post

Opublikowane 30.05.2017 15:58 przez

redakcja

To były teksty, które wstrząsnęły polską piłką. Ich autor, bardziej bezkompromisowy niż Bruce Willis we wszystkich częściach „Szklanej pułapki” razem wziętych, starał się w oparciu o własną historię wypunktować wszystkie patologie rodzimej kopanej. Od układów, przez doping, aż po samo granie w Wielki Piątek. Bez brania jeńców czy też może bardziej bez negocjacji z terrorystami – na stole wylądowała brutalna, brzydka prawda. Jeśli ją przegapiliście, to pierwszą część znajdziecie TUTAJ, a drugą W TYM MIEJSCU. Wrażliwym odradzamy. 

Okej, teraz kilka słów bez szydery. Na Erwina Saka wpadliśmy kilka lat temu, gdy pisaliśmy o wyjątkowo słabych praktykach Stomilu Olsztyn w stosunku do piłkarzy. Skontaktowaliśmy się z nim, by opowiedział, jak klub wyznaczał mu treningi w dniu ślubu i tak dalej. Chyba się trochę wtedy nie zrozumieliśmy, bo po pewnym czasie dostaliśmy od niego maila z gigantycznym wywiadem, który przeprowadził sam ze sobą. Część z pytań wymyślił, część pozwolił nam dopisać. No absurd, ale gdy przeczytaliśmy całość, uznaliśmy, że wy też powinniście. Bo, po pierwsze, trzeba Erwinowi oddać, że całkiem fajnie pisze, wystarczy wprowadzić trochę poprawek technicznych. Po drugie – to, co chce przekazać, powoduje, że mamy mieszane odczucia. A w zasadzie bardziej chodzi o nutkę wątpliwości. Bo naprawdę wszystko wskazuje na to, że Erwin jest po prostu gościem – lekkim, może nawet pozytywnym świrem? – z bujną wyobraźnią (jako bramkarza nie potrafimy ocenić), któremu bardzo spodobał się sposób, w który zaistniał. No co kto lubi, choć to oczywiście słabe i niepoważne (ale też „bekotwórcze”). Jednak pewnie ziarenko prawdy w tych jego wszystkich opowieściach również jest, w czym utwierdziło nas kilkanaście (kilkadziesiąt?) waszych komentarzy, w których przekonywaliście, że wy przeżyliście lub wasi znajomi przeżyli coś podobnego.

Dziś Erwin podesłał część trzecią swojej opowieści. Potraktujcie to, jak chcecie.

***

***

Pewnie wszyscy myślą, że już się poddałem.
Zawsze walczę do końca i nigdy się nie poddaję!
Nawet jeśli coś wydaje się na poziomie cudu.

Po pierwszym artykule zgłosiła się do mnie z prośbą o wywiad Piłka Nożna. Po drugim dostałem propozycję zrobienia ze mną materiału w First Eleven przed meczem Ligi Mistrzów Real – Legia. Z pytaniem: Czy naprawdę sądzę, że dam radę kiedyś zagrać w Legii?

To oczywiście miłe, że ktoś się mną interesuje, szczególnie że potem na tym portalu ukazały się wywiady z Cezarym Kucharskim i Dariuszem Mioduskim. Natomiast uważam, że najpierw trzeba osiągnąć sukces, a dopiero potem dawać wywiady. Dlatego zdecydowałem, że dopóki nie będę bramkarzem nr 1 w Legii, to nie zamierzam udzielać wywiadów.

Po drugie w moim ekstremalnym przypadku wywiad jest zbyt słabą formą przekazu.

Po trzecie wszystko musi być we właściwym czasie.

W ostatnim artykule napisałem, że pokażę jak z Łęcznej robi się Legię, ale widocznie moja propozycja onieśmieliła Górnika i „Fucking Polaka”. Nie dziwię się, dlaczego na stadion przychodzi mało kibiców skoro nie biorą zawodników z regionu, którzy dodatkowo mają większy potencjał od tych, których ściągają. To tak jakby w Legii wzięli zagranicznego zawodnika zamiast lepszego polskiego bramkarza. Z drugiej strony jestem przekonany, że gdyby prezesem Górnika był Bogusław Leśnodorski, to klub dogadałby się z kibicami i stadion w Łęcznej byłby pełny. Pytam: z kim i czym kibice mają się utożsamiać?

Wspomniałem, że mają odpowiedniego trenera bramkarzy, z którym mógłbym zrobić Legię. Od razu zrezygnowali z dwóch bramkarzy zagranicznych, wzięli młodego Polaka i drugiego w moim wieku, co w Pucharze Polski puścił 7 karnych zamiast Erwina Saka, który potrafi obronić 7 karnych w sezonie. Pewnie są kozakami… ale uśmiechnąłem się tylko bo i tak wiem, że nie dostaną za żadnego z nich od Legii nawet 1 euro.

Legia potrzebuje w bramce Polaka, który jest ukształtowany, a przede wszystkim był w zagranicznym klubie funkcjonującym na podobnym poziomie co Legia. Arkadiusz też powinien być tego świadomy, ale niestety w Łęcznej zatracił swoją tożsamość. Zaczął zmieniać zdanie w zasadniczych kwestiach, jego przewidywania są kompletnie nietrafione i ogólnie sieje kit. Nie był zwolennikiem Fabiańskiego, ale zmienił zdanie. Potem prorokował, że Łukasz będzie pierwszym bramkarzem na Euro 2016. A już stronniczych wypowiedzi na temat bramkarzy w kadrze po prostu nie idzie czytać. Krótko mówiąc, w Lechu pracuje Andrzej Dawidziuk, który wychował Fabiana… no i wygląda na to, że Arkadiusza ciągnie do tego Lecha. W jednym z wywiadów prezes Leśnodorski powiedział, że Lechowi brakuje własnej tożsamości, więc może i faktycznie Arkadiusz tam pasuje.

Wygląda na to, że zbiera materiał do następnej książki pt. „Fucking Joke”.

Następnie stwierdził, że nie podobało mu się, jak van Gaal zmienił bramkarza na MŚ w karnych. Zaraz na Euro mamy identyczną sytuację, gdzie bezdyskusyjnie Artur Boruc powinien wejść na karne. Szczególnie po tym jak wyglądały rzuty karne ze Szwajcarią. Uważam, że gdyby na ME bronili wszyscy trzej bramkarze to Polska wróciłaby z medalem. Tylko to trzeba mieć jaja tak jak van Gaal.

Artur ostatnimi czasy nie był dostatecznie doceniany w kadrze. W tym sezonie też radził sobie lepiej od Fabiańskiego w Premier League. Natomiast ma to i tak niewielkie znaczenie, bo reprezentacja rządzi się własnymi prawami, a selekcjoner jest szefem i on decyduje. Ale jeszcze trochę i nie zdziwię się, gdy Wojtek zrobi tak jak Artur Boruc, tylko zamiast zakończyć karierę reprezentacyjną, to odpuści sobie zgrupowanie i poleci na Malediwy. A byłoby szkoda, bo tylko z Wojtkiem w bramce mamy szanse na zdobycie medalu na MŚ w Rosji.

Za 3 lata jak już będę numerem 1 w Legii, to dziennikarze nadadzą bramkarzom kadry przydomek „S3” czyli Szczęsny, Skorupski i Sak.

Przez ostatnie 10 lat od czasów Łukasza Fabiańskiego polski system nie wychował dla Legii żadnego Polaka. W Polsce jak ktoś jest orłem, to chcą mu podciąć skrzydła albo wmówić, że jest kurą. Na razie najmłodszym polskim bramkarzem, który był gotowy na nr 1 w Legii okazał się 34-letni Arek Malarz. Transfer, któremu kibicowałem. Gdy Legia napisała, że jej nie stać na Arka, to poszedłem zrobić zakupy w Legia Store, aby symbolicznie dołożyć się do tego transferu.

Trener Krzysztof Dowhań jest legendą w Legii, ale brakuje mu jednej rzeczy, aby być trenerem kompletnym. Nie wychował jeszcze bramkarza o posturze Ikera Casillasa. To byłaby taka kropka nad i. Widać, że mu tego brakuje, bo wspomina o nim w prawie każdym wywiadzie. Innej szansy już nie będzie.

Po testach w Legii miałem tylko jeden cel. Grą wypromować się i wrócić do niej, jak ludzie zarządzający klubem się zmienią. Zamiast Lewandowskiego do Legii wzięli Arruabarrenę, a zamiast Saka Antolovica. Pytam się: jak można aż tak okrutnie się mylić?!

Miałem trochę mniej szczęścia niż Robert Lewandowski. On po odejściu z Legii od razu trafił pod skrzydła Andrzeja Blachy. Ja trenera Andrzeja poznałem dopiero po 2-letnim „epizodzie” w Stomilu. To on polecił mnie do II-ligowego Świtu NDM. Ale i tam dobre bronienie, jak gra w przypadku Roberta w Zniczu, znowu nic mi nie dało. Ojciec drugiego bramkarza wszedł do zarządu klubu i po raz drugi zostałem wyrzucony do rezerw za brak dostosowania się do panującego układu.

Można zadać pytanie, czy gdyby nie Andrzej Blacha, to Robert Lewandowski byłby tu, gdzie jest teraz? Jest to jedna z osób, które poznałem i wysoko sobie cenię w polskiej piłce. Zawsze mogłem do niego zadzwonić, zapytać o radę czy się spotkać. Prezes Boniek powiedział, że nie zna Andrzeja Blachy. Trzeba najpierw kogoś poznać, a dopiero potem robić sugestie, że to nie jest dla niego problem, aby pozbywać się ludzi, którzy szkodzą polskiej piłce.

Drugą rzeczą, która bardzo mi się nie spodobała była wypowiedź prezesa Bońka po wyborach PZPN w „Misja Futbol”, że „Robert Lewandowski jest piłkarzem znakomitym nie dzięki Kucharskiemu, tylko pomimo Kucharskiego”. Była to wypowiedź bez szacunku do mojego przyszłego menedżera.

W Polsce jest trzech menedżerów na poziomie Ligi Mistrzów: Dariusz Mioduski, Bogusław Leśnodorski i Cezary Kucharski. Mimo tego nie można powiedzieć, że Czarek Kucharski jest kompletnym menadżerem, bo nie ma u siebie bramkarza. Taki Mino Raiola ma Donnarummę i Sergio Romero.

Moim zdaniem najlepiej dla Legii byłoby, gdyby prezes Leśnodorski dalej współpracował razem z właścicielem Mioduskim. Ale może dla polskiej piłki lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby prezes Leśnodorski był właścicielem innego klubu. Zbigniew Boniek jako prezes PZPN na razie prezentuje poziom Ligi Europejskiej. Dla przykładu, karę zamknięcia stadionu dla Lecha w Lidze Europejskiej potrafił „załatwić”, a już zamknięcia stadionu Legii w Lidze Mistrzów nie dał rady. Finał Ligi Europejskiej w Warszawie został zorganizowany, ale Finału Ligi Mistrzów na razie nie zorganizował. Za rządów Bogusława Leśnodorskiego i Dariusza Mioduskiego Legia na 100-lecie klubu awansowała do Ligi Mistrzów. Teraz kolej na PZPN, aby na 100-lecie związku w 2019 roku odbył się Finał Ligi Mistrzów w Polsce.

Erwin Sak był zawodnikiem Cardiff City i w sobotę odbędzie się tam Finał Ligi Mistrzów. Teraz czas na Legię i Finał Ligi Mistrzów w Warszawie.

Niedawno minęło 5 lat od czasu, kiedy zostałem przesunięty do rezerw w Stomilu. Gdybym nie był przekonany, że w przyszłości mogę być numerem 1 w Legii, to bym się nikomu nie postawił.

Wiedziałem, że jeżeli nie będę grał all-in, to o Legii będę mógł zapomnieć, a także zatracę swoją tożsamość. Ten okres pokazał, że choć poszedłem pod prąd i zapłaciłem dużą tego cenę, to obrałem właściwą drogę. Bramkarz, który wtedy wszedł na moje miejsce, praktycznie przez cały okres przesiedział tam na ławie. Straciłem na tym kilkaset tysięcy.

Powiem tak: Nie opłacało się, ale było warto!

Dużą wartością dla mnie jest to, że pomimo 7 lat w piłkarskim więzieniu pozostałem sobą. Jestem przekonany, że mało kto tyle czasu dałby radę. Może nawet i nikt, bo składa się na to wiele czynników. Jest to z pewnością wyczyn ekstremalny. Jeden chłopak co był w Evertonie, przyjechał do Polski, wytrzymał rok i pojechał na Cypr.

Mam świadomość, że tym co zrobiłem poza boiskiem, osiągnąłem poziom Mount Everestu. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jeżeli będzie mi teraz dane, aby zdobyć Mount Everest na boisku, to myślę, że moja historia może być lepsza niż Jamie Vardy’ego. Na dzień dzisiejszy od roku nie trenuję. Umieram jako piłkarz. Trzy razy podłączałem się do respiratora, grając w czwartoligowych klubach.

Zdecydowałem, że czwarty raz już nie będę. Legia albo śmierć.

ERWIN SAK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Prasówka
19.10.2021

PRASA. Michniewicz nie wyleci, bo Legia nie ma kandydata za niego

– Decydujący jest jednak brak kandydata, który już teraz mógłby zająć jego miejsce. Padają nazwiska Jerzego Brzęczka, który był bardzo bliski przejęcia zespołu w 2018 roku, jednak wówczas nie zgodziła się na to Wisła Płock, oraz Marcina Brosza, od maja trenera bezrobotnego. Mioduski najchętniej zdecydowałby się na Marka Papszuna, tylko że tu chęci niewiele dają. […]
19.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021
Kanał Sportowy
18.10.2021

„Gdy zadzwoni Sousa, stawię się w bardzo dobrej formie”

Jacek Góralski nie będzie wspominał najlepiej lutego 2021. Zerwał wtedy więzadła, co wykluczyło go z udziału na mistrzostwach Europy. W sobotę reprezentant Polski wrócił na boisko. W jakiej formie? Z jakimi ambicjami? O tym porozmawiali z nim Mateusz Borek i Adam Sławiński w programie „Polacy pod lupą” na Kanale Sportowym. Łapcie zapis tej rozmowy. Wróciłeś […]
18.10.2021
Brama dnia
18.10.2021

Albertini kontra Rivaldo | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu AC Milan zremisował u siebie 3:3 z FC Barceloną, a spotkanie przeszło do historii jak pojedynek strzelecki między Demetrio Albertinim (dwa gola) a Rivaldo (hat-trick). Wracamy do tego spotkania w ramach „Bramy dnia”. DEMETRIO ALBERTINI VS BARCELONA (18.10.2000) W całym meczu padły aż cztery gole z dystansu (dwa autorstwa Włocha, dwa […]
18.10.2021
Liczba komentarzy: 43
Subscribe
Powiadom o
guest
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Donald Trump Mexico
Donald Trump Mexico (@donald-trump-mexico)
4 lat temu

Powodzenia

YeahBunny
YeahBunny (@yeahbunny)
4 lat temu

przecież od zarania dziejów wiadomo, że każdej bajce jest ziarenko prawdy…

M9 COMEBACK KID
M9 COMEBACK KID (@m9-comeback-kid)
4 lat temu

Zróbcie sekcję z bajkami albo po prostu piszcie w tytule.

JohnnyCasino
JohnnyCasino (@johnnycasino)
4 lat temu

chyba najnudniejsza część jego wynurzeń

perpi
perpi (@perpi)
4 lat temu

Najsłabsza część epopei tego wielkiego bramkarza, bo zupełnie o niczym

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka (@moshe-ohayon)
4 lat temu

On do Was pisał chyba jakoś dawno już, nie? Pewnie teraz z 28 lat ma i pomału może się pakować skoro jest za słaby na czwartą ligę. W sumie fajnie mieć jakieś tam marzenia, ale z tym pompatycznym tonem, przesytem pewności siebie i wyobrażeniami poza skalę przypomina mi jedynie tego gościa od „Jesteś zwycięzcą”. Dużo pierdolenia, w rzeczywistości zwycięzca na liścia (mówię o tym gościu z YouTube, nie o Saku)

Damiano_L
Damiano_L (@Damiano_L)
4 lat temu

W kategorii „bajki i mity” Wujo na trybunie lepszy!

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
4 lat temu

Moge sie mylic ale na final LM musi byc pojemnosc stadionu min 60tys a taka nie dysponujemy nigdzie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

Treść usunięta

Urby
Urby (@urby)
4 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

Otóż to. Na tą chwilę nie dysponujemy stadionem spełniającym kryteria finału LM. Owszem, jest to absurd.

NSP
NSP (@nsp)
4 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

Dokładnie jak piszesz. Ale skąd Pan Piłkarz ma to wiedzieć ?

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława (@thewhitestar)
4 lat temu

Jakie ma staty w fmie?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

fronda
fronda (@fronda)
4 lat temu

Co to było?

makwikus
makwikus (@makwikus)
4 lat temu

ja pierdolę

łysy grubas
łysy grubas (@lysy-grubas)
4 lat temu

„Była to wypowiedź bez szacunku,do mojego przyszłego menedźera” hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Isabelle Łykalska-Puszczalska
Isabelle Łykalska-Puszczalska (@ilp)
4 lat temu

Erwin, ssać?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Isabelle Łykalska-Puszczalska
Isabelle Łykalska-Puszczalska (@ilp)
4 lat temu

Słuchaj, Skarbie. Sak = suck (ang. „suck”, ssać). Ale jesteś jeszcze młodym chłopcem, mogę Cię nauczyć paru rzeczy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

XardasKSP
XardasKSP (@xardasksp)
4 lat temu

Dziwi mnie ze jakis klub mu niedal szansy chociaz na jakims sparingu. I by sie skonczylo albo by sie okazalo ze umie grac….. albo by sie okazalo ze duzo gada i nic nie potrafi. Tyle i az tyle serial by sie skonczyl.

me_how
me_how (@me_how)
4 lat temu
Reply to  XardasKSP

No właśnie nie. Erwin by zaraz wymyślił milion teorii, dlaczego nikt nie zauważył jego talentu. Nie chcę nawet podawać przykładów, bo nie mam tak bujnej wyobraźni jak on.

saminiemi
saminiemi (@saminiemi)
4 lat temu

Co on kurwa bierze? Hahahahah
Erwinku, co teraz? B-klasa?

PeachFace
PeachFace (@kulturalny_hejter)
4 lat temu

Wyjebcie to całe Weszlo Fit i zróbcie chłopakowi miejsce na felietony.

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
4 lat temu
Reply to  PeachFace

Gorzej od Gapińskiego pisać nie będzie. A poczytałbym o wyrywaniu lasek na granie w III lidze.

PeachFace
PeachFace (@kulturalny_hejter)
4 lat temu
Reply to  Stan Levy

Legia albo śmierdź

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

me_how
me_how (@me_how)
4 lat temu

bla bla najlepszy bla bla nikt mnie nie docenia bla bla reprezentacji bla bla bla

trzea_bylo_zostac_pilkarzem
trzea_bylo_zostac_pilkarzem (@trzea_bylo_zostac_pilkarzem)
4 lat temu

Miałem przyjemność pół roku grać z Erwinem w jednej drużynie, charakterny chłopak, ale tez wielki talent. Trenowałem z Leszczyńskim, Humerskim, Kryczka, ale takiego talentu i motoryki jak Erwin nie miał żaden z nich. Nie uda mu się pograć na wysokim poziomie, bo zawsze mówi to co myśli i zna swoją wartość. Poznaliśmy się trochę wcześniej, grałem w innym klubie, Erwin przyszedł na jeden trening, na końcu treningu każdemu bramkarzowi strzelaliśmy wolne z około 16 metra, każdy z bramkarzy proponował maksymalna liczbę puszczonych bramek, jak puścił robił pompki. Pierwszy bramkarz mówi maksymalnie 4, puścił 3, drugi tez 4, puścił 5, ostatni bronił Erwin, powiedział, ze żadnej nie puści, obronił wszystkie. Odnośnie karnych, w jednej rundzie na 7 obronił 7.
Powodzenia Erwin 🙂

Kulturalny Komentator
Kulturalny Komentator (@kulturalny-komentator)
4 lat temu

Erwinie, nie podszywaj się. To nie po chrześcijańsku samego siebie chwalić, niczym faryzeusz.

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun (@bartek-kiezun)
4 lat temu

Kolega lubi sobie dobrze pozartowac (ja tez). Doskonale zdaje sobie sprawe, ze nie jest w stanie wskoczyc nawet na 3ligowy poziom to trzymaja sie go dowcipy typu Legia. Z Kolakowskim lub Piekarskim u boku gralbys juz dawno we Francji! Pozdrawiam!

lisiec
lisiec (@lisiec)
4 lat temu

A my mamy w Polsce stadion, na którym można rozegrać finał ligi mistrzów?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Trollosiewicz
Trollosiewicz (@trollosiewicz)
4 lat temu

No dobra, ale zabrakło mi jednej informacji, skoro przyszły bramkarz Legii od roku nigdzie nie gra, to czym się zajmuje? Siedzi u matki?

wdwlsn
wdwlsn (@wdwlsn)
4 lat temu

Ok. Pomijając jego „marzenia” o zostaniu zawodowym piłkarzem grającym w ekstraklasie i reprezentacji. (Mimo że historia zna takie przypadki baaardzo późnego startu i przejścia z amatora na zawodowca vide Jay DeMerit ale to naprawdę incydentalne przypadki). Smuci mnie fakt że każdy skupia się na jego „megalomanii”.

Piłkarzem zawodowym nie jestem, nie byłem i na pewno nie zostanę, nie ten nr pesel. Jednak swoje w piłce przeżyłem i swoje widziałem. Nie wmówi mi nikt że sytuacje o których pisze Erwin nie mają miejsca w całym kraju. Nepotyzm, kolesiostwo do dziś trwa i będzie trwało, życie piłkarza jest jednak klawe. Kasa dobra, odpowiedzialność żadna, byle Cie ktoś zatrudnił na przyszły sezon w EKS lub 1 Lidze (analogicznie w niższych ligach). Nie dziwie się że wielu piłkarzy jest nadawanych przez wujków/tatusiów/ciocie znajomych menagerów czy dyrektorów sportowych.

Naprawdę to że lekko chłopak odjeżdża i razi niektórych jestem w stanie zrozumieć, ale czy w PL piłce już zapanowała taka idylla że w ogóle nie ma problemu i patologicznych sytuacji które trzeba tępić?

Oj zmieniło się Weszło.
Ja wiem że chłopak chciał się czepnąć prezesa Bońka i trafił kulą w płot (nie jest prezes w stanie fizycznie sprawdzać każdego zespołu czy nie ma w nim wałków jak i nie jest możliwe by w PL był finał CL. – jasna sprawa)
Ale to o czym wspomniał należałoby sprawdzić może u źródeł? Zapytać trenerów o sytuacje o których pisze. Potrafiliście pisać o jakimś test meczu piłkarzy bez kontraktu, wykorzystać te wasze „kontakty” i załatwić chłopakowi występ w tym?
Skoro potrafiliście śledzić to że Smuda nie pojawił się na treningach bo był na operacji przepukliny (w mojej opinii artykuł z dupy) to poruszenie kwestii wiarygodności Erwina Saka czy jest taki dobry to nie głupi pomysł moim zdaniem, a klikalność nawet dla beki i tak by się zgadzała.

ps.
wielu z was pisze o jego charakterze itp, spójrzcie na Wojtka Szczęsnego który chciał pojechać Erwinowi na tt a sam się wystawił na odstrzał z dziecinną wersją Bataka. Przecież Wojtuś to wzór Cnót skromności i w ogóle. A zaraz przypadkiem czy jego tatuś nie grał w piłkę i troszkę nie ułatwił mu startu?

Trollosiewicz
Trollosiewicz (@trollosiewicz)
4 lat temu
Reply to  wdwlsn

Tak, w Polskiej piłce są patologie, dużo zależy od kontaktów itd. ale właśnie, jest też jeszcze jedno ale, który klub celowo zrezygnuje ze zdolnego bramkarza, na którym można by zarobić sprzedając go do Legii? Agentów piłkarskich też jest sporo, szczególnie ci początkujący z chęcią by go gdzieś wcisnęli, czemu tego nie robią? A co do test meczu, jasne Weszło mogłoby go wcisnąć, ale to by było już pastwienie się nad nim, dla tej właśnie „beki”. Sam również może się zgłosić do takiego test meczu, ale pewnie jest jakiś powód dlaczego nie weźmie.

Gość ma 27 lat, bramkarz, tylko 13 meczów na poziomie 2 ligi, do tego tylko 185 cm wzrostu, nie gra od roku, ilość klubów które zwiedził jest już dwucyfrowa, w tym ostatnio jak sam mówi IV liga. Cóż, widać proces socjalizacji nie przebiegł prawidłowo i chłopak zatrzymał się intelektualnie gdzieś w czasie gdy wyjeżdżał na Wyspy i miał jakiś potencjał.

Habanero
Habanero (@stary-madry-chinczyk)
4 lat temu

Mistrz Mistrz Erwin Mistrz Mistrz!!!

Habanero
Habanero (@stary-madry-chinczyk)
4 lat temu

podziwiam wiarę w siebie ale to powolutku podchodzi pod psychiatryk

miechu
miechu (@miechu)
4 lat temu

Dlaczego felietony Erwina Saka publikujecie normalnie na swojej stronie a Trener Wujo zdyskryminowany musi pisać na trybunie? Spiseg na weszło! Wszędzie układy!

Marek
Marek
1 rok temu

Erwin,przyznaj się od razu,że te artykuły pisze Twój brat. Jeden mądrzejszy od drugiego.

Suche Info
19.10.2021

Marzec na wylocie z Arki

Dariusz Marzec jest na wylocie z Arki Gdynia, informuje Janekx89. Arka w tym sezonie rozczarowuje. Ma lepszy skład niż w zeszłym sezonie, co podkreślają sami piłkarze, a wyniki są bardzo przeciętne. Wydawało się, że nastąpił przełom – 2:0 z Puszczą, 5:1 z Jastrzębiem, 5:0 w Pucharze Polski z Bełchatowem – ale nie. Przyszli silniejsi rywale, […]
19.10.2021
Prasówka
19.10.2021

PRASA. Michniewicz nie wyleci, bo Legia nie ma kandydata za niego

– Decydujący jest jednak brak kandydata, który już teraz mógłby zająć jego miejsce. Padają nazwiska Jerzego Brzęczka, który był bardzo bliski przejęcia zespołu w 2018 roku, jednak wówczas nie zgodziła się na to Wisła Płock, oraz Marcina Brosza, od maja trenera bezrobotnego. Mioduski najchętniej zdecydowałby się na Marka Papszuna, tylko że tu chęci niewiele dają. […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Transfer na linii Lech – Zagłębie?

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl informuje, że może dojść do transferu na linii Lech – Zagłębie. Do Lubina miałby powędrować Mateusz Skrzypczak. To 21-letni środkowy obrońca, który nie może zbytnio liczyć na grę u Skorży. W tym sezonie wystąpił tylko w Pucharze Polski, w Ekstraklasie nie dostał nawet minuty, gra w rezerwach. W sumie – patrząc […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Lewandowski z ofertą na 140 milionów

Wydawało się, że w kwestii transferu Lewandowskiego panowała podczas ostatniego okienka względna cisza, ale Gianluca di Marzio na evencie promującym jego książkę, podzielił się inną informacją. Polak może nie był o krok od zmiany klubu, natomiast do Bayernu trafiła naprawdę ciekawa oferta. Di Marzio przekazał: – Lewandowski nie odejdzie z Bayernu w najbliższym czasie, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Węgrzyn: – Podolski chyba myślał, że w Ekstraklasie będzie łatwiej

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze na razie jest pewnym rozczarowaniem. Jasne, wiedzieliśmy, że mistrz świata ma już swoje lata, ale na pewno liczyliśmy na coś więcej niż do tej pory prezentuje były reprezentant Niemiec. Zdaniem Kazimierza Węgrzyna piłkarz sądził, że wszystko przyjdzie mu w naszej lidze łatwiej. W magazynie „Gol” na antenie TVP Sport […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Reiss: – Legia powinna wykazać się cierpliwością

Coraz więcej osób zastanawia się, czy Czesław Michniewicz dalej powinien być trenerem Legii. Piotr Reiss uważa, że jak najbardziej tak. W rozmowie ze Sport.pl stwierdził:  – Nerwowe ruchy wcale nie skutkują dobrym wynikiem. Uważam, że jeśli zarządzającym Legią wystarczy cierpliwości, to Czesiu Michniewicz wyciągnie zespół w dobrym kierunku. Tą cierpliwością szefowie powinni się wykazać, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Pique: – Złotą Piłkę powinien wygrać Messi albo… Messi

Zdarzają się głosy, a właściwie jest ich sporo, które nie chcą Złotej Piłki dla Messiego, ale Argentyńczyk wciąż ma wielu zwolenników w tym temacie. Jednym z nich jest Gerard Pique, który dobitnie stwierdził, że Leo powinien po raz kolejny sięgnąć po ZP. Jak powiedział: – Jeżeli wybierać ze względu na kryteria plebiscytu, Leo Messi wygra. […]
19.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

W środę Benzema ma stanąć przed sądem

W środę Karim Benzema ma stanąć przed francuskim sądem. Chodzi o sprawę szantażowania Matieu Valbueny ujawnieniem jego seks-taśm. Benzema miał być jednym z tych, którzy szantażowali byłego reprezentanta Francji. Pokłosiem tamtej sprawy było m.in. wyrzucenie Benzemy z reprezentacji Francji. O co chodzi? W 2015 roku Valbuena przekazał swój telefon znajomemu, który miał przenieść dane z […]
18.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Iniesta: W Barcelonie nie można zrzucać na plecy osiemnastolatków za dużej presji

– Barcelona nie może zrzucać na plecy osiemnastolatków całej odpowiedzialności za grę drużyny. Mogą być w zespole, pomagać mu, ale nie powinni być tymi, którzy ten wózek ciągną – mówi Andres Iniesta na temat Barcelony w rozmowie z ESPN. Iniesta został zapytany o jego refleksje na temat gry Blaugrany. Szeroko omówił wątek zastępowania doświadczonych liderów […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Piąty gol Mariusza Stępińskiego w tym sezonie [WIDEO]

Mariusz Stępiński strzelił piątego gola w tym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Polak zdobył bramkę w starciu z Doxą na 1:1 i brał udział przy zwycięskim trafieniu Arisu Limassol. Gola na 2:1 strzelił nasz stary znajomy z Ekstraklasy – Daniel Sikorski. Stępiński jest ostatnio w dobrej formie. W trzech pierwszych kolejkach gola nie strzelił, ale w ostatnich […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

U młodzieżowego reprezentanta Walii zdiagnozowano raka jąder

Daniel Barden to młodzieżowy reprezentant Walii, wychowanek akademii Arsenalu. U 20-letniego bramkarza lekarze zdiagnozowali raka jąder. – To był szok. Ale na szczęście wykryto tę chorobę bardzo wcześnie – komentuje sam Barden. Barden wychowywał się w akademii Arsenalu, ale trzy lata temu trafił do Norwich. Właśnie z tej drużyny został wypożyczony latem do szkockiego Livingston, […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Kara dla Anglii za burdy podczas finału Euro 2020

Anglia została ukarana przez UEFA za dantejskie sceny, które odbywały się przed i na samym Wembley podczas finału Mistrzostw Europy 2020. Przed i już w trakcie meczu miejscowi kibice urządzili sobie wokół obiektu regularne walki z policją i służbą ochroniarską. UEFA zakończyła dochodzenie w sprawie organizacji tego meczu. I ukarała angielską federację. FA musi zapłacić […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Skandal w Belgii. Piłkarz może stracić słuch po wybuchu petardy

Do dużego skandalu doszło podczas sobotniego meczu Standardu Liege z OH Leuven. Kibice gospodarzy wrzucili na boisko petardy, a jedna z nich wybuchła tuż obok Rafaela Romo, golkipera OHL. Wenezuelczyk stracił słuch i w niedzielę jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Do zdarzenia doszło tuż przed przerwą. Jedna z petard wrzucona na boisko wybuchła tuż […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021