post Avatar

Opublikowane 15.04.2020 19:16 przez

Samuel Szczygielski

W kontekście dokończenia rozgrywek czy obniżania pensji piłkarzom słowo „Ekstraklasa” pada regularnie, po kilkaset razy dziennie. Rzadziej mówi się o 1. lidze, a wiele klubów z zaplecza będzie miał lub już ma duży problem finansowy. Okazuje się, że w klubie można się tym zająć bardziej lub mniej konkretnie. Tymczasem wychodzi, że „organizacja – Stal Mielec” to hasło nie takie pradawne i może odnosić się do dzisiejszych czasów. Dlaczego? Bez spojlerów na wstępie. Zapraszamy na wywiad z prezesem klubu, panem Jackiem Orłowskim.

Jak wygląda obecnie życie Stali – zawodników, pracowników, akademii?

No, generalnie muszę powiedzieć, że w tej chwili to w ogóle nie wygląda. Zawodnicy pracują indywidualnie w domach i na jakichś tam swoich podwórkach. To jest bardzo trudne. Pracują według rozpisek, gdzie codziennie zdają raporty do trenerów i do sztabu medycznego. Akademia nie pracuje praktycznie wcale, młodzież jest na kwarantannie. Czekamy na rozwój sytuacji. 

Często warunki domowe piłkarzy w 1. lidze nie są takie jak w Ekstraklasie, nie mówiąc już o topowych ligach. Stykacie się z takimi problemami?

Oczywiście, nie możemy się mierzyć z największymi. Pracujemy na tym co mamy, na miarę naszych możliwości. Tyle co udaje się zrobić w czterech ścianach, czy jakieś bieganie czy siłownia w warunkach domowych… Tak w tej chwili pracujemy.

Ogólnopolska debata o obniżaniu pensji piłkarzy trwa, więc posłuchajmy głosu Mielca. Bo doszło do mnie, że wy drużynie niczego nie obniżyliście i że nie było nawet negocjacji. Chyba że to bzdura?

Na chwilę obecną tak, to prawda. Jeszcze nie rozmawialiśmy na ten temat z piłkarzami. Oczywiście mamy jakieś plany i będziemy w najbliższym czasie je przedstawiać zarówno sztabowi jak i zawodnikom. Czy to będzie obniżenie o 50 procent czy o 15 procent… Ciężko mi ocenić. Bo to oczywiście pracownicy muszą wyrazić zgodę. Sytuacja jest bardzo rozwojowa. Ale tak, przymierzamy się, mamy jakieś pomysły i będziemy starać się je przedstawiać w najbliższym czasie.

Liga nie gra od ponad pięciu tygodni. Mamy połowę kwietnia, ostatni mecz 1. ligi był 9 marca. Daliście piłkarzom tylko znak, że za marzec dostaniecie całość, a potem zobaczymy?

No… generalnie można tak powiedzieć. Skończyliśmy pracę w klubie koło połowy marca, do końca marca zawodnicy jeszcze mieli okazję wyjść na zewnątrz, biegać, korzystać z siłowni. Uważam, że ten marzec przepracowali, mimo że połowę marca zdalnie, poza klubem. Nasze stanowisko jest takie, że marzec uważamy za zamknięty i nie chcemy do niego wracać. A miesiąc kwiecień będzie rozważany, no i oczywiście każdy miesiąc, w którym nie będzie grania.

Zakładacie, że za kwiecień też zapłacicie drużynie całość wynagrodzeń? Że negocjacje nie będą toczyć się szybko i pomyślnie?

Ciężko mi odpowiedzieć, ponieważ te rozmowy się jeszcze nie zaczęły. Myślę, że w najbliższych dniach podejmę próby tych rozmów i będziemy wiedzieć dużo więcej – jakie będzie nastawienie piłkarzy. Bo teraz sobie tylko gdybamy. Ja liczę na zrozumienie wszystkich pracowników, zawodników i sztabu, że znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę też z tego, że w tej chwili kasa klubowa świeci pustką. Próbujemy łatać dziury, ale będzie bardzo ciężko. Liczę na zrozumienie i że w tym trudnym czasie się tymi kosztami podzielimy.  I tak nas w tej chwili nie stać, żeby zapłacić pensje za kwiecień.

Proszę tego nie odbierać jako atak…

Nie, nie. (śmiech)

Ale skoro mówi pan, że klubowa kasa świeci pustkami, to… dlaczego przez ponad miesiąc nawet nie zaczęliście rozmów z zawodnikami?

Założenie było takie, że czekaliśmy na rozwój sytuacji, jak podejdzie do tego rząd i jakie będą jeszcze obostrzenia. Myśleliśmy, że będzie luźniej i będzie można gdzieś trenować, wyjść do lasu czy na jakieś bulwary… Na razie nie ma takiej możliwości. Myśleliśmy, że przed świętami czy po świętach się więcej wyklaruje. No niestety idziemy w kierunku większych obostrzeń i stąd właśnie czekaliśmy do ostatniej chwili z tymi rozmowami. 

Kluby w 1. lidze szczególnie dużo za dzień meczowy nie zarabiają. Mam pytanie, ile faktycznie straciliście pieniędzy w czasie koronawirusa? Jak wygląda sytuacja ze sponsorami?

To jest tak… Dzień meczowy jest dla nas bogaty, na nasz stadion przychodzi dużo kibiców, więc to dla nas znaczące. Już nie mówiąc o meczu Pucharu Polski, na który wyprzedaliśmy cały stadion i mam nadzieję, że ten mecz w przyszłości się odbędzie. Także dzień meczowy to dla nas duża strata.

A jaka to kwota?

W tej chwili tak licząc plus minus to jest chyba coś około 50 tysięcy złotych z różnych wpływów. To dla nas spora kwota. 

Zarobek z dni meczowych to jedyne co straciliście?

Wielu rzeczy oficjalnie nie mogę powiedzieć, a dużo pism wpłynęło od sponsorów, aby pozmieniać świadczenia, doprecyzować albo skorygować umowę, ponieważ nie możemy w pełni tych świadczeń dawać sponsorom. Kilka takich pism mamy i w tej chwili jesteśmy na etapie negocjacji.

Trwa pandemia, niewiadoma dla każdej branży, ale tymczasem telewizja Polsat przedłużyła umowę na transmitowanie pierwszej ligi na kolejne trzy sezony. Jaki jest stan rzeczy, jeśli chodzi o transze telewizyjne?

Ostatnia transza telewizyjna jest w czerwcu. Nie mam oficjalnej informacji, czy ta transza wpłynie czy nie. 

A ile transz przychodzi do was podczas sezonu?

Różnie, bo prawa telewizyjne są mieszanie nieraz z wpływami z Fortuny, więc ciężko mi to określić. Wiem, że ta ostatnia transza ma być w czerwcu i wiem, że nie wiem jak z nią będzie.

Mówimy o lidze, która nie jest transmitowana w całości, oglądaliśmy w telewizji tylko dwa mecze w kolejce jesienią, od wiosny trzy.

W pierwszej lidze mamy tak, że nie ma możliwości, żeby każdy mecz był transmitowany w telewizji, więc prawa telewizyjne nie są rozdzielane indywidualnie na kluby, tylko to jest dzielone tak solidarnie, równo dla każdego. Bo to nie od nas, czyli klubów, zależy, który mecz będzie transmitowany. 

Jesteście na trzecim miejscu w tabeli, czyli na najwyższym barażowym. Ale przedstawmy sytuację: w 1. lidze zostało do rozegrania aż 12 kolejek sezonu zasadniczego, a potem mecze barażowe między zespołami z miejsc 3-6. Może zabraknąć terminów. Rozmawiałem z prezesem 1. ligi Marcinem Janickim i mówi, że jeśli nie zostaną rozegrane wszystkie mecze do końca sezonu zasadniczego, to nie ma mowy o barażach. Czyli możecie czuć się wygranymi? Normalnie trzecie miejsce nie daje awansu, tylko udział w barażach, a tak – możecie awansować jako trzeci zespół.

Ciężko wróżyć, może być rozegrana jedna kolejka czy dwie i sytuacja w tabeli może się odwrócić. Musimy być przygotowani na to, że jednak coś rozegramy. 

W waszym przypadku jest o tyle lepiej, że Stal ma pięć punktów przewagi nad czwartym Radomiakiem.

Ale jak wygramy jeden mecz i dogonimy czołową dwójkę, to zmieni postać rzeczy. Ciężko będzie rozegrać baraże. Ostatnia uchwała PZPN-u z marca, która zakłada awanse i spadki faktycznie wygląda tak, że udałoby nam się awansować z trzeciego miejsca. Ale nie wiemy jak będzie, różne głosy dochodzą z góry, oficjalne lub mniej oficjalne. Uważam, że jak będziemy chcieli zagrać sezon, tak jak prezes Boniek wspominał, że jest czas do 20 lipca, to kilka kolejek uda się rozegrać. Ale czy baraże?

Rozmawiacie z piłkarzami o przedłużeniu kontraktów? Bylibyście skłonni grać w lipcu?

Część kontraktów przedłuża nam się automatycznie w przypadku awansu. A część kontraktów nam się kończy w czerwcu i uważam, że powinna być jakaś ustawa PZPN-u, że umowy z piłkarzami zostaną przedłużone o ten kolejny miesiąc automatycznie. Bo ja sobie nie wyobrażam przedłużać umowy z zawodnikiem o jeden miesiąc, żeby dokończyć rozgrywki…

… i negocjować z każdym osobno?

Tak, dokładnie. Chcemy żeby większość zawodników została, ale są też tacy, którym kończą się umowy w czerwcu i nie chcemy ich z nimi przedłużyć. To będzie bardzo trudna sprawa. Liczę, że będzie uchwała z góry, że automatycznie o miesiąc jest przedłużony kontrakt. Wszystko pokaże czas i to, czy wirus będzie się rozwijał czy zanikał.

Rozmawiał Samuel Szczygielski 

Opublikowane 15.04.2020 19:16 przez

Samuel Szczygielski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 26
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wawrzyn
Wawrzyn

Ten koles na kazde szczegolowe pytanie odpowiada, ze nie wie albo trudno powiedziec. Jeszcze dodaje, ze po niecalym miesiacu zawieszenia nie maja kasuly na pensje. Juz lepiej niech zostana w 1 lidze. Z takimi asami poziomu eklapy nie podniesiemy…

Kloc
Kloc

Klub moze nie jest bogaty ale solidny wyplacil pewnsje za marzec w calosci nie obnizajac o 50 procent jak inne kluby wiec co ganoniu piszesz ,ze jest bankrutem .Jak jest bankrut to uslyszyszysz ze upadl klub a ,ze jest pustka w kasie to gamoniu jak ma byc kasa pelna jak klub niema dnia meczowego sponsorzy nie chca dawac pieniedzy i reklamy nie zapewni klub ,bo meczow niema i nie bedzie.Predzej upadnie Arka lub inny klub niz Stal Mielec .

Wawrzyn
Wawrzyn

A gdzie napisalem ze bankrut?

Wawrzyn
Wawrzyn

O solidnosci klubu swiadczy jego plynnosc finansowa, a jak widac po tym wywiadzie dobrze to z tym nie jest. Kasa nie musi byc pelna po dwoch trzech tygodniach zawieszenia. Wystarczyloby zeby bylo zabezpieczenie na miesiac dwa, a tu publicznie sam prezes przyznaje, ze juz pusto. Smiech. Jeszcze nie potrafi odpowiedziec na bardziej szczegolowe pytania. Ale jak ma takich obroncow forumowych jak ty, to nie dziwne ze wygaduke takie madrosci.

Koral
Koral

Co sie wypowiadasz jak nie jestes w temacie .Czlowieku nie jest tak zle jak mowi sa sponsorzy i glowny sponsor PGE i zawodnicy biora stypendia po 4.000 z miasta kazdy zamknij morde i nie wypisuj bajek ,ze on mowil ze kasa pusta to jego sprawa ale to nie jest prawda pieniadze sa jak napisalem sa sponsorzy sa stypendia zawodnicy bede pobierac pieniadze tyle w temacie.

Wojujący gimboteusz 2
Wojujący gimboteusz 2

koral – PGE, czyli państwowa spółka i stypendia od miasta, czy się stoi, czy się leży. Czyli komuna w Mielcu w pełni. Czyli Stal Mielec kibicowsko opowiada się za lewicą?

Buzz Astral
Buzz Astral

Te, gimboteusz ale ogarniasz, że w polskiej piłce to 80% klubów tak funkcjonuje?

Wojujący gimboteusz 2
Wojujący gimboteusz 2

Buzz Astral – oczywiście, więc to oznacza, że każdy kibic, który to popiera, jest lewicowcem. Nie wystarczy się podrzeć „cześć i chwała bohaterom”, by mienić się prawicowcem.

Wawrzyn
Wawrzyn

Hahaha. No jasne, to co prezes mowi nie ma znaczenie, tylko jakis kumaty cwok na forum, co poucza innych. Dziwne ze admin nie banuje takich burakow.

Takie kluby powinno sie spuszczac raz dwa i max 3-4 liga. Lepiej zeby ich mniej bylo, ale funkcjonowaly profesjonalnie na zdrowych ekonomicznych zasadach.

maciek
maciek

Czy ziemia przestanie sie krecic z powodu niewyplacalnosci Stali Mielec? Nie takie potegi upadaly!

Jozio
Jozio

Macius zebys ty nie upadl morde o asfalt lepiej sie martw o soebie niz o Stal Mielec i ty i twoje bezsensownne pisanie to jest katastrofa i nie wypisuj takich farmazonow.

maciek
maciek

Zygi
Zygi

Ale jestes baran Macius

ESCOBAR
ESCOBAR

Jak Prezes klubu może nie wiedzieć ile wpływa transz za prawa tv? To się nie miesza ze świadczeniami od Fortuny. To zupełnie dwie inne kwestie i osobne benefity. Wcale się nie dziwie, ze ledwo przędą jak nie wiedzą ile i skąd wpływa

Narcyzm
Narcyzm

Nie musisz wiedziec ile wplywa nie dla psa kielbasa to jest tajemnica handlowa i tego nie musisz wiedziec on wie ile ma wpltnac tyle w temacie

Radek
Radek

Czy tylko ja mam wrażenie, że ten Pan jest nieudolny w tym co zawodowo robi????
– Nie wie ile transz dostaje z Polsatu, bo mu się mieszają z transzami z Fortuny;
– Liczy na ustawę z PZPN, tak jakby PZPN obradował na Wiejskiej;
– Nie mamy pieniędzy, ale z renegocjacjami kontraktów i zarządzaniem kryzysem czekamy co rząd powie, czy będzie można biegać po bulwarach i parkach????;

OMG

Smerf
Smerf

Bedzie mozna biegac i nic wiecej .Nie bedzie juz grania sezonu juz nie dokoncza niestety tyle w temacie.Kasa jest i bedzie nie przezywaj Stal Mielec sobie poradzi i nie potrzeba twoich glupich komentarzy

taktak
taktak

– Nie wiem, nie jestem pewien, nie mam informacji, nie jestem w stanie odpowiedzieć.

To po co taki prezes?

Krzyszfof
Krzyszfof

Zajmij sie swoim zyciem a sytuacja w Stali Mielec innych klubow w sytuacji dramatycznej jest kilka a Stal Mielec ma sie dobrze .

taktak
taktak

Gościu pultasz się pod różnymi nazwami do każdego pod tym artykułem , zajmij się czymś pożyteczniejszym

Bykuwodzu
Bykuwodzu

A dlaczego kasa swieci pustka? Kto dal licencje tym dziadom?

Weszło
21.10.2020

Hansi Flick znów odpalił bawarski walec. Atletico bez szans z Bayernem

To, że Atletico specjalizuje się w zakładaniu rywalom kagańca, wie nawet wuja, który na Wigilii mówi, że Nawałka jak był taki był, ale wyniki miał. W tym sezonie Rojiblancos też stracili tylko jedną bramkę. Ale przyjeżdżają na Bayern i wyglądają jak chłopaki z 3A, którym 7B łaskawie pozwoliła ze sobą zagrać, bo młodsi przynieśli piłkę.  […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Mecz, który zdarzył się półtora roku za późno

To nie nie jest stetryczałe, zdziadziałe, zgorzkniałe gadanie, że kiedyś to były czasy, a teraz to nie ma czasów. No ale weźmy to na zdrowy rozum. Ten mecz powinien zdarzyć się półtora roku wcześniej. Mieliśmy sezon 2018/19. Ekscytujący, pełen młodocianej fantazji Ajax, jeszcze z De Jongiem, De Ligtem, Zieychem, van de Beekiem, pokonywał kolejne przeszkody […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Czwartek w Weszło.FM!

W czwartek o poranku w „Dwójce bez sternika” przywitają Was Wojciech Piela i Dariusz Urbanowicz. Głównym tematem audycji będzie oczywiście Liga Mistrzów i Liga Europy, a gościem będzie Adam Drygalski, który opowie o poznańskich skarbach miasta. Ponadto usłyszycie rozmowy z Żelisławem Żyżyńskim i Maciejem Szmigielskim. O 10 w audycji „Kierunek Tokio” wywiad ze świeżo upieczonym […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Dzieciarnia z Szachtara już ma miejsce w historii

Jeśli coś z epoki koronawirusowej ma piłce pozostać poza bliznami i wciąż otwartymi ranami, to właśnie wspomnienia z takich spotkań. W „normalnych” okolicznościach Szachtar nigdy by sobie na to nie pozwolił, nigdy nie wyszedłby na terenach Realu Madryt rezerwowym składem, nigdy nie dałby szansy od razu siedmiu młodocianym zawodnikom. Dziś zrobił to z konieczności, w […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Śląsku, jak nie chce ci się grać na wyjazdach, to powiedz

Znacie takich ludzi, którzy generalnie są spoko, można się z nimi spotkać, pogadać, ale zawsze nalegają, żeby spotkać się u nich w domu? A jak już mają gdzieś wyjść, ruszyć dupę, to niby się zgadzają, a tak naprawdę są naburmuszeni cały wieczór jakby robili wielką łaskę? Otóż tak jest ze Śląskiem Wrocław. Śląsku, jak ci […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: gdzie jest dobra forma Arki?

Arkadiusz Kasperkiewicz ma sporo miejsca w środku pola, może zagrać w lewo, w prawo, do tyłu, do przodu, no pełen zestaw, jeśli jesteś poważnym piłkarzem. Kasperkiewicz podaje w aut. Ale nawet nie będziemy go specjalnie cisnąć, bo ta sytuacja jest bardzo przydatna. Pokazuje bowiem, w jakiej dyspozycji była w Arka w tym meczu i w […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

„Jeśli Benfica zagra najsilniejszym składem, to strzeli trzy-cztery gole i wróci do siebie”

– Na miejscu Lecha szukałbym swoich szans przy stałych fragmentach gry. Portugalczycy mają problem z bronieniem się przy rzutach rożnych. W poprzednim sezonie stracili tak bodajże dwanaście bramek. Często słabsze zespoły w lidze nastawiały się właśnie na stałe fragmenty gry i zdarzało się, że Benfica gubiła tak punkty. Były nawet pomysły, by zespół bronił się […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Permanentna rewolucja trwa, a wyników brak. Fatalny początek Zagłębia Sosnowiec

Słowo „stabilizacja” przestało mieć jakikolwiek związek z Zagłębiem Sosnowiec, kiedy klub próbując ratować Ekstraklasę w sezonie 2018/2019, postanowił przejść przez zimowe okienko transferowe w awanturniczy sposób. Zaczęła się wtedy przy Ludowej permanentna rewolucja, której nie powstydziłby się Lew Trocki. Efekty: mizerne. I cóż, Zagłębie również źle weszło w ten sezon. ZNÓW REWOLUCJA Postanowiono na niesprawdzany […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Udany wtorek w bukmacherce – 75% trafionych typów!

Są takie dni, że wszyscy mówią mi, że jestem gościem – rapował kiedyś Eis i my chętnie „Najlepsze dni” sobie dziś odpalimy, bo mamy się czym chwalić. Nasze wtorkowe typy na Ligę Mistrzów co prawda nie sprawiły, że pakujemy manatki na Wyspy Zielonego Przylądka, ale agroturystyka na Mazurach też brzmi nieźle. Mówiąc krótko: 6/8 trafionych […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

MELODROMA: Niebezpieczne związki Jorge Mendesa (część II)

W poniedziałek opublikowaliśmy pierwszą część opowieści, w której główną rolę odgrywa Jorge Mendes, menedżer Cristiano Ronaldo i agent, który trzęsie piłkarskim światem. Pora na jej drugą część, więc jeśli przegapiliście poprzedni odcinek, nadrabiajcie zaległości, a jeśli czekacie na kontynuację, to zapraszamy. Naprawdę warto.  *** Gestao de Carreiras de Profissionais Desportivos, S.A. czyli Gestifute narodziło się […]
21.10.2020
Francja
21.10.2020

Wojna o pieniądze z praw telewizyjnych we Francji. Szykuje się kryzys w Ligue 1?

Trwa naprawdę potężna awantura na szczytach francuskiego futbolu. Chińsko-hiszpańska platforma Mediapro, która wykupiła prawa do transmitowania większości meczów Ligue 1, wstrzymała zapłatę i postawiła kluby pod ścianą, żądając renegocjowania umowy. Na razie liga ratuje się kredytami, lecz długo w taki sposób nie pociągnie, bo i tak ledwie przetrwała przedwczesne zakończenie sezonu 2019/20. Jednak końca sporu […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Trzy osoby, od których może zależeć jesień Legii Warszawa

Czy ta jesień jest jeszcze do uratowania w wykonaniu Legii Warszawa? I tak, i nie. Pewnych rzeczy już naprawić się nie da, zostały utracone bezpowrotnie. To pieniądze z fazy grupowej europejskich pucharów. To jakaś część kwoty za Michała Karbownika, bo nie ma wątpliwości, że można było targować się ostrzej ze świadomością nadchodzących meczów na międzynarodowej […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Kto wskrzesi w sobie większy entuzjazm, czyli Liga Mistrzów dla głodnych sukcesu

Liga Mistrzów to nienażarta bestia. Grzeje zawsze. Niezależnie od okoliczności i codzienności.  Jeszcze w sierpniu kończyła się poprzednia edycja, wczoraj zaczęła się nowa, a teraz już rusza galopem na dobre. I dalej jara tak samo, bo to futbol na elitarnym poziomie, w którym ciągle coś się dzieje. Możemy tylko stawiać pytania: czy Real stać na […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Antonio Conte i Liga Mistrzów – czas na kolejne podejście

Plotki głoszą, że przed pierwszym meczem Ligi Mistrzów Antonio Conte przez tydzień pił tylko melisę. Wiadomo, że włoski trener ma ogromny problem z tymi rozgrywkami, a ich start będzie dla niego wymagający. Pierwszym rywalem „Nerazzurrich” będzie bowiem Borussia Moenchengladbach. Biorąc pod uwagę, że w grupie B grają także Real oraz Szachtar, każda wpadka może być […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Ajax skorzysta na problemach Liverpoolu?

Ajax Amsterdam kontra Liverpool. Mecz, który po samym przeczytaniu nazw drużyn robi wrażenie. Dziś jednak nie musi to być starcie gigantów. „The Reds” bez Virgila van Dijka, Ajax natomiast nie jest już tak mocny, jak wtedy, gdy dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Mimo wszystko jednak spojrzymy na to spotkanie przychylnym okiem i obstawimy go w […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

„Człowieku, teraz się z koła środkowego nie wychodzi”. Paweł Kryszałowicz wrócił na boisko

Byli piłkarze kopiący amatorsko w niższych ligach nie są niczym zaskakującym, zdarza się to przecież i reprezentantom Polski. Powrotu na boisko 33-krotnego reprezentanta Polski Pawła Kryszałowicza spodziewać się było jednak trudniej. Były napastnik Amiki Wronki ma 46 lat, w piłkę skończył grać przed dekadą, a niedawno zmagał się przecież z ciężką chorobą. Ale wrócił na […]
21.10.2020
Blogi i felietony
21.10.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Nie chcę zapeszać, ale wszystko wskazuje na to, że właśnie dołączyłem do grona ozdrowieńców. Jutro kończy się moja kwarantanna związana z koronawirusem, po kaszlu, gorączce, utracie smaku i węchu, pozytywnym teście i znowu kaszlu nie ma już właściwie śladu. Jednocześnie kończy się kwarantanna mojej żony i obu synów, którzy również przeszli przez zakażenie – między […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Raków uzgodnił z piłkarzami premie za mistrzostwo Polski

– Kilka dni temu rozmawialiśmy z prezesem Rakowa Wojciechem Cyganem i zapytaliśmy go, czy w regulaminie premii zawodników i trenerów jego klubu jest bonus za zdobycie mistrzostwa Polski. Okazuje się, że taki zapis istnieje.– Mamy coś takiego, ale uspokoję wszystkich – my nie zwariowaliśmy, po prostu przed każdym sezonem określamy regulamin premii tak, żeby być […]
21.10.2020