post
Michał Kołkowski

Opublikowane 24.03.2020 15:32 przez

Michał Kołkowski

– Nasz projekt może nie być na tu i teraz. Ale może się okazać, że od lipca czy sierpnia zastosowanie tych rozwiązań będzie jedynym wyjściem, by rozpocząć w Polsce kolejny sezon ligowy – mówi Wojciech Cygan, prezes Rakowa Częstochowa. Ze strony beniaminka Ekstraklasy wypłynęła bardzo ciekawa koncepcja dokończenia rozgrywek ligowych. Prezes opowiedział o niej na antenie radia Weszło FM. My przygotowaliśmy tekstowy zapis tej rozmowy.

***

Proszę na początek wytłumaczyć raz jeszcze dla jasności, na czym polega wasza propozycja. Jakie są główne założenia?

To jest wstępna koncepcja, a nie pomysł dopracowany we wszystkich szczegółach. W tej chwili główną przeszkodą w rozgrywaniu Ekstraklasy jest obecne brzmienie rozporządzenia ministra zdrowia, które pewnych rzeczy zakazuje. Natomiast sam pomysł zasadza się na tym, żebyśmy rozważyli możliwość wynajęcia kilku hoteli na terenie kraju, gdzie przebywali zawodnicy klubów Ekstraklasy, pozostając w kwarantannie. W miarę możliwości – regularnie badani. Potem w odstępie kilkudniowym przez sześć tygodni rozegraliby pozostałe kolejki ligowe na stadionach z odpowiednio przygotowaną płytą boiska. Zaplecze związane z trybunami ma drugorzędne znaczenie – kibiców i tak na tych meczach by nie było.

To są takie podstawowe założenia tego pomysłu, choć wymaga on dopracowania. Przede wszystkim jeżeli chodzi o pewien nadzór epidemiczno-sanitarny. Zrealizowanie tego projektu będzie możliwy tylko w przypadku, gdy obecne przepisy zostaną złagodzone. No i trzecia uwaga, też istotna. Może to nie jest plan na dziś czy na jutro, ale za jakiś czas może nie być wyjścia i trzeba będzie się uciec do takich rozwiązań.

Pewnie bliżej kwietnia, na razie i tak wiemy, że do końca kwietnia nie zagramy. Na ten moment nie możemy się oficjalnie zgromadzać.

Dlatego proszę myśleć o tej koncepcji jako o pewnym pomyśle do wypracowania. Być może do wprowadzenia za miesiąc, za dwa, za cztery. Jeżeli się okaże, że sytuacja będzie się uspokajała, ale nie na tyle, by przywrócić normalne rozgrywki. Może wtedy będzie odpowiedni moment na to, by nasz pomysł zastosować. Nie mówimy, że jest to rozwiązanie idealne, gotowe i do wprowadzenia w najbliższych dniach.

Pierwszym etapem miałaby być obowiązkowa kwarantanna ludzi klubów i pracowników hoteli. Potem przewidujecie testy na obecność koronawirusa. Jak to technicznie zorganizować?

Zdajemy sobie sprawę, że to trudne. Nie jesteśmy oderwani od rzeczywistości, śledzimy najnowsze doniesienia medialne. Widzimy, że dostępność tych testów jest problemem. To nie jest temat do rozwiązania w najbliższych dniach. Natomiast być może w przyszłości pojawią się nowe opcje ze względu na rozwój laboratorium i metod walki z wirusem. Nie jestem specjalistą od epidemii, ale być może taka możliwość się pojawi.

Co z ludźmi odpowiadającymi za realizację transmisji i innymi pracownikami obsługi meczowej?

Nie wszyscy pracownicy mają jakikolwiek kontakt z zawodnikami. Na przykład  kamerzyści, którzy po prostu ustawiają się w konkretnym miejscu, z dala od piłkarzy i sztabów szkoleniowych. W innych przypadkach pewnie trzeba by było poddać ludzi proponowanemu przez nas reżimowi. Ale powtarzam – to tylko pomysł, nie gotowe rozwiązanie.

Pojawia się kwota waszego pomysłu – 25 milionów złotych. Konsultowaliście to już z klubami?

Rozmawialiśmy z prezesami. W pierwszej kolejności każdy mówi – to jest trudne, nierealne. Każdy w pierwszej chwili reaguje wątpliwościami. Ale wielu prezesów nie zamyka się na tę koncepcję. Chcą ją przemyśleć, zgłosić swoje uwagi. Mamy trudny moment. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w każdym klubie chociaż jedna osoba zastanowiła się na spokojnie, co zrobić, żeby przygotować się na grę w nowych realiach. Możliwe, że nasz projekt – może na zmienionych zasadach, może w innej formule – będzie musiał prędzej czy później być wprowadzony, bo innego wyjścia nie będzie.

Braliście pod uwagę opinie ekspertów, epidemiologów?

Podstawowe założenie tej koncepcji to dbałość o zdrowie, od tego nie odstępujemy. Zrealizowanie naszego pomysłu musi się wiązać z poluzowaniem przepisów. To oznacza, że ktoś w Ministerstwie Zdrowia i w Sanepidzie uzna, że sytuacja nie jest już tak niebezpieczna jak wcześniej. Nie mówimy: “Panowie, pakujcie się w piątek i jedziemy na kwarantannę”. Podpieramy się analizami, które muszą wypływać przede wszystkim ze strony organów władzy.

W piłkarskiej rodzinie jest generalnie nastawienie, że trzeba już myśleć o anulowaniu sezonu?

Każdy klub patrzy na swój interes w tym wszystkim, ale z moich rozmów z większością prezesów wynika, że kluby mają nadzieję, iż przynajmniej trzydzieści kolejek uda się rozegrać. Czy to jest nadzieja płonna? Tego nie wiemy. My wrzucamy pod rozwagę, pod analizę coś, co za jakiś czas być może będzie musiało być zastosowane. A może nie i zostaniemy zapamiętani jako ci, którzy postanowili się głośniej odezwać zamiast siedzieć cicho.

Kwestie sportowe są waszą motywacją, czy chodzi tylko o finanse?

Jednego i drugiego nie da się odłączyć. Nie odejdziemy od tego, że najważniejsze jest zdrowie zawodników, ale aspekt finansowy jest bardzo istotny. Każdy klub analizuje swoje straty związane z biletami, sponsorami. Do tego dochodzi ostatnia transza z kontraktu telewizyjnego. Samej podstawy około 1,5 miliona dla klubu z takiej półki jak Raków. Proszę zwrócić uwagę na jeszcze jedna rzecz – jeśli nasza koncepcja zostałaby w takiej czy innej formie wprowadzona w życie, to nie tylko zyskujemy my, bo gramy i kibice, bo oglądają. Nakręcamy w ten sposób koniunkturę. Choćby w tych ośrodkach. Choćby wśród tych ludzi, którzy wezmą w tym udział. To będzie miało swoją wartość. Poza tym – jeżeli jako Polska będziemy w tej trudnej sytuacji najlepiej zorganizowani i najbardziej pomysłowi, to możemy jeszcze na tym wszystkim coś zyskać. Znam ludzi, którzy dzisiaj pasjonują się rozgrywkami ligi białoruskiej. Może ktoś z innych krajów zaciekawiłby się rozgrywkami ligi polskiej? To wielopłaszczyznowy temat.

Nasz projekt może nie być na tu i teraz. Ale może się okazać, że od lipca czy sierpnia zastosowanie tych rozwiązań będzie jedynym wyjściem, by rozpocząć w Polsce kolejny sezon ligowy.

Czwartek będzie istotny. Wasza propozycja zostanie przedyskutowana na poziomie Ekstraklasy.

Proszę pamiętać – my tę koncepcję stworzyliśmy, przekazaliśmy do Ekstraklasy i do klubów. To są zręby. My możemy być teraz tylko ciałem doradczym, przedstawiać dodatkowe założenia. W tej chwili wszystko będzie poddawane jakimś pracom, jeżeli zdecydują się na to Ekstraklasa i kluby. Ale nie spodziewam się, że w czwartek nastąpią jakieś radykalne decyzje. Poznamy tylko opinię ludzi odpowiedzialnych za logistykę rozgrywek.

rozmawiał WOJCIECH PIELA

fot. 400mm.pl

Michał Kołkowski

Za cel obrał sobie sportretowanie wszystkich kultowych zawodników przełomu XX i XXI wieku i z każdym tygodniem jest coraz bliżej wykonania tej misji. Jego twórczość przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy preferują obszerniejsze lektury. Wiele materiałów poświęconych angielskiemu i włoskiemu futbolowi, kilka gigantycznych rankingów, a okazjonalnie także opowieści ze świata NBA. Poza tym – sporo tekstów, wywiadów i reportaży o pomorskiej piłce. Na antenie Weszło FM regularnie słychać go w audycji #KiedyśToByło.

Opublikowane 24.03.2020 15:32 przez

Michał Kołkowski

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło Extra
12.04.2021

“Cyberpunk 2077 jest wyłomem w wizerunku CD Projektu”

– W Polsce generalnie lubimy zamieniać pracę w grę. Lubimy realizm. Wielkie kosmiczne sagi, historie o super-żołnierzach – to jest domena takich krajów jak USA czy Australia. Nie mówię, że nie ma u nas miłośników science-fiction czy fantasty, ale polski gracz docenia gry z tych gatunków, o ile jest w nich choć odrobina brudu i […]
12.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło Extra
09.04.2021

“Rywalizacja USA i Chin to mecz drużyn, które różnią się pod każdym względem”

– Kiedy dochodzimy do momentu – na przykład w związku z mistrzostwami świata w Katarze albo klękaniem przed meczami – gdy od sportowców zaczyna się oczekiwać politycznych deklaracji, to znaczy, że doszło do pomieszania pojęć. Wydaje mi się, że musimy coś z tym zrobić, inaczej sport jaki znamy po prostu ulegnie w tak wielkim stopniu […]
09.04.2021
Weszło
08.04.2021

Sobolewski odchodzi. Jak zapamiętamy jego Wisłę Płock?

Radosław Sobolewski podczas konferencji prasowej przed meczem z Pogonią poinformował nieoczekiwanie, że wraz z końcem sezonu odejdzie ze stanowiska szkoleniowca Wisły Płock. Z czego tę kadencję zapamiętamy? Stawiamy tak fundamentalne i banalne w gruncie rzeczy pytanie, a jednak odpowiedź wcale nie jest oczywista. Nie chcemy się tutaj wyzłośliwiać i twierdzić, że Sobolewski w Płocku nie […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

Furiat, terrorysta, cudotwórca. Historia Olivera Kahna

Wydzierał się tak, że napastnicy bali się zbliżać do jego bramki, by przypadkiem nie ogłuchnąć. Obrońców swojego zespołu nie tylko w sposób obelżywy rugał za popełniane błędy, ale niekiedy szedł o krok dalej i sprzedawał im kopniaki w cztery litery albo ostrzegawcze ciosy w potylicę. Nie miał taryfy ulgowej dla rywali, nawet jeśli byli to […]
07.04.2021
Kopalnie talentów
06.04.2021

Rafał Augustyniak – reprezentant Polski za 800 złotych | KOPALNIA TALENTÓW

Kiedy był nastolatkiem, prezes Pogoni Zduńska Wola mocno się wahał, czy warto w niego inwestować 800 złotych. Kiedy przechodził do Widzewa Łódź, to w pakiecie z Mariuszem Stępińskim, jako ten mniej utalentowany. Wreszcie – kiedy w wieku 25 lat występował na poziomie pierwszoligowym, niewielu przypuszczało, że uda mu się jeszcze zrobić dużą karierę. Tymczasem Rafał […]
06.04.2021
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
szabloc
szabloc (@szabloc)
1 rok temu

Co za niedorzeczny pomysł zresztą zerżnięty od Niemców. Tam już to im przeszło. Zresztą niezgodny z regulaminem rozgrywek. Proponuje to klub który i tak nie gra w swoim mieście . To wszystko im jedno gdzie będą grali a przy pustych trybunach to nawet lepiej. Igrzyska Olimpijskie już przełożyli a oni się martwią , żeby nawet po trupach dokończyć wątpliwe jakości widowiska. To tak jakby Teatr Miejski z Wygwizdowa kończył swój sezon przy pustych trybunach bo widzów nie wpuszczają ale za to pokazują w TV , by dostać subwencje z miasta nie licząc się ze zdrowiem pracowników. Jeszcze nie wiadomo czy w wiodących ligach zakończą rozgrywki? Wszystko wskazuje że nie. Nie będzie tam mistrzów to UEFA zapewne anuluje sezon bo swoich rozgrywek też nie dokończy. Tam jest głos decydujący . Przed kim się będziemy szczycić , że jesteśmy lepsi od Białorusinów. Raczej będą się z nas nabijać a to nie powód do dumy. Czekajmy na ruch UEFA , chociaż nie uważam tamtych ludzi za alfę i omegę ale oni wyznaczą na jakich zasadach odbędzie się zgłaszanie klubów w ich rozgrywkach i z którego sezonu. Rozpoczną się one zapewne później niż zwykle i na pewno będą okrojone a może nawet rozpoczną je wiosną 21.

ronnie3000
ronnie3000 (@ronnie3000)
1 rok temu
Reply to  szabloc

Nie podniecaj się tak, to po pierwsze. Do rozwiązania jakiegokolwiek problemu potrzebni są ludzie z inicjatywą to dwa. Też uważam że to nierealne, ale nie mam zamiaru krytykować kogoś za to, że cokolwiek proponuje w sytuacji gdzie nikt nie wie co robić… to po trzecie. Po czwarte gdyby wszyscy mieli takie podejście jak Ty pewnie dalej byśmy mieszkali na drzewach.

szabloc
szabloc (@szabloc)
1 rok temu
Reply to  ronnie3000

Jeżeli uważasz że się podniecam masz prawo do krytyki, to po pierwsze. Ja do sytuacji tej która jest aktualnie w Polsce podchodzę pragmatycznie tak jak jest zalecane. Chyba tego człowieka z tym niedorzecznym pomysłem nie dajesz za przykład kogoś z inicjatywą ? Powielanie przez kogoś pomysłu którzy wymyślili w Niemczech ,a który tam został obalony przez wirusologa trzy dni temu i jako niedorzeczny upadł i nikt już o nim nie wspomina za Odrą. Wyskakuje jak królik z kapelusza Człowieka z Częstochowy powielił głupotę Niemców a ty go uważasz za kogoś z inicjatywą. Przecież na wiorstę czuć że człowiek coś proponuje dla samego proponowania nie mające odniesienia do rzeczywistości to po trzecie. Co z tego, że nie mieszkasz na drzewie , bo z takim podejście jakie Ty masz (mam nadzieje tylko w tej sprawie) to nasi kuzyni naczelni nie czują już wstydu że jednak zostali na drzewach to po czwarte.

sopco
sopco (@sopco)
1 rok temu

2 miesiące bez ciurlania, tylko stary trep to mógł wymyślić, chyba, że im burdel wstawią w hotelach ale skąd zdrowy świeży cymes brać? już wam wybiłem ten pomysł z głowy? dziękuje dobranoc

MarioG
MarioG (@mariog)
1 rok temu

Pomysł zajebant od Niemców. Nie będzie grania nawet przez pół roku. Wybuduj stadion zamiast robić kopiuj/wklej.

rederik33
rederik33 (@rederik33)
1 rok temu

Głupi pomysł. Wygląda jak skok na kasę. Siłą chcą wyrwać pieniądze za prawa do tramsisji TV. Mecz przy cichych i pustych trybunach słabo się ogląda nawet w technologii 4K. Powinni zakończyć sezon. I tak legia mistrzem jak powiedział docent Furman! Kluby powinni obciąć kasę piłkarzom o połowę za ten czas. Powinno wystarczyć na przetrwanie pandemii.

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021