post

Opublikowane 05.08.2021 21:25 przez

redakcja

Tak, wiemy, ogłaszaliśmy ten koniec tysiąc razy, nie tylko my, ale całe środowisko piłkarskie. Był koniec futbolu, jaki znamy, gdy z Manchesteru United zwinęła się cała klasa ’92, potem jeszcze poprawił to Sir Alex Ferguson swoim odejściem. Był koniec futbolu, gdy ze sceny schodził Paolo Maldini, był jeszcze inny koniec futbolu, gdy dobiegała końca piękna kariera Francesco Tottiego, lub gdy Michael Owen zaczął grać w koszulce Manchesteru United.

Ale dzisiaj to coś trochę innego. Dzisiaj to koniec definitywny, zjazd w uliczkę, z której już raczej trudno będzie zawrócić. Odejście Leo Messiego z Barcelony w kierunku innym niż zespół oldbojów Blaugrany to najbardziej namacalny dowód, że futbol już nie będzie nam oferował ckliwych happy endów. 

Taka jest kolej rzeczy, to jest w pełni jasne, nie ma co się na to obrażać. Każdy zdrowy i rozsądny człowiek dba w pierwszej kolejności o siebie i swoich najbliższych. Gdy wybucha pożar, wynosi z mieszkania nie kolekcję płyt winylowych, ani tym bardziej puchary za najlepszego siatkarza liceum, tylko kołyskę z dzieckiem. Oczywiście, jest zdolny do altruizmu, czasem naprawdę daleko idącego. W imię wartości, zasad, czy zwykłego sentymentalnego podejścia do życia czy pracodawców, jest w stanie zrezygnować z własnych korzyści. Zazwyczaj jednak jest to rezygnacja z piątego kawałka ciasta, z szóstego mieszkania na wynajem czy siódmego samochodu, a nie połowy ostatniej kromki chleba.

To normalne, to jest natura, biologia.

Natomiast w piłce nożnej zawsze lubiliśmy żyć złudzeniami. Lubiliśmy wmawiać sobie, że nasi ukochani ulubieńcy grają w naszym klubie nie tylko dlatego, że tu im płacą najwięcej, a dzieci mają najbliżej do szkoły. My chłonęliśmy jak gąbka historie o przywiązaniu, o ambicjach, o wspólnych celach i drodze. Im dalej futbol dryfował w stronę biznesu, zostawiając swoje mocno związane z lokalnością korzenie, tym trudniej było o tego typu opowieści. Ale my tym chętniej je witaliśmy. Tym chętniej pokazywaliśmy na plakaty – patrz pan, a jednak taki Totti może. A jednak taki Maldini może. Przymykaliśmy oko na kolejne targi przy przedłużeniach kontraktu, przymykaliśmy oko na coraz mniejszy potencjał sprzedażowy, przez co starym piłkarzom było zdecydowanie łatwiej o popisy lojalności.

Dopóki byli gracze jednego klubu, dopóty czuliśmy się bezpieczni. Bo jednak ten romantyzm gdzieś pozostaje. Może i tylko w najbogatszych klubach, które stać na wieloletnie utrzymywanie gwiazd. Może i jedynie w przypadku piłkarzy nie ze ścisłego topu, albo takich, którym przeszkadzają kontuzje czy nierówna forma. Giggs czy Carragher nigdy nie opuścili swoich mateczników, ale też czy Giggs albo Carragher byli kiedykolwiek łakomymi kąskami na rynku transferowym dla klubów o porównywalnym potencjale finansowym co Manchesteru United albo Liverpool?

Natomiast to się nie liczy. Liczy się, że są jakieś latarnie, do których można się skierować błądząc po tym futbolowym morzu.

Od dłuższego czasu wydawało się, że Lionel Messi będzie ostatnią taką latarnią. Wszystko tutaj się zgrało w jedną całość, od dzieciństwa. Jako największy talent Argentyny za młodu trafił do klubu wyspecjalizowanego w rozwoju największych talentów. Otrzymał szansę terminowania u boku najlepszych z najlepszych. Potem sam zdobywał kolejne sukcesy, częściowo pod wodzą jednego z najlepszych trenerów w historii piłki nożnej. Gdy zaczynał się sycić sukcesami, klub był w stanie zaoferować niebotyczne pieniądze. Gdy mógł narzekać na nudę, Real zawsze stwarzał mu bardzo rozsądne warunki do godnej i świeżej rywalizacji.

Wiadomo, pod koniec trzymała go już głównie lojalność solidnie podsypana pieniędzmi. Wiara w to, że jeszcze może podnieść z kolan klub, w którym się wychował. Psia krew, minął już nawet ten wiek, gdy zaczynają cię kusić wielkie fortuny z Bliskiego Wschodu, pompujące kolejne przelewy w najmocniejsze kluby Europy. Wydawało się, że wszystko zbliża się do szczęśliwego końca, że Messi dostał jeszcze do towarzystwa Aguero, że zdobył sobie Copa America z reprezentacją Argentyny, zdoła jakoś wytrzymać w tej ciaśniejszej Barcelonie do końca kariery.

A jednak, rozstanie staje się faktem.

Przypomnijmy o tle. Tak pisał na Twitterze Rafał Lebiedziński: „Messi chciał grać w Barcelonie dwa sezony dłużej i mocno przyciął pensję – z sześćdziesięciu milionów euro do dwudziestu milionów euro netto za w 2021/22 roku. Ale FC Barcelona bez ugody z La Ligą i jej FFP nie miała szans zaoszczędzić tego lata dwustu osiemdziesięciu milionów euro (pensje Leo Messiego/Memphisa Depay/Kun Aguero/Erica Garcii). Z drugiej strony, gdyby Leo Messi przyciął do ośmiu milionów netto, podpisałby nową umowę.

W oświadczeniu Barcy czytamy, że obie strony chciały, ale regulacje.

Można się oszukiwać, że przeważyły finanse, ale nie przeważyły finanse. Ostatnio widzieliśmy to jak na dłoni w przypadku Sergio Ramosa. Oczywiście, i w przypadku Ramosa, i w przypadku Messiego będziemy sobie mydlić oczy. Że obie strony chciały, że są pewne regulacje, że to było technicznie niemożliwe. Ładnie pisał o tym Krzysztof Stanowski przy transferze Neymara. Powyżej pewnego pułapu, gdy ustawiłeś już kilka pokoleń do przodu, zarabiasz już pieniądze, których nigdy nie będziesz w stanie logicznie wydać. A przez to – przestajesz na nie patrzeć w taki sam sposób, jak wcześniej.

Jest jakaś skala bogactwa, po przekroczeniu której pieniądze stają się tylko cyferkami na koncie, a banknoty papierkami, które wyciąga się z bankomatu niczym chusteczki higieniczne z pudełka. Posiedziałem ostatnio chwilę z Marcinem Gortatem. Mówił: – Wiesz, ja tego wszystkiego i tak nie wydam, choćby nie wiem co. Mam pieniądze tak polokowane, że niektóre będę mógł dotknąć dopiero za 10 czy 15 lat.

Marcin co miał sobie kupić to już kupił. Jakie zachcianki chciał spełnić – spełnił. Teraz chce coś po sobie zostawić. Często używa słowa „legacy”.

Znam kilku ludzi naprawdę obrzydliwie bogatych. Łączy ich jedno – nadrzędną wartością stał się dla nich ich własny komfort. Zarabianie samo w sobie to przyjemne hobby, ale już nie kosztem własnego komfortu. Gdybym im powiedział – „hej, wiecie, że za przerzucanie gnoju zaczęli płacić kosmiczne pieniądze?”, to nie założyliby gumiaków i nie ruszyli po łopatę. Pieniądze nie stanowią już dla nich celu samego w sobie. Są środkiem do celu. Celem jest samorealizacja, komfort, poczucie dumy.

Z tego względu nie do końca rozumiem, skąd ten pęd Neymara za pieniędzmi, skoro i tak przez następne 800 lat będzie niebywale bogaty. Według „Forbes” to najlepiej zarabiający sportowiec w kategorii U-25, w dodatku zgarniający więcej z kontraktów reklamowych niż z boiska. Na koniec kariery będzie miał setki milionów euro i dziwi mnie, że robi mu różnicę czy będzie to 500 milionów, czy 700.

Wydawało się, że Messi akurat zostanie. W końcu w tej historii nie było luk, nie było kłód, o które można by się było wywrócić. Zaczęły się pojawiać w ostatnich dwóch, może trzech sezonach, gdy Barca była fatalnie zarządzana, a z Messim weszła wręcz na wojenną ścieżkę. Ale przecież to miało się zakończyć wraz ze zmianą władz klubu. Tu miało dojść do jeszcze jednego zwrotu akcji, po którym wszyscy żyją długo i szczęśliwie, a potem odjeżdżają wspólnie w stronę zachodzącego słońca.

Futbol jest okrutny, a im bardziej pod słowem futbol kryje się synonim „biznes”, a nie „sport”, tym staje się okrutniejszy. Odarł nas ze złudzeń, odarł nas z ostatniej historii romantycznej, wydarł nam ostatnią gwiazdę, która miała szansę całą karierę spędzić w jednym klubie.

Jedyne pocieszenie, że natura nie znosi próżni. Kiedyś za szczyt romantyzmu uznawaliśmy historie o jednym klubie od kołyski aż po grób. Teraz pewnie będziemy się rozckliwiać już tylko wówczas, gdy któraś z wielkich gwiazd na finiszu kariery wróci do miejsca, z którego wyfrunęła.

One-club man. Piękny tytuł. Dzisiaj możemy go już definitywnie odesłać w przeszłość. Z półki, na której mamy codzienne gazety, zjeżdża ostatecznie na dział „Historia”.

Fot.Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Liczba komentarzy: 56
Subscribe
Powiadom o
guest
56 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kasjer
kasjer
1 miesiąc temu

Polskie kluby grają w pucharach, jeden z nich nawet prowadzi, ale po co jakieś relacje live, odejście podstarzałego karakana z klubu na drugim końcu kontynentu jest widać ważniejsze dla portalu utuczonego na państwowych pieniądzach.

QuQu
QuQu
1 miesiąc temu
Reply to  kasjer

A kogo dzisiaj interesuje piąta liga piłkarska?

nawet nie chce mi się śmiać z viscadzieci
nawet nie chce mi się śmiać z viscadzieci
1 miesiąc temu
Reply to  QuQu

Każdego, kto nie lubi korpopiłki w najgorszym wydaniu

Ja Cie pendze
Ja Cie pendze
1 miesiąc temu
Reply to  QuQu

kibica piątej ligi piłkarskiej interesuje np mnie. Chciałbym wiedzieć jak sobie radzą polskie kluby w eliminacjach bez wchodzenia na wp żeby sprawdzić wynik

QuQu
QuQu
1 miesiąc temu
Reply to  Ja Cie pendze

Livescore nie działa?

uQuQ
uQuQ
1 miesiąc temu
Reply to  QuQu

Odwróćmy twoją jakże zacną logikę – o ile wiem to hiszpańskie strony nie są u nas poblokowane, więc idź sobie poczytać o ruchach kadrowych w hiszpańskiej lidze na tamtejszych stronach, bo ruchy kadrowe w hiszpańskiej lidze nie mają żadnego wpływu na polską piłkę – a wyniki dzisiejszych meczów jak najbardziej.

gadugadu
gadugadu
1 miesiąc temu
Reply to  uQuQ

Ale ja nie znam hiszpańskiego.

blablabla
blablabla
1 miesiąc temu
Reply to  gadugadu

To sie kurwa naucz

Artur z Mojesza
Artur z Mojesza
1 miesiąc temu
Reply to  uQuQ

ale z was łamagi. Info pojawia się zawsze po meczu, a relacje są tutaj chuja warte, gdyż aktualizacje pojawiają się ze sporym opóźnieniem…nie znacie innych polskojezycznych stron?

Kasztan to Twój stary
Kasztan to Twój stary
1 miesiąc temu
Reply to  QuQu

A kogo interesuje stary karzeł z Przecwelonej?

Blaugran
Blaugran
1 miesiąc temu
Reply to  kasjer

Kasjerku, na WeszłoFM możesz sobie posłuchać relacji z obu spotkań. Więc nie pitol, że nic nie ma. Poza tym sprawa Messiego jest ciekawsza niż jakieś drewniane kluby, które kopią się w czoło o awans do pucharu pasztetowej.

tylkobayern
tylkobayern
1 miesiąc temu
Reply to  kasjer

Absurd goni absurd polecam obejrzec film „messi o współpracy w barcelonie” z polskim tlumaczeniem https://www.youtube.com/watch?v=LnyyPeK7xxw

tylkobayern
tylkobayern
1 miesiąc temu
Reply to  kasjer
piniu
piniu
1 miesiąc temu
Reply to  kasjer

Ciekawe komu teraz bedzie kibicowal Arbuz

fdjasaaxxx
fdjasaaxxx
1 miesiąc temu
Reply to  kasjer
SmyQ
SmyQ
1 miesiąc temu
Reply to  kasjer

Za rok ludzie nie będą pamiętać, kto z kim dzisiaj grał. O odejściu Messiego będzie się pamietało zawsze.

Lolek
Lolek
1 miesiąc temu
Reply to  SmyQ

Chyba wsrod smykow w przedszkolu.

QuQu
QuQu
1 miesiąc temu

Miłość do pieniędzy, aż po grób ~Leo Pepdi

Nieciekawie
Nieciekawie
1 miesiąc temu
Reply to  QuQu

Ronaldo o sytuacji https://youtu.be/LnyyPeK7xxw

pan józek
pan józek
1 miesiąc temu

„ładnie pisał o tym krzysztof stanowski” napisał krzysztof stanowski. weź już wyjmij se tego kija od szczoty z dupy, katalońska flaga się sama na sobie nie powiesi….

o co chodzi
o co chodzi
1 miesiąc temu
Reply to  pan józek

Wyjaśnienia Messiego https://youtu.be/LnyyPeK7xxw

tylkobayern
tylkobayern
1 miesiąc temu
Reply to  pan józek

Ładnie to krzysiu przyjmował medalik od długopisa polecam cos normalnego do obejrzenia i sytuacja bedzie jasna https://www.youtube.com/watch?v=LnyyPeK7xxw

Blaugran
Blaugran
1 miesiąc temu

Jedna uwaga. Maldini nie byłby tym Maldinim gdyby karierę rozpoczynał nie w wielkim Milanie – który przez praktycznie całą karierę Paolo był topowym klubem świata – a w jakiejś Foggi. Podobnie rzecz się ma z Giggsem i Carragherem. Gdyby to nie był MU i L’pool, a jakieś Millwall i Rotherham, to by wyglądało inaczej.

Dobrze mówi
Dobrze mówi
1 miesiąc temu
Reply to  Blaugran

Stanowski o sytuacji https://youtu.be/LnyyPeK7xxw

Olo
Olo
1 miesiąc temu
Reply to  Blaugran

Niby masz rację, ale nie do końca. Zauważ że wielkie kluby szkolą dziesiątki młodzików w różnych rocznikach i do takich szkółek ściągają talenty z całego regionu. Taki Iniesta w wieku 10 lat grał w juniorach Albacete by dwa lata później przeprowadzić się do Barcelony. Dla odmiany taki Enzo Zidane mimo że miał nazwisko i spędził 13 lat we wszystkich rocznikach Realu zagrał tylko JEDEN mecz w seniorach. Tak czy tak musisz udowodnić że jesteś NAJLEPSZY. Wychowankowie takich klubów to też nie są goście z łapanki, tylko muszą się przebijać przez kolejne roczniki nawet przez 10 lat.

Scout
Scout
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

A co ma piernik do wiatraka? Gość napisał, że bycie lojalnym uzależnione jest jedynie od kasy i od tego w jakim klubie jestes

Luas
Luas
1 miesiąc temu

Ile będzie jeszcze o tym artykułów? Rozumiem gdyby odszedł, ale to wszystko zasłona dymna, on nie odchodzi przecież, a wy jak pelikany łapiecie. Oj dzieci, dzieci.

lol
lol
1 miesiąc temu
Reply to  Luas

Nawet jeśli faktycznie odchodzi to i tak co z tego, jeszcze niech Paczula, Białka, Kowala i kogo tam jeszcze ściągną do biura i zrobią wydanie specjalne gadających głów

Karol
Karol
1 miesiąc temu

„połowy ostatniej kromki chleba”… No chyba was redakcjo pojebało…

Piekne
Piekne
1 miesiąc temu
Reply to  Karol

Najlepsze akcje Messiego w Barcelonie https://youtu.be/LnyyPeK7xxw

stary
stary
1 miesiąc temu

Sranie macie w redakcji jakby świat się skończył, a to tylko jeden niemłody już gość potrafiący kopnąć balona odchodzi z klubu.

tylkobayern
tylkobayern
1 miesiąc temu
Reply to  stary

Messi i jego wypowiedz na temat konca kariery w barcelonie https://www.youtube.com/watch?v=LnyyPeK7xxw

Marek 0712
Marek 0712
1 miesiąc temu

Drogie Weszło, Świat, a tym bardziej piłka nie kończy się na Messim, drzecie tzw. szaty/łaty nad Messim, a za kilka lat będziecie się rozpływać nad kimś innym.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
1 miesiąc temu
Reply to  Marek 0712

no dziwne, co? powinni dalej rozpływać się nad Eusebio i Latą.

pan37lureta
pan37lureta
1 miesiąc temu

Gdybym dzięki firmie w której pracowałem 17 został milionerem bo bym tam została 1€ i pomógł odbudować strukturę.
A tak Messi zarobiona a Barca w Segunda Division jak nie niżej.

Tragiczne
Tragiczne
1 miesiąc temu
Reply to  pan37lureta

Polacy i ich mentalność…. https://youtu.be/LnyyPeK7xxw

Cezsry
Cezsry
1 miesiąc temu

Zero newsa o zwyciestwie Śląska a potem weszlo szyderke sądzi jaka to eklapa słaba. No słaba jak sami się do tego przyczyniacie odciągając od niej uwagę kibiców.
A co do Messiego on i tak piłkarsko już jest jedną nogą po 2 stronie. Fcb musi się go i tak pozbyć żeby budować się na nowo. Z nim nie ma drużyna już tej energii przynamniej takie odnoszę wrażenie.

Scout
Scout
1 miesiąc temu
Reply to  Cezsry

Błagam, ale nie jaraj się wygraną 2-1 u siebie z Zymianami. Oni zazwyczaj zbierają baty od nas

leo pepsi
leo pepsi
1 miesiąc temu

jak to bylo? u stanowskiego flaga na kiju od szczotki opuszczona do polowy

Jarek Mergner
Jarek Mergner (@jarek-mergner)
1 miesiąc temu
Reply to  leo pepsi

Brawowało mi tego tekstu!

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu

Typowe weszlackie pieprzenie o niczym

Marek
Marek
1 miesiąc temu

Nie byłoby Messiego bez Barcy , a ten odchodząc teraz w wieku 34 lat dał dupy. Kasy dzięki Barcelone zarobił w chuj. Taka prawda jest Wielki, a mógł być Największy z Wielkich.

Kostuch
Kostuch
1 miesiąc temu

Koniec romantyzmu… wygrał materializm 😉

fdjasaaxx
fdjasaaxx
1 miesiąc temu
Prosty Dyplom z Dębicy
Prosty Dyplom z Dębicy
1 miesiąc temu

Już nie będzie Leo Messiego w następnym sezonie La Liga. Pożegnanie Leo Messiego z FC Barceloną… 10 mistrzostw Hiszpanii, 7 Pucharów i 4 Ligi Mistrzów. Kilkanaście lat występów. Fenomen sportowy. Powtarzalność sukcesów przez lata, przez półtorej dekady, a przecież pierwszą bramkę zdobył tu, na tym stadionie jako siedemnastolatek i było to przecież szesnaście lat temu. Coś niewiarygodnego! Co tydzień siadaliśmy, jak do telenoweli, żeby właśnie oglądać tę rywalizację. Fenomen socjologiczny! Ileż rzeczy można było mu przypisać podczas tej kariery? Że można w życiu wygrać ewidentnie bez układów. Że jest człowiekiem rzetelnym, solidnym, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. Zaczynał jako idol kryzysowy, który miał Barcelonę prowadzić jako ambasador wspaniałego skoku cywilizacyjnego do Europy. Fenomen społeczny.
Przecież my, dzięki tym transmisjom, żyliśmy życiem zastępczym. Był powodem ogromnej zbiorowej radości. Dał nam wiele. Bardzo wiele… Mam nadzieję, że z tych młodych chłopaków, którzy dzisiaj mają aspiracje, którzy oglądali Leo na całym świecie, jak Mistrz Olimpiady Pedri, który powiedział, że Leo go natchnął. Że uwierzą, że nie zmarnujemy tego fenomenu, jaki się stworzył przy oglądaniu Barcelony. Tego fenomenu popularności – 14,5 miliona, rekordowa telewizyjna widownia, kiedy zdobywał Ligę Mistrzów Rzymie. Trzynaście przeszło milionów – Liga Mistrzów w Londynie. To Jego ostatnie zwycięstwo i ta wielka radość nas, ludzi, którzy go oglądaliśmy. Państwo przed ekranami krzycząc, skacząc… Ja także krzycząc, skacząc… Po prostu… Było pięknie i coś się niewątpliwie zamknęło, ale miejmy nadzieję, że w sporcie będzie jakaś próba kontynuacji. Messimanii już nie będzie nigdy. Natomiast ważne, żeby były sukcesy sportowe i żeby coś po Leo trwałego, bardzo trwałego, zostało. Dziękujemy Ci bardzo, Leo! Dziękuję Państwu. Do usłyszenia…

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

„Od dłuższego czasu wydawało się, że Lionel Messi będzie ostatnią taką latarnią” – jest jeszcze Mariusz Pawelec.

Scout
Scout
1 miesiąc temu

Romantyzmu? W historii Messiego nie było nic z tej epoki. Za dzieciaka faszerowany sterydami, potem wielka kasa w gwiazdorskiej Barcelonie, aferki w klubie i aferki z kasą… Dla mnie właśnie wprost przeciwnie – to typowa gwiazda obecnych czasów. Gdyby Barca wpadła w kłopoty finansowe albo dłuższy kryzys, to Leos by się zmył do byle w PSG w ciągu jednego sezonu

Scout
Scout
1 miesiąc temu

Romantyzmem to można nazwać to, że Alan Shearer wolał przejść do Newcastle niż Manchesteru United. I został tam do końca.

Przybywam z Frolixa 8
Przybywam z Frolixa 8 (@w-punkt)
1 miesiąc temu

Brakuje jeszcze kilku tekstów; „Leo – Messjasz futbolu”, „Płaczę w środku” albo „Messi w moim katalońskim sercu”.
Czekam. Za co wam płacę wyłączając AdBlocka?

Scout
Scout
1 miesiąc temu

Dlaczego usuwacie merytoryczne komentarze?

jan
jan
1 miesiąc temu

Do tej pory nie kibicowałem Barcelonie, ale jak już odejdzie ten chciwy pajac, to najpiękniejsze co mogłoby się wydarzyć, to jak Barcelona wygrałaby z jego nowym arabsko-europejskim klubem, który szejkowie kupili i spierdolili cały futbol. I wtedy będę bardzo kibicował Barcelonie.

polskiebloto
polskiebloto
1 miesiąc temu

NO LUDZIE KOCHANI

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu

Dla mnie definitywny koniec romantycznego futbolu nastąpił jak za gości pokroju Pogby albo Neymara zaczęto dawać ponad 100 baniek oraz gdy do fazy grupowej LM 80% miejsc została zarezerwowana jeszcze przed jej startem.

Lolek
Lolek
1 miesiąc temu

Moze juz dosc o tym klaunie? On juz nawet niewiele daje pilkarsko. Spuszczanie sie nad Messim i Barca to takie pilkarskie disco polo. Fryderyka mu jeszcze przyznac, niech ma, romantyk w portfel yebany.

Mama Jana Rodo
Mama Jana Rodo (@mama-jana-rodo)
1 miesiąc temu

Romantyczny oszust podatkowy. Wzruszenie ściska mnie za gardło.

lacazon
lacazon
1 miesiąc temu

Ale tu się prymitywów zleciało w komentarzach. Tfu na was robaki

Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Kownackiego czeka operacja

Smutne wieści z Niemiec. Dawid Kownacki zerwał więzadło w kolanie. To już oficjalna informacja, potwierdzona przez klub. Kownacki doznał poważnego urazu, czeka go operacja, a potem przerwa. Jak długa, dokładnie nie wiemy, natomiast kilka miesięcy niestety można spokojnie liczyć. Nie ma szczęścia Kownacki, całkiem niedawno się leczył, również kilka miesięcy, a teraz podobna historia. Ech, […]
20.09.2021