Legia Warszawa w Lidze Europy!

redakcja

Autor:redakcja

26 sierpnia 2021, 23:06 • 1 min czytania

Reklama
Legia Warszawa w Lidze Europy!

Remis na wyjeździe i wygrana u siebie ze Slavią Praga sprawiły, że Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Mistrzowie Polski po raz piąty w historii będą rywalizowali o punkty w tych rozgrywkach. Po raz ostatni legioniści grali w grupie LE w sezonie 2015/2016. Rok później zaliczyli jeszcze przygodę w rundzie pucharowej tych rozgrywek, jednak awansowali do nich dzięki zajęciu trzeciego miejsca w grupie Ligi Mistrzów.

Reklama

Legia Warszawa dwukrotnie wychodziła z grupy Ligi Europy. W sezonie 2011/2012 zajęli drugie miejsce w grupie, a w sezonie 2014/2015 zakończyli fazę grupową na drugim miejscu. A jak na tym awansie mistrzowie Polski wyjdą pod względem finansowym? Nagrody, które zgarnie Legia, to:

  • 3,63 mln euro za awans do grupy
  • 0,63 mln euro za każdą wygraną
  • 0,21 mln za remis

Do tego dochodzi 1,1 mln euro za pierwsze miejsce w grupie i 0,55 mln za drugą lokatę oraz pieniądze z tzw. market pool. W porównaniu z Ligą Konferencji Legia zarobi o 0,7 mln euro więcej (kwota wyjściowa za awans). Większe są także kwoty za punkty i za poszczególne miejsca w grupie. W dodatku trzecie miejsce w grupie Ligi Europy zapewni mistrzom Polski grę w pucharach wiosną – w dodatkowej rundzie Ligi Konferencji.

fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank