post

Opublikowane 11.11.2021 14:03 przez

Jakub Białek

Matty Cash dostępuje dużego zaszczytu, jakim jest gra dla reprezentacji Polski. Jeśli zamierza przeżyć z naszą kadrą kilka ładnych chwil, musi pamiętać, że przez kilka najbliższych lat będzie spacerował po polu minowym. Droga od naturalizowanego zawodnika do farbowanego lisa jest bardzo krótka. I nawet mały, niepozorny błąd, może spaprać jego wizerunek. Jako że instytucja farbowanego lisa ma wieloletnią tradycję (nie tylko w Polsce), postanowiliśmy – ku przestrodze! – przypomnieć o kilku błędach, jakie popełniali naturalizowani zawodnicy.

Zatem Matty! Mateuszu! Z dobrego serca radzimy…

Nie bądź arogancki.

Różnie mogą potoczyć się twoje losy. Możesz stanąć w ogniu krytyki, stracić zaufanie selekcjonera albo podpaść kolegom z szatni. A wtedy pojawi się frustracja. Ale nie strój fochów jak Eugen Polanski, który zaprezentował postawę niegodną kadrowicza – chciał wybierać sobie mecze i trenerów.

Sparing z Niemcami? Nie zjawił się, bo klub mu na to nie pozwolił (aha…). Mecz z Litwą? Tu już klub dał mu zielone światło, ale też nie zamierzał wsiadać w samolot.

 Uważam, że przerywanie urlopu na kilka dni trochę nie ma sensu. Na zgrupowaniu trenuje się na sto procent, a podczas urlopu jest o to trudno. Gdyby odbywało się zaraz po sezonie, podczas gdy jest się w treningu, to rozumiem. A dwa tygodnie po zakończeniu rozgrywek? Nikt nie ćwiczył na pełnych obrotach, a to konieczne, żeby być w formie i robić wszystko na sto procent – mówił w „Przeglądzie Sportowym”.

Przerywanie urlopu na kilka dni nie ma sensu – świetne! Chwilę później zrezygnował z reprezentacji. Mówił, że u Nawałki trenował jak w juniorach. Jeden z niewielu kamyczków do ogródka byłego selekcjonera? To, że chciał wybrać się do Polanskiego, by się pojednać. On, a nie piłkarz. A Polanski… nie chciał go przyjmować.

Nie obrażaj się na trenerów.

Który z naturalizowanych piłkarzy dał nam najwięcej na boisku? Pewnie Olisadebe, a na drugim miejscu umieścilibyśmy Ludovica Obraniaka, który strzelił dla nas sześć bramek. Historia z Obraniakiem miała spory potencjał. Uczył się polskiego, sam mówił po latach, że aż za bardzo zależało mu na byciu Polakiem.

Jego koniec z reprezentacją nie był zbyt fajny. I to lekko mówiąc. Obraniak obraził się na Waldemara Fornalika za to, że ten nie wystawił go w meczu z Ukrainą. Napisał więc oświadczenie…

Po długim namyśle, z przykrością, ale zwracam się z prośbą do selekcjonera reprezentacji narodowej, Waldemara Fornalika, o nie powoływanie mnie do kadry do końca Jego kadencji.

Chwilę po rezygnacji z kadry okazało się, że Obraniak zaplanował swój ślub dokładnie w dniu meczu z Mołdawią, o czym nikomu w PZPN nie powiedział. Niezależnie od tego, czy faktycznie poczuł się urażony (wielkie rzeczy, piłkarz usiadł na ławce), czy chciał wymiksować się z kadry na rodzinną uroczystość – wyszło słabo.

Nie szukaj spisków.

Moich występów w reprezentacji Polski mogło być więcej, ale potem nie grałem już bardziej ze względów politycznych. Nie było już klimatu do powoływania piłkarzy z podwójnym obywatelstwem – mówił Damien Perquis „Super Expressowi”.

Naprawdę? A może chodziło o to, że wyglądał słabo, stroił fochy, potrafił wydukać po polsku ze dwa zdania i trudno się było z nim utożsamiać? Matty, jak myslisz?

Śpiewaj hymn.

To oczywiście nie „The Voice of Poland”, a gra w piłkę, więc nie z tego będzie cię rozliczał Paulo Sousa. Ale jeśli już zdecydowałeś się na orła na koszulce – wypadałoby śpiewać hymn. Zwłaszcza, że wszyscy twoi koledzy to robią. Unikniesz tym samym błędu kilku reprezentantów Niemiec. Lukas Podolski, krytykowany za nieśpiewanie hymnu, wypowiedział się:

– Nikt nas nie zmusza do śpiewania hymnu. Już dawno podjąłem decyzję, że nie będę go śpiewał i nie sądzę, żeby coś się zmieniło. My tu jesteśmy od grania, a nie od śpiewania.

Myślisz, że przysporzyło mu to sympatyków? Jeśli tak, to tylko nad Wisłą. W niemieckich mediach toczyła się debata – podkręcana przez polityków – o tym czy brak sukcesów Niemiec wiąże się z brakiem przywiązania do symboli narodowych. Podolskiego krytykował nawet Franz Beckenbauer, który szczycił się tym, że wprowadził w latach osiemdziesiątych obowiązek śpiewania hymnu.

No sam zobacz – jak to wygląda?

LUKAS PODOLSKI – OSTATNI PIŁKARZ Z ULICY

Nie manifestuj, by przypodobać się Anglikom.

Czujesz się bardziej Brytyjczykiem niż Polakiem. To naturalne. A że każdy naród nosi w sobie jakieś zadry, każdy kraj ma swoje konflikty, piłkarze czasem decydują się na to, by manifestować swoje korzenie. Przykład? Gdy Xherdan Shaqiri i Granit Xhaka (reprezentujący Szwajcarię, utożsamiający się z Albanią, która nie lubi się z Serbią) strzelili Serbom po golu, celebrowali nacjonalistycznym gestem dwugłowego orła, który znajduje się na albańskiej fladze. Może przyjdzie ci do głowy jakaś szpilka w stronę Unii Europejskiej (bo brexit) albo uklęknięcie przed meczem (jak inni angielscy piłkarze), ale po co to robić?

Nie wchodź w sprawy polityczne.

Manifestowanie podczas meczu to jedno. Inną sprawą są wszelkie wywiady, posty na Instagramie, fotki krążące po social mediach. Nawet, jeśli masz swoje poglądy, nie wiesz, jak zostaną one w Polsce odebrane. Dlatego lepiej się z nimi nie obnoś.

Czyli nie zrób tego, co… Mesut Oezil i Ilkay Gundogan. Gdy Recep Erdogan – niekoniecznie popierany w Niemczech prezydent Turcji – przyjechał do Anglii na spotkanie z królową Elżbietą II, dwaj reprezentanci Niemiec tureckiego pochodzenia odwiedzili go i z uśmiechami na twarzach pozowali do fotek. Gundogan sprezentował mu nawet koszulkę z dedykacją: „Z wielkim szacunkiem dla mojego prezydenta”.

Zwłaszcza Oezil, który podupadał dodatkowo sportowo, znalazł się w ogniu niebywałej krytyki. Jechali z nim nawet Oliver Bierhoff, menedżer reprezentacji (mówił, że jeśli nie potrafi się publicznie wytłumaczyć, powinien być wyrzucony) czy prezes niemieckiej federacji (po porażkach miał nazwać go imigrantem). O politykach czy kibicach nawet nie wspominamy. Atmosfera była tak gęsta, że po mundialu 2018, czyli kilka miesięcy po cyknięciu fotki, Oezil zrezygnował z występów dla reprezentacji.

MATTY CASH STRZELI GOLA ANDORZE? POSTAW PO KURSIE 6,20 W FUKSIARZU!

Nie mów, że Polska to dla ciebie promocja i kadra jak każda inna.

Wiadomo, że nie zdecydowałeś się na reprezentację Polski, bo nagle posmakowały ci pierogi. Możesz nam dać sporo na boisku, my możemy być dla ciebie oknem wystawowym. To zwykły układ biznesowy. Ale nie mówmy o nim głośno.

Bo choć wszyscy wiedzą, jak jest, to nie lubią słyszeć o tym wprost. Nie popełnij więc błędu Davida Logana, naturalizowanego koszykarza, który swoje przywiązanie do polski określił słowami „mógłbym grać nawet dla Afganistanu”.

Nie traktuj Polski jak chwilowej historii.

Jesteś wciąż młody, kariera przed tobą, a gra u boku Lewandowskiego na pewno nie nabrudzi ci w CV. Na tym etapie będziesz nie tylko dawał coś Polsce, ale i z niej czerpał. Być może pomożemy ci w jakiś sposób w ciekawym transferze.

A co będzie za kilka lat, gdy twój status zacznie pikować? Gdy staniesz się piłkarzem wciąż na tyle dobrym, by być zmiennikiem prawego obrońcy w kadrze, ale już na tyle przeciętnym, że duże kluby nie będą tobą zainteresowane? Czy będzie ci się chciało przyjeżdżać? Nie zrób tego, co Mário Fernandes, czyli naturalizowany Rosjanin, który zadebiutował w Sbornej w 2017 roku, pojechał na mundial i Euro, po którym jako 30-latek zakończył reprezentacyjną „karierę”. Rosja podobała mu się tylko przez cztery lata.

Nie przynieś nam wstydu.

O to jesteśmy akurat spokojni, mimo to przypomnijmy historię Iliji Jurkovicia, Szweda z bałkańskimi korzeniami, któremu bardziej niż piłka spodobało się życie przestępcze. Chłopak grał dla szwedzkich młodzieżówek, ale wybrał prowadzenie lokalnego gangu. Akta w jego sprawach miały 15 tysięcy stron. Można było tam znaleźć dowody wskazujące na porwanie, rozboje z użyciem broni palnej, handel narkotykami, a nawet zamachy bombowe. Jurkovic trafił ostatecznie do więzienia na 11 lat za zlecenie i usiłowanie zabójstwa.

Nie odwal żadnej głupoty!

Wypełniaj polskie obowiązki.

Gra dla Polski to przywileje, ale także i obowiązki, które trzeba wypełniać. Znów podamy ekstremalny przykład, który ci nie grozi, bo raczej nie dostaniesz powołania do wojska jak Edmar, brazylijski Ukrainiec. Gdy trzeba było kopać piłeczkę, był bardzo na tak. Ale gdy podczas narastania konfliktu z Rosją dostał – tak jak inni Ukraińcy, także zawodowi piłkarze – powołanie do wojska, to… zgłupiał. Publicznie mówił o tym, że nie wie co robić i chce uniknąć służby. Matty’emu „grożą” raczej tylko powołania do reprezentacji, ale czemu miałby raz na jakiś czas nie celebrować polskich świąt narodowych lub wesprzeć jakąś polską organizację charytatywną? Fota świątecznego karpia czy baranka z masła na Instagramie pozwoli ci złapać kilka punktów sympatii.

Nie dopuszczaj, by ktoś cię faworyzował.

To bardziej rada dla selekcjonerów niż samego Matty’ego. Nie chcemy, żeby powtórzyła się historia Sebastiana Boenischa. W momencie naturalizowania go faktycznie był kozakiem hasającym po skrzydełku w Bundeslidze. Przed Euro odniósł jednak poważną kontuzję, która wyeliminowała go na rok. Wyleczył się na turniej i z urzędu dostał miejsce w wyjściowej jedenastce na najważniejszy turniej w dziejach polskiej piłki. Czy to było eleganckie wobec Jakuba Wawrzyniaka, który zapracował na występ? Niekoniecznie. A czy przyniosło to efekt? I czy Smuda podniósł swoją decyzją poziom sympatii dla Boenischa u innych kolegów?

BOENISCH, POLANSKI I INNI. HISTORIA NATURALIZOWANYCH KADROWICZÓW

Mów po polsku.

Bądź jak Ivan Djurdjević, który przeczytał Trylogię, żeby lepiej zrozumieć kraj, w którym żyje. Bądź jak Aleksandar Vuković, który mówi w naszym języku lepiej niż Smuda. Bądź jak Gerard Badia, który swoimi uroczymi wywiadami nieco łamaną polszczyzną zyskiwał sympatię kibiców.

Chyba że wolisz najeść się wstydu jak Ludović Obraniak, którego przypadkiem zaczepiła sonda uliczna i jedyne, co potrafił wydukać, to że nie mówi po polsku?

Nie idealizuj swoich korzeni.

Będą cię pytać w wywiadach o twoich przodków. Mów o nich z szacunkiem, ale nie opowiadaj bajek, jak Emmanuel Sarki, którego na grę dla Haiti namówił Wilde Donald Guerrier.

– Mój pradziadek przyjechał z Haiti do Nigerii jako misjonarz. Zmarł niedawno, w wieku 132 lat – mówił o swoich związkach z nowym krajem były wiślak.

Oznaczało to, że pradziadek Sarkiego jest najstarszym człowiekiem na świecie.

Nie próbuj pić jak Polak.

Wiadomo, że to już nie czasy regularnych libacji. Ale jeśli zdarzy się, że po jakimś sukcesie zasiądziesz z kolegami z kadry do stołu, to nie próbuj pić w ich tempie. Nie dasz rady! Nie byłeś na polskim weselu, na osiemnastce nie próbował cię spić wujek z wąsem, nie kitrałeś się z piwem po piwnicach. Nie wiesz, do czego jesteśmy zdolni. Jeśli będziesz próbował dotrzymać kroku, skończysz tak, jak Emmanuel Olisadebe. Czytaj – pod stołem.

Radosław Kałużny opowiadał w swojej biografii: Musiał mieć przekonanie, że drużyna traktuje go jak swojego członka. Czasem wiązało się to z przyjęciem norm panujących w naszym kraju. Tu jest Polska i tu się pije – nasz czarnoskóry kolega wiedział o tym. Hołdował tej zasadzie i starał się z całych sił. Dla jego zdrowia nie był to najlepszy pomysł… Brakowało mu zahartowania w pochłanianiu dużych ilości wódki. Nie chciał odstawać od reszty, więc szybko lądował pod stołem. Każda impreza kończyła się tak, że nieśliśmy „Emsiego” jak denata. Po polsku mówił lepiej niż pił.

Czytaj też:

Fot. FotoPyK

Ekstraklasa
05.12.2021

Koniec tego dobrego, Legia wróciła do przegrywania

Udało się wymęczyć 1:0 z beznadziejną Jagiellonią. Udało się przejść Motor Lublin w Pucharze Polski. No i wystarczy tego szaleństwa. Legia Warszawa wróciła do tego, co w ostatnim czasie zna najlepiej, czyli zbierania batów. Porażka z Cracovią jest już jej jedenastym niepowodzeniem w tym sezonie Ekstraklasy (na 15 meczów). „Wojskowi” nadal znajdują się w strefie […]
05.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Liga Minus – upadek Zagłębia i nie tylko

Liga Minus, czyli najlepszy program ligowy na świecie. KOWAL ROKI BIAŁEK PACZUL Start o 22:00.
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Koniec tego dobrego, Legia wróciła do przegrywania

Udało się wymęczyć 1:0 z beznadziejną Jagiellonią. Udało się przejść Motor Lublin w Pucharze Polski. No i wystarczy tego szaleństwa. Legia Warszawa wróciła do tego, co w ostatnim czasie zna najlepiej, czyli zbierania batów. Porażka z Cracovią jest już jej jedenastym niepowodzeniem w tym sezonie Ekstraklasy (na 15 meczów). „Wojskowi” nadal znajdują się w strefie […]
05.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Liga Minus – upadek Zagłębia i nie tylko

Liga Minus, czyli najlepszy program ligowy na świecie. KOWAL ROKI BIAŁEK PACZUL Start o 22:00.
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Weszło Extra
25.11.2021

„Osiem kontaktów z piłką i dwa gole. Jakość, a nie ilość”

„Praca procentuje”. To wyrażenie padło podczas tego wywiadu kilka razy. Adam Buksa zdobył szesnaście bramek w MLS, wszystkie z pola karnego. Nikt w kończącym się sezonie nie strzelił więcej goli z gry. Polak codziennie ćwiczy wykończenie na treningach indywidualnych, a gry tyłem do bramki uczy się przy pomocy sprzętu z NFL. Diametralnie zmienił swoją charakterystykę. Już nie […]
25.11.2021
Weszło
22.11.2021

Piłkarski dziki zachód w Nowogardzie [reportaż]

Pomorzanin Nowogard. Klub z zachodniopomorskiej okręgówki, który otrzymuje corocznie około 230 tysięcy dotacji z miasta. Na tym poziomie powinien mieć wszystko. Tymczasem dopiero co pobił niechlubny rekord Polski, bo jeszcze nikt w historii nie przegrał tak dotkliwie (aż 0:53 z Wybrzeżem Rewalskim Rewal!). W tym samym meczu Jacek Magdziński ustanowił rekord świata, strzelając 22 bramki. […]
22.11.2021
Liczba komentarzy: 46
Subscribe
Powiadom o
guest
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
24 dni temu

Już popełnił największy błąd – nie wiec co to znaczy „dzień dobry”.

Lira
Lira
24 dni temu

__ Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na — https://mysp.ac/50fjz

Big Tam
Big Tam
24 dni temu

number one bullshit guy.

zonk_szubrawiec
zonk_szubrawiec
24 dni temu

Ciekawe czy na kanale Łączy nas wpierdol pokażą jak bigos albo pierogi wpierdala żeby janusze miały ucieche i go zaakceptowali. 

Bedą dymy jak RADA DRUŻYNY nie zaakceptuje bo sety nie jebnie albo ich w karty opierdoli…

zonk_szubrawiec
zonk_szubrawiec
24 dni temu

Czego się chuju podszywasz i 50-ty raz piszesz to samo? Debilu….

RawAirek
RawAirek
24 dni temu

Akurat Cashowi to nie grozi, żeby się zachlać, bo Sousa zakazuje alkoholu podczas zgrupowań :>

Jasio
Jasio
23 dni temu
Reply to  RawAirek

hehehehe.
To nie prawda, że mój sąsiad nie nosi maski w Lidlu, bo Mateo-vateo nakazał noszenie masek, więc to jest niemożliwe.
Słyszałem, że Sołza kazał Ziemi okrążać Słońce i ta nawet nie pisknie.

MateuszekGotówka
MateuszekGotówka
24 dni temu

Mateuszek sra na wasze rady pajace z zeszło

Pazdzioch
Pazdzioch(@veetec)
24 dni temu

Jak Cash ukleknie przed meczem to okaze sie klasyczna angielska pizda!

spgk
spgk
24 dni temu
Reply to  Pazdzioch

Czyli Zieliński był pizdą, bo klęknął razem z drużyną, a Cash miałby być, bo klęknąłby wbrew drużynie? Ok…

Co was boli?
Co was boli?
24 dni temu
Reply to  spgk

Team Orders. Napoli mu płaci to klęka do lachy. W reprze tylko całuje palce i przykłada do koszulki na stojaka. Różnica, nie ogarnąłeś?

I tak, pieterek to pizda, bo za kesz klęka bez sentymentów, bo klub karze za kasę, a na kadrze stoi, bo może i nacisków żadnych może nie być.

Nie kumasz tego, oszołomie? Jedno myśli, drugie mówi, a trzecie robi. 🙂 Pizdeczka!

spgk
spgk
24 dni temu
Reply to  Co was boli?

Ale Cash klęka podczas meczów AV (Potwierdzone info). Czyli, jak nie klęknie w kadrze, to ta sama sytuacja. Co w sumie można rozciągnąć do wszystkich kadrowiczów grających w Anglii i we Włoszech.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
24 dni temu
Reply to  spgk

Tak, Zieliński zawsze był pizdą bez wzglądu na to czy klękał czy nie.

karolnik
karolnik
24 dni temu

Wiele osób tu uważa, że znajomość języka kraju, który się reprezentuje jest nieistotna. Że Cash ma grać, nie gadać, a tak w ogóle, to Krychowiak też słabo po polsku mówi i nikt się nie czepia.

„Gdyby w reprezentacji Francji grał piłkarz niemówiący po francusku, to miałby duże problemy. Bo komunikacja to podstawa.”

Kto to powiedział? Znany lisożerca Boniek?

Otóż nie. Ludovic Obraniak, który w ten sposób z perspektywy czasu podsumował swoje trudności w naszej kadrze.

Dlatego ze wszystkich wymienionych punktów (z których część jest wprawdzie dodana ekstremalnie na siłę) ten dotyczący języka jest akurat naprawdę istotny. Znacznie ważniejszy niż fonetyczne odśpiewanie hymnu bez zrozumienia, na co zdaje się naciskać PZPN. Cash ma wszystkie środki ku temu, by nauczyć się języka. Z mówiącą po polsku rodziną włącznie. Brak postępów w tej kwestii do czasu baraży będzie już niestety świadczył o jego nastawieniu. Póki co, pomimo deklarowanych trzech lat starań o powołanie, nie zna nawet podstawowych zwrotów, więc jestem w tej kwestii sceptyczny. Niemniej trzymam kciuki, bo choć nie jestem entuzjastą powoływania piłkarzy, którzy traktują Polskę jako reprezentację drugiego wyboru (a po wypowiedziach Casha mam poczucie, że się do nich zalicza), to skoro już się w niej znalazł, fajnie byłoby zobaczyć z jego strony choćby tę odrobinę pozaboiskowego zaangażowania, której brakowało w wielu analogicznych przypadkach z przeszłości

Tomasz
Tomasz
24 dni temu
Reply to  karolnik

Zdajesz sobie sprawę że liczba reprezentantów którzy pewnie w większości będą rozumieć nasz język, ale będę mieli duże problemy albo wcale nie będą mówić po polsku zwiększy się ?

karolnik
karolnik
24 dni temu
Reply to  Tomasz

A to już nie można się nauczyć? Znajomości języka wymaga się nawet w klubach, to po jakiemu ma mówić szatnia reprezentacji?

Tomasz
Tomasz
24 dni temu
Reply to  karolnik

Chyba bez sensu jest porównywać powszechność nauki języka polskiego w Anglii do nauki języka angielskiego w Polsce.

Tomasz
Tomasz
24 dni temu
Reply to  karolnik

Masz rodzinę na wyspach? Najlepiej taką która wyjechała lata temu, a ich dzieci albo się rodziły tam albo większość swojego życia spędzili na wyspach. Oczywiście będą przypadki polskich rodzin wśród których ten język nie zniknie, ale będą też takie że dzieci już po Polsku nie będą mówić, na to składa się czynniki społeczeństwa, w których się pracuje, żyje itp.

Judegan
Judegan
23 dni temu
Reply to  Tomasz

Tępy koncie mam rodzinę w Rzeszy która mieszka tam od 40 lat i wszystkie dzieci mówią i rozumia Polski,to zależy od rodziców tepaku,a czynnik społeczny to pewnie ciebie wychował

bbialyy
bbialyy
23 dni temu
Reply to  Judegan

Pozostaje mieć nadzieję ze lepiej mówią w tym języku niż Ty piszesz xD

Judegan
Judegan
23 dni temu
Reply to  bbialyy

Lepiej pasuje

jan
jan
23 dni temu
Reply to  Judegan

Co kur**a robią? „Rozumią”? Z Polską, pachołku, to ty nie masz za wiele wspólnego. Pasaj owce i nie wypowiadaj się na piśmie.

Judegan
Judegan
23 dni temu
Reply to  jan

Ty chcesz być groźny pizdo zza klawiatury?owce To pasie twoja Stara co sra do gara a twój Stary to wpierdala,a zakazy to możesz eunuchu dawać swojemu chłopakowi CIPO

Judegan
Judegan
23 dni temu
Reply to  jan

A jeszcze jedno pachołek cię zrobił,i co z ciebie wyszło? Odpowiem GÓWNO

pepe72
pepe72(@pepe72)
24 dni temu
Reply to  karolnik

Chwilowo trener nie mówi po polsku więc nie jest to zbyt duży problem.

Andrzej
Andrzej
24 dni temu

Jeśli to było rady dla Mattiego, to dlaczego w obcym języku?

pepe72
pepe72(@pepe72)
24 dni temu
Reply to  Andrzej

Przetłumaczy sobie. On albo jego menadżer

Przybywam z Frolixa 8
Przybywam z Frolixa 8(@w-punkt)
24 dni temu

Super rady. Już je przesłałem Mateuszowi.

Co was boli?
Co was boli?
24 dni temu

Farbowanym lisem to był ten czarny, jak mu tam było? Olisabemne? Naturalizacja bez żadnych podstaw nejgra, bo dobrze kopał w Polonii czy gdzie tam, nie pamiętam. Cash z krwi jest Polakiem, więc jaki to farbowany lis, lizodupce? zeszło.com. Banda frajerów. A, tfu.

lipszczak
lipszczak
24 dni temu
Reply to  Co was boli?

Oli miał żonę Polkę, chyba że to też było tylko dla paszportu.
Podobnie wygląda sprawa Leona, który gra dla Polski bo ma żonę Polkę

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...
23 dni temu
Reply to  Co was boli?

Nie urodził się w Polsce, przez całe życie nie miał nic wspólnego z Polską, nie zna naszego języka, kultury ani obyczajów, jego ojciec jest brytyjczykiem, matka też całe życie spędziła na wyspach, on nie jest żadnym Polakiem, nauczcie się prawaczki, że narodowości nie dziedziczy się w genach.

Matty
Matty
24 dni temu

Przeczytalem po polsku i na pewno sie zastosuje. Niesamowita hisotria

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
24 dni temu

Redaktorze Białek,

  1. Nie doceniasz chyba, jak się pije w Wielkiej Brytanii…
  2. Przeczytaj tekst zanim wrzucisz go na stronę lub zatrudnijcie korektora.
janek kos
janek kos
24 dni temu

Przestancie wciaz powtarzac te klamstwa,o tym, ze Obraniak sie obrazil.
Obraniak zostal wypchniety z kadry przez Bonka i Fornalika , z wielka pomoca pewnych dziennikarzy i „ekspertow” , Weszlo zreszta bylo w pierwszym szeregu tzw. nagonki na Obraniaka ( w tamtym czasie nawet redaktor Stanowski deklarowal , ze nie bedzie ogladal i kibicowal reprezentacji , dopoki bedzie gral w niej Obraniak)..
Boniek po wypchnieciu z kadry Obraniaka stwierdzil, ze to bardzo dobrze, bo to przeciez nie Pirlo i poradzimy sobie bez niego, bo jest przeciez mlodziutki Zielinski , ktory ma papiery na kadre ( Zielinski byl potem , w meczach o punkty, z reguly, najgorszy na boisku).
Jakos zesmy se nie poradzili , bo do grajacej w barazach Ukrainy braklo nam 9 punktow ( Anglia awansowala bezposrednio)
Wczesniej w wywiadzie dla „RZECZPOSPOLITEJ” Boniek opowiadal , jakie to francuskie byle co jest z Obraniaka.
A odsuwanie Obraniaka od kadry przez Fornalika bylo notoryczne , mimo , ze bezsensowne – Fornalik wolal probowac grajkow , o ktorych malo kto pamieta ( m.in. Majewski z drugiej ligi angielskiej , jakis Pawlowski , no i jeszcze jacys tam) ).
Tak, wiec, jesli juz ,to raczej Obraniaka obrazano , a nie, ze on sie obrazil.
Trzeba jednak dodac, ze Obraniak byl bardzo lubiany przez znakomita wiekszosc kibicow.

. .

Zack
Zack
24 dni temu

Cash nie jest 'naturalizowanym’ zawodnikiem. Naturalizacja jest zupełnie osobnym procesem dla osób w zupełnie innej sytuacji.

Judegan
Judegan
23 dni temu
Reply to  Zack

Nie jest prawdziwym Polakiem!! I jego matka prawdziwą patriotką dlatego Nie uczyła go języka!!Ojczystego zaznaczę

Romek
Romek
24 dni temu

Wszystkich tych zasad przestrzegał Cionek -mimo tego ktoś równo jechał po nim

janek kos
janek kos
24 dni temu
Reply to  Romek

Na Cionka wielu siadlo po rykoszecie bramkowym z Senegalem , a prawda jest taka , ze ten rykoszet ( pilka odbila sie od cionkowego kolana) zostal sprowokowany nieudanym wslizgiem Pazdana – tamta samobojcza bramka obciaza na pewno bardziej Pazdana niz Cionka.
A Cionek, oGolnie rzecz biorac, z reguly byl mocnym punktem druzyny.

mario
mario
24 dni temu

Anglicy też potrafią pić, mogą też być bardziej rozrywkowi przy tym, niech sobie klęka,w Anglii mulltikulturowej i kolorowej mają duży problem z rasizmem,w Polsce co drugi to rasista, to nie wiedzą o co chodzi,a z resztą sobie poradzi ma większy polot i finezję niż reszta na tej pozycji w reprezentacji.Da sobie radę.

Paweł, patrz, ul !
Paweł, patrz, ul !
24 dni temu

Jedenaste: nie nawilżaj prezesowi, jak Zakolak.

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
24 dni temu

Dzięki reklamom możesz czytać za darmo.
Odpowiedz na pytanie poniżej, żeby odsłonić dalszą część artykułu.

Nie chcę odpowiadać, a tylko kretyn wymyśla i daje na portalu tego typu spam.

Gonzo
Gonzo
24 dni temu

Jedno z tego artykułu się nie zgadza – Cash na pewno nie gra w kadrze dla promocji, on na codzień gra w najlepszej, najpopularniejszej lidze świata, w meczach o wyższym poziomie. Bez gier w kadrze i tak z pewnością znają go wszyscy skauci, dyrektorzy sportowi największych klubów w Europie. Przy transferze do innego (większego) klubu prędzej będą oni brać pod uwagę to jak się spisywał w meczu ligowym nawet z przykładowym Evertonem niż w meczach kadry. Promocją dla niego wynikającą z gry dla Polski byłoby tylko jakby z kadrą zakręcił się w okolicach medalu na dużej imprezie, ale niestety raczej mu to nie grozi.

karolnik
karolnik
23 dni temu
Reply to  Gonzo

Jeśli utrzyma się na tym poziomie lub pójdzie wyżej, to tak. Ale to jego pierwszy sezon w roli podstawowego zawodnika w Premier League, a do tego Aston Villa jest na ten moment 16, więc równie dobrze za rok może się kopać po czole w Championship razem z Jóźwiakiem i wtedy kadra już będzie oknem wystawowym

pepe72
pepe72(@pepe72)
24 dni temu

Chyba za takie arty najbardziej cenię Weszło. Z jajem i ze szpilami.

Molibdenowy Mateusz.
Molibdenowy Mateusz.
24 dni temu

Białek się zesrał.

doktorpl
doktorpl(@doktorpl)
23 dni temu

Jestesmy narodem pojebanym zakompleksionem

Suche Info
06.12.2021

Gołębiewski: Przegraliśmy bardzo ważny mecz

Legia Warszawa po raz kolejny przegrała w Ekstraklasie. Mecz z Cracovią na konferencji podsumował trener Marek Gołębiewski. Zauważył przede wszystkim, że Legia od bardzo dawna nie potrafi wygrać na wyjeździe.  – Przegraliśmy bardzo ważny mecz, kolejny na wyjeździe. Od sierpnia nie udało nam się osiągnąć korzystnego rezultatu na terenie rywala, i ta passa trwa. Straciliśmy bramkę […]
06.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Papszun: Do końca roku dam odpowiedź w sprawie mojej przyszłości

Gościem dzisiejszej Ligi+ Extra na antenie Canal+ był trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun. Szkoleniowiec odniósł się do wielu plotek łączących go z potencjalnym przejściem do Legii Warszawa. Oto co miał do powiedzenia: – Powstało dużo zamieszania i szumu medialnego w związku z moją osobą. Z jednej strony to miłe, że człowiek jest doceniony, a z […]
05.12.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Koniec tego dobrego, Legia wróciła do przegrywania

Udało się wymęczyć 1:0 z beznadziejną Jagiellonią. Udało się przejść Motor Lublin w Pucharze Polski. No i wystarczy tego szaleństwa. Legia Warszawa wróciła do tego, co w ostatnim czasie zna najlepiej, czyli zbierania batów. Porażka z Cracovią jest już jej jedenastym niepowodzeniem w tym sezonie Ekstraklasy (na 15 meczów). „Wojskowi” nadal znajdują się w strefie […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Udany dzień Polaków w Grecji

Damian Szymański nie jest typem piłkarza, który seryjnie trafia do siatki, ale jak już to robi, to w wyjątkowych meczach. Po tym jak strzelił gola dla reprezentacji Polski w meczu z Anglią, tym razem zapewnił zwycięstwo AEK-owi w prestiżowych derbach Aten z Panathinaikosem.  Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców już w 2. minucie spotkania. […]
05.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Gol Cuadrado bezpośrednio z rzutu rożnego [WIDEO]

W tej kolejce Serie A padają nie tylko spektakularne wyniki, ale też wyjątkowe gole. Dopiero co wczoraj Hakan Calhanoglu pokonywał bramkarza Romy bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego, a już dzisiaj jego wyczyn powtórzył Juan Cuadrado! Kolumbijczyk zaskoczył w ten sposób bramkarza Genoi już w 9. minucie spotkania. Między słupkami nie stał pierwszy lepszy z łapanki, […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Co tam się działo! Hamilton wygrał szalony wyścig i zrównał się z Verstappenem

To był wyścig, który przejdzie do historii. Taki, który przyniesie niezliczone ilości materiału do późniejszych analiz i taki, który trudno jest opisać w kilku zdaniach. Lewis Hamilton i Mercedes mieli wszystko po swojej stronie. Po olbrzymim zamieszaniu, dwóch czerwonych flagach i świetnym restarcie w wykonaniu Maxa Verstappena, siedmiokrotny mistrz świata znalazł się jednak w sytuacji, […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Liga Minus – upadek Zagłębia i nie tylko

Liga Minus, czyli najlepszy program ligowy na świecie. KOWAL ROKI BIAŁEK PACZUL Start o 22:00.
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Niecodzienny wynik w Bundeslidze [WIDEO]

SC Freiburg pokonał Borussie Moenchengladbach na jej boisku aż 6:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a końcowy rezultat widniał na tablicy wyników już w 37. minucie.  Jeszcze nieco ponad miesiąc temu Borussia potrafiła pokonać Bayern Monachium 5:0 w Pucharze Niemiec, a dzisiaj sama zanotowała upokarzającą porażkę. Gospodarze musieli odrabiać dwubramkową stratę już od 5. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Krychowiak z kolejną czerwoną kartką [WIDEO]

Krasnodar pokonał na wyjeździe Soczi 2:1, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce w tabeli ligi rosyjskiej i wyprzedził tym samym dzisiejszych rywali. Meczu do udanych nie zaliczy Grzegorz Krychowiak, który w 87. minucie został ukarany czerwoną kartką.  Obie bramki dla gości zdobył Viktor Claesson. Polski pomocnik otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za atak na nogi Joaozinho. […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Stawski: Jako trenerowi jest mi bardzo wstyd

W ostatniej tegorocznej kolejce 1. ligi Arka Gdynia pokonała Stomil Olsztyn aż 6:0. Gospodarze prowadzili do przerwy tylko jedną bramką, a trener gości wypowiedział się w mocnych słowach o dyspozycji swojego zespołu w drugiej połowie.  – Gratulacje dla Arki za świetny mecz, my natomiast nie możemy tego o sobie powiedzieć. Jest mi, jako trenerowi, bardzo, […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Suarez: Messi cierpi, gdy gra na zimnie

Leo Messi z Luisem Suarezem przyjaźni się od wielu lat. Urugwajczyk wręczał mu nawet Złotą Piłkę podczas ostatniej gali. Panowie znają się przede wszystkim z kilkuletniej gry dla FC Barcelony. Mimo że żaden z nich nie gra już w Katalonii, wciąż utrzymują ze sobą kontakt, a Suarez wyznał ostatnio co przeszkadza Messiemu w odnalezieniu formy […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Niesamowita remontada w Serie A. Verona wygrywa z Dawidowiczem w składzie

W meczach Serie A w tym sezonie śmiało można próbować grać zakłady na bramki strzelone przez obie drużyny. Co kolejkę obserwujemy wysokie wyniki na włoskich boiskach, a  tym razem w jedno z takich spotkań zamieszany był Paweł Dawidowicz.  Jego Verona grała na wyjeździe z Venezią. Sensacyjnie to gospodarze już po 28. minutach mieli przewagę trzech bramek, […]
05.12.2021
Live
05.12.2021

LIVE: Derby Dariusza Żurawia! Czy Zagłębie postawi się Lechowi?

Dziś tylko dwa spotkania w ramach rozgrywek Ekstraklasy, ale oba zapowiadają się interesująco. Dariusz Żuraw spróbuje urwać punkty swojemu byłemu pracodawcy. Jego zespół nie wygrał w lidze od wrześniowego meczu z Wartą Poznań, więc faworytem dzisiejszego starcia będą piłkarze Macieja Skorży. W drugim spotkaniu Cracovia podejmie na własnym boisku Legię, która postara się przedłużyć serię […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021