Najzabawniejsi chuligani świata: Piast Gliwice Hooligans
Weszło

Najzabawniejsi chuligani świata: Piast Gliwice Hooligans

Są chuligani groźni – powiązani z narkobiznesem, z sutenerstwem, z przemytem, czysty półświatek przestępczy. Są chuligani obrzydliwi – fetujący morderstwa okrzykami, prezentujący oprawy z nożami czy nagrobkami zabitych przeciwników. I są chuligani Piasta Gliwice. Brakujące ogniwo pomiędzy Latającym Cyrkiem Monty Pythona oraz Gangiem Olsena.

Ich drużyna grała dzisiaj wyjątkowo prestiżowy mecz z Górnikiem Zabrze. Po pierwsze – derby, wiadomo. Pół Gliwic to kibice Górnika, więc atmosfera powinna być wyjątkowo gorąca. Po drugie – Piast walczy o utrzymanie, Górnik marzy o pucharach, jest opcja upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, zepsuć humor sąsiada, poprawić swój. Jest 80. minuta meczu. Piłkarze spisują się na medal – grają co prawda fatalnie, ale prowadzą 1:0, rywale są jeszcze gorsi, w ogóle zaś warto zaznaczyć, że kompletnie nic się na murawie nie dzieje. No i w tym momencie kibice Górnika zaczynają palić flagę wcześniej wykrojoną fanom Piasta. Co robią dzielni chuligani z Gliwic?

Wiadomo, napinają się, nadymają i uznają: tak być nie może! Rozpoczyna się desperacka walka z płotem oddzielającym ich od murawy. Potem do kibiców Górnika mają jeszcze jakieś 120 metrów, zasieki z ochrony, drugie zasieki – ale najtrudniejszy przecież pierwszy krok, trzeba wyłamać siatkę. Chuligani z Gliwic szarpią, szarpią i… puch. Przewróciła się.

I co?

KONSTERNACJA!

O kurwa, co tu robić. Okazało się, że przewróciliśmy siatkę, rany boskie, przecież tak nie wolno! Trzeba to naprawić, jakoś zrekompensować, może lekarza wezwać do tej siatki, budowniczego jakiegoś. Brzmi absurdalnie? No ale tak było, zobaczcie film. Płot leży, chuligani Piasta zastanawiają się, po co oni to właściwie zrobili.

Lepszy był dalszy ciąg tej farsy. Kibice sobie stoją – no bo fantazji wystarczyło im jedynie na obalenie siatki i milczące trawienie faktu, że już płotek się sam nie podniesie. Na murawę wpada policja. Najpierw bataliony piesze, potem trzy konie, na końcu maruderzy z psami, którzy ewidentnie nie nadążają za bardziej wyćwiczoną kawalerią. Co prawda na płycie boiska nie ma ani jednego kibica, Badia to wręcz z chuliganami gra w kanastę, no ale rozumiemy – policja nie może ignorować sytuacji, w której kibice nie są oddzieleni od murawy płotem, nawet, jeśli sami są tym kompletnie zdziwieni.

Co dzieje się później? Wreszcie pojawia się na murawie kibic. Jakiś samotny kamikadze rodem z NFL.

Następnie okazuje się, że gdzieś zaginął delegat i nie ma jak podjąć decyzji, co dalej. W międzyczasie komentatorzy stwierdzają, że w sumie to można wybrać trójkę najlepszych piłkarzy (!) a Urynowicz przez piętnaście minut się rozgrzewa przed zmianą (!!!) za plecami policjantów. Ktoś na Twitterze podał, że w międzyczasie służby porządkowe sprzątają po koniach.

Brakowało baby z brodą, naprawdę, jeszcze może Grzegorza Kasprzika w kominiarce.

Szukając pozytywów – przynajmniej w Lidze+ Extra szybciej mogliśmy zobaczyć skrót i gole z pasjonujących meczów Śląska z Sandecją i Korony z Pogonią. Szukając pozytywów nieco dalej – idioci z Piasta pewnie dostaną za swoje, skoro byli tak debilni, że zdecydowali się wyłamać płot, to teraz ich drużyna beknie za to utratą niemal pewnych trzech punktów, które dzisiaj sobie z Górnikiem wiozła do szczęśliwego końca. Trochę nas dziwi, że policja nie zdecydowała się na obstawienie niewielkim oddziałem tej dziury w płocie i pozwolenie na dokończenie tego meczu, ale może i lepiej – jeśli ta kuriozalna akcja chuligańska skończy się na przykład spadkiem Piasta utracone w derbach punkty, to będzie tylko zabawniej.

Szkoda tylko piłkarzy, ale w zamian na pewno kibice Piasta zostaną z nimi na dobre i na złe nawet po spadku. Chyba że będzie za zimno, to wtedy nie.

Fot. Wojtek Grzegorzyca