post
Avatar

Opublikowane 15.04.2020 19:16 przez

Samuel Szczygielski

W kontekście dokończenia rozgrywek czy obniżania pensji piłkarzom słowo “Ekstraklasa” pada regularnie, po kilkaset razy dziennie. Rzadziej mówi się o 1. lidze, a wiele klubów z zaplecza będzie miał lub już ma duży problem finansowy. Okazuje się, że w klubie można się tym zająć bardziej lub mniej konkretnie. Tymczasem wychodzi, że “organizacja – Stal Mielec” to hasło nie takie pradawne i może odnosić się do dzisiejszych czasów. Dlaczego? Bez spojlerów na wstępie. Zapraszamy na wywiad z prezesem klubu, panem Jackiem Orłowskim.

Jak wygląda obecnie życie Stali – zawodników, pracowników, akademii?

No, generalnie muszę powiedzieć, że w tej chwili to w ogóle nie wygląda. Zawodnicy pracują indywidualnie w domach i na jakichś tam swoich podwórkach. To jest bardzo trudne. Pracują według rozpisek, gdzie codziennie zdają raporty do trenerów i do sztabu medycznego. Akademia nie pracuje praktycznie wcale, młodzież jest na kwarantannie. Czekamy na rozwój sytuacji. 

Często warunki domowe piłkarzy w 1. lidze nie są takie jak w Ekstraklasie, nie mówiąc już o topowych ligach. Stykacie się z takimi problemami?

Oczywiście, nie możemy się mierzyć z największymi. Pracujemy na tym co mamy, na miarę naszych możliwości. Tyle co udaje się zrobić w czterech ścianach, czy jakieś bieganie czy siłownia w warunkach domowych… Tak w tej chwili pracujemy.

Ogólnopolska debata o obniżaniu pensji piłkarzy trwa, więc posłuchajmy głosu Mielca. Bo doszło do mnie, że wy drużynie niczego nie obniżyliście i że nie było nawet negocjacji. Chyba że to bzdura?

Na chwilę obecną tak, to prawda. Jeszcze nie rozmawialiśmy na ten temat z piłkarzami. Oczywiście mamy jakieś plany i będziemy w najbliższym czasie je przedstawiać zarówno sztabowi jak i zawodnikom. Czy to będzie obniżenie o 50 procent czy o 15 procent… Ciężko mi ocenić. Bo to oczywiście pracownicy muszą wyrazić zgodę. Sytuacja jest bardzo rozwojowa. Ale tak, przymierzamy się, mamy jakieś pomysły i będziemy starać się je przedstawiać w najbliższym czasie.

Liga nie gra od ponad pięciu tygodni. Mamy połowę kwietnia, ostatni mecz 1. ligi był 9 marca. Daliście piłkarzom tylko znak, że za marzec dostaniecie całość, a potem zobaczymy?

No… generalnie można tak powiedzieć. Skończyliśmy pracę w klubie koło połowy marca, do końca marca zawodnicy jeszcze mieli okazję wyjść na zewnątrz, biegać, korzystać z siłowni. Uważam, że ten marzec przepracowali, mimo że połowę marca zdalnie, poza klubem. Nasze stanowisko jest takie, że marzec uważamy za zamknięty i nie chcemy do niego wracać. A miesiąc kwiecień będzie rozważany, no i oczywiście każdy miesiąc, w którym nie będzie grania.

Zakładacie, że za kwiecień też zapłacicie drużynie całość wynagrodzeń? Że negocjacje nie będą toczyć się szybko i pomyślnie?

Ciężko mi odpowiedzieć, ponieważ te rozmowy się jeszcze nie zaczęły. Myślę, że w najbliższych dniach podejmę próby tych rozmów i będziemy wiedzieć dużo więcej – jakie będzie nastawienie piłkarzy. Bo teraz sobie tylko gdybamy. Ja liczę na zrozumienie wszystkich pracowników, zawodników i sztabu, że znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę też z tego, że w tej chwili kasa klubowa świeci pustką. Próbujemy łatać dziury, ale będzie bardzo ciężko. Liczę na zrozumienie i że w tym trudnym czasie się tymi kosztami podzielimy.  I tak nas w tej chwili nie stać, żeby zapłacić pensje za kwiecień.

Proszę tego nie odbierać jako atak…

Nie, nie. (śmiech)

Ale skoro mówi pan, że klubowa kasa świeci pustkami, to… dlaczego przez ponad miesiąc nawet nie zaczęliście rozmów z zawodnikami?

Założenie było takie, że czekaliśmy na rozwój sytuacji, jak podejdzie do tego rząd i jakie będą jeszcze obostrzenia. Myśleliśmy, że będzie luźniej i będzie można gdzieś trenować, wyjść do lasu czy na jakieś bulwary… Na razie nie ma takiej możliwości. Myśleliśmy, że przed świętami czy po świętach się więcej wyklaruje. No niestety idziemy w kierunku większych obostrzeń i stąd właśnie czekaliśmy do ostatniej chwili z tymi rozmowami. 

Kluby w 1. lidze szczególnie dużo za dzień meczowy nie zarabiają. Mam pytanie, ile faktycznie straciliście pieniędzy w czasie koronawirusa? Jak wygląda sytuacja ze sponsorami?

To jest tak… Dzień meczowy jest dla nas bogaty, na nasz stadion przychodzi dużo kibiców, więc to dla nas znaczące. Już nie mówiąc o meczu Pucharu Polski, na który wyprzedaliśmy cały stadion i mam nadzieję, że ten mecz w przyszłości się odbędzie. Także dzień meczowy to dla nas duża strata.

A jaka to kwota?

W tej chwili tak licząc plus minus to jest chyba coś około 50 tysięcy złotych z różnych wpływów. To dla nas spora kwota. 

Zarobek z dni meczowych to jedyne co straciliście?

Wielu rzeczy oficjalnie nie mogę powiedzieć, a dużo pism wpłynęło od sponsorów, aby pozmieniać świadczenia, doprecyzować albo skorygować umowę, ponieważ nie możemy w pełni tych świadczeń dawać sponsorom. Kilka takich pism mamy i w tej chwili jesteśmy na etapie negocjacji.

Trwa pandemia, niewiadoma dla każdej branży, ale tymczasem telewizja Polsat przedłużyła umowę na transmitowanie pierwszej ligi na kolejne trzy sezony. Jaki jest stan rzeczy, jeśli chodzi o transze telewizyjne?

Ostatnia transza telewizyjna jest w czerwcu. Nie mam oficjalnej informacji, czy ta transza wpłynie czy nie. 

A ile transz przychodzi do was podczas sezonu?

Różnie, bo prawa telewizyjne są mieszanie nieraz z wpływami z Fortuny, więc ciężko mi to określić. Wiem, że ta ostatnia transza ma być w czerwcu i wiem, że nie wiem jak z nią będzie.

Mówimy o lidze, która nie jest transmitowana w całości, oglądaliśmy w telewizji tylko dwa mecze w kolejce jesienią, od wiosny trzy.

W pierwszej lidze mamy tak, że nie ma możliwości, żeby każdy mecz był transmitowany w telewizji, więc prawa telewizyjne nie są rozdzielane indywidualnie na kluby, tylko to jest dzielone tak solidarnie, równo dla każdego. Bo to nie od nas, czyli klubów, zależy, który mecz będzie transmitowany. 

Jesteście na trzecim miejscu w tabeli, czyli na najwyższym barażowym. Ale przedstawmy sytuację: w 1. lidze zostało do rozegrania aż 12 kolejek sezonu zasadniczego, a potem mecze barażowe między zespołami z miejsc 3-6. Może zabraknąć terminów. Rozmawiałem z prezesem 1. ligi Marcinem Janickim i mówi, że jeśli nie zostaną rozegrane wszystkie mecze do końca sezonu zasadniczego, to nie ma mowy o barażach. Czyli możecie czuć się wygranymi? Normalnie trzecie miejsce nie daje awansu, tylko udział w barażach, a tak – możecie awansować jako trzeci zespół.

Ciężko wróżyć, może być rozegrana jedna kolejka czy dwie i sytuacja w tabeli może się odwrócić. Musimy być przygotowani na to, że jednak coś rozegramy. 

W waszym przypadku jest o tyle lepiej, że Stal ma pięć punktów przewagi nad czwartym Radomiakiem.

Ale jak wygramy jeden mecz i dogonimy czołową dwójkę, to zmieni postać rzeczy. Ciężko będzie rozegrać baraże. Ostatnia uchwała PZPN-u z marca, która zakłada awanse i spadki faktycznie wygląda tak, że udałoby nam się awansować z trzeciego miejsca. Ale nie wiemy jak będzie, różne głosy dochodzą z góry, oficjalne lub mniej oficjalne. Uważam, że jak będziemy chcieli zagrać sezon, tak jak prezes Boniek wspominał, że jest czas do 20 lipca, to kilka kolejek uda się rozegrać. Ale czy baraże?

Rozmawiacie z piłkarzami o przedłużeniu kontraktów? Bylibyście skłonni grać w lipcu?

Część kontraktów przedłuża nam się automatycznie w przypadku awansu. A część kontraktów nam się kończy w czerwcu i uważam, że powinna być jakaś ustawa PZPN-u, że umowy z piłkarzami zostaną przedłużone o ten kolejny miesiąc automatycznie. Bo ja sobie nie wyobrażam przedłużać umowy z zawodnikiem o jeden miesiąc, żeby dokończyć rozgrywki…

… i negocjować z każdym osobno?

Tak, dokładnie. Chcemy żeby większość zawodników została, ale są też tacy, którym kończą się umowy w czerwcu i nie chcemy ich z nimi przedłużyć. To będzie bardzo trudna sprawa. Liczę, że będzie uchwała z góry, że automatycznie o miesiąc jest przedłużony kontrakt. Wszystko pokaże czas i to, czy wirus będzie się rozwijał czy zanikał.

Rozmawiał Samuel Szczygielski 

Samuel Szczygielski

Opublikowane 15.04.2020 19:16 przez

Samuel Szczygielski

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
06.07.2020

Wachowski: Arka i Korona? W PZPN-ie nie przekręcaliśmy polskiej piłki i nie przekręcimy

Gościem w dzisiejszym poranku Weszło FM był Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek w PZPN. Co będzie ze spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną? Kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy, a kiedy pierwszej ligi? Czy jest szansa na VAR na zapleczu Ekstraklasy i jeśli tak, to od kiedy? Kto będzie sędziował mecze barażowe w 1. lidze? O tych […]
06.07.2020
Weszło
28.06.2020

“Rozpłakałem się w szatni. Jak już ma coś do mnie, to niech wyzywa mnie, a nie moją mamę, która walczy z rakiem”

Trash-talk to stały element piłki. Darcie się do ucha przy rzucie rożnym, śmianie się z przyrodzenia, obrażanie od najgorszych jest – jakkolwiek to brzmi – boiskową normą. Ale istnieją granice. Każdy wie, co wydarzyło się w Berlinie w 2006 roku. Co Marco Materazzi powiedział do Zinedine Zidane’a i jaki odwet zastosował Zizou. Bo jest jedna, […]
28.06.2020
Weszło
19.05.2020

Leci z Polski do Bredy, lecę z Bredy do Polski…

Tym razem patrząc w przyszłość udaliśmy się do… Niepołomic. A to dlatego, że w Puszczy występującej na zapleczu Ekstraklasy gra wypożyczony z holenderskiego NAC Breda Karol Niemczycki. Rocznik 1999, a historii do opowiadania już co niemiara, o czym zaraz się przekonacie. Debiut w Eredivisie już odhaczony, ale kolejne ciekawe wyzwania przed bohaterem naszego cyklu. A […]
19.05.2020
Weszło
15.05.2020

“Nie szukamy trenera, GKS Tychy będzie prowadził Ryszard Komornicki”

Leszek Bartnicki jako prezes GKS-u Tychy stanął przed poważnym wyzwaniem w dobie pandemii. Czy w czasie przerwy od rozgrywek jest sens szukać nowego trenera, czy jednak dyrektor sportowy Ryszard Komornicki powinien pociągnąć ten wózek do końca sezonu? Jak wyglądały testy na koronawirusa w pierwszej lidze od kulis? Kiedy wróci granie? O co zawalczą w Tychach […]
15.05.2020
Weszło
10.05.2020

Sport stanął, ale doping nie śpi

Jako redakcja Weszło mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu z Witoldem Bańką, prezydentem WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej. Temat dopingu jest niszowy, gdy nic się nie dzieje lub gdy… wydaje się, że nic się nie dzieje. A wystarczy jeden przykład piłkarza czy innego sportowca złapanego na dopingu i żyje tym całe środowisko. Chociażby jak było to […]
10.05.2020
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wawrzyn
Wawrzyn
1 rok temu

Ten koles na kazde szczegolowe pytanie odpowiada, ze nie wie albo trudno powiedziec. Jeszcze dodaje, ze po niecalym miesiacu zawieszenia nie maja kasuly na pensje. Juz lepiej niech zostana w 1 lidze. Z takimi asami poziomu eklapy nie podniesiemy…

Kloc
Kloc
1 rok temu
Reply to  Wawrzyn

Klub moze nie jest bogaty ale solidny wyplacil pewnsje za marzec w calosci nie obnizajac o 50 procent jak inne kluby wiec co ganoniu piszesz ,ze jest bankrutem .Jak jest bankrut to uslyszyszysz ze upadl klub a ,ze jest pustka w kasie to gamoniu jak ma byc kasa pelna jak klub niema dnia meczowego sponsorzy nie chca dawac pieniedzy i reklamy nie zapewni klub ,bo meczow niema i nie bedzie.Predzej upadnie Arka lub inny klub niz Stal Mielec .

Wawrzyn
Wawrzyn
1 rok temu
Reply to  Kloc

A gdzie napisalem ze bankrut?

Wawrzyn
Wawrzyn
1 rok temu
Reply to  Wawrzyn

O solidnosci klubu swiadczy jego plynnosc finansowa, a jak widac po tym wywiadzie dobrze to z tym nie jest. Kasa nie musi byc pelna po dwoch trzech tygodniach zawieszenia. Wystarczyloby zeby bylo zabezpieczenie na miesiac dwa, a tu publicznie sam prezes przyznaje, ze juz pusto. Smiech. Jeszcze nie potrafi odpowiedziec na bardziej szczegolowe pytania. Ale jak ma takich obroncow forumowych jak ty, to nie dziwne ze wygaduke takie madrosci.

Koral
Koral
11 miesięcy temu
Reply to  Wawrzyn

Co sie wypowiadasz jak nie jestes w temacie .Czlowieku nie jest tak zle jak mowi sa sponsorzy i glowny sponsor PGE i zawodnicy biora stypendia po 4.000 z miasta kazdy zamknij morde i nie wypisuj bajek ,ze on mowil ze kasa pusta to jego sprawa ale to nie jest prawda pieniadze sa jak napisalem sa sponsorzy sa stypendia zawodnicy bede pobierac pieniadze tyle w temacie.

Wojujący gimboteusz 2
Wojujący gimboteusz 2
11 miesięcy temu
Reply to  Koral

 koral – PGE, czyli państwowa spółka i stypendia od miasta, czy się stoi, czy się leży. Czyli komuna w Mielcu w pełni. Czyli Stal Mielec kibicowsko opowiada się za lewicą?

Buzz Astral
Buzz Astral
11 miesięcy temu

Te, gimboteusz ale ogarniasz, że w polskiej piłce to 80% klubów tak funkcjonuje?

Wojujący gimboteusz 2
Wojujący gimboteusz 2
11 miesięcy temu
Reply to  Buzz Astral

Buzz Astral – oczywiście, więc to oznacza, że każdy kibic, który to popiera, jest lewicowcem. Nie wystarczy się podrzeć “cześć i chwała bohaterom”, by mienić się prawicowcem.

Wawrzyn
Wawrzyn
11 miesięcy temu
Reply to  Koral

Hahaha. No jasne, to co prezes mowi nie ma znaczenie, tylko jakis kumaty cwok na forum, co poucza innych. Dziwne ze admin nie banuje takich burakow.

Takie kluby powinno sie spuszczac raz dwa i max 3-4 liga. Lepiej zeby ich mniej bylo, ale funkcjonowaly profesjonalnie na zdrowych ekonomicznych zasadach.

maciek
maciek
1 rok temu

Czy ziemia przestanie sie krecic z powodu niewyplacalnosci Stali Mielec? Nie takie potegi upadaly!

Jozio
Jozio
11 miesięcy temu
Reply to  maciek

Macius zebys ty nie upadl morde o asfalt lepiej sie martw o soebie niz o Stal Mielec i ty i twoje bezsensownne pisanie to jest katastrofa i nie wypisuj takich farmazonow.

maciek
maciek
1 rok temu
Zygi
Zygi
11 miesięcy temu
Reply to  maciek

Ale jestes baran Macius

ESCOBAR
ESCOBAR
11 miesięcy temu

Jak Prezes klubu może nie wiedzieć ile wpływa transz za prawa tv? To się nie miesza ze świadczeniami od Fortuny. To zupełnie dwie inne kwestie i osobne benefity. Wcale się nie dziwie, ze ledwo przędą jak nie wiedzą ile i skąd wpływa

Narcyzm
Narcyzm
11 miesięcy temu
Reply to  ESCOBAR

Nie musisz wiedziec ile wplywa nie dla psa kielbasa to jest tajemnica handlowa i tego nie musisz wiedziec on wie ile ma wpltnac tyle w temacie

Radek
Radek
11 miesięcy temu

Czy tylko ja mam wrażenie, że ten Pan jest nieudolny w tym co zawodowo robi????
– Nie wie ile transz dostaje z Polsatu, bo mu się mieszają z transzami z Fortuny;
– Liczy na ustawę z PZPN, tak jakby PZPN obradował na Wiejskiej;
– Nie mamy pieniędzy, ale z renegocjacjami kontraktów i zarządzaniem kryzysem czekamy co rząd powie, czy będzie można biegać po bulwarach i parkach????;

OMG

Smerf
Smerf
11 miesięcy temu
Reply to  Radek

Bedzie mozna biegac i nic wiecej .Nie bedzie juz grania sezonu juz nie dokoncza niestety tyle w temacie.Kasa jest i bedzie nie przezywaj Stal Mielec sobie poradzi i nie potrzeba twoich glupich komentarzy

taktak
taktak
11 miesięcy temu

– Nie wiem, nie jestem pewien, nie mam informacji, nie jestem w stanie odpowiedzieć.

To po co taki prezes?

Krzyszfof
Krzyszfof
11 miesięcy temu
Reply to  taktak

Zajmij sie swoim zyciem a sytuacja w Stali Mielec innych klubow w sytuacji dramatycznej jest kilka a Stal Mielec ma sie dobrze .

taktak
taktak
11 miesięcy temu
Reply to  Krzyszfof

Gościu pultasz się pod różnymi nazwami do każdego pod tym artykułem , zajmij się czymś pożyteczniejszym

Bykuwodzu
Bykuwodzu
11 miesięcy temu

A dlaczego kasa swieci pustka? Kto dal licencje tym dziadom?

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021