post

Opublikowane 26.05.2021 12:12 przez

Piotr Stolarczyk

Wiedziałem, że ludzie z lokalnego środowiska szanują mnie i będę miał z ich strony duże poparcie. W momencie, gdy dochodziły nas sygnały o kolejnych nieprawidłowościach, wiara w sukces nieco osłabła – mówi Maciej Mateńko, nowy prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Mimo absurdalnych „dryblingów” wyborczych dotychczasowej władzy, udało mu się skruszyć mur, który wydawał się przeszkodą nie do sforsowania – po 17 latach Jan Bednarek będzie musiał opuścić fotel sternika ZZPN-u. W jakim stopniu ucierpiało jego życie rodzinne? Czy obawia się tego, że nie sprosta ogromnym oczekiwaniom? Dlaczego uważa, że będzie dobrym sternikiem? Jakie działania zamierza podjąć w najbliższym czasie? Czy osoby odpowiedzialne za machlojki wyborcze zostaną zwolnione? Zapraszamy! 

Teraz wiele osób przypina sobie ordery za rzekomy wkład w pana triumf, ale nierzadko jest tak, że przy pierwszym niepowodzeniu grono „przyjaciół”  drastycznie się zmniejsza. Czy obawia się pan tego, że w przypadku trudności, jakiejś porażki w pracy prezesa związku, obecni zwolennicy się odwrócą?

Myślę, że moją postawą przez wiele lat pracy trenerskiej, także w związku, wyrobiłem sobie dobrą opinię. Nie boję się tego, że ktoś ode mnie się odwróci. Wielu ludzi mnie tutaj szanuje, więc o to się nie martwię. Osoby ze środowiska znają mnie i wiedzą, że jestem w stanie podołać zadaniu. W dodatku jestem przekonany, że zrealizujemy tyle projektów, tyle nowych pomysłów, że każdy klub – nawet ten, który nie głosował na mnie – odczuje korzyść z reform. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy będą szczęśliwi z tej zmiany, bo część osób na pewno straci pewne wpływy czy profity, wynikające ze współpracy z poprzednim zarządem ZZPN-u. Dla mnie zaś najważniejsze jest to, by większość naszej społeczności odczuła realnie efekty zmian na lepsze. Sądzę, że za cztery lata – przy okazji nowych wyborów – ludzie nie będą mieli wątpliwości, że ta zmiana była konieczna.

Oczekiwania wobec pana są ogromne. Bardzo wysoko ustawił pan sobie poprzeczkę. A zapewne nie wszystkie pomysły uda się zrealizować. Ma pan świadomość, że wówczas kluby mogą być rozczarowane?

Zdaję sobie z tego sprawę. Wiem, jaka odpowiedzialność spoczywa teraz na mnie. Głównie na mnie, ale także na osobach, które weszły w skład nowego zarządu. Nie mam zamiaru pracować na 90%, chcę dać z siebie maksa. Już teraz, ze względu na ilość pracy, praktycznie od rana do wieczora przebywam w siedzibie związku. W dodatku do nocy odbieram telefony, mnóstwo załatwiania spraw. Weekendy mam już zajęte do końca czerwca. Wszędzie mnie kluby zapraszają i będę starał się dotrzeć na te wydarzenia. Powiem szczerze – tak mocno poświęciłem się pracy przy kampanii wyborczej, a obecnie już jako tzw. prezes-elekt, że wczoraj o godzinie 23.00 przyszła żona do mojego pokoju i mówi: nie wyobrażam sobie, by następne cztery lata naszego życia tak wyglądały. Czasami nawet w domu nie mieliśmy czasu zamienić zdania, bo byłem i wciąż jestem pochłonięty pracą.

Nie za dużo było tych poświęceń z pana strony dla zwycięstwa w wyborach? Jasne, gdy już wkroczy się na pewną ścieżkę, trudno jest wycofać się z niej, czy przystopować. Sam pan przyznał, że rodzina ucierpiała na tym, a to nie koniec wyzwań.

To wynika z mojego charakteru – nie potrafię tak łatwo odpuścić. Jeżeli coś robię – maksymalnie się w to angażuję. Podjąłem się tego wszystkiego z poczuciem, że moje życie zmieni się diametralnie. Natomiast nie sądziłem, że te zmiany będą aż tak duże.

Jest pan mocno zaskoczony tym życiowym przewrotem?

Z całą pewnością. Owszem, przypuszczałem, że będzie to zupełnie inaczej wyglądać niż podczas dotychczasowej pracy trenera, ale czasami jestem zdziwiony, jakie osoby do mnie dzwonią, ile tych spotkań mnie czeka. Nie spodziewałem się tego wszystkiego. Z tym że muszę wziąć to na klatę. Przede wszystkim jestem zobligowany, by znaleźć czas dla rodziny. Nawet żona zaproponowała mi, że zrobi dla mnie specjalny grafik, w którym będzie zaznaczone, że teraz jest czas wyłącznie dla nas.

Aktualnie na fali entuzjazmu ma pan duży zapał do pracy. Jednak w pewnym momencie może wkraść się rutyna, zmęczenie materiału. Wyklucza pan taką możliwość?

Nie ma takiej opcji, żebym stracił motywację. Zanim zostałem trenerem Mobilnej Akademii Młodych Orłów, przez 17 lat w różnych klubach pełniłem funkcję szkoleniowca. I żadna osoba z tych zespołów nigdy nie powie, że czegoś nie dopilnowałem, że nie dawałem z siebie sto procent. Jeździłem na wszelkie możliwe imprezy sportowe z udziałem moich piłkarzy. Co roku organizowałem wyjazdy na duży zagraniczny turniej. Skoro nie znudziło mi się to przez te prawie dwie dekady, to dlaczego – dajmy na to – po dwóch latach nowej pracy miałbym stracić entuzjazm?

Praca szkoleniowca różni się od piastowania funkcji prezesa. To jeden z głównych zarzutów w pana stronę – oponenci twierdzą, że nie odnajdzie się pan w pracy urzędnika ubranego w garnitur.

Uważam, że ten zarzut jest moim atutem. Związek nie potrzebuje urzędnika, który tylko siedzi za biurkiem, tylko osoby, która autentycznie żyje piłką, jest wśród ludzi. Mimo że przez emocje w noc powyborczą nawet na minutę nie zmrużyłem oka, to już rano pojechałem na mecz ekstraklasy kobiet: Olimpia Szczecin – Górnik Łęczna. Później wybrałem się do Polic, na charytatywny mecz oldboyów. Co ciekawe – wziąłem ze sobą maszynkę do strzyżenia włosów, postawiliśmy puchar, do którego zbieraliśmy na szczytny cel pieniądze i strzygłem ludzi. Nigdzie nie publikowałem tej informacji, bo zaraz zaczęłoby się gadanie, że robię to dla poklasku. A chciałem tylko pomóc chorej dziewczynce. Generalnie mam zamiar często jeździć w teren, bo tego ludzie oczekują od prezesa.

Część delegatów nie chciała na pana głosować z obawy przed tym, że ZZPN utraci wpływy w Warszawie, przez co odbije się to na klubach. Wszak Jan Bednarek ma znaczącą pozycję w centrali.

Po pierwsze – PZPN jest obowiązany pomagać wszystkim wojewódzkim związkom, tak więc nie ma możliwości, by kategoria: lubię czy nie lubię, decydowała o tym, kogo centrala będzie wspierać. Po drugie – znam już wiele osób pełniących różne funkcje w PZPN-ie. Teraz poznam też osoby z tego najwyższego szczebla. Zresztą, część z nich się już ze mną kontaktowała. Myślę, że tylko do pierwszego spotkania można mieć takie obawy, bo jestem przekonany, że gdy ludzie zobaczą, jak mocno jestem zaangażowany, jakie mam pomysły w stosunku do polskiej piłki, to nie sądzę, żeby jakiekolwiek układy miały znaczenie.

Tuż przed wyborami zdecydował się pan połączyć siły z innym kandydatem na prezesa, Piotrem Dykiertem. To był ten moment, gdy dla dobra sprawy musiał pan zawrzeć układ?

Nazwałbym to racjonalnym kompromisem. Przy zamieszaniu z delegatami, zmienionym regulaminie wyborów – brakiem drugiej tury – nie byłoby szans wygrać z dotychczasową władzą. Podkreślę, że Piotrem Dykiertem mamy podobną wizję zmian w związku.

Ogarnęło pana zdziwienie, że temat wyborów w pewnym momencie stał się aż tak głośny?

Zainteresowanie było ogromne. Trudno teraz spotkać mi osobę, która nie śledziła wydarzeń związanych z wyborami,  a także samego zjazdu wyborczego. Wiele osób podkreśla, że transmisję z wyborów oglądało się lepiej niż jakikolwiek mecz. Te pięć godzin upłynęło dla nich w niesamowitym tempie. Z kolei sama kampania też cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony klubów.

Jeden z trenerów popierających Jana Bednarka zarzucał panu, że prowadzicie kampanię opartą na hejcie. Ponadto wystosował opinię, że to dzięki związkowi miał pan dobrą pracę, a nagle zapragnął pan władzy. Bolały takie słowa ze strony kolegi po fachu?

Nikt nigdy nie dał mi nic za darmo. To, że zostałem trenerem kadry województwa, że pracowałem w Akademii Młodych Orłów, było zasługą mojej ciężkiej pracy. Ilu zna pan trenerów w naszym województwie, którzy mają w swoim dorobku pięć medali juniorskich mistrzostw polski?

Żadnego.

Mówienie o tym, że dostałem coś w prezencie, jest jakąś abstrakcją. Co do słów tego trenera – nie chciałem się do nich odnosić. Wystarczy, że ludzie skrytykowali ten wpis. Ponadto nie mam zamiaru odmawiać komuś własnego zdania. Ważne, żeby było obiektywne. Natomiast ten post był strasznie tendencyjny.

Niedługo stanie pan przed największym wyzwaniem w nowej pracy – polityką kadrową. Czy związek czekają duże zmiany personalne? Środowisko wręcz domaga się oczyszczenia kilku stołków.

Żadnych decyzji nie będę podejmował autorytarnie. W nowym zarządzie otaczają mnie mądrzy ludzie i razem z nimi będę decydował o zmianach. Jestem człowiekiem, który ma w sobie dużo empatii i współczuję ludziom, którzy znaleźli się teraz w takiej sytuacji. Czują się bardzo niekomfortowo, nie wiedzą, na czym stoją. Dlatego nie chcę zwlekać z tymi decyzjami. Sam widzę, jak są teraz zestresowani. Zresztą, już pierwszego dnia przeprowadziłem z obecnymi pracownikami rozmowę. Puściliśmy w obieg ankietę zawierającą pytania: czym się dokładnie zajmują? Co mogą zaoferować związkowi? Dokonamy też analizy budżetu związku. Wówczas podejmiemy decyzję dotyczącą liczby etatów i zarobków, bo nie ukrywam, że dobrze pracuje człowiek, który jest doceniany, także poprzez odpowiednia pensję.

Bez wątpienia sam związek sprawił, że te wybory wywołały tyle emocji. Skala kontrowersji, zawirowań była ogromna. A jeszcze w dniu wyborów lokalni dziennikarze dotarli do nieprawidłowości związanych z podstawieniem delegatów. Czy osoby odpowiedzialne za te „dryblingi” wyborcze zostaną pociągnięte do odpowiedzialności, choćby komisji dyscyplinarnej związku?

Chcemy stanowić wzór uczciwości. Dlatego będziemy wyjaśniać, kto i w jakiej skali, dopuścił się nieprawidłowości i zaniedbań. Nasz prawnik już analizuje wszystko, więc na pewno nie będziemy zamiatać tego pod dywan. Musimy dać jasny sygnał środowisku, że nie będzie żadnych machlojek. Wczoraj podjęliśmy decyzję, że rozpoczniemy pracę nad statutem ZZPN-u, w celu wyeliminowania wszystkich dziur prawnych, pozwalających na manipulacje. Ten statut  stworzymy tak, by każde następne wybory były uczciwe. Niech ludzie ocenią, czy jestem dobrym prezesem i zasługuję na drugą kadencję. Nie będę ingerować w wybory jakimiś chorymi przepisami, żeby sobie ułatwić reelekcję.

To będzie rewolucja?

Można tak powiedzieć. Nie będzie możliwości dowolnego interpretowania statutu.

Gdy ZZPN zaczął w białych rękawiczkach majstrować przy regulaminie, zmniejszając szansę na wygraną opozycji, miał pan chwilę zwątpienia w sukces?

Wierzyłem od samego początku w to, że uda nam się wygrać te wybory. Tak naprawdę na swój sukces pracowałem przez blisko 20 lat pracy trenerskiej, nie tylko podczas kampanii. Wiedziałem, że ludzie z lokalnego środowiska szanują mnie i będę miał z ich strony duże poparcie. Niemniej przed samymi wyborami przez moment zwątpiłem to, czy uda mi się pokonać wszystkie przeciwności. W momencie, gdy dochodziły nas sygnały o kolejnych nieprawidłowościach – o wykluczeniu z walnego delegatów, którzy mnie popierali, o podmianach delegatów, wiara w wygraną nieco osłabła. Słyszałem też o klubach, które długo po terminie przekazywały czyste uchwały z pieczątką klubu, in blanco, tak aby można było wpisać dowolnego delegata. Miałem obawy, że poprzez uniemożliwienie wejścia delegatom będącym po mojej stronie na rzecz podstawionych, obraz mojego rzeczywistego poparcia zostanie mocno zakrzywiony. Tak, bałem się, że te nieprawidłowości wpłyną na utratę szans.

Kategorycznie odcina się pan od osoby ustępującego prezesa Jana Bednarka? Czy w przypadku czystych intencji z jego strony będzie miał głos doradczy?

Pan Jan Bednarek ma ogromne doświadczenie w kierowaniu związkiem. Przez te 17 lat zrobił naprawdę wiele dobrych rzeczy, a ja nie neguję wszystkich jego dokonań. Każda osoba, która będzie miała ciekawe pomysły na to, aby związek lepiej funkcjonował, przede wszystkim kluby, zawsze otrzyma możliwość współpracy z nami.

Rozmawiał Piotr Stolarczyk

fot. Artur Szefer

Piotr Stolarczyk

Opublikowane 26.05.2021 12:12 przez

Piotr Stolarczyk

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
31.07.2021

LIVE: Stal – Piast. Sobotni maraton z Ekstraklasą!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

Stan Igrzysk. Zobacz podsumowanie kolejnego dnia zmagań!

Rekord Europy polskiej sztafety mieszanej.  Pewna wygrana naszych siatkarzy z Japonią. Sensacyjna porażka Novaka Djokovicia. Sporo działo się dziś na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio z udziałem naszych sportowców i nie tylko, więc pora to wszystko podsumować. Zapraszają Wojciech Piela, Kacper Marciniak, Szymon Szczepanik i Piotr Chłystek z Przeglądu Sportowego. Zapraszamy!  fot. Newspix
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Gostomski: – Nie muszę nikomu nic udowadniać

– Przeżyłem trochę tych wzlotów i upadków. Wszystko wzmacnia. Trzeba pamiętać, że w życiu nie zawsze jest płynnie, ładnie i kolorowo. Po części z wiekiem nabrałem pewnego dystansu – także przez te wszystkie sprawy, które się wydarzyły w moim życiu. Doświadczenia nauczyły mnie pewnych rzeczy, ukształtowały – mówi Maciej Gostomski, kapitan Górnika Łęczna. Bramkarz zespołu […]
30.07.2021
Weszło
28.07.2021

Stevan Jovetić, czyli kolejne źródło problemów Krzysztofa Piątka?

Dla Krzysztofa Piątka miniony sezon nie był szczególnie udany. Raptem kilka przebłysków formy, jego naprawdę udane występy można policzyć na palcach jednej ręki. Na domiar złego na finiszu rozgrywek odniósł poważną kontuzję kostki, która wyeliminowała go z udziału na Euro 2020, ale również z okresu przygotowawczego i pierwszych kolejek nowej edycji Bundesligi. Nie może zatem […]
28.07.2021
Liga Konferencji
22.07.2021

Mityczne porażki i islandzka trauma. Czy Pogoń wreszcie przepędzi demony przeszłości?

Szczecinianie 20 lat czekali na wydarzenie tej rangi. Nic dziwnego, że mecz z NK Osijek w ramach II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy wzbudza u kibiców „Portowców” tak dużą ekscytację. Wciąż czekają na pierwsze w historii zwycięstwo Pogoni w europejskich pucharach (nie licząc Pucharu Intertoto). Nieco starsi fani przede wszystkim wierzą w to, że wreszcie […]
22.07.2021
Weszło
19.07.2021

Kolejna nagła zmiana trenera i brak wzmocnień. Stal Mielec sama prosi się o kłopoty

W minionej kampanii ligowej Stal Mielec zrealizowała swój cel – utrzymała się w Ekstraklasie. Choć w pewnym momencie wiele wskazywało na to, że nie uniknie spadku, w samej końcówce rozgrywek nieoczekiwanie zaczęła punktować. Pokazała ogromne zaangażowanie i zachowała dyscyplinę taktyczną. Oczywiście szczęście również mocno jej sprzyjało. Ostatecznie nie okazała się jedyną czarną owcą w stadzie, […]
19.07.2021
Ekstraklasa
18.07.2021

Czy Lechia wpadnie w sieć ligowej przeciętności?

W poprzednim sezonie Lechia Gdańsk nie straszyła rywali swoją kadrą. Siódma lokata na koniec rozgrywek była realnym odzwierciedleniem potencjału i możliwości drużyny. Raczej próżno liczyć na to, by gdańszczanie nagle mieli zakotwiczyć w ścisłej ligowej czołówce. Działacze przybrali dość bierną postawę na rynku transferowym, a nowe nabytki nikogo nie rzucają na kolana. Piotr Stokowiec znowu […]
18.07.2021
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Urkides
Urkides (@urkides)
2 miesięcy temu

Wywiad o wszystkim, tylko nie o tym co jest celem istnienia Związku.
Co z działaniami dotyczącymi piłki? Jest jakiś pomysł, jakiś plan?
Wiecznie się pisze i mówi o politykierstwie a nic o meritum.
Trenerów dziecięcych słabo się szkoli, oni później słabo szkolą dzieciaki a dziennikarz pyta o intrygi pałacowe.
Kilka lat temu Mileswki zrobił kilka wywiadów z nowo wybranymi prezesami ZPN-ów, też same frazesy o polityce otwartych drzwi, o zakładaniu stron internetowych, o malowaniu biur a co z piłką? Mieli jakiś pomysł, zrealizowali go?
Dobrze że stary gnój jest wypierany, ale czy w to miejsce nie wchodzi świeży?
JAK CHCECIE UNOWOCZEŚNIAĆ POLSKĄ PIŁKĘ?
To mnie interesuje.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
2 miesięcy temu
Reply to  Urkides

Szanowny Panie, to bardzo celne pytanie! Niezwłocznie powołamy w naszym Nowym Ulepszonym Związku ciało doradcze, które przeprowadzi analizę dotychczasowego działania Starego Nie Tak Dobrego Związku na wskazanym przez Pana polu. Zapewniam osobiście, że ciało to dołoży wszelkich starań, aby analiza dogłębnie zbadała problemy i wyzwania stojące przed nami na tym trudnym, odpowiedzialnym odcinku, a następnie wcielimy w życie wyłącznie najlepsze z rekomendacji ciała, tak aby teren naszego Nowego Ulepszonego Związku spłynął mlekiem i miodem.
Z piłkarskim pozdrowieniem – wasz oddany Prezes!

Kris
Kris
2 miesięcy temu
Reply to  Urkides

Proponuję zadać sobie trochę trudu i wejść na profil pana Macieja Mateńko Zachodniopomorska Piłka na fc Super przedstawione założenia i plan dotyczące właśnie piłki 🙂 Takich planów Mateńko miał już dużo wcześniej tylko, że wszyscy w ZZPN mieli to głęboko w poważaniu Nie mam wątpliwości, podobnie zresztą też większa część ludzi interesujących się zachodniopomorską piłką, że ta zmiana jest mega na plus.

Urkides
Urkides (@urkides)
2 miesięcy temu
Reply to  Kris

Od zadawania sobie trudu są dziennikarze. Gdybym miał czas na wyszukiwanie źródeł, to dziennikarze nie byliby do niczego potrzebni. Może te nic nie wnoszące pytania wynikają z niekompetencji dziennikarza? Jak w Misiu, „a co tam u was w życiu prywatnym?”. Jak chcę się tego dowiedzieć, to wchodzę na „pudla”, jak chcę o podróżach, to na stronach turystycznych a jak chcę poczytać o piłce to na strony o piłce.
Też mi się wydaje że zmiana jest na plus, ale chyba od jeżdżenia po turniejach dla old boyów prezes niczego nie zmieni. Oprócz swojego wizerunku „w terenie”.
To co ciągnie polską piłkę w dół, to słabe szkolenie i chyba sama Pogoń tego nie zmieni, prawda?

Kris
Kris
2 miesięcy temu
Reply to  Urkides

Jasne, ale uważam że jeżeli się ktoś interesuje piłką nożną, a zwłaszcza tą w regionie to nie ogranicza się tylko do „wypocin” dziennikarzy tylko czyta coś więcej i nie zadaje tego typu pytań, bo wywiad to nie artykuł ani program naprawczy.
Bednarek miał 17 lat na zmiany, dajmy trochę czasu nowej władzy, bo z „z gówna bata nie ukręcisz”. Co do szkolenia młodzieży a i trenerów to akurat Mateńko zrobił wiele, a jak to wykorzystują kluby to już chyba pytanie do nich. W naszym regionie nie tylko Pogoń ma dobrych szkoleniowców i to widać coraz częściej w wynikach.
Czy to, że Mateńko pokazuje się na meczach to źle? Same kluby miały o to pretensje do Bednarka, że przez czas swoich kadencji ani razu się nie pojawił tylko siedział z tyłkiem przy biurku. Pewnie jak miał jakiś interes to inna sprawa A mecz old boyów był meczem charytatywnym, na który pan Prezes został zaproszony, więc zwykłe czepialstwo.

KryminaTOR
KryminaTOR
2 miesięcy temu

pzpn i cala ta klasa pasozytnicza to najwieksi szkodnicy polskiej pilki. Powinni isc do lopaty, a tak sobie siedza na panstwowych swietnie platnych posadkach i niszcza ten sport.

kol. Zenon
kol. Zenon
2 miesięcy temu
Reply to  KryminaTOR

skrytykowałeś obecny system – to proste i nic nie kosztuje …. a masz w zamian teraz jakieś propozycje zmiany obecnego ustroju? jakieś propozycje nowej struktury, „od szczegółu do ogółu” ? jakieś propozycje nowego statutu? przedstaw, pogadamy wspólnie na ten temat.

KryminaTOR
KryminaTOR
2 miesięcy temu
Reply to  kol. Zenon

Tak mam, wypierdoli 95% ludzi z pzpn bo sa niepotrzebn i zmniejszyc budzet o 90%. Za duzo pieniedzy idzie na to drewno. Najpierw sukces potem pieniadze.

kol. Zenon
kol. Zenon
2 miesięcy temu
Reply to  KryminaTOR

merytoryczne…. dzieki za dyskusje

jgfgsasgsagsa
jgfgsasgsagsa
2 miesięcy temu

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili kurs 678 i skan mają juz na blogu !!! na dzis 626 kurs dostępny! polecam bo trafilem z nimi ponad 13 tys!

ARO
ARO
2 miesięcy temu

sprawdzanie, czy mam włączonego Adblocka jest nielegalne w Polsce !!!

Bohdan Smoleń Forever
Bohdan Smoleń Forever
2 miesięcy temu

Niestety nie wiedzą, że najlepiej być wiceprezesem.https://www.youtube.com/watch?v=yrc3lFCPbn0

Weszło
31.07.2021

LIVE: Stal – Piast. Sobotni maraton z Ekstraklasą!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młodzieżowy reprezentant Polski trafi do juniorów Legii Warszawa

Legia Warszawa gra dziś w Radomiu z Radomiakiem, ale nie jest to ostatnia sprawa, która dotyczy tych drużyn w najbliższym czasie. Z naszych ustaleń wynika, że do mistrzów Polski wkrótce przeniesie się młodzieżowy reprezentant kraju, który dotychczas reprezentował barwy „Zielonych”. Mowa o 16-letnim Marcelu Szymańskim. Szymański w ostatnim czasie uznawany był za największy radomski talent. […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Transfer Griezmanna do Atletico wciąż możliwy

Telenoweli z udziałem francuskiego piłkarza ciąg dalszy. Od początku okienka transferowego hiszpańskie media huczą o negocjacjach na linii Atletico Madryt – FC Barcelona. Najpierw spekulowano o potencjalnej wymianie piłkarzy. Na Camp Nou miałby trafić Saul Niguez, a na Wanda Metropolitano powróciłby Antoine Griezmann. Jednak negocjacje stanęły w martwym punkcie. Tyle że prezes „Los Colchoneros”, Enrique […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021