post

Opublikowane 10.11.2021 15:27 przez

redakcja

Pamiętacie taki film “Młody następca Cristiano Ronaldo Dawid Hanc 10 lat?”, który na Youtubie uzbierał ponad 34 miliony wyświetleń? Od publikacji tej kompilacji umiejętności małego piłkarza minęło 9 lat. Prosta matematyka – bohater nagrania ma teraz 19 lat. Co u niego słychać? Jaki wpływ na jego rozwój i dorastanie miał ten film? Czy odczuwał presję, że musi zostać profesjonalnym piłkarzem? Co robili rodzice, żeby Dawidowi nie odbiła “woda sodowa” do głowy? Czy podąża jeszcze ścieżką Cristiano Ronaldo? Jak reaguje na memy i komentarze na swój temat, które pojawiają się w sieci? Gdy nie wyjdzie w piłce nożnej to zostanie influencerem?  

Dawid Hanc, który został swego czasu okrzyknięty następcą Cristiano Ronaldo obecnie gra w… rezerwach Zagłębia Lubin w III lidze. Jego kariera na pewno nie idzie w tym kierunku, jakim spodziewali się fani jego talentu, którzy wręcz ze zniecierpliwieniem czekali na to, kiedy w seniorskim futbolu ujrzymy zawodnika, który ma papiery na światową karierę.

Te “papiery” na grę wynikały tylko i wyłącznie z kompilacji zwodów i trików, które zostały wrzucone do sieci w 2012 roku. Czy to była tylko magia montażu? Bo przecież obecnie nie sztuką jest zrobienie takiego filmu z jakimkolwiek zawodnikiem, żeby wyglądał na nim na kozaka.

Oczywiście w 2012 roku technika jeszcze nie była aż tak posunięta do przodu, co widać po jakości wideo Dawida Hanca, ale na pewno fenomenem jest to, jak ludzie uwierzyli w talent ówczesnego dziesięciolatka i później bacznie szukali informacji na jego temat, jak się rozwija.

Minęło już sporo czasu, a średnio raz na dwa, trzy miesiące można znaleźć wpis lub mema pytającego: “ktoś wie, co się dzieje z Dawidem Hancem, młodym następcą Cristiano Ronaldo?”. Ten film mocno wpisał się do historii polskiego Youtuba, wręcz można rzec, że stał się kultowy. Też te wielkie liczby nie biorą się znikąd – ponad 34 miliony wyświetleń. To był viral, który krążył po całym świecie. A jaki miał wpływ na samego zainteresowanego? Jaka historia stoi za powstaniem tego wideo?

Kim jest Dawid Hanc, który miał być następcą Cristiano Ronaldo?

Jak wyglądały kulisy powstania tej produkcji? Czy można było się spodziewać tego, że te film trafi aż do tak szerokiego grona odbiorców? Jaki w ogóle był cel powstania filmiku? – Pamiętam, że wyszło to intuicyjnie. Byłem z tatą na boisku i w pewnym momencie powiedział mi, że będzie mnie nagrywał i zasugerował, żebym porobił parę zwodów. Od tego się zaczęło, a później sukcesywnie dogrywane były kolejne fragmenty, które zostały wykorzystane w tym głównym filmie. Tata mi mówił, że zrobił to po to, żeby później łatwiej mi było trafić do innych klubów, którym porozsyła ten film – opowiada nam Dawid Hanc.

Dawid od małego był wyróżniającą się postacią w zespole. Lubił dryblować, nauczył się kilka efektownych zwodów i je używał. Przyjemnie się na to patrzyło. To był jeszcze czas, gdzie trenerzy starali się nieco hamować ten drybling i Dawid nie mógł w pełni pokazywać swoich umiejętności w meczu, bo dostawał sygnał z ławki trenerskiej, że za dużo tego robi. Modna była gra pod wynik. Pomysł był taki, żeby nagrać to, co potrafi Dawid i pokazać to też innym. Aczkolwiek nikt nie sądził, że to zrobi taką furorę w sieci. Historia jest taka, że po prostu wziąłem zwykły aparat i nagrałem filmik, a decyzja o publikacji była nasza wspólna  – przedstawia nam swój punkt widzenia Bogdan Hanc, ojciec Dawida.

– Myślę, że najważniejsze było to, że tata nic nie robił za moimi plecami. Wszystko mi mówił i ze mną konsultował. Do niczego mnie nie zmuszał. Też chciałem, żeby powstał ten film. Ani tata ani ja nie znaliśmy się na montażu. Pomógł nam mój kuzyn, dodał fajną muzyczkę, a decyzja o publikacji tego filmu była nasza wspólna – dodaje Dawid.

Dlaczego akurat padła decyzja na tytuł “Młody następca Cristiano Ronaldo”? Tytuł wziął się z tego, że Dawid jest fanem Cristiano Ronaldo. Chciałem dać jakiś chwytliwy nagłówek i okazało się, że to był strzał w dziesiątkę, choć moim celem nie było to, żeby to robiło aż tak duże liczby – tłumaczy Bogdan Hanc.

Do dzisiaj jestem w szoku, że ten filmik tak wypalił. Myślę, że kluczowy był tytuł, który też został wychwycony przez algorytm Youtuba i w momencie, gdy ktoś wyszukiwał filmików z Cristiano Ronaldo to gdzieś z boku proponowało mu “młodego następcę” – dodaje Dawid.

Media, menedżerowie i sponsorzy – Hanc został hitem

Można odnieść wrażenie, że to był złoty strzał. Gdy teraz się obejrzy ten film to powiedzmy sobie szczerze, że nie robi on wielkiego wrażenia. Mały chłopiec pokazuje sztuczki, drybluje rywali na boisku – nic oryginalnego. Widać, że Dawid ma luz z piłką przy nodze, ale wiele jest takich dzieci, które potrafią zrobić to samo, ale to jednak Hanc zdobył taką popularność. Film był oglądany na całym świecie nie tylko w Polsce. Stany Zjednoczone, Brazylia i Niemcy to miejsca, gdzie poza naszym krajem największe liczby kręciło to wideo.

Oczywiście też mówimy o 2012 roku, czyli czasie, gdzie zupełnie inaczej wyglądał Internet, a Youtube jako platforma dopiero raczkował w naszym kraju, więc w tamtym okresie było to coś nowego. Jak twórcy tej produkcji patrzyli na zainteresowanie, jakie budziło w Internecie i poza nim? Bo, gdy algorytm wyłapał ten film to był widoczny efekt kuli śnieżnej, gdzie te wyświetlenia rosły niesamowicie szybko. Był taki czas, gdzie codziennie przybywało ponad sto tysięcy obejrzeń i to się nie zatrzymywało.

Pierwsze zainteresowanie było przyjemne, bo to był dla nas sygnał, że filmik się spodobał. Aczkolwiek z czasem zrobił się po prostu za duży szum, bo odzywały się różne gazety, portale i stacje telewizyjne. Gdy ta skala rosła to stwierdziliśmy, że to czas najwyższy, żeby odciąć się od tego, bo to nie było potrzebne Dawidowi. Droga do sukcesu w piłce nożnej była jeszcze bardzo odległa. Byliśmy świadomi tego jako rodzice, że przed nim wiele pracy, a najważniejsze było dla nas to, żeby cały czas czerpał radość z gry w piłkę. Fajnie, że ten filmik powstał i pojawiło się pierwsze zainteresowanie, ale nie chcieliśmy, żeby to zajmowało mu głowę – twierdzi Bogdan Hanc.

Czy ten szum wiązał się nie tylko z zainteresowaniem medialnym, ale i od menedżerów, sponsorów itd.? – Pierwsi menedżerowie też się do mnie odezwali krótko po tym, jak filmik zaczął robić furorę w sieci. Chłopiec ma 10, 11 lat, a już go chcieli w swojej stajni menedżerowie. Obiecywali różne cuda na kiju. Jeden mówił, że załatwił wyjazd do dwóch największych akademii w Hiszpanii, ale warunek jest jeden – Dawid musi rzucić szkołę w Polsce i od razu wyjechać. Nigdy gościa na oczy nie widzieliśmy, tylko rozmowy przez telefon i my mieliśmy mu zaufać? Podeszliśmy jako rodzice do tego z chłodną głową – żadnych menedżerów, bo tak naprawdę do czego oni są potrzebni na tym etapie? To jest czas, gdzie ważna jest nauka i rozwijanie dodatkowej pasji, jaką jest piłka nożna w przypadku Dawida. On kochał ten sport i to było dla nas, rodziców najważniejsze. Nie chcieliśmy od razu z niego robić przyszłego piłkarza, bo droga do tego jest daleka. Byliśmy tego świadomi – tłumaczy Bogdan Hanc.

– Gdyby pojawił się menadżer to zaraz pojawiłby się kontrakty sponsorskie i różne zobowiązania. Nie chcieliśmy go niczym uwiązywać. Miał pełną swobodę. Nigdy nie chcieliśmy, żeby był do czegoś zmuszany – dodaje.

Lech i Legia pytały o Dawida Hanca

A jak to wyglądało z szkółkami piłkarskimi, czy one też widziały ten film i na jego podstawie chciały ściągnąć Dawida Hanca do siebie? – Było wstępne zainteresowanie z innych akademii tj. Lech Poznań czy Legia Warszawa, ale nam najbardziej zależało na Zagłębiu Lubin. Bo nie widzieliśmy w tamtym okresie większych różnic między tymi ośrodkami, a do Lubina ze Świdnicy było najbliżej. Ten aspekt braliśmy mocno uwagę. Dla mnie było fajne to, że mając te 13 lat, mogłem co tydzień być w rodzimej Świdnicy. Byłem przywiązany do swojego rodzinnego domu, więc to była fajna opcja, że na co dzień mieszkałem w internacie w Lubinie, a raz w tygodniu wracałem do domu. To byłoby niemożliwe, gdybym był np. w Legii Warszawa. Na pewno czułbym się wtedy nieswojo i wyobcowany  – tłumaczy Dawid Hanc.

Zagłębie Lubin obserwowało Dawida od dłuższego czasu. Jeździli na jego mecze jeszcze przed powstaniem tego filmu, nawet nie mam takiej wiedzy, czy na pewno widzieli ten materiał. Zauważyli w Dawidzie potencjał i dążyli do tego, żeby rozwijał się w ich akademii dlatego jak 13-latek zasilił ich szeregi – wyjaśnia ojciec Dawida.

Czy Hanc był utalentowany dzieckiem?

Dawid Hanc swoje pierwsze kroki z piłką nożną stawiał w dwóch klubach z jego rodzimego miasta Świdnica – Gryf, a następnie Polonia. Jak pierwsi trenerzy wspominają obecnego zawodnika Zagłębia Lubin? Miał potencjał i papiery na światową karierę?

To była perełka, a miałem takie dwie w drużynie jego i Radosława Cielemęckiego (dziś Wisła Płock – przyp. red). Oni pod względem technicznym robili niesamowitą różnicę. Miałem ich w zespole kategorii orlik, gdzie gra w polu czterech zawodników plus bramkarz. Obaj byli tak dobrzy, że w pojedynkę nam mecze wygrywali. Ciekawostka: był też taki moment, gdzie w tej drużynie z nimi grał Dominik Piła, który teraz zbiera dobre recenzje w Chrobrym Głogów i ostatnio otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-21 – opowiada  Piotr Krygier, trener Hanca w Polonii Świdnica.

Śmialiśmy się swego czasu, że to był najsłabszy rocznik w Świdnicy, a jak widać chłopaki fajnie się rozwinęli. Michał Orzechowski i Radosław Cielemęcki są w Ekstraklasie. Dominik Piła w pierwszej lidze, Dawid Hanc w Zagłębiu Lubin, a Hubert Konstanty w Śląsku Wrocław. Ten ostatni jest najmłodszy, ale też z nimi pogrywał w jednej drużynie – dodaje Mariusz Krupczak, pierwszy trener Hanca w Gryfie Świdnica.

Dawida Hanca od zawsze wyróżniała szybkość, drybling i gra jeden na jeden. – Polska to jest taki dziwny kraj, gdzie zabrania się dzieciom grać jeden na jeden. Dawid miał dryg do dryblingu. Nigdy nie kalkulował i próbował grać jeden na jeden. W treningach starałem się robić tak ćwiczenia, żeby Dawid mógł się rozwijać np. gdy mieliśmy gierkę treningową 2 na 2 to Hanc był w parze z chłopakiem z najmniejszym potencjałem w drużynie  i to powodowało, że brał większy ciężar gry na siebie, co też było widać w naszych meczach – podkreśla Krupczak.

DLACZEGO TECHNICY I DRYBLERZY MAJĄ W POLSCE GORZEJ?

Film stworzył presję?

Zatem to też nie było tak, że Hanc był sztucznie napompowany przez ojca, który chciał, żeby jego syn zrobił piłkarską karierę. – Wiadomo, że głęboko w sercu człowiek marzy o tym, żeby jego syn zrobił karierę piłkarską, zadebiutował w Ekstraklasie. Wiedziałem o tym, że jeżeli Dawid będzie miał chęci do gry w piłkę to wszystko będzie od niego zależeć, czy będzie robił to zawodowo. Aczkolwiek nie wpajałem mu tego, że ma talent i musi to zrobić. Gdyby zmieniły mu się zainteresowania to wspierałbym go tak samo – podkreśla Bogdan Hanc.

Często mówi się, że ojcowie przekładają swoje niespełnione ambicje sportowe na dzieci i robią wszystko, żeby te osiągnęły sukces za wszelką cenę, co później negatywnie wpływa na rozwój dziecka, które zniechęcają się do sportu przez złe zachowanie ojca. – Owszem grałem kiedyś w piłkę, ale tylko w reprezentacji szkoły, bo nigdzie w pobliżu nie było też klubu piłkarskiego. Nie było również takich możliwości jak teraz, żeby rodzic mógł zawozić na treningi. Nie miałem takiego marzenia, żeby zostać piłkarzem, bardziej realizowałem się w klubie kolarskim. Dużo jeździłem na rowerze, więc też trudno mówić o niespełnionych ambicjach piłkarskich – zauważa Bogdan Hanc.

Czy powstanie tego filmu nie wiązało się automatycznie z tym, że powstanie presja na Dawidzie, że za wszelką cenę musi zostać tym zastępcą Cristiano Ronaldo? – Nie było żadnej nakładanej presji z mojej strony. Dawid kochał piłkę, wręcz z nią spał, dlatego dawałem mu pole do tego, żeby tę pasję rozwijał. Nie zmuszałem go do tego, żeby trenował i grał w piłkę. Inicjatywa wychodziła od Dawida – twierdzi Bogdan Hanc. 

– Też tak to odbieram. Nie czułem presji ze strony rodziców, że muszę zostać piłkarzem, wręcz były studzone moje emocje przez tatę, gdzie mi powtarzał, że jeśli chcę profesjonalnie uprawiać ten sport to czeka mnie dużo pracy, wyrzeczeń itd. To było fajne, miałem sporo swobody i czułem wsparcie. Pamiętam taką sytuację, gdzie symulowałem ból brzucha, żeby nie pójść do szkoły. Tata to wyczuł, ale powiedział mi takie zdanie, które utkwiło mi w pamięci: “do szkoły możesz nie iść, ale na trening  i tak pójdziesz”- opowiada z uśmiechem Dawid. – Bo wiedziałem, że na trening będziesz chciał iść, nawet jak nie pójdziesz do szkoły, dlatego tak powiedziałem – wtrąca w rozmowie ojciec. 

Popularność

Wiele osób w tamtym okresie, gdy ten film robił furorę w sieci, zastanawiało się, jaki wpływ ta popularność będzie miała na 10-letniego chłopca, który po prostu lubi grać w piłkę. Czy było zauważalne drastyczne zmiany w zachowaniu Dawida, gdy film stał się viralem? Czy odbiła mu woda sodowa do głowy?

Dawid był zawsze poukładany, skromny. Nigdy nie gwiazdorzył, nie wywyższał się nad innymi. Nawet w momencie, gdy pojawiło się większe zainteresowanie medialne i później, gdy trafił do reprezentacji Dolnego Śląska. Dawid był świadomy tego, co mu wpajałem, że trudno się przebić do seniorskiej piłki i przed nim bardzo długa droga. Dlatego też twardo stąpał po ziemi – zauważa Bogdan Hanc.

Film narobił szumu, ale chłopakowi to za bardzo nie przeszkodziło w dalszym rozwoju. Może był to trochę niepotrzebny szum, bo Dawid w tamtym okresie był jednym z najlepszych w swoim roczniku w Polonii Świdnica. Ten filmik sprawił, że stał się rozpoznawalny w całym kraju, ale wcześniej już każdy go znał w naszym powiecie i województwie. Wiele osób w naszym regionie jeszcze przed publikacją tego filmu zorientowało się, co potrafi Dawid Hanc i jakie ma umiejętności – uważa trener Piotr Krygier.

Moim zdaniem nie ciążyła na nim żadna presja. Był wybitną jednostką, jeśli chodzi o Świdnicę i później został dostrzeżony przez Zagłębie Lubin. Nie sądzę, żeby ten film mu w czymkolwiek przeszkadzał – dodaje Krupczak. – Nie zauważyliśmy żadnych zmian w jego zachowaniu po publikacji filmu i szumu, jaki zrobił. To był dzieciak i on nie odczuwał wtedy żadnej presji. Bawił się grą w piłkę – twierdzi Krygier.

Krytyka

Jednak wraz z wielomilionowymi odsłonami na Youtubie wiąże się też to, że pojawia się kilkadziesiąt tysięcy komentarzy, również te negatywne, podłe, mające na celu tylko urazić osobę, która stworzyła dany materiał. Jak reagował i radził sobie z tym kilkunastoletni chłopiec?

Od dziesięciu lat pojawiają się różne komentarze na mój temat w sieci – pozytywne jak i negatywne. I po prostu już do tego się przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza, że się pojawiają. Aczkolwiek nie czytam tego namiętnie, bo wiele jest bezsensownych i agresywnych wpisów. Z kolei jak zobaczę jakiś mem na mój temat to reaguje na niego z uśmiechem na twarzy. Ostatnio też na Tik Toku pojawił się filmik, gdzie ksiądz odwzorowuje moje wideo, nawet podłożył tą samą muzykę w tle. Uśmiech aż sam się pojawia na twarzy. To miłe, że ludzie o tym pamiętają – podkreśla Hanc. 

– Na początku czytaliśmy wszystkie komentarze pod filmem, ale później skala była tak ogromna, że nie było sensu tego sprawdzać, bo zawsze znajdziesz jakiś nieprzyjemny, więc w pewnym momencie już tego nie śledziliśmy, żeby też Dawid się tym niepotrzebnie nie przejmował – dodaje ojciec.

Czy były momenty, gdzie fakt, że ten film powstał przyniósł jakieś przykrości? –  Były pojedyncze sytuacje, gdzie podczas meczu ktoś mi docinał lub polował na moje nogi, z uwagi na ten filmik, lecz to były incydenty. Raczej spotykały mnie pozytywne sytuacje i komentarze. Aczkolwiek, jeśli chodzi o moje początki w internacie Zagłębia Lubin to było tak, że czasem starsi koledzy przychodzili do mnie, czytali komentarze, jakie pojawiały się na mój temat w Internecie i po prostu się ze mnie nabijali. Nie mówię, że nie, bo wtedy było mi smutno i lekko się podłamywałem, ale z czasem to przeszło i do tego przywykłem – zaznacza Dawid Hanc. 

Czy pojawiła się taka myśl w głowie, żeby ukryć lub usunąć ten film z sieci? – Nigdy mi to nie przeszło przez myśl. Dla mnie też jest to fajna pamiątka, że udało mi się stworzyć coś, co poszło na tak szeroką skalę i zebrało kilkadziesiąt milionów wyświetleń. Z kolei to, że ktoś czasem jakąś szyderę pocisnę lub powie coś niemiłego z tego powodu to najmniejszy problem tak naprawdę – zauważa piłkarz Zagłębia.

Gdy filmik robił furorę w sieci to powstało również wiele stron poświęconych Dawidowi i jak sam podkreśla żadna z nich nie była jego własnością, choć w opisie widniała informacja: “to jest oficjalne konto Dawida Hanca”. Takie fanpage’y zbierały też sporo polubień od kilku do kilkunastu tysięcy. Treści tam się pojawiające były czasem niepokojące lub pokazujące, że Hancowi to chyba palma odbiła, bo pisze o sobie jako gwiazda.

 – W tamtym czasie to ja nie miałem w ogóle Facebooka, a powstało multum stron, które podszywały się pod moją osobę i publikowały dziwne treści, sugerując, że autorem tych wpisów jest Dawid Hanc. Znajomi mi o tym powiedzieli i pytali się mnie, czy ja to wszystko wrzucam. Bo były takie strony, które mocno przeginały i wypiswały straszne rzeczy, ukazując mnie w najgorszym świetle. Dlatego też zdecydowaliśmy z rodzicami, żeby zgłosić to na policję. Z tego, co wiem to finalnie  nic nie wskórali w tym temacie i nie ukarali osób, które prowadziły te strony – tłumaczy Hanc.

Przyszłość – kariera influencera czy piłkarza?

Dawid Hanc zaczynał jako skrzydłowy, a już w seniorskim futbolu możemy go ujrzeć na boku defensywy. Taki plan na niego mają w Zagłębiu. – Przestawiłem się już na bocznego obrońcę. Gdy bronimy to jestem w defensywie, ale, gdy atakujemy to robię tak naprawdę za skrzydłowego. Jestem tak wysoko, że mogę wejść swobodnie w pole karne rywala. Można wręcz uznać, że pełnię rolę wahadłowego, gdzie biegam ciągle przód, tył. Też lepiej się czuję grając przy linii – tłumaczy Hanc.

W tym sezonie miał okazję trenować z pierwszym zespołem Zagłębia, ale jego miejscem docelowym jest na razie III liga, gdzie gra regularnie, ale to na pewno nie jest jego szczyt marzeń i możliwości Jaka przyszłość stoi przed Hancem? Czy zrobi jeszcze karierę?

W piłce nożnej trzeba być cierpliwym i wytrwałym. Nie uda się coś? Trudno, zdarza się, trzeba dalej pracować i robić swoje. Mam w sobie taką wewnętrzną pewność siebie, że to, co robię jest słuszne i w późniejszym czasie przyniesie mi korzyści. Sumiennie pracuję nad deficytami, wierzę w siebie i jestem przekonany o tym, że jak dostanę szansę od trenerów zagrania na wyższym poziomie to zrobię wszystko, żeby jej nie zmarnować. Pracuję na to, żeby dostać dostać szansę pokazania się w Ekstraklasie. Chcę profesjonalnie grać w piłkę, wszystko poukładałem pod ten sport. Wierzę, że to zaprocentuje w przyszłości. Nie chcę deklarować, że za kilka lat będę grał w Ekstraklasie czy w ligach zagranicznych, bo nie wiem co przyniesie przyszłość. W piłce trzeba mieć szczęście i musi też dopisywać zdrowie  – uważa piłkarz “Miedziowych”.

Kariera Influencera jako alternatywa, gdy nie wyjdzie z piłką? Prawie 60 tysięcy subskrypcji na Youtubie. Na kanale są tylko dwa filmy – “Młody następca Cristiano Ronaldo Dawida Hanc 10 lat” i “Dawid Hanc driblling skills & goals KGHM Zagłębiu Lubin”. To drugie wideo było wrzucone do sieci trzy lata temu i zrobiło 350 tysięcy wyświetleń, co i tak jest dobrym wynikiem jak na nieaktywny kanał.

Myślałem o tym, żeby coś ruszyć z tym tematem, ale nie mam na to pomysłu i wielkiego zapału. Znajomi mnie czasem podkręcają, żeby odwzorować ten film albo nagrać coś nowego, ale chyba tego aż tak nie czuję. Chcę się skupić na grze w klubie i rozwoju piłkarskim, ale jest to jakiś plan B, gdy nie wyjdzie mi w piłce nożnej. W tym momencie nie chcę też, żeby trenerzy oceniali mnie przez pryzmat nadmiernej aktywności w mediach społecznościowych – podkreśla Hanc.

Film wykręcił kosmiczne liczby, a czy z tym też wiąże się okazała kwota pieniężna?

– Nic nie zarobiłem na tym filmie, dlatego, że nie mam praw autorskich do utworu, który leci w tle. Gdyby człowiek wiedział wtedy, że nie można wrzucać na Youtube każdej piosenki, jaką się chce to by tego nie zrobił i może przyniosłoby to korzyści finansowe. Jednak to było osiem lat temu i nikt z nas o tym nie pomyślał – opowiada Dawid Hanc.

19-latek ma pole do popisu, bo zbudował sobie background pod to, żeby sfinansować też swoją działalność w Internecie. Wiele osób pamięta ten legendarny film i co jakiś czas  na Twitterze czy grupach Facebookowych pojawia się temat Dawida Hanca. Spójrzmy, chociażby na tego Tik Toka, gdzie ksiądz odwzorowuje triki i zwody z materiału wideo piłkarza Zagłębia Lubin – zebrał on prawie 1,5 miliona wyświetleń.

Marcin Krzywicki – czy był to dobry piłkarz i zrobił wielką europejską karierę? Nie, ale odnalazł się na tyle w mediach społecznościowych ze swoim dystansem, że na tym zarabia jako influencer. Wystarczy wejść na jego socjale i tam aż się roi od współprac reklamowych, mimo że obecnie gra w IV lidze.

Czy taka przyszłość czeka Dawida Hanca? Niewykluczone, że odpali jeszcze jako piłkarz, bo widać po nim, że jest ambitny i profesjonalny w tym, co robi na co dzień. Mieliśmy okazję obserwować, jak wygląda jego przeciętny dzień. Może zrobił to na pokaz, ale biła od niego prawdziwość i to, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Może już następcą Cristiano Ronaldo nie zostanie, ale Ekstraklasa? Na treningu widzieliśmy, że dalej ma ten dryg i luz do dryblingu, co w filmiku, kto wie może jeszcze dostanie swoją szansę? 

Biorąc pod uwagę wszystko to, co się działo wokół tego filmu i to jaki miał wpływ na wychowanie młodego człowieka to Dawid Hanc żałuje, że ten materiał wideo ujrzał światło dzienne?  – Wręcz przeciwnie, bardzo się cieszę, że ten film powstał. Gdybym mógł cofnąć czas to w momencie publikacji wideo i tak kliknąłbym “opublikuj”. Nie zmieniłbym tej decyzji. Dlatego, że dużo fajnych rzeczy się wydarzyło dzięki tej kompilacji. Wbrew pozorom więcej spotkało mnie pozytywnych sytuacji i komentarzy po publikacji filmu. Na turniejach podchodziło do mnie wiele osób i mi mówiło; “fajny filmik”, “na żywo też dobrze grasz w piłkę” itd. Najbardziej w pamięci utkwiły mi pozytywne rzeczy i one powodują, że częściej się uśmiecham – puentuje Hanc.

CZYTAJ TAKŻE:

ARKADIUSZ DOBRUCHOWSKI

Fot. archiwum prywatne Dawida Hanca, Newspix

Weszło
07.12.2021

Czy to forma bocznych obrońców zadecyduje o mistrzostwie Anglii?

Jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów w historii o mistrzostwo Premier League był ten między Manchesterem City a Liverpoolem. Teraz, jeszcze nie na półmetku rywalizacji, jesteśmy o krok od tego, by przebić tamte wydarzenia. Do stawki dołącza bowiem Chelsea, a gdy trzy tak wielkie kluby rywalizują o laur, emocje są więcej niż gwarantowane.  Manchester, Chelsea i […]
07.12.2021
Niewydrukowana tabela
07.12.2021

Czy Legii należał się rzut karny? Bo Bruk-Betowi na pewno nie

Jak co kolejka – kontrowersja w meczu z udziałem Legii Warszawa. Albo jakiś spalony, albo czerwona kartka… Tym razem sprawdzamy – czy Legii należał się rzut karny za starcie Van Amersfoorta z Hołownią? Zbudujemy trochę napięcia. Najpierw spójrzmy bowiem tylko na samo starcie. No to jest faul. Widzieliśmy jakieś dyskusję, że to Hołownia wpada w […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Nie poddajemy się, nie ma w nas bezsilności

– Musimy to dźwignąć. Nie ma czegoś takiego, że się poddajemy, że panuje bezsilność, że nic nie możemy zrobić. Nie jesteśmy załamani. Nie wychodzimy na mecze jak na ścięcie z myślą, że na pewno przegramy. Czujemy na boisku, że jesteśmy za daleko od siebie. Rozmawiamy o tym cały czas, trener non stop zwraca nam na […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kopiuj-wklej sprzed tygodnia. Podolski i Grosicki top! [Kozacy i badziewiacy]

Lukas Podolski i Kamil Grosicki drugi raz z rzędu lądują w ekipie kozaków. Oczywiście zasłużenie, proszę państwa. Regularność na boisku obu tych jegomości może tylko cieszyć, a nie zdziwimy się, jak do końca roku to będą stali bywalcy w tym zestawieniu. Niemiec chyba odblokował się na dobre, znowu odpalił piękną bramkę, natomiast „Grosik” tak się […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
07.12.2021

Czy to forma bocznych obrońców zadecyduje o mistrzostwie Anglii?

Jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów w historii o mistrzostwo Premier League był ten między Manchesterem City a Liverpoolem. Teraz, jeszcze nie na półmetku rywalizacji, jesteśmy o krok od tego, by przebić tamte wydarzenia. Do stawki dołącza bowiem Chelsea, a gdy trzy tak wielkie kluby rywalizują o laur, emocje są więcej niż gwarantowane.  Manchester, Chelsea i […]
07.12.2021
Niewydrukowana tabela
07.12.2021

Czy Legii należał się rzut karny? Bo Bruk-Betowi na pewno nie

Jak co kolejka – kontrowersja w meczu z udziałem Legii Warszawa. Albo jakiś spalony, albo czerwona kartka… Tym razem sprawdzamy – czy Legii należał się rzut karny za starcie Van Amersfoorta z Hołownią? Zbudujemy trochę napięcia. Najpierw spójrzmy bowiem tylko na samo starcie. No to jest faul. Widzieliśmy jakieś dyskusję, że to Hołownia wpada w […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Nie poddajemy się, nie ma w nas bezsilności

– Musimy to dźwignąć. Nie ma czegoś takiego, że się poddajemy, że panuje bezsilność, że nic nie możemy zrobić. Nie jesteśmy załamani. Nie wychodzimy na mecze jak na ścięcie z myślą, że na pewno przegramy. Czujemy na boisku, że jesteśmy za daleko od siebie. Rozmawiamy o tym cały czas, trener non stop zwraca nam na […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kopiuj-wklej sprzed tygodnia. Podolski i Grosicki top! [Kozacy i badziewiacy]

Lukas Podolski i Kamil Grosicki drugi raz z rzędu lądują w ekipie kozaków. Oczywiście zasłużenie, proszę państwa. Regularność na boisku obu tych jegomości może tylko cieszyć, a nie zdziwimy się, jak do końca roku to będą stali bywalcy w tym zestawieniu. Niemiec chyba odblokował się na dobre, znowu odpalił piękną bramkę, natomiast „Grosik” tak się […]
07.12.2021
1 liga
07.12.2021

Dadełło: – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikami Miedzi

– Jesteśmy zespołem młodym, którego naturalną siłą jest to, że będzie się cały czas rozwijać. To pewna nowość dla Miedzi, że w czołówce 1. ligi mamy chyba najmłodszą kadrę. W ostatnich meczach nie mieliśmy w wyjściowej jedenastce ani jednego zawodnika obecnie będącego po trzydziestce. W całej kadrze mamy tylko dwóch takich. Z półrocza na półrocze […]
07.12.2021
Brama dnia
07.12.2021

Emre odpowiada Lazio, Beto pogrąża United | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj wspominamy dwa efektowne trafienia z dalszej odległości, jakimi popisali się przed laty Emre oraz Beto. EMRE VS LAZIO (07.12.2002) Cóż to było za meczycho. Po niespełna 40 minutach Lazio prowadziło z Interem 3:0, a hat-tricka na swoim koncie miał Claudio Lopez, który po kolejnych trafieniach wykonywał wraz z Bernardo […]
07.12.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek Konopka
Zbyszek Konopka
27 dni temu

no to sie dowiedziałem dużo, dajcie ludziom korzystać ze strony z adblokiem

Liara
Liara
26 dni temu

___Witamy w najlepszym serwisie randkowym o tematyce erotycznej — https://mysp.ac/50fjz

LOLEK
LOLEK
27 dni temu

BESAME

doktorpl
doktorpl
27 dni temu

Zaglebie Lubin nie jest klubem do robienia kariery pilkarskiej Moim zdaniem gdyby poszedl w stosownym czasie do Lecha moglby grac na poziomie naklepszych wychowankow tego klubu a nie paletac sie w III LIDZE Pilka nozna wymaga poswiecen i wyrzeczen jak kazdy sport Rodzice rowniez nie staneli na wysokosci zadania

Marcelo80
Marcelo80
26 dni temu
Reply to  doktorpl

Ta, nie jest, Zielu trenował zapewne w Pastunkach Cieszyn…

Kemp
Kemp
27 dni temu

Takie łatki robią krzywdę dzieciom.
Inny przykład to polscy Mourinho i Guardiola.
Psychika dzieci nie dźwiga tak mocnych porównań!!!11

Zibi TOP
Zibi TOP
27 dni temu

Pierdololo… Skończyłem na fragmencie gdzie mówią o chęci odcięcia się od filmiku i menadżerach co to mącili w głowie.
Chcieliście się odciąć to trzeba było ten filmik zdjąć z YouTube’a. Skoro menago ustawił wam wizyty w akademiach to trzeba było jechac w trakcie przerwy od zajęć. Po co rzucać szkole, chciał kwit na to że młody zrezygnował z nauki? W tych najlepszych szkółkach i tak dalej chodziłby na zajęcia dla dzieciaków.

Szery
Szery
26 dni temu

„gdy mieliśmy gierkę treningową 2 na 2 to Hanc był w parze z chłopakiem z najmniejszym potencjałem w drużynie i to powodowało, że brał większy ciężar gry na siebie”

O i to jest kwintesencja. Pan trener już wśród dziewięciolatków potrafił odnaleźć chłopaka o NAJMNIEJSZYM POTENCJALE i ustawic mu tak trening żeby piłki nie dotknął 🙂

dyrygent
dyrygent
26 dni temu
Reply to  Szery

I słusznie. Lepiej nie szlifować prawdziwego talentu, żeby słabiakowi, który nic w piłkarskim świecie nie osiągnie, nie zrobiło się przykro, nie?

Maaaa
Maaaa
26 dni temu
Reply to  dyrygent

Ale jakiego talentu? Gość gra w 3 lidze. Został napompowany filmikiem zrobionym przez jakiegoś napalonego tatusia-Janusza i tyle. Piłkarski świat na jego punkcie nie oszalał.

Obecnie jest kilku takich na FB. Tatuś-Janusz robi filmik z „kompilacjami”, na których synek przeszedł 2-3 zawodników. Sęk w tym, że w juniorach to można sobie i 10 zawodników przewieźć na plecach. Nie jest to jakieś dziwne i niespotykane.

Dlatego kolega wyżej ma rację bo co możesz dostrzec u takiego 9 latka? Dopiero od wieku 16-17 lat widać jakieś predyspozycje piłkarskie dotyczące techniki, motoryki, rozumienia taktyki i przede wszystkim myślenia. Od 19-20 roku życia w górę dochodzą do tego aspekty fizyczne.

chory czlowiek
chory czlowiek
26 dni temu

Dzisiaj na sport.pl byl artykul w ktorym pisale ze kadra spotkala sie z dzieciakami ze szkolki Barcelony (bracia Zuk sie oni nazywaja), podobny. chyba przypadek do Dawida Hanca chyba. Bardzo wymowne ze „Najlepiej rozmawiało się z selekcjonerem Sousą i Mattym Cashem. Ale zdjęcia mamy chyba ze wszystkimi! – cieszy się Miłosz.”

Weszło
07.12.2021

Czy to forma bocznych obrońców zadecyduje o mistrzostwie Anglii?

Jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów w historii o mistrzostwo Premier League był ten między Manchesterem City a Liverpoolem. Teraz, jeszcze nie na półmetku rywalizacji, jesteśmy o krok od tego, by przebić tamte wydarzenia. Do stawki dołącza bowiem Chelsea, a gdy trzy tak wielkie kluby rywalizują o laur, emocje są więcej niż gwarantowane.  Manchester, Chelsea i […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Piekarski: Szymański będzie gotowy do treningów z drużyną max za 2 tygodnie

Mariusz Piekarski przekazał dobrą wiadomość odnośnie do stanu zdrowia Sebastiana Szymańskiego. Wszystko wskazuje na to, że przerwa zawodnika Dynama Moskwa będzie dość krótka. Polak w ostatnim spotkaniu ligowym został ostro potraktowany przez Wiaczesława Krotowa, który za swoje brutalne wejście otrzymał czerwoną kartkę. Odnośnie zdrowia @SebaSzymanski53 jest już po badaniach,człowiek z gumy po brutalnym faulu w […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Odegaard: Musimy grać lepiej, kiedy prowadzimy

Martin Odegaard po meczu z Evertonem udzielił gorzkiego wywiadu dziennikarzom Sky Sports. Norweg był rozczarowany kolejną porażką Arsenalu Londyn, już szóstą w tym sezonie Premier League. Jego zespół prowadził po pierwszej połowie, ale nie zdołał dowieźć prowadzenia do końca. Everton wygrał 2:1, po bramkach w ostatnim kwadransie spotkania. – Myślę, że nie zagraliśmy tak, jak […]
07.12.2021
Niewydrukowana tabela
07.12.2021

Czy Legii należał się rzut karny? Bo Bruk-Betowi na pewno nie

Jak co kolejka – kontrowersja w meczu z udziałem Legii Warszawa. Albo jakiś spalony, albo czerwona kartka… Tym razem sprawdzamy – czy Legii należał się rzut karny za starcie Van Amersfoorta z Hołownią? Zbudujemy trochę napięcia. Najpierw spójrzmy bowiem tylko na samo starcie. No to jest faul. Widzieliśmy jakieś dyskusję, że to Hołownia wpada w […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Legia Warszawa przedłużyła kontrakt z młodzieżowcem

Legia Warszawa zaczyna budowę zespołu na nowy sezon. Co prawda kibice najbardziej oczekują na informacje dotyczące trenera, ale kwestia młodzieżowców także jest istotna. Wiadomo już, że w przyszłych rozgrywkach jednym z młodych piłkarzy, którzy będą spełniali zapisy w regulaminie, będzie Bartłomiej Ciepiela. Mistrz Polski przedłużył z nim kontrakt. – 20-letni pomocnik Bartłomiej Ciepiela podpisał z Legią […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Widzewowi Łódź groził dwuletni zakaz transferowy

„Przegląd Sportowy” po zakończeniu rundy jesiennej w 1. lidze porozmawiał z prezesem Widzewa Łódź, Mateuszem Dróżdżem. Sternik łódzkiego klubu zdradził, że pierwszoligowiec mógł mieć poważne problemy. Groził mu zakaz transferowy na dwa lata. – We wrześniu otrzymaliśmy zawiadomienie, że został na nas nałożony zakaz transferowy i przez dwa lata nie będziemy mogli sprowadzić żadnego piłkarza […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Nowe obostrzenia: mniej kibiców na stadionach

We wtorek, 7 grudnia, odbyła się konferencja prasowa rządu w sprawie czwartej fali koronawirusa w Polsce. Jednym z punktów była frekwencja na stadionach piłkarskich. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zmiany w obostrzeniach dotyczących meczów piłki nożnej. Wspomniane zmiany wejdą w życie 15 grudnia. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że od wtedy mecze piłkarskie nad Wisłą będą się odbywały przy […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Nie poddajemy się, nie ma w nas bezsilności

– Musimy to dźwignąć. Nie ma czegoś takiego, że się poddajemy, że panuje bezsilność, że nic nie możemy zrobić. Nie jesteśmy załamani. Nie wychodzimy na mecze jak na ścięcie z myślą, że na pewno przegramy. Czujemy na boisku, że jesteśmy za daleko od siebie. Rozmawiamy o tym cały czas, trener non stop zwraca nam na […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Niemcy: Bayern chce zatrzymać Lewandowskiego. Problemem jest Zahavi

Robert Lewandowski i jego wygasający wkrótce kontrakt z Bayernem Monachium to temat, który od dłuższego czasu „grzeje” wszystkie niemieckie media. Choć Polak mógłby odejść za darmo dopiero w 2023 roku, Bawarczycy nie chcą czekać i spróbują do tego nie dopuścić. Problemem jest jednak agent zawodnika – Pini Zahavi. Tematem umowy Lewandowskiego tym razem zajął się […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kopiuj-wklej sprzed tygodnia. Podolski i Grosicki top! [Kozacy i badziewiacy]

Lukas Podolski i Kamil Grosicki drugi raz z rzędu lądują w ekipie kozaków. Oczywiście zasłużenie, proszę państwa. Regularność na boisku obu tych jegomości może tylko cieszyć, a nie zdziwimy się, jak do końca roku to będą stali bywalcy w tym zestawieniu. Niemiec chyba odblokował się na dobre, znowu odpalił piękną bramkę, natomiast „Grosik” tak się […]
07.12.2021
1 liga
07.12.2021

Dadełło: – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikami Miedzi

– Jesteśmy zespołem młodym, którego naturalną siłą jest to, że będzie się cały czas rozwijać. To pewna nowość dla Miedzi, że w czołówce 1. ligi mamy chyba najmłodszą kadrę. W ostatnich meczach nie mieliśmy w wyjściowej jedenastce ani jednego zawodnika obecnie będącego po trzydziestce. W całej kadrze mamy tylko dwóch takich. Z półrocza na półrocze […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Jamie Vardy będzie miał klub w trzeciej lidze w USA

W połowie 2021 roku Jamie Vardy zdecydował się na nietypową inwestycję. Nietypową, bo piłkarz Leicester City postanowił kupić sobie klub. Postawił na amerykańskie Rochester Rhinos. Od tamtego czasu klub zdążył jednak zmienić nazwę, a teraz poznaliśmy plany na jego przyszłość. Rochester Rhinos to dziś Rochester New York FC. Nie jest to pierwszy lepszy klub, bo […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Szymon Włodarczyk wybierze między Legią a Górnikiem Zabrze?

Szymon Włodarczyk w ostatnim czasie ma swoje pięć minut. 18-letni napastnik od dawna jest częścią pierwszej drużyny Legii Warszawa, ale teraz zdobył premierową bramkę w Pucharze Polski. I to nie byle jaką, bo zapewniła ona awans mistrzów Polski do kolejnej rundy rozgrywek. W tle trwa jednak dyskusja o jego przyszłości. Młody napastnik, syn Piotra Włodarczyka, […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Boniek: Podziwiam Mourinho, ale spodziewałem się po nim więcej

Zbigniew Boniek to wciąż prezes honorowy PZPN, ale od kiedy nie musi na co dzień zajmować się sprawami polskiej piłki, często udziela się w tematach związanych z Romą. Były zawodnik tego klubu niedawno wpadł na mecz z Interem Mediolan. A po meczu porozmawiał o swoim wrażeniach z „Il Messaggero”. Były prezes PZPN nie miał szczęścia […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Stomil Olsztyn znów zmienia prezesa

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn po wielu zawirowaniach w poprzednim sezonie, teraz miał być spokojną wodą. Być może cele nie były już tak ambitne, bo chodziło tylko o grę o utrzymanie, ale jednak. Tymczasem po rundzie jesiennej, którą olsztynianie zakończyli w strefie spadkowej, znów mamy do czynienia z burzą w klubie. Łukasz Puciłowski nie będzie już prezesem […]
07.12.2021