post Avatar

Opublikowane 02.06.2020 12:28 przez

Szymon Janczyk

Proces licencyjny w pierwszej lidze okazał się prawdziwym sitem, które na dziś eliminuje z walki o awans kilka czołowych drużyn. Komisja Licencyjna nie miała litości – gilotyna ścinała kolejne głowy. Czy nas to dziwi? Niespecjalnie. Czy nas to martwi? Tak, jak najbardziej. Dlatego, że w momencie, gdy do Ekstraklasy mogą wejść trzy drużyny, okazuje się, że parę z tych, którzy widzieli w tym nadzieję, na grę w wyższej lidze jest po prostu nieprzygotowana.

Stal Mielec

Najdobitniej pokazuje to przykład Stali Mielec. Stali, która przecież nie wymyśliła sobie, że o Ekstraklasę zacznie walczyć teraz. Stal, która miała mocarstwowe plany od dawna. Firmowała je hashtagiem #PoDawnyBlask, sygnowała mocnymi zimowymi transferami, czy też zatrzymaniem lidera drużyny, Bartosza Nowaka. Mielczanie długo walczyli o odcięcie się od powiedzenia „organizacyjnie Stal Mielec”. Mieli możnych sponsorów, jak PGE.

I co? I tu wchodzi Komisja Licencyjna, cała na biało.

Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta oraz nie przedstawił raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.

Ponadto Stal nie spełniła również kryterium F.01. Jako że te punkty będą do nas jeszcze wracać przy okazji innych klubów, warto przybliżyć, o co w nich chodzi.

  • F.01 – przedstawienie rocznego sprawozdania finansowego z opiniami biegłego oraz rewidenta. Rachunek zysków i strat, bilans, rachunek przepływów pieniężnych
  • F.03 – udowodnienie, że klub nie zalega z płatnościami za transfery zawodników
  • F.04 – brak zaległości wobec ZUS, US oraz Piłkarskiego Sądu Polubownego

Jak widać – jest grubo. O tym, że w Mielcu nie jest za wesoło, jeśli chodzi o finanse, prezes Jacek Orłowski mówił zresztą w naszej rozmowie. – Zdajemy sobie sprawę też z tego, że w tej chwili kasa klubowa świeci pustką. Próbujemy łatać dziury, ale będzie bardzo ciężko. 

Podobne słowa padały w wywiadzie ze „Sportem”.

Przed kilkoma tygodniami Mielec przekazał wam 350 tysięcy złotych. Jak bardzo środki z miasta pomogły klubowi?
Bardzo. Zostały przeznaczone na szeroko pojętą licencję, czyli pokrycie pewnych zaległości wymagalnych licencyjnie, byśmy wyszli na prostą. Przesunięcie tych środków przez miasto, byś,my mogli otrzymać je wcześniej, odczuliśmy mocno – w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Czy dużo brakuje dziś Stali do osiągnięcia płynności finansowej?
Można łatwo policzyć, jaką mamy stratę z samego tytułu rozgrywania meczów przy pustych trybunach. Jeden mecz to dla nas średnio 50 tysięcy złotych zysku, a miało ich być 10. To już jest pół miliona… Do tego doszedł szereg wydatków związanych z obecną sytuacją, jak dezynfekcja czy pewne kwestie infrastrukturalne, wygrodzenia.

Próbowaliśmy skontaktować się z prezesem Orłowskim, żeby zapytać go, jak wygląda obecna sytuacja Stali, jednak w słuchawce słyszymy: abonent czasowo niedostępny.

Jakoś nas to nie dziwi.

Ad. komunikat Stali Mielec w sprawie braku licencji

Zarząd FKS Stal Mielec informuje, że pozostaje w stałym kontakcie z Komisją ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej celem wyjaśnienia zaistniałych, technicznych wątpliwości związanych z przekształceniem Stowarzyszenia w Spółkę Akcyjną.

Po złożeniu stosownych wyjaśnień Klub FKS Stal Mielec liczy na jak najszybsze oraz pozytywne zakończenie postępowania licencyjnego.

Jak informuje jeden z naszych czytelników, Spółka Akcyjna jest już powołana i klub czeka jedynie na wpis do KRS-u, więc sprawa powinna szybko się wyjaśnić.

Radomiak Radom

Niechlubny rekord niespełnionych wymagań Komisji Licencyjnych należy do Radomiaka. Komisja Licencyjna zdecydowała: nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03, F.04, F.05 oraz licznych kryteriów Infrastrukturalnych Podręcznika. Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04 oraz prognozy finansowej.

Do wspomnianych wyżej punktów dochodzi więc jeszcze F.05. Czyli przedstawienie prognozy finansowej – tego, jak będą prezentowały się finanse klubu w przyszłości. No i oczywiście „liczne kryteria infrastrukturalne”, czyli po prostu brak odpowiedniego stadionu. MOSiR przy ul. Narutowicza 9, przy którym obecnie gra Radomiak, nadaje się tylko do generalnego remontu. Na stadionie nie ma wymaganego oświetlenia, a w związku z niezbyt dobrym wykonaniem obecnego przez budowniczego obiektu, modernizacje byłaby kosztowna i trudna. Nie ma też podgrzewanej murawy, ani nawet miejsc dla dziennikarzy. Z nimi wiąże się zabawna anegdota – żeby spełnić warunki pierwszej ligi, MOSiR postanowił przeznaczyć część miejsc dla kibiców na koronie obiektu. Problem w tym, że zapomniał wyłączyć ich ze sprzedaży. Kibice, którzy kupili karnet, mocno się zdziwili, widząc na swoim miejscu pracujących dziennikarzy.

Miasto nie chce inwestować w ten obiekt i my się nie dziwimy. W końcu przy ul. Struga 63 powstaje nowy stadion, który wszelkie wymogi spełni. Tyle że i z nim wiążą się problemy. Ostatnio okazało się, że trzeba będzie zdemontować trybunę północną, której konstrukcja nadaje się do remontu, jeśli chcemy uniknąć tragedii. W mieście trwa więc wojna polityczna, bo nikt nie chce wziąć na siebie winy za to, że budowa się przedłuża i pochłania kolejne miliony. Ostatnio skwitował to taki transparent…

fot. własne

… choć nie do końca się z nim zgadzamy, bo nawet jeśli spełni się czarny scenariusz, kompleks hala plus stadion będzie stosunkowo tani. 237 milionów – to koszt budowy wróżony przez radnych PiS. Sami widzicie, że nie jest tak źle.

Źle natomiast jest z klubowymi finansami, o czym pisaliśmy przy okazji cofnięcia przez miasto stypendiów. Doszło do tego, że klub musiał naprędce szukać pieniędzy, żeby ugasić pożar. Pożar, czyli sięgające kilkuset tysięcy złotych zaległości. Zaangażowali się w to kibice, którzy stwierdzili, że nie chcą kolejny raz odgrzebywać się z IV ligi. Prezes Stempniewski zapewniał potem w wywiadach, że sytuacja jest stabilna. Do nas docierały jednak zgoła inne wieści. Udało nam się np. potwierdzić, że pieniądze sprzedaży karnetów na rundę wiosenną – poszło ich 880, co uśredniając koszt karnetu daje ponad 100 tys. zł – zajął… komornik. Docierały do nas też pogłoski o braku licencji, dlatego wczoraj zadzwoniliśmy do Sławomira Stempniewskiego z prośbą o komentarz.

***

Nie mamy jeszcze informacji na temat licencji – słyszymy od prezesa Radomiaka.

Czy klub jest przygotowany na to, że może nie otrzymać licencji? Pytam w takim kontekście, że wielu piłkarzy może odejść za darmo w przypadku braku awansu do Ekstraklasy, nie przedłużą im się umowy.

Klub jest przygotowany na to, że licencja będzie.

Jak wyglądają kwestie zaległości, czy wszystko jest uregulowane?

Nie ma w tej chwili żadnych zaległości.

Ani jeden piłkarz nie ma w tej chwili zaległości?

Z tego co wiem, to tak.

Jak wygląda kwestia karnetów na rundę wiosenną? Czy klub otrzymał za nie pieniądze?

Z tego co wiem, niewiele zostało ich sprzedanych. Koronawirus to wszystko przerwał. Ci, którzy je kupili, będą wpuszczani na stadion, gdy tylko będzie taka możliwość.

Ale czy klub otrzymał za te karnety pieniądze, czy one trafiły do klubu?

To muszę w księgowości spytać. One były przez MOSiR sprzedawane. Nie wiem, szczerze mówiąc, to nie były jakieś duże kwoty, więc nie mam tego w pamięci.

Słyszałem, że dług licencyjny został spłacony m.in. przez pożyczkę, której udzielił pan klubowi. Czy może pan to potwierdzić?

Ale do czego to jest potrzebne? To są sprawy wewnątrz klubowe. Nie mam zamiaru dzielić się takimi informacjami. Potem jest to wszystko przekłamane i to szczególnie pan zwykł przeinaczać pewne sprawy i grać na niekorzyść klubu, zamiast razem z nami do jednej bramki. Tak to odczuwam i nie bardzo mam ochotę prowadzić w ten sposób konwersacji.

Nie chcę niczego przeinaczać, tylko dać szansę do wytłumaczenia pewnych spraw, które – być może – źle zrozumiałem lub odebrałem. Dlatego miło, że pan odebrał i chce jakieś stanowisko przedstawić.

Przedstawiłem i tyle. Ja jestem zdegustowany, rok temu, dwa lata temu była ta sama sytuacja. Odkąd pamiętam, są pretensje do nas, że Radomiak nie będzie miał licencji. Powiem panu tak: Mark Twain wysłał kiedyś taką depeszę – pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone. Taka myśl mnie nachodzi, gdy słyszę te informacje. Co roku dostajemy licencję i teraz też dostaniemy. Jesteśmy na etapie podpisywania umowy ze stadionem, który będzie wykorzystany w przypadku awansu do Ekstraklasy. To jest ostatni akcent dotyczący licencji. Proszę przyjąć to do wiadomości i podzielić się tą wspaniałą informacją.

***

W takim razie pozostaje nam czekać na pozytywy i podpisanie wspomnianej umowy. Klub zapewniał nas, że w kolejnym terminie uda się wyprostować wszystkie tematy i licencja zostanie przyznana.

Ad. komunikat Radomiaka w sprawie braku licencji

Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w procesie licencyjnym na grę w Ekstraklasie i spodziewając się takiej decyzji Komisji, prosiliśmy o wydłużenie terminu złożenia dokumentów. Głównym zarzutem jest brak stadionu, spełniającego wymogi gry w PKO Ekstraklasie. (…) Jeśli zaś chodzi o pozostałe kryteria, Klub już pracuje nad ich spełnieniem. Naszemu Klubowi przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji i oczywiście z tej opcji skorzystamy. Robimy wszystko, aby licencję na grę w Ekstraklasie uzyskać. 

CAŁOŚĆ TUTAJ.

Olimpia Grudziądz

Z Olimpią mamy natomiast pewien problem. Choć jest to klub, który znajduje się na miejscach barażowych, ciężko twierdzić, że grudziądzanom nie wiadomo jak zależy na grze w Ekstraklasie. Niemniej Olimpia, o której problemach również informowaliśmy w trakcie zimowej przerwy, złożyła stosowne dokumenty. Komisja Licencyjna nie przyznała jej jednak licencji, argumentując to tak. – Klub nie przedstawił śródrocznego sprawozdania finansowego na dzień 31 grudnia 2019 roku wraz z raportem biegłego rewidenta z przeglądu tego sprawozdania, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.

Do wspomnianych już wcześniej F.03 oraz F.04 dochodzi tu jeszcze kryterium F.02. Czyli brak sprawozdania finansowego za okres śródroczny. Ale tak, jak wspominaliśmy – Olimpia na Ekstraklasę się nie szykowała, więc dla nich ta decyzja nie jest szczególnie bolesna.

Stomil Olsztyn, GKS Jastrzębie

Stomil oraz Jastrzębie to kolejne kluby, które nie spełniły wymogów Komisji. Olsztynianie polegli na punktach F.03 i F.04. Wyjaśnialiśmy je wyżej, więc nie będziemy się powtarzać. W każdym razie Stomilowi nie jest pewnie szczególnie smutno. Co prawda nowy właściciel, Michał Brański, zapowiadał szturm na Ekstraklasę, ale zaznaczał przy tym, że będzie on przeprowadzany na spokojnie. Więc Stomil dostał po prostu czas na to, żeby nadrobić braki.

Podobnie było w przypadku GKS-u Jastrzębie. Co prawda Kamil Jadach mówił nam, że po cichu liczy na niespodziankę, a prezes klubu obiecał już pensje za awans, ale… Nie czarujmy się. Wszyscy widzimy, jak wygląda stadion w Jastrzębiu. Komisja też widzi i orzekła wprost – brakuje mu podgrzewanej murawy, więc sorry – GKS do Ekstraklasy nie wejdzie. Podobnie jak w przypadku Stomilu, rozpaczy nie wróżymy.

A kto w Ekstraklasie zagra – lub zagrać może?

Korki od szampana strzelają dziś przede wszystkim w Poznaniu. Warta otrzymała bowiem licencję na grę w Ekstraklasie z nadzorem infrastrukturalnym. Oczywiście będzie obecnie grała w Grodzisku Wielkopolskim, ale to kolejny krok w dobrą stronę. Wicelider, patrząc na problemy drużyn, które ma za plecami, na pewno jest w dobrym nastroju. Zresztą w Warcie na Ekstraklasę już się szykują – remontują dawny obiekt, przedłużono też umowę z Łukaszem Trałką, liderem zespoły.

Licencje bez żadnych nadzorów otrzymały natomiast: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Zagłębie Sosnowiec, Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz GKS Tychy. Co tu dużo mówić – brawo dla was. A reszcie życzymy czerpania wzorców z wymienionej piątki i szybkiego uporania się z problemami. Bo przecież wszystkim chodzi o to, żeby grać w piłkę w jak najlepszych warunkach. Nawet jeśli obecna sytuacja teraz trochę ośmiesza system barażowy zaproponowany przez związek, to w dłuższej perspektywie poprzeczka na takiej wysokości powinna podziałać na kluby mobilizująco.

SZYMON JANCZYK

Fot. Newspix

Opublikowane 02.06.2020 12:28 przez

Szymon Janczyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 34
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
fasaf
fasaf

W Jastrzębiu podgrzewana murawa będzie montowana w przerwie rozgrywek, więc tutaj też z uzyskaniem licencji nie będzie problemu

dyneck
dyneck

No i po co te baraże w 1 lidze jak tam brakuje klubów, które się nadają na ESĘ ?

nieobiektywny
nieobiektywny

Nieciecza dawała radę, a i kolorytu do tej buraczanej ligi sporo wniosła.

zuy_pan
zuy_pan

W tym momencie 6-8 klubów ma motywację, żeby się modernizować i trzymać warunki, które pozwolą awansować, przy poprzednim systemie były to maksymalnie 3 zespoły, więc no jednak plus.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Ha, ha, FKS przy nazwie Stali Mielec to nawiązanie do dawnego „Fabryczny Klub Sportowy”, a nie żaden możny sponsor. 😉

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

A czego Ty oczekujesz, merytorycznej wiedzy?! Redakcja jest ostatnio dużo bardziej zaaferowana sortowaniem i ew. kasowaniem komentarzy zamiast treścią artykułów:)

DDL
DDL

LHS ma być

trawa
trawa

Piekny jest ten wywiad ze Slawkiem, obraz polskiej pilki.
Siedza w studio Twarowski, Marciniak, eksperci madrza sie na temat polskiej pilki, kto co robi, jak, gdzie, obok jest symatyczny Slawek, zartuja o Radomiaku, szybowcach, a okazuje sie ze Pan ekspert-prezes wiecej dlugow w klubie prowadzonym niz wlosow na glowie.

pawko
pawko

W sumie nie wiem po co się produkuję bo i tak klasycznie mój komentarz zniknie.

Jako kibic Radomiaka powiem tak: Ten klub nie może awansować w tym sezonie do ekstraklasy i z obecnym zarządem dobrze będzie jeśli za rok zagra w pierwszej lidze o coś więcej niż rozpaczliwa walka o utrzymanie.

Przez budowę stadionu i problemy z oświetleniem na Narutowicza miasto staje się jeszcze większym memem niż już jest. Dodatkowo Stępniewski mówi o graniu do jednej bramki – póki co w jego wykonaniu jest to gra do swojej bramki. Co to za prezes co w wywiadzie nic nie wie? To czym on się zajmuje jak nie potrafi określić czy spłacono zobowiązania czy ich nie spłacono. Pożyczka? Jasne, nei chce o niej mowić bo zaraz okaże się, że Radomiak służy tylko do pomnażania jego majątku – gdyby powiedział otwarcie o jej warunkach sprawa byłaby jasna, a tak to nikt nie wie czy jest to forma nieoprocentowanego wsparcia czy niezła lichwa za nasze (i sponsorów) pieniądze.

Tak więc nie ma co się łudzić – chyba nikt nie wierzy, że dogadany ze Śląskiem Makowski będzie umierał za Radomiaka do końca sezonu. Teraz liczy się wygranie z kilkoma słabeuszami i spokojne utrzymanie a nie gadki o awansie.

Z drugiej strony co do problemów innych klubów – ta komisja licencyjna działa tak, że jeszcze ku uciesze Bońka gotowa jest Widzew wcisnąć do baraży o ekstraklasę ;).

Legia
Legia

Miasto nie wybuduje stadionu = miasto jest memem. Rozkoszna retoryka, biorąc pod uwagę, ze miasto dokładało się jeszcze po kilkanaście tysięcy miesięcznie do pensji piłkarzy, podczas gdy w zdrowo funkcjonującym biznesie piłkarskim takie coś nie ma prawa mieć miejsca. Sami se wybudujcie stadion i jupitery, skoro według was to jest ekonomicznie uzasadnione i będzie na siebie zarabiać.

nieobiektywny
nieobiektywny

Legia Teatry, opery i filharmonie budowane przez samorządy też mają ekonomiczne uzasadnienie? W czym kibic jest gorszy od melomana?

Kikkhull
Kikkhull

Kiedy wybudowano jakąś operę ostatnio?

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Teatry, opery i filharmonie mają znacznie większe uzasadnienie ekonomiczne niż stadion dla garstki kibiców. Poza tym porównujesz kulturę wysoką z antykulturą.
Stadion to studnia bez dna – jeśli tego nie pojmujesz to musisz być bardzo ograniczony. Nie wystarczy zbudować, trzeba utrzymywać, a tego żaden śmieszny klubik jakoś nie chce wziąć na swoje barki.
Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa, znajdziecie sponsorów prywatnych, opodatkujecie się dobrowolnie na rzecz klubu kwotą np. 20 tys. zł rocznie (przecież klub to wasze życie, to mała kwota), zbudujecie stadion, będziecie sobie go utrzymywać, a jak traficie do Ekstraklasy i zaczniecie w niej rozdawać karty to w ciągu 15-30 lat wyjdziecie finansowo na zero. Później co zarobicie to wasze.
Pokażcie co poraficie.

hmzzxx
hmzzxx

Od Widzewa to trzy kroki. Zagramy na boisku za kilka miesięcy, wygra lepszy albo będzie remis.

xzbzxa
xzbzxa

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – ZNOWU Trafili! kupon z kursem 132 i zdjęcie jego juz na blogu!
Na poniedziałek już kupon dostępny! Sam zarobiłem wczoraj z nimi 8 tys !

Mroczny Mariusz
Mroczny Mariusz

Iksde

Meme Generator_1591100568794.jpg
Placzul
Placzul

Polscy sędziowie sprzed dekady, dwóch to zorganizowana grupa przestepcza. Nie wiem po co takiego gościa promują w C+

Różowy Moet
Różowy Moet

50-pare milionów euro! na halę i stadion!! w Mielcu!!! ….a ja głupi na zachód pojechałem

Pio Pio Pio
Pio Pio Pio

Chwila – to w przypadku takiego Stomilu, to jedyne uchybienia licencyjne dotyczą finansów? A co ze stadionem, chcecie mi powiedzieć, że to gruzowisko nadaje się na Ekstraklasę?

Kamil Kojtych
Kamil Kojtych

A sosnowies się nadaje bardziej od Częstochowa? Nie

Zgred
Zgred

Kamil Kojtych Nowy stadion jest w trakcie budowy. Kiedy go skończą to już inna historia. Stary spełnia wymogi. Ma podgrzewaną murawę, luxy i zadaszenie, a że brzydki no cóż…Sosnowiec piszemy wielką literą.

dreamer
dreamer

Oświetlenie – jest.
Murawa podgrzewana – jest.
Krzesełka – są.

Także wygląda , że gruzowisko spełnia warunki , niezłe heheszki.

nieobiektywny
nieobiektywny

Pan Sławek wije się jak piskorz.

stop zmianom na weszlo
stop zmianom na weszlo

Skończy się jak zawsze. Niestety. Czyli kaska od miasta i wszyscy są szczęśliwi

Morfeusz
Morfeusz

Wiem! Zróbmy „ekstraklasę” na 18 zespołów! A nie czekaj… Nieważne.

Placzul
Placzul

Jak przyjdzie co do czego to komisja sie ugnie i naciągnie to co trzeba. W szczegóności przy nacisku barona samolotowego z Radomia.

Rrr1910
Rrr1910

Czytam i czytam i ytak myślę że pewnie Janczyk pisał ten artykuł! Bo strasznie czepił się Radomiaka ! Kończę czytać patrzę… A tu Janczyk hahaha

Kikkhull
Kikkhull

Radom to stan umysłu

A prezes jest najlepszy „z tego co wiem”, a kto ma wiedzieć, portier.

Greg
Greg

Dobry felieton

Greg
Greg

Z działaczami Radomiaka to najwyżej do komory gazowej można iść…są to prezesi do jednej kieszeni

Asdf
Asdf

Pan Sławek z poprzedniej epoki

DaKo
DaKo

Baraże miałyby sens, gdyby uczestniczyła w nich 14. drużyna Ekstraklasy kosztem 6. zespołu pierwszej ligi. Gwarantowany spadek trzech klubów z Ekstraklasy to moim zdaniem zbyt duża wymiana – fajnie byłoby jednak dać szansę się wybronić.

Er.
Er.

Jedynie 6 z 18 zespołów I ligi jest przygotowana finansowo, infrastrukturalnie i organizacyjnie na awans do tzw. Ekstraklasy, co nie przeszkadza snuć wizji poszerzenia najwyższej klasy rozgrywkowej do 18 drużyn. Totalny bezsens.

Włochy
28.11.2020

Panie Pirlo, coś tu nie gra. Glik zatrzymuje Juventus

Cristiano Ronaldo na urlopie, więc zdawało się, że Kamil Glik może odetchnąć z dużą ulgą. Okazja do zatrzymania turyńskiej ekipy bez jej najlepszego piłkarza piechotą przecież nie chodzi, okoliczności nad wyraz sprzyjające. Benevento skrzętnie próbowało ten fakt wykorzystać, Wojciech Szczęsny nie mógł na bezrobocie narzekać. Efekt? Łupanka Inzaghiego triumfuje nad nijakością Pirlo – ależ to […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Typowy Śląsk na wyjeździe? Nie, bo zwycięski

Śląsk Wrocław i mecz wyjazdowy – to nie brzmi jak idealny plan na sobotnie popołudnie. W zasadzie nie brzmi to jak dobry pomysł na spędzenie czasu niezależnie od terminu spotkania i okoliczności, bo ekipa Vitezslava Lavicki w delegacjach sobie po prostu nie radzi. I stawiamy dolary przeciwko orzechom, że nie poradziłaby sobie również dzisiaj gdyby […]
28.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Polacy w Ruce na poziomie – dwóch na podium, wszyscy w drugiej serii

Ruka to nie jest przesadnie ukochane przez polskich skoczków miejsce. Nikt z naszych reprezentantów nie zdołał tam jeszcze wygrać, tylko sześć razy widzieliśmy Polaków na podium. Do dziś. Tej pierwszej statystyki co prawda zmienić się nie udało – bo poza zasięgiem był Markus Eisenbichler – ale do listy podiów dopisali się i Piotr Żyła, i […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Ojrzyński sprząta, choć dziś miał łatwiej – Jagiellonia oprotestowała drugą połowę

Czy mieliśmy specjalne oczekiwania względem meczu Stali z Jagiellonią? No niezbyt. Pierwsi ostatni mecz wygrali może nie przed zaborami, ale jednak dość dawno temu, drudzy raz wygrywają, raz przegrywają, nie ma w tym żadnej ciągłości i większego planu, chyba że uznamy za ciągłość przestawienie wajchy na porażki. Nic więc dziwnego: mieliśmy wątpliwości. A tutaj psikus, […]
28.11.2020
Niemcy
28.11.2020

Klasyczne „podpuść i skasuj”

Przez moment kibice oglądający dzisiejsze starcie VfB Stuttgart z Bayernem Monachium mogli zastanawiać się, czy na pewno odpalili właściwy kanał. Bramkarz Bawarczyków w niczym nie przypominał herosa regularnie wymienianego w gronie zawodników typowanych do podium Złotej Piłki. Ofensywna siła mistrza Niemiec gdzieś wyparowała, a w tyłach dochodziło do takich napadów paniki, jakie monachijczykom się zwyczajnie […]
28.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020
Anglia
28.11.2020

Szarpali, szarpali, aż wyszarpali. Brighton urywa punkty Liverpoolowi

Mieli piłkarze Brightonu rzut karny. Mieli kilka naprawdę dobrych, szybkich akcji, które zaowocowały groźnymi okazjami strzeleckimi. Wreszcie – mieli również trochę szczęścia, gdy arbiter anulował gola Mohameda Salaha, bo VAR dopatrzył się milimetrowego spalonego Egipcjanina. Ale długo w dzisiejszym starciu „Mew” z Liverpoolem wszystko wskazywało na to, że gospodarze nie zdołają przekuć tych sprzyjających okoliczności […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Konrad Jałocha uczy jak obronić się przed Bruk-Betem

Nie wygrałeś od czterech meczów. Bez czystego konta od pięciu. Jedzie na teren lidera, trochę podrażnionego stratą punktów w środku tygodnia. W dodatku rywal ma najlepszego strzelca obecnych rozgrywek. Na co możesz liczyć? Na bramkarza, jeśli jest nim Konrad Jałocha. I tak się szczęśliwie dla GKS-u Tychy złożyło, że ten gość stał akurat między słupkami […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

LIVE: Wisła – Zagłębie. Czy „Biała Gwiazda” się ogarnie?

No i zaczynamy sobotę z naszą ekstraklasową piłeczką. Generalnie jak tak patrzymy na dzisiejsze zestawienie meczów, to fajerwerków nie ma. Dwóch beniaminków gra u siebie, więc może będą jakieś niespodzianki. Śląsk gra na wyjeździe, więc… no, wiadomo co. A dzień skończymy sobie patrząc na to, czy Zagłębie się odkuje i wreszcie wygra jakiś mecz. Ponadto […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Piasecki i Roginić – w I lidze strzelby, w Ekstraklasie ławka

Pokrętne są losy pierwszoligowych snajperów w Ekstraklasie. W poprzednim sezonie Fabian Piasecki udowodnił, że mimo słabego epizodu w Legnicy, bramki strzelać potrafi. Korona króla strzelców, kilka naprawdę dobrych występów, nos do odnajdywania się w polu karnym – wszystko się zgadzało. Ale po przeskoku półkę wyżej już tak kolorowo nie jest. Podobnie zresztą, jak u Marko […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Loska: „Odleciałem. Przekonałem się, jak to jest, gdy zaczynasz bujać w obłokach”

13 meczów, 34 punkty, ledwie sześć bramek straconych. Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma się czym chwalić. Wygląda na to, że tym razem rzeczywiście chce wrócić do Ekstraklasy, a nie tylko o tym mówić i odgrywać rolę faworyta. Natomiast Tomasz Loska zaznacza: spokojnie, pokora. Bo on wie, że z wysokiego konia można dość boleśnie spaść. Zapraszamy na […]
28.11.2020
WeszłoTV
28.11.2020

STAN FUTBOLU. Henriquez, Dobrasz, Rokuszewski, Kowalczyk

Zapraszamy na kolejny odcinek „Stanu Futbolu”. Dzisiaj program poprowadzi Adam Kotleszka, a jego gośćmi będą: Luis Henriquez (były piłkarz Lecha Poznań), Dawid Dobrasz (dziennikarz Głosu Wielkopolskiego) , a także Wojciech Kowalczyk i Mateusz Rokuszewski. Startujemy o 11:15. 
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Maciej Domański – bez niego ofensywa Stali Mielec nie istnieje

Sześć punktów w dziesięciu spotkaniach, ostatnie miejsce w tabeli. Położenie Stali Mielec jest wysoce niekomfortowe, ale byłoby jeszcze gorsze, gdyby nie miała w swoich szeregach Macieja Domańskiego. To jeden z niewielu piłkarzy beniaminka, którzy jak na razie mogą spojrzeć sobie w lustro i powiedzieć, że robią wiele, aby utrzymać zespół w Ekstraklasie. Ba, nikt w […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Gytkjaer: Nie żałuję odejścia z Lecha, Monza będzie wielka

W sobotniej prasie Christian Gytkjaer opowiada o swoim odejściu do Monzy, Gerard Badia mówi o meczach z Legią, jest też sylwetka Iwo Kaczmarskiego, a w Magazynie Lig Zagranicznych historia silnej relacji Franka Lamparda z Jose Mourinho. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia w poprzednim sezonie nie wygrała z Piastem żadnego z trzech meczów. Teraz chce się przełamać. Wygląda […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Simić: „U Giampaolo przez miesiąc trenowaliśmy bez piłki. Tak uczył taktyki”

– Wierzę, że w przyszłości zagram w reprezentacji Chorwacji razem z Duje Caleta-Carem – deklaruje Lorenco Simić, stoper Zagłębia Lubin. Dlaczego uważa, że jego marzenia mają prawo się spełnić? Jak to się stało, że grał w Serie A, a dziś jest na Dolnym Śląsku? Wychowanek Hajduka Split opowiedział nam o treningach u Marco Giampaolo, na których nie […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Futbol Totalny eWinner – 60 PLN bonusu na Ekstraklasę!

Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną promocję! Jeśli lubicie obstawiać Ekstraklasę, to jest ona wręcz stworzona dla was. W ramach „Futbolu Totalnego” zagramy bowiem freebety za obstawianie rozgrywek polskiej ligi. Jak dostać bonus? Sprawdzamy i odpowiadamy. Gracze bukmachera eWinner o promocji „Futbol Totalny” zapewne już słyszeli, jednak jej powrót wiąże się z małymi […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

50 PLN freebetów w TOTALbet na FEN 31!

Sobota dla fanów sportów walki stoi pod znakiem gali FEN 31! W jednej z największych polskich federacji sztuk walki czeka nas kilka bardzo ciekawych starć. Takim będzie choćby walka podwójnego mistrza, Daniela Rutkowskiego, który zmierzy się z Adrianem Zielińskim. Mimo że jego rywal nie zdołał zmieścić się w limicie wagowym na ten pojedynek, więc jego […]
28.11.2020
Weszło
27.11.2020

Nowak i Mata załatwili Pogoń, sędzia niemile widziany w Szczecinie

Górnik Zabrze nie pozwolił sobie na serię złych wyników i zdobył trzy punkty kosztem Pogoni Szczecin, ale trudno powiedzieć, że to ta sama gra, co na początku sezonu. Do tego kibice gości jeszcze długo będą uważali, że w piątkowy wieczór przekręcili ich sędziowie. Nam do tak radykalnych sądów bardzo daleko, lecz faktycznie: działo się. Gdyby […]
27.11.2020