. Dwa ostatnie zespoły wciąż mają szansę to zmienić – to aktualnie pierwszoligowcy. Warto dodać, że w klasyfikacji znajdziemy 32 kluby, które na zapleczu Ekstraklasy spędziły tylko jeden sezon. Najświeższy taki przypadek to Wisła Puławy (2016/2017). W ostatnich latach jednorazowe przygody zaliczali również:

 • HEKO Czermno
 • Pelikan Łowicz
 • Rozwój Katowice

Interesujący był przypadek KS Piaseczno. Klub ten jako beniaminek otarł się o awans do Ekstraklasy: zdobył tylko pięć punktów mniej od Siarki Tarnobrzeg i zajął trzecie miejsce w sezonie 1994/1995. Był to zarazem jedyny sezon zespołu z Piaseczna na tym poziomie – doszło do fuzji z Polonią Warszawa. Dziś futbol w Piasecznie to grający w niższych ligach MKS.

HEKO CZERMNO – NIE TYLKO KORUPCJA. BARWNA I KRÓTKA HISTORIA KLUBU

Które miasta miały najwięcej klubów w 1. lidze?

Był to zarazem jedyny przypadek, gdy Piaseczno miało klub na zapleczu Ekstraklasy. Za to wspomniana Warszawa jest rekordzistą pod względem liczby drużyn na tym poziomie rozgrywkowym. Było ich aż siedem. Na podium załapały się także Wrocław i Bydgoszcz. Lista klubów z tych miast wygląda tak:

 • Warszawa – 7 (Gwardia, Polonia, Hutnik, Ursus, Marymont, Lotnik, Polonez)
 • Bydgoszcz – 6 (Zawisza, Polonia, Zawisza 2.0, Chemik, Brda, BKS)
 • Wrocław – 6 (Śląsk, Ślęza, Polar, Lotnik, Pafawag, Odra)

Kawałek dalej jest Kraków (Hutnik, Cracovia, Wisła, Wawel, Garbarnia). Ciekawe jest jednak to, że to Kraków i Wałbrzych pozostają jedynymi klubami, które mają dwóch przedstawicieli w TOP 25 tabeli wszech czasów. O Wałbrzychu już mówiliśmy, z kolei w przypadku Krakowa są to Hutnik i Cracovia. Poza nimi w 1. lidze grały także Garbarnia, Wawel i Wisła. Niewiele brakowało, a do tego grona łapałby się także Bytom (Polonia, Szombierki), ale jesienią Szombierki zostały wyprzedzone przez Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jest kilka niespodzianek.

 • Katowice – 4 (GKS, Baildon, Rozwój, Dąb)
 • Łódź – 4 (ŁKS, Widzew, Start, Włókniarz)
 • Ruda Śląska – 4 (Urania, Grunwald, Slavia)
 • Gdańsk – 3 (Lechia, Polonia, Gedania)
 • Poznań – 3 (Warta, Olimpia, Lech)
 • Lublin – 3 (Motor, Lublinianka, Gwardia)
 • Częstochowa – 3 (Raków, Skra, Victoria)
 • Szczecin – 3 (Pogoń, Arkonia, Stal)
 • Rzeszów – 3 (Resovia, Stal, Walter)

Ciekawe jest to, że w przypadku Katowic wszystkie kluby poza GKS-em zebrały łącznie cztery sezony na tym poziomie rozgrywek. Nie zachwyca także Ruda Śląska – cztery kluby, 17 sezonów. Z kolei interesująco wygląda rywalizacja Resovii ze Stalą. W tym sezonie rzeszowski pierwszoligowiec wyprzedził rywala zza miedzy w tabeli wszech czasów. Przez chwilę obydwa kluby były na dwóch kolejnych miejscach w klasyfikacji, ale teraz rozdziela je Stomil Olsztyn. Możemy też wyróżnić 18 miast, które miały dwa kluby w 1. lidze. Wśród nich są m.in. Gdynia (Arka i Bałtyk), Kielce (Korona i Błękitni), Pabianice (Włókniarz, PTC), Toruń (Elana, Pomorzanin) czy nawet Piotrków Trybunalski (Concordia, Piotrcovia) i Kluczbork (MKS, Metal). Łącznie rozgrywki zaplecza Ekstraklasy gościły w 132 miastach.

HISTORIA BŁĘKITNYCH KIELCE

Najgorsze zespoły w historii 1. ligi

Przyjrzeliśmy się czołówce tabeli wszech czasów 1. ligi, a którzy pierwszoligowcy są na drugim biegunie? Zdecydowanie najgorzej skończyła się pierwszoligowa piłka we Włocławku. To katastrofa w dwóch aktach: Kujawiak grał na tym poziomie tylko przez rok. Radził sobie nieźle, ale wyszła z tego tylko wspomniana fuzja i Zawisza Bydgoszcz 2.0. Z kolei jeszcze gorzej radziła sobie Włocłavia Włocławek. To oficjalnie najgorszy klub w historii rozgrywek. Co prawda tyle samo punktów na koncie w swoim jedynym sezonie zgromadził Walter Rzeszów, ale po pierwsze – zagrał mniej meczów, po drugie – więcej bramek strzelał, a mniej tracił. Statystyki Włocłavii wyglądają tak, jakby to był najgorszy zespół B Klasy.

 • 5 punktów w 34 meczach (zwycięstwo, dwa remisy)
 • 10 goli strzelonych
 • 117 bramek straconych

Co lepsze: to wcale nie jest tak odległa historia. Włocłavia była w 1. lidze w sezonie 1997/1998 jako WKP Włocławek. Sezon zaczął się dla niej świetnie, bo od wygranej 2:1 z Avią Świdnik. W trzeciej kolejce dorzucili do tego remis z Unią Tarnów, w 12. z RKS-em Radomsko. I to byłoby na tyle. W dalszej części sezonu największym sukcesem było już chociaż strzelenie bramki. Kto jeszcze nie zachwycił? W pojedynczym sezonie słabo wypadła Stal Sanok, która wygrała dwa mecze i straciła 74 gole w 28 kolejkach. Zaledwie dziewięć punktów ugrał Dąb Dębno, a 25 porażek zanotowała Pogoń Oleśnica. Fatalnie wyglądają też przygody Czuwaj Przemyśl: dwukrotnie zespół ten był przedostatni w lidze, raz wyprzedził właśnie Włocłavię. Z kolei Błękitni Stargard raz z ligi spadli (przedostatnie miejsce) a raz się z niej wycofali.

FUTBOL W CIENIU KOSZYKÓWKI. REPORTAŻ Z WŁOCŁAWKA

Tabela wszech czasów pierwszej ligi – TOP 10

Tabela wszech czasów rzecz jasna zmienia się szybko. Jesteśmy na półmetku sezonu 2021/2022, więc był to dobry moment na aktualizację — zwłaszcza że mamy nowego lidera. Natomiast na koniec rozgrywek sprawy mogą się mieć jeszcze inaczej. Najniżej notowany w zestawieniu pierwszoligowiec, Skra Częstochowa, zaliczył już awans o 15 pozycji. Jeśli się utrzyma, dorzuci do tego zapewne kolejne 10 miejsc. W górę powoli idą Puszcza Niepołomice i GKS Jastrzębie, Górnik Polkowice jest 26 “oczek” od TOP 50. Do TOP 25 zawitało już Podbeskidzie, a lada moment zrobi to także GKS Tychy. Z kolei ŁKS bez problemu wskoczy do TOP 20.

Najtrudniej będzie o zmiany na szczycie. Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec muszą jeszcze trochę poczekać na awans do TOP 10. Zwłaszcza ci drudzy, którzy muszą uważać, żeby w kolejnym sezonie nie punktować już w tabeli wszech czasów drugiej ligi.

Tabela wszech czasów 1. ligi piłkarskiej

CAŁĄ TABELĘ WSZECH CZASÓW 1. LIGI ZNAJDZIECIE TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Na zapleczu
22.11.2021

Carlos Julio: Barcelona to fikcja. Gdy odejdziesz z La Masii, uczysz się, jakie jest życie

– Barcelona to fałszywy świat. Masz tam wszystko, to zbyt łatwe i wygodne. Każdy klepie cię po plecach, bo grasz w Barcelonie. W końcu zaczynasz myśleć o sobie w taki sposób. Wydaje ci się, że będziesz Messim i zarobisz miliony. Kiedy odchodzisz z La Masii, widzisz, jak jest naprawdę – mówi nam Carlos Julio Martinez, który spędził […]
22.11.2021
Na zapleczu
15.11.2021

Arka Gdynia najlepszym zespołem w historii 1. ligi. Zmiany w tabeli wszech czasów

Zmiany w tabeli wszech czasów? Nie jest to częsty widok. Zwłaszcza jeśli chodzi o pierwsze miejsce. Dlatego gdy Arka Gdynia wyprzedziła Zawiszę Bydgoszcz i została najlepszym zespołem w historii zaplecza Ekstraklasy, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się historycznemu zestawieniu. Czego możemy się z niego dowiedzieć? Zapraszamy. Tabela wszech czasów rozgrywek 1. ligi ma proste zasady. Po pierwsze […]
15.11.2021
Na zapleczu
08.11.2021

Wszystkie problemy ŁKS-u

ŁKS idący do Ekstraklasy to rozsądek, plan i pomysł. To projekt, który miał być czymś nowym, którym można się było zachwycić. Niecałe dwa lata później z zachwytów nic już jednak nie zostało. ŁKS dziś kojarzy się z przegraną walką o awans, z pięcioma trenerami w dwa i pół sezonu, z problemami finansowymi, zagubieniem i chaosem. […]
08.11.2021
Na zapleczu
01.11.2021

Trudne życie po spadku. Jakie były losy spadkowiczów z I ligi w XXI wieku?

Na zapleczu Ekstraklasy zwykle najbardziej emocjonuje nas walka o awans. Gdy wspominamy o spadkowiczach, to raczej o tych z najwyższej ligi, którzy w domyśle od razu stają się faworytami rozgrywek i chcą bardzo szybko wrócić do elity. Nie zawsze im się to udaje, a o tych nieudanych próbach wspominano już wiele razy. Dlatego tym razem […]
01.11.2021
Na zapleczu
25.10.2021

Tarasiewicz zastąpił Marca. Co przyniosą zmiany w Arce Gdynia?

Arka Gdynia to jeden z pierwszych zespołów na zapleczu Ekstraklasy, który zdecydował się na zmianę trenera. Tym samym na północy kraju zameldował się trzeci szkoleniowiec od czasu spadku do 1. ligi. Stare polskie przysłowie mówi: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gdynianie zamienili Dariusza Marca na Ryszarda Tarasiewicza. Czy w tym przypadku to powiedzenie znajdzie zastosowanie? […]
25.10.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Brama dnia
30.11.2021

Thierry Henry kontra Andrij Szewczenko | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was konfrontację wielkich legend światowego futbolu – z jednej strony wspaniałe uderzenie autorstwa Thierry’ego Henry’ego, z drugiej genialna asysta Andrei Pirlo i klasowy strzał Andrija Szewczenki. Zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. THIERRY HENRY VS A. VILLA (30.11.2002) Thierry Henry […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Brama dnia
28.11.2021

Mike Marsh kontra Ronald Koeman | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj propozycje bez specjalnych kombinacji, bez wymyślania kwadratowych jaj – po prostu dwa ładne gole zdobyte uderzeniami z dalszej odległości. Kto takich nie lubi? MIKE MARSH VS CRYSTAL PALACE (28.11.1992) 28 listopada 1992 roku Liverpool w kapitalnym stylu rozbił na Anfield ekipę Crystal Palace aż 5:0. Ozdobą spotkania niewątpliwie […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bułgaria, Czechy, Dania, Ukraina. Nieoczywiste kraje, które doczekały się Złotej Piłki

Jacy zawodnicy z miejsca kojarzą nam się z hasłem „Złota Piłka”? Leo Messi, Cristiano Ronaldo – wiadomo. Brazylijski Ronaldo, Zinedine Zidane czy Roberto Baggio pewnie też. Ale ten plebiscyt to nie tylko zwycięstwa gości, którzy reprezentują typowo piłkarskie nacje. Nacje, które zawsze były i są w światowej czołówce, które sięgały po mistrzostwo świata. Jeśli Robert […]
28.11.2021
Piłka nożna
27.11.2021

Mundial bez mistrzów Europy czy Ronaldo? O potknięciu Włochów i Portugalczyków

– Pojedziemy do Kataru – zapewniał Fernando Santos po wpadce z Serbią, która oznaczała, że reprezentacja Portugalii wylądowała w barażach. – Wygramy baraże i pojedziemy do Kataru po złoty medal – mówił Roberto Mancini, gdy Włosi zremisowali z Irlandią Północną i pewne było, że to Szwajcarzy awansowali na mundial. Losowanie baraży mistrzostw świata sprawiło, że już teraz wiemy, że […]
27.11.2021
Ekstraklasa
27.11.2021

Raków Papszuna jeszcze nigdy nie czekał tak długo na gola. Zagłębie pomoże?

Trzy mecze bez strzelonej bramki. Dwa punkty stracone z nieprzekonującym w tym sezonie beniaminkiem z Łęcznej. Trzy „oczka” w plecy po wyjeździe do notującej serię nieudanych spotkań Cracovii. Raków Częstochowa nie jest w najlepszym dla siebie momencie, ale szum, jaki powstał wokół trenera Marka Papszuna, pozwolił to trochę wyciszyć. Nie można jednak przemilczeć tego, że […]
27.11.2021
Ekstraklasa
26.11.2021

Leandro czy Yeboah – kto jest najlepszym dryblerem ligi?

Niemal całą rundę jesienną czarowali swoimi bramkami, kiwkami i rajdami. Niemal całą rundę jesienną czekaliśmy także na to, żeby spotkali się ze sobą na boisku. Leandro Rossi z Radomiaka i Yaw Yeboah z Wisły Kraków to według oficjalnych statystyk dwaj najlepsi dryblerzy w Ekstraklasie. Jak sobie radzą? Ile dają swoim zespołom? Sprawdziliśmy. Siedem — tyle […]
26.11.2021
Liczba komentarzy: 15
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janusz
janusz
15 dni temu

No…
To pierwszy sukces familii Kołakowskich.
Wszędzie przegrywają, więc chociaż jeden sukces.
Dzień,w którym Kołakowscy odejdą z Arki powinien być ogłoszony świętem dla Gdyni.
Dzień po dniu marnują, niszczą Arkę.
Ps
Kiedy PZPN wyjaśni rzeczywistą rolę Jarosława Kołakowskiego w Arce Gdynia?
Jak długo PZPN udawać będzie,że jest wszystko zgodne z przepisami FIFA i UEFA?

Stanislav Levy
Stanislav Levy
15 dni temu
Reply to  janusz

Napisał Janusz, który jak zwykle zrobiłby wszystko lepiej, a fakt, że nie ma na to forsy, wynika nie z tego, że jest nieudacznikiem, który nie doszedł w życiu do żadnego sukcesu, tylko dlatego, że wszyscy kradno i oszukujo, a on nie.

Dobrze, niech Kołakowscy odejdą, ale z zastrzeżeniem, że miasto nie przejmuje Arki i nie pompuje w nią pieniędzy. Skoro, jak twierdzisz, Arka jest „marnowana”, czyli ma tylu kibiców, niech zrobią zrzutkę i przejmą, a potem utrzymują klub. Śmiało!

janusz
janusz
15 dni temu
Reply to  Stanislav Levy

A dlaczego kibice?
Lechia,Pogoń, Śląsk, Raków, Widzew, ŁKS, Odra Opole, GKS Katowice, Piast Gliwice. Obecnie Ruch Chorzów.
Wszystkie te kluby łączy to,że upadły do poziomu IV czy nawet V ligi.
Mozolnie się odbudowały.
Bez udziału właśnie takich Kołakowskich.
Arka od 2 lat dryfuje.
Kołakowski nawsadzał do Arki odrzuty z II ligi lub weteranów-38 letniego Sasina, oddalonego z Wigier-Dobrotkę, Memica, Hiszpańskiego, Siemaszkę. Nołnejmow z KKS Kalisz.
Arka poniosła w rundzie jesiennej 7 porażek
I Kołakowski twierdzi,że Arka walczy o awans do ekstraklasy?
To Polkowice, Jastrzębie czy Sosnowiec (W najbliższym meczu przeciwnik Arki i wygra z Nią)też mogą twierdzić,że walczą o awans .
Dlaczego nie?
Im szybciej Kołakowscy odejdą z Gdyni-tym lepiej.
Nawet,gdyby trzeba było grać od IV ligi.
Nie będzie tych cotygodniowych porażek. Tego permanentnego upokarzania.
Tego wstydu.

Guwnowgebie
Guwnowgebie
15 dni temu
Reply to  janusz

Koorwa,swinia!

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
15 dni temu

Przydałoby się wrzucić cały ranking.

dudu
dudu
15 dni temu

Nie rozumiem, dlaczego ktokolwiek pozwala na jakiekolwiek „analizy” Janczykowi. Naprawdę nie może tego Milewski pisać? Kiedyś spłodził świetny artykuł o Karpatach w II lidze i na pewno lepiej by takie historyczne realia ogarnął…. A tu kwiatki już na pierwszy rzut oka:
1) „Cztery” punkty za zwycięstwo? A kiedy to tyle rozdawano? Może od razu „osiem” ktoś zdobył?
2) Włocłavia Włocławek – takiego klubu nie było w sezonie 1997/98 w II lidze. Był WKP Włocławek, sztuczny twór powstały po przeniesieniu beniaminka Jagiellonki Nieszawa do Włocławka.
3) Piast Gliwice: „Z drugiej: oznaczało to, że gliwicka ekipa przez lata miała problem ze wzbiciem się ponad pierwszoligowy poziom.”
Piast nie miałby z awansem żadnego problemu – w tym okresie grał nawet jako drugoligowiec dwa razy w finale PP – ale miał problem z wpływowym sąsiadem zza miedzy, który nie życzył sobie tak bliskiej konkurencji i miał środki, żeby tego dopilnować. To samo dotyczyło choćby Górnika Knurów, który w latach 80-tych miał naprawdę świetną ekipę i naprawdę musiał się starać, żeby nie awansować (kibice Wisły pamiętają baraże w 1988?).

Blazej
Blazej
15 dni temu

To we Wrocławiu 6 czy 7 drużyn było ??

Tytanowy Janusz
Tytanowy Janusz
15 dni temu
Reply to  Blazej

Goplania to raczej z Inowrocławia

pioter
pioter
15 dni temu

Ruda Śląska miała 4 kluby, bo jeden sezon na drugim szczeblu zaliczył Wawel Wirek. No i szkoda że nie ma całej listy tylko trzeba szukać po jakichś wikipediach. Inna rzecz, że jak teraz patrzę to coś ta tabela na wikipedii nie zgadza się z tym co jest w powyższym artykule np. Resovia nie wyprzedziła jeszcze Stali, potrzeba jeszcze 9 punktów. (na podstawie tego zestawienia -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Tabela_wszech_czas%C3%B3w_polskiej_I_ligi_w_pi%C5%82ce_no%C5%BCnej ). Jeśli źródło tej tabeli, na podstawie której powstał ten artykuł, jest inne, no to wypadałoby chociaż zapodać link.

Świnia
Świnia
15 dni temu

A. G. K. S!

Hugn
Hugn
14 dni temu

Janczyk gołębiarzu , o Broni Radom zapomniałeś ? RADOM miał 2 kluby w 1 lidze. BROŃ i Radomiak.

gsw
gsw
14 dni temu

Można liczyć na tabelę wszech czasów lig okręgowych to tam to będą dopiero potentaci.Tabela „wszech czasów” pierwszej ligi to dopiero szczyt głupoty

Suche Info
30.11.2021

Hellas bezbramkowo remisuje z Cagliari

Skończyło się bez bramek, więc zabrakło najważniejszego. Mecz nie był może najwyższych lotów, ale z perspektywy kibica reprezentacji Polski był ciekawą lekturą i pokazem solidności Pawła Dawidowicza. Jedyną skazą tego spotkania był incydent wywołany przez Giovanniego Simeone. Argentyńczyk uderzył przeciwnika w twarz i rozpoczęła się jatka. Wstali z ławek i ruszyli na siebie zarówno piłkarze […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Trener Broni Radom zostanie asystentem w Cracovii

Jacek Zieliński niedawno został nowym szkoleniowcem Cracovii. Teraz doświadczony trener kompletuje swój sztab. Jedną z osób, które do niego dołączą, będzie dotychczasowy opiekun trzecioligowej Broni Radom. Mowa o 35-letnim Tomaszu Jasiku, który pracował w klubie od sierpnia. Tomasz Jasik trenerskie szlify zbierał na Lubelszczyźnie, gdzie przez długi czas opiekował się młodzieżowymi zespołami Motoru Lublin. W […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Juventus pokonał słabiutką Salernitanę

Juventus wygrał z najgorszym zespołem w Serie A, czyli zrobił to czego od niego oczekiwano. Nie poślizgnął się na skórce od banana. Zadanie wykonane. Przed meczem Salernitana była jedną z dwóch drużyn, które nigdy nie straciły gola w spotkaniach domowych z Juventusem. Kiedyś musiał być ten pierwszy raz. Zawodnicy Massimiliano Allegriego miażdżyli gospodarzy posiadaniem piłki […]
30.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Fiorentina ogrywa Sampdorię. Grał Bereszyński

Fiorentina w tym sezonie jest najbardziej bezkompromisową drużyną w Serie A. Albo wygrywa, albo przegrywa. Dosłownie. Mają chyba uczulenie na remisy. Dziś drużyna Vincenzo Italiano odniosła ósme zwycięstwo w sezonie ligowym. Pokonała na własnym boisku Sampdorię 3:1. W składzie gości znalazł się reprezentant Polski. W tym meczu różnica klas była aż nadto widoczna. Fiorentina mimo […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Plotki o możliwych transferach Ziyecha i Wernera do Barcelony

Dyrektor sportowy FC Barcelony Mateu Alemany, dwoi się i troi, by sprowadzić do klubu nowych piłkarzy za rozsądną cenę. Z tego względu pojawia się mnóstwo nazwisk na barcelońskiej giełdzie transferowej. Tym razem dziennikarze katalońskiego Sportu sondują możliwe przyjście dwóch piłkarzy Chelsea Londyn, którzy na Stamford Bridge mają problemy z regularną grą. Mowa o Timo Wernerze […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Javier Mascherano nowym selekcjonerem argentyńskiej młodzieżówki

Większość fanów piłki nożnej doskonale kojarzy Ej Jefecito z bogatej kariery piłkarskiej. Teraz będzie stawiał pierwsze kroki w karierze trenerskiej. Z argentyńską federacją pożegnał się dotychczasowy trener młodzieżówki, który zdecydował się dołączyć do sztabu Jose Pekermana odpowiedzialnego za przygotowanie reprezentacji Wenezueli. Javier Mascherano od 2019 roku posiada uprawnienia trenera. Do tej pracował w argentyńskiej federacji […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Legia ma nowego wicedyrektora sportowego! Pracował w Rakowie

Dariusz Mioduski zatrudnił nowego wicedyrektora sportowego. Paweł Tomczyk od pierwszego grudnia wzmocni pion sportowy Legii. Nowy pracownik warszawskiego klubu jest dobrze znany w środowisku piłkarskim. Pełnił rolę kierownika skautingu w Rakowie Częstochowa, a następnie objął stanowisko dyrektora sportowego klubu z Częstochowy. – Do jego zadań należeć będą między innymi negocjacje z zawodnikami, agentami i innymi […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Gołębiewski: Ze zdrowiem Luquinhasa wszystko jest okej

Każdy mecz jest dobry na przełamanie. Zwłaszcza w sytuacji, w której znalazła  się Legia Warszawa. Ostatnio przerwała wstydliwą passę i ograła Jagiellonię Białystok 1:0. Już jutro zespół Marka Gołębiewskiego zmierzy się Motorem Lublin w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Dziś trener warszawskiej drużyny odpowiadał na pytania dziennikarzy. O problemach kadrowych: – Powołania zawodników z drugiego […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Saga z Pochettino trwa

Zanim Manchester United podpisał kontakt z Ralfem Rangnickiem głównym kandydatem do objęcia zespołu z Old Trafford był Mauricio Pochettino. Podpisanie umowy z Niemcem nie ucina jednak spekulacji. Umowa Rangnicka wygasa wraz się z końcem sezonu, więc temat przyjścia Argentyńczyka wciąż jest głośny. Operacja sprowadzenia Pochettino na Old Trafford nie będzie łatwa do zrealizowania. Dziennikarze Telefoot […]
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Duży krok Warty Poznań. Powstanie projekt nowego kompleksu sportowego

Warta Poznań zamierza rozwijać swoją bazę. W pierwszej kolejności powstanie projekt i dziś ogłoszono zwycięzcę przetargu. Wymagania są oczywiste. Część piłkarska ma spełniać wymogi licencyjne dla klubów Ekstraklasy. Projektant został więc zobowiązany do tego, by uzyskać pozytywną opinię Polskiego Związku Piłki Nożnej w tym zakresie. Firma KOSZT-BUD wygrała przetarg na przygotowanie projektu kompleksu obiektów sportowych […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Rusza Liga Mistrzów siatkarzy. Co czeka polskie kluby?

Już dziś rusza Liga Mistrzów siatkarzy. Z polskiego punktu widzenia szczególnie ciekawe, bo po raz drugi w całej historii tytułu w najważniejszych europejskich rozgrywkach bronić będzie polska ekipa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Poza nią do rywalizacji przystąpią też Projekt Warszawa i Jastrzębski Węgiel. Na co stać nasze kluby? Jak trudne mają grupy? I czy ZAKSA może […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Carlo Ancelotti tłumaczy, dlaczego zagłosowałby na Benzemę

Carlo Ancelotti słynie z kreatywnych odpowiedzi na pytania i często stara się wybrnąć żartem. Dziś po raz kolejny zaskoczył dziennikarzy. Trener Realu Madryt podczas ostatniej konferencji przed meczem z Athleticiem został zapytany o zwycięzcę Złotej Piłki. Dyplomatycznie zakręcił. – Mam problem, ponieważ pracuję w Realu Madryt, więc nie powinienem głosować na piłkarzy, którzy nie grają […]
30.11.2021