Pierwsza asysta Patryka Klimali w MLS [WIDEO]

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

30 maja 2021, 10:27 • 1 min czytania 2 komentarze

Patryk Klimala wczoraj w nocy po pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie New York Red Bulls. Polak zaliczył asystę przy golu na 1:0, a jego zespół pokonał Orlando City 2:1.

Były piłkarz Celticu dopiero trzy kolejki temu został uprawiony do gry. Jego pierwsze spotkania nie były jednak udane dla ekipy Red Bulla – w debiucie z Philadelphią wszedł w przerwie, ale drużyna z Nowego Jorku poniosła porażkę. Podobnie było ostatnio w starciu z New England Revolution. Klimala w obu tych spotkaniach grał w drugiej połowie.

Dopiero w spotkaniu z Orlando City polski napastnik pojawił się w wyjściowym składzie. I zrewanżował się za dane mu zaufanie asystę przy golu otwierającym wynik spotkania. Klimala zgrabnie opanował piłkę i dośrodkował wzdłuż bramki, a trafienie na 1:0 zaliczył 18-letni Caden Clark.

Zespół Polaka wygrał ostatecznie to spotkanie 2:1, a sam Klimala zszedł z boiska w 63. minucie przy stanie 2:0.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.