post

Opublikowane 21.09.2021 13:58 przez

Szymon Janczyk

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, a nie dwiema trybunami. W międzyczasie jednak pojawiają się drobne problemy. Na przykład trybuna gości na środku sektora gospodarzy.

Nie przesłyszeliście się. Sprawę ujawnili kibice ze Stowarzyszenia „Tylko Radomiak”, którzy zwrócili się do Grzegorza Janduły, prezesa odpowiedzialnej za tę inwestycję spółki MOSiR, z pytaniami dotyczącymi budowy. Wśród nich znalazł się wątek umiejscowienia sektora gości na stadionie.

 Czy Prezes MOSiR bierze odpowiedzialność, za zaakceptowanie złożonej przez konsorcjum ROSA/MAXTO dokumentacji projektowej, wskazującej lokalizację sektora gości niemal w samym centrum trybuny północnej stadionu? Jakie były przesłanki, dla podjęcia takiej decyzji? Dlaczego nie etapie opracowywania dokumentacji – gdy było to relatywnie proste i nie wiązało się z żadnymi utrudnieniami dla MOSiR – nie nakazano projektantowi zmiany lokalizacji sektora? Czy znany jest Prezesowi MOSiR jakiś inny stadion na świecie, a którym sektor gości umiejscowiony byłby w centrum największej trybuny? – pytają fani z Radomia.

BUDOWA STADIONU RADOMIAKA – NEVERENDING STORY

Budowa stadionu Radomiaka. Sektor gości na środku sektora gospodarzy?

Kibice Radomiaka w dalszej części pisma zwracają uwagę, że umiejscowienie sektora gości w tym miejscu to nie tylko brak logiki, ale i zmniejszenie pojemności stadionu. Ich zdaniem po dodaniu sektorów buforowych, na stadion będzie mogło wejść ok. 4000 – 7000 osób. O ile oczywiście trybuna nie zostanie całkowicie wyłączona z użytku, gdyby służby miały wątpliwości co do bezpieczeństwa fanów na poszczególnych meczach. Radomian zastanawia, dlaczego do tej pory nikt nie naniósł poprawek na kuriozalny ich zdaniem projekt. – Czy Prezes MOSiR, zgodzi się z tezą, że zaakceptowanie takiej, a nie innej lokalizacji, a następnie pozostawienie w niej sektora gości, wyczerpywałoby znamiona niegospodarności i działania zarówno na szkodę spółki MOSiR, jak i radomskich podatników, którzy płacąc za stadion na 8.500 widzów, otrzymają – w skutek wyrażenia zgody na taką a nie inną lokalizację sektora gości – obiekt o znacznie mniejszej dostępnej ilości miejsc? – czytamy w piśmie.

Wśród pytań znalazło się także to, o źródło finansowania poprawek tej inwestycji. Bo wydaje się oczywiste, że poprawki muszą zajść. Kibice pytają więc, czy MOSiR sfinansuje przeniesienie sektora gości pieniędzmi podatników, czy może z polis członków zarządu spółki MOSiR. Nie od dziś wiadomo, że fanom z Radomia ze wspomnianym zarządem nie po drodze. W sieci wciąż znajdziemy petycję o odwołanie prezesa Grzegorza Janduły, hasła o tym podnoszone są także na każdym spotkaniu ligowym Radomiaka.

Pozostałe tematy, o które kibice pytają MOSiR to termin oddania obiektu, ujawnienie harmonogramów prac czy stan faktyczny wykonanych już zadań. Pojawiają się także pytania o renowację „Gołębnika”, budki spikerskiej, która stała na poprzednim obiekcie. Jej termin minął już blisko trzy miesiące temu, ale nikt nie poinformował, co się z rzeczonym „Gołębnikiem” dzieje. Kibice zastanawiają się również nad tym, w jakim stanie jest konstrukcja dachu, która od kilku lat zalega w magazynie. Pytają także, jak wygląda temat budowy dwóch kolejnych trybun. W pierwszym etapie prac przewidziano bowiem powstanie dwóch z czterech trybun stadionu.

RADOM CHCIAŁBY BUDOWAĆ STADION TAK SZYBKO JAK PŁOCK

Budowa stadionu Radomiaka. Miasto chce wybudować trzecią trybunę

Zanim na pytania kibiców odpowiedzą włodarze miasta, możemy podzielić się kilkoma nieoficjalnymi informacjami, które do nas docierają. Władze miasta planują rozszerzenie budowy pierwszego etapu o wybudowanie trzeciej trybuny. Zdaniem naszych źródeł decyzja w tej sprawie już zapadła, pozostaje więc przekonać Radę Miejską w Radomiu do sfinansowania kolejnej części inwestycji. Plan na budowę trzeciej trybuny pojawił się już kilka miesięcy temu. Później wydawało się, że z racji na potencjalny wysoki koszt, nic z tego nie wyjdzie. Okazuje się jednak, że istnieją szanse na zrealizowanie tego zadania. Trzecia trybuna miałaby powstać od strony ul. Jordana i zwiększyć pojemność obiektu z 8500 miejsc do ok. 12000.

Aktualnie na stadionie trwają prace m.in. w okolicach miejsca, w którym miałaby powstać wspomniana trybuna. Na budowie pracują podwykonawcy, a na postępy można patrzeć z pewną dozą optymizmu. Pod trybuną północną miała zostać ułożona hydraulika i elektryka. Poprawiono także schody, rozpoczęto część prac z głównego kontraktu. Oczywiście sytuacja wciąż nie jest idealna, jednak gotowy do użytku jest także łącznik. Gdy tylko zostanie oddana hala, radomskie kluby przeniosą się do pomieszczeń biurowych i szatni przy ul. Struga. Zapytacie pewnie: gdzie jest haczyk? Cóż, problemy nadal istnieją.

  • niewiele dzieje się na trybunie południowej, którą trzeba poprawić
  • wspomniany przez kibiców dach może być powodem kolejnego aneksu, jednak decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła
  • najważniejsza część prac uzależniona jest od przetargu Wodociągów Miejskich, który tkwi w martwym punkcie

EKSTRAKLASA W RADOMIU PO 36 LATACH – REPORTAŻ

Budowa stadionu Radomiaka. Kiedy klub wróci na Struga?

Najważniejsza sprawa – powrót Radomiaka na stadion przy ul. Struga – jest więc jeszcze melodią przyszłości. Nieoficjalnie mówi się, że na nowym obiekcie uda się zacząć sezon 2022/2023. Ale ani w nieoficjalne, ani w oficjalne terminy, po kolejnych przesunięciach, nikt już w Radomiu nie wierzy. To oczywiście rodzi kolejne problemy. Ostatnio, gdy wymieniono murawę na stadionie zastępczym, Broń Radom, czyli jego „prawowity” użytkownik, musiała rozegrać mecz trzeciej ligi w Kozienicach. Czyli de facto obydwa radomskie kluby nie mogą użytkować swoich obiektów.

Ta sytuacja może się jeszcze powtarzać, bo choć Broń nie ma ochoty na wyprowadzki, stan murawy będzie się tylko pogarszał. W ostatnich sezonach ligowcy i PZPN oceniali murawę w Radomiu jako jedną z najgorszych w 1. lidze. W Ekstraklasie, mimo prac pielęgnacyjnych, też nie wyglądała ona idealnie. Problemem są również terminy. Np. 9 października, gdy Radomiak chce zagrać prestiżowy mecz towarzyski z Dynamem Kijów, Broń czeka ligowe starcie z Wissą Szczuczyn. Kibice chętniej obejrzeliby pierwsze starcie, ale nie wiadomo, jak sprawę rozwiąże miasto, czyli zarządca stadionu.

W teorii ekstraklasowy klub powinien mieć prawo głosu w sprawie użytkowania obiektu, bo to on sfinansował montaż sztucznego podgrzewania (miasto zwróci mu te pieniądze, ale dopiero gdy wróci „do siebie”). Z drugiej strony można zrozumieć złość Broni. Mimo że gra na czwartym poziomie rozgrywkowym, to jednak jest właściwym użytkownikiem stadionu przy ul. Narutowicza 9.

Radomiak ma na głowie jeszcze jeden problem. Zbliża się zima, a w mieście nie ma żadnego boiska z podgrzewaną murawą. „Zieloni” i tak raz w tygodniu wybierają się na treningi do Jedlni-Letnisko, bo grający w okręgówce klub dysponuje lepszą nawierzchnią niż obiekty w 200-tysięcznym mieście, ale to nie rozwiązuje problemu. Jak nieoficjalnie słyszymy tej zimy Radomiak „musi się jakoś przemęczyć”, natomiast w przyszłym roku w system podgrzewanej murawy ma zostać wyposażone boczne boisko przy ul. Struga 63.

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Weszło
15.10.2021

Czy Paulo Sousa zawsze to miał? Analiza zmian selekcjonera reprezentacji Polski

Paulo Sousa w reprezentacji Polski potrafi robić zmiany. To już wiemy, przemieliliśmy ten temat, doceniliśmy zarządzanie meczem przez Portugalczyka. Doceniliśmy także naszych jokerów, którzy świetnie wywiązują się ze swoich zadań. Zastanowiliśmy się jednak — skąd się to wzięło? Czy Sousa zawsze miał czutkę i wiedział, kogo i kiedy wpuścić na boisko? Czy nauczył się tego […]
15.10.2021
Niezły numer
13.10.2021

Kadra Sousy idzie na rekord. 25 strzelonych goli to czołowy wynik w Europie

Reprezentacja Polski jest już bardzo blisko zapewnienia sobie udziału w barażach o awans do mundialu. Możemy więc powoli podsumowywać eliminacje w naszym wydaniu. W defensywie nasza łajba przeciekała zbyt często – mecz z Albanią był dopiero trzecim za kadencji Paulo Sousy, w którym nie straciliśmy gola. Z przodu jednak wszystko funkcjonowało jak należy. Biało-czerwoni są […]
13.10.2021
1 liga
11.10.2021

Pięć filarów udanego startu Widzewa Łódź

Średnia 2,41 punktów na mecz. Pozycja lidera tabeli z przewagą siedmiu punktów nad trzecim zespołem i 11 nad pierwszym spoza strefy barażowej. Najskuteczniejsza ofensywa ligi i druga najlepsza defensywa. Widzew Łódź na starcie pierwszoligowego sezonu prezentuje się tak, jak życzyliby sobie tego łódzcy kibice, a to nie zawsze się ze sobą zgadzało. Nie, to nie […]
11.10.2021
Na zapleczu
11.10.2021

Jak wyglądają finanse w 1. lidze? Analiza raportu Deloitte za sezon 2020/2021

Blisko dziewięć i pół miliona złotych wydawał na pensje najbardziej hojny klub zaplecza Ekstraklasy. To wystarczyłoby, żeby utrzymać kadry aż czterech drużyn, które są na przeciwnym biegunie, jeśli chodzi o wydatki na wynagrodzenie. Firma Deloitte przygotowała dla kolejny raport finansowy dla pierwszoligowców, tym razem biorąc pod lupę nie dany rok, a sezon. Dzięki temu dowiemy […]
11.10.2021
Weszło
10.10.2021

Trójkolorowi lubią gonić. Liga Narodów dla Francji!

Półfinał Ligi Narodów? Reprezentacja Francji najpierw musiała dostać dwa gongi od Belgów, żeby podnieść się i rzutem na taśmę awansować do finału. Finał Ligi Narodów? Jako pierwszy do siatki trafia Mikel Oyarzabal, ale „Trójkolorowi” znów odrabiają straty. Ekipa Didiego Deschampsa wygrała w Mediolanie i wstawi sobie do gabloty puchar. Pocieszenia, ale jednak puchar. Nie ukrywajmy […]
10.10.2021
Liczba komentarzy: 24
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
26 dni temu

I weź tu się człowieku nie śmiej z Radomia. Może niech PiS podeśle na komisarza do Radomia Suskiego. Dopiero będą jaja do kwadratu.

Gregor Zico
Gregor Zico
26 dni temu
Reply to  Paweł

Suski się u nas kręci cały czas i sam robi sobie jaja (swoimi wypowiedziami). Nie chcemy go.

drabek
drabek (@drabek)
26 dni temu
Reply to  Paweł

jak wejdzie komisarz to dopiero zobaczysz cyrk

misio
misio
25 dni temu
Reply to  drabek

kolego gdyby nie Suski to byłby jeszcze wiekszy grajdoł, PO buduje i rozbiera stadion od pieciu lat, a my gramy na obiekcie lekkoatletycznym zbudowanym przez PIS w 2012

Woj
Woj
24 dni temu
Reply to  misio

To fajnie ze piss z własnych pieniędzy wam coś wybudowalo

Sentino
Sentino
26 dni temu

3 trybuny, co za wyczyn 🙂 Mogą obiecać nawet 4, które sprawią, że będzie normalny stadion, bo przecież i tak nigdy tego nie skończą.

Placzul
Placzul (@placzul)
26 dni temu

A bramki będą dwie czy jedna?

Panda666
Panda666
26 dni temu
Reply to  Placzul

Ale po co Stadion, jak zaraz spadną na przestrzeni 2-3lat …Z dołu-innych lig -idzie Ruch,Zawisza, Motor, Polonia Warszawa, Ks Weszło i Wieczysta Kraków

Borowik
Borowik
26 dni temu
Reply to  Panda666

A skąd wiesz że spadną?? Wróżbita jesteś?? Daj parę pewniaków na sobotę i niedzielę! Już Mirku spaść z pierwszej ligi i nigdy nie awansować! Do ekstraklasy ! A tu z całą czołówką nie przegrali ! Ba wygrali z Legią 3-1 więc może nie pisz takich głupot! Bo się ośmieszasz!

drabek
drabek (@drabek)
26 dni temu
Reply to  Panda666

hmmmm…. wróżbita Maciej cy cuś?????

D. Szeliga jebany na 4 baty dławiący się jądrami
D. Szeliga jebany na 4 baty dławiący się jądrami
25 dni temu
Reply to  Placzul

jedna, dla legły żeby Radomiak mógł ją gwałcic do woli

Hulk Hogan ze Szwecji
Hulk Hogan ze Szwecji (@hulk-hogan-ze-szwecji)
26 dni temu

Skoro trybuna gości ma być na środku stadionu, to może sektor VIP pierdykniemy na łuku!

Ja nie uwierzę w ten stadion dopóki sędzia nie zagwiżdże w gwizdek w pierwszym meczu, a oni o trzeciej trybunie rozmawiają.

Daniel
Daniel
26 dni temu

Taki cyrk to tylko w Radomiu

Aneks Arena
Aneks Arena
26 dni temu

Zobaczyta ten stadion jak świnia niebo

Borowik
Borowik
25 dni temu
Reply to  Aneks Arena

Zobaczyta??? Z jakiej wsi piszesz ??

loko
loko
26 dni temu

Miasto mem

Anna
Anna
26 dni temu

Nie mają szczęścia do władz w tym mieście. Oj nie mają! No ale jaki lud taki ich przedstawiciel. Proste

R19K10S
R19K10S
26 dni temu
Reply to  Anna

Mogę zapytać z jakich rejonów pan vel pani pochodzi .gdzie pani obecnie zamieszkuje ogólnie .w sumie nie bratam się z pospólstwem ale w tym przypadku zrobię wyjatek

loko
loko
26 dni temu
Reply to  R19K10S

idź spać, bo o 3:30 pewnie masz pociąg do Warszawy, żeby zdążyć na zmianę na 6

GZUZ
GZUZ
25 dni temu
Reply to  loko

pewnie ma samochód na 3-ech kołach. Nie musi sie zrywac o 3:30.

Mary
Mary
25 dni temu

over

Kibic
Kibic
25 dni temu

Kolejny obiekt, który będzie tylko generował straty miastu. <3 Klub na szczęście nie musi tym się przejmować, bo obiekt będzie należał do Radomia i to on będzie te straty pokrywał z pieniędzy podatników. Szymon „ale przecież wszyscy w Polsce ciągną forsę od samorządów i to normalne” Janczyk wniebowzięty!

R-m
R-m
25 dni temu

Za brak stadionu przy Struga, odpowiedzialne jest Stowarzyszenie „Tylko Radomiak”. Gdyby nie ich zdecydowany sprzeciw, dawno już stałby tam nowoczesny obiekt na 8.500 miejsc. Projekt i kasa już były. Stowarzyszenie uważało, że 8,500 miejsc, to stanowczo za mało, przypomnę tylko że na ostatnim meczu kibice nie wypełnili stadionu przy Narutowicza i przyszło niespełna 4,500 osób.

Stanisław
Stanisław
25 dni temu
Reply to  R-m

No fakt …nie wypełniła , ba! Wręcz puste trybuny( ironia jakby co ) Jak obecna pojemność jest ok 4500 . Niech nie mylą puste done rzędy i puste dostawione trybuny. Padał deszcz i większość przeniosła się wyżej pod dach. Kupa ludu stało na schodach i między przejściami .

Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bayern ze średnią 4,33 gola na mecz za czasów Nagelsmanna

Bayern potrafi być istnym walcem. Kiedy się rozpędza, kiedy przyspiesza, kiedy wchodzi w swój rytm, lepiej nie podchodzić, lepiej nie prowokować. Dobitnie pokazuje to początek kadencji Juliana Nagelsmanna i fakt, że gigant z Bawarii potrzebował zaledwie dwunastu spotkań pod wodzą nowego szkoleniowca, żeby przekroczyć barierę pięćdziesięciu strzelonych bramek. Coś niesamowitego.  Jak rozstrzeliwał się Bayern? 1:1 […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Pierwsze gole Polaków dla Cracovii w tym sezonie

Cracovia wygrała z Wartą. Czy to nas dziwi? No niespecjalnie, bo sześć poprzednich ligowych spotkań Pasy nie przegrały, więc jest ciągłość, jest trwałość dobrej serii. Dziwi i szokuje, oczywiście pozytywnie, nas coś zupełnie innego. Ano to, że gole dla ekipy Michała Probierza strzelali Polacy. Pierwszy raz w tym sezonie.  Rzut oka na dotychczasowe mecze Cracovii […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Atalanta obserwuje Kamińskiego

Jakub Kamiński doskonale wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. W dotychczasowych dziesięciu ligowych występach zgromadził ładny bilans: cztery gole, trzy asysty, jedno kluczowe podanie. Na razie skupia się na prowadzeniu Lecha w stronę mistrzostwa na stulecie klubu, ale gdzieś na horyzoncie jawi mu się perspektywa zagranicznego transferu. Na hitowym meczu z Legią obserwować go będą m.in […]
17.10.2021