Thriller na Majorce! Barcelona traci punkty po emocjonującej końcówce

27 września 2023, 00:20 • 3 min czytania 10 komentarzy

RCD Mallorca urwała punkty FC Barcelonie po niezwykle wyrównanym starciu siódmej kolejki La Liga. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Gospodarze rozpoczęli dzisiejsze spotkanie z wysokiego „C”. Już w ósmej minucie rywalizacji, do siatki trafił bowiem Vedat Muriqi. Napastnik z Kosowa perfidnie wykorzystał gorszą dyspozycję bramkarza Barcy (akcję bramkową rozpoczęło niedokładne podanie Ter Stegena), umieszczając piłkę w siatce już trzeci raz w tym sezonie.

W 41. minucie meczu, na bramkę reprezentanta Kosowa odpowiedział jednak Raphinha. 26-letni skrzydłowy znakomicie odnalazł się na skraju pola karnego, przejmując, a następnie uderzając bezpańską futbolówkę w kierunku bramki Rajkovicia. Bramkarz gości był bez szans – nawet jeżeli piłka omsknęła się po jego dłoni.

Wynik 1:1 nie utrzymał się jednak zbyt długo. Jeszcze przed zejściem do szatni, Mallorca zdołała ukąsić ekipę Xaviego w bardzo bezpośredni sposób. Akcja bramkowa gości ograniczała się bowiem do… dwóch podań, a w zasadzie wykopu bramkarza, główki Muriqiego oraz spokojnego wykończenia Adbona Pratsa. No cóż, czasem najprostsze środki są najlepsze.

[avatar size=”original” align=”center” link=”

Robert Lewandowski pojawił się na murawie w 58. minucie meczu. Już kilka chwil później, Polak został boleśnie potraktowany przez obrońcę rywali – Matiję Nastasicia. Sędzia potraktował jednak Serba dość pobłażliwie, wyciągając z kieszeni kartonik o kolorze żółtym.

Pod kątem czysto sportowym, kapitan naszej kadry miał swój udział przy kilku atakach Barcy. W dość ciekawy sposób przepuścił również piłkę w akcji bramkowej. Dzięki temu, futbolówka trafiła pod nogi utalentowanego Fermina Lopeza, który ustalił wynik meczu na 2:2.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, iż jest to pierwsza utrata punktów Barcelony w meczu z Mallorcą od października 2010 roku.

Mallorca – Barcelona 2:2 (2:1)

• 1:0 – Muriqi 8′
  • 1:1 – Raphinha 41′
  • 2:1 – Prats 45+3′
  • 2:2 – Fermin Lopez 75′