post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 14.08.2018 14:34 przez

Krzysztof Stanowski

Szanowny Panie Prezesie, bardzo mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji i chciałem pana najmocniej przeprosić za publikację na temat finansów Legii, która uderzała w interesy klubu. Mam nadzieję, że moje szczere przeprosiny sprawią, iż nie dojdzie do zapowiadanej przez Pana spra…

Dobrze, żartowałem.

Panie Mioduski, nie spodziewałem się zbyt wiele po wczorajszej konferencji prasowej, ale takiego żałosnego zachowania – również nie. Być może wydaje się panu, że można zastraszać media groźbami spraw cywilnych i w ten sposób blokować pisanie prawdy. Być może to nawet w niektórych przypadkach działa. Ale tak się akurat składa, że nie w tym. Mam do pana wielką prośbę: niech pan idzie do sądu, niech pan nie wycofuje tej sprawy za pół roku i nie kończmy jej żadną ugodą. Doprowadźmy to do końca. Niech to nie będzie PR-owa zagrywka obliczona na zdobycie taniego poklasku jesienią 2018 i planowanym wycofaniem się rok później. Oczywiście ja równolegle wytoczę sprawę panu i będziemy w ogniu krzyżowym. Na koniec ktoś kogoś będzie musiał przeprosić i jestem dziwnie pewny, że pan mnie, a nie ja pana. Ego zaboli, ale wiadomo: dopiero za kilka lat.

Od pierwszego dnia samodzielnego rządzenia Legią w razie kłopotów wskazuje pan palcem „wrogów zewnętrznych”, którzy mącą, szkodzą i przeszkadzają klubowi. Działa to na najbardziej zaślepionych fanów. Poniekąd rozumiem tę taktykę, nie pierwszy pan ją wymyślił. W Chorzowie wywieszano transparenty przeciwko nam, gdy opisywaliśmy, że klub finansowo idzie na dno. Nie wiem, czy teraz też coś wywieszają, bo tak się składa, że klub poszedł na dno i jego meczów już nie da się oglądać w telewizji. Podobnie było w Krakowie, gdzie kibice dzień w dzień nas obrażali, ale jakoś im przeszło, bo skupili się na zaciskaniu pasa. Wskazując na nas, stosuje więc pan niezbyt oryginalną i niezbyt skuteczną taktykę. W krótkim terminie działa, ale na koniec i tak trzeba zająć się rzeczywistymi problemami, czyli finansami, a nie dziennikarzami.

Jeśli atakuje nas pan za ten tekst, to atakuje pan przede wszystkim siebie, więc sugeruję, by także sobie wytoczył pan sprawę sądową. W sierpniu zeszłego roku po odpadnięciu w eliminacjach Ligi Europy udzielił pan wywiadu „Rzeczpospolitej”:

– Praktyką Legii do tej pory było budżetowanie pieniędzy za grę w fazie grupowej Ligi Europy. Premia od UEFA to 5,6 milionów euro jeśli do LE trafia się przez play off eliminacji LM. Tych pieniędzy nie ma.
– Mamy dużą dziurę.

Dużą dziurę. Ja twierdzę, że jak się ma jedną dużą dziurę, a potem rok później drugą dużą dziurę to ma się dwie duże dziury (czy grozi mi za te obliczenia odpowiedzialność prawna?). Jednocześnie można się zastanowić, czy wielkość tych dziur jest taka sama. Rok temu miał pan na koncie pieniądze z Ligi Mistrzów oraz wpływające ratami zyski z transferów (no i sprzedał pan Vadisa Odjidję-Ofoe do Olympiakosu). Teraz tego nie ma więc wydaje mi się, że obok dużej dziury pojawiła się druga, znacznie większa dziura.

Czy łajba z dużą dziurą i wielką dziurą może sobie spokojnie płynąć ku zachodowi słońca? Mnie się wydaje, że nie, ale to nawet nie ma znaczenia, co mnie się wydaje. Postanowiłem sprawdzić, co na ten temat sądzi wybitny specjalista w zakresie finansów, absolwent Harvardu, szanowany biznesmen Dariusz Mioduski (może pan kojarzy). Otóż ten autorytet półtora roku temu wielokrotnie ostrzegał, że Legia „jedzie po bandzie” i że sposób konstruowania budżetu jest przesadnie ryzykowny. I w razie wywrotki używał słowa „bankructwo”.

Niektórzy mówią, że „kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”. Sam też tak uważam. Ale kto pije szampana i potem jeździ bez trzymanki, ten w końcu się rozbije. Obowiązkiem zarządzających Legią jest też dbać o to, żeby nie podzieliła ona losów klubów w Polsce i w Europie, które marzenia o pucharach przypłaciły bankructwem i upadkiem. Jesteśmy za to odpowiedzialni przed kibicami i całym środowiskiem legijnym.

Osobiście uważam, że Legia nie zbankrutuje, co napisałem wczoraj w tekście. Podejrzewam, że żadnej, nawet amerykańskiej uczelni nie da się skończyć bez umiejętności czytania, więc dobrze pan wie, co się w tym tekście znalazło: „Wydaje się, że z Legią jest trochę jak z potężnymi bankami – jest za duża, aby upaść. W Warszawie jest tak dużo firm, jest też tak dużo majętnych kibiców, lub też po prostu ludzi, którzy chętnie ociepliliby swój wizerunek, że udałoby się uchronić Legię przed katastroficznym scenariuszem”.

W zasadzie to do teraz nie wiem, z którym fragmentem tekstu się pan nie zgadza, bo podczas konferencji prasowej – zaraz po słowach o krokach prawnych – potwierdził pan wszystkie tezy:

że budżet konstruowany jest w oparciu o awans do LE
– że bez LE będzie dziura budżetowa (znowu)
– że znajdzie się jakieś rozwiązanie (to właśnie wkleiłem powyżej)

Szkoda, że nie powiedział pan, jakie to konkretnie będzie rozwiązanie, bo mogłoby się okazać, że możliwości są dokładnie takie, jakie zawarliśmy w naszym tekście, np. oddanie części udziałów. To zresztą nie jest wiedza tajemna, że pieniądze na drzewach nie rosną i możliwości ich pozyskania są ograniczone.

Jeszcze raz, żebyśmy sobie wszystko ładnie poukładali:
– To pan alarmował przez 1,5 roku, że budżet klubu nie może być oparty o awans do LE.
– To pan stwierdził wczoraj, że budżet klubu ciągle jest oparty o awans do LE.
– To pan ostrzegał, że europejskie ambicje doprowadziły do bankructwa różne kluby i pisał, że Legię też to może spotkać.
– To pan mówił rok temu o dziurze finansowej.
– To pan powiedział wczoraj o dziurze finansowej.

Może więc niech pan sam sobie wytoczy proces?

*

Po ubiegłorocznej, znacznie mniejszej dziurze (ciągle zakładamy, tak jak w tekście, do którego się pan odnosił brak awansu do LE w tym roku) mówił pan (znowu „Rzeczpospolita”):

Będziemy musieli szukać oszczędności, poprzesuwamy pewne wydatki, niektóre działy będą musiały poczekać z inwestycjami. Z punktu widzenia kibica będą to jednak niezauważalne rzeczy. Na pewno nie ucierpią fundamentalne dla nas kwestie. Nie odpuszczę sprawy ośrodka treningowego dla pierwszej drużyny i akademii. Na najważniejsze wydatki wyciągnę pieniądze z własnej kieszeni.

W takim razie chciałem zapytać, na jakim etapie jest ten ośrodek i czy w razie nieawansowania w tym roku do Ligi Europy zgodnie z planem zostanie oddany do użytku na przełomie 2018 i 2019 roku oraz czy pierwsze drużyny zostaną tam przeniesione w 2019 roku?

*

To w ogóle ciekawe, że zeszłoroczną dziurę budżetową – mimo że można było ratować się zaoszczędzoną gotówką – nazwał pan dużą. To też ciekawe, że wciąż ostrzegał pan, że awans do pucharów nie może być koniecznością, a jednocześnie… nie zauważyłem żadnej zmiany założeń.

W jaki sposób obniżył pan koszty przez ostatnie 1,5 roku? Dużo pan o tym mówił, ale gdy przyszło do konkretów to co? Zmienił pan w tym czasie kilku trenerów wraz z całymi sztabami. Sprowadził wielu zagranicznych, zupełnie nieperspektywicznych zawodników. Płacił pan wielomiesięczne odprawy polskim zawodnikom (np. Dąbrowski, Jodłowiec), byle tylko w ich miejsce mogli przyjść inni (np. Mauricio). Naprawdę nie wygląda mi to na zmniejszenie wydatków. Chciałem się więc zapytać – nawiązując do pańskiej metafory, którą cytowałem powyżej – czy pan jedzie upity szampanem i bez trzymanki?

*

Bardzo zabawnie czyta się wywiady z panem z przeszłości.

Na liście płac mamy wielu 30-letnich piłkarzy, na bardzo dobrych, długich kontraktach. Ich się nie sprzeda z zyskiem, a jednocześnie wkład niektórych z nich w grę jest zbyt mały. Musimy sobie z tym poradzić, ale nie możemy przecież przestać im płacić. Musimy przejść przez kilka okienek transferowych i tę strukturę zmienić. Ściągnąć zawodników młodszych, którzy mniej zarabiają i dla których Legia nie będzie miejscem emerytury. Pozyskać takich, którzy będą chcieli tu się rozwinąć, wygrywać, wypromować się i pójść dalej. I dlatego wykonaliśmy już pierwsze ruchy mające to zmienić. Hildeberto ma 21 lat, podpisaliśmy umowy z naszymi najlepszymi zawodnikami z akademii – Michalakiem, Majeckim, Wieteska może do nas wrócić i taki jest docelowy plan. Jest Szymański, jest Nagy. Stworzyliśmy drugą drużynę z doświadczonymi zawodnikami, żeby młodzi mogli się lepiej rozwijać.

Kontrakt na 5 lat z Hildeberto był naprawdę majstersztykiem. Mówi pan o Michalaku, którego właśnie oddaje do Lechii i Majeckim, który póki co jest zbędny. Do Legii mają trafiać młodsi i tacy, którzy się tu wypromują i pójdą dalej. Czy to dlatego ściągnął pan:

Eduardo (aktualnie 35 lat)
– Astiza (34)
– Pasquato (29)
– Antolicia (28)
– Vesovicia (26)
– Remy’ego (27)
– Cafu (25)
– Mauricio (29)
– Jose Kante (27)
– Carlitosa (28)

Czy pana zdaniem to są młodsi zawodnicy, którzy się tu wypromują i pójdą dalej? W ogóle jeśli dodamy do tego ściągnięcie Iloskiego, Wieteski czy Philippsa (kto wpadł na ten pomysł?!), to czy wygląda to panu na potencjalnie zyskowną politykę transferową? Przecież pan przez całą swoją kadencję zdołał sprzedać tylko dwóch piłkarzy za kwoty przekraczające milion euro – Vadisa Odjidję-Ofoe oraz Thibaulta Moulina. Czy pan uważa, że zbudowana kadra pozwoli w razie czego zasypać dziurę wynikającą z braku awansu do pucharów wyprzedażą kilku zawodników?

*

W ogóle śmieszne jest pańskie uzależnienie od przekonywania wszystkich wokół o jakimś „planie”, podczas gdy wszystkie ruchy wyglądają na kompletnie spontaniczne i przypadkowe. Wczoraj pięknie opowiadał pan o profilu trenera Legii i już nawet bym uwierzył, że taki profil istnieje, ale sobie przypomniałem, że dopiero co oferował pan pracę Jerzemu Brzęczkowi. Przepraszam, ale nie dostrzegam zbyt wielu cech wspólnych między Jerzym Brzęczkiem a Sa Pinto.

*

Działanie na szkodę klubu to fajne hasło, ale ja nie jestem pracownikiem Legii. Moim zdaniem dużo działań na szkodę Legii dokonało się właśnie w Legii, także z pana udziałem. Jest pan jedynym mi znanym prezesem, który powierzał tak drogich piłkarzy takim „trenerom”. Moim zdaniem przez ostatni rok nie zagwarantował pan opieki szkoleniowej na właściwym poziomie, czym bezpośrednio doprowadził do degrengolady sportowej, której apogeum widzieliśmy podczas meczu z luksemburskim Dudelange.

Tak, to osobiście pan doprowadził do obecnej sytuacji – właśnie takimi ruchami, jak powyżej. Zaniedbał pan absolutne podstawy.

I tu przechodzimy do kwestii bardzo ważnej: czy można planować budżet w oparciu o zakładany awans do Ligi Europy?

Da się. Większość klubów zakłada sobie jakieś cele sportowe, niezbędne do tego, by wszystko się spięło. Czy dla Legii awans do Ligi Europy – rozgrywek trzeciego sortu – powinien być nadzwyczajnym wydarzeniem, czy codziennością?

Legia funkcjonująca normalnie, grająca fajną piłkę i zapełniająca trybuny powinna generować – nie licząc pucharów – jakieś 110 milionów złotych przychodów. Wchodzisz przez eliminacje Ligi Mistrzów do Ligi Europy i dostajesz dodatkowe 45. I wyrobiłeś budżet. Potem grasz w Lidze Europy mecze, zdobywasz kilka punktów, czasami może wychodzisz z grupy, generalnie robisz sobie zysk w wysokości kilku milionów, a jak kogoś raz na jakiś czas dobrze sprzedasz to już w ogóle eldorado. Robisz nadwyżkę. Taką nadwyżkę wygenerowała Legia, zanim pan został prezesem. Miała wtedy względnie normalnych trenerów i dyrektora sportowego. Podstawowe rzeczy.

Oczywiście można założyć, że Legia powinna mieć budżet na poziomie 110 milionów złotych i to też w porządku, ale możliwe, że wtedy awans do LE byłby tak samo wielkim i tak samo rzadkim wydarzeniem jak awans do LM.

W każdym razie – to wszystko funkcjonowało, zanim nie zaczął pan realizować swoich autorskich pomysłów, które oznaczały powierzanie drużyny w ręce dość przypadkowych ludzi.

*

Na pana miejscu podziękowałbym Weszło za to, że uświadamia piłkarzom, o jaką stawkę grają w czwartek. Bo gdyby słuchali wyłącznie pana to mogliby dojść do wniosku, że grają o wolne czwartki.

*

Wczoraj podobno pan przyznał się do błędu, że zostawił Klafuricia. Ale oczywiście na czym przyznanie się do błędu polegało? Na tym, że błąd popełnili doradcy, a pan im zaufał.

Czy pan kiedykolwiek osobiście popełnił jakiś błąd? Jak pana słucham to wydaje mi się, że nie. A jak potem analizuję pana posunięcia to zastanawiam się, czy cokolwiek zrobił pan dobrze.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Opublikowane 14.08.2018 14:34 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 260
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Baton
Baton

On sam nie wie co tworzy… Na twitterze pisał o pewnym bankructwie, a tutaj już trochę zmieniamy śpiewkę. Wczoraj ktoś tutaj wklejał te twitty. Czyli Mioduski osiągnął to, co chciał :).

Carlito
Carlito

Możesz przytoczyć cytat o tym pewnym bankructwie?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Ja1
Ja1

Prosze nie opowiadać bzdur, żadne wpisy nie zostały usunięte, wszystko jest jak było: https://twitter.com/K_Stanowski/status/1028625142891597825

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Nie widzę tu nic o PEWNYM bankructwie. Czytasz między wersami jak kobietty?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

yantar
yantar

@”PanSrajkub”
——————-
To jak to w końcu jest? Dziś uważasz że Legia nie zbankrutuje a w niedzielę na twitterze pisałeś coś całkiem innego?
*
@”Baton”
————
On sam nie wie co tworzy… Na twitterze pisał o pewnym bankructwie, a tutaj już trochę zmieniamy śpiewkę. Wczoraj ktoś tutaj wklejał te twitty. Czyli Mioduski osiągnął to, co chciał 🙂
*
@”Maniakalny Sportowiec”
——————————–
red. pousuwal wpisy z twittera ale w internecie nic nie ginie
======================================================
*
Tym legijnym „mocarzom intelektu” („absolwenci” gimnazjum?) należy wyjaśnić to, czego ich nie nauczono (lub to czego nie byli w stanie pojąć..).
*
Otóż w zdaniu zTwittera („Generalnie bankructwo jeśli nie pojawi sie aniol z kasa”) – za które atakowany jest K.Stanowski, nie ma mowy ani o „PEWNYM” bankructwie Legii, ani też o tym że Legia zbankrutuje.
Wyciąganie takich wniosków z rzeczonego zdania, to znana doskonale w psychologii „projekcja” czyli „chciejstwo” lub konfabulacja.
Kluczowe w tym zdaniu są dwa słowa sprawiające rozumowy kłopot „interpretatorom” – mianowicie:: – „GENERALNIE” I „JEŚLI” („GENERALNIE bankructwo JEŚLI nie pojawi sie aniol z kasa”).
*
Spróbujmy podstawić w miejsce słowa „GENERALNIE”, wyraz bliskoznaczny.. synonim l przeczytajmy na nowo cale zdanie: – „GENERALNIE” (czyli: „W sumie”.. „Zasadniczo”, „W całej rozciągłości”.. „W gruncie rzeczy”, „W ogólności”.. „Na całej linii”.. „Ujmując całościowo”) -itd.itp.) bankructwo JEŚLI nie pojawi sie aniol z kasa”.
*
I jeszcze ważniejsze w tym zdaniu słowo: – „JEŚLI” (ang.”if”) – które to słowo determinuje cale zdanie, nadając mu tryb PRZYPUSZCZAJĄCY – warunkowy i NIEDOKONANY! Dla lepszego zrozumienia „PanSrajkubowi” (wykwintny nick – godny intelektu właściciela), „Batonowi” i „Maniakalnemu Sportowcowi” (hmmm..), zilustrujmy ten tryb dwoma przykładami zdań z użyciem tegoż słowa i tego trybu:
*
– „JEŚLI ptak ci nasra na głowę, to BĘDZIESZ osrany”!
lub..
– „JEŚLI przybędzie ci rozumu w głowie, BĘDZIESZ W STANIE (nie „wstanie”, tylko „w stanie”) rozumieć tekst pisany proza”
*
I to właśnie jest tryb przypuszczający.. WARUNKOWY i NIEDOKONANY!

Marcin_M
Marcin_M

Dokonałeś analizy rozwadniając całkowicie sens zdania składającego się z kilku wyrazów. Ja dorzucę do Twoich wywodów jeden drobiazg. W analizie całkowicie pominąłeś drugą część zdania warunkującą spełnienie bądź nie przewidywania z pierwszej części wypowiedzi. Odsyłam do definicji słowa „anioł” a następnie zapraszam do zastanowienia się czy w jej świetle jest szansa na pojawienie się tegoż z walizką pieniędzy oraz do ponownego przeczytania zdania i ponownie – do zastanowienia się co według Pana Stanowskiego wydarzy się, jeśli ów anioł się nie pojawi.
edit
Dość zabawne, że w swoich rozkminach o zdaniach warunkowych pominąłeś powszechnie znany „Tu mi kaktus wyrośnie, jeśli…” Bo dokładnie tego typu zdaniem jest „Generalnie bankructwo, jeśli nie pojawi się anioł z kasą”.

yantar
yantar

„Marcin_M”: -„Dokonałeś analizy rozwadniając całkowicie sens zdania składającego się z kilku wyrazów”.. (…)
===================================
*
Do różnych szkól chodziliśmy – drogie dziecko – i czego innego nas uczono. I tu właściwie „dyskusja” jest zamknięta. Pewien król, pewnemu „pisarzowi” odpowiedział: – „Szkoda czasu i atłasu, byś się wdzierał do Parnasu” – co tez i tobie – drogie dziecko – dedykuję.
Akurat SKONDENSOWAŁEM, a nie „rozwodniłem”.
– Tyle ze z różnych światów obaj pochodzimy i pod te same pojęcia, podkładamy – niekoniecznie tą samą treść..
Czyli.. Możemy mówić TO SAMO, ale NIE O TYM SAMYM! – I odwrotnie.. Możemy mówić O TYM SAMYM.. ale NIE TO SAMO!
Zbyt trudne? – „Rozwodnione”? – Nic na to nie poradzę..
– Po postu.. Inne światy, inna wiedza.. inne myślenie – jednak nie zwalnia to WAS – „absolwentów” gimnazjów – od używania mózgów!
*
Otóż.. Próbowałem tłumaczyć iż Stanowski NIE STWIERDZIŁ iż Legia z pewnością zbankrutuje, tylko ujął to w świetle pewnego SCENARIUSZA, który MÓGŁBY się wydarzyć (spełnić) – „JEŚLI”..
*
Czyli Stanowski założył PRAWDOPODOBIEŃSTWO bankructwa Legii wówczas.. „JEŚLI” – NIE zostaną spełnione – lub ZOSTANĄ spełnione pewne, określone WARUNKI !!!
*
Tymczasem ów „geniusz intelektu” – Marcin_M, „jota w jotę” potwierdza moje tłumaczenie, robiąc z tego – by było śmieszniej.. zarzut! :)) – Cytuję:
*
„Marcin_M”: ..Dość zabawne, że w swoich rozkminach o zdaniach warunkowych pominąłeś powszechnie znany „Tu mi kaktus wyrośnie, jeśli…” Bo dokładnie tego typu zdaniem jest „Generalnie bankructwo, jeśli nie pojawi się anioł z kasą”.
*
Przecież dokładnie O TYM ja piszę i dokładnie TO SAMO napisał Stanowski! :))
I – kończąc – owo zdanie Stanowskiego: – „Generalnie bankructwo jeśli nie pojawi się aniol z kasa” – przetransformuję na język codzienny, kolokwialny, zrozumiały nawet dla „Marcinów_M” – bez „grypsery” i „rozkminiania” (swoją drogą, dowiedz się dziecko co to jest „KMINA”.. gdzie była używana i KTO tej „kminy” używał i MÓGŁ używać)
A teraz.. Służę transformacją zdania Stanowskiego.
*
„Biorąc pod uwagę całokształt zdarzeń i sytuacji, Legię czeka bankructwo, JEŻELI (tożsame z „JEŚLI”) nie pojawi się ZBAWCA w osobach (dajmy na to..) – „anioła”.. „dżina” z „lampy Aladyna”.. arabskiego „szejka”.. hinduskiego „maharadży”.. drugiego wcielenie „Kulczyka” czy – dajmy na to „emisariusza komunistycznej partii Związku Sowieckiego” (itd.itp..) – a wszyscy (warunek „sine quanon”!) z przysłowiową „walizką pełną pieniędzy”!!
*
„JEŚLI” ten WARUNEK nie zostanie spełniony (ZBAWCA z pieniędzmi – a tym „aniołem” może być i faza grupowa LE np.), wówczas PRAWDOPODOBIEŃSTWO bankructwa Legii ogromnie wzrośnie!
* Jeszcze zbyt trudne? – Nie przejmuj się.. Jesteś w końcu kibicem Legii, wiec jesteś usprawiedliwiony. Napisz ze to głupoty, autor jest nieukiem.. nie te tabletki bierze i jest z prowincji więc „mondry” być nie może, a z pewnością poczujesz się i wygranym i górującym nad interlokutorem intelektem :))
*
(I na tym zakończmy tą „intelektualną konwersację” i wyjaśnianie iż woda jest mokra a Roman Giertych nie jest koniem. – zaś „Akcja „Widelec” to nie było rozdawanie kanapek głodnym dzieciom.)

Marcin_M
Marcin_M

Nie przeczytałem. Popracuj nad trudną sztuką zwięzłej wypowiedzi.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

To co napisal na tweeterze, jest jego prywatna opinia, a w artukule juz tego nie napisal ze Legia na pewno zbankrutuje. Z czyms takim Mioduski nie wygra w sadzie.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Na szczęście opanowali uymiejętność minusowania wypowiedzi. Obszary mózgu odpowiedzialne za czytanie ze zrozumieniem spustoszył alkohol i dopalacze.

tuta
tuta

Tak, tylko ty 🙂 Nie wiem czemu mielibismy sie czepiac Stanowskiego w artykule o dziurze Legii. Napisali jak jest, a prezes dalej próbuje przekonać ludzi wokół, że wszystko jest w porządku.

Carlito
Carlito

Czasami mam takie wrażenie, że gdyby nie Stanowski, to w Legii nie wiedzieliby, jak się tłumaczyć. Staram się być obiektywny, ale naprawdę można odnieść wrażenie, że na Ł3 to w sumie wszystko jest super, tylko dziennikarze plątają nogi na boisku piłkarzom, prezesowi i pomagierom mieszają we łbach, a trenerom zabierają piłki przed treningiem. Mnie to już nawet niespecjalnie interesuje, co tam taki Wołos czy Stano napiszą, wisi mi, czy to np. koledzy Leśnego, bo chciałbym, żeby w Legii działo się dobrze (mocna Legia = mocna liga), a się nie dzieje, takiej lipy to już dawno nie było. A jak słyszę te wszystkie tłumaczenia i lamenty, to przestaję współczuć, sami sobie na Ł3 winni.

Poznaniak
Poznaniak

Bo jest w porzadku Prezes juz raz zasypal dziure ze swojej kasy i ma wystarvzajaco duzo szmalu azeby robic to powtornie Ale nie pozwoli sobie na to azeby jakis dziennikarzyna wycieral sobie zeby jego osoba i klubem Nie majac wyjscia wchodzcie dalej naczelnemu do dupy pacholki

marcinw13
marcinw13

Jak patrzę na połajanki w kierunku Stanowskiego (którego nie lubię, mi.n. za oportunizm), to zaczynam powoli dochodzić do wniosku, że to Mioduski opłaca różnych internetowych typów, żeby smrodzili jego wrogom, a rzadziej, żeby ocieplali jego wizerunek w mediach. To oczywiście tylko przypuszczenie, ale Dario M. jest zdolny do absolutnie wszystkiego, żeby postawić na swoim.

p_w
p_w

tak „zmienia majty”, że na początku artykułu mówi Mioduskiemu by nie wycofywał pozwu.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

A kiedy Mioduski mowil o pozwie, bo wczoraj stwierdzil tylko ze bedzie sie konsultowal z prawnikami, i ze Stanowski klamal.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Hadziuk
Hadziuk

Jakie 10mln?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pasta
Pasta

Stano bedzie musial sie nagimastykowac zeby udowodnic, ze aniol z kasa to chodzi o samego mioduskiego. Kuchy tez sie wytlumaczyl, ze kolega nie dojechal. Jest szansa stano, przyjmij ta linie obrony

Dareios
Dareios

To Mioduski będzie się gimnastykował, jeżeli go pozwie.
Kodeks Cywilny:
Art. 6. Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego
wywodzi skutki prawne.

Olala
Olala

Tak! Zostawił je dla ciebie na smietniku z gaciami od małoletnich Japonek i wysłał do Osaki. Zapomniał, że mieszkasz w polskim Cujją i nie dojdą.

esteta
esteta

„Super Legia ku*wo, a Mioduski jest super właściciel!” Parafrazując klasyka…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MiLow
MiLow

masakrycznie dużo błędów popełnił Mioduski, próbuje teraz część uwagi przerzucić na weszło, jak Vuković próbował przerzucić na twittera. Teraz pytanie żeby tych błędów nie powielać, nie ściągać hurtowo szrotu z zagranicy, pomyśleć o stabilizacji. Jednak potrzebna będzie do tego czwartkowa wygrana. To może będzie początek czegokolwiek normalnego

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura

Niezależne i obiektywne media vs. konsekwentny i doskonały prezes klubu.
comment image

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

TomAas
TomAas

igrzyska dla ludu, klikniecia i odsłony dla portalu, znalezienie winnego dla prezesa
klasyczna sytuacja win-win-win
zaraz sie okaże że to wszystko ustawka

Cegiełka-Przyjemski
Cegiełka-Przyjemski

Śniła mi się dzisiaj taka prasówka. Co może znaczyć?

Mundo Deportivo: „cwany biznesmen, przesiadujący 183 dni roku zagranicą, żeby płacić niższe podatki, rusza z krucjatą przeciw niezależnemu medium w swoim kraju i grozi armią prawników dziennikarzowi popularnego tytułu.”

Marca: „właściciel prześmiewczego serwisu działającego w dużym europejskim kraju, a zarejestrowanego w jednym z rajów podatkowych w celu optymalizacji finansowej, wykorzystując strony portalu, atakuje prezesa piłkarskiego mistrza swojego kraju, snując wizje rychłego bankructwa klubu, a tym samym narażając go na straty z tytułu potencjalnych umów sponsorskich”

Kondredd
Kondredd

Mecenas_Misiura
Chłopie, pobiłeś chyba rekord łapek w górę na Weszło 🙂

technojezus
technojezus

Już niedługo?

DkgtU0FXgAAN1ix.jpeg
Krzycho
Krzycho

Tak, w procesie cywilnym. Ty się puknij w webek.

technojezus
technojezus

Toć to żarty ….

egzekutor_77
egzekutor_77

Poluzuj stary, bo ci guma w majtach zaraz trzaśnie 🙂 Dobre, dobre techno ;)))

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Jeżeli nie brał udziału w marszu 60 000 faszystów, to „polskie, niezawisłe” sądownictwo nic mu nie zrobi.

Pasta
Pasta

Chujowy zart. Ogolnie bym zakazal klamst w memach tak jak we wloszech i hiszpani.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mucha
Mucha

treść usunięta

bukpejs
bukpejs

Mucha rucha karalucha.

M.S.
M.S.

Wczoraj wspominałem żeby uciekał do Barcelony i prosił o azyl.

tuta
tuta

Na pewno wysłuchał twojego głosu.

śal pelacór
śal pelacór

A po co uciekać? Przecież może odbywać karę jako opozycjonista kataloński.

Marcin Bauman
Marcin Bauman

Nie bój się Stano, jesteśmy z Tobą.

Dzięki Bogu, mamy już reformę wymiaru sprawiedliwości i nie dopuścimy, żeby stała ci się krzywda, wszak wykonujesz dobrą robotę w social media ośmieszając komunistów i złodziei.

bukpejs
bukpejs

Hajsik od Orlenu się zgadza, brzuch syty, głowa odpoczywa.

egzekutor_77
egzekutor_77

…włosy dalej wypadają…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Dareios
Dareios

Podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości jednemu zgryźliwemu panu z Żoliborza to od razu reforma?

Kris1985
Kris1985

Panie Redaktorze, strasznie długo zajęło Panu przygotowanie tej riposty.

bukpejs
bukpejs

treść usunięta

Boski Diego
Boski Diego

„Jadą. Cały peleton, kierownica koło kierownicy, pedał koło pedała.”
B.Tomaszewski

tuta
tuta

Może dlatego, że Stano regularnie pisze coś takiego „jak co wtorek”, ale mogę się mylić.

bukpejs
bukpejs

Ocho zaczyna się usuwanie

1508138092.jpg
Rob72
Rob72

Dobre . Nie widziałem tego wcześniej

Boski Diego
Boski Diego

no i z powodu cenzury moj komentarz a nawet cytat zostal tam jak Himilsbach z angielskim

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.S.
M.S.

Wojna !!! Skończyła się wojenka podjazdowa. Teraz zostały rzucone rękawice. Krzysio dostarczył dwa nagie miecze. Zobaczymy, jaka będzie reakcja Kudłatego. Czy jest w stanie przyjąć wyzwanie ? Prezes celebryta się cieszy. My kibice, forumowicze też 🙂 Przynajmniej liga będzie ciekawsza. Już o tym wspominałem, żeby tylko szanowny redaktor nie brał nas na świadków 🙂

Wiaczesław Kosołapkin
Wiaczesław Kosołapkin

Krzysio dostarczył dwa nagie miecze, a drużyna dwa nagie mecze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

ewenementludzkiegoumyslu
ewenementludzkiegoumyslu

Stano po prostu jest niezdecydowany a ty się tylko czepiasz

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

grzegorz_o
grzegorz_o

Sprawdzone info

39079242_473062706501508_4527110948363698176_n.png
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gato Amarillo
Gato Amarillo

* bankructwo nie jest ofertą handlową w znaczeniu kodeksu karnego, kodeksu cywilnego czy słownika języka polskiego. Przed zażyciem zapoznaj się z opinią lekarza lub farmaceuty.

allende73
allende73

Chyba jednak pomijasz istotę sprawy. Nie jest istotne, czy szanowny Pan Redaktor jest zmienny i czy napisał, że Legia zmierza do bankructwa, czy też nie lub też, czy się wypiera, ale o to, że Pan Mioduski próbuje go (i pośrednio innych, poprzez faktyczne zastraszenie) pozbawić tego prawa do wyrażania opinii oraz wolności słowa. Jest o tyle żałosne, że czyniąc to nie tylko potwierdza faktycznie to co zostało tutaj opublikowane, pokazuje zarazem swą butność i bezradność, ale także odwołuje się do syndromu oblężonej twierdzy, wręcz myślenia spiskowego tak żywego w Polsce) i magicznego, licząc na to, że jak zamknie innym usta i ukierunkuje część kibiców przeciw „wrogowi”, to sytuacja się naprawi lub przynajmniej nikt się nie dowie. Tak to jednak nie działa. Tylko tak naprawdę to nie Stanowski to zaczął, a już sporo wcześniej pojawiały się analizy na legia.net, na forach kibicowskich, wykopie, itd. od wielu miesięcy dziennikarze także poważniejszych mediów także o tym przebąkują (chociaż w łagodniejszym tonie). Ich wszystkich także przed sąd, bo raczyli nie napisać lub wypowiedzieć się po linii akceptowanej przez Pana Prezesa? Przykładowo wczoraj Borek także mówił o problemach finansowych Legii, to co jego także przed sąd?

Mogę się zgadzać lub też nie z K. Stanowskim i tym portalem (w większości się nie zgadzam, bo to śmietnisko pseudospecjalistów), ale mają pełne prawo do wyrażania swych opinii i publikowania tego rodzaju analiz, tak długo jak nie łamią prawa. A nie złamali. Mioduski zaś się ośmieszył, po raz kolejny zresztą, egzemplifikując, że to jest taki JW tylko tyle, że bez kasy.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

A gdzie to Szopen niby zrobil. Bo ja kojarze tylko bardzo ogolne sformulowanie:
„Publikacja „weszło.com” przekroczyła normalną krytykę klubu. To nie jest dziennikarstwo, a działanie na zlecenie, szkodę klubu. Podejmiemy odpowiednie kroki prawne – kończy prezes.”
Czyli:
1. Miodek twierdzi, ze Stano klamal.
2. Ze artykul wynikal z jego personalnego nastawienia wobec Mioduskiego.
3. Podjete zostana kroki prawne. Tylko nie wiadomo przeciwko komu.

Jesli Stano faktycznie sklamal, na co wskazuje niniejszy felieton, w ktorym odwraca kota ogonem i zmienia spiewke, to jak najbardzie nalezy takie „dziennikarstwo” tepic.
PS. Ciekawe czemu przed opublikowaniem wczorajszego artykulu nie skonsultowano go z Zarzadem klubu jak to mialo miejsce za Lesnego, tylko powolano sie na wpis kibica na forum internetowym. Taki tam drobny szczegol. Chuj, ze zgodnie z prawem prasowym takie rzeczy to obowiazek dziennikarza.

dms1984
dms1984

Fajny komentarz. Do „Jeśli”. Dalej stek bzdur.

Viva la Libertad
Viva la Libertad

Czy nie złamali prawa to ustali Sąd. W momencie gdy toczą się negocjacje z trenerem czy też inwestorami takie nieprawdziwe tweety czy artykuły mogą przynieść wielomilionowe straty. To działanie na szkodę Legii.

allende73
allende73

To tak nie do końca działa 😉 zwłaszcza w tym wypadku. Oni nie napisali przecież „Legia ma miliard złotych straty, długi jak cholera, nie płaci zawodnikom”, co byłoby oszczerstwem. Zamiast tego przedstawili swoje dedukcje i „symulacje” oraz wnioski z nań w oparciu o publicznie dostępne informacje.

Zresztą proces jest bardzo mało prawdopodobny, albowiem Mioduski chcąc wykazać oszczerstwo Stanowskiego, musiałby przedstawić dane finansowe Legii.

grzegorz_o
grzegorz_o

W czym problem żeby przedstawić je sądowi?

allende73
allende73

Żaden (oczywiście jeżeli wszystko jest okey i nie ma wałków). Tylko jakby to uczynił, a Stano wygrał, co pewnie by się stało, bo jak słusznie pod spodem skomentował Leron, takie sprawy są „śliskie” i ciężko cokolwiek udowodnić. Niemniej mogłoby to zostać odczytane jak potwierdzenie, że sytuacja w Legii jest tragiczna, a Stanowski mówił prawdę o potencjalnym bankructwie Legi i niekompetencji Mioduskiego.

grzegorz_o
grzegorz_o

Jestem jakoś dziwnie przekonany, że „dane” na które powołuje się Stano nie są do końca sprawdzone. Nie bardzo chce mi się też wierzyć, że przybrał tak wojowniczą pozę z troski o Legię.
Hmm… tylko kto miałby interes by oczerniać obecny zarząd klubu?

39059813_1876886979059923_4374553130189193216_n.png
39068297_1516925871742857_2371887820835913728_n.png
Redmond
Redmond

Ta dyskusja na tt i artykuł w 100% obnażają butnego Pana Redaktora, który stawia absurdalne tezy, zażarcie ich broni (wbrew logice) a na koniec zaczepnie się nich wycofuje – jak w powyższym artykule.
Tytuł też nieźle dobrany – odpowiedź na pogróżki. Wolne żarty. To było tylko jedno zdanie na konferencji DM. A jak Pan Redaktor szczekał na tt to nie atakował, tylko wypełniał dziennikarską misje, przy okazji punktując u Bogusia i Maciusia (którzy byli de facto winni większości tych zarzutów).
Powinęła się noga DL to z szuflady wypadło kilkanaście artykułów na weszło, ale to nasz As dziennikarstwa jest zaszczuwany. Żenada normalnie żenada.

chozjor_dadybicz
chozjor_dadybicz

To co w końcu powinien zrobić dowolny redaktor – bronić zażarcie tez (wbrew logice) czy się z nich wycofać? Bo widzę, że i tak źle, i tak niedobrze.

Redmond
Redmond

Ty tak na poważnie? Naprawdę?
Może zapytaj mamy…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Skoro jest tak dobrze i Legia kwitnie, to dlaczego nie sa w stanie płacić Jędzy?

Redmond
Redmond

A kto tak twierdzi, że jest super dobrze? Pewnie jest tak sobie. Co nie oznacza, że np. te bzdury z tt o kosztach zarządu i bankructwie to prawda. Jest to ewidentnie atak na DL.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

chozjor_dadybicz
chozjor_dadybicz

Zapytałem, powiedziała, że najlepiej zapytać autora wypowiedzi. Najwyraźniej sam autor nie wie, o co mu chodzi, ale grunt ,że udało mu się do czegoś przypierdzielić. Pozdrawiam i bez odbioru.

Nick
Nick

stano powinien odpuścić a tak brnie dalej …,…………… ale to jego dupa . Pewnie tzw „cebulę ” ktoś przyniesie 🙂

allende73
allende73

To że Stano nie odpuści żadnej okazji, aby dokopać (przynajmniej w jego mniemaniu) Mioduskiemu, to jedno. To wiadomo nie od dzisiaj. Nie zmienia to jednak prostego faktu, że nawet w tych tweetach wskazał w tym źródło swych rewelacji. Na ten czas nowszych, dostępnych publicznie o kosztach zarządu, informacji nie ma. Ja rozumiem co chcesz przekazać i w aspekcie etycznym masz rację, bo wiadomo jaki jest cel. Tak jednak długo jak opiera się on na wnioskach wysuwanych z publicznie dostępnych danych, nie zaś konfabulacji lub jakiś arbitralnych założeń, ma do tego prawo. Miodek może mu skoczyć, albo uciszyć publikując nowsze, np. dot. kosztów zarządu.

Leron
Leron

w rzeczy samej proces mało prawdopodobny bo takie rzeczy ciężko udowodnić jednoznacznie(w drugą stronę red. Stanowski też raczej nie wygra). Wystarczy popatrzeć jak wiele problemów mają gwiazdy showbiznesu z mediami. Zawsze można za to złożyć wniosek do Rady Etyki Mediów. Szansa większa na wygraną, a sukces PR taki sam. No i na wypadek dalszych ataków solidny papier pod sprawę sądową.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Serio, to by cały TVN musieli ukarać

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Najsztuba? Szlachta Jerozolimska jest ponad prawem. Facet nie ma prawka, przejachał babcię na pasach, a niedawno uciekł przed dziennikarką odjeżdżając samochodem. Czyli zwrócili mu prawko za rozjechanie kobiety! Kara „niezawisłego, polskiego” sądu 6k+10k dla kobieciny! Geniusz z własciwymi korzenami. Taki Piekara dostał od „niezawisłego, polskiego” sądu 100k kary za tłita wysmiewasjącego inna szlachciankę jerozolimską – Wellman.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Olala
Olala

No bo o to chodzi…

Olala
Olala

VlL // Czy to znaczy że nie można nic napisać, bo właściciel uzna, że naraża go to na straty? Facebook jakoś musi przeboleć krytykę, Legia już nie może?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

To raczej Ty byłes w niedziele pewny, że Stanowski jest pewny. Wiąże się to głównie z brakami w wykształceniu i braku umiejetności czytania ze zrozumieniem. Nie martw się – można bez tych umiejetności ukończyć Harvard. Jak widać na załączonym obrazku.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

BaltazarGabka
BaltazarGabka

W sumie ok, tylko Legia to S.A., więc tego typu pomówienia to nie w kij dmuchał.

Olala
Olala

Egzemplifikując jest tutaj na miejscu i zajebiste.

AndyM
AndyM

Czy tutaj tak mało ludzi rozumie „słowo pisane”. Jeszcze te durne wstawki.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Kolejny, który nie rozumie języka polskiego. W oparciu o te twitty Miodek ma wytoczyć proces? 😀

kuras
kuras

Moze to i wszystko nawet prawda. Tyle ze od dnia kiedy Koralik zaczal konkurowac z Mioduskim jechal redaktor po nim jak po jakims dzieciaku. Kazdy kto ma troche obiektywne spojrzenie musial to widziec. I dlatego te dzisiejsze artykuly, nawet w slusznej sprawie sa dla mnie rowniez w pewnym sensie zenujace. P. Krzysztofie, jakis czas temu z niezle zapowiadajacego sie dziennikarza zostal pan biznesmenem uwiklanym w uklady i gierki. Koralik, Michniewicz, Boniek i kilku innych a po drugiej stronie ich ewentualni „wrogowie”. Stracil pan obiektywizm i nawet felietony w dobrej sprawie beda odbierane tak jak sa odbierane. Jako wsparcie lub atak. Wiem ze trudno zmienic samego siebie ale jak wroci pan do rzetelnego dziennikarstwa to atak na Legie czy trenera z wyrokiem beda dla mnie i wielu innych wiarygodne. W innym wypadku zawsze czesc czytelnikow bedzie sie zastanawiac „dla kogo” pan to napisal. Pozdrawiam i czekam na rzetelne dziennikarstwo. Rozliczenie Bonka z obietnic, o trenerze kadry tak obtaczanym korupcja ze bardziej nie mozna (niby bez wyroku, smiech na sali)itd. I wtedy powoli odbuduje pan wiarygodnosc bo dzis nie ma pan jej wcale. Pozdrawiam

Pasta
Pasta

Dokladnie stano taki madry zawsze na wszystkie tematy, a jak pisze o mioduskim i lesnym to wlacza mu sie IQ kodowca.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Majas9
Majas9

Ulalala sytuacja napięta jak plandeka na żuku. To ja juz lecę po czipsy i colę no i jak Legia przegra we czwartek to to wina Stanowskiego bedzie, jak nic! Sytuacja identyczna jak Vuko i białostoccy dziennikarze.
Ale wtedy to i pizze domowie bo będzie się działo!

ewenementludzkiegoumyslu
ewenementludzkiegoumyslu

„Osobiście uważam, że Legia nie zbankrutuje”
No, szczególnie po siedemnastu tysiącach artykułów i wpisów na tt jak to Legia nie pierdolnie jak Wisła za Maaskanta
i jednym tekście w którym twierdzisz inaczej xdd

Król Roastów
Król Roastów

Sęk w tym, że Wisła po Maaskancie nie zbankrutowała (jeszcze). Owszem, pogorszyła się jej sytuacja finansowa, ale nie zbankrutowała, nie zaczynała od zera jak Widzew, czy Zawisza. Legia może mieć tak samo złą sytuację, ale to jeszcze nie to samo co bankructwo

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kuras
kuras

Widze ze podobnie podeszlismy do tematu. Texz wielokrotnie podnosilem tu sprawe obietnic Bonka i jego glupich komentarzy na tweterze. Ale dla weszlo to zaden problem. „Lubu dubu, niech zyje nam prezes…” to jest ich postawa. Wyobrazam nawet sytuacje jak Stano caluje nadprezesa w pierscien przy kazdym spotkaniu…szkoda ze nie ma juz rzetelnego dziennikarstwa.

wkolski
wkolski

Ale co ma Boniek do tego jak grają polskie kluby w europejskich pucharach? Czyny Bońka będzie można oceniać za 10 lat, jak dzieciaki, które teraz zaczynają grać w piłkę dorosną. Co ma zrobić Boniek żeby dwudziestoparoletni goście nauczyli się grać?

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Tyle samo co mial Lato.

lupi45
lupi45

Jakie dzieciaki? Te z pucharu Tymbarku? Kolego, to właśnie wina PZPN że w naszym kraju źle szkolimy młodzież. Syn mojego brata ma 13 lat. Kilka dni temu wrócił z treningu i mówi że trener zabronił mu się kiwać ( mimo że ma smykałke), tylko ma jak najszybciej oddać piłkę do najbliższego kolegi i trzymać swoją pozycję. Zero kreatywności. To trener który kończył szkolenia w PZPN. Tam w dupie mają naszą młodzież. Im, na czele z Bonkiem zależy tylko na pierwszej reprezentacji. Same kluby nie wyszkola młodzieży jeśli nie ma poparcia związku. A później w klubach coraz mniej zdolnych chłopaków. To właśnie wina PZPN którym kieruje Boniek. On bardziej dba o swoje konie w gonitwach, a nie o polską piłkę.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Pozwałbym tych trenerków, którzy zabraniają się kiwać. To działanie na szkodę polskiego futbolu. Ile trzeba tych osłów szkolić aż opanuja taktykę: laga na Dawidka, później zobaczymy.

dms1984
dms1984

TL;DR. Obstawiam ze nikt nie przeczyta tego do końca. Skomentuje wiec tylko początek. Ale zes mi zaimponował cięta riposta. Touche!

az
az

O podejściu Stano do Bońka ostatnio bardzo dobrze widać było na przykładzie kompletnie niezrozumiałej a wręcz skandalicznej nominacji Brzęczka i chyba najbardziej zatwardziałym jego fanom musiało otworzyć to oczy. Gość wziął do kadry kolesia co miał JEDNĄ DOBRĄ RUNDĘ w karierze, który rok wcześniej przejebał z GKS awans do Ex po wtopie z ostatnim Kluczborkiem (z 2:0 na 2:3 u siebie!!!) i który w każdym innym klubie kompletnie nic nie pokazał, a robili tu z niego człowieka który „ma wszystko”, „ma charyzmę”. A dopiero co śmiali że to asystent Furmana. No kurwa. Wyobrażacie sobie jakby Lato trenerem kadry zrobił Jabłońskiego bo był 5 z Wisłą Płock? Albo Bartoszka bo był 5 z Koroną? Ale by tu go jebali jak ostatnią szmatę, a tutaj nawet nie potrafili stonować swojego włazidupstwa.

JanuszTracz
JanuszTracz

Boniek jest w gronie tych, którzy są tu tylko chwaleni. Nie wiem czym tak zasłużył. Fajnie, że więcej osób zwraca na to uwagę. Słaby jest tak daleko posunięty brak obiektywizmu. Aż chce się poprzeć Mioduskiego na przekór.
„Michale Sz”, który minusujesz wszystkie komentarze jakkolwiek krytyczne dla redakcji, czy jesteś jej członkiem? 🙂

kuras
kuras

niestety, ale nie tylko oni. borek ktorego lubilem do niedawna tez wyl pod niebiosa jaki to prezesunio sprytny, jak wszystkich oszukal ale oszukal na pewno z pozytkiem dla polskiej pilki. Boniek ma ich wszystkich w kieszeni i widzimy to wszyscy. ktos tu pytal:”co moze Boniek”. wroc do przedwyborczych obietnic i pomysl. dobra zmiana olewa orliki bo zrobili je poprzednicy. kto powinien z tym walczyc. zaprasza prezes tych debili z rzadu na mecze ale zeby wplywac na nich, szukac poparcia to juz nie. prezes to pozer i nic wiecej. to on mial zajac sie placa i szkoleniem trenerow mlodziezy w malych klubach (nic sie nie zmienilo), to on i jego paskudnie bogaty zwiazek mieli pomoc finansowo najmniejszym i najbiedniejszym (wszystkie oplaty wzrosly) itd. to jest szkodnik i pozorant i gdyby trafil na inny czas juz dawno by uciekl ze zwiazku jak kiedys uciekl z funkcji trenera. a ze trafily sie dobre czasy i wokol lizidupcy to jeszcze trwa…ze szkoda dla polskiej pilki co widac w kazdy weekend, niestety.

pilkarzyk
pilkarzyk

Brawo!

hds
hds

Centralna Liga Juniorow – do tej pory juniorzy np Jagiellonii grali z zespolami z regionu z okolicznch wiosek i malych miejscowosci teraz graja z najlepszymi w Polsce. Wyjazdy w CLJ sa dotowane przez PZPN.
Pro Junior System – od drugiej ligii w dol znaczaczaca, z punktu widzenia budzetu, kasa za granie juniorami.
Organizacja imprez rangi miedzynarodowej: MME i 2x final Pucharu Ueafa.
Przywrocenie rangi i odpowiedniej oprawy Pucharowi Polski.
Przyciagniecie sponsorow do zwiazku. Zmniejszenie wydatkow, zwiekszenie wplywow. Rekordowy budzet co roku.
Rozbudowa sztabu reprezentacji. Poprawa logistyki (hotele, zgrupowania). premie tylko za awans.
.
Wam sie wydaje, ze jak Legia przegrywa z zespolem z Luksemburga to wina PZPN i Bonka. Tak jak Boniek napisal „przypieprzanie sie do wszystkiego i wszystkich”. To was cechuje. NIe wiem co myslacy czlowiek moze miec przeciwko Bonkowi?
.
Prosze mi tu napisac jak Angielski Zwiazek Pilki Noznej sprawil, ze Premier League jest najlepsza liga na swiecie. Prosze mi tu rowniez napisac jak Hiszpanski Zwiazek Pilki Noznej sprawil, ze Real wygral 4x Lige Mistrzow.

kuras
kuras

poczytaj komentarze wyzej i poszukaj co obiecywal. juniorzy to nie wszystko i dlatego hiszpanie czy anglicy nas leja bo tam zwiazek nie tylko doji male klubiki ale pomaga im wlasnie z mlodzieza a czesto i infrastruktura. to co napisales o juniorach Jagi to prawda. troszke ten Pzpn im pomogl. tyle ze w okolicy Bialegostoku jest kilkaset klubikow nie tak bogatych jak Jaga i to im w pierwszej kolejnosci trzeba pomagac, chocby znoszac oplaty od A i B klasowcow. i zwiazek na to stac tylko maja tych malutkich w dupie

hds
hds

Przeczytalem posty powyzej i nie mam pojecia co sie Bonkowi zarzuca. Nawiedzony koles przytoczyl punkty z regulaminu PZPN, zero konkretow. Podalem konkretne przyklady w jaki sposob zmienil sie PZPN. Nadal nie widzisz roznicy?
Troszke pomogl? Twoim zdaniem fakt, ze dzieki reformie Bonka i wprowadzeniu CLJ, juniorzy z danych regionow nie kopia po wioskach gdzie wygrywaja po 30-0 tylko rywalizuja z najlepszym zespolami z calej Polski nie ma znaczenia w szkoleniu?
A i B klasowocow? Czlowieku. A i B klasa to ziomale, albo faceci z brzuszkiem, ktorzy chca sobie pokopa pilke. Obejrzyj sobie „kartofliska”. Kto tam niby szkoli?
Szkolenie odbywa sie w klubach przez trenerow zatrudnianych i oplacanych przez kluby.
Jest Pro Junor System. Czyli kasa za granie juniorami. Wczesniej tego nie bylo.
.
Slepy nie widzi roznicy miedzy PZPNem Laty i Bonka.

FCKierpce
FCKierpce

Przypominam całkiem słuszne spostrzeżenie Zarzecznego: po leśnych dziadkach mamy autostradę do Berlina. A po Bońku?

Carlito
Carlito

Bońka nie bronię, też dostrzegam jego słabe strony, ale co on ma wspólnego z obecną sytuacją w Legii? Albo wcześniejszą w Ruchu czy w Wiśle? Czy on zakazuje mądrze zarządzać klubami, rozsądnie wydawać pieniądze, dobierać zawodników, trenerów itd.? Jest jaki jest, ma swoje odloty na tt, ale finalnie to nie jego wina, że 20-30 letni zawodnicy obecnie nie potrafią grać w piłkę. I myślę, że ciężko to zmienić w rok, dwa, czy pięć. Tu trzeba czasu. Ale oprócz tego również pomysłu i tu się zgadzamy, że nie wiadomo jaki on jest lub czy w ogóle istnieje.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Jak ktoś wprowadza komunistyczne regulacje to zawsze kończy się tak samo. Wolna konkurencja rozwija. Ograniczenia co do graczy z poza UE spowodowały że cały szrot spada do Polski, byle miał paszport.

Carlito
Carlito

Jasne, to ograniczenie to absurd, ale wolna konkurencja musi być weryfikowana przez rynek. Ten cały szrot pojawia się u nas z jakiegoś, a w zasadzie z czyjegoś powodu.

Olala
Olala

Zachowujesz się jakbyś miał na nazwisko Kucharski albo Kosecki, a kuzyn Zibiego w 9. pokoleniu proponował twojemu synkowi 20 lat temu kupno kondoma.

Alie_Verema
Alie_Verema

No to mamy danie na ostro.
Ponoć nic nie boli bardziej niż prawda.

Maciek1
Maciek1

K.O

Stulejarz
Stulejarz

Na konferencji prasowej Mioduskiego złowróżbnie zabrzmiały słowa, że to Weszło jest bliżej upadku niż Legia.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Wiesz, Kluskę wykończyli za to, że nie chciał dzielić sie miodkiem z ubekistanem.

az
az

Prawda jest taka że artykuł Stano jest mocno wyważony w porównaniu do tego co pisał w niedzielę na twitterze i pewnie o to Mioduski bardziej ma pretensje. Na tt były bardziej ostre i kategoryczne stwierdzenia – LE da czas do grudnia żeby Mioduski sprzedał udziały albo znalazł anioła z kasą, brak LE to w ogóle będzie gorzej jak po wyeliminowaniu Wisły przez APOEL. Wydzwięk generalnie był taki – będzie bankructwo jak ktoś nie sypnie szybko z dupy 100 mln zł, a LE odwlecze to tylka o kilka miesięcy. A tutaj w poniedziałek nagle śpiewka – no braknie sporo kasy ale Legia sobie poradzi. Także cwany ten Krzysztof, zrobił w niedzielę gównoburzę a potem złagodniał i teraz płacze „o chuj wam chodzi ja nic takiego nie mówie”…

az
az

Aha, do tego jeszcze skalę tego jego zacietrzewienia na Miodka pokazał też tego samego dnia oskarżając obecny zarząd Legii o danie sobie prawie 1 milionowej podwyżki. Patrzymy na dane jakie tam wkleił a tam sprawozdanie wykazujące wzrost kosztów zarządu jest z okresu kiedy 9 na 12 miesięcy w zarządzie był jego najlepszy kumpel Leśnodorski:) Nawet już mu się nie chce analizować danych specjalnie, taki zdeterminowany żeby tylko czymkolwiek Mioduskiemu dopierdolić.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Bo Stano to taki maly zapyzialy zakompleksiony redaktorzyna, ktory podskakuje jak kundel na polnej drodze, najpierw capnie w kostke a jag kopniesz to jakby swinie zarzynano. Sam odpierdala lewizne z portalem (brakuje tylko co 10 minut komunikatu na Weszlo FM ze to stacja dla Polakow mieszkajacych za granica), robi dobrze kolegom, a wali w nieprzyjaciol na odlew, wlasciwie to juz nie redaktorzyna, a taki pisarczyk na zamowienie.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Przecież to jest to samo. Mówi, ze Legia nie poradzi sobie (w przypadku braku awansu do LE) bez dodatkowej kasy, ale dodatkowa kasa jakoś się znajdzie. I ma rację.

sandman
sandman

Albo Weszło ma tak wielką moc sprawczą, że jak zaczyna pisać o jakimś klubie, to ten upada, albo po prostu naświetlają ewidentne błędy i patologie w tychże klubach. Przy całym szacunku do Weszło, to raczej nie jest to opcja numer 1 😉
A tłumaczenie się „zewnętrznymi” siłami to klasyk. Nasz rząd też tak robi. Zresztą kocham ten argument. Oznacza on nie mniej nie więcej tylko tyle, że wypowiadający jest wielka d*pa, bo choć zna coś od wewnątrz i tym zarządza, to jest tak słaby, że jakieś nieokreślone zewnętrzne siły mają większą moc.

Boski Diego
Boski Diego

„Najważniejsza jest jakość ludzi, którzy sportem kierują. Gdy będzie duży format, to będzie i dobry sport.”
Bohdan Tomaszewski

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Boski Diego
Boski Diego

podobno na onecie w 2008, przynajmniej wg wikipedii

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Tymczasem Miodek owinął się geniuszami, którzy jednak przypadkiem za przypadkiem źle mu doradzają. A moze to Boniek każe Miodkowi zmieniać co chwilę trenerów i skupować drogo opłacany szrot, którego nie da się odsprzedać?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kolejosz
Kolejosz

Widać wyraźnie, kto tu się kogo obawia. Mioduski coś tam wspomniał w jednej wypowiedzi, a ten już drugi dzień nie może się otrząsnąć wymyślając jakieś głupoty, którymi żywi się grupka tweeterowych bezmózgów.

M.S.
M.S.

Dzisiaj Mioduski wyda oświadczenie, że Weszło grozi bankructwo. Będzie wojna, jak nic. Kudłaci kontra łysi.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Pisze to kolega bylego Prezesa i zajadly wrog obecnego, ktory pisal, ze w 2015 Legia nie miala dlugow. No wiarygodnu w chuj.
Co wiecej, jest roznica w twierdzeniu, ze bez kasy z LE Legia zbankrutuje, a sformulowaniem ogolnym, ze moze zbankrutowac. Bo teoretycznie to moze zbankrutowac i Barcelona i Bayern. Nigdy nie wiadomo.

PS. A jak tam sprawy zalozone kibolom przez Lesniodorskiego po zamknieciu stadionu na mecz z Realem? Ile juz kasiorki Boguslaw dla klubu odzyskal?

hds
hds

Tak Stanowski jest kolego bylego prezesa i nie lubi sie z obecnym prezese, ale czy nie ma racji? Przeciez nie mowi, ze Legia zbankrutuje. Naprawde nie widzisz ryzyka dla budzetu, ktore zmaterializuje sie w przypadku braku awansu Legii drugi raz z rzedu do fazy grupowej Ligi Europy? Skad wezma kase, zeby zasypac dziure? O tym wlasnie jest ten tekst.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Kurwa wez przeczytaj wczorajszy artykul raz jeszcze powoli i dorzuc Tweety Stano, szczegolnie ten, ze bez kasy z LE to bedzie bankructwo i przypierdalanie sie do Szopena o wzrost kosztow Zarzadu, kiedy koszt ten zrobil Lesny i Wandzel.
Nie Legii nie grozi bankructwo bez kasy z LE. Beda musieli zacisnac pasa. I moze na zdrowie wyjdzie. Natomiast nie ma zaleglosci, a kredyty stanowia 20-25% realnego budzetu, gdy za Lesnego (przed awansem do LM) stanowily 140%-150%. Jakies artykuliki o tym ze Legii grozi bankructwo wtedy powstaly? Nie. Ba Stano bezczelnie klamal, ze Legia nie ma dlugow klamal jak to sie polepszylo za Boguslawa (gdy frekwencja spadla z ponad 20 tys w 2011/12 do 16 tys w 2014/15) i jakos nie wspominal, ze wzrost budzetu pompowany byl glownie kredytami i kasa z LE (ktora nie zawsze wpadala lub wpadala w mniejszym wymiarze niz planowany).

dms1984
dms1984

Adas ma 1 mln długu. Macius jest wrogiem Adasia. Grzesio jest byłym kolega Adasia, a obecnym kolega Maciusia. Adaś wygenerował dług w firmie po tym jak Grzesio z niej odszedł. Maciuś napisał ze Adaś ma 1 mln długu. Jednak Adaś nie ma 1 mln długu. Ponieważ Maciuś nie lubi Adasia. A lubi Grzesia. Z którego kadencji długu nie było. Zatem: dług Adasia nie istnieje. Logika debila

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Po pierwsze nie umiesz normalnie dyskutowac.
Po drugie dlug byl wobec ITI (ok. 90 mln pln) oraz wobec bankow (ok. 50 mln pln). Teraz sprawdz ile Legia ma obecnie dlugow (na razie ma ok. 25-30 mln pln).

JesusChristPose
JesusChristPose

„A jak tam sprawy zalozone kibolom przez Lesniodorskiego po zamknieciu stadionu na mecz z Realem? Ile juz kasiorki Boguslaw dla klubu odzyskal?”

To akurat Mioduski mówił.

śal pelacór
śal pelacór

„Lecz zamiast trzymać się rzeczki ,
robił piesze wycieczki.
Raz poszedł więc do „Fryzjera”: „Poproszę o kilo sera!”
Tuż obok był apteka: „Poproszę mleka pięć deka”….

Mucha
Mucha

Koniec pierdolenia
Idziesz do więzienia

sztrasburger
sztrasburger

Siedzą w głowie pogróżki Miodowego, co? Bardzo dobrze. Broń się Krzysiu 🙂

Szogun
Szogun

przeczytałem artykuł Stano- czy ja też pójdę siedzieć?

demagog
demagog

Wszyscy się mylicie, nikt z was nie ma racji. Krzysiu, jak wiadomo, jest kibicem Wojskowych, jest również świadom klątwy swojego portalu. Jeśli w tym tygodniu pisze, że bez dobrego wujka z Ameryki Legia zbankrutuje do grudnia, to znaczy, że w przyszłym sezonie będzie Liga Mistrzów, inwestor z mieszkiem bez dna i wiekuista dominacja. Szczwany lis z tego Krzysia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dms1984
dms1984

Krzysiek, szanuję Cię w opór.

Kormoran358
Kormoran358

To będą piękne dni
Po prostu piękne dni
Cytując klasyka. Ta walka uczucia z rozumem z sportem w tle zapowiada się pyszni

lupi45
lupi45

Panowie
Raczej Stano nic się nie stanie. Przecież w jego obronie stanie Zibi i PZPN w razie czego. Jak nie wierzycie, to przeczytajcie książkę Stano, jak on tam chwali Zibiego, jaki to cudowny człowiek i prezes, że to najlepszy piłkarz w naszej historii. Kiedyś Stano był w miarę przyzwoitym dziennikarzem, ale wszedł w pewne układy i głupio mu się wycofać, bo inaczej weszło padnie. Jeśli chodzi o Legie, to mi się wydaje że to nie dziennikarz jest od oceny finansów danego klubu. Co Stano obchodzi skąd Miodek w razie czego weźmie kasę. Niech dokłada swoje, lub szuka inwestorów. Kur, przecież to nie Stano jest prezesem. A jeśli Stano rządzi weszło i to jego działka, to może niech jego dziennikarze się podpisują pod swoimi artykułami. Czy my nie mamy prawa wiedzieć kto pisze artykuły na weszło? Pamiętam jak Leśny zaczynał w Legii i jechał po bandzie z finansami, ciągłe ryzyko. Wtedy Stano nie przedstawiał sprawozdań finansowych. Zaczęło się dopiero jak Leśny odszedł. Więc niech każdy sobie pomyśli czym to śmierdzi. Zajmij się Stano swoimi pijakami którzy prowadzą u ciebie audycje, bo to jest dopiero żenada. Dwa dni temu piszesz ze Legia zbankrutuje, a dziś że nie zbankrutuje nigdy. To jak to jest.

Michal Sz
Michal Sz

Naucz się czytać to co ktoś pisze to będziesz wiedział jak to jest, póki co pierdolisz kocopoły,

pilkarzyk
pilkarzyk

Krzysztof, jak lubię czytać Weszło i słuchać czasem radia waszego tak naprawdę cały ten spór o bankructwie Legii trochę z dupy i na siłę. Przypominasz trochę upierdliwą sąsiadkę co się wpierdala w życie sąsiadów i wylicza co i za ile kupili a potem biega po osiedlu i rozgłasza, że Nowakowie rychło zbankrutują, a jeżeli nie zbankrutują to i tak na pewno braknie im na życie. Bo za drogi samochód kupili, bo przy takich wydatkach to nie powinni latać na wakacje w egzotyczne kraje, bo Nowak nosi luksusowe marynarki.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Podpisują? RODO kolego! :-]
Własnie – prezesem nie jest Stano, ale Boniek i to jego wina, że Legia przegrała z Dunde.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Phelek
Phelek

Ogólnie spoko. Wiem, że Stano nie jest zbyt obiektywny. Ale to co wyczynia Mioduski to woła o pomstę do Nieba. Leśny swoje zarobił, ideałem nie był i wkurwiał wieloma zachowaniami. I wszystkim nagle zaczęło się wydawać, że to takie proste, kulturalny Darek zrobi jeszcze lepszą robotę. Jakby wszyscy zapomnieli, że poza Leśnym to w ciągu ostatnich 20 lat nikt nie zrobił konkretnego wyniku sportowego. Jak można zarządzać klubem, kiedy od ponad roku nie zatrudnia się trenera? Pamiętam przyjście Jozaka i pieprzenie o modelu Dinama Zagrzeb, że tu chodzi o stworzenie struktur, że wyniki są sprawą drugorzędną. Słabe to strasznie. Nigdy nie byłem fanem Legii, ale nigdy bym nie powiedział, że tak łatwo będą sobie wszyscy będą zrzucać odpowiedzialność na innych. Prezes (lub jak kto woli dyrektor sportowy), Vukovic, Radovic, Kucharczyk. Pierwsze przykłady. Może warto czasem spojrzeć najpierw na siebie? Oni już chyba sami nie wiedzą, kiedy kłamią.

Król Roastów
Król Roastów

Nowy transparent na Legii: „Stano, trzymaj się! PDW”

Coffey88
Coffey88

A prawda taka, że Mioduski by chciał to by bez większego uszczerbku na domowym budżecie kupił sobie weszło, stanowskiego i jego matkę z ojcem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
DrMabuse

W ogrodzie, obok Garretha.

PanChmiel
PanChmiel

Panie Redaktorze, tak jak wiele tekstów o Legii i jej ostatniej formie, decyzjach dot. sztabu szkoleniowego to niestety materiały dość obiektywne, tak wiele elementów kampanii ‚Czy Legii grozi bankructwo?’ jest już skrajnie pełnych jadu i, co chyba jeszcze gorsze, nieprawdziwych.

Patrz: tweet o istotnym wzroście kosztów nieudolnego zarządu.

Zakładam, że dane uzyskał Pan z dostępnego publicznie SF GK Legia Warszawa (proszę mnie poprawić, jeżeli jestem w błędzie) i tam zauważył Pan ‚O! Koszty zarządu wzrosły! Dowalę Mioduskiemu na TT!’. W takim wypadku należałoby chyba zwrócić uwagę na to, za jaki okres zostało ono sporządzone i co faktycznie miało wpływ na wysokość tej pozycji.

Dotyczy ono roku obrotowego 16/17 zakończonego dnia 30.06.2017. Mioduski objął stery w Legii w drugiej połowie Marca roku 2017, tj. można powiedzieć, że jego decyzje miały minimalny wpływ na finanse Klubu w analizowanym okresie (73% czasu w roku obrotowym 16/17 u sterów był poprzedni Zarząd, którego decyzje kształtowały i kształtują finanse Klubu w dalszym ciągu, np. Jędrzejczyk).

Rozumiem, że za poprzedniego Zarządu miał Pan autostradę do informacji w Legii, a teraz jest o to trochę ciężej, ale nie jest to powód, żeby aż tak się zżymać. Warto czasem przeanalizować to, co się pisze. W tym więc zakresie, uważam, że wypadałoby uderzyć się w pierś i przyznać, że powiedziało czy napisało się parę słów za dużo, a nie eskalować i tak duży już konflikt.

Z drugiej strony krzyki ‚pozwę Cię, pozwę Cię!’ też są jak dla mnie dość kuriozalnym rozwiązaniem, no ale co zrobić…

TomAas
TomAas

No i Mioduski pięknie zaorany. Niczym juz sie nie różni od Wojciechowskiego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

Buszewska?

Murphy
Murphy

Tak z zupełnie innej beczki.
Czy Legia powygrywała już wszystkie procesy z tym bydłem które doprowadziło do zamieszek na meczu z BVB, i w konsekwencji do zamknięcia stadionu na mecz z Realem?
Rozumiem że tak, skoro Mioduski nie ma co robić i grozi wytaczaniem kolejnych procesów.

Redmond
Redmond

A tak zupełnie z innej beczki,czy Stano się uporał z psami sąsiada? JPRDL

KAROL_KOT
KAROL_KOT

Wygląda to trochę tak jakby redaktorek obsesyjnie wpierdalał się w sprawy LEGII i swoimi analizami chciał zmienić właściciela. Muszę zgodzić się z prezesem ( chociaż nie jestem jego fanem ) że to przekracza granice konstruktywnej krytyki i przypomina nagonkę na LEGIĘ. Zwłaszcza w porównaniu z wyrozumiałością dla innych klubów. Ktoś niezorientowany mógłby pomyśleć że co najmniej LEGIA spadła z ligi w ubiegłym sezonie…

PODO
PODO

Skoro Legia to najlepszy polski klub to czemu sie do niego nie przypierdalac NAJBARDZIEJ ? Podobno naj nie bierze sie znikąd. Gdy Lech gral piach i Bjelica byl dumny po kolejnych porazkach to na lamach tego portalu rowniez dostawal solidny opierdol. Notorycznie.
Znam kilku kibicow Legii ktorzy takim prezesem i stanem rzeczy sa po prostu wkurwieni i wydaje sie ze kazdy kibic tez powinien. Bo chyba nie jesteś z tych co sądzą ze jest dobrze ? Licze na jakas normalna rozmowe a nie stek wyzwisk, szanujmy sie.

lupi45
lupi45

Czy widziałeś żeby Stano kiedykolwiek przedstawił finanse Lecha lub innej drużyny? Co innego pisać o złej formie, oceniać zawodników, bo to jest działka dziennikarzy. Ale co mu kur do finansowania klubu. Chciałbyś żeby Stano pisał o finansach Twoich, rodziny, firmy? Jest jakaś granica przyzwoitości do cholery. Jak Stano jest taki mądry, to czemu nie zasiada w zarządzie jakiegoś klubu. Podobno Leśny i Wendzel mieli przejąć Zagłębie Sosnowiec, chcieli nawet Boruca do tego namówić. Na szczęście on nie jest głupi i się nie zgodził. Palce też w tym moczyl Stano. Ale stwierdzili że tam się nie da zarobić kasy
To jest klika która będzie ciągle macic na temat Legii

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Wisła, Ruch – masz amnezję? ibice tych klubów również pisali o nagonce. Co do Lecha to pokazał nawet kontrakt dla Sanogoo czy jak temu szrotowi.
I po co ma pisać o budżecie Lecha? Rutkom zarzuca się skąpstwo i brak ryzyka, a nie życie na kredyt i ponad stan.

JesusChristPose
JesusChristPose

jak chodzi o przedstawianie finansów, to nie jestem pewien czy jakichś dokumentów na tym portalu nie publikowano, aczkolwiek czy to chodziło o Lech Poznań, to wątpię.

Jeśli chodzi o przedstawienie finansów Legii – to po pierwsze dla mnie oznacza to opublikowaniu całego rocznego bilansu w formie oficjalnych dokumentów, a tego tutaj nie znalazłem. Nie znam sytuacji, ale dotąd myślałem, że dziennikarz nie ma problemu do takich danych dotrzeć.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

„Zwłaszcza w porównaniu z wyrozumiałością dla innych klubów” – widzę, że masz zaciecie komediowe.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leron
Leron

Artykuł był wybitnie nacelowany w niszczenie wizerunku Miodulskiego i Legii. Dlaczego tak twierdzę ? Czy Stanowski wspomniał w tym artykule skąd są te wielkie luki ? Nie. A powinien. Powinien powiedzieć, że za rządów Leśnego koszty w Legii wzrosły o 70mln zł w dwa sezony(z poziomu 116mln zł do 186mln zł) ?, że pensje zawodników Legii w ciągu jednego sezonu wzrosły niemal dwukrotnie(z nieco ponad 30mln zł do ponad 60mln zł) ??? wszystko na podstawie raportu EY, na który pośrednio redaktor się powołuje. Ale to nie ważne… ważne było stworzenie powiązania Legia Miodulskiego – Bankructwo…

PS.
tweet o kosztach zarządu to już kompletna beczka śmiechu była.

KazimierzZdzislaw
KazimierzZdzislaw

Oj tam, o co ta gównoburza? Stanowski za dwa lata dostanie symboliczny wyrok – 1 mln. zł. do zapłaty, a dla niego to jak splunąć…
Za to dosadnie widać, że już zaczyna się pocić…

Laguna
Laguna

Dla zagubionych zamieszczam graficzny plan sytuacyjny.

fight.jpg
WSZYSTKO CHUJ
WSZYSTKO CHUJ

„Czy pan kiedykolwiek osobiście popełnił jakiś błąd? Jak pana słucham to wydaje mi się, że nie.”

Z konferencji Mioduskiego:
„Klafurić nie powinien kontynuować pracy w tym sezonie. Popełniłem błąd.”

Jeśli tak samo słuchasz jak rozumujesz, to czarno to widzę

WojciechReiss
WojciechReiss

Źle słuchałeś. Mioduski rzecze, że on popełnił błąd, BO GO PRZEKONALI LUDZIE, z którymi się skontaktował, że warto dać szansę Klafowi. 😀
Widzisz różnicę pomiędzy: tak, zjebałem.
a
„No popełniłem błąd, bo posłuchałem złych doradców”.

UBecja_Forever
UBecja_Forever

Nie ma żadnej różnicy bo oznacza to to samo czyli ‚tak, zjebałem’ Mioduski ma świadomość, że jest za to odpowiedzialny i to, że kogoś posłuchał traktuje jako swój błąd. Jest prezesem i samodzielnym właścicielem i to on podejmuje i odpowiada za decyzje, a nie doradcy.

mdxkrk
mdxkrk

Można się czepiać Stanowskiego i Weszło, mnie też nieraz wkurzają jego artykuły, ale w tym przypadku miał przecież 100% racji. Legia jak nie wejdzie do Ligi Europy, będzie miała kilkadziesiąt milionów zł dziury. Przychody jakie osiągała z wyłączeniem transferów i pucharów łatwo można sprawdzić. Śmiem twierdzić, że przy tym co się tam odwala, będą nawet niższe niż w poprzednich latach, gdy grała w LM i generalnie miała świetny PR w porównaniu z obecnym. Że nie awansuje w tym roku do LE jestem niemal pewny, O ile Dudelange ma całkiem realne szanse przejść, bo wystarczy zagrać na jakimkolwiek poziomie innym niż pukanie w dno od spodu, żeby spokojnie ich klepnąć, o tyle w kolejnej rundzie czeka przecież Cluj, a oni obecną Legią wytrą podłogę. Mistrz mocniejszej ligi od naszej, którego w zeszłym sezonie świetnie poukładał Dan Petrescu. Jeśli kibice Legii mają jakąś nadzieję, to mogą upatrywać jej jedynie w tym, że ci piłkarze gorzej grać już nie mogą i w końcu będą musieli jakoś odbić się od dna. Oczywiście zakładając, że obecna forma to jest dno. Jak patrzę na jakichś Antoliców, czy innych Vesoviców i Philipsów, to mam poważną rozterkę, czy aby na pewno nie stać ich na jeszcze gorsze pozorowanie gry. Generalnie sytuacja Legii przypomina trochę sytuację Wisły z czasów holenderskich. Różnica polega na tym, że Wisła nie miała aż takiej dziury. Mówiło się o kwotach znacznie mniejszych, niż w przypadku obecnej Legii. Porównując oba te kluby, można śmiało stwierdzić, że Legia za chwilę będzie w znacznie gorszej sytuacji, tym bardziej że nie posiada możnego właściciela, na którego będzie można w ciężkiej sytuacji liczyć, bo z całym szacunkiem, ale Mioduski to nie Cupiał i w tym przypadku nie będzie można nawet mieć nadziei, że zasypie dziurę z własnej kieszeni, bo on takich pieniędzy najnormalniej w świecie nie ma. Że w klubie źle się dzieje pokazuje nawet cała sytuacja z Jędrzejczykiem. Czy robiliby takie kombinacje, gdyby kasa wypadała z szafy? Wątpię.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Otoz frekwencja w Eklapie, w sezonie gdy Legia grala w LM byla nizsza niz przed prezesura Lesnego.
2011/12: 20 920
2015/16: 19 953

A po drodze byl przeciez cudowny sezon 2014/15 (16 604).

Dajecie sie manipulowac Lesnemu i Zakolcowi jak dzieci.

Dane za legia.net

az
az

Różnica między Legią a Wisłą jest taka że:
– Legii jest w chuj łatwiej pozyskiwać nowe zródła finansowania bo jest z Warszawy-miasta dużo większych możliwości
– Legia robi ponad 100 baniek bez transferów, bez pucharów i bez dobrego wujka, sama samiuteńka, a taka Wisła sama ile mogła wypracować bez Cupiała? 10 baniek? 15 baniek? Nie ta skala. Cupiał przez TF walił do klubu 11 baniek a z własnej kiesy dorzucał jeszcze kilka baniek. Wszystko to przy standardowym ok. 30 mln przychodzie. Legia nie jest uzależniona od jakiegokolwiek zródła przychodu w aż takim stopniu. My tu mówimy o dziurze na sezon na 30-40 mln co przy przychodzie klubu nie jest wielką liczbą. Wisla miała dziurę na ponad 20 baniek przy dużo mniejszych wpływach i bardziej ją to bolało.
– Wisła była w dupie z kontraktami na kolejne lata a Legii za rok zejdzie z pensji 1/3 przepłaconego składu, a wielu przepłaconych i zbędnych już poszło w pizdu (gruba Berta, Masłowski, Chukwu, Langil itd.), Kontrakt Jędrzejczyka rozłożony na raty, mimo nowych wzmocnien pensje za Mioduskiego i tak spadły. Nowi tyle zarabiać nie będą. Wisla nie miała takiego komfortu.
– niedługo będzie nowy kontrakt TV który pewnie nawet podwoi przychody Legii z tego zródła na kolejne lata wiec moze brać pożyczki. Tym bardziej że długi zewnętrzne w Legii są relatywnie niskie.

JesusChristPose
JesusChristPose

no jest z Warszawy, ale od lat mają ten sam problem ze znalezieniem głównego sponsora tytularnego. chyba że chcesz mi powiedzieć, że firmy typu ActiveJest, czy Fortuna są porównywalne z firmą Adidas, która daje Bayernowi Monachium 900 milionów euro na 5 lat.

maniuuu
maniuuu

teraz ten temat bedzie piłowany z miecha prezes legia trener jakis pilkarz prezes legia trener jakas pizza piwo pilkarza legi bleeee

AndyM
AndyM

Mam nadzieję że piłkarze Legii „zarobią kilka baniek ” wygrywając 5:0 w rewanżu .Pomijając animozje prezesów czy redaktorów to grajcie dla nas kibiców i dla siebie.

Cebulak Janusz
Cebulak Janusz

Brawo! Miazga tej żałosnej pudelczyny stała się faktem. Redaktor Stanowski podał argumenty oparte na faktach liczbach i wypowiedziach pseudo prezesinki o aparycji gnoma. Totalne zaoranie. Pudelku mjoduski pinto juz zaczol cie doić:) Mega Beka z pudelka. /mega Beka z legi. Czekam na piękną katastrofę w czwartkowy wieczor.

MaciekGKS
MaciekGKS

Mioduski okazuje sie Nikodemem Dyzma biznesu. W sumie nie jest to jakis wyjatek w postkomunistycznej Polsce. Gdy okazuje sie, ze ludzie osiagajacy sukcesy na grzbietach sluzb specjalnych i preferencji urzedniczych trafiaja na obiektywny rynek to bardzo czesto konczy sie to zebraniem spektakularnego wpierdolu.

Znaffca
Znaffca

Panie Krzysztofie a jak by pan umieścił link do konferencji(z minutą w której Pan Dariusz straszy pozwem) to miałbym pełen obraz sytuacji a nawet mógłbym się pośmiać.

PS. Tak, jestem leniwy i nie chce mi się tego szukać albo słuchać pierdolenia standardowych farmazonów o nowym trenerze…… zresztą pewnie dużo czytelników ma podobnie.

Weszło
24.09.2020

Bawarska maszyna się nie zatrzymuje. Bayern z Superpucharem Europy

Mają czego żałować piłkarze Sevilli po meczu o Superpuchar Europy. Bayern Monachium – zespół oczywiście lepszy, jeżeli oceniać pełen przebieg spotkania – był dzisiaj mimo wszystko do ukąszenia i miał całkiem sporo problemów w defensywie. Andaluzyjczykom zabrakło jednak skuteczności w kluczowych momentach, a Bayern takich błędów nie wybacza, o czym przekonał się już choćby Olympique […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Kristopher Vida. Piłkarz dyskretny jak Tesla w godzinach szczytu

Kristopher Vida. Taki piłkarz, kojarzycie? Jeśli nie, to żaden skandal, nawet to rozumiemy. Bo gość jest w Polsce od pół roku i tak naprawdę nie dał nam ani jednego powodu, żeby nie myśleć o nim, jak o meteorycie. Bardzo kosztownym nie tylko ze względu na to, że Piast Gliwice sporo za niego zapłacił. Także dlatego, […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Gra lepsza niż wynik. Piast wypunktowany w Kopenhadze

No cóż, można się było tego spodziewać: Piast Gliwice tegoroczną przygodę z pucharami kończy na meczu z FC Kopenhaga. Mimo to odczuwamy spory niedosyt. Jeśli ktoś spojrzy na suche 0:3, pomyśli sobie, że nie było tematu i Duńczycy naszego przedstawiciela zgnietli. A wcale tak to nie wyglądało.  Dotychczas obowiązywał w tym sezonie następujący podział: Piast […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Nowa miotła nie pozamiatała, ale awans zrobiła

Po meczu z Górnikiem Zabrze i generalnie po niemrawym początku sezonu dało się wyczuć, iż kibice Legii Warszawa obawiają się meczu z kosowską Dritą Gnjilane. Wystarczyło jednak mniej więcej pół godziny tego spotkania, byśmy przekonali się, że równie dobrze można było bać się małej myszy, która błąka się gdzieś po piwnicy. Zasługa nowego szkoleniowca, którym […]
24.09.2020
Bukmacherka
24.09.2020

Obstawianie zakładów dzięki Typerplus.pl będzie teraz dużo prostsze!

Dziś możesz już obstawić każdą dyscyplinę sportową w zakładach bukmacherskich. Nie ma znaczenia, czy jest to piłka nożna, koszykówka, tenis hokej czy któraś z mniej popularnych, jak golf, pesapallo lub krykiet. Coraz większa liczba ludzi decyduje się na urozmaicenie widowiska sportowego poprzez obstawianie go online. To pozwala na przeżywanie jeszcze większych emocji w trakcie meczu. […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Uwaga Łódź i okolice: w piątek na Widzewie zbiórka darów dla ojczyzny Fundambu

Słuchajcie, mamy do was sprawę. W zasadzie to nie my, a wszyscy obywatele Demokratycznej Republiki Konga. Przed nami ogromna (przynajmniej mamy nadzieję, że ogromna) zbiórka darów na rzecz ojczyzny Merveilla Fundambu. Cel jest szczytny, chodzi po prostu o to, żeby pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje. Dlatego, choć akcję mocno nagłośnili już organizatorzy, jako osoby, […]
24.09.2020
Anglia
24.09.2020

Serbski wojownik chce podbić Premier League. Kluczowy sezon Mitrovicia

„On był źródłem całego niebezpieczeństwa. Cały czas musieliśmy być czujni, a i tak strzelił dwa gole.” Takie słowa z ust Marcelo Bielsy nie zdarzają się codziennie, a już na pewno nie w przypadku każdego piłkarza. Mówi się, że są kluby zbyt dobre na ligowe zaplecze, ale jednocześnie nie na tyle jakościowe, aby utrzymać się w […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

#AleNumer – konkurs z nagrodami – ile bramek strzelą pucharowicze w 5. kolejce?

Uwaga, Weszło razem z Totalizatorem Sportowym rozdaje piłki Ekstraklasy, koszulki klubów, iPhone’a 12, smart watcha od Apple! Rozpoczynamy kolejny sezon z konkursem #AleNumer. Tym razem pytamy o to, ile bramek w 5. kolejce Ekstraklasy strzelą kluby reprezentujące nas w pucharach. Jak grać? Rywalizujemy na naszych social mediach. Pod naszymi wpisami na Twitterze lub Facebooku odpowiadacie […]
24.09.2020
Hiszpania
24.09.2020

Legenda się żegna. Luis Suarez przechodzi do Atletico

Sześć sezonów. 198 bramek. 97 asyst. Oszałamiające 59 trafień w 53 meczach sezonu 15/16. Element – bez cienia przesady – jednego z najbardziej ekscytujących ofensywnych tridente w historii futbolu, które tworzył razem z Messim i Neymarem. Cztery mistrzostwa Hiszpanii, cztery Copa del Rey. Jedna wygrana Liga Mistrzów. Nie będzie już Luisa Suareza w barwach Barcelony. […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Lewandowski z kolejnym pucharem? Bayern faworytem meczu o Superpuchar

Bayern, czyli giganci europejskiej piłki w 2020 roku, stoją przed szansą powiększenia gabloty. O co? O Superpuchar UEFA, a takich ciekawostek w Monachium zbyt wiele nie mają. Jeśli Bawarczycy ograją Sevillę, zatriumfują w tych rozgrywkach dopiero po raz drugi w historii. Ale lepszy rydz niż nic. Typujemy, że Robert Lewandowski odhaczy kolejne zadanie na liście. […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Nowy trener, nowy Michał Karbownik, który zostanie w Legii?

Czy Czesław Michniewicz odmieni Legię Warszawa i w jaki sposób to zrobi? Te pytania od jakichś trzech dni zadają sobie wszyscy ludzie, którzy obserwują polską piłkę klubową. Niedługo odkrywane będą kolejne karty. Coś powie nam dzisiejszy mecz z Dritą Gnjilane, choć oczywiście nie zakładamy, że po takim czasie ręka nowego szkoleniowca będzie bić po oczach, […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Dlaczego Piast nie jest skazany na pożarcie?

Nie ulega wątpliwości, że z trójki naszych pucharowiczów Piast w III rundzie eliminacji Ligi Europy wylosował zdecydowanie najgorzej. Jeśli przejdzie FC Kopenhaga, będzie to już coś naprawdę dużego dla polskiej piłki w jej obecnym położeniu, zwłaszcza że dopiero co w poniedziałek gliwiczanie rozgrywali mecz ligowy i zaraz musieli jechać do Danii. Gospodarze są wyraźnym faworytem, […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Piast pomści Lechię i odpłaci się Wilczkowi?

Tak się dziwnie składa, że w obecnej edycji pucharów świetnie idzie nam odpłacanie się rywalom. Malmoe powiozło Cracovię, to Lech odprawił Hammarby. Omonia wygrała z Legią, to Lech ograł Apollon. Co wy na to, żeby skompletować hattricka i dać pstryczka w nos Duńczykom i Kamilowi Wilczkowi? Polak cieszył się z losu i bardzo chce powtórzyć […]
24.09.2020
Blogi i felietony
24.09.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Dani Ramirez zaczynał polską przygodę od Stomilu Olsztyn i polecam pochylić się nad tym przypadkiem. Bowiem Dani Ramirez grał w Stomilu źle. Nikt za nim nie płakał, gdy odchodził. Miał tylko przebłyski. Nawet wiosenne wyniki: z Ramirezem w pierwszym składzie Stomil nie wygrał ani jednego meczu, a wręcz stoczył się na dno tabeli. Ramirez wylądował […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Powieźć Drite, awansować do fazy grupowej. Prosta misja Legii

W takich meczach jak starcie Legii Warszawa z Dritą zwykle mówi się, że zaczynamy liczyć wynik od 3:0 dla faworyta.A że faworytem jest mistrz Polski, to specjalnie nas taka wróżba nie dziwi.My jednak postaramy się was przekonać, że warto zacząć liczyć wcześniej.Choćby dlatego, że w eWinner znajdziemy kilka atrakcyjnych typów na to spotkanie.Sprawdźcie nasze podpowiedzi! […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

7 powodów, dla których warto rzucić okiem na mecz o Superpuchar Europy

Lech Poznań swoim wczorajszym zwycięstwem na Cyprze narobił nam apetytu na kolejne sukcesy polskich klubów w eliminacjach do Ligi Europy. Dziś koncentrujemy zatem uwagę przede wszystkim na meczach Piasta Gliwice i Legii Warszawa. Ale na tym piłkarskie emocje dla polskich kibiców się wcale nie kończą. O 21:00 Bayern Monachium zmierzy się bowiem z Sevillą FC […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

20 szybkich ciekawostek o FC Kopenhaga

Piast Gliwice zmierzy się dziś z FC Kopenhagą. Faworytem nie jest – delikatnie mówiąc. Zapraszamy na 20 szybkich ciekawostek o rywalu gliwiczan. 1. Pewnie nie wiedzieliście – w FC Kopenhadze gra Kamil Wilczek, bohater najbardziej kontrowersyjnego transferu w duńskiej piłce tego lata. Media społecznościowe piłkarza zalała fala obraźliwych wpisów, nawet nie wszyscy kibice FCK byli […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

PRASA. Lech silniejszy od Bogów, Wilczek chciał trafić na Piasta, Drita przyjechała po awans

O czym dziś piszą w gazetach? Głównie o Lechu, Legii oraz Piaście, czyli bez zaskoczenia. Mamy m.in. dwie rozmowy z Kamilem Wilczkiem, który bardzo się ucieszył na wieść, że zagra przeciwko gliwiczanom. – Bardzo! Obserwowałem losowanie i po cichu na to liczyłem. Dla mnie to podróż sentymentalna, choć sentymentów na boisku nie będzie. Fajnie jednak […]
24.09.2020