Górnik Łęczna pozyskał piłkarza Lecha Poznań

redakcja

Autor:redakcja

20 sierpnia 2021, 17:54 • 1 min czytania

Reklama
Górnik Łęczna pozyskał piłkarza Lecha Poznań

Łukasz Szramowski na zasadzie transferu definitywnego przeszedł z Lecha Poznań do Górnika Łęczna. 19-letni piłkarz związał się z nowym klubem umową obowiązującą do 2024 r. 

Reklama

Choć w poprzednim  znajdował się w kadrze pierwszego zespołu Kolejorza, nie zdołał w nim zadebiutować. W poprzednim sezonie był podstawowym graczem drugoligowych rezerw Lecha. Wystąpił w 31 spotkaniach i strzelił trzy gole. Łącznie w poznańskiej drużynie – licząc też grupy młodzieżowe – spędził sześć lat. W obecnej kampanii wystąpił w jednym spotkaniu ligowym drugiego zespołu.

– Łukasz to przede wszystkim młody, bardzo dobry zawodnik, wyszkolony w bardzo dobrej Akademii Lecha Poznań. Technicznie jest bardzo dobry i może grać na dwóch, trzech pozycjach, jeżeli chodzi o formacje ofensywne. Pozyskując Łukasza na zasadzie transferu definitywnego i podpisując z nim kontrakt na trzy najbliższe lata patrzymy w przyszłość, ponieważ poza umiejętnościami, które były tu kluczowe, przez najbliższe trzy sezony będzie miał nadal status młodzieżowca. To zawodnik zaledwie 19-letni, a mający za sobą już prawie 40 występów na poziomie centralnym, co też świadczy o tym, że ten chłopak potrafi dużo. Wiadomo, w Lechu Poznań jest duża konkurencja, więc wykorzystaliśmy to oraz fakt, że w grudniu tego roku kończył mu się kontrakt z poznańską drużyną – powiedział Veljko Nikitović, dyrektor sportowy Górnika Łęczna, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank