post
Avatar

Opublikowane 28.12.2020 14:17 przez

Sebastian Warzecha

Polscy skoczkowie mają trzy negatywne wyniki testów na koronawirusa przeprowadzonych w ostatnich dniach, a mimo tego nie mogą wystartować w Oberstdorfie. To znaczy – tego dowiedzieli się z internetu. Bo oficjalnie nikt im takiej decyzji nie przekazał. FIS bawi się bowiem w Poncjusza Piłata i umywa ręce tak dokładnie, jakby kazał mu to zrobić Rysiek z Klanu. Polacy za to walczą o swoje. A przecież ich nieobecność to też wielki minus dla samego Turnieju Czterech Skoczni.

Pierwszy test w wigilię Bożego Narodzenia, cztery dni temu. Drugi – 26 grudnia. Trzeci – dziś. Wszystkie negatywne. Tak to wygląda w przypadku całej naszej kadry, nie licząc jednego Klemensa Murańki. Jego dzisiejszy test ma być dokładnie badany w laboratorium, reszta kadry już wie, że jak koronawirusa nie miała, tak nie ma go nadal. Ale skakać nie może, bo decyzję o wykluczeniu kadry Polski podjęto wcześniej – nie czekając na to, co wykażą dzisiejsze badania. W dodatku… oficjalnie nikt tego Polakom nie powiedział.

 Dowiedzieliśmy się z Twittera o tym, że jesteśmy niedopuszczeni – mówi nam Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego. – Potem chłopaki z RMF podesłali nam komunikat prasowy, który otrzymali. Zwróciliśmy się z pytaniem do FIS-u, tam powiedzieli nam, że na razie nie ma żadnej pisemnej informacji, po czym też przysłali nam komunikat prasowy i stwierdzili, że to obowiązująca w tej chwili wersja. My dalej oczekujemy na informację, czy nasi zostaną wysłani na kwarantannę. Zakładamy, że w dzisiejszych kwalifikacjach nie wystartujemy, ale nie wykluczamy, że złożymy protest. Na pewno będziemy wnioskowali o to, by przedstawić oficjalną informację o tym, czy została na naszych skoczków nałożona kwarantanna. Chcemy mieć papier, który podpiszą odpowiednie służby medyczne.

Taka decyzja naprawdę może szokować. Jasne, Niemcy mają twardy lockdown, wprowadzony na okres świąteczny. Jasne, niedawno wykryto u nich nowy szczep koronawirusa, przywleczony zapewne z Wielkiej Brytanii. I jasne, sanepid może nie chcieć ryzykować paraliżu całego TCS. Ale gdyby choć poczekano na wyniki dzisiejszych testów, zapewne wszyscy stwierdziliby, że takiego ryzyka nie ma. Tym bardziej, że decyzje podejmowane przez Niemców są – nie bójmy się tego powiedzieć – wręcz idiotyczne. W tym samym czasie, w którym Polacy siedzą w pokojach (Murańka został odizolowany wczoraj), Norwegowie jadą na trening. Co to ma ze sobą wspólnego? A to, że obie kadry mieszkają w tym samym pensjonacie. I trudno założyć, że zawodnicy nie mieli ze sobą żadnych kontaktów.

W tym wszystkim bierny pozostaje FIS. Bo od początku sezonu to wszystko działa tak, że liczą się przepisy i decyzje miejscowych. W tym przypadku Niemców. – Wszystko podejmowane jest na podstawie decyzji komitetu organizacyjnego, który z kolei działa na podstawie postanowień służb medycznych. Tu kluczowe jest to, by albo jutro wrócić do rywalizacji, albo chociaż wiedzieć, jaka jest procedura na resztę turnieju czy możliwe scenariusze. Na razie nie dostaliśmy żadnego komunikatu. Mamy jedynie wspomnianą informację prasową, którą zresztą przesłano nam chyba tylko ze względu na naciski – dodaje Winkiel.

Na domiar złego, Polacy naprawdę są odcięci od informacji. Nie chodzi nawet o to, że dostali jedynie komunikat prasowy, ale też o fakt, że miejscowy sanepid najwidoczniej się na nich obraził i postanowił zachować się jak dzieciaki w podstawówce, chcące umówić się na randkę – przekazywać informację przez osobę trzecią. – Sanepid przestał nas w pewnym momencie informować, a zaczął przekazywać informację Sandro Pertile [dyrektor Pucharu Świata – przyp. red.], od którego z kolei my się wszystkiego dowiadujemy – mówi Winkiel. Wspomnianemu Pertile zresztą powinno zależeć na tym, by Polaków do startu jednak dopuścić. Bo jeśli ci nie wystartują, to wiele straci sam turniej.

Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła to przecież ścisła czołówka najlepszych skoczków świata. Ba, na cztery ostatnie edycje imprezy aż trzy wygrywali przecież Polacy. Dwa razy Stoch i raz Kubacki, który broni tytułu. Prestiż Turnieju Czterech Skoczni – w ostatnich latach i tak nieco podupadły – przy ich nieobecności spadnie jeszcze bardziej. Mniej będzie też zapewne telewidzów, bo przecież mnóstwo osób skoków nie włączy, skoro nie będzie można “wołać na Stocha” przed ekran. Do tego nawet jeśli Polacy wystąpią w pozostałych trzech konkursach, a ominą tylko dzisiejszy – o zwycięstwo w całej imprezie już nie powalczą.

Walczą za to działacze. Skoczkowie też nie rezygnują. Oni chcą skakać. Murańka, owszem, nie może, ale reszta – skoro jest negatywna – pragnie jeszcze dziś wyjść na skocznię i wystartować w kwalifikacjach albo w jutrzejszym konkursie. Do tych pierwszych zostało kilka godzin. Polacy argument mają jeden, ale bardzo mocny – wspomniane trzy negatywne testy. Niemiecki sanepid? Właściwie nikt tak naprawdę nie wie, czym się kieruje.

Gdyby to było starcie wyłącznie na argumenty, to bylibyśmy pewni, że jeszcze dziś Stocha i spółkę zobaczymy w locie. Ale to bardziej pojedynek na to czyja racja jest “mojsza”. Zresztą to wszystko wygląda naprawdę dziwnie i sporo jest niejasności.

Jakby był jasny komunikat już wczoraj, że skoro był kontakt, to jesteśmy odizolowani i nie możemy startować, to pewnie byśmy tego nie negowali. Nawet gdybyśmy otrzymali taki dziś rano – też nie. Ale tego nie ma. […] Jest chaos i bałagan. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale taka informacja prasowa nie została raczej napisana na kolanie. Podejrzewam, że już wczoraj mogli podjąć decyzję o tym, że nie dopuszczą nas do startu, a procedurę robić sobie bokiem, żeby oficjalnie wszystko grało. Mogło to wynikać z wielu różnych powodów. Jeżeli w Bundeslidze dwa tygodnie temu był analogiczny przypadek, gdy wynik był pozytywny, to czemu tam zastosowano inną procedurę? To jest dla nas najbardziej niezrozumiałe w tej sytuacji – kończy Winkiel.

I chyba nikt tego w tej chwili nie kuma. W teorii skoczkowie – skoro oficjalnie nie zostali wykluczeni z imprezy – mogliby nawet wziąć narty i po prostu pójść na skocznię, ale… nie wiedzą, czy nie złamią w ten sposób przepisów. Bo możliwe, że mają nałożoną kwarantannę. Możliwe, bo przecież nikt ich o tym oficjalnie nie poinformował. Dopiero o 15 ma mieć miejsce specjalne oświadczenie lokalnych władz w sprawie koronawirusa u Polaków. Choć tak naprawdę nie jest to potrzebne – wystarczyłyby oficjalne komunikaty wystosowane kilka godzin temu. Tych jednak nie było. Trwa więc czeski film, choć na niemieckiej skoczni.

Fot. Newspix

Sebastian Warzecha

Opublikowane 28.12.2020 14:17 przez

Sebastian Warzecha

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
06.05.2021

Weszło Sport Tour – Kajakarstwo || Odcinek 5

Cykl #WeszłoSportTour​​​​ realizowany wraz z Totalizatorem Sportowym z okazji Jubileuszu 65-lecia spółki przedstawia sylwetki sportowców i tajniki ich dyscyplin sportowych. Zabierzemy Was także w podróż po obiektach sportowych, które są dofinansowane m. in. przez Totalizator Sportowy​​​​ ze środków przekazanych na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.
06.05.2021
Inne sporty
01.05.2021

Finał Ligi Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Itas Trentino

Na ten mecz czekają wszyscy fani siatkówki nad Wisłą. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez cały sezon rozjeżdżała krajowych rywali niczym walec. Aż tu nagle przyszło finałowe starcie PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, w którym kędzierzynianie sensacyjnie polegli, przegrywając tytuł mistrza Polski. Na rozpacz nie ma jednak czasu. Dziś, niecałe dwa tygodnie po porażce na polskim podwórku, […]
01.05.2021
Weszło
25.04.2021

UFC 261. Usman znokautował Masvidala, Namajunas ponownie z pasem

Na nic zdał się pełen obóz przygotowawczy. Niewiele dał fakt, że mógł w spokoju zbijać wagę i przygotować wydolność na pięciorundowy bój. Nie pomogły również przygotowania zapaśnicze. Jorge Masvidal znów nie zrobił krzywdy Kamaru Usmanowi. I tym razem przegrał starcie o pas nie na punkty, a przed czasem. Pas mistrza wagi półśredniej UFC wciąż spoczywa […]
25.04.2021
Weszło
25.04.2021

KSW 60. De Fries znów dał Narkunowi lekcję pokory. Profesura Ziółkowskiego

Oj, sporo się działo na dzisiejszej gali KSW 60. Phil de Fries w rewanżu po raz drugi pokonał Tomasza Narkuna i obronił pas wagi ciężkiej. Tym razem Anglik zakończył to starcie przed czasem – totalnie zdominował obie rundy, aż wreszcie sędzia musiał przerwać pojedynek, bo Narkun nie był w stanie się aktywnie bronić. Ponadto pas […]
25.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło FM
10.05.2021

Wtorek w Weszło FM: Premier League, La Liga, Moto-poranek

Sezony we wszystkich europejskich ligach powoli dobiegają końca i nadal oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć. W Anglii wszystko jest jasne w kontekście zdobycia mistrzostwa, ale tego nie mogą powiedzieć choćby w Hiszpanii. Wtorek przyniesie trochę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a poza tym na antenie Weszło FM pojawią się ciekawe audycje tematyczne. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

„Nie po to przyszedłem do Podbeskidzia, żeby spaść z nim do I ligi”

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz. Każdy miał czystą kartę, każdy mógł zacząć od początku, wszystkie wydarzenia jesieni zeszły na dalszy plan, więc rodził się w zespole pozytywny duch. Potem przydarzyły się błędy. Teraz nie mamy nic do stracenia. Ostatni tydzień, ostatnia kolejka, ostatni mecz. Rzucamy […]
10.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

­Najważniejsza kolejka sezonu? W La Liga faworyci zagrają ze sobą

Na takie weekendy się czeka. Już dziś Barcelona podejmie Atlético, a jutro Real zmierzy się z Sevillą. Wszystkie te cztery zespoły nadal liczą się w walce o mistrzostwo Hiszpanii. I choć po tej kolejce każdemu z nich zostaną jeszcze trzy kolejne mecze, może okazać się, że to ona będzie w rozgrywce o tytuł najważniejsza. Każdy […]
08.05.2021
Hiszpania
22.04.2021

Superligi nie ma, ale jest SuperKarim. Real łatwo wygrywa z Cadiz

Projekt Superligi, która miała odmienić europejski futbol, upadł wręcz spektakularnie. Florentino Pérez, firmujący go swoją osobą, znalazł się pod dużą presją, pojawiły się nawet plotki o tym, że naciska się na niego, by odszedł z funkcji prezydenta Realu Madryt. Jeśli coś mogło poprawić mu humor, to tylko dobry mecz Królewskich z Cádiz. Piłkarze nie zawiedli […]
22.04.2021
Inne sporty
21.03.2021

KSW. Walka wieczoru była żartem, ale wcześniejsze – znakomite!

Mariusz Pudzianowski w minutę i dwanaście sekund wygrał swoją dzisiejszą walkę. I właściwie na tym można by skończyć jej opis. Z powodów zdrowotnych, przez które wypadł jego pierwotny rywal, ten pojedynek był właściwie tylko pokazaniem się “Pudziana” w klatce po dłuższej nieobecności. Wcześniej jednak działo się na KSW wystarczająco dużo, byśmy nie narzekali na to, […]
21.03.2021
Hiszpania
17.03.2021

Jan Oblak. Najlepszy bramkarz świata, który znów może uratować Atlético

Jan Oblak jest najlepszym bramkarzem na świecie. Z tą tezą można się kłócić, ale nie można nie wziąć jej pod rozwagę. Słoweniec chroni dostępu do bramki Atlético od lat i ani na moment nie schodzi poniżej poziomu, który powoduje, że można o nim pisać jako najlepszym. A swoją przygodę z piłką zaczynał, oglądając ojca, grającego […]
17.03.2021
Inne sporty
07.03.2021

Jan Błachowicz. 16 ciekawostek o nadal panującym mistrzu UFC

Jan Błachowicz w znakomitym stylu obronił pas mistrzowski UFC w starciu z Israelem Adesanyą, zostając pierwszym pogromcą Nigeryjczyka w MMA. Że walczyć potrafi – to jednak wiedzieliśmy już wcześniej. Udowadniał to wielokrotnie, w trakcie całej swojej długiej i krętej drogi do mistrzostwa. Są jednak rzeczy, które w życiorysie Janka wypadają interesująco, a rzadko się o […]
07.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Halvor Egner Granerud ma koronawirusa! Co z Norwegami?

Halvor Egner Granerud z jednej strony jest w tym sezonie dominatorem. Z drugiej jednak – w najważniejszych momentach albo brakuje mu zimnej krwi, albo ma niesamowitego pecha. Przegrał Turniej Czterech Skoczni, na mistrzostwach świata w lotach był o pół punktu gorszy od Karla Geigera, a w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie wylądował tuż za […]
03.03.2021
Liczba komentarzy: 21
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michaś
Michaś
4 miesięcy temu

No niestety to , że teraz mają negatywny test to nic nie znaczy, bo mogli zarazić się od Murańki wczoraj i pozytywny test wyjdzie za pewne dopiero za 3-4 dni, nie ma co się obrażać, takie są realia.

Walter White
Walter White
4 miesięcy temu

Niemiec ma stać na pudle i tylko to się liczy . Bez Polaków bedzie o to łatwiej.

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
4 miesięcy temu
Reply to  Walter White

Austriacy wypadli na początku sezonu i jakoś ci to nie przeszkadzało. Czemu? Bo Polacy mieli łatwiej?

Ala
Ala
4 miesięcy temu

Skąd wiesz, że mu to nie przeszkadzało?

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
4 miesięcy temu

Buahaha. Świetna wiadomość. Niby zawodowi sportowcy, a tu taka lipa. Ślepy kapiszon.

Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
4 miesięcy temu

W dzisiejszych czasach wszędzie noszę ze sobą 2 wyniki testów na covida: pozytywny i negatywny, w zależności od potrzeby. Nie chcę mi się iść do roboty, szczepić albo jechać do nielubianej rodziny na swięta? Pokazuję wynik pozytywny. Jadę na urlop w ciepłe kraje? Proszę bardzo – wynik negatywny. Tak trzeba żyć.

eH0phuu6ai
eH0phuu6ai (@eh0phuu6ai)
4 miesięcy temu

sgdsgdsgdsg

Alan Edgar
Alan Edgar
4 miesięcy temu

No to w Sylwka można się spokojnie na pakować, na konkurs Noworoczny i na pozostałe nie ma co wstawać, lepiej sobie film jakiś obejrzeć, grazie szwaby i Sandro Pertile.

Radek
Radek
4 miesięcy temu

Czeski film? Ja wiem, że dla Nas Polaków może to być szokujące, ale w Niemczech przestrzegają prawa, które maja ustalone w danym landzie. Mieli kontakt z Murańką, wiec kwarantanna.

Ala
Ala
4 miesięcy temu
Reply to  Radek

Norwegowie też mieli kontskt

Prz
Prz
4 miesięcy temu
Reply to  Ala

Kontakt kontaktowi nierówny – tu gdzie mieszkam jest dość ścisła definicja kontaktu bezpośredniego (powodująca kwarantannę niezależnie od wyniku testu) – liczy się czas kontaktu, odległość i to czy były szmaty na twarzy.

A Chilijczycy, znają ich, na pewno to skopiowali od Niemców (choć w Chile są gorliwsi w nakładaniu lockdownów).

Natomiast dobrze, może wreszcie ludzie zobaczą jakie to wszystko jest absurdalne…

Jugo
Jugo
4 miesięcy temu

Czyli koniec sezonu, po pucharze świata. I dobrze, szkoda nerwów na ten cyrk.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
4 miesięcy temu

Taa.. Baranie i z taką kasą weszlo se odwiedzasz.. Wstawaj zesrales się trolu.. A wy w tym weszlo to komenty na temat Rudego cm711 czy cionka to kasujecie ale takie gówno wam nie przeszkadza.. Kurwow 17

Elche
Elche
4 miesięcy temu

Wiadomo, przecież Geiger w Planicy skakał zdalnie bez kontaktu z zawodnikami, tak samo jak niemiecki fizjoterapeuta masował ich zdalnie xD jakie fikołki szkopy robią haha

Bartosz
Bartosz
4 miesięcy temu

A to nie Wy, weszłodwulicowcy chcieliście linczować ZDROWYCH piłkarzy, za jakiekolwiek kontakty z osobami bez pozytywnych testów? Czy to nie Wy domagaliście się eliminowania z kwalifikacji Ligi Europy jeśli były jakiekolwiek podejrzenia? Obawiam się, że prędzej któryś z Was umrze na rozdwojenie jaźni niż koronawirusa

Maciej
Maciej
4 miesięcy temu

Szanujmy naszych przyjaciół i gospodarzy turnieju z Niemiec. Pokrzykiwanie to styl Pis , warto się pogodzić.

Walter White
Walter White
4 miesięcy temu

W Ga-Pa wystarczy złapać któregoś z Norwegów z covidem i helmuci będą mieć z górki

test
test
4 miesięcy temu

test

Canarino
Canarino (@canarino)
4 miesięcy temu

Z początku rozumiałem tą decyzję sanepidu niemieckiego dotyczącą wykluczenia naszej drużyny bo wzięła się z odgórnie narzuconej zasady w Niemczech, że grupa osób która miała kontakt twarzą w twarz z osobą zakażoną koronawirusem musi odbyć przymusową kwarantannę. Tutaj akurat zawalił sprawę związek narciarski w Polsce bo powinni zrobić testy naszym skoczkom jeszcze w Polsce a nie dopiero w Niemczech i w przypadku wykrycia koronawirusa u Murańki po prostu nie zabierać go na turniej podając za przyczynę jakiś uraz, kontuzje itp. co zrobiłaby na naszym miejscu każda reprezentacja. Nikt z Niemiec nie przyjeżdżałby do Polski i nie badał sprawy. Nie byłoby tematu. Nie należało liczyć na wyrozumiałość sanepidu w obcym państwie bo oni kierują się swoimi wewnętrznymi przepisami obowiązującymi w państwie . Już wcześniej wykluczona z innych zawodów była drużyna Austrii z powodu wykrycia koronawirusa u kilku zawodników.

Teraz jednak czytam ,że koronawirusa wykryto również w reprezentacji Niemiec a konkretnie u fizjoterapeuty , który jak wiadomo ma na codziennie kontakt z zawodnikami. Więc w tej sytuacji niemieccy skoczkowie powinni zostać również wykluczeni. Co zrobiono ? Już wyszła informacja ,że lista startowa jutro się nie zmieni więc wiadomo ,że zobaczymy ich w jutrzejszym konkursie. Uzasadnienie jest w tym wszystkim najgorsze i wręcz poniżające przede wszystkim dla Polski ( bo nas wykluczono z tego samego powodu) i myślę, że zapewne dla innych krajów również. Oto te uzasadnienie niemieckiego związku narciarskiego ” infekcja nie pociągnie za sobą konieczności ponownego skorygowania listy startowej – z uwagi na zasady sanitarne stosowane w niemieckiej ekipie.” Skandal. Czyli z tego wynika, że oni uważają się za bardziej cywilizowanych i sporo lepszych od nas i mówią to niemalże wprost. Szczerze mówiąc wiedziałem ,że oni teraz też nie przepadają za nami, ale mimo wszystko nie spodziewałem się aż takiego świństwa i chamstwa z ich strony.

Te podjęte decyzje i te uzasadnienie to jest wielki skandal.

Jan Palony
Jan Palony
4 miesięcy temu
Reply to  Canarino

tak naprawdę, to pozostałe rezprezentacje powinny zagrozić wycofaniem w geście solidarności. I niech Niemcy sami ze sobą skaczą.

Czeski film
Czeski film
4 miesięcy temu

NIKT NIC NIE WIE

Suche Info
10.05.2021

Betis bliżej Europy!

Real Betis wykonał ogromny krok w stronę europejskich pucharów. W dzisiejszym meczu La Liga zespół z Sewilli pokonał 2:1 Granadę i przeskoczył w tabeli Villarreal, zbliżając się jednocześnie na odległość dwóch punktów do Realu Sociedad. Poza wyścigiem mistrzowskim to właśnie rywalizacja o Ligę Europy wydaje się w Hiszpanii najciekawsza – o dwa miejsca walczą trzy […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Fulham spada z Premier League (Bednarek się utrzymuje)

Nie będzie wybitnie zaciekłej walki o utrzymanie w Premier League. Na trzy kolejki przed końcem wszystko jest już jasne – z angielską elitą żegnają się Sheffield United, West Bromwich Albion oraz Fulham. Ci ostatni dzisiaj przegrali 0:2 z Burnley i utracili matematyczne szanse na obronę przed spadkiem.  Dysproporcja siły była ogromna – po dzisiejszym spotkaniu […]
10.05.2021
Weszło FM
10.05.2021

Wtorek w Weszło FM: Premier League, La Liga, Moto-poranek

Sezony we wszystkich europejskich ligach powoli dobiegają końca i nadal oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć. W Anglii wszystko jest jasne w kontekście zdobycia mistrzostwa, ale tego nie mogą powiedzieć choćby w Hiszpanii. Wtorek przyniesie trochę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a poza tym na antenie Weszło FM pojawią się ciekawe audycje tematyczne. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Konferencja po meczu Raków – Piast

Szampański nastrój w Rakowie, pełne skupienie w Piaście Gliwice. Tak najkrócej można podsumować konferencję prasową po spotkaniu obu klubów w dzisiejszym meczu Ekstraklasy. Raków zwyciężył 1:0, zapewnił sobie wicemistrzostwo i właściwie zakończył sezon. Piast wciąż jest faworytem do czwartego miejsca, ale europejskie puchary będzie musiał sobie zapewnić w ostatniej kolejce.  Materiał z konferencji przygotowały Sportowe […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nianzou: zagraj 5 minut, zostań zawieszony na dwa mecze

O piłkarską nagrodę Darwina może się spokojnie ubiegać Tanguy Nianzou, 18-letni obrońca Bayernu Monachium. Przez cały sezon utalentowanego Francuza dręczyły kontuzje, przez które opuścił praktycznie całą jesień i dużą część wiosny. Gdy wreszcie uporał się z urazami, zaczął zdobywać minuty w rotacji Hansiego Flicka. W przegranym meczu z Mainz dostał 45 minut i był to […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Raków wicemistrzem, już tylko dwa znaki zapytania w lidze!

Znamy już kolejność drużyn na podium w Ekstraklasie. Po dzisiejszym zwycięstwie nad Piastem Gliwice jest już pewne, że wicemistrzem Polski po raz pierwszy w swojej 100-letniej historii zostanie Raków Częstochowa. Trudno sobie wyobrazić lepszy scenariusz na świętowanie – bo przecież do srebrnych medali częstochowianie dokładają w tym sezonie również triumf w Pucharze Polski. Co to […]
10.05.2021
Kanał Sportowy
10.05.2021

WESZŁOPOLSCY live od 20:00: Filip Starzyński i Szymon Matuszek

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi! Gośćmi Filip Starzyński i Szymon Matuszek. Zapraszamy! 
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Rosjanie: Słowacja i Szwecja z bazą w Petersburgu

Rosyjska agencja informacyjna Tass podała, że już wkrótce w Petersburgu swoją bazę na Euro 2020 potwierdzą Słowacy. W Rosji zagrają oni dwa mecze – w tym przeciwko reprezentacji Polski – donosi Onet.  Mecze z dwoma pierwszymi rywalami odbędą się właśnie w Rosji. “Lokalizacja reprezentacji Słowacji w Petersburgu podczas mistrzostw Europy zostanie ustalona w ciągu najbliższych […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Co z karami za Superligę? Trwa przeciąganie liny!

Choć projekt Superligi będzie bardzo trudno uratować, nie oznacza to wcale, że temat został definitywnie zamknięty. Nie trzeba być detektywem, by przewidzieć, że wobec ataku najmożniejszych na “uświęcone tradycją” interesy UEFA, ta sama UEFA spróbuje teraz kontrataków. Obecnie trwa zakulisowe przeciąganie liny, a o sytuacji opowiedział w Radio Rai Gabriele Gravina, szef włoskiego związku piłkarskiego. […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Robben: gra, asystuje, dba o środowisko

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Arjen Robben zaliczył bardzo udany powrót do futbolu. 37-letni skrzydłowy wreszcie wyleczył wszystkie dręczące go od początku sezonu urazy i wyszedł w pierwszym składzie Groningen na mecz z Emmen. Na efekty nie trzeba było długo czekać – jego zespół wygrał 4:0, on sam zaliczył dwie asysty, a po końcowym gwizdku […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Ibrahimović wróci na Atalantę?

Nieprawdopodobną historię piszą w tym sezonie AC Milan oraz Zlatan Ibrahimović. W ostatni weekend Szwed wystąpił na własną odpowiedzialność, mimo bólu w lewym kolanie – zagrał ponad godzinę, jego zespół pokonał 3:0 Juventus w Turynie i zbliżył się do upragnionego celu, jakim jest awans do Ligi Mistrzów. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Zlatan okupi […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Żelek Żyżyński opowiada o swojej drużynie – Dulla Boys

Żelek Żyżyński w roli dyrektora sportowego, Mateusz Cetnarski jako grający trener, ambitne plany awansu do elitarnej ekstraklasy Zanzibaru, z której da się nawiązać walkę nawet z drużynami z kontynentalnej Tanzanii. Dulla Boys Pili-Pili to klub, który szerzej mogliśmy poznać przy okazji wyjazdu popularnego dziennikarza Canal+ na Zanzibar. Opowiedział nam o swojej misji bardzo dokładnie w […]
10.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nasi w Serie A! Wielki sukces Salernitany!

Kibicowsko ten klub zawsze był wysoko. Stoją za nim też piękne historie i tradycje, natomiast z polskiej perspektywy – stoi za nim obecność w składzie aż trzech Polaków. Trudno w tych okolicznościach nie uśmiechnąć się na wieść o wynikach dzisiejszych spotkań Serie B. W ostatniej, 38. kolejce, Salernitana wygrała 3:0 z Pescarą i przyklepała awans […]
10.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Grosicki w pierwszym składzie. West Bromu U23

Wszyscy wiemy, jak się sprawy mają z Kamilem Grosickim – nie gra. Tak zdecydował, chciał zostać w Anglii i walczyć o swoje, nawet kosztem Euro. Cóż, wielu minut sobie nie wywalczył, ale teraz trochę pogra. W drużynie U23 West Bromu. Polak wyszedł w pierwszym składzie na trwający mecz z Norwich. To jego pierwszy występ od […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021