Ile zarobi mistrz Polski? Prezes Ekstraklasy zdradził wysokość premii
Polska piłka rośnie z każdym sezonem. W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z kilkoma znaczącymi występami rodzimych klubów w europejskich pucharach i przekłada się to na rozwój drużyn. Także pod kątem finansowym. Wzajemna konkurencja działa bardzo dobrze na kluby, które inwestują więcej, ale też otrzymują wyższe nagrody. Jak informuje prezes spółki Ekstraklasa SA Marcin Animucki, mistrz Polski otrzyma podobną kwotę za wygranie ligi, jak mistrz Holandii czy Belgii. […]