Od zwolnienia z centrali do wiceprezesa PZPN. Historia Macieja Mateńki

Opublikowane 19.08.2021 16:06 przez

Piotr Stolarczyk

Los to figlarz. W lutym bieżącego roku Maciej Mateńko oficjalnie ogłosił, że będzie kandydował na prezesa Zachodniopomorskiego ZPN. Efekt? Po kilku dniach został zwolniony z funkcji trenera Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN, bo miał odwagę postawić się baronowi Janowi Bednarkowi. Mimo utraty pracy i nacisków z wielu stron nie zrezygnował z prowadzenia kampanii wyborczej. Ostatecznie  skruszył beton i objął ster nad lokalnym związkiem. Mało tego – podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego PZPN delegaci powierzyli mu stanowisko wiceprezesa ds. szkolenia.

To symboliczna i jedna z najciekawszych historii ostatnich lat w polskiej piłce. Najpierw skazanie przez centralę na ostracyzm, potem członkostwo w jej zarządzie. I to wszystko w odstępie pół roku. 

Maciej Mateńko – sylwetka

Już dokonał rzeczy wielkiej – na własnym podwórku przełamał opór ze strony wieloletnich działaczy, którym wydawało się, że są przyspawani do danego stołka. Pokazał, że nie można bać się zmian. Że są konieczne. Teraz stoi przed jeszcze większym wyzwaniem. Wadliwy system szkolenia młodzieży stanowi najmocniejszy zarzut w stosunku do ustępujących władz PZPN. Mateńko będzie odpowiedzialny za poprawę w tym aspekcie. Nadzieje co do jego pracy są duże.

Wszak nie jest uosobieniem typowego działacza. Od dekady nie śmiga w garniturze z teczką, nie przesiąkł negatywnymi nawykami środowiska, tylko przez ponad 20 lat trenował młodzież. Nierzadko w niesprzyjających warunkach. Zna od podszewki problemy związane ze szkoleniem młodych adeptów futbolu. Opinia publiczna z entuzjazmem przyjęła wybór jego osoby, ale w przypadku niepowodzenia w realizacji zadań i projektów ta kapitalna historia może znacząco stracić na wartości.

cashback na start fuksiarz

Zatem, co dokładnie w ostatnich miesiącach wydarzyło się w życiu zawodowym trenera, który do niedawna znajdował się w cieniu, z pasją wykonywał swoje obowiązki, a obecnie należy do grona najważniejszych osób krajowego futbolu?

Rozwiązanie umowy bez podania przyczyny

Maciej Mateńko to bez wątpienia najbardziej utytułowany trener młodzieży na Pomorzu Zachodnim. W 2011 r. niespodziewanie poprowadził Chemika Police do mistrzostwa Polski w kategorii junior młodszy. Przez wiele lat trenował wojewódzkie kadry. Po wielkim sukcesie z policką młodzieżą pracował w Pogoni Szczecin jako szkoleniowiec drużyny występującej w Młodej Ekstraklasie i rezerwach. Wreszcie w 2018 r. PZPN zatrudnił go na stanowisku trenera Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Jego zadania polegały na monitorowaniu najzdolniejszych piłkarzy, szkoleniu trenerów, przeprowadzaniu wykładów na różnych kursokonferencjach i nadzorowaniu procesu certyfikacji klubowych akademii. Słowem: mrówcza robota.

Od dłuższego czasu mierziły go kontrowersyjne działania i nieprawidłowości w macierzystym związku. Ale będąc zwykłym pracownikiem, zwyczajnie nie miał mocy sprawczej, by przekonać środowisko do zmian. Decyzję o starcie w wiosennych wyborach na prezesa ZZPN podjął po śmierci uznanego lokalnie dziennikarza sportowego – Wojciecha Parady. Redaktor „Kuriera Szczecińskiego” bowiem mocno namawiał go do tego. I właśnie ze względu na jego osobę Mateńko postanowił jawnie sprzeciwić się układowi.

Owszem, zadawał sobie sprawę z tego, że może ponieść konsekwencję tych aspiracji. Natomiast nie spodziewał się, że zostanie potraktowany w ten sposób. –  W piątek (19 lutego – przyp. red.) ogłosiłem, że będę kandydował, ale z samego rana wysłałem do PZPN-u pismo w tej sprawie. W poniedziałek zaś dostałem telefon, że jestem zawieszony i jutro będzie podjęta decyzja co do mojej osoby. We wtorek przysłano mi maila z informacją o rozwiązaniu umowy zlecenia z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia – relacjonował Mateńko w naszym reportażu na temat zamieszania w ZZPN-ie.

*

Czy związek miał prawo zwolnić trenera Mateńko bez podania przyczyny? Owszem, miał. Tylko akurat tak się składa, że jego pośrednim przełożonym był ówczesny wiceprezes ds. piłki amatorskiej PZPN-u, Jan Bednarek, który od 2004 r. piastował również stanowisko prezesa ZZPN-u. Zwolniony szkoleniowiec nie miał wątpliwości, że zapłacił cenę za swoją decyzję. Centralne władze związkowe uzasadniały zakończenie współpracy z nim obawą o spadek jakości pracy z powodu działań związanych z prowadzeniem kampanii. Z kolei ZZPN w późniejszym oświadczeniu stwierdził, że przyczyną zwolnienia była ewentualne wykorzystywanie środków finansowych PZPN na cele kampanii wyborczej.

–  Pytam się: kto tak twierdzi i jakie środki? Nie miałem dostępu do żadnych środków finansowych. Z kolei co do korzystania z samochodu służbowego, to przecież posiada GPS i ma logo PZPN-u, musiałbym być głupi, by jeździć takim autem i robić kampanię – wyrażał wówczas w rozmowie z nami zdziwienie obecny prezes ZZPN.

Sprzymierzeńcy Mateńki również pod ostrzałem

Zwolnienie szanowanego szkoleniowca wywołało burzę w środowisku. Inni trenerzy i piłkarze byli w szoku, że wyrzucono fachowca. Mateńko nie wywiesił białej flagi, a więc kwestią czasu były kolejne zagrywki ze strony Bednarka i spółki. Choć – wbrew pozorom – ZZPN nakręcił kampanię kontrkandydata, na jakiś czas sprawa ucichła. Taki stan rzeczy nie mógł trwać długo. Związek ni stąd, ni zowąd pożegnał Pawła Podgórskiego, trenera-edukatora. Podgórski od 10 lat prowadził kursy trenerskie. Nie było większych zastrzeżeń co do jego pracy.

Do czasu aż jawnie zaczął wspierać Mateńkę.

 16 marca przyszło do mnie pismo, w którym podziękowano mi za pracę, bez uwag i że w zasadzie było wszystko super oraz fajnie. Tylko teraz mają inny pomysł na kursy i dlatego podjęli taką decyzję, więc nagle formuła współpraca się wyczerpała (…) W mojej ocenie od pewnego czasu związek szukał pretekstu do tego, by mnie zwolnić. Kursy trenerskie UEFA prowadziłem jako kierownik przez ponad 10 lat i dobrze wykonywałem swoją pracę. W ostatnim oświadczeniu ZZPN, pod którym nikt nie miał cywilnej odwagi się podpisać, zarzucono mi, że podczas jednego z ostatnich kursów musiałem jechać na inny i niby ktoś przez to miał nie zdać. To jest absurd – tak skomentował wtedy sprawę Paweł Podgórski.

Choć oponent Jana Bednarka nieoficjalnie cieszył się dużym poparciem, to środowisko bało się konsekwencji wyrażenia poparcia. Pozytywny komentarz pod adresem kontrkandydata oznaczał poważną rozmowę.

– Co do komentarzy w sieci, to ludzie boją się teraz wyrażać swoje zdanie na ten temat, bo kilka osób informowało mnie o represjach, jakie ich spotkały za pozytywne komentarze pod moimi postami. Internetowe komentarze to jest tylko mała część wsparcia, jakie mam w środowisku, bo większość po prostu ma obawy, aby publicznie się wypowiadać. To jest niesamowite, że ludzie, którzy są od tego, aby pomagać klubom, budzą w nich obawy. Nie tak to powinno wyglądać- alarmował wówczas Mateńko.

Jak się potem okazało, to nie był koniec działań ekipy rządzącej zachodniopomorską piłką. Kampania wyborcza wchodziła powoli w decydującą fazę.

Dryblingi i oszustwa wyborcze poprzedniego zarządu ZZPN

Ludzie Jana Bednarka wyczuwali ogromne zagrożenie. Wiatr zmian powiewał coraz mocniej. Tyle że w dalszym ciągu to oni mieli przewagę w postaci możliwości rozdawnictwa piłek dla klubów i kombinowania przy ordynacji wyborczej. W dodatku niektóre samorządy nieoficjalnie pomagały ówczesnemu prezesowi. A nie trzeba tłumaczyć, kto jest głównym żywicielem miejscowych klubów. A kluby zaś desygnują na wybory swoich delegatów.

To był mur, który wydawał się przeszkodą nie do sforsowania.

Jednak Mateńko nie zboczył z obranego szlaku. Bez jakiegokolwiek źródła dochodu, z własnej kieszeni starał się prowadzić działania mające na celu zachęcić środowisko do zmian. Dodajmy środowisko niechętne rewolucji. Większość nie widziała potrzeby wydostania się ze strefy komfortu. Warto odnotować, że ze względu na pandemię możliwość organizacji spotkań była ograniczona. Za „biuro” sztabu wyborczego służyła zaś stara, mała i ciasna kanciapa na sali gimnastycznej w jednej ze szkół, dzięki uprzejmości przyjaciela Mateńki.

EARLY PAYOUT W FUKSIARZU! WYGRYWAJ PRZED KOŃCEM MECZU

Im bliżej dnia wyborów, tym bardziej w głosie aktualnego sternika słychać było zwątpienie i zrezygnowanie. Postawił na szali całe swoje życie zawodowe, a porażka wydawała się bliska. I bynajmniej nie z powodu braku poparcia delegatów. Choć jeden z niegdyś wysoko postawionych działaczy, stwierdził w nieoficjalnej rozmowie z nami: „mówię to panu z pełną odpowiedzialnością: Mateńko za miesiąc wygrywa wybory!”. Wówczas można było odebrać te jako niepoprawny optymizm.

Dlaczego? Otóż ZZPN zaczął majstrować w regulaminie wyborów. Zamiast dwóch tur, uchwalił wyłącznie jedną, bez większości bezwzględnej wymaganej do zwycięstwa.

Dobra, lecimy dalej. Pozbawił możliwości przedstawienia na walnym zgromadzeniu programów przez kandydatów. Powód? A jakże – pandemia. Obecność dziennikarzy? Nie ma opcji, bo pandemia. No i „przypadkowo” zawieruszyły się zgłoszenia delegatów, albo nie zarejestrowano kilku z nich, ze względu na absurdalnie wymyślone błędy formalne. Rzecz jasna dotyczyły członków opozycji.

Z każdym dniem pojawiały się nowe „kwiatki”. Z każdym dniem malały szanse na skruszenie betonu.

Wyborczy cyrk

Tak, trudno inaczej nazwać początek Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego ZZPN niż cyrk. To była żenująca i mało śmieszna komedia (szeroko opisywaliśmy te ekscesy). Generalnie już przed wyborami pachniało skandalem. Można było stawiać dolary przeciwko orzechom, że arogancka władza będzie chciała wykręcić jakiś numer. Że jej buta i pycha przekroczy wszelką skalę. Ale to, czego dopuściła się tamtego dnia, to po prostu złamanie prawa.

Przed wyborami jeden z członków ówczesnego zarządu (będący po stronie Mateńki) poprosił o udostępnienie listy delegatów. Spotkał się ze sprzeciwem reszty gremium, bo wiecie: RODO. A o co tak naprawdę chodziło? Już spieszymy z tłumaczeniem. Wtedy wydałoby się, że w miejsce delegatów z klubów wykluczonych z głosowania – z różnych powodów – wpisano inne osoby. Oczywiście wierne prezesowi Bednarkowi. Kontrkandydat poprosił, żeby wszyscy przedstawiciele pominiętych klubów przyjechali do Polic, gdzie obywały się wybory. I co? Okazało się, że delegatem Błękitnych Pomierzyn jest… osoba z innego klubu: Wieży Postomino. Mimo że prezes Błękitnych, który był wcześniej zgłoszony, nie otrzymał potwierdzenia wpisu na listę.

Tu trzeba oddać lokalnym dziennikarzom, że dzięki ich pracy udało się wytropić te nieprawidłowości. (sami wywalczyli możliwość obserwacji walnego). Bogiem a prawdą, dopiero po publikacji tych machlojek, wielu delegatów przejrzało na oczy i przeszli na stronę opozycji.

*

Gdy do sieci wyciekły listy z fałszywymi delegatami, już nie można było tego zamieść pod dywan. Ekipa rządząca nie mogła kolejny stwierdzić: oj, zaszedł jakiś błąd, zaraz go naprawimy. I tak oto, część niesłusznie wykluczonych delegatów czekała pod bramą hali, gdzie odbywały się wybory, a w środku atmosfera sięgała zenitu. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa opozycja chciała wezwać policję. Ostatecznie doszło do pierwszego głosowania dotyczącego wyboru przewodniczącego walnego. Został nim kandydat oponentów Jana Bednarka, co w praktyce oznaczało, że na 99% Mateńko zostanie nowym prezesem. Szef obrad, na podstawie regulaminu i głosowania delegatów, dopuścił do udziału w zebraniu stojących przed halą działaczy.

Finalnie Maciej Mateńko pokonał Jana Bednarka. Co ciekawe – nikt z obozu ustępującego prezesa nie dostał się do składu nowego zarządu. A co najlepsze – znaleźli się w nim… wcześniej wykluczeni delegaci, których perfidnie próbowano wyrolować.

Cóż, pycha kroczy przed upadkiem.

Opozycja zaś odniosła bezprecedensową wygraną, tyle że skandaliczne wydarzenia, tak czy siak, negatywnie wpłynęły na wizerunek ZZPN. Nowa władza musi teraz odgruzować teren i od podstaw zbudować zaufanie lokalnych klubów.

Gruntowne zmiany

Nowy prezes ZZPN wraz zarządem przeprowadzili duże wietrzenie gabinetów. Praktycznie w każdym wydziale związku doszło do rotacji kadrowych – pożegnano osoby odpowiedzialne za wyborczy bajzel. Mateńko z kolei, tak jak obiecał, zaczął wizytować mniejsze kluby. Natomiast pierwszym innowatorskim pomysłem wdrożonym w życie było umożliwienie zgłoszenia drużyn juniorskich w formule ośmioosobowej. Wynika to z tego, że wiele klubów z małych miejscowości ma zwyczajnie problem, by skompletować pełną kadrę zespołu, a w efekcie tego wielu młodych piłkarzy na zawsze rezygnuje z trenowania. Zarząd pozyskał też sponsora tytularnego dla IV ligi. Przestał przymykać oko na nieprawidłowości licencyjne w związku z infrastrukturą stadionową. A to – według nowych władz – dopiero początek pozytywnych zmian.

Przeciwnicy kierowali w stronę Mateńki zarzuty, że nie odnajdzie się w realiach pełnienia funkcji kogoś na wzór urzędnika. Jednak głównie uderzali w retorykę obawy przed utratą wpływów ZZPN w centrali.

Maciej Mateńko odniósł się do tego stwierdzenia w wywiadzie z nami, tuż po majowych wyborach: – Po pierwsze – PZPN jest obowiązany pomagać wszystkim wojewódzkim związkom, tak więc nie ma możliwości, by kategoria: lubię czy nie lubię, decydowała o tym, kogo centrala będzie wspierać. Po drugie – znam już wiele osób pełniących różne funkcje w PZPN-ie. Teraz poznam też osoby z tego najwyższego szczebla. Zresztą, część z nich się już ze mną kontaktowała. Myślę, że tylko do pierwszego spotkania można mieć takie obawy, bo jestem przekonany, że gdy ludzie zobaczą, jak mocno jestem zaangażowany, jakie mam pomysły w stosunku do polskiej piłki, to nie sądzę, żeby jakiekolwiek układy miały znaczenie.

***

Wybór Macieja Mateńki na wiceprezesa ds. szkolenia to znakomity epilog tej niesamowitej historii. Zresztą, wymowne było przyznanie honorowego członkostwa w zarządzie Janowi Bednarkowi, który najprawdopodobniej definitywnie schodzi ze sceny, a kilka godzin później aktualnemu prezesowi ZZPN powierzono pieczę nad procesem kształcenia młodzieży i trenerów.

– Gdyby rok temu powiedział mi pan, że będę prezesem, to bym nie uwierzył. Tak to się potoczyło. Cieszę się na to, że będę miał wpływ na szkolenie. Wierzę w zmiany. Polski Związek Piłki Nożnej powinien szkolić młodzież. Ma na to duży wpływ. Mam więc inne zdanie na ten temat niż Marek Koźmiński. 20 lat byłem trenerem, nie wiem wszystkiego, ale będę się wspierał grupą osób i będziemy pracować. Nie chcę mówić na pierwszym spotkaniu, co dokładnie chcę zmienić. Mamy taką mentalność, że czegokolwiek nie powiem, będę skrytykowany. Swoje pomysły chcę przedstawić najpierw zarządowi. Dopiero wtedy spotkam się z państwem i powiem, jaki jest plan na szkolenie. Natomiast wiem, jaka spoczywa na mnie odpowiedzialność. Nie zawiodę zaufania prezesa Kuleszy – powiedział na gorąco Maciej Mateńko.

Teraz pozostaje nam wszystkim cierpliwie poczekać na efekty jego pracy.

PIOTR STOLARCZYK

fot. Newspix

Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Weszło
17.12.2021

„Tuchel powiedział mi, że najważniejsza jest wiara w swoje DNA”

Był asystentem selekcjonera reprezentacji Afganistanu. Zbierał szlify u topowych trenerów za zachodnią granicą, poznał niemiecki system szkolenia od środka. Mógł pracować jako asystent pierwszego trenera w Hamburgerze SV, ale powiedziano mu, że ma za mocną osobowość. Prowadził klub w juniorskiej Bundeslidze, a potem był członkiem sztabu Zbigniewa Smółki w Widzewie. Ogląda 100 meczów miesięcznie, jest […]
17.12.2021
Weszło
29.10.2021

Świt Skolwin sprostał wyzwaniu. Kulisy święta północnych rubieży Szczecina

Mecz Pucharu Polski między Świtem Skolwin i Legią Warszawa bez wątpienia był największym sportowym wydarzeniem w powojennej historii północnego Szczecina. To spotkanie od blisko miesiąca elektryzowało wielu kibiców lokalnego futbolu, pobudzało wyobraźnię. Wprawdzie w poprzedniej edycji rozgrywek na kameralny obiekt przy ul. Stołczyńskiej 100 zawitała Cracovia, ale święto zwyczajnie popsuła pandemia. Tym razem wszystko odbyło […]
29.10.2021
Ekstraklasa
28.08.2021

Czy Górnik Zabrze potwierdzi, że wyszedł z zakrętu?

Po pierwszych dwóch kolejkach nastroje w Zabrzu były minorowe. Na dobrą sprawę euforia kibiców w związku z przyjściem Lukasa Podolskiego mocno zmalała, bo słaba dyspozycja reszty zawodników wysunęła się na pierwszy plan. Górnik prezentował się tak samo fatalnie, jak w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Karygodna postawa defensywy, zupełny brak pomysłu w konstruowaniu akcji. Jednak w […]
28.08.2021
Weszło
27.08.2021

CR7. W dalszym ciągu kozak czy już wyblakła gwiazda?

Cristiano Ronaldo został nowym piłkarzem Manchesteru United. Jego związek z Juventusem Turyn dobiegł końca. Obie strony – już abstrahując od okoliczności rozstania – nie będą z wielkim sentymentem wspominać tej trzyletniej relacji. Portugalczyk miał poprowadzić Starą Damę do upragnionego triumfu w Lidze Mistrzów, a ostatecznie europejskie kampanie kończyły się spektakularnymi klęskami. Choć w rozgrywkach ligowych […]
27.08.2021
Weszło
24.08.2021

Łobodziński: Awans albo śmierć? Nie, ale musimy być w szóstce

Miedź Legnica ma za sobą udaną inaugurację sezonu. Po pięciu kolejkach legniczanie mają na koncie 13 punktów i jeszcze nie zaznali smaku porażki. Klub z Dolnego Śląska od początku rozgrywek prowadzi Wojciech Łobodziński, który jeszcze do niedawna grał w rezerwach legnickiego zespołu. Jak radzi sobie jako debiutant w 1. lidze? Co jest kluczem do dobrych […]
24.08.2021
Bundesliga
22.08.2021

Bayern wygrywa szalony mecz z „Koziołkami”. Lewandowski z kolejnym golem

W sumie było to bardzo dziwne spotkanie. Pierwsza połowa toczyła się w ślamazarnym tempie, idealnym na drzemkę po niedzielnym rosole. A jeśli ktoś wytrzymał – zapewnił sobie niemałe katusze. Jasne, to dopiero początek projektu pod przewodnictwem Juliana Nagelsamanna, ale liczba niedokładnych zagrań przekroczyła dopuszczalną skalę. Po przerwie zaś obserwowaliśmy doskonałe widowisko. Bawarczycy wbili wyższy bieg […]
22.08.2021
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piniu
piniu
5 miesięcy temu

Czy redakcja rozwinie temat kupowania dyplomow przez znane osobistosci? Czy temat umarl smiercia naturalna?

Sentino
Sentino
5 miesięcy temu
Reply to  piniu

Dej spokój, to niedobre jest, po co o tym mówić? Mati Kopyto nie lubi tego.

k ro
k ro
5 miesięcy temu
Reply to  piniu

Odpal sobie Pudelka.

Kaktus
Kaktus
5 miesięcy temu

Dobry człowiek i życzę mu z całego serca powodzenia

Elle
Elle
5 miesięcy temu
Reply to  Kaktus

W artykule brakuje ważnego wątku procesu wyborczego ! Było trzech kandydatów Jan Bednarek , Maciej Mateńko i Piotr Dykiert. Decyzja Dykierta o połączeniu sił i przekazanie głosów swoich na Mateńkę w celu obalenia Barona Bednarka była myślę kluczowa do zwycięstwa. Niewątpliwie ważną rolę odegrało też środowisko koszalińskie , które miało dość bezczelnej polityki Bednarka, łącznie z likwidacją oddziału Związku w Koszalinie Wygrali we dwóch Mateńko i Dykiert. Trochę dokładniej informujcie , bo artykuł jest niepełny ! Artykuł do szerszego uzupełnienia .

nick
nick
5 miesięcy temu
Reply to  Elle

Cenna uwaga, gdyby Piotr Dykiert nie przekazał głosów, to nie byłoby teraz o czym pisać.

Kajetan
Kajetan
5 miesięcy temu
Reply to  nick

Szkoda tylko, że Dykiert swoją kandydaturę ogłosił tak późno licząc ewidentnie na to, że go ktoś „przygarnie”. No ale to tylko mały szczegół. Może by było o czym pisać może nie. Fakt jest taki, że to Mateńko został prezesem ZZPN, a teraz wiceprezesem. Na pewno dzięki pracy trenerskiej z młodzieżą Mateńko jest bardziej rozpoznawalny w środowisku piłkarskim niż Dykiert. Panie Macieju powodzenia!!!

Osama
Osama
5 miesięcy temu

Kolejny bezcenny agrolomot. Nic ciekawego

Sentino
Sentino
5 miesięcy temu

Ciekawe czy po takim szybkim awansie i dorwaniu się do kasy, nie uderzy sodóweczka i za rok będzie typowym baronem, którego zastępował. Oby nie.

adrian
adrian
5 miesięcy temu
Reply to  Sentino

Ciekawe czy twoja stara puszcza się z listonoszem. Oby nie

eugeniuszsmietana
eugeniuszsmietana
5 miesięcy temu

Jak dla mnie to żaden gość, który kruszy beton, tylko po prostu ma trochę bezczelności i dopisało troszkę szczęścia, że ludzie mieli już dosyć Bednarka, czy w sumie Bednarków.

To wszystko tak ładnie brzmi, ale tylko dlatego, że jest „nowy”, a kto powiedział, że nowy znaczy dobry. Nie rozumiem tej maniery i dziennikarzy i uwielbienia czytelników, że każdy nowy to dobry, a każda zmiana to na lepsze. Równie dobrze Pan Mateńko może być dziadem, który ma tylko swoje w interesie.

Bo całość jego „fajności” opiera się na byciu w opozycji, co nie oznacza jeszcze, że sam na miejscu Bednarka nie stworzyłby jeszcze bardziej betonowych struktur.

Piszę to dlatego, że mamy jakiś hajp na nowości. „no nowy człowiek, to pozmienia”. Stąd ciągłe zmiany trenerów chociażby. A póki co piłka pokazuje, że raczej trzymanie starych wyjadaczy daje lepsze rezultaty w dłuższym terminie o ile nie są Probierzami.

I tutaj też bym się wstrzymał, że taki piękny, wspaniały i w ogóle dzień dobry mówił. Na ten moment nie zrobił absolutnie nic, a jedynym jego sukcesem jest przebijanie się w strukturach pzpn. A komu się chce w to bawić? No w większości dziadom i złodziejom. Więc uwierzę jak zobaczę, a skoro 20 lat pracował z młodzieżą i jedyne co wypracował to stołek, nie sądzę by był tak bardzo inny w motywacji od obecnych i też przyszłych.

Radmer
Radmer
5 miesięcy temu

Poczekaj, obserwuj i poczytaj trochę ilu młodych piłkarzy których był trenerem gra w piłkę na wysokim poziomie!!! Porozmawiaj z ludźmi z którymi pracował i co sądzą o nim jako człowieku i pasjonacie piłki nożnej!!! Ciężko się czyta twoje wymiociny znając historie trenera Matenki!!!Duże zmiany potrzebują czasu!

Daro
Daro
5 miesięcy temu

Ha ha Gieniu co ty ty śmietanę bijesz ! Ja nie wiem że tobie gościu chce się takie wypociny pisać. Poczytaj najpierw o kimś o kim piszesz, zadaj sobie minimum trudu, bo jak czytam „skoro 20 lat pracował z młodzieżą i jedyne co wypracował to stołek” to widzę ewidentnie, że to ty jesteś w największej opozycji i nie masz zielonego pojęcia o piłce Najlepsze są zawsze komentarze tych wszystkowiedzących niewiedzących NIC

MartaBizneswoman
MartaBizneswoman
5 miesięcy temu
katarzyna
katarzyna
5 miesięcy temu

„Natomiast pierwszym innowatorskim pomysłem wdrożonym w życie było umożliwienie zgłoszenia drużyn juniorskich w formule ośmioosobowej.”
No, przecudownie! A za dwa lata wprowadzimy przepis, że wszystkie mecze poniżej trampkarza starszego będą mogły być rozgrywane w formule dwuosobowej, żeby zapewnić grywalność mniejszym klubom. Nosz k..a mać! A może by ktoś pomyślał czemu drużyna z jakiegoś miasta z 20 tys. mieszkańców nie jest w stanie skompletować 18 chłopaków do gry w piłkę? Szkolenie dzieciarni na poziomie małej gminy to jest jakiś dramat. Mówią to sami trenerzy. Kiedyś robiło się selekcję z 40 chłopaków. Teraz? Kurna, musisz chuchać i dmuchać na każdego, nawet takiego który jedyne co potrafi to biec w miarę prosto, bo jak się taki obrazi to składu nie zbierzesz i d..pa, dostaniesz walkowera. Ja wiem, że konkurencja na zagospodarowywanie czasu jest straszna. Internet, smartfon, konsola. Ale trzeba walczyć. A wszyscy w centrali chowają głowę w piasek i udają że jest ’87 i jedyne co robi dzieciarnia to harata w gałę pod blokiem. Poza tym, zobaczcie trybuny w IV lidze wzwyż. Same osiłki wrzeszczące, że kibice drużyny przeciwnej to k..wy i wyp..lać. Na fejsbukach kibiców wszyscy topless, napięci jakby się mieli zesrać, jakieś noże, dziary i pitbulle. Aż się chce z dziećmi iść na mecz. A jak jesteś kozak i mimo to chcesz pokibicować ze swoim 13 letnim synem to Ci banda troglodytów obije dzieciaka bo miał koszulkę w złym kolorze. No i ch..j, no i cześć.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
5 miesięcy temu
Reply to  katarzyna

Super, tekst na pół strony A4, który można podsumować zdaniem „Dzieciory nie chcom grać w piłę a centrala nic z tym nie robi!!!!!!!”. A co ma robić, sieciami ich łapać i wrzucać na boiska? Pojebało? Od organizowania czasu dzieciom nie jest związek piłkarski tylko rodzice i szkoła.
Z kibolami też świetny argument, ciekawe tylko co ma z nimi robić centrala, skoro mecze organizują kluby i władze lokalne. Jeśli nie są w stanie pozbyć się patusów, to ich wina. Może niech PZPN wyda okólnik, w którym napisze „na mecze zapraszamy tylko kulturalne i uprzejmie osoby”, to na pewno wywoła świetny skutek.

Dziadek Leszek
Dziadek Leszek
5 miesięcy temu

A dzisiejszy artykuł z głównej na 3 kartki A4 można podsumować 2 wyrazami „Legia zremisowała”. No to właśnie takie trochę podejście centrali PZPN. My nie jesteśmy od propagowania piłki nożnej wśród młodzieży. Od tego są rodzice i szkoła. My mamy sobie ciepło pierdzieć w stołki, chlać wódę i jeździć na wycieczki. Dobrze, że The FA nie wychodził takiego założenia bo dzisiaj na stadionach w Anglii krew by się lała strumieniem. „Paaaanie, bandyterka? To nie nasza brocha, to do klubów. My nic nie możemy. Nie da się i co nam Pan zrobisz?”

Nachez
Nachez
5 miesięcy temu

Na efekty pracy i systemu szkolenia które prezes wprowadzi myślę trzeba poczekać minimum około 10 lat

Suche Info
22.01.2022

Aston Villa chce kolejnego transferu. Piłkarz Juventusu na celowniku

Aston Villa w bieżącym okienku transferowym dokonała już trzech ruchów. Na tym jednak nie koniec, bowiem ekipa z Birmingham przymierza się do kolejnego transferu. Na ten moment włodarze z Villa Park sprowadzili już Coutinho z Barcelony oraz Lucasa Digne’a z Evertonu. Udało się również zakontraktować Robina Olsena z AS Romy. „Daily Mail” podaje jednak, że […]
22.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN rozbije bank na Szewczenkę?!

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy 31 stycznia. Jak donosi „Sport.pl”, Cezary Kulesza może zrobić wiele, by za sterami kadry stanął Andrij Szewczenko.  Jednym z powodów, dla których kandydatura Ukraińca była początkowo eliminowana, są jego zarobki. Teraz okazuje się, że PZPN może zrobić ukłon w stronę szkoleniowca i zaproponować mu naprawdę gigantyczny kontrakt. Szewczenko chce dostawać […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Legia Warszawa w poszukiwaniu bramkarza. Złożyli kolejną ofertę

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniach nowego bramkarza. Mistrzom Polski zależy, by tę pozycję wzmocnić jeszcze w styczniowym okienku transferowym. Złożyli kolejną ofertę. Legia Warszawa chce, by przed końcem tego sezonu między słupkami stanął nowy bramkarz. Wojskowi uważają, że mimo obsady w postaci Cezarego Miszty, Kacpra Tobiasza oraz Artura Boruca, pozycję tę należy wzmocnić. W […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piotr Starzyński przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

Wisła Kraków poinformowała, iż Piotr Starzyński przedłużył kontrakt, który wiązał go z „Białą Gwiazdą”.  Lewoskrzydłowy związany jest z krakowskim klubem od 2020 roku. Początkowo trafił do akademii, lecz już kilka miesięcy później otrzymał szansę debiutu w pierwszym zespole. Od tamtej pory uzbierał 32 występy, w których zdobył jedną bramkę. Trafił do siatki w meczu z […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN decyduje się pomóc byłemu reprezentantowi Polski

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o udzieleniu pomocy Krzysztofowi Baranowi. Były reprezentant Polski znajduje się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. O sprawie informował portal „WP Sportowe Fakty”, który poruszył temat Barana w swoim reportażu. 61-latek przyznał, że znajduje się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, jego rodzinie grozi nawet eksmisja. – Utrzymujemy się z pomocy […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Sardar Azmun w końcu na zachodzie Europy. Napastnik trafi do Bundesligi

Sardar Azmun w końcu wyruszy na podbój zachodniej części Europy. Po latach spędzonych w Zenicie, napastnik przeniesie się do Bundesligi.  Sardar Azmun wzmocni Bayer Leverkusen na zasadzie wolnego transferu. Kontrakt napastnika wygasa w czerwcu tego roku i umowa nie zostanie przedłużona. W związku z tym piłkarz mógł rozmawiać z nowym pracodawcą i zdecydował się na […]
22.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Mierzejewski: – Nawałka mógłby robić baraże za free

Wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski się przedłuża. Cezary Kulesza poinformował, że nazwisko poznamy dopiero 31 stycznia. Faworytem wielu pozostaje Adam Nawałka.  Od czasu zwolnienia Paulo Sousy nasza reprezentacja pozostaje bez sternika. Początkowo wydawało się, że Cezary Kulesza wybierze opcję zagraniczną, dużo mówiono o Fabio Cannavaro, wspominano też o Szewczence. Później najbardziej prawdopodobny stał się Adam […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piękny gol Joao Moutinho. Technika na najwyższym poziomie! [WIDEO]

W sobotę Wolverhampton zmierzyło się z Brentford. Piłkarze Wilków ostatecznie wygrali z beniaminkiem 2:1 (0:0). Wynik spotkania otworzył Joao Moutinho. Portugalski pomocnik popisał się pięknym uderzeniem zewniakiem, dając swojemu klubowi prowadzenie. Joao Moutinho puts Wolves ahead against Brentford pic.twitter.com/LzPLs6cVmY — Back Again W/Troopz Podcast (@backagain) January 22, 2022 Już w 70. minucie wyrównał jednak Ivan […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Gikiewicz i Gumny wrócili do domu po piątej

Augsburg przegrał z Bayerem Leverkusen 1:5. W meczu udział brała dwójka Polaków – Robert Gumny i Rafał Gikiewicz.  Prawy obrońca i bramkarz nie zapamiętają tego spotkania jako udane. Bayer Leverkusen wrzucił ich na karuzelę już w 9. minucie i nie pozwolił zejść aż do końca meczu. Wynik otworzył Karim Bellarabi, a kwadrans później podwyższył Moussa […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Kacper Przybyłko zmienił klub. Pozostał w MLS

Spekulacje okazały się prawdziwe. Kacper Przybyłko zmienił klub i przeniósł się do Chicago Fire. Kacper Przybyłko znalazł nowy klub. Polski napastnik stał się bohaterem wewnętrznej wymiany w MLS i opuścił Philadelphię Union. Nowym pracodawcą snajpera zostało Chicago Fire. Klub będzie musiał zapłacić za Przybyłkę nieco ponad milion dolarów. TRADE: 🇵🇱 Kacper Przybyłko przechodzi do Chicago […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Filip Jagiełło z golem w Serie B

Filip Jagiełło zdobył kolejną bramkę w meczu Serie B. Polak trafił do siatki w meczu z Ternaną Calcio.  Filip Jagiełło trzeci raz wpisał się na listę strzelców w bieżącym sezonie zaplecza włoskiej ekstraklasy. Tym razem jego ofiarą była Ternana Calcio. ⚽ 🥅 | GOLLL!!! Al minuto 35° Jagiello segna per il Brescia. Brescia 🆚 Ternana […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Szysz i Poręba odejdą z Zagłębia Lubin? Klub odpowiada

Francuskie media spekulowały głośno o przyszłości Łukasza Poręby. Według ich informacji, pomocnik Zagłębia Lubin miał trafić do Lens za 350 tysięcy euro. Teraz do tych wieści odniósł się obecny klub zawodnika.  Zagłębie Lubin opublikowało oświadczenie, w którym odnosi się do spekulacji transferowych. Zgodnie z ich treścią, klub powinien w niedługim czasie opuścić Łukasz Poręba oraz […]
22.01.2022