Górnik też oburzony brakiem transmisji

redakcja

Autor:redakcja

13 sierpnia 2010, 17:36 • 2 min czytania

Reklama
Górnik też oburzony brakiem transmisji

Górnik, podobnie jak Ruch Chorzów, też jest oburzony brakiem transmisji z derbów Śląska w Canal+. Też najwyraźniej nie rozumie, że telewizja płaci za widowiska piłkarskie, a nie za tytuły mistrzowskie zdobyte dziesiątki lat temu. Z tego powodu chociażby mecz Ipswich Town – Nottingham Forest nie jest szczególnie atrakcyjny na rynku medialnym, mimo że chodzi o drużyny, które sięgały po europejskie puchary. Spotkanie Borussii Moenchengladbach z 1. FC Koeln nie wzbudza takich emocji, jak mecz Schalke z Bayerem Leverkusen, mimo że pierwszy zestaw oznacza siedem triumfów w Bundeslidze, a drugi ani jednego.
Górnik w oświadczeniu napisał: „Staramy się zrozumieć intencje stacji, która najwięcej dekoderów sprzedaje w Warszawie, Poznaniu czy też Krakowie i siłą rzeczy najczęściej relacjonuje mecze Legii, Polonii Warszawa, Lecha czy też Wisły. W czwartej kolejce ekstraklasy Canal+ zaplanował relacje z meczów Legii z Bełchatowem, Jagiellonii z Lechem i Widzewa z Polonią Warszawa. Wielkie Derby Śląska w Zabrzu, które zgromadzą blisko 15 tysięczną widownię – bardzo dużą jak na polskie warunki – zostały jednak potraktowane drugoplanowo, na co nie ma i nie będzie zgody Górnika”.

Tymczasem ecyzja C+ jest raczej oczywista…

Jagiellonia kontra Lech: zdobywca Pucharu Polski kontra aktualny mistrz Polski, zapowiada się lepiej niż starcie Mariusza Jopa z Sebastianem Olszarem.
Widzew فódź kontra Polonia Warszawa: Polonia Warszawa dobrze zaczęła sezon, bardzo się wzmocniła, sprowadziła Euzebiusza Smoarka – to bardziej interesujące niż Adrian Świątek.
Legia kontra Bełchatów: Legia wydała wielkie pieniądze na wzmocnienia, sprowadziła piłkarzy, po których wszyscy sobie wiele obiecują. Spotkanie rozegrane zostanie na nowym, pięknym stadionie. To lepsze niż facet z dzwonkiem w Zabrzu.

Reklama

Dlaczego działacze Górnika i Ruchu nie powiedzą szczerze – o kasę nam chodzi, a nie o uhonorowanie derbów Śląska. Mecz i tak będzie w telewizji, tylko w innej: w takiej, która za transmisje nie płaci. Ale żeby dostać kasę, to najpierw trzeba zainwestować. Wojciechowski płaci miesięcznie Smolarkowi 150 tysięcy złotych, to potem odbiera to sobie z telewizji – bo Smolarek coś w naszym futbolu osiągnął. A jak Górnik wziął Michaela Bembna, to niech sie nie dziwi, że ktoś może nie chcieć tego oglądać.

NA ULICY LEŁ»Y 150 ZفOTYCH,
SCHYLISZ SIĘ PO TAKÄ„ KWOTĘ?
TAK / NIE

*** 50 DOLARÓW ZA DARMO. NIE MA Ł»ADNYCH HACZYKÓW! ***
WYPEفNIASZ QUIZ, ODBIERASZ PIENIÄ„DZE NA GRĘ, NICZEGO NIE WPفACASZ
PONAD TRZY MILIONY ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Damian Maniecki
0
333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Weszło

Reklama