Arteta: Luis Enrique jest dla mnie wielką inspiracją

Maciej Piętak

30 maja 2026, 10:44 • 2 min czytania 1

Reklama
Arteta: Luis Enrique jest dla mnie wielką inspiracją

Mikel Arteta zabrał głos na konferencji prasowej przed finałowym meczem Ligi Mistrzów przeciwko PSG. Szkoleniowiec Arsenalu odniósł się do sytuacji zdrowotnej w drużynie i wniosków wyciągniętych z poprzednich meczów oraz docenił trenera rywali.

Reklama

Arteta: To najważniejszy mecz w piłce nożnej

Hiszpański szkoleniowiec na początku odniósł się do sytuacji kadrowej. Cieszył się, że ma tak szerokie pole manewru.

– Jurrien Timber jest w pełni sprawny. Czy wyjdzie w pierwszym składzie? Tak, podobnie jak Noni. Jedynym nieobecnym w kadrze jest Ben White. (…) Widzę radość oraz żądze zwycięstwa, jakie ma każdy z piłkarzy, aby zagrać w tym meczu. Wszyscy doskonale wiemy, że to najważniejszy mecz w piłce nożnej i każdy chce być jego częścią. Wszyscy rozumieją, czego to wymaga, a także jak bardzo ważne jest, aby każdy miał wpływ na grę, gdy jest to najbardziej potrzebne – powiedział trener Arsenalu.

– Przygotowania były naprawdę, naprawdę dobre. Byliśmy bardzo skoncentrowani i pozytywnie nastawieni. Jesteśmy tutaj, ponieważ zasłużyliśmy na to tym, jak prezentowaliśmy się i graliśmy w tych rozgrywkach. W sobotę na tym boisku będziemy musieli po raz kolejny zasłużyć na wygranie tego trofeum. To doskonała okazja, by wykorzystać ten moment, ponieważ jesteśmy w tym miejscu po raz drugi w naszej historii. W sobotę mamy okazję napisać zupełnie nowy rozdział w historii tego klubu. Aby to zrobić, musimy bezwzględnie grać odważnie i z nieustającą chęcią zwycięstwa – dodał.

„Luis Enrique jest dla mnie wielką inspiracją”

Arteta odniósł się także do poprzednich meczów Kanonierów z PSG. Były to półfinałowe spotkania w ubiegłorocznej edycji. Paryżanie wygrali oba starcia (2:1 i 1:0) i awansowali do finału, w którym zdeklasowali Inter, zwyciężając aż 5:0.

Reklama

– Z pewnością wykorzystujemy przykłady, których nauczyliśmy się z tamtych meczów i na pewno można z nich wiele wyciągnąć. To prawda, że my ewoluowaliśmy w inny sposób, a oni również ewoluowali w odmienny sposób. Ich sytuacja także jest zupełnie inna. Wyciągnęliśmy konkretne wnioski i doskonale wiemy, co musimy zrobić znacznie lepiej. Jestem pewien, że to się w sobotę wydarzy – zapewnił Hiszpan.

Na koniec konferencji prasowej trener Arsenalu pochwalił Luisa Enrique.

– Odkąd był piłkarzem, zawsze stanowił dla mnie wzór do naśladowania, ponieważ był wyjątkowym zawodnikiem. Widać jego rękę w tym, co zrobił z tym klubem. W szczególności po tym, co zrobił z tą drużyną, doskonale odcisnął swoje piętno – tożsamość, mentalność, sposób, w jaki zawodnicy znoszą trudy rozgrywek, sposób, w jaki grają… Jest dla mnie wielką inspiracją – ocenił.

Finał odbędzie się w sobotę, 30 maja, o godzinie 18:00.

Reklama

Fot. Newspix

1 komentarz
Maciej Piętak

Liczy, pisze i komentuje - nie zawsze w tej kolejności. Studiuje matematykę, a wcześniej przewinął się przez redakcje 90minut, FutbolNews oraz Żyjemy Futbolem. Prywatnie kibic Wisły Kraków oraz Chelsea. Ma beznadziejny gust muzyczny, jeszcze gorsze poczucie humoru, ale tyle dobrego, że czasem napisze jakiś niezły tekst

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Liga Mistrzów

Reklama