Blogi kibiców: Adam Nawałka, czyli coś z niczego

redakcja

Autor:redakcja

27 kwietnia 2012, 10:15 • 1 min czytania

Reklama
Blogi kibiców: Adam Nawałka, czyli coś z niczego

Koniec sezonu to czas podsumowań. Kibic Górnika Zabrze, RW, podesłał nam właśnie rozliczenie pracy Adama Nawałki. Ciekawy i fajnie napisany felieton.
Spoglądam na jedenastkę Górnika, później na tabelę… i jestem mocno zbudowany bardzo przyzwoitym wynikiem. Drużyna która piłkarsko jest jedną z najsłabszych w tej lidze, znajduje się w środku tabeli. Nawet zbieranina z ŁKSu indywidualnie prezentuje się lepiej. Ba, w pierwszej lidze są drużyny których potencjał czysto piłkarski jest zdecydowanie większy niż w Zabrzu. Dla przypomnienia; w Górniku nie gra Mila tylko Mączyński, Milik to nie Ljuboja, a Bemben nie ma już 20 lat.

Reklama

(…)

Gdy drużynie nie idzie, trzeba zmienić trenera. To proste jak drut. A nowy szkoleniowiec musi być twardy i mieć jaja. Przywołując słowa naczelnego filozofa narodu polskiego i dyrektora Instytutu Filologii Polskiej, trener nie może być miękkim chujem robiony. Zazwyczaj padają słowa: „Nam potrzeba chłopa, który złapie te bandę za mordy…”. No i Zabrze doczekało się swojego zamordysty. Czy bezwzględna dyscyplina to coś złego? Chyba niektórzy już zapomnieli, jak kiedyś w szatni klubu z Roosevelta zadomowiła się banda pijaczków, albo jakim szacunkiem darzono Ryszarda Wieczorka. Szef, czyli w tym przypadku trener musi wypracować sobie autorytet w szatni.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

Jeśli chcecie opublikować swój tekst w dziale „Blogi kibiców”, wyślijcie go mailem na [email protected].

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Iran został skrzywdzony na mundialu. Tak jak irańskie piłkarki przez reżim

Szymon Janczyk
10
Iran został skrzywdzony na mundialu. Tak jak irańskie piłkarki przez reżim

Weszło

Reklama