post
Jakub Białek

Opublikowane 12.05.2021 11:11 przez

Jakub Białek

Paulo Sousa pojawił się na meczach polskich klubów dwukrotnie. Na początku swojej kadencji, jeszcze przed wysłaniem pierwszych powołań i na finale Pucharu Polski, gdy przy okazji został zaszczepiony na Stadionie Narodowym. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Portugalczyk ma Ekstraklasę w poważaniu. Może nie w głębokim, ale jednak w poważaniu. Wypisaliśmy pięć powodów, dla których naszym zdaniem selekcjoner powinien jednak zainteresować się polską ligą.

Ale zanim do nich przejdziemy, kilka kontrargumentów, żebyście nie posądzili nas o bicie piany pod publiczkę. Zdajemy sobie sprawę, że oglądanie Ekstraklasy nie jest najważniejszym zadaniem selekcjonera. Ale jednak na tyle ważnym, by ten temat poruszyć. I tak, wiemy doskonale, że skład reprezentacji Polski oparty jest na zawodnikach grających w ligach zagranicznych. Być może pod kątem selekcyjnym o wiele większą wartość miałoby zamieszkanie w Mediolanie czy Neapolu i regularne bywanie na Serie A. No i doskonale rozumiemy to, że oglądanie Ekstraklasy może być dla Sousy, tak po prostu, średnią rozrywką. To oczywiste oczywistości. Ale nie mogą być one uznane za wymówki, które nas przekonują i zamykają dyskusję na amen. A teraz konkrety – dlaczego Sousa powinien jednak zainteresować się naszą ligą?

1. Bo to jego obowiązek, a selekcja jeszcze się nie zamknęła

Selekcjoner, tak po prostu, musi oglądać polskich zawodników. To przecież nawet wynika z nazwy wykonywanej przez niego profesji. Jest nią selekcja. Selekcji dokonuje się na podstawie obserwacji. Efektywna obserwacja to oglądanie piłkarzy ze stadionu. Poznawanie zalet, poznawanie wad. Rozmowy. Wyciąganie wniosków.

Można mówić, że kadra opiera się na Lewandowskim, że ważniejsza jest praca nad nową taktyką, której zrozumienie jeszcze raczkuje, więc warto skupić się przede wszystkim nad jak najczęstszym kontakcie z trzonem reprezentacji. I to wszystko prawda. Natomiast na turniej jedzie 26 zawodników. Nie znajdą się tam tylko reprezentanci Bundesligi czy Championship. Na ostatnim zgrupowaniu pojawili się przecież…

  • Kamil Piątkowski,
  • Sebastian Kowalczyk,
  • Kacper Kozłowski,
  • Bartosz Slisz,
  • Karol Niemczycki (awaryjnie).

Pięciu piłkarzy, wszyscy z drugiego szeregu, bez ugruntowanej pozycji w kadrze. Kilku innych znalazło się na wstępnej liście. Można użyć określenia „fusy”, można też powiedzieć, że mowa o marginesie polskiej kadry. Natomiast margines też trzeba kimś obsadzić, zwłaszcza, że na turniej można wziąć o trzech piłkarzy więcej niż planowano. Czy Sousa nie mógłby przekonać się do Świerczoka? A może wpadłby mu w oko jakiś skrzydłowy/wahadłowy, który rzuciłby wyzwanie niegrającym Grosickiemu czy Płachecie? To możliwe. Sousa nie daje sobie szansy na to, by się przekonać.

2. Bo piłkarze powinni czuć, że są obserwowani

Powie to każdy piłkarz – zaufanie trenera jest sprawą kluczową. Często liczą się małe gesty. Wielu kadrowiczów Nawałki doceniało to, że selekcjoner dzwoni przed powołaniami.

Tym razem cię nie powołam, bo to, to i to. Ale mam cię na oku. Monitorujemy twoje mecze.
– Oczywiście, panie trenerze.

Niby były to niepozorne rozmowy, a jednak dawały ligowcom kopa. Wiedzieli, że ciągle są w grze. Nawałka bardzo szybko doceniał zawodników, którzy brylowali w Ekstraklasie. Na Euro 2016 zabrał przecież Mariusza Stępińskiego czy Filipa Starzyńskiego, którzy nie byli wcześniej etatowymi reprezentantami, ale ich akcje w lidze mocno skoczyły chwilę przed turniejem. Dziś piłkarze nie muszą mieć podobnego poczucia. Nie dostają kolejnego bodźca, by jeszcze bardziej pracować na swoją szansę.

3. Bo wyjazd na zachód nie może być jedyną przepustką do kadry

Ligę mamy jaką mamy. Nad jej poziomem dyskutować nie musimy. Każdy z piłkarzy pracuje na szybki wyjazd, natomiast nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, w której sam transfer nagle zwiększa akcje zawodnika o dwieście procent. Czy Helik znalazłby się w kadrze, gdyby został w lidze? Pewnie nie. Zaliczył znakomity sezon, ale to wciąż ten sam Helik, na przestrzeni kilku miesięcy nie zanotował przecież nie wiadomo jakiego skoku. A nawet jeśli zawodnik, który jest potencjalnym kadrowiczem, za dwa lata w końcu wyjedzie, to dobrze byłoby poznać go od podszewki, by mieć nieco szerszy pogląd na jego formę niż to, że zagrał dobre pięć meczów dla beniaminka Serie A. Sousa mógłby robić sobie w ten sposób grunt pod przyszłe lata pracy z reprezentacją. No, chyba że traktuje ją krótkofalowo.

Nie bądź jak Sousa.

Postaw na Ekstraklasę!

Selekcjoner musi zbierać informacje o piłkarzach, którzy są pod ręką. Jeśli tego nie zrobi, nie wykreuje drugiego Pazdana, który został we Francji Ministrem Obrony Narodowej. Nie wymyśli nowego Mączyńskiego – piłkarza, na którego Nawałka zwrócił uwagę tylko dlatego, że go doskonale znał. Lata obserwacji tego piłkarza sprawiły, że były selekcjoner znalazł na niego znakomity pomysł. Ale, no właśnie – do tego trzeba znać tych zawodników. Wiedzieć o ich słabszych stronach, wahaniach formy, zakrętach, ale i zaletach, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

4. Bo telewizja nie mówi wszystkiego

Z jakichś powodów działy skautingu nie umierają, a wręcz przeciwnie – mają się bardzo dobrze, największe kluby wciąż je rozbudowują. Skauci podpierają się InStatem, WyScoutem czy innymi platformami, oglądają całe mecze na komputerach, ale każdy, absolutnie każdy powie, że żadna forma tzw. e-skautingu nie zastąpi klasycznego obejrzenia meczu z trybun.

Dlaczego? Bo widzi się znacznie więcej. To, jak piłkarz reaguje po stracie. To, jakie ma relacje z kolegami, czy jest liderem. To, czy jest skoncentrowany na rozgrzewce. To, jak się porusza bez piłki. Wreszcie – to, jak radzi sobie z presją selekcjonera, bo na przykład Sebastian Kowalczyk w meczu oglądanym przez Sousę w Szczecinie kompletnie się spalił. Mowa oczywiście o słynnych detalach, ale one też powinny składać się na projekt pt. „powołanie na Euro”.

5. Bo selekcjoner ma też funkcję reprezentacyjną

Selekcjoner musi się czasami pokazać dla samego PR-u. To od razu poważnie wygląda – selekcjoner jeździ, selekcjoner buduje kontakty, selekcjoner chce poznać Polskę jako kraj, selekcjonerowi zależy. Wykonuje tym samym pracę dla PZPN, któremu też zależy na dobrym wizerunku.

Ale danie twarzy do telewizji to jedno, drugie to poznanie specyfiki kraju, w którym się pracuje i ludzi, którzy tworzą polską piłkę. A przy tym podzielenie się doświadczeniem. Czy rozmowa z Piotrem Tworkiem nie okazałaby się cenna dla tego trenera? Czy regularna wymiana wrażeń o postępach Kamila Piątkowskiego z ludźmi z Rakowa nie przyniosłaby korzyści? Czy wspólne oglądanie meczów z Maciejem Stolarczykiem nie usprawniłoby współpracy na linii pierwsza kadra – młodzieżówka? Oczywiście, że tak. Przykładów można wymieniać multum – nie zbuduje się dobrych relacji z cennymi ludźmi polskiej piłki wisząc tylko na Zoomie.

*

Nie jesteśmy szaleńcami – nie wymagamy, by selekcjoner od razu przeprowadzał się do Warszawy, zakochał się w pierogach i wkładał kosz pod zlew. Nie uważamy też, by konieczna była obecność na każdej kolejce Ekstraklasy. No, ale… od czasu do czasu wypadałoby ją obejrzeć. To nie tak, że „ligowcy grają gruz, więc nie ma po co tu przyjeżdżać”. Jest po co. Bo praca selekcjonera poza zgrupowaniami to o wiele szerszy temat niż tylko oglądanie meczów zza biurka, kilka telefonów i przyjazd do Polski wtedy, gdy trzeba.

Panie Sousa, prosimy o większe zainteresowanie naszymi rozgrywkami. Warto.

***

Fot. FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 12.05.2021 11:11 przez

Jakub Białek

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Weszło
14.06.2021

Białek z St. Petersburga: Czy warto było przyjechać do Rosji?

Duże imprezy sportowe to dla kibiców zwykle długa wyprawa, podczas której zaliczają kilka spotkań. Ale to Euro jest specyficzne. Wielu po przyjeździe na dzisiejsze wydarzenie wróci zaraz do domu i resztę Euro obejrzy w telewizji. Należy więc postawić pytanie – czy było warto? Tak, bo Petersburg to naprawdę piękne miasto, które nie bez powodu nazywane […]
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Weszło
05.06.2021

Mahir Emreli. Po kogo sięga Legia?

Liga azerska – jako całość – pewnie nie jest lepsza od polskiej. Ale z jakichś powodów azerskie kluby regularnie wyrzucają nasze z europejskich pucharów. By przykładów nie szukać daleko – Legia jesienią 2020 wyglądała przy Karabachu jak drużyna z zupełnie innej półki. Dlatego na transfer Mahira Emreliego, wicekróla strzelców ligi azerskiej, który zagrał wtedy przy […]
05.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 79
Subscribe
Powiadom o
guest
79 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
1 miesiąc temu

3 i 5 powód raczej absurdalne

gsaggdsgaga
gsaggdsgaga
1 miesiąc temu
Reply to  Patryk

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 428 i skan maja na blogu, na jutro maja dostepny kupon z kursem 483. Polecam bo sam gralem z nimi ostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.

Makaveli
Makaveli
1 miesiąc temu

Ja nie znajduje ani jednego dobrego powodu

Krzys
Krzys
1 miesiąc temu
Reply to  Makaveli

Jakby obejrzał Kowalczyka w akcji, to by go nigdy więcej nie powołał.

Maaaa
Maaaa
1 miesiąc temu

Nie róbmy sobie jaj. Kto realnie z tej ligi może wzmocnić kadrę na Euro?

Może Kapustka i to bardziej ze względu na jego uniwersalizm, może zagrać na kilku pozycjach. A reszta? Młodzież i tak pojedzie w celach zebrania szlifu. Slisz? Nie żartujmy.

Piątkowski i Kozłowski okej. Zresztą oni pewnie pojadą.

Slisz, Kowalczyk, Niemczycki to jakaś beka.

Wyjazd na zachód nie może być jedyną przepustką do kadry? Może i nie. Natomiast między eklapą, a takimi Azerami jest przepaść jeśli chodzi o poziom sportowy i widać to w eliminacjach do pucharów. Ja już pomijam Holandię, zaplecze w Anglii lub Włochy.

Poważne granie w piłkę dla zawodnika z eklapy zaczyna się w momencie wyjazdu na zachód i tyle.

Maks
Maks
1 miesiąc temu
Reply to  Maaaa

Przypominam, że największy sukces ostatnich lat czyli ćwierćfinał ME zdobyliśmy z 10 piłkarzami z Ekstraklasy. Ktoś powie, że to była inna ekstraklasa ale prawda jest taka, że poziom się specjalnie nie zmienił. Powołać można spokojnie Cebulę, Dąbrowskiego czy nawet Bejgera lub innych młodych chłopaków, którzy marzą o tym by zagrać w reprezentacji.

Brzęczek na przykład całkowicie miał w dupie Ekstraklasę i momentami wyglądało to komicznie. Płacheta grał świetnie w Śląsku i nie dostał żadnego powołania. Wyjechał do Anglii gdzie nie grał i cyk! powołanie

Maaaa
Maaaa
1 miesiąc temu
Reply to  Maks

Co osiągnęliśmy?

Piłkarze z lig zagranicznych na Euro 2016 z podstawowej jedenastki….

Lewandowski, Fabiański, Błaszczykowski, Piszczek, Krychowiak, Milik, Glik, Grosicki.

Z polskiej ligi…

Jędrzejczyk, Pazdan, Mączyński.

Z czego Jędrzejczyk był już jako tako otrzaskany z wyższym poziomem (Rosja).

Kogo masz na myśli? Jodłowca, który wchodził z ławki bo lepszych zmienników zwyczajnie nie było?

Piłkarze z ekstraklasy nijak nie stanowili o sile tamtej ekipy.

Martin Neimann
Martin Neimann
1 miesiąc temu
Reply to  Maaaa

Z polskiej ligi pod uwagę wziąłbym również Kucharczyka, tylko ze względu na biedotę polaków na tej pozycji.

Amrabat
Amrabat
1 miesiąc temu
Reply to  Martin Neimann

Wzmocnić kazde na euro ? raczej będą jej uzupełnieniem z braku laku i ze względu na młody wiek jak kowalczyk,piątkowski,kozłowski, ktorzy cos tak pokazuja w marnej lidze ale sa mlodzi i zaraz wyjada na zachód, to raczej powolanie na zas, aby zobacyzli jak to wyglada itp a i tak pilkarze 22-26 nic nie wniosa liczy sie 11 + z 6?7?8?piłkarzy ktorzy moge wejsc na zmiene w razie w a nie po to by zagrali i zaliczyli minuty

Rafi
Rafi
1 miesiąc temu

6. Bo wyglądałoby to dobrze PR-owo

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Ale was boli dupa że posady selekcjonera nie ma jakiś znajomy nieudacznik?
Niech sie trzyma jak najdalej od tej polskiej patologii pilkarskiej.

to_ja
to_ja
1 miesiąc temu

czym lepszy jest nieudacznik z zagranicy od nieudacznika w Polski? w Bordeaux się na tym Panu dość szybko poznali gdzie wykręcił zawrotny wynik 1,21 punkta na mecz, no normalnie mistrz, Chińczycy też dość szybko pogonili zołze może tam nie mógł robić przekrętów z managierami, u nas jak mu posmarują to i z Ekstraklasy będzie powoływał

FalszywyProfil
FalszywyProfil
1 miesiąc temu

o co chodzi z tym koszem pod zlewem? Czy rzeczywiście tylko w Polsce jest kosz pod zlewem?

PiotrekB
PiotrekB (@piotrekb)
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

nie…

cezar
cezar
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

nie, to jest taki sam mit, jak z klaskaniem po lądowaniu, że to polski wiejski zwyczaj. szafka pod zlewem to idealne miejsce na kosz nie tylko nad Wisłą, tak samo jak klaskanie po wylądowaniu to ogólnoświatowa “moda”.

leske
leske
1 miesiąc temu
Reply to  cezar

Lol, klaskanie w samolocie ogólnoświatową modą? Nigdzie tego nie widziałem poza naszą cebulandią, a i to raczej w przypadku wakacyjnych czarterów niż zwykłych codziennych lotów

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
1 miesiąc temu
Reply to  leske

A największa beka z takich przyklastow jak leske ktorym jakis Newsweek wmówił gen wstydu i w dupie byl gowno widział ale w necie jest o cebulandii najgłośniejszy. OczywiScie ze klaskają tez inne nacje (nawet ostatnio widze ze wielu Polaków sie kitra no bo wstyd przecież i CEBUULAA a np Włosi ochoczo klaszczą i sie cieszą jeszcze). Co do skarpet w sandałach tu faktycznie Niemcy wiodą prym na swiecie u nas juz trzeba turbojanusza trafić co ma w domu jeszcze pralkę Franię i tv na 2 kanały, nie pamietam kiedy widzialem ostatnio normalnych ludzi w Polsce w skarpetach i sandałach

leske
leske
1 miesiąc temu
Reply to  WhiteStarPower

Znaleźli się obrońcy ojczyzny i klaskania w samolocie na czele z jakimś wiślackim pomiotem. Zwracam uwagę że klaskanie nie jest nawet charakterystyczne dla polskich pasażerów, a co dopiero mówić że to ogólnoświatowa moda. Nic dziwnego że twój klub upada jeśli wszyscy tam macie problemy ze zrozumieniem prostych przekazów.

kamil
kamil
1 miesiąc temu
Reply to  leske

To mało widziałeś, ogólnie to cały wschód klaszcze, aż miło(Latałem do Wilna i Bratysławy, a także do Rygi). Jednak do ogolnoswiatowego trendu nie można zaliczyć, gdyz hiszpanie, holendrzy, anglicy i amerykanie, to akurat nie klaszczą(latałem samolotami wewnątrz tych krajów).

Kenzo benzo saharenzo
Kenzo benzo saharenzo
1 miesiąc temu
Reply to  kamil

Serioooo? Latales samolotami??? Nie no stary szacun. xD wszędzie się zdążają klaskacze i tyle.

blady
blady
1 miesiąc temu
Reply to  leske

nasza cebulandia ty masz problemy jakes

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
1 miesiąc temu
Reply to  leske

Bo nie podróżujesz samolotem. Polak który tak pogardliwie wyraża się o swoim kraju
jest zwykłym chujem, pełnym kompleksów. Po prostu gnidą.

ags<dg
ags<dg
1 miesiąc temu
Reply to  cezar

Dokładnie. Oprócz tego są jeszcze ze 3 kraje (np. Niemcy), które uważają że chodzenie w białych skarpetkach i sandałach to ich własny zwyczaj. Zagramanicą też mają w większości kosz pod zlewem.

adrian
adrian
1 miesiąc temu
Reply to  ags<dg

Białe skarpetki do sandałów to jest przede wszystkim czeski wynalazek. Czesi zaś jako zbiorowość to janusznaród, nigdzie nie ma takiej koncentracji januszyzmu jak w Czechach i bardzo im w tych skarpetach pasuje

Wujek Edek
Wujek Edek
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

Już Flinstonowie mieli pochłaniacz odpadków pod zlewem, więc to bardzo pierwotna tradycja jest.

lol
lol
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

ja pod zlewem trzymam wór z ziemniakami na obiad

Guwnowgebie
Guwnowgebie
1 miesiąc temu
Reply to  lol

Ja to pod zlewem kurwe trzymam i jak podejde umyc szklanke czy wlozyc brudny talesz to ta od razu laske mi robi i to za darmo fajnie jest wtedy mowie wam.

Montenegro
Montenegro
1 miesiąc temu

Przecież w e-klapie nie ma żadnych piłkarzy 🙂 Jak nie zagraniczny szrot to kompletni nieudacznicy, którzy zamiast treningów i coraz lepszej gry wolą siedzieć całymi dniami na instagramie 🙂 Słowem, nie na co patrzeć i kogo obserwować. Plus dla selekcjonera.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Montenegro

On ich ogląda na codzień na insta

Dawid
Dawid
1 miesiąc temu
Reply to  qdlaty81

Dokładnie, oni tam tylko brylują.

Patryk
Patryk
1 miesiąc temu

“Czy Bochniewicz zostałby dostrzeżony (jeszcze przez Brzęczka), gdyby nie transfer do Holandii?” Tak, tak się właśnie stało, gdyż został powołany przed transferem do Heerenveen

DanielSvenson
DanielSvenson (@danielsvenson)
1 miesiąc temu

Powod numer 6: Bo przekonalby sie, ze na Euro powinni jechac Kuba, Maczynski oraz Kucharczyk.

Kolo
Kolo
1 miesiąc temu

Jak dla mnie warto wypróbować Cebule, w srodku pola przez kontuzje troche się zmniejszyła konkurencja, a skoro można wybrać 26 piłkarzy, to czemu nie. Wprawdzie moje zdanie jest mało istotne, ale w moich notowaniach stoi wyzej niż Kapustka

adrian
adrian
1 miesiąc temu
Reply to  Kolo

Jakby któryś zawodnik się nadawał, to by tą ligę przerastał, a do stwierdzenia czy ktoś tą ligę przerasta wystarczy przegląd prasy

cvg
cvg
1 miesiąc temu
Reply to  Kolo

Cebula bez wątpienia do reprezentacji

Guwnowgebie
Guwnowgebie
1 miesiąc temu
Reply to  Kolo

Cebula z kapustka jeszcze tylko grochu dorzucic i smierdzace pierdzenie mamy gwarantowane jaka to rozkosz co niektorzy to lubia.

Dracula
Dracula (@dracula)
1 miesiąc temu

i dobrze, że nie ogląda. Po co ma sobie zaśmiecać umysł. Niech się skupi na rzeczach istotnych z punktu widzenia poprawy gry reprezentacji

Kemp
Kemp
1 miesiąc temu

Proponuję artykuł i 5 powodów, dlaczego redaktorzy weszło powinni obejrzeć mecz na żywo/w telewizji zamiast zerknąć na wynik na livescore i pisać pod to artykuł.

Tytanowy Janusz
Tytanowy Janusz
1 miesiąc temu

6. Myślę że dzięki takim obserwacjom pomógłby rozwinąć się Lewandowskiemu, Milikowi, Piątkowi
Nauczyłby chłopaków strzelać gole centrostrzałami, bo to w Reprze ostatnio kuleje…

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu

Ad1) od ogladania mlodziezy jest trener u21
Ad2) ktory z nawet obserwowanych Polakow w eklapie da cokolwiek w kontekście rywalizacji miedzynarodowej? Przeciez pokazanie sie na tle amatorow nie daje zadnego obrazu
Ad3) jesli sie chce cos osiagnac na turniejach to powinno sie grac pilkarzami ogranymi w profesjonalnych ligach a najlepiej w europejskich pucharach. Z eklapy ciezko kogos takiego wyciagnac…
Ad4) jak ktos sie bedzie wyroznial w eklapie to spokojnie skauci ktorych jest wiecej niz jeden Sousa szybko wyciagna takiego Pana do innej ligi
Ad5) selekcjoner ma wygrywac z kadra Polski, Sousa mial kilka miesiecy przed mistrzostwami zeby wszystko poukladac i mial tracic czas na ogladanie eklapy? Przeciez on ledwo innych zdazyl obejrzec

Podsumowujac, eklape ogladalbym tylko na instat na tym etapie i jakby ktos sie bardzo wybijal np Piatkowski to bym go obejrzal na video, wzglednie live i tez raczej wyslalbym kogos ze sztabu.

Eklape pooglada po mistrzostwach, wtedy mozna o tym myslec, na pewno nie teraZ

Różowy Moet
Różowy Moet
1 miesiąc temu

Sam fakt,że red.Białek wysmarował taki artykuł świadczy o tym,że zaczynają się u niego pierwsze objawy przeorania beretu przez Ekstraklasę…przykre.

Zbychu
Zbychu
1 miesiąc temu
Reply to  Różowy Moet

Raczej poszło takie polecenie z góry od zakolaka bo na twitterze tez grzeje temat

Zbychu
Zbychu
1 miesiąc temu

Weszlo potrafi w hejt – specjalnie daliście zdjecie na tle legii żeby sie żle kojarzył.

Jesteście bezczelni

dddddddddd
dddddddddd
1 miesiąc temu

Gdzie te powody, Białek? Kurwa wymysliles sobie pierdoly i będziesz teraz co z tym robil? Troche XD.

Wojciech
Wojciech
1 miesiąc temu

A telewizora to on nie ma?

Wojciech
Wojciech
1 miesiąc temu
Reply to  Wojciech

Myśle, że woli pójść na mecz, gdzie występuje jeden Polak, żeby całkowicie się skupić na nim, a ekstraklase zlecić asystentom ewentualnie obejrzec spoza trybun.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 miesiąc temu
Reply to  Wojciech

Na stadionie chyba nie mozna pic, prawda? A eklapy na trzezwo sie nie da olgadac, tak wiec lepiej w domu na laptopie.

spod stołu
spod stołu
1 miesiąc temu

Sousa ma ciekawsze sposoby na marnowanie czasu.

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
1 miesiąc temu

Ale po co Sousa ma marnować czas na oglądanie ekstraklasy, skoro skład jaki ma powołać poda mu Boniek?

Kristof.
Kristof.
1 miesiąc temu

Brawo Panie trenerze. Wcale mu się nie dziwię, bo kto by chciał oglądać to coś??? Banda nażelowanych nieudaczników która do niczego się nie nadaje. Gdyby jeden z drugim poszli do normalnej pracy to te napompowane silikonem kurwiszony od nich od razu poszły by pod biurko prezesów z innych branż. Przyjdzie lipiec i puchary. Wtedy nasze kluby extraklapy pokazują moc. Przyjadą pasterze owiec, sprzedawcy ręczników na targu, kierowcy autobusów, nauczyciele i tym podobne i wpierdol już w pierwszej rundzie. No ale po chuj się wysilać, jak to są gamonie bez ambicji. Jeden dwumecz i wakacje.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Kristof.

Pasterz za kilkidniowe wakacje nawet w Polsce zapierdala z uśmiechem jak dziki.
A nażelowana pizda z eklapy mysli ze jest pilkarzem zamiast pokazac ze jest pilkarzem.
A tu zonk. Usmiechniety piekarZ tez silny, tez biega i chuja odstaje. Moze te żele chujowe nasi mają?

BKS
BKS
1 miesiąc temu

Powody abstrakcyjne. Polscy ligowcy mają braki techniczne, koordynacyjne.
Większość meczy to zapasye, lagi i wrzuty.
Cały świat gra w piłkę, lub próbuje s u nas lagi, wrzuty, auty.
Do czego oni mu są potrzebni? Do noszenia pileky chyba.
Polscy ligowcy to lenie , bez ambicji, nie pracują żeby być lepsi. Tylko narzekają. Trener każe biegać na dużej intensywności.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu

Eksperci od selekcji się znaleźli. I ten genialny argument, że piłkarza to trzeba koniecznie zobaczyć na własne oczy z trybun, bo nie z trybun już wygląda zupełnie inaczej. Komedia.

loko
loko
1 miesiąc temu

obecność na trybunach może mieć jedynie charakter motywacyjny dla piłkarzy i rozrywkowy dla trenera (kiedyś atmosfera trybun, bankiet w strefie vip, jakaś wycieczka krajoznawcza), ale na analizach video można zauważyć więcej

Bartek
Bartek
1 miesiąc temu

Taki Grosicki czy Płacheta kilka poziomów wyżej od skrzydłowego z ekstraklasy. Dalej nie czytam…

gsaggdsa
gsaggdsa
1 miesiąc temu
Pyra
Pyra
1 miesiąc temu

Najważniejszy argument to : “choć alfabet szrotu znasz, to liga ta taką niezwykłą jest”

Grzegorz
Grzegorz
1 miesiąc temu

Wystarczyło że Stan wrzucił tweeta to Białek napisał tekst… Ogólnie lenie jesteście śmierdzące na tym weszło!!!

psitas2
psitas2
1 miesiąc temu

Ogląda ligę minus, wystarczy, no ludzie kochani!

Chomik
Chomik
1 miesiąc temu

Mocno naciągane

Dertyl
Dertyl
1 miesiąc temu

Mamy 30. ligę w Europie, a także reprezentację, która z sensownym trenerem i zawodnikami w formie, spokojnie powinna łapać się do europejskiego top8. Wszyscy sensowni reprezentanci chyba grają już za granicą, a jeśli nie, to najdalej po jednym, góra dwóch okienkach, już na pewno. Z perspektywy kibica Legii, czyli mistrza Polski, czyli praktycznie najlepszej drużyny w kraju – na chuj męczyć Souse oglądaniem takiej gówno-gry?

Robert Makłowicz
Robert Makłowicz
1 miesiąc temu

Czuć aromat drewna.

Szlayer
Szlayer
1 miesiąc temu

Pięć powodów dla których Sousa pojawi się na ostatnim meczu eklapy:
1. Bo to ostatni mecz.
2. Bo w Warszawie, a innych miast nie zna.
3. Bo zobaczy zawsze groźne Podbeskidzie, dla którego jeden z klubów zlekceważył Sporting z jego rodzimego kraju.
4. Bo Weszło się przypierdoliło.
5. Bo będzie impreza.

wesoły_romek
wesoły_romek
1 miesiąc temu

Nie ma ani jednego dobrego powodu, bo w tej chwili eklapa nie przygotowuje mentalnie do poważnej piłki. Selekcjoner wręcz powinien ogłosić, że dopóki nie wyjedziesz do konkretnej ligi, nie masz szans na kadrę.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu

Może nie ogląda bo nie chce się facet cofać w rozwoju patrząc na wyczyny naszych tuzów w eliminacjach do eliminacji.. Albo tej ligowej kopaninie..często na trzeźwo nie da się na to patrzyć… By obejrzał jakiś meczyk pokroju Wisla P-Cracovia i by nam na zawał zszedł a czasu do Euro mało..

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

Możesz przestać się podszywać pode mnie ?…

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

I pode mnie

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

Spierdalaj trolu. Pasuje?

Brudny dywan
Brudny dywan
1 miesiąc temu

Przecież jest kowid i postronnym nie wolno wchodzić na stadion, więc o czym ta gadka?

Bernardeschi
Bernardeschi
1 miesiąc temu

W sierpniu, kiedy polecą już wszystkie polskie drużyny z pucharów, przypomnicie sobie dlaczego nigdy, przenigdy nie powinien tej ligi oglądać i będziecie pisać o tym artykuły 😉

Melepetov
Melepetov
1 miesiąc temu

Od tego ma asystentow.
A zeby wiedziec, ktorzy pilkarze w eklapie sie wyrozniaja, wystarczy poczytac weszlo 🙂

Szlajer
Szlajer
1 miesiąc temu
Reply to  Melepetov

Ale asystentów też nikt nie widział na trybunach.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 miesiąc temu

2 powod….hmm moze przeplacenie za “umiejetnosci” powinno byc motorem napedowym do ciezszej pracy?

meiss
meiss
1 miesiąc temu

Co za pierdolenie. Nikt nie powinien oglądać ekstraklasy. To tyle odnośnie tytułu, treści już nie było sensu czytać.

Attyla - bicz na gang bonka.
Attyla - bicz na gang bonka.
1 miesiąc temu

ekstraklasa to liga dla masochistow. To ze on tego nie oglada to dobrze o nim swiadczy. Tu nie ma co ogladac.

Enrico Palazzo
Enrico Palazzo
1 miesiąc temu

Świerczok z Bilińskim w ataku na Hiszpanię.

Zbychychu
Zbychychu
1 miesiąc temu

Sousa poleci z kadry szybciej niż Majewski, czy Boniek.

to_ja
to_ja
1 miesiąc temu

ale po co ma oglądać jak po klasycznym eurowpierdolu i już rozjebanych eliminacjach do końca roku w kadrze nie doczeka. chyba że liczy na angaż w jakimś polskim klubie.

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu

Panie Jakubie po panu sie takich INFANTYLNYCH tekstow nie spodziewalem.

KOMPROMITACJA i wstyd!!!!!

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021